WEEhDL A II van 1865. Vrijdag, 5 Julij. Rijnland. Haarlemmermeer. A A N LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD Abonnementen Wierde Jl a ar gang. HoofdredacteurC. E. DE CLERCQ. De Prijs is f 6,in het Jaar. Elke 3 Maanden wordt over f 1,50 beschikt. Advertentien van 15 regels 50 Cts.elke regel meer 10 Cts. behalve 35 Cents Zegelregt bij elke plaatsing. Alle Toezendingen moeten gescbieden aan den Hoofdredacteur, te Amsterdam. GEMEENTE-RAAD. 111 ARLMEUt, worden aangenomen bij dc Boekhandelaars C. M. VAN GOGH. Leidschestraat, te Amsterdam, J. J. VAN BREDERODE,Haarlem, bij den Heer BRIEVENGAARDER te Raarlemmermeer en verder bij alle soliede BOEKHANDELAREN en POSTDIRECTEUREN in het Rijk. In het nommer van dit weekblad van 5 Junijis raededeeling gedaan van den toenmaligen stand der procedures ter zake de betaling van Rijnland's bun- dergeldvoor de landen van die polderswelke door bet reglement van 1857 tot dat Hoogheemraadschap zijn gebragt, doch vroeger krachtens bepaalde overeen- komsten vaste jaarlijksche uitkeeringen aan Rijnland betaalden, voor het genot van vrije uitwatering op zijn boezem. Sedert hebben de regtbanken van Rotterdam en Leiden uitspraak gedaan in de drie destijds nog aan- hangig gebleven zaken. Het verzet van een ingeland van den polder, Willens tegen het uitgevaardigde dwangbevel tot voldoening van zijnen aanslag in het bundergeldis door de regt- bank te Rotterdam den 17den Junij afgewezen, het dwangbevel werd gehandhaafd en de opposant in de kosten verwezen. Diezelfde regtbank heeft den 29sten Junij uitspraak gedaan in het verzet van een der opposederende in- gelanden van den polder Sluipwijk. Deze heeft in zijne verdediging behalve de zaak ten principaledat is de vraag of het bestaande contract van 1608, betreffende het lozen van het water op den boezem van Rijnland, tegen voldoening van een daarbij bepaalde bijdrage grond geeft tot vrijstelling van het bundergeldnog als tweede middel van verzet voorgesteld het beweren, dat hij niet kan worden verpligt buiten zijn district te betalenen dus het dwangbevelwaarbij het kan- toor van den Rentmeester van Rijnland te Leiden als plaats van betaling is aangewezen, nietig en van onwaarde is. Overeenkomstig de conclusie van het Openbaar Mi- nisterie heeft de regtbank niettemin het verzet op beide gronden afgewezenhet dwangbevel gehandhaafden den opposant in de kosten veroordeeld. Het verzet van een ingeland van den polder Oukoop is den 23sten Junij door de regtbank te Leiden be- handeld. Dezelfde gronden van verzet als die van Sluipwijk had aangevoerd werden door hem verdedigd. Het Openbaar Ministerie heeft tot verwerping van dat verzet geconcludeerddoch de regtbank heeft in te- genstelling met die conclusie, het middel van verzet wegens de verpligte betaling te Leiden toegelatenen zonder zich over de hoofdzaak wit te laten, op dat middel het dwangbevel vernietigd en Rijnland in de kosten veroordeeld. Zitting van Dingsdag 23 Junij 1863. Voorzitter de Heer A. 't Ho oft. De Vergadering wordt des voormiddags ten 10 ure geopend. Tegenwoordig 11 leden, zijnde de Heeren Amersfoordt, Knaap, Tensen, Lanser, Schone, Verploegh, van Rijn, Klapwijk, van Vuuren, en de Voorzilter, terwijl onder het lczen der notulen nog is verschenen de Heer M. Spaans. De Secretaris leest de notulen van den 12den Mei 1863, welke door de Vergadering worden goedgekeurd. De openbare Vergadering wordt daarop voor eenige oogen- blikken geschorst, en veranderd in eene met gesloten deuren. De openbare zitting daarop heropend zijnde, wordt: 1°. Door den Voorzilter mededeeling gedaan van het overlij- den op den 11 den dezer maand van den Burgemeester dezer Gemeente, den Heer Mr. M. S. P. Pabst, en brengt hij in korte woorden hulde aan hetgeen door den Heer Pabst, gedurende zijn bestuur, voor de Gemeente is gedaan. Ten gevolge van dat ovcrlijden heeft de Heer't Hooft het Voorzitterschap dezer Vergadering, als oudste Wethouder, op zich genomen. 2°. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat deze Verga dering ook is belegd op verzoek van de Leden Knaap, Ver ploegh en Koot, in zake van Gemeente-belangenwegens het overlijden van den Burgemeester." De Heer Knaap zegt daarop, dat hij heeft vernomen, dat dc Burgemeester is overleden, dat hij daarvan geen officieele ken- nis heeft ontvangen; voorts dat het wenschelijk is, dat er spoedig weder een Burgemeester worde benoemd. De Voorzitter zegt dat ook hij geen officieele kennis van het overlijden van den Burgemeester heeft ontvangendat overigens de betrekking van Burgemeester thans (ijdelijk wordt waarge- nomcn door den oudsten Wethouder. De Heer Verploegh zegt, het verzoek tot oproeping der Vergadering te hebben medcgetcekendom te spreken over eene splitsing der Gemeente, of de wedervervulling der betrek king van Burgemeester. De Voorzitter zegt, dat bij hem geenerlei voorstel daarom- trent is ingekomen weshalve hij meent dat daarover thans niet kan worden beraadslaagd. Hij stclt daarom voor, om met de andere werkzaamhedcn voort te gaan. Daartoe wordt besloten. 3°. Wordt besloten, om, ten gevolge van het overlijden van den Burgemeester, over te gaan tot de benocming van een •Ambtenaar voor den Burgerlijken Stand. Bij stemming wordt daartoe benoemd de Heer Amersfoordt, welke zich bereid verklaart die betrekking aan te ncmen. J". Wordt ter tafel ovorgelegd eene missive van Burgemees ter enWothouders dezer Gemeente, waarbij voor de betrekking van Hulponderwijzer worden voorgedragen de Heeren P. van der Loo en M. Nieuwveen. Besloten zijndetot de benoeming van een Hulponderwijzer over te gaan, wordt met elf stemmen benoemd de Heer P. van der Loo. 5°. Wordt Je tijd van in functie treding van den benoemden Hulponderwijzer bepaald op 1 Julij aanstaande. 6°. Wordt, na eene kleine daarin gemaakle bcpaling, goed gekeurd het bestek voor de te houdcn aanbesleding van eenig onderhoudswerkaan de scholeri, brandspuithuisjes enz. 6 bis. De Voorzitter legt ter tafel over, con voorstel van den dagelijkschen Opzigter over de in aanbouw zijnde school op FF 15, waarbij wordt voorgesteld om eenige verandering te brengen in de betimmering van het kamertje op den zolder der woning, en om tegen betaling van p. m. JO de in de school te maken banken te verlengen. Wordt op voorstel van den Heer Amersfoordt met alge- meene stemmen besloten, Burgemeester en Wethouders te mag- tigen tot het aanbrengen der voorgestolde vcranderingen, en daarvoor hoogstens JO te besteden. 7°. Zijn benoemd tot stemopnemers, voor de verkiezing van J Leden voor den Gemeenteraad op 21 Julij a.s. de Heeren Schone en Lanser, vervolgens worden op voorstel van den Voorzitter alle de overige Leden aangewezen als plaatsvervan- gers, in de orde van optreding aan den Voorzitter ovcrgelaten. 7 bis. Hot Lid Knaap spreekt over het maken van een tweede stembureau, doch aangezien zulks thans geen onder- wcrp van beraadslaging kan uilmaken^ en zulks voor de aan staande verkiezing toch reeds te laat is, heeft deze zaak geen verder gevolg. 8°. Wordt zonder beraadslaging en zonder hoofdelijkc stem ming vastgesleldeen concept besluit tot het doen van betalin- gen uit den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting voor 1863. 9°. Wordt goedgekeurdde door hot Burgerlijk Armbestuur gevraagde af en overschrijving in de begrooting van het Arm bestuur over 1862 tot een bedrag van/136,90L 10°. Wordt mededeeling gedaan van de navolgende ingekomen slukken a. Missive van Gedeputeerde Staten, waarbij goedgekeurd wordt tcrug gezondenhet raadsbesluit van 12 Mei 1863, om te berusten in de uilspraken in de procedures in de zaken Zijlmans cum suis, b. Missive van als vorcn, waarbij goedgekeurd wordt terug gezonden het raadsbesluit van 12 Mei 1863, betrekkelijk het koopen van dorpsgrond voor de markt. c. Eene missive van de Heeren M. Spaans en J. Klapwijk Leden dezer Vergadering, waarbij zij verklaren hunne adhaesie te geven, aan de motie van orde, in de vorige Vergadering voorgesteld door de Heeren Tensen, 't Hooft, van Vuuren en Verploegh, en alstoen door den Raad aangenomen, en uit- drukkende een bewijs van vertrouwen in het Bestuur van den thans overledenen Burgemeester. d. Eenige Staats—Provinciate- en Weekbladen. 11°. Wordt gelezen een adres van A. Smit en 9 anderen te Nieuwer-Amstel, alien Warmoeziers, verzoekende dat gun- stig moge worden beschikt op het adres aan H. II. Buurman om vergunning tot het trekken van molm in de Nieuwe Meer. Aangezien deze zaak niet behoort tot de competentie van dezen Raadwordt omtrent het onderwerpelijke adres, overgc- gaan tot de orde van den dag. 12°. Ter tafel wordt overgelegd het door Burgemeester en Wethouders, op den 27slen Mei 1863 voorloopig vastgesleld Kohier van den Hoofdelijken Oinslag voor het Dienstjaar 1863, welk Kohier gedurende 1J dagen, en wel van den lsten tot den 15dcn Junij ter Secretarie voor een icder ter lezing heeft gelegen. Wordt goedgevondenom vooraf over te gaan tot de behan- doling der tegen dat Kohier ingekomen hezwaarschriftenzijnde van de navolgende personen: P. Bloklander, F. E. van Praag, J. Sluijterman van Loo D. D. VAN Dijk, J. van Aken, A. Ruighaver. Van die hezwaarschriften wordt aan de Vergadering voorlo- zing gedaan en daarop genomen dc navolgende besluilen: a. De aanslag van P. Bloklander, te behouden op 12,35. b. b F. E. van Praag, te behouden op 21,85. c. J. Sluijterman van Loo te verminderen met 10 en te brengen op 61,25. d. n D. D. van Dijk, te behouden op 21,85. e. J. van Aken, te verminderen met 2,85 en te brengen op 9,50. A. Ruighaver, te behouden op 12,35. Alsnu wordt overgegaan tot de verdere behandeling van het Kohier, en worden na voorlezing van helzelve, naar aanlciding der gedanc voorstelleu lot verhooging of vermindering van som- mige aanslage.n, achtereenvolgens genomen de navolgende be- sluiten a. Dc aanslag van P. Kerlvliet, te behouden op 17,10. b. v A. Nelemans, te verhoogen met 3,80 en te brengen op 12,35. c. D. Beerepoot, te behouden op 12,35. d. M. van Dalen, te verhoogen met/J, 75 en te brengen op 17,10, e. B. van Gastelen, te verhoogen met /J, 75 en te brengen op 12,35, n P. Bier, te behouden op 12,35. g. i A. 't Hooft, te behouden op 80,75. ft. A. J. G. Timmermans, te behouden op 27,55. i. j) II. Kooij, te verminderen met 0,95 en te brengen op 11,JO. Niemand eenig nader voorstel omtrent dit onderwerp te doen hebbende wordt het Kohier na de gemaakte wijzigingen, be- dragende 6,173,55 met algemecne stemmen vastgesleld. 13°. Wordt met algemeene stemmen besloten, van het Rijk en de Provincie subsidie te vragen, voor den bouw eener School met onderwijzerswoning op Abenes. 1J°. De Heer Amersfoordt geeft in overweging of het ook wenschelijk is, dat thans, na den dood van den Burgemeester, de kas van den Gemeente-Ontvanger worde opgenomen. De Voorzitter zegt, dat daaraan zal worden voldaan. 15°. Wordt zonder hoofdelijkc stemming besloten, dat in de eerstvolgende Tergadering zal worden overgegaan tot de benoe ming van een tijdelijken Wethouder. 16°. De Heer Schone zegt te hebben vernomen, dat de Amb tenaar Licht is aangeschreven om zich met der woon in de Gemeente te komen vestigen; hij acht het echter vorkieslijk dat de Ambtenaar onder Sloten blijve wonen. De Voorzitter wil deze zaak, tot nader onderzoek, laten rusten, waartoe wordt besloten. 17°. De Heer Schonf. vraagt of er een Politie-Reglement bestaat op het rijden met hondenkarren. De Voorzitter antwoordt ontkcnnendmaar acht het wel wen schelijk, dat een zoodanig Reglement worde vastgesleld. Hij r.'.v.v.v.-.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1863 | | pagina 1