WEEKBLAD van 18G5. Vrijdag, 8 Mei. Rijnland. Scliieland. &ik'- A AN LANDROUW, GEMEENTE- EN P 0 L D E R - R E E A N G E N GEWIJD. Abonnementen Vierde Jaargang. Hoofdredacteur: C. E. DE CLERCQ. De Prijs is f 6,in het Jaar. Elke 3 Maanden wordt over f 1,50 beschikt. Advebtentien van 15 regels 50 Cts.elke regel meer 10 Cts. behalve 35 Cents Zegelregt bij elke plaatsing. Alle Toezendingen moeten geschieden aan den Hoofdredacteur, te Amsterdam. GEMIDDELDE Maandelijksche Waterstanden, Water-ontlastingen en working der Stoomtuigen in het Hoogheemraadschap van Rijnland. Leidschendam. Bodegraven. mu. IIAARLEIMMEER, worden aangenomen bij de Boekhandelaars C. M. VAN GOGH. Leidschestraat, tc Amsterdam J. J. VAN BREDERODE,Haarlem bij den Heer BRIEVENGAARDER te UaarlemmermteT en verder bij alle soliede BOEKHANDELAREN en POSTD1RECTEUREN in het Rijk. M A A E T 1863. WAARNEMINGEN. Vloed op het IJ id. den IJssel id. de Noordzee Ebbe het IJ id. den IJssel id. de Noordzee Boezemstanden i, bi Boezemstanden ■2 .S Verval in de Slnizen van loozing Ph Hoeveelheid gcloosd De meest heerschende wind f Gewerkt gedurende. S g\Opbrengst O hit Uitgemalen Gestopt v. hoog water, id. voor Sluisgang WAARGENOMEN TE Spaarndam. 0,07 A P. 0,269 A.P. 0,526 A P. 0,55 A.P. 0,04. 31—30. 5,024993. West. Halfweg. 0,057 A.P. 0,255 A P. 0,526 A.P. 0,565 A.P. 0,04. 30. 2,957648. Zuid-West. Gouda. 1,03 -f A.P. 0,364 A.P. 0,481 A.P. 0,556 A.P. 0,012. 12—45. 158420. Noord. 8—29. 1,09 2,88692. Katwijk. 0,867 A.P. 871 A.P. 56 -A.P. 714 A P. 0,084. 186. 20,348022. West. A ANTEEKENINGEN. Rijnland 0,57A.P. Delfland 0,37 A.P. Rijnland 0,53 A.P. Woerden 0,43 A.P. Van Woerden op Rijnland nfgevloeid 215£ uren. De tijdrnimte uitgedrukt in uren en minuten. Longte-afmeting in Ned. Ellen. Inhouds-afmeting in Kubieke Ellen. VEREENIGDE VERGADERING, in het. Gemeenlandshuis te Leiden, op Woensdag 29 April 1863 's morgens ten 10j/> ure. Tegenwoordig 18 Leden. De Notulcn der vorige Vcrgadcring worden gelczen en goed- gckeurd. 1°. De Voorzitter deelt aan de Vcrgadcring de navolgendc onderwerpen mede a. Dat voor het ondorzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen Hoofd-lngelanden en Hoofd-Ingelanden-Plaatsvervangers door hem benocmd zijn twee Commissiendiezoo mogelijk v6<5r het openen der Vergadering met bun rapport zullen ge- recd zijn bestaande uit de Hecrcn Blcsse J. van der Breggen Az. en Roeloffs, voor bet 3de4de en 7de Districten S. de Clercq Wz., Spruijt en Jonker, voor bet 10de, 14de en 15de District. b. Dat ontvangen is van Gedeput. Staten de goedkeuring op de aangevraagde at- en overschrijvingen. c. Dat dc kooppenningen van den Huize Zwanenburg ont vangen zijndat de kosten van overdragt voor Rijnland heb- ben bedragen 880,en de overbiijvende/26120,op het Grootboek zijn ingeschreven. Op voorstel van Dijkgraaf en Iloogheemraden verleent de Vergadering hare magtiging bij voorkomende gelogenheden de tot belegging bostemde kapitalen onmiddelijk te doen insehrijventen cinde daardoor eene der- ving van renten te voorkomen d. Dat ontvangen is van Gedeput. Staten der beide Provin- cien eene missievc, begeleidende een door hen voorloopig vast- gesteld gewijzigd ontwerp van wijziging van het algemeen re- glement Op voorstel van Dijkgraaf en Hoogheemraden wordt dit ontwerp in handen gestcld der Commissie, welke zich met die taak vroeger belast heeft, en zalop voorstel van Gedep. Stalenhot ontwerp ter visie voor de ingelanden worden gelegd. e. Dat van den tijdelijken Archivaris is ingekomen een alfa- belisch register van dc loketlen 1 tot 50, welke zijn afge- werkt, met verslag van den inhoud. Register en verslag zullen in de notulen worden opgenomen. Dat het verslag van den algemeenen walerstaat van bet Iloogheemraadschap gereed is en zal worden gedrukt en rond- gezonden. 2°. Thans is ann de ordc de goedkeuring en vaststclling der P.ekening. De financiole Commissie brcngtbij mondc van den lleer de Clerco, dienaangaande verslag uit. lie uitgaven en inkomsten zijn alien behoorlijk verantwoord bevonden. De comptabiliteit draagt de kenmerken van een juisl en zorgzaam financieel beheer en van nette uitvoering. Op den vorm van enkele comptabele stukken wordt door de Commissie aanmer- king gemaakt. Verder worden de oorzaken van den gunstigen flnancieelen toestand nader door baar toegelicht De Rekening over 1862, sluitende met een voordeelig saldo van /44,717.10£, wordt daarna met algemeenc stemmen goedgekeurd. 3". Adres van Lafeber, huurder van do kleine volinolcn te Gouda om dezelfde voorregten te mogen genieten welke aan GEBn. Vollenhove ten opzigtc der peilen van maling zijn toe- gestaan geworden. Op dit adres wordt gunstig beschikt. 4°. Voorstel van Dijkgraaf en Hoogheemraden om de behan- deling der algemeenc Keur uit te stcllen tot dat de Hooge Bc- sturen uitspraak zullen bebben gedaan omtrent de bezwaren tegen de verordening op de Gouwe en bet verschi! van gevoe- len omtrent de helrnbeplanting der duinen. Hiertoe wordt besioten. 5°. Wordt magtiging verlcend aan Dijkgraaf en Hoogheemra den omtegen den penning 20een afkoop van eene jaar- lijksche rente door de stad Leiden vcrschuldigd toe te slaan. 6°. Een voorstel tot aflossing van Waarborgkapitalcn wordt goedgekeurd. 7°. Wordt magtiging verleend lot ondorhandsclie verhuring van een houtsingel onder Rijnsalerwoude. 8° Komt ter tafel een brief van Gedeput. Stalen dor beide Provincien, ter begelciding van cen door hen gemaakt ontwerp tot opheffing dor Ambachtenmet verzoek dat hiervan medc- deeling zal worden gedaan aan de betrokken amhachts-besturcn en hunne bezwaren zoomede die der Vereenigde Vergadering, welke tegen het voorstel mogten beslaanaan Gedeput. Staten kenbaar te maken. De Vergadering besluit deze stukken in handen te stellen der Commissiewelke vroeger zich met deze zaak heeft bezig gehouden. In de plaats van don Heer Hoeufft, die destijds deel dier Commissie uitmaaktewordt door den Voorzilter aan baar de Heer S de Clercq Wz. toegevoegd. 98. Naar aanlciding van een ingesteld onderzoek, omtrent de omslagpligtrgheid der gronden, behoorende tot bet domein van oorlog, besluit do Vergadering, op voorstel van Dijkgraaf en Hoogheemraden, deze als non valeurs af te schrijven. 10°. Voorstel omtrent de wijziging van bet artikel der voor- loopige algemeene Keur, waarbij de artikelen genoemd zijn, van welker verplfgtingen Dijkgraaf en Hoogheemraden ontlief- fing kunnen verleenen, aangezien in dit artikel abusivelijk een verkeerd artilfcl is opgenomen. Deze wijziging wordt goedgekeurd. 11°. Door de Commissien voor bet onderzoek der geloofs brieven wordt rapport uilgebragt, en als Hoofdingelanden en Hoofdingelanden-Plaatsvervanger door de Vergadering toegelaten dc navolgendc Heeren: Voor het lOde District, M. Oosthoek, als Iloofdingeland P. J. de Kanter, benoemd tot Hoofdingeland-Plaatsvervanger, heeft voor die betrekking bcdjnkt. Voor het 14de District, G C. van der Hoef, als Hoofdinge land-Plaatsvervanger. Voor het 7de District, S. de Clercq, Wz.als Iloofdinge land, en G. G. Snellen, als Hoofdingeland-Plaatsvervanger. Voor het 4de District, H. F. Bultman, als Honfdingeland. Tei ijl voor het 1ude District dc tot Hoofdingeland-Plaats vervanger bcnoemde Heer Jhr. J. A. Pompe van Meerder- voort wordt uitgenoodigd bet vereischte grondbezit door nader bewijzen te staven, aangezien op het gaarderbock zijn naam in vereeniging van consorten voorkomt, en bet uit de overgc- logde stukken niet blijkt wie daartoe behoorennoch voor welke bundertallen deze kunnen worden gcrekend te zijn aangeslagen. Dc voor het 3de District benoemde Iloofdingeland A. van Stralen, wordt met 13 tegen 5 stemmen niet toegelaten, daar het grondbezit door hem aangewczen, volgcns het oordeel der Commissie niet voldoet aan de eischen van bet roglement, als zijnde het een door zijrie ccblgenoote in gcmeerischap bezeten eigendom, terwijl haar naam niet op het gaarderbook voorkomt. De Vergadering wordt daarna door den Voorzitter geslotcn. Wij vernemen dat de heer van Stralen bij Ge- deputeerde Staten van Noord- en Zuid-Holland in be- roep is gekomentegen het besluit der Vereenigde Vergadering van Rijnlandwaarbij hem de bevoegd- heid ontzegd wordt, zitting te nemen als Hoofd-ingeland. In de Vereenigde Vergadering, gehouden 28 April 1863, zijn met algemeene stemmen vastgesteld on- derstaande Rekeningen en Begrootingen als a. de Rekening over 1862 van het Gemeeneland van Sohieland I. de Rekening over 1862 wegens het onderhoud van den hoogen boezem van de Rotte c. Staat der algemeene Begrooting van het Hoog heemraadschap van Sohieland, over 1863; d. Staat van Begrooting wegens het onderhoud van den hoogen boezem van de Rotte. REKENING VAN HET Gemeeneland van Sehlcland over het Dienstjaar 1862. ONTVANCST. Batig slot van 1861 4,380.81 Opbrengst van Schieland's cigendommcn: Pacht van do sluis 't Spui f 3,427.081 Jaar inte rest van 44,500.2£ pet. 1100.32; opbrengst van grasgewas f 236; recognition 232; van den Wollefopponpoldcr, voor be- maling gedurende 1862 f 560; Boomgewas 751.50 Opbrengst van verkrijgbaar gestelde stukken Bijdrage van de Hoogeboezem-rekening Gelden van derden ontvangen, tot bestrijding van uitgaven, volgens overeenkomsten of oudc her- komsten voor hen gedaan: in dit Jaar Consentgelden voor verveeningen De omslag van de gehoefslaagden aan Schielands dijk: tot 1 of bet maximum der tauxatie De omslag van Schielands penninggeld: over 16940 bunders, 14 roedon, 75 ellen, i /'0.70 per bunder 1 1,858.25 en over 3241 bunders, 38 roeden, 37 ellen(Zuidplaspoldcr) a/0.35 per bunder f 1,134.49 Toevaliige baten wegens boeten 52.68; we gens waarschuwingskosten 10.80 6,306.90 11.— 500.— 7.76 2,973,94 12,992.74 63.48 Onlvang te namen f 27,236.63i U1 T G A A F. De bezoldigingen en schadeloosstellingendie bij of uit krachte van bet Reglement, aan bet

Weekblad van Haarlemmermeer | 1863 | | pagina 1