WEEKBLAD van 1865. Vrijdag, 26 Junij. Rijnland. Haarlemmermeer-Polder. Haarlemmermeer. Landbouw. A A N LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BE LANGEN GEWIJD. Abonnementen Vierde .Jaargang. Hoofdredacteur: C. E. DE CLERCQ. GEMIDDELDE Maandelijksche Waterstanden, Water-ontlastingen en werking der Stoomtuigen in het Hoogheemraadschap van Rijnland. Bodegraven. HAAKLEMMERMEER, worden aangenomen bij de Boekhandelaars C. M. VAN GOGH. Leidschestraat, te Amsterdam J. J. VAN BREDERODE,Haarlem bij den Hecr BRIEVENGA ARDER te Haarlemmermeer en verder bij alle soliede BOEKHANDELAREN en POSTDIRECTEUREN in het Rijk. De Prijs is f 6,in het Jaar. EIke 3 Maanden wordt over f 1,50 beschikt. Adyehtentien van 15 regels 50 Cts.elke regel meer 10 Cts., behalve 35 Cents Zegelregt bij elke plaatsing. Alle Toezendingen moeten geschieden aan den Hoofdredacteur, te Amsterdam. Me i 1863. WAARNEMINGEN. Vloed op het IJ id. id. Ebbe id. id. den IJssel de Noordzee het IJ den IJssel de Noordzee Boezemstanden u hi) Boezemstanden -2.S Nerval in de Sluize t> O van l°0ZiD£ p r-A f Hoeveelheid geloost De meest heerschcnde wint Gewerkt gedurende S Opbrengst 6jD Uitgemalen V2 B Oestopt v- boog water. id. voor Sluisgang WAARGENOMEN TE Spaarndam. 0,088 A.P. 0,294 A.P. 0,68 A.P. Noord-Oost. Halfweg. 0,0688 A.P. 0,2558 A.P. 0,701 A.P. Noord-Oost. Gouda. 0,925 4- A.P. 0,519 A.P. 0,60 A.P. 0,623 A.P. 0,015. 8. 107406. Noord-Oost. Katwijk. 0,799 4- A.P. 0,786 A.P. 0,709 A.P. West. AANTEEKENINGEN. Leidsehendam. Rijnland. 0,7049A.P. Delfland. 0,4633 A.P. j Rijnland. 0,6991 A.P. V, Delfland 0,5034A.P. Te Spaarndam waterlozing met belemmeringen. Boezcm 0,792 A.P., verval 0,105 geloosd 3,846528. Te Gouda ingelaten door de boezemsluis 6,166901 in 279 u. Be tijdruimte uitgedrukt in uren en minuten. Lengte-afmefting in Ned. Ellen. Inhouds-afmeting in Knbieke Ellen. Yoor de vereenigde vergadering van Kijnland, te houden op Woensdag 1 Julij 1863, des voormiddags ten elf ure, zijn aan de orde gesteld: 1°. Mededeelingen. 2°. Bapport van de commissieomtrent het ont- vrcrp van gedeputeerde staten, nopens de Ambachten. VEKGADERING VAN HOOPD-INGELANDEN gehouden op Woensdag 17 Junij 1863. De Voorzitter geeft kennis van het overlijden van den Hecm- raadden Heer J. A. Pol, en brengt hulde aan diens nage- dachtenis en verdiensten in betrekking tot den Polder. Tevens wordt door hem hulde gebragt aan de nagedachtenis van den zoo plotseling overleden Burgemeester der Gemeente Haarlem- mermeerden Heer Mr. M. S. P. Pabst aan wien eene de- putalie uit het Collegie van Dijkgraaf en Heemraden bij diens begrafenis eene laatste ecr had bewezen. In eene volgende Vergadering zal tot de benoeming van een Heemraad, in de plaals van den Heer Pol, worden overgegaan. Voorts werd kennis gegeven a. van de berbenoeming van de Heeren Jhr. Mr. J. W. II. Rutgers van Rozenburg en D. W. P. Wisboom, als Hoofd-lngelanden b. dat het begrinden van 22000 ellen lengteweg is aangeno men door G. Hoogendoorn Azn. voor 24,889. c. van den uitslag der verkooping van eenige perceelen pol- derkaden en boezemlandenwaarvan de gunning plaats heeft d. dat eene ordonnantie van betaling, ad 10,000.is ontvangen, als Rijks subsidie voor het hardmaken der wegen in 1863 e. dat ontheffing van Rijkswege is verleend van de verplig- tingopgelcgd bij de Conccssie tot verveening d. d. 2 No vember 1861, N°. 57, tot bet betalen van/2119.67, als bijdrsge in de kosten van droogmaking van bet Haar- lemmermeer dat de Heer Jhr. Mr. D. Rutgers van Rozenburg Jr. af- ziet van de huur op langen termijn van een perceel dijksgrond g. dat de nieuwe Verordening op het kroozen der toglen en vaarten door Gedeputeerde Staten is goedgekeu-rd h. dat door den Minister van Binnenl. Zaken toezegging is gedaan van eene Rijks subsidie voor het hardmaken der leng- tewegenen dat Dijkgraaf en Heemraden daarop hebben aangenomen, met het vooruitzigt op die subsidie, de be- griuding der wegen voort te zctten i. dat de Heeren Heynsius en Mulleii hebben afgezien van den aankoop van een gedeelte Veldweg j. dat de Heeren Rutgers van Rozenburg, Lans Cie. en Zeestraten hebben aangenomen de voorwaarden, waarop aan ben respectievelijk gedeelten polderkaden zijn ver- kochten k. dat de kas op 1°. Junij een totaal aanwees van 27,972.18. Hierna wordt vastgesteld eene Suppletoire Begrooting, Dienst 1863, ad 40,000.in verband met het hardmaken van wegen. Eenige voorstellen tot af- en overschrijving zullen worden gesteld in handen der Commissie tot onderzoek der Rekening van 1862, waarvan de benoeming aan den Dijkgraaf wordt overgelaten. Aan het Dagelijksch Bestuur wordt een crediet verleend van 3800.tot herstel van Polderkadenwaarvoor do post op de begrooting ontwijkende is. Op voorstel van Dijkgraaf en Heemraden wordt besloten C. Venecoert en zijne borgen te ontslaan van hunne aanne- ming van het verdiepen van een gedeelte Ringvaart bij Halfweg, tegen betaling eener vergoeding van 200.en de kosten der besteding, bedragende 2 pCt. dor aannemingssom ad/2400. Dit besluit is gegrond op eene kennelijke misrekening van den Aannerner, blijkbaar uit de lage aanncmingsom en het onver- mogen van Aannerner en borgen tot eene deugdelijke uitveering van het werk. Aan den Heer Beijerinck wordt dank gezegd voor zijne be- moeijingen ter zake van het herstel der Lisserrolbrug, waar van de aanbesteding weldra zal plaats hebben in overeenstem- ming met diens uitgebragt rapport. Op rapport der Commissiebestaande uit de Heeren Mr. J. P. A. van YVickevoort Crommelin, A. van Stralen en G. A. van Houweninge Gzn. tot onderzoek der geloofsbricven van de gekozene Hoofd-lngelandenzijnde de Heeren Jhr. Mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg en D. W. P. Wisboom, wordt tot de toelating dier Heeren beslotennadat door eerstgemel- den nog zijne geboorte-acte zal zijn ovcrgelegd. Naar aanleiding van een Voorstel van Dijkgraaf en Heemra den, lot het begrinden van eenige gedeelten lengteweg, wordt, op amendement van den Heer Beijerinck, aan het dagelijksch Bestuur magtiging verleend om nog 10,000, overschietende van de Suppletoire Begrooting, bij onderhandsch Contract, aan te gaan met den tcgcnwoordigen Aannerner der grindwegen, aan het begrinden van wegen te verwerkcn, de keuze der gedeelten wegs overlatendc aan het dagelijksch Bestuur, en be sloten het verdere gedeelte van het gedane voorstel aan te hou den tot eene volgende Vergadering. Een met J. de Jong aan te gaan Contract, wegens onder- handsche huur van grond wordt goedgekeurd. Aan de Wed. J. F. Kraaijeniiagen wicr man, drie jaren geleden, ten gcvolgo van een ongeluk aan den Gruquiu*, is over leden, wordt weder voor een jaar eene toelage uit het ondcr- steuningsfonds verleend, thans van 2.50 per week. Een staat van Uilgaven boven 100.gedaan, gedurende hot 1e kwartaal 1863 wordt goedgekeurd. Naar aanleiding eener Missive van den Hoofd-Opzigter, wordt besloten eenige verbetering te hrengen aan een dam in den Spaarnetogt Hierna gaat do Vergadering uitcen, Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven: van 16 tot 23 Junij 1863. GEBOREN: Mattliij9 Samuel Petrus, zoou van G. van der Woude en S. F. Onstenk. Johanna Maria, dochter van L. Duis en H. Nagtegaal. Andreas, zoon van S. J. Sebeus en T. A. van Arends. Leonardus, zoon van L. v. d. Helm en A. Verbij. Arnoldus, zoon van J. van Kessel en A. S. van Bentcm. Roelof, zoon van J. G. van Renswoaw en H. A. van Bommel. Anna Elisabeth, dochter van C. M. Beutler en M. Zegers. Pieter, zoon van J. Verweij en G. van Dijk. Jacobus, zoon van B. Griekspoor en L. de Groot. Gijs- bertus Andreas, zoon van C. Rietveld en P. Keijzcr. An- thonia, dochter van G. Verheul en G. van Loon. Arnold Engelinus, zoon van Jhr. H. A. van Foreest en E. A. Quaujer, Maria Johanna, dochter van D. Bakker en J. Ran. Adriana Johanna, dochter van C. de Regt en G. van Poffelen. Pieter, zoon van G. Eijk en G. van Vliet, Cornelis, zoon van B. Vis en M. Liefaart. OVERLEDEN: Jannetje Katsoud 25 jaren, ongehuwd. Anna, oud 5 weken, dochter van J. Schmidt en M. v. d. Zalm. Hendrik, oud 1 maaudzoon van C. van Kampen en C. van Leeuwen. ONDERTROUWDPetrus Kasbergen met Antonia van Leeu wen. Peter Schalk met Cornelia Johanna Cuvelier. GEHUWD Arie Kom met Cornelia de Jonge. Gijsber- tns Spaan met Maria van der Burg. Dirk Geeneu met Anna Catharina Dannebroek. Maurits van Tol met Catharina Rietmeijer. Den lSden Junij werd op de wolmarkt te Sloten aangevoerd door 13 verkoopers: 424 vachten wol wegende 1875 Ned. ponden, gekocht door 6 koopers. De grootste aanvoerder was Mr. J. P. Amersfoordt, te Haarlemmermeer, 201 vachten; de grootste kooper Wed. Parmentier Zonen, te Leiden 262 vachten. A1 het aangevoerde werd grif verkochtprijzen/1,50 a 1,70 per Ned. pond, zonder tarra, met 1 pet. korting. Zeer voldeed de vvijze van weging, door de hulpmiddelen, welwillend verstrekt aan de afdeeling Sloten der Hollandsche Maatschappij van Landbouw door den makelaar Kesper uit Amsterdam. Vele schapenfokkersdie voor de markt hunne wol tot lager prijzen hadden afgezet, toonden berouiv over den te haastigen verkoop, zoodat de afdeeling zicli in een volgend jaar vermeerderden bloei van hare wolmarkt mag beloven. Den 18den Junij werd te Gorinchem eene nieuwe paardenmarkt gehouden, welke vervolgens jaarlijks op den eersten dag der Beusichemsche hengstenmarkt zal gehouden worden. Van een eersten marktdag was natuurlijk niet veel te verwachtenterwijl het weder in den morgen daarvoor ook weinig beloofde. De aanvoer van paarden was evenwel redelijk, doch de handel flaauw.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1863 | | pagina 1