WEERBLAD IS'.IM van 1865. Vrijdag, 22 Mei. Rijnland. Haarlemmermeer Hollandsche Maatscliappij van Laodbouw. AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Wierde *Iaargang. Hoofdredacteur: C. E. DE CLERCQ. Leidschendam. j Bodegraven. If IIAARLMER« Abonnementen worden aangenomen bij de Boekhandelaars C. M. VAN GOGH. Leidschestraat, te Amsterdam. J. J. VAN BREDERODE,Haarlem bij den Heer BRIEVENGAARDER te Haarlemmermeer en verder bij alle soliede BOEKHANDELAREN en POSTDIRECTEUREN in het Rijk. De Prijs is f 6,in het Jaar. Elke 3 Maanden wordt over f 1,50 beschikt. Advehtentien van 15 regels 50 Cts.elke regel meer 10 Cts., behalve 35 Cents Zegelregt bij elke plaatsing. Alle Toezendingen moeten geschieden aan den Hoofdredacteur, te Amsterdam. Bij dit IVommer behoort een Bijvoegsel. GEMIDDELDE Maandelijksche Waterstanden, Water-ontlastingen en werking der Stoomtuigen in het Hoogheemraadschap van Rijnland. WAARNEMINGEN. WAARGENOMEN TE AANTEEKENINGEN. Spaarndam. Halfweg. Gouda. Katwijk. Vloed op het IJ id. den IJssel id. de Noordzee id. den IJssel id. de Noordzee Boezemstanden U bb I Boezemstanden ■2.S zVerval in de Sluizen. 5 O van 'oozing. P f Hoeveelheid geloosd De meest heerschende wind. t Gewerkt gedurende S Opbrengst 25 pi J Gestopt v. hoog water. +J id. voor Sluisgang 0,05 -f- A.P. 0,322 A.P. 0,58 —A.P. 0,67 —A.P. 0,06. 19. 3,436342. West. 0,018 A.P. 0,292 A.P. 0,603 A.P. 0,675 A.P. 0,075. 22 2,791059. Zuid-West. n n 1,05 -f- A.P. 0,355 A.P. 0,553 A.P. 0,554 A.P. 0,012. 146145. Zuid-West. n 0,854 A.P. 0,785 A.P. 0,645 A.P. 0,703 A P. 0,075. 37£. 3,917255. West. 1 Rijnland 0,655 A.P. I Delfland 0,401 A.P. I Rijnland 0,623 A.P. Woerden 0,524 A.P. Behalve de waterlozing van overtollig water is er nog ge loosd met belemmeringen in de lozing. Boezem 0,676, verval 0,134, geloosd 5,195193 in 24£ uur. De tijdruimte uitgedrukt in uren en minuten. Lengte-afmeting in Ned. Ellen. Inhouds-afmeting in Kubieke Ellen. VEREENIGDE "VERGADERING, in het Gemeenlandshuis te Leidenop Vrijdag 15 Mei 1863, 's morgens ten 10 /2 ure. Tegenwoordig 22 Leden. De Notulen der vorige Vcrgadering worden gelezen en goed- gekeurd. 1°. Installatie der nieuw benoemde Leden. De Heeren Muijsken, Bultman en Oosthoek persisteren bij den vroeger door hen afgelegden eed. De Heeren G. C. van der IIoef en G. G. Snellen, Hoofdingelanden-Plaatsvervangers, welke bij afwezigheid van de Heeren van Stirum en de Clercq zitting iiebben, leggen den bij het reglement gevorderden eed af. 2». Mededeelingenals zoodanig worden door de Vergadering de navolgende berigten als kennisgeving aangenomen: a. de benoeming van Jhr. Steengracht van Duivenvoorde als Hoogheemraad. b. Procesverbaal der kas-opneming, aangevende een totaal bedrag van 46,253.12£. De Dijkgraaf brengt ter sprake bet bij de vaststelling der rekening aangevoerde punt omtrent de tijdelijke belegging van voor de dienst niet gevorderde gelden. Na eenige diseussie wordt besloten, Dijkgraaf en Hooghecm- raden te verzoeken dit punt in nadere overweging te nemen en deswegens een voorstel te doen. c. Belegging van de koopsom van Zwanenburg, in inschrij- ving 4 pet. op het Grootboek. d. Kennisgeving van den Heer A. van Stralen, dat hij bij Gedeputeerde Staten van Noord- en Zuid-Holland in beroep is gekomen tegen de beslissing door de Vercenigde Vergadering genomen, om hem niet toe te laten als Hoofd-ingeland. e. Idem van Jhr. Pompe van Meerdervoort, dat hij voor zijne benoeming tot Hoofd-ingeland-Plaatsvervanger bedankt. 3°. Wordt rapport uitgebragt omtrent het onderzoek der ge- loofsbrieven van den Heer Eeftinck Schattenkerkbenoemd Hoofd-ingeland-Plaatsvervanger in het lOde District, en tot ■diens toelating besloten. 4°. Voorstel van Dijkgraaf en Hoogheemraden, om van nu af aan Rijnlands gebouwde eigendommen niet meer te verzekeren tegen brandschade, maar een afzonderlijk Verzekeringfonds aan te leggenen daarvoor jaarlijks eene som van 300.— op de Begroeting uit te trekken. Nadat verschillende leden hierover het woord gevoerd bad- den besluit de Vergadering het ecrste gedeelte van het voor stel aan te nemen, doch het tweede gedeelte af te wijzen. 5°. De Commissiein wier handen gesteld is het Ontwerp- Besluit der Staten van Noord- en Zuid-Holland tot opheffing der Ambaohtenadviseertter voldoening aan het eerste ge deelte van haar mandaat, Dijkgraaf en Hoogheemraden te mag- tigen het Ontwerp-Besluit aan de Ambachts-besturen mede te dcelen en voor de ingelanden ter visie te doen leggen. Dienovereenkomstig wordt besloten. 6°. Tot Leden der Commissie voor het onderzoek der be- zwaarschriften tegen het Gaarderboekworden benoemd de Heeren Blusse, Verdegaal en de Dijkgraaf. De Vergadering wordt daarop door den Voorzittcr gesloten. Voor de Vereenigde Vergadering van Rijnland, te houden op Zaturdag den 23sten Mei 1863 des voormiddags ten 10/2 ure, zijn aan de orde gesteld: 1°. Mededeelingen. 2°. Vaststelling van het gaarderboek. Naar wij vernemen zijn van de op 11 Mei in de Braklce Grond geveilde en toen opgehouden perceelen uit de hand verkocht de perceelen 5, 6, en 17 tot en met 26, te zamen 100 bunders 27 roeden 96 ellen, voor 900 per bunder, op veilingsconditien. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven: van 13 tot 19 Mei 1863. GEBOREN: Johannes, zoon van P. Wagemans en J. C. Brand. Martinuszoon van J. Bol en Y. van der Wilk. Gerarda, doehter van A. Veenhof en G. Gaasbeek. Tennis, zoon van M. Uithoven en M. Romijn. Cornelis, zoon van T. Siemons en C. de Jong. Jaantje, doehter van T. de Lange en T. Wiegman. Anna, doehter van J. Schmidt en M. van der Zalm. Klaas, zoon en Elizabeth, doehter van J. Klaaszoon Sanders en N. Bos. Antje, doehter van C. Kool en G. Rietveld. Jan, zoon van G. Nieuweveen en A. Krap. Dirk, zoon van G. Biesheuvel en G. Komen. Aaltje, doehter van G. van Andel en A. Koekkoek. Johanna Versenia, doehter van F. Verdoolaeghe en C. Mulder. OVERLEDEN; Hillegouda van Wijk, oud38jaren, gehuwd met A. de Groot. Antje, ond 6 maanden, doehter van D. Burggraaf en T. Klaare. Japikje, ond circa 1 jaar doehter van F. C. Los en N. Kooij. Cornelia, oud circa 1 jaar, zoon van D. Bonwman en P. Blankers. Willem, oud 2 jaren, zoon van R. Verheul en M, Bontenbal. ONDERTRODWDJ. Leeuwrik met N. Schippers. GEHUWDF. Klomp met M. Been. J. van der Putten met M. Hin. D. Spaargaren met P. Lanser. D. E. van Meerbeek met A. van Krimpen. P. Haan met M. C. Franckaert. M. Verhoeven met A. van der Meer. Afdeeling Haarlemmermeer. Op den 13den Mei had aan het Kruisdorp de uitgeschreven keuring van schapen en lammoren plaats. De heeren P. Vromesteyn, van Leiderdorp, T. Los, van de Oude Welering, en C. de Boer, van Edam, hadden met be- reidwilligheid de taak van keurmeester op zich genomen. Voor den uitgeloofden prijs voor den besten denjarigen volbloed Engelschen springram, geboren te Haarlemmermeer, waren rammen ingezonden door Jb. Rodenburg, C. Tanis, S. de Clercq en Baron van Vebschuer (2 stuks). De prijs werd toegewczen aan den Leicester ram van Baron van Verschuer. Het getuigsehrift aan den ra'm van Jb. Rodenburg. Voor den uitgeloofden prijs voor de drie beste ooijen gevoigd door hunne lammeren, waren koppels ingezonden doorC. Tanis S. de Clercq, Baron van Verschuer D. Barker en P. Lanseb. De prijs werd behaald door volbloed Engelsche ooijen van Baron van Verschuer. Het getuigsehrift door de ooijen van D. Barker, van gekruist Texelsch ras. Voor do zes beste lammeren, onverschillig vanwelk geslacht of ras, waren koppels ingezonden door T. Klaare, Jb. Bier, C. Tanis, Baron van Verschuer, S. de Clercq, D. Barker en W. T. Dekker. De prijs werd behaald door de lammeren van S. de Clercq bet getuigsehrift werd toegekend aan die van Jb. Bier en een tweede getuigsehrift aan de volbloed Engelsche lammeren van Baron van Verschuer. Nog werd een getuigsehrift toegekend aan de niet gevraagdo inzending van P. Silver, bestaande uit een ooi met vier lam meren, gekruist ras. De lammeren met den eersten prijs bekroond, werden ter plaatse verkocht tegen 18 gulden per stuk. Deze koppel be- stond uit 3 ram- en 3 ooilammeren. Na de keuring werd eene vergadering gehouden, welke door 33 leden werd bijgewoond. 1°. Het ledental der afdeeling werd op nieuw met zes ver- meerderd. 2°. Het voorstel van bet bestuur om een Duitschen dek- hengst bij aandeelen aan te koopen, werd verworpen, nadat de voorzitter had medegedeeld, dat eenige leden het plan ge- maakt hadden tot een dusdanigen aankoop over te gaan, wan- neer het voorstel niet werd aangenomen. 3°. Werd bepaald, dat de eerstvolgende vergadering aan het ontworpen dorp aan den Venneperweg zal worden gehouden. i°. Dat, onder goedkeuring van den Burgemeester der ge- meente Haarlemmermeer, op 1 Julij e, k. aan het Kruisdorp eene harddraverij zal worden gehoudenen wel des morgens van boerenpaarden en des namiddags van paarden van zessen klaar, wanneer de hiertoe benoodigde gelden door belangstel- lenden zullen zijn bijeengebragt. De heer Schone deelt mede, dat hij vernomen heeft dat de wormziekte bij de schapen, zoowel in Noord-Holland als hier, zich op nieuw vertoond heeft. Dit gerucht wordt door eenige leden bevestigdwaarna men van gedachten wisselt over de geschiktste middelen om dit kwaad te keeren. Behalveof liever in plaats van het be- kende wasschen met kalk, wordt door den Heer de Boer van Edam aanbevoleneen gedeeltelijke indompeling in het water, waardoor de wormen onmiddelijk worden verdreven en welke zonder eenig bezwaar zoo dikwerf als het noodig is, kan her- haald worden. Hierna wordt de Vergadering door den Voorzitter gesloten. Afdeeling's Gravenhage en omstreken. De Afdeeling hield Woensdag den 20sten Mei eene Vergade ring in de zaal van de loge der vrijmetselaren. Er waren 155 Leden tegenwoordig.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1863 | | pagina 1