mm- whmoid ST00MB00TDIENST HlWIlTlMVlilL PAARDENMARKT KlffillAAl. Willige Yerkooping, - 87 - IlAAULEMMEItMEER-POLDEK. DELFT, 60 Bunders 9 Roeden 80 Bunders 86 Roeden, Verkooping van 250 Bunders Het zeer welig staande Koolzaad BEKENDMAKING. H. KLAVERSTEIN, De Huisvrouw van G. H. OLLES Gereurtenissen der Week WOENSDAG 7 JUNIJ 1805. De beide Pinksterdagen en vcrvolgens alle Zon- DIEN ST Op HAARLEM. DIENST Op GOUDA. Schipper van Sloten op Amsterdam, Hewaar- en Hreischool aankomen om kaas voor de markt in Noord-Holland te laden, en wat de vervoermiddelen aangaat, om het hier gekoehte vee te verzendenis zeker geen beter dag te kiezen dan juist woensdag. Op donderdag vaart de stoombootdie van Eotterdam komt, van hier op Alkmaar. Behalve schipper Vermeulen, die van den Lijnden (Haar- lemmermeer) dingsdag naar Purmerende vaart, om in den namiddag aan den Lijnden terug te koraeu, ten einde weder- om woensdag aan de markt te Haarlem te zijn en van daar met vee te varen waarheen zijn belang het medebrengt, vaart er sedert eenigen tijd geregeld eene stoomboot op woensdag van Alphen, via Haarlemmermeer, Lisse, Hillegom, enz. op Haarlem en terug. Diezelfde boot is donderdag aan de markt te Gouda en voor de markten te Delft en te Rotterdam be- staat iederen dag op verschillende uren de gelegenheid Let vee te verzenden per spoortrein. Het vee, aan de Haarlem- sche markt op woensdag gebragtkan per stoombootdie donderdag vroeg van Rotterdam vertrekt, naar Londen ver- zonden en vrijdag aan de markt aldaar geleverd worden. Zoo als hiervoren gezegdde gegevens zijn zoo eenvoudig waarom eene weekmarkt te Haarlem op woensdag moet plaats hebben, en zich onbetwistbaar moet uitbreiden, dat dit geen bijzonder overleg meer noodig heeft. Op dergelijke vergade- ringen als voorgesteldwordt veeltijds de grootste zaak aan ondergeschikte punten opgeofferd, en laten wij de oud-Hol- landsche spreuken niet vergetentwist verkwist," en een- dragt maakt magtLaat ons dus alien te zamen werken om die nuttige zaak in ons aller belang tot stand te bren- gen. Wij hebben reeds een goed begin gemaakt, en, zoo als vroeger gezegd vele handen maken ligt werk het einde zal goed zijn." NIEUW-VENNEP. Op Zondag den 30sten April 1865 is in de Hervormde kerk te Nieuw-Vennepingewijd het aldaar nieuw gestichte Orgel. Het is zeer verblijdend, dat het bestuur dier kerk zich zoo spoedig na de oprigting der gemeente, nu 2 jaren geleden, in een zoo net en doelmatig speeltuig mag verheugen, te meer nog, wijl wij vernemen, dat het orgel is gesticht ge- heel door vrijwillige giften van inwoners en ingelanden van den polder. De Commissie komt zeker voor de wijze waarop zij zich. van hare taak kweet eer toe, en die werd haar dan ook toegebragt door den Wel-Eerw. Heer predikant te Nieuw- Venneptoen hij op 30 April 1865 het orgel inwijdde, en het der gemeente ten gebruike bij de openbare Godsdienst- oefeningen werd opgedragen. Mevrouw Amersfoordtgeb. Dijkechtgenoote van onzen geachten Burgemeesterdeed de gemeente de eerste toonen van het nieuwe orgel hooren, en krachtig en welluidend klon- ken ze door het kerkgebouw. Ook de eerste psalm werd door haar gespeeld. Voor het overige deden zich dien morgen nog verschillende andere kunstenaars hooren. Het genot van dien dag werd zeer verhoogd in den na- middagtoen eenige kerkelijk muziek werd uitgevoerd. Bij die gelegenheid werd het orgel bespeeld door den Heer H. Koning, van Sassenheimen door mevrouw Amersfoordtterwijl de dames Froschart en Imminken de Heeren Amersfoordt en Imminkvierstemmige godsdienstige gezangen deden hooren, begeleid door het orgel. Het orgelvervaardigd door de Gebr. Knipscheer van Am sterdam, voldoet, naar ik vermeen, uitnemend aan de verwach- ting en strekt de vervaardigers tot eer. Moge de gemeente Nieuw-Vennep zich voortdurend verheu gen in een vooruitgang, als tot hiertoe door haar is onder- vonden. Men schijnt, om welke reden "took zij, aan deze zaak weinig openbaarheid te gevenen toch, zij verdient het, ook wel door raiddel van uw weekbladzie daar de reden, mijn- heer de Redacteur! waarom ik gaarne zag, dat dit opstel door U, als ingezonden stuk, in het Weekblad van Haar lemmermeer werd opgenomen. Fen, die bij de inwijding tegenwoordig is geweest. IN HET BUITEN- EN BINNENLAND. Het Belgisch-Mexicaansche legioen heeft een zware neder- laag geleden, waarbij velen gesneuveld en 150 man gevangen zijn gemaakt; onder de gedooden behoort kapitein de Chazal zoon van den Minister van oorlo<*. Pnns Napoleon, neef des keizers, heeft bij de onthul- g van het standbeeld van Napoleon I te Ajaccio op Korsika eene zeer vrijzinnige redevoering gehouden. De keizer heeft daarover in het regeringsblad zijn misnoegen te kennen ge- geven waaruit prins Napoleon aanleiding heeft genomenom voor het vice-voorzitterschap van den geheimen raad en als voorzitter der kommissie voor de algemeene tentoonstellino- te edanken. Men zegt, dat hij eene reis naar China zal^on- dernemen. Den Slsten Mei heeft eene algemeene vergadering van Aandeelhouders der Amsterdamsche Kanaal-Maatschappij plaats gehad. Er is bepaald, dat de aannemers niet tot de stortin^ van tien percent over de tien millioen in aandeelen, welke zij in betaling zullen ontvangen, verpligt zijn. De assumtie van den Heer S. de C'lercq JFz.als lid van het Bestuur is bij acclamatie goedgekeurden is besloten het getal der bestuursleden voorloopig op zes te bepalen. De Heer IF. F. Heshuijsen is tot voorzitter benoemd. Het bestuur heeft het wenschelijk geacht het kontrakt van aanneming niet publiek te maken. De werkzaamheden worden thans geregeld door de aannemers met 4 a 500 man voort- gezet. De Tweede Kamer heeft met 47 tegen 2 5 stemmen aangenomen het ontwerp van wet tot wijziging der gemeente- wet ten opzigte der plaatselijke belastingen, waarbij in hoofd- zaak het afschaffen der plaatselijke accijnsen op voorwerpen van verbruik wordt vastgesteld. De DIJKGRAAE van den Haarlemmermeerpolder brengt ter kennis van Belanghebbendendat de Gewone Zitting aan het Kruispunt op Dingsdag den 6den Junij NIET ZAL PLAATS HEBBEN, en dat de Penningmeester dien dag, als gewoonlijk des Maandags, aan de Secretarie des Polders te Haarlem, zal vaceren tot de ontvangst van Polderlasten enz., en het doen van betalingen. Haarlem, De Dijkgraaf voornoemd den 31 Mei 1865. J. W. M. van de POLL. TE PREMIEN zullen van Gemeentewege worden uitgereiktzoo als op daarvan aangeplakte Biljetten breeder is omschreven. op Zaturdag den 'Aden Junij 1865 des middags ten 12 ure, in het Logement: De Gouden Leedw", in de Zijlstraat, te Haarlem, ten overstaan van den Notaris Mr. H. A. P. D. VAN MEEUWEN, van eene uitmuntende Partij gelegen in de Gemeente HAARLEMMERMEER en wel Afdeeling BurgerveenSectie PP, N°s. 12, 13 en 14 van de PolderkaartKadastraal bekend Sectie N, N°s. 110 tot en met 126 128 tot en met 145, 500 en 501. Afdeeling RijkSectie GG, N°s. 27, 28 29 en 80 van de Polderkaart, Kadastraal bekend Sectie K, N°s. 132 tot en met 151, 153 tot en met 185 880 tot en met 887 985 en 1103. De gedrukte Notitien van de Kavelingen en Combination Lasten Huren en Verkoop-Voorwaardenvoorzien van eene Kaart der Gronden, zijn van heden af, op franco aanvrage, gratis verkrijgbaar bij de Notarissen Mr. H. A. E. D. VAN MEEUWEN, te Haarlem, en VAN DER HOOP en REEP- MAKER, te Rotterdam, alsmede bij den Landbouwer B. BIESHEUVEL, te Haarlemmermeer, aan den Sloterweg Sectie KK, N°. 5. De Notaris J. C. VAN DER IIEIJDEN gevestigd te Mijdrecht (Prov. TJtrecM), zal op Woensdag den 14den Junij 1865 des voormiddags ten 10 ure, in het Gemeente- huis te Mijdrecht, PUBLIEK VERKOOPEN: van ongeveer 250 Bunders gelegen in de onlangs droogge- maakte derde bedijking Polder Bosenhovenonder Mijdrecht, toebehoorende aan onderscheidene Eigenaren, en waarvan ten Kantore van genoemden Notaris, in tijds, gratis, mits op franco aanvrage, Notitien te bekomen zijn. Aanwijzing zal, des verlangd wordende, gedurende acht dagen bevorensworden gedaan door P. Groenewegenop Kavel 21 in gemelden Polder woonachtig; terwijl de Veil- conditiengedurende vier dagen voor den Verkoopdag ten Kantore voormeld ter lezing zullen liggen. Den 12den en 13den Junij 1865 zal er gelegenheid bestaan tot het laten SNIJDEN VAN PAARDEN en hetgeen verder tot het vak behoort, door den bekenden Operateur T. IJKEN. Belanghebbenden worden verzocht zoo spoedig mogelijk opgave te doen bij JAN DE JONG, aan den Sloterweg, en bij C. LEWIS Jzn.aan het Venneperdorpte Haarlemmermeer. van Amsterdam,, langs de Ringvaart van de Haarlemmermeer, op Aalsmeer Ijeymai den, Oude Watering, Wouhrugge,'sMo- lenaars tot Alphen en Oudshoorn. dagen vaart de Boot s morgens ten 7 ure van Amsterdam van de Leidschepoort, en des namiddags ten 1 '/2 ure van Alphen en Oudshoorn naar Amsterdam. Elken Woensdag 's morgens ten 6 ure van Alphen en Ouds hoorn, over JFoubrugge, Oude WeieringRingvaart van de Haarlemmermeer, langs de KaagLisse, Hillegom, Bennebroek naar Haarlem, en 's namiddags ten 3 ure van Haarlem terug. Elken Donderdag 's morgens ten 5 ure van de Oude JFe- tering over Alphen en Oudshoorn naar Gouda; 's voormiddags ten 11% ure van Gouda terug tot Amsterdam. Deze Dienst vervalt nietzoo als geannonceerd wordt in het Advertentieblad. NB. De Dienst van Alphen en Oudshoorn op Rotterdam en Amsterdam, blijft geregeld volgens Affiches, die aan de Booten kosteloos te bekomen zijn. Bij gelegenheid van het STUDENTENFEEST te Leiden, op Dingsdag 6 Junij e. k. zal de Boot varenvan Aalsmeer 's morg. ten 10 en 's namiddags ten 5 ure, en van de Oude IFetering 's morgens ten 11 en 's namiddags ten 6 ure naar Leidenen 's nachts ten 2 ure van Leiden terug tot Aalsmeer. brengt bij deze ter kennis van het Publiek, dat hij met zijn NIEUW SCHIP, ingerigt tot vervoer van Vee, Koren Kaas, enz. enz., zal varen elken Woensdag, des morgens ten 4 ure, van Sloten, langs het Stoomgemaal de Lijnden, Halfweg, het Fort de Liede, den Vijfhuizerweg den Cruquius, naar Haarlem; te beginnen met den 7den Junij; en beveelt zich minzaam aan tot het doen van boodschappen en bestellingen op bovengenoemde Plaatsen, en ook voor Amsterdam. maakt bekend, dat zij voornemens is om van af 5 Junij a. s. te houden, en eene goede behandeling aan de Kinderen verzekert. Kruisdorp te Haarlemmermeernaast de Weduwe Switzer, N°. 1410. Londen, 22 Mei. Graanmarkl. De verloopen week opende met zware onweders, vergezeid van hevige regens, hetgeen ecliter door pracli- tigen zonnesehijn en zomersch weder gevolgd werd, waardoor de groei van alles uiiermate bevorderrt werd. De kans op een vroegen oogst is vrij zeker, zoo in dit wisselvallig kiimaat geene onvoorziene verandcring voorkomt. Hel zomergraan en de winiertarwe, die good door den winter kwam, doen wonderen; maar er ldijven streken, wuar het fraaiste vvedcr de dunne stand en zwakheid van hot graan niet kan herstellen. De on weders dreven over het geheele vasle land van Europa en bragten op vele plaatsen den weikomen regen, behalve in eenige streken van Frank- rijk, Zwitserland en Beijeren, waar die in hagei verkeerde en veel schade aanrigtte. Bij meerder toevoer nit het builenland en boven verwachling fraai wederliet het zich niet voorzien dat de graanprijzen zich zouden ver- betcrenzij hebben zich dan ook inderdaad ter naauwernood op de vorige boogie staande gehouden en de laatste Londensche marktdag was de elechtste van de week. Elders was weinig verandcring. Parijs, hij zeer trage vraag, noteert geene verandering. De graanhandel in het hinnenland aldaar was slap, in sommige gevallen met teruggaanden prijs. In Bejgie gaat minder om, met neiging tot prijsvcrlaginghetzelfde is in Ncderland het geval. De markten in Midden-Duilschland waren zeer vast; terwijl Zwitserland en Beijeren, onder den invloed van onweders-onheilen en verminderde toevoer, eenige verhooging toonen. De heste kwaliteit meel te Montreal wordt hooger genoteerd, mindere soorten echter niet. Op aanvoer uit Australie valt dit jaar niet te rekenen, wijl de oogst daar slechts middelmatig uitviel en men behoefle aan vreemd graan zal hebben uit zuidelijk Amerika of ook ten deele uit Europa. To New-York heeft de kraclitige daling van het goud ook de prijzen der broodstoffen op nieuw doen dalen, doch nog niet genoegzaam, om tot uitvoer aan to moedigen. De berigten uit de Zuidelijke Staten zijn nog te onbepaald om daaruit met eenige zekerheid hunne vermoedelijko behoefte op te maken. Vee. De geheele aanvoer uit het buitenland gedurende de vorige week bedroeg 16403 stuks. Runderen. Schapen. Lammeren. Kalveren. Varkens. Rotterdam - 960 3526 1788 943 362 Dordrecht. 1 220 57 Harlingea. 255 904 90 41 11 4 342 14 8 Frankrijk 2 635 7 206 Duitschland. 299 4952 11 391 Denemarken 245 189 1935 10579 1935 1016 978 Er was zeer ruimen aanvoer van builenlandsch rundvee heden ter markt, maar in geen heste konditie. Ook Schapen waren veel van daar aange- voerd. De handel was kalm, doch tegen voile prijzen. Uit het hinnenland was de aanvoer van rundvee slechts matig. Uit Schotland daarentegen was veel aan en van puike kwaliteit. Puike Schotten en gekruisten gingen vlug weg, tegen eene prijsver- hooging van 3 cents per Ned. pond. Overigens was de handel in rund vee vast tegen vorige prijzen. De toevoer van Engelschc Schapen was weder matig, zoowel ia kwa-

Weekblad van Haarlemmermeer | 1865 | | pagina 3