WEEKBLAD van 1863. Vrijdag, 29 Mei. Ilollandsche Maatschappij van Landbonw. Haarlemmermeer. Rijnlancl. AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BE LANGEN GEWIJD. Vierde <Faargany. Hoofdredacteur: C. E. DE CLERCQ. GEMEENTE-RAAD. IIAAIIhEMEIMIt, Abonnementen worden aangenomen bij de Boekhandelaars C. M. VAN GOGH. Leidschestraat, te Amsterdam J. J. AAN BREDERODE,Haarlem, bij den Heer BRIEVENGAARDER te Raarlemmermeer en verder bij alle soliede BOEKHANDELAREN en POSTDIRECTEUREN in het Rijk. ,D1C 1 "JSP1S 6' ,ln hiet, E1ike 3 Maanden wordt over L50 beschikt. Advertentien van 1—5 regels 50 Cts.elke regel meer 10 Cts., behalve 35 Cents Zegelregt bij elke plaatsing. Alle Toezendingen moeten gescliicden aan den Hoofdredacteur, te Amsterdam. Afdeeling Dordrecht en Omstreken. Vergadering van Donderdag 21 Mei 1863, des voormiddags ten 10 ure, in het Gemeen- landshuis te Alblasserdam. Aan de Vergadering is voorafgegaan eene Keuring van Stie- ren en Koeijen. De Commissie van Beoordeeling, bestaande uit de Heeren van der Giessen, vee-arts te Oud-Alblas; Ree- dijk, landbouwer te 's Gravendeel, en de Heer, landbouvver te Papendrecht, bragt bet volgende verslag uit: 1ste Prijs f 20.voor den best gekeui'den tweejarieen Bystieraan C. Boer. 2de Prijs 10.voor den daarop volgenden, aan Eike- LENBOOM. 1ste Prijs [f 0. voor den best gekeurden eenjarigen Bijslier, aan J. van der Laan. 2de Prijs 5.—voor den daarop volgenden, aan A. Smid. 1ste Prijs 30.voor de best gekeurde Koe, aan Burggbaaf. 2de Prijs 15.voor de daarop volgende, aan Streef- land. De Voorzitter reikt met eene aanspraak de Prijzen uit. Hij hetreurt betdat de tvveejarige Slier, die vcrleden jaar be- kroond is, niet is aangehouden, en spoort den tegenwoordigen cigonaar aan, om in bet volgende jaar den Prijs (/60. daarvoor uifgeloofd, te behalen. Eene gratis-verloting van vier landbouw-werktuigen heeft plaats onder 22 Leden. Wordt besloten de derde Vergadering, waarbij eene Hard- draverij zal worden gehouden in plaats van in Augustusin de laatste helft van Julij te houden. Mr. P. Blusse Secretaris. Zitting van Dingsdag 12 Mei 1863. Voorzitter Mr. M. S. P. Pabst. De Vergadering wordt des middags ten 1 ure geopend. Tegenwoordig 10 Leden, zijnde de Heeren 't Hooft, Knaap Root, Buis, Tensen, Lanseii, Schone, Verploegh, van Rijn en van Vuuren. De Notulen van 26 Maart en 30 April 1863 worden gelezen en goedgekeurd. 1°. Wordt medegedceld het door Burgemeesler en Wctliou- ders aangeboden uitvoerig en beredeneerd verslag van den toe- stand der Gemeenfe over bet jaar 1862. Het verslag wordt daarop door den Secretaris gelezen en daarna, op voorstel van den Voorzitter, besloten bet voor kennisgeving aan te nemen l».iis. De Heer Tensen zegtdat bij, na bet hooren van het zoo even behandelde verslag, aanleiding vindt, ook namens drie zijner medeledentot bet voorstellen van de volgende motie van orde: De Raad erkent de vele en belangrijke diensten door den Burgemeesler aan de Gemeenle bewezen, en stelt het meest mogelijke vertrouwen in zijn bestuur." De Heer Tensen legt de voorgestelde motie van orde schrif- telijk over, welke onderteekend is door de Heeren 3. Tensen A. 't Hoo. t J. van Vuuren Hzn. en W. Verploegh. Na eeriige discussie wordt de motie in stemming gebragt en met 7 tegen 3 stemmen aaHgenomen. 2°. Bij stemming zijn benoemd tot leden der Commissie om te adsistenren bij de Ioting en het onderzoek der reclames van schutlerpligtigen, de HeeTen Verploegh en van Rijn. Beide benoemden verklaren zich deze bcnoeming te laten welgevallen. 3°. Wordt zonder hoofdelijke stemming vastgesteld een onl- werp-besluit, tot het doen van tif- en overschrijving in de Begroo^ling van 1863, voor verplegingskosten van krankzinnigen 4°. Wordt afwijzend beschikt op het verzoek van de Wed. P. de Boer, om ontheffing van haren aanslag in de honden- belasting, dienst 1862. 5°. Aan de Vergadering wordt voorlezing gedaan van eene resolutie van den Minister van Financien van den 28sten April 1863, n". 64, Domeinon, waarbij onder voorbehoud van's Ko- nings goedkeuring wordt toegestaan, dat aan deze Gemcente worde verkocht, een stuk grorid, gelegen in de Gemeente Haar lemmermeer, kadaslraal bekend sectie k, n". 984 gedeeltelijk, ter grootte van 28 roeden 16 cilen, tegen eene koopprijs van 300,de bunder, met bet doel om dien grond lot markl- plein in te rigten. Naar aanleiding daarvan brengt de Voorzitter ter lafel een concept-besluit tot bet in koop aannemen van dezen grond, het- welk na voorlezing met algemcene stemmen wordt aangenomen. 6°. Wordt mededeeling gedaan van eenige ingekomen stukken. 7°. Wordt gelezen een adres van H. H. Buurman, te Am sterdam, vergunning vragende om molm te mogcn trekken in de Nieuwe Meer. Aangezien de beslissing op dit verzoek niet bohoort tot de competenlie dezer Vergadering, wordt besloten, omtrent het onderworpelijke adres over te gaan tot de orde van den dag. 8°. De Voorzitter deelt mode, dat de Commissie, in de Raads- vergadering van den 13den February 1863 benoemd, om le ondcrzoeken in hoeverre het wenschelijk is de procedure in zake Zijlmans c. s. tegen den Gemeente-Ontvanger, voort te zetten, haar rapport heeft uilgebragt. Alvorens de behandeling dezer zaak voort te zetten, zegt de Voorzitter, dat hij bet noodig oordeelt om deze zitting le ver- anderen in eene met gesloten deuren, en heft de openbarc zitting op. Na de heropening der openbare zitting wordt 9°. door het lid Verploegh gevraagd, of er al sollicitanten zich hebben aangemeld voor de betrekking van hulponderwijzer op de school le Nieuw-Vennep, welke vraag door den Voorzitter ontkennend wordt beanlwoord. 10°. Jlet Lid Buis geeft te kennen dat het nuttig zou zijn, indien, ter voorkomiog van sluiking, een ambtenaar werde ge- plaatst aan de Vijfhuizer rolbrug. De Voorzitter zegt zulks te zullen onderzoeken. De Vergadering werdt daarop door don Voorzitter gesloten. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven van 19 tot 26 Mei 1863. GEBORENClasina, dochter van A. Hoogmoed en T. Schel- Iing. Leonardus Theodorus Didericus, zoon van D. van den Ent en H. Breedveld. Petrus, zoon van P. Beers en E. Stokman. Eldert, zoon en Cornelia, dochter van J. Kool en C. Vuik. Johannes, zoon van S. de Groot en A. Amelae. OVERLEDEN: Hendrik Kaptein, oud 35 jaren, gehuwd met A. Berbee. Jan, oud 3 dagen, zoon van G. Nieuwe- veen en A. Krap. Arie, ond 5 jaren, zoon van C. van Zuilen en M. van der Werf. Anna Catharina Dietz, oud 39 jaren, gehuwd met E. C. Havenstroom. Gerrit Ooms, oud 48 jarengehuwd met M. van der Wal. Margaretha Verbeek, ond 20 jaren, ongehuwd. Simon, ond 10 jaren, zoon van A. Hoeimans en C. Reemans. Jan Abram Pol, oud 43 jaren, gehuwd met H. Tinholt. Petronella, oud 2 maanden dochter van H. Kaptein en A. Berbee,Abraham Izak, oud ruim 2 maandenzoon van A. Sluijter en C. van der Vlugt. Grietje Zwart, oud 40 jaren, gehuwd met J. H. Wulfert. Cornells Adrianus, oud 3 maanden, zoon van C. Oldenburg en W. Meulekes. Cornelia Straversoud 54 jaren gehuwd met H. W. Goos. ONDERTROUWD J. G. van Andel met C. M. Lervis, M. Schoo met S. M. Huisman. J. Kooiman met G. Osse- baar. J. Uithoven met G. Houter. J. Smit met J. de Boer. A. van den Oever met L. van der Pol. GEHUWD B. van den Henvel met T. Salentijn.A. Ta- tes met G. Rats. J. Mantel met M. Tanis. J. Aarse met E. Raven. Ten gevolge van het bedanken van Jhr. J. A. Pompe van Meer der voort, verkozen hoofd- ingeland-plaatsvervangerzal voor die betrekking eene nieuwe verkiezing plaats hebben op Dingsdag 2 Junij aanstaandein bet 15de district, hoofdplaats Was- senaaren welop het ambachtshuis te Wassenaar van 11 tot 3 ureen op de raadhuizen te Katwijk en Yoorschoten van 10 tot 1 ure. Het volgende ontwerp-besluitdoor de collegien van Gedeputeerde Staten van Zuid- en Noord-Hollaud opgemaakt, ligt van 27 Mei tot 27 Junij ter inzage voor de Ingelnndende bezwaarschriften daartegen moeten voor 30 Junij aanstaande schriftelijk aan Dijk- graaf en Hoogheemraden worden ingediend. OUT WE BP. De Staten der ProvinciSn Zuid- em Noord-Holland besluiten: 1°. De waterschappengenaamd ambachten in het Hoogheemraadschap van Bijnland, worden opgeheven voor 1 January 1867. 2°. Het juiste tijdstip der opbeffing en bare ge- volgen worden voor elk ambacht afzonderlijk geregeld, hetzij met onderling goedvinden der belanghebben- denonder goedkeuring van Gedeputeerde Staten hetzijop voordragt van Gedeputeerde Statendoor de Staten van het gewest waarin elk ambacht gelegen is. Yoor ambachten in de beide provincien gelegen, geschiedt de regeling onder goedkeuring van de beide Collegien van Gedeputeerde Staten of, op voordragt van deze, door de beide Staten-Vergaderingen. 3°. Wanneer het bij de regeling blijken mogt, dat het noodzakelijk is aan het Bestuur van llijnland ver- pligtingen op te leggenhetzij tot het onderhoud van werken, die van wege hunnen aard of oorsprong ten algemeenen laste van het Hoogheemraadschap behoo- ren te zijn, betzij tot liet doen van heffingen of het verrigten van werkzaamheden uit de opheffing der ambachten voortvloeijendegeschiedt daaromtrent, binnen den in Art. 1 bepaalden (ijd, eene nadere gemeenschappelijke voordragt door de beide Collegien van Gedeputeerde Staten aan de Staten der beide provincien. VEREENIGDE VERGADERING, in het Gemeenelandshuis te Leiden op Zaturdag 23 Mei 1863, 's voormiddags ten 10% ure. Tegenwoordig 22 Leden. Do Heer de Clercq, herkozen hoofd-ingeland van het 7de district, wordt door den Voorzitter gei'nstalleerdnadat hij ver- klaart heeft bij den vroeger afgelegden eed le blijven persisteren. De Notulen der vorige Vergadering worden gelezen en goed gekeurd. 1°. Wordt gelezen eene missive van Dijkgraaf en Hoogheem raden waarbij het door hen opgemaakte gaarderboek ier vast- stelling wordt aangeboden. De Commissie voor het onderzoek der bezwaarschriften tegen het gaarderboek, brengt, bij monde van den Heer Blusse, rapport uit, en deelt mede dat slechts drie reclames zijn in gekomen en wel van de Heeren S. de Clercq Wz., W. Borski en J. Leembruggen. De reclame van den eerstgenoemden heeft betrekking op de door hem verlangde vervanging van het woord consorten, door de namen der eigenaren, en de aanteekening van een eigendoms-ovcrgang, welke, ofschoon vddr 1°, Januarij van het loopende jaar geschiedniet in het gaarderboek is op- genomen. De Heer W. Borski komt op tegen het totaal van zijnen aansiag, welke ruim elf bunders meer bedraagt dan in werkelijkheid bestaat. De reclame van den Heer Leembruggen is gegrond op vrijstelling der halve bundergeldcn, welke naar zijno meening op vijftig bunders binnenduin behooren te worden toegepast. Door de Commissie wordt voorgesteld de bezwaren der beide eerste adressanten aan te nemendaar deze haar ge- bleken zijn gegrond te wezen, doch die van den laatsten adres- sant af to wijzen, daar er n. h. o. geene termen bestaan den verlangden vrijdom te verleenen. Nog stelt de Commissie voor, de zoogenaamde militaire gron- den gelegen in het le, 2e en 4e district, op het gaarderboek vrij te verklaren, ingevolge een vroeger omtrent de omslagplig- tigheid dicr grondcn genomen besluiten op een door den

Weekblad van Haarlemmermeer | 1863 | | pagina 1