W EEhBLAD r A 1865. Vrijdag, 6 Junij. Rk l-25. VAN AAN LANT30UW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD TiCSde Jaargang 1# i SS aar lemm erm e er WATERLOO, Op Zondag den 18den Junij 1865. a\\a.Rz^ Hoofdredacteur C. E. DE CLERCQ. 2 5 J A R E N ZANG'STUKKEN. I. Psalm 138, vs. 1 en 3. II. Het bevrijde Nederland, mede ten strijde komende. Gelegenheidslied. III. Behoefte aan rust, na lange oorlogen. Woorden van Mr. Amersfoordt. Muziek van Gluck. Kwartetgezang. IV. W aterloo-Danklied. Toespraak van den Wel-Eerw. Heer Tinholt, V. Gezang 4, vs. 1 en 6. VI. De lof Gods door de Natuur. Kwartet-Gezang. VII. Herdenking aan de Gesneuvelden bij Waterloo. Gelegenheids-Lied. s i S PRIJS VAN HET ABONNEMENT in het Jaar6. Alle Toezendingeiide Redact™ betreffende, moeten geschieden aan den Hoofdredacteur, te Haarlem, Kruisstraat, Wijk 6, N°. 513. VAN DE FEESTELIJKHEDEN IN DE GEMEENTE te vieren bij de herdenking aan den Zege, door de Nederlandsche Wapenen bevochten op het veld van in de maand Junij 1815; en aan het ontstaan der Gemeente, door droogmaking van den HAAELEIMEEMEEEPOLDEE, nu het den 6den Mei 1865 juist is geledendat is aangevangen met dit loflijk iverk (zoo als het reeds door Leeghwater werd genoemd.) Des voormiddags. 1°. Dank- en Bedestond in de Kerken der verschillende Eerediensten. Des namiddags. 2°. Ten twee ure Kerkelijke Muziek en Toespraak in de Hervormde Kerk aan het Kruisdorp. De Koren (vierstemmig) uit te voeren door de Vereenigde Zangvereenigingen van Haarlemmermeerhet Kwartetgezang door eenige Zangers en Zangeressen, daartoe hier en elders uit"e- noodigd. - van 1- PRIJS DER ADVERTENTieN -6 regels 75 Cents. Elke regel meer 121/2 Cents. Zegelregt bij elke plaatsing 35 Cents. Toezending niterlijk Woensdag. Adresvan Bonga C°.Amsterdam. Vera 1. 'k Zal met mijn gansche hart, Uw eer Vermelden, Heer U dank bewijzen. 'k Zal U in 't midden van de Goon Op hoogen toon Met psalmen prijzen. Ik zal mij buigenop uw eisch Naar Uw paleis. Het hof der hoven. En, om Uw gunst en waarheid zaam, Uw grooten naam Eerbiedig loven. Vers 3. Dan zingen zij, in God verblijd, Aan Hem gewijd Van 's Heeren wegen. Want groot is 's Heeren heerlijkheid Zijn Majesteit Ten top gestegen. Hij slaat toch, sehoon oneindig hoog, Op hen het oog, Die nedrig knielen. Maar ziet van ver met gramsckap aan, Den ijdlen waan Der trotsche zielen. Woorden van Da. Tinholt. Melodie: Hernhutters Avondlied. 1. Eenmaal hebt ge in eer geblonken Neerland, in der volkenrij Hoe zijt gij zoo diep gezonken Prooi van vreemde dwinglandij? Onder d'eersten eens geteld Nu in slavenboei gekneld Aeh, hoe doen de bittre vruchten Van den burgertwist U zuchten 2. Aehwie zal verlossing geven Aan het land, in boei gekneld? Ach, wie zal bevrijding geven Van verdrukking en geweld? 't Is der legerseharen God Hij heeft deernis met ons lot Hij zal Nederland bevrijden Hij zal 't redden uit het lijden 3. Ja, zijn arm zal hulp verleenen Hij verlost U door zijn kracht; Hij ziet neder op uw weenen Hij verbreekt der vreemden macht. Neerland, in der volken rij, Schaart ge U weermet eere vrij En bij nieuwe krijgsgevaren Zendt ook gij uw heldenscharen Kalme rust, hoe veirukt uw sehoon, Hoe prachtig is uw vredetroon Als uw zon, onbewolkt, aan den trans weder flonkert; Als we6r uw licht d'aarde bestraalt, Uw glans, die niet verdonkert, Herschept des landmans moed, wiens vlugge hand niet faalt. 0, diep rampzalig twisten! O, ongelukkig dwalen 0, droevig, droevig lot! als tweedragt's fakkels stralen Als oproer regt en wet verwint? Oheilloos volksbedroghoe verwuft is uw pralen Gij rust, die weer het land doet ademhalen, Wat wordt er van uw voedsterkind dacapo(Kalme rust, enz.) Melodie: Psalm 3. Gelegenheidslied. Woorden van Ds. Tinholt. - Vers 1. Van 't veld van Waterloo Genaakt een vlugge boo Een bode van Vietorie De vijand ligt ter neer: Geeft Gode lof en eer, Zingt zijnen Name glorie Des Heeren sterke hand Bevrijdt ons vaderland Van vreemde dwingelanden Hij werpt den drijver neer, Die ons, gelijk weleer, Wou knellen in zijn banden. 2. Hij schenkt Oranje kracht, Om, met een kleine macht, Van dappere oorlogslieden Aan een veel grooter schaar, A1 wordt de strijd ook zwaar, Te blijven weerstand bieden. Op 't Waterloosche veld Staat d'onverwonnen held, Wien England schonk het leven; Hij zal, hoe 't moog' vergaan, Steeds onverwrikbaar staan Door geen geweld verdreven. 3. Hij staat, tot de adelaar Van Pruissens legerschaar Gezien wordt op de velden, De dwingland wijkt en zwicht! De Heere houdt gericht En kroont den strijd der helden Geeft eer, geeft eer aan God, Der legerseharen God Laat elk Hem juichend prijzen En van zijn groote daan, Bij Waterloo gedaan Het nakroost onderwijzenl Predikant te Kruisdorpin Haarlemmermeer Vers 1. De Heer is God en niemand meer, Verheerlijkt hem gij vromen Wie isals aller schepslen Heer Zoo heerlijk, zoo volkomen? De Heer is groot, Zijn naam is groot, De luister zijner deugden groot, Oneindig groot, Zijn Wezen Vers 6. Wie buiten U, zal voor den val Deze aard o God behoeden Wie buiten U, het gansch heelal Altegenwoordig voeden. Gij slaat de gansche schepping ga Gij zijt barmhartig, vol gena Een Vader een ontfermer Woorden van Mr. Amersfoordt, naar Gellert, Muzijk van van Beethoven. 1. De heemlen prijzen de wijsheid des Heeren Zijn naam plant wijd die lofzang voort! Hem roemt het aardrijk, Hem looven de meeren, Verneem, o mensch, dat Godlijk woord! Wie leidt de reijen der starren daar boven Wie voert de zon door 't blaauwe zwerk 't Is Godde SchepperHem moeten wij looven Zijn naam is heilig al zijn werk 2. Gods doorzigt toonen de krachten der aarde Der wolken glans verhaalt Zijn magt Het zonnelichtdat den regenboog baarde Verkondt Gods onbegrensde kracht! Wie baant de paden der starrendie dwalen Wie dwingt de stormen met Zijn oog 't Is God zijn almagt erkent geen palen o Hoor zijn taalen loof Hem hoog Woorden van Ds. Tinholt. Melodie-. Oostenrijksch Volkslied, van Ha^dn. 1. Laatja laat in blijde klanken 't Feestlied ruischen Nederland Om den hoogen God te danken Dienadat de slavenband Was gevallen van uw leden En de woeste dwingeland Andermaal u wou vertreden Zijn verlossing deed gestand. 2. Maar, vergeet niet te gedenken Welken prijs het heeft gekost Om den zegepraal te schenken Die op nieuw u heeft verlost.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1865 | | pagina 1