Aiviitingiaig. PHiSPia euAHo. - 71 Haarlemmermeer-Polder Gereurtenisseiv der Week Dijkgraaf en Iloogheemraden van Rijnland DHIECTE BELASTINGE1Y. K. M. E. GERLACil, RAMLAMMEREN 1865. Lincolnshire Ras. P. LAWSON ZOON, HAVELAAR DUTILH, Dekhengst DE BONNIJ HaARLEMMERMEER Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven cn S hTzS jaren)' Grietje' d0Chler van A' van derP'aat Te KOOP op de BADHOEVE, in Haarlemmermeer, EdinburghContractanten. HOOFD-DEPOT bij In Friesland zijn, gedurende Iiet eerste kwartaal van dit jaar, slechts 33 gevallen van longziekte voorgekomen, tegen 148 in het vorig jaar. In de maand Maart, was het getal der aan deze ziekte gestorvenen runderen slechts 2 en werden te dier zake afgemaakt 7. De trapsgewijze afneming der ziekte blijft dus nog geregeld voortgaan, zoodat zij hier weldra ge- heel tot sporadische gevallen beperkt zal zijn. Aan het rapport van den Hoofdopzigter over de maand Maart 1865, dd. 21 April, ontleenen wij het volgeude A. OMTBENT DE WERKING DEB STOOMTUIGEN In werking is geweestvcnnogen uren. pomp, ketels. slagen slag. p. min. in paard.kr. Leeghwaler. 260 met 9 en 5 makende 87.034 of 5.579 met 301 27 8 5 7.692 4.748 228 Cruquius 230£ u 7 8 75.220 5.439 304 Lijnden. .406J 7 8 456.718 6,421 359 Waarbij verbruikt is mudd. steenkol. pd. talk. kann. olie. Eng. Belg. Ruhr. gallipoli. patent. Leeghwaler 3210 156 24 48 Cruquius2631 108 18 40 Lijnden4762 204 9 91 Gedurende de maand Maart zijn geleverd 19,023 mudden Ruhrkolen. Aan het cinde der maand bedroeg de voorraad 709 mud Engelsclie en 21,049 mud Ruhrkolen, te zamen 21,758 mud. B. OMTRENT HETGEEN AAN DE STOOMTUIGEN VERRIGT IS: A. Leeghwaler. Tijdens den stilstand zijn de pakkingen der luchtpompen nagezien en aangevuld; voorts de watervlotters in de stoomketelsdie ongeregeld werkten, in orde gebragt, en de caoutchoucpakking der hal- kleppenkast door een nieuwe vervangcn. Door de stokers zijn, met be- hulp van losse werkliedende vijf stoomketels schoongeinaakt. B. Cruquius. Tijdens den stilstand zijn eenige verpakkingen verrigt, verschillende kleppen digigescliuurd en voor de spuikranen 12 nieuwe schroefbouten gemaakt. Door losse werklieden werden de ketels 3 en 4 schoongernaakt. De werking op 20 Maart moest eenige uren worden ge- stopt, ten gevolge van het vele drijfijs, dat zich in de funderingsput op- eenlioopte en de toevloeijing van het water belette. C. Lijnden. Aan den Lijnden zijn eenige verpakkingen verrigt en klep- pen digtgeschuurd. Het schoonmaken der ketels 3 en 4 door de stokers begonnen, is door losse werklieden voltooid. Na den stilstand op 17 Maart zijn de stokers met het schoonmaken der ketels 5 en 6 aangevangen. C. OMTRENT ANDERE WERKEN De wegen waren op het einde der maand over het algemeen weder in goederi staatmet uitzondering van eenigen der laatst begrinde gedeelten. Einde Maart was nog geen grind aangevoerd, docli door den aannemer J. van den Heuvel Az. was aangevoerd 13,600 kub. ellen koolascbten behoeve van het wegje bij Leimuiden. De ringvaartsboorden en steenglooijingen bevinden zich in voldoenden staat van onderhoud. Eene inschuiving van het ringvaartsboord aan het Nieuwemeer, is door den aannemer hersteld. De stortvloer van den Leeghwalerdie aan de kanten en langs de pompen lekte, is door een limmerman van den aannemer van het Isle perceel weder digt gemaakt. Door den aannemer van het 3de en 4de perceel zijn in de maand Maart eenige herstellingen aan de gebouwen gedaan. Voor de begrinding van den weg achter bet fort Schiphol was met het einde der maand het aardewerk, volgens bestek, gereed. De aan nemer heeft veel vertraging gehad, door het telkens op nieuw invallen van de vorst. Vergelijking met vorige Jaren. Maart. Uren werking Gemidd. aantal slagen per minuut Mudden steenkolen verbruikt Gevallen regen, in strepen Verdamping in strepen Gemiddelde waterstand Hoogste stand aan het Kruisdorp 1865 1864 1863 1862 1861 924£ 904 200£ 287 989i 5.891 6.290 6.316 5.788 6.439 10603 10388 2607 3514 10818% 48.20 66.87 34.40 49.45 70.46 41.45 55.47 54.40 30.51 59. 39 4.96 4.87 4.94 4.79 4.76 4.85 4.61 4.81 4.68 4.61 POSTKANTOOR te HAARLEMMERMEER. Het Postkantoor is voorloopig dagelijks geopend voor het frankeren, van des 's morgens 6 ure tot 7 ure, van's morgens 9 ure tot 's namiddags 1 ureen van 's avonds 6 V0 "ure tot V/2 ure. 72 Voor het aanteekenen en afhalen van aangeteeekende brieven van 's morgens 9 ure, tot's namiddags 1 ure, en van's avonds S/2 ure tot 7/2 ure. Voor het deponercn en uilbetalen van geldartikelenen aanleekening met aangifte van geldmaardevan 's morgens 9 ure tot 's namiddags 1 ure. De laatste BUSLIGTING voor SlotenAalsmeerOude Wete- ring en de Qemeente Haarlemmermeer geschiedt ten 6 ure des morgens. De eaatste busligting voor de algenieene expedilie heeft plaats ten 7 /2 ure des avonds. De Directeur van het Postkantoor, H. A. van Foreest. 0VERLEDENJannolje, oud 14 jaar en 6 maanden -dockler van J. Middelkoop en E. M. Touw. Take Schuurir.g, oud 78 jaar, vvcdr. van S. Warmers (woncnde te Aalsmeer). Johanna, oud 8 maanden, dochtcr van A. Speolmans en II. van Babel. Dirkje Eleman, oud 73 jaren, wed. van T. Koning (wonende te Texel). Jacob, oud 8 maanden, zoon van L van der Beek en M. Boer. Margje, oud 6 weken, docliter van A. Rebel en C. Hoogendoorn. Neellje Keijzer, oud 64 jaar en 9 m. wed. van P. Boogaart (wonende te Dirksland). Aagjc, oud 2 maanden, dochter van A. Slobbe en J. A. Snijder. LEVENL00S AANGEGEVEN: 1 kind van B. van Andel en J. Tokker. 0NDERTR0UWD; G. Onkenhout (wedr. van A. Bouw) met A. Kob. Arcnt Verheul met M. Speolmans. C. van Noorloos met M. Iloenson. GEHUWD: II. Bras (wedr. van L. Bloot) met P. Zwaarbeek (wed. van J. Endhoven). G. B. Meug met T. van Balen. A. Smits met A. Griekspoor. G. Cardol met C. Thur. van 25 April tot en met 2 Mei 1865. GEB0REN: Pieternella, dochter van K. den Breejen en N. Hartman. Lourentia Anna dochter van C. Stoop en J. Bleeker. - Jacob, zoon an L. hats en W. Schaap. Lena, dochter van J. Uitdenboogaart en E. Koenekoop. Johannes Nicolaas, zoon van J. Bos en L. Kiske. Hu.bert, zoon van M. Pellekaan en C. van Krimpen. Jan Johannes, n c. van 's,' en Kaptein. Adrians Christina, dochter van M. 1. Stouten en A. Vermeij Arie, zoon van C. Bakker en D. Kooiman Anthomus, zoon van A. van Bedijk en .1. Sniker. - Goris, zoon'van G. Mahepaard en L de Koter. Elizabeth, dochter van M. Schellinger- IN HET BUITENLAND. De moord van president Lincoln, is de groote gebeurtenis die gedurende de verloopen week de algemeene aandacht heeft bezig gehouden. Men deelt de volgende bijzonderheden omtrent deze daad mede „Omstreeks ten half tien ure, den 15den April, terwijl Lincoln zich in den schouwburg te Washington bevond, ver- toonde zich aldaar een man, die, volgens somraige berigten opgemerkt was toen hij drentelde in den doorgang en aan de deur der loge waarin de president zich bevond. Hij stapte den wachter voorbij, zeggende dat- hij een lid van den Senaat was, op bevel van den president gekomenen trad de loge binnen. Majoor Rathburn stond op en zeideWeet ge mijnheerbij wien gij u indringt? Dit is de loge van den president." De persoon sprak eenige onverstaanbare woorden en verliet met weerzin de loge, terwijl zijne oogen op den president gevestigd bleven. Naauwelijks was de deur der loge geslotenof er viel een schot door eene opening in de lijst der deur, blijkbaar opzettelijk daarin geboord. De moorde- naar vloog dadelijk de loge binnen en verwondde majoor Ralli- burn, die hem wilde tegenhouden met een dolkwaarna hij van den rand der loge op het tooneel sprong. In den sprong raakten zijne sporen vast in de vlagwaarmede de loge be- hangen was en viel bij op het tooneeldochzich onmiddel- lijk oprigtendeliep hij het tooneel overeen oogenblik stilstaandeom uit te roepensic semper lyrannisonder het zwaaijen van zijnen dolk. „Hij verdween achter de coulisses, wondde verscheidene personen die hem trachtten te grijpen, en ontsnapte uit het gebouw door een deur die in een steeg uitkwam, alwaar hij te paard ontvlugtte." Ongeveer tegelijker tijd werd een moord-aanslag op den heer Seward, secretaris van staat, beproefd die, ten gevolge van eene verwonding, onlangs bij het uitspringen van zijn rijtnig gekregen te bed lag. Een persoon meldde zich aan zijn huis aanonder voorgevendat hij persoonlijk was belast met het toedienen van geneesmiddelendie hij bij zich had. Door den bediende tegengehouden wierp hij deze op zijde en ijldeblijkbaar goed met de inrigting van het huis bekend, naar de slaapkamer. Aan den ingang kwam hij den zoon, den heer Frederik Sewardtegendie hij door een zwaren slag op het hoofd nederwierp daarop wondde hij den secretaris van staat met verscheidene dolksteken in borst en hals en vlood weg toen de verwondde met groote tegenwoordigheid van geest zich ach ter uit het bed op den grond had geworpen. Yolgens de laatste berigten scheen er kans (e bestaan, dat de beide heeren Seward van hunne wonden zouden herstellen. Lincoln wordt vervangen door den vice-president Johnston vroeger kleedermaker en van geringe afkomst. De gevoelens over hem zijn zeer uiteenloopend, doch stemmen daarin over- een, dat hij eeu heftige tegenstander van het Zuiden is, het- geen het spoedig tot stand komen eener vredelievende schik- king waarschijnlijk moeijelijk zal maken. Keizer Napoleon is naar Algiers vertrokken. De reis werd nog vertraagd door eene vermoedelijke zamenzweringom hem tijdens zijn verblijf te Lyon te vermoordenwelke zaak ech- ter met veel geheim wordt behandeld. De Keizerin Eugenie is tijdens zijn afwezen tot regentes des Rijks benoemd. brengen door deze ter kennis van de Ingelandendat het GAARDERBOEK voor 1865 blijkens aangeplakte Publica- tien, ter visie zal liggen van 3 tot 17 Mei aanstaandeen dat de Bezwaarschriften daartegen voor 24 Mei moeten zijn in- geleverd. Leiden, 29 April 1865. Namens Dijkgraaf en Hoogheemraden voornoemd, W. G. DE BRUIJN KOPS Secretaris. Wegens de werkzaamheden voor de beschrijving der Fersonele Belasting en het Patentregt, zal HET KANTOOR van den RIJKS-ONTVANGER te Haarlemmermeergedurende de maand Mei 1865, alleen geopend zijn des Woensdags en Zatuedags van elke Week. ZEGT IIET FOORT! voorheen Hoofd-Onderwijzeres eener School ter opleiding van jonge Jufvrouwente Westzaan, heeft de cer te berigten, dat zij zich thans als zoodanig te AALSMEER heeft ge vestigd. Zij is bevoegd tot het geven van Onderwijs in de 1lollandsche en Fransche Talen, alle Valcken van het lager Onderwijs, alle Vrouwelijlce Handwerken van Nut en SmaakHandteelcenenenz. Onder dankbetuiging voor de menigvuldige blijken van te- vredenheid der Ouders, wier Kinderen een aantal jaren, in eerstgenoemde Gemeente, aan hare zorgen zijn toevertrouwd geweestbeveelt zij hare nieuwe inrigting als DAG- en KOSTSCIIOOL beleefdelijk aan; daar zij niets onbeproefd zal laten, om ook alhier zich dat vertrouwen bij voortduring waardig te maken. Aalsmeer2 Mei 1865. voor 30.het Stuk. It it T I t. It I DEPOT te Haarlemmermeer bij de Erven J. BOSaan den Cruquius. bruin echt Ylaatnsoh Ras zwaar WERKPAARD. In Vlaanderen met den Eersten Frijs bekroond en voor de Springdiensten goedgekeurd. Dekgeld /2,50, te betalen eer de Ilengst wordt voorgebragt. Bii A. BOK, te Haarlemmermeer, Spieringweg, B 7, digt aan de Ringvaart hij Halfweg Haarlem alwaar tevens VEU- LENS van hem te zien zijndie bewijzen welke U1TSTEKENDE TFERKPAARDEN hij levert. London, 2 Mei. Graanmarkt. Hucwel deze lijd des jaars zich gewoonlijk door regen kenmerkt, zoo hebbcn wij integendeel droogle cn warmte gehad. Waar de grond vochtig genoeg was, heeft dit den groei uitnemeud bevorderd maar, vooral op de diooge gronden geeft bet ge- brek aan regen eenige vrces voor bet jeugdige zomcrgraan, zoowel bier als in bet overig Europa, waar men over het algcmeen hetzclfde weder schijnt te hebben. Op de zwaardere en diepe gronden schiet de tarwe echter krachtig omhoog, docli op de ligteren verlangt men ook voor bet wintergraan naar regen, inzonderheid daar, waar men de kale plekken in de reijen met zomcitarwe beeft bijgezaaid. In gewonen tijd zou dit vroege voorjaarsweder zeker daling in de prijzcn hebben veroorzaakt, maar de verloopen week toont of dat de landbouwers zeer vast houden, of wel dat koopers achten, dat de laagsle stand, waartoe bet graan val- len kan, bereikt is, daar er gemiddeld genomen over de verschillende markten bier te lande eene prijsverbctering van 20 cents per mud is. De geringheid van den aanvoer uit bet buitenland en bet weinig ter markt brengen in bet binnenland, doet de voorraad op zolder zeer krim pen, en hoewel er over bet algemeen meer toevoer te wachlen staat, zoo wordt bet echter waarschijnlijk dat dit althans uit Amerika het geva'l niet zal zijn, nu bet Zuiden als ten onder gebragt kan worden beschouwd en daar zeker groote behoefte zal zijn. In Frarikrijk heeft de daling van den graanprijs opgehouden. In Belgie en gedeeltelijk in Nederland is meer vastheidterwijl er te Hamburg en aan de Oostzee rijzing ismet goede vraag op speculatie. Het ware niet onmogelijk dat zoo in het Zuiden der Noord-Amerikaansche Slaten vraag voor graan ontstaat, daar- aan niet zoo spoedig langs de binnenvaart uit het Noorden zal kunnen worden voorzien zoodat eene afzending uit Europa daarheen met voor- deel zou kunnen geschieden. Fee. De geheele aanvoer uit het buitenland gedurende de vorige week bedroeg 9274 sluks. Runderen. Schapen. Lamm even. Kalveren. Varkens. Rotterdam 837 619 170 561 485 Dordrecht. 14 91 8 3 2 Harlingen. 370 16 3 69 Belgie10 402 6 6 68 Frankrijk 12 697 9 73 Duitschland. 377 3828 79 Denemarken 244 Spanje212 2076 5653 184 585 776 Er was ruime aanvoer van bujtenlandsche Schapen en Runderen, maar over het algemeen in vrij geringe konditie. Kalveren waren niet veel aan. Over het algemeen was de markt traag met minder geanimcerde prijzen. Het vcrsch aangevoerde uit het binnenland was goed, zoowel wat tal als kwaliteit betreft. Uit Schotland was de toevoer ruim en de konditie van het vce zeer puik. Voor alle soorten van vee was de markt slug, en de prijs daalde bij Maandag II. 3 cents per Ned. pond. De aanvoer van Schapen was matig te noemen, docli de kwaliteit was vrij goed. De handel was bepaald niet zoo levendig als heden voor 8 dagenniettemin werden goede en puike Duinschapcn en half bloods meestal tegen de prijzen van dien dag afgezet. Minder soort was echter 3 cents per Ned. pond lager. Er waren goed wat Lammeren ter markt, maar de vraag was slap, zoodat de prijs 3 tot 6 cents per Ned. pond lager te noteren is. Kalveren vonden weinig gading, tegen de prijsverlaging van 9 cents per Ned. pond van Dondcrdag 11. De aanvoer was slechts matig.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1865 | | pagina 3