ABYMirailllBL 107 Rijnland. RAM-LAMMEREN, Jaminen Aardappelen Marktberigten. Buitengewone Uitgaven227.632 Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven Jttgcsottbctn Te Koop op de Badhoeve, Haarlemmermeer, a 20 het Stuk. BEERENzwarte en witte, TE KOOP: Per Transport. 18,243.96 Voor bet armwezen1,225.34-J als: a. kostcn van vervoer en verpleging van arme en zieke doortrekkende reizigers 12 50; b. verpleging van arme krank- zinnigen 11.09 J; c. subsidie aan het liurgorlijk armbestuur 1100; d. begrafe- niskoslcu art. 48 litt. b der armemvet/101.75. Andere Uitgaven, niet tot de vo- rige behoorende89.30 alsa. loting voor de nationale militie en schutterij/5; b openbare vermakelijkhe- den 25; c. brandverzekering 59.30. als: a. kosten van advertentien f 123.22J; b. archief der gemecnte/6.65c. nummeren der huizen 25; d. kosten van het ma- ken en plaatsen van drie aanplakbordenf 72.76. Onvoorziene Uitgaven565.46J Te zamen 20.351.70J Den 18den dezer, des avonds omstreeks 9 a 10 nur, meende men aan het Kruisdorp brand te bespeuren in de rigting van bet fort Schipbol, en vverd de brand- spuit daarbeen afgezonden. Het bleek echter het bran- den van zaadstroo op land aan den Sloterweg te zijn. In vorige jaren was het verordend het zaadstroo niet dan na zonsopgang of voor zonsondergang te ver- branden, het ware zeker wenschelijk hier de hand aan te houden. Eensdeels is het voor de brandweer zeer onaangenaam zulk een vergeefsche togt te moeten maken, en ten anderen zou het even goed kunnen gebeuren, dat, men eens eene boerenwoning zonder hulp liet verbranden, meenende dat het maar zaadstroo was. Ook zonder verordening is het een ieder in het algemeen belang dus zeer aan te raden het stroo ver branden niet bij donker te doenal mist men daar- door ook het genot van een prachtig vuurwerk, dat geen geld kost, althans als men zijn daaronder ge- borgen zaadzeil niet mede verbrandtzooals het on- langs een boer in Groningen gebeurde. van 11 tot 18 Augustas 1863. GEBOREN: Wilbelmina, dochter van A. van der Linden en H. Westerhoven. Alida, dochter van M. Schoo en S. M. Hnisman. Johannes Gijsbertus, zoon van G. Spaan en M. van der Burg. Apolonia Wilhelminadochter van J. van den Berg en C. van Noort. Johanna Alettha, dochter van L. Scholtz en M. Franken. Jantje, dochter van P. Tnlp en C. de Vries. Alida Catharinedochter van J. Bouwman en E. F. v. d. Hcijden. Johannes, zoon van G. Jungerins en E. van Haften. Johannes, zoon van J. van Graas en M. Brozins. Jacob zoon van Hester Neeltje Brooshoofd. Elizabeth, dochter van A. de Bree en C. van Duuren. Antho- nie, zoon van J. Weasels en M. Terlie. OVERLEDENAagje, oud circa 2 jaren, dochter van IJ. Splinter en A. van Bhenen. Willem, oud 11 maanden, zoon van J. de Koter en H. Roskam. Laurensoud rnim 4 maanden zoon van J. Ligtenberg en P. Berendonk. Ze- ger, oud ruim 3 maanden, zoon van A. Noorloos en M. A. van der Beek. Jan Boleeoud 42 jarengehuwd met A. Kuffers. Jaantje, oud 3 maanden dochter van F. de Lange en T. Wiegman. Nicolaas, oud 2 J jaar, zoon van R. Ou- dejans en G. Klein. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWDC. Westmaas met T. Muijlwijk. O. Klijn met E. Groeneveld. eenigcn watermelon to bouwen, te planlen, hooihergcn, hooi- schelven of iels anders te slellen, waardoor de vvindvang van den molen zou kunnen worden belemraerd. Art. 9. Het is verboden de versebillende kunstwerken in de artt. 4, 7 en 8 bedoeld, op de bestaande afmetingen te herstellen zonder van het voornemen daartoe minstens 14 dagen voor de nitvoering aan dijkgraaf en hoogheemraden kennis te hebben gegeven. In geval van nood kan echter tot dadelijk herstel, behoudens verpligting tot onmiddelijke kennisgeving, worden overgegaan. Art. 10. Het is verboden, zonder magliging van do Vereenigde vergadering, door sluizen, zijlen, duikers of andere openingen buitenwater op den boezem van bet hoogheemraadschap te bren- gen, of boezemwater naar buiten af te leiden. Art. 11. Zoodra bet water in den Rijn tot maalpeil klimt, te weten tot 0,275 el onder A. P. en (lit peit door de sein- molens, welke dijkgraaf en hoogheemraden bepalen, aangewezen iszorgen de besturen van de polders aan de zuidzijde van den Rijn, dat hunne poldermolens slilstaan, en de personen belast met het toezigt over de in den Hoogen Rijndijk gelegen sluizendat deze dadelijk gesloten worden. Art. 12. Het is verboden in de volgende boezemwateren van het hoogheemraadschap te baggeren. 1° de slootenvaarten, braken of wielengrenzende aan de binnenzijde van de IJ- en IJsseldijken2° de Gouwe, de Rijnhet Aarkanaal, de Brecht en Leydsche vaart, de Heimans-, Woud- en Oude Weteringende Does en de Zijlde Ringvaart van den Ilaar- lemmermeerpolder, de Schinkel, het Nieuwemeerhet Spaarne de Liede, de Mare en de Leede, de uitwateringskanalen op de Noordzee, de Wassenaarsche-, Veen-, Bobbe-, Voor-, Meer- en Roomburger wateringen, de Vrouwe-Zuidbuurl- sche-Buiten Ommedijksche en Nieuwe vaartende Wei- poortsche-Noord-Asche-Delflsche en Kromme Vlieten, de Kees-Jan Koenen-, Weeg-, Vinke- en Bakkersloolenbenevens de ringslooten van alle polders en droogmakerijen3° bin-, nen de vijftig el, gemeten uit de oevers van de Mooije Net, de poelen onder Alkemade en Warmond, de Wijde Aa,het Paddegat en de Noord-Aa; 4° binnen de tweehonderd el, gemeten uit de oevers van het Brasemer- en het Lutkemeer, en de Oost- en Westplassen onder Aalsmeer en Leimuiden. Art. 13. Dijkgraaf en hoogheemraden zijn bevocgd, om van de verbodsbepalingenvoorkomende in de artt. 12, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 11, en 12, schriftelijk onthefflng te verleenen, en wet op de voorwaarden die zij zullen noodig oordeelen, mits de aanvrage om zoodanige onthefflng geschiede bij een op ge- zegeld papier gesteld adres. Art. 14. Het bepaalde in art. 1, 1°, in art. 2 en in art. 12 ziet niet op het herstellen en verzwaren van dijken en kaden of op het onderhouden der bermslooten op de bestaande afme tingen noch op het baggeren door de onderhoudspligtigen of hunne gemagtigden. Art. 15. Overtreding van de artt. 1 tot en met 9 en 12 wordt gestraft met eene boete van /10 tot/25; die van de artt. 10 en 11 met eene boete van /25, behoudens de ver pligting van de overtreders om hetgeen door hen in strijd met deze verordening is gesteld of verrigt, weg te ruimen of te herstellen. Art. 16. Alle overtredingen worden bewezen door processen- verbaal, door den dijkgraaf of een der hoogheemraden of door een der beambten van het hoogheemraadschap opgemaakt, op den eed bij de aanvaarding hunner bediening afgelegd, of door de gewone bevvijsmiddelen bij het Wetboek van Strafvordering voorgeschreven. Art. 17. Door deze verordening wordt geen inbreuk gemaakt op eenige wet of provinciale verordening. Wij hadden tot heden verzuirad bovenstaande ver ordening welke in de maand October van het vorig jaar werd afgekondigd, op te nemen, doch doen dit thans, daar het voor elk ingeland van Rijnland van belang is deze te kennen. Den 16den Julij is afkondiging geschied van eene daarin gebragte wijziging, tot het herstellen eener fout in artikel 13, in hetwelk in plaats van art. 8, art. 9 was vermeld. ALGEMEENE VERORDENING OP DE DIJKEN, KADEN EN WATEREN IN RIJNLAND. Art. 1. Het is verboden: 1° dijken of kaden, dienende tot keering van zee-, rivier- of boezemwater, te roeren, onverschil- lig tot welk doel; 2° op zee- of rivierwater-keerende dij ken, hoopen of schelven van hooi, riet, stroo, rijshoutmest, bagger, asch of eenige andere vuilnis te plaatsen. Art. 2. Het is verboden langs dijken of kaden, dienende tot keering van zee-, rivier- of boezemwater, nieuwe wateren te graven, of bestaande wateren te verbreeden of te verdiepen. Art. 3. Het is verboden binnen een afstand van vijf el uit den voet van zee-, rivier- of boezemwater-keerende dijken of kaden riet of dullen te snijden, anders dan in de maand Maart. Art. 4. Het is verboden: a. nieuwe sluizen, verlaten, dui kers of heulen te maken in rivier- of boezemwater-keerende dijken en kaden; b. buiten het grondgebied der polders nieuwe bruggen of kwakels te leggeu over schouwbare wate ringen; c. de bij a en b bedoelde werken te vernaauwen. Art. 5. Het is verboden in of voor sluizen, verlaten, dui kers, heulen, bruggen of kwakels iets te werpen of te leggen wat den doortogt van vaartuigen of do doorstrooming van water zou kunnen belemmeren. Art. 6. Het is verboden eenig boezemwater te vernaauwen te verondiepen, te dammen of boezemlanden in te polderen. Art. 7. Het is verboden in de boezemwateren van het hoog heemraadschap palen te slaan en nieuwe schoeijingenmurcn of oeverwerken te maken. Art. 8. Hot is verboden binnen den afstand van 200 el van Mijnheer G. Stout Niemand is beter van het spreekwoordals het ijzer heet is moet het gesmeed wordenovertuigd dan Uzoo was het ook hiertoen het zaad bekwaam en het weder gunstig was, moest het ook gedorscht worden; maar tot ons aller spijt kon de Wel-Edel Geboren Heer Mr. J. Thooft daarbij niet tegen- woordig zijn, wijl Z.W.E.G. als Dijkgraaf van den Bommelerwaard de schouw aldaar moest voerendoch met genoegen kan ik U mededeelendat wij het zaad met de machine in het open veld volkomen naar wensch hebben gedorscht. Vooreerst bleef er niet het minste zaad aan of in het stroo en werd dit volstrekt niet gekneusd, zooals velen. reeds gedacht hadden; het stroo bleef zelfs veel meer in zijn geheel, dan met den dorschvlegelhet eenige waar wij tegen opzagen, was het plaatsen der machine en spoor op het zaadzeil, denkende dit te veel oponthoud zoude gevendoch na alles voor den dorsch noodig op het spoor geladen te hebben, was dit in een oogenblik besteld en het dorschen betrekkelijk niet minder spoedig. Niettegenstaande de paarden daags te vo- ren slechts een half uur door U met bun nieuw werk waren bekend gemaakt, hebben zij het uitmun- tend, en zonder eenige vermoeijenis aan den dag te leggen, gedaan; in den tijd van 6 uren was het zaad van een bunder land gedorschen, met behulp van 10 menschen, waar men hot ook volkomen mede doen kanzooals2 inleggers op het zaadkleed4 man om hetzelve naar het zaadzeil te vervoerenI aangever bij de machine, 1 man om hetzelve in de machine te schuiven en 2 man om het gedorschte stroo weg te ruimen. Voor wij begonnen had ik de dikste plankjes bij de machine behoorende, onder het dekstuk en voorplank gelegd, waarna het bleek voldoende te zijn, om als boven goed te dorschen. Eene groote menigte menschen kwamen onsterwijl wij bezig waren, bezoeken, doch niemand uitgezon- derdalien waren voldaan en bewonderden den uit- vinder en vervaardiger beiden. Velen nog hebben mij hun leedwezen betuigd niet geweten te hebben dat het machine werktedoch daar wij voornemens zijn ook de erwten op gelijke wijze af te dorschen, zullen wij al spoedig deze in de gelegenheid stellen met deze onwaardeerbare dorschmachine bekend te worden. TuilUw Dw. Dienaar en Vriend, 24 Julij 1863. W. van deb Meijden. Ondertrouicd H. MEIJER Dzn. van Haarlemmermeer MET G. VAN DEE BURG. Hazerswoude14 Augustus 1863, Eenige en algemeene Kennisgeving. {LINCOLNSHIRE RAS.) (De Vader dezer Ram-Lammeren is afkomstig uit de Kudde van Thomas Marshall, Winner van den Is ten en 2d en Prijs te Battersea-parlc en Lincoln beide in 1862.) volbloed Derbyshire en Windsor ras, 1 /2 BUNDER uitmuntend te Veld staande op Kavel L, N°. 19, te Haarlemmermeer. Te be- vragen bij den Eigenaar M. DONKERaldaar. Londen, 17 Augustus. Graanmarkt. Door het prachtige oogstweder der vorige week kan men een groot deel van het rijke Tarwegewas binnen of in veiiigheid achten. Het schijnt dat het dit jaar geen moeite zal kosten Tarwe van 82J Ned. ponden per mud te vinden, en er is reeds veel Haver vertoond die 55 Ned. ponden weegt. In de Garst schijnt veel verschil te zijn en op de ligte gronden zal het Havcrgewas van geringc opbrengst zijn. De Erwten leveren niet zooveel uit als verwacht werd, en Boonen zullen geen ruim gewas geven. Het Aard- appelgewas is goed, maar niet overvloedig; uit het westen en zuidwesten van Ierland hoort men thans klagten over de ziekte, terwijl in Pruissen de opbrengst veel te wenschen overlaat. In noordelijk Europa schijnt men niet zulk gunstig weder gehad te hebben als bij ons, daar het oogstwerk zeer door den regen werd belemmerd, hetgeen aan het nieuwe graan, dat ter markt komt, zeer te bemerken is; niettemin zijn de prijzen dalende bij gebrek aan vraag voor Engeland. Frankrijk geeft het voor- beeld eener lagere prijsnotering, daar de ruime toevoer van nieuwe Tarwe op de markten en de puike kwaliteit daarvan aan de molenaars en bakkers de zekerheid van overvloed be- looft. Hier is hetzelfde het geval. Hoewel er op de hinnen- markten weinig graan vertoond wordt, moet de prijs voor oude Tarwe ruim 20 cents per mud lager worden genoteerd dan vorige week, terwijl daar waar veel nieuw graan ter markt kwam het verschil nog grooter is en men bovendien verwacht, dat de prijzen hun laagste standpunt nog niet hebben hereikt. De berigten uit Amerika toonen dezelfde neiging tot verlaging aaninzonderheid wat het meel betreft. Veemarkt. De geheele aanvoer uit het buitenland gedu- rende de vorige week bedroeg 14,015 stuks. Runderen, Schapen. Lammeren. Kalveren. Varkens, Amsterdam 1 724 Rotterdam 304 2802 792 42 Dordrecht 172 1039 585 10 Harlingen 306 1756 55 96 949 Antwerpen. 43 Ostende 18 5 Boulogne 12 Calais 19 Bremen. 151 Hamburg 12 497 175 Tonning 1297 1759 393 2261 8577 1033 978 1166 De geheele aanvoer ter maru noriroog 5360 runderen 24190 schapen en lammerenimeenteren en 240 varkens.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1863 | | pagina 3