WEEKBLAD Sk 1805. Vrijdag, 15 September. RK 5 7 v. VAN A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD Haarlemmermeer GEMEENTE-RAAD. GEMEENTE-RAAD. Tiestle Jaargang Hoofdredacteur C. E. DE CLERGQ. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven: Eurf?j', HAARLEMMERMEER PRIJS VAN HET ABONNEMENT in h.et Jaarf Zitting van Donderdag den 3 Augustus 1865. Voorzitter: de Heer A. 't Hooft. Tegenwoordig 6 leden, (e weten de heeren: Knaap, KoolBuis, Lansev, VerploeghKlapwijk, van Yuuren en de Voorzitler. De notulen van 6 Jnlij 1865 worden goedgekeurd. 1°. Door Burgemeester en Wethouders wordt aangeboden de rekening der inkomslen en uitgaven, over 1864 Doze stukken worden gesteld in handen van eene commissie tot onder zoek, waartoe door den Voorzitler worden benoemd de heeren: Schone, Lamer en Knaap, en als plaatsvervanger de heer Verploegh. 2°. Worden medegedeeld de navolgende ingekomen stukken, als: a. Brief van Gedeputeerde Staten, houdende berigt dat geene beden- kingen bestaan tegen bet plan der te bouwen school en woning, op E, 1.5. b. Brief van Gedeputeerde Staten, houdende verzoek om de vcrordening op de brandweer nog niet af te kondigen, dewijl bet onderzoek nog niet is afgeloopen. ,c ^r'ef van Gedeputeerde Staten, tot goedkeuring van een besluit tot bet doen van belalingen uit de onvoorziene uitgaven 1865. d. Brief van Gedeputeerde Staten, waarbij de goedkeuring is onthouden aan het raadsbesluit, tot betaling van 56,57 aan de wed. P. de Doer. e. Processen Verbaal van 18 Julij en 1 Augustus 1865. f. Staats-, Provinciale- en Weekbladen. Aangenomen voor notificalie. De heer Klapwijk vraagt of op de verkiezingen invloed mag worden uitgeoefend door artikelen in bet weekblad, zooals in n°. 28 van dat week blad is geschiedt, en of bet niet tot de bevoegdheid van den Raad behoort, daarnaar onderzoek te doen, ten einde bet voor bet vervolg te beletten. De Voorzitler meent dat de Raad daaraan niet kan doen. 3°. Wordt afschrijving verleend op den aanslag van W. Ollmans in den Hoofdelijken Omslagdienst 1864 voor 5/12 gedeeltenad. 2,374. 4 Gelijke afschrijving wordt verleend ten behoeve van G. Lammers, in zake Hoofdelijken Oinslag, dienst 18G4voor 4/12 gedeelten, ad. /1.26A en in zake Hondenbelasting, dienst 1864, voor 4/12 gedeelten, ad./0,41 f 5°. Wordt medegedeeld dat voor het onderhoudswerk aan de scholen en andore Gemeentewerken het laagst is ingeschreven door L. Kieviet voor 1950, dat echter Burgemeester en Wethouders bet werk niet hebben gegund, omdat de som meer bedraagt dan de begrooting van kosten. Op voorstel van den Voorzitter wordt tot de gunning van bet werk besloten. 0°. Nader in behandeting gebragt zijnde de reclamatien van J. van Kei- terswaard en J. de Graajf, tegen hunnen aanslag in den Hoofdelijken Omslag, dienst 1865, waaromtrent door Heeren Gedeputeerde Staten naderc inlichtingen zijn gevraagd. Wordt besloten te adviseeren tot behoud wan de aanslagen. 7°. Een schrijven van Z. Beslman, geleidende een schetsteekening van den grond, dien hij in koop verlangt, wordt aangehouden tot eene nadere vergadering. 8°. Een. adres van Z. B.estman, waarbij eene andere inrigting van het Marktplein wordt verzocbt, wordt mede aangehouden. 9". De heer Verploegh wil bij de herziening der Hondenbelasting, die yerordening aanvullen met eene bepalingdat die bonden waarvoor geene belasting rs betaald, zullen worden gedood. De vergadering zicli met dat gevoelen vercenigende, wordt daarop door den Voorzitter gesloten. Zitting van Donderdag 17 Augustus 1865, Voorzitter: Mr. J. P. Amersfoordt. Tegenwoordig 11 leden, te weten de heeren: 't Hooft, Knaap, Buis, Lanser, Schone, Verploegh, van IIjnKlapwijk, van Vuuren, Tensen en de Voorutter. Do notulen van 3 Augustus 1865 worden goedgekeurd. 1°- Aan de orde is bet onderzoek der geloofsbrieven van de heeren P. Knaap f P. LanserB. Buis en A. J. G. Timmermansbenoemd tot leden van den gemeenteraad. a*7^u °,n^erzoek der stukken, wordt, op voorstel van Burgemeester en Wethouders, besloten tot toelating van gemeide heeren. 2°. Zijn benoemd tot leden der commissie, om tegenwoordig te zijn bij de aanbesteding der school en onderwijzerswoning op sectie E, kavel 15 op Donderdag 24 Augustus 1865, de heeren Knaap en Verploeghen de overige leden als plaatsvervangers. 3°. Nader in behandeling gebragt zijndehet adres van den secrelaris dczer gemeente om verhooging van zijne jaarwedde, wordt met algemeene slemmen op voorstel van de heeren 't llooft en Schone, besloten aan !leoe.re^onn putjerdj.Slat.en le adviseren lot verhooging van die jaarwedde met/ zoo, onder die mits, dat, indien evenluecl in de gemeente Haar lemmermeer mogt worden voorzien in eene vrije woning voor den secre laris van wege de gemeente, alsdan de som van bet tractement op nieuw zal moeten worden bcpaald. Alle Toezendingeude Redactie betreffeudemoeten geschieden aan den Hoofdredaeteur, te Haaklem, Kruisstraat, Wijk 6, N°. 513. 4°. Overeenkomstig de conclusie van het rapport der commissie, welke onderzocht heeft de gemeente-rekening over bet diensljaar 1864, wordt gemeide rekening vastgesteldin ontvang op45,819.784 in uitgaaf op 38,557.61 J batig saldo. 7,262.17 5. Wordt overgclegd de rekening van het burgelijk Armbestuur over 1864. Wordt besloten die stukken te stellen in handen van eene commissie tot onderzoek, waartoe benoemd worden de heeren Schone, Knaap en Lanser, en de heer Verploegh als plaatsvervanger. 6°. Wordt aangeboden de begrooting voor bet burgerlijk armbestuur voor 1866. 8 1 In handen gesteld van de commissie tot onderzoek der rekening. 7°. Worden de door den heer J. Buijn ingezonden plans voor eene on derwijzerswoning op sectie LL, 12, gesteld in handen van den Burge meester tot onderzoek, en om door don heer Buijn een bestek te doen maken, wordende nog besloten dat het gebouw zal worden gemaakt in den geest als dat te Abenes. 8°. Het adres van Z. Beslman, om aankoop van een gedeelle grond, wordt gesteld in banden van eene commissie, bestaande uit de heeren 7 Hooft, Lanser en Buijs, met opdragt aan de commissie, om tevens het noodige onderzoek in te stellenomtrent de grensscbeiding tusschen het eigendom van Z. Beslman en dat der gemeente. 9°. Ilet adres van Z. Beslman, om eene verandering to brengen in de inrigting van bet marktplein, wordt gesteld in handen van Burgemeester en Wethoudersom consideralie en advies. 10°. Een adres van M. Verhage, hulponderwijzer, verzoekende verhoo ging zijner jaarwedde, wordt gesteld in banden van Burgemeester en Wet houders, om daarop te lelten bij de opmaking der begrooting voor 1866. 11°. Op een adres van don hoofdeotnmies J. A. Slricklingwaarbij hij, naar aanleiding van zijn aanstaand onlslag uit zijne bctrckking, zijne be- langen aan de zorg van den Gemeenteraad aanbeveelt, wordt besloten den adressant te kennen te gevendat, te zijner lijd op zijn verzoek zal worden gelet. 12°. Wordt, op daartoe door hem gedaan verzoek, eervol ontslag ver leend aan J. Versluijs, als hulponderwijzer op de school n°. 1 (Nieuwer- kerk) met iugang op 25 Augustus 1865. 13°. Worden voor kennisgeving aangenomen eenige Staats-, Provinciale' en Weekbladen. 14°. Bij de gewone rondvraag, zegt de beer Knaap, dat bij vernomen heeft dat er laster is gescbreven in bet Weekblad over de verkiezingen, en wil bet briefje zien dat door hem [Knaap) vroeger is ingediend. Het briefje wordt ter tafel gebragt. De heer Knaap zegt, dat bet woord min er was uitgeschrapten niet is te lezenen wordt door spreker voorgesteld Er is in het Weekblad van Haarlemmermeer gescbreven wcgens de verkiezingen voor den gemeenteraad, dus ik wenschte de Burgemeester gevraagd te hebben, wie bet actief geligt had op de secretarie, en ik t> verzoek daarbij van den Raad die ondersteuningom die persoon te vervolgen wegens laster, over bijzondere personen van den Raad, (de aftredende leden)." De Voorzitter zegt, het voorstel van den heer Knaap niet te begrijpen en vraagt, of in alle gevallen aclief niet moet zijn archief Dit wordt door den heer Knaap toegestemd. De heer Schone zegt, dat het de bedoeling is van den heer Knaap om den Secrelaris te vragen, wie van bet briefje van den heer Knaap afschrift heeft gevraagd; spreker echter zegt, voor zicli die vraag niet te doen. De Voorzitter doet die vraag aan den Secrelaris. De Secretaris antwoordt, dat op de secretarie van bedoeld briefje geen afschrift is gegeven. De beer Knaap wil nu de Raad rondvragen, wie in het Weekblad bet stuk heeft gescbreven en zich meester heeft gemaakt van het archief en vraagt de ondersteuning van den Raad. De beer Tensen zegt, dat alleen de bedoeling is, le vragen, wie de schrijver is van bet ongeteekende stuk in de courant en wie de leden daarin gelasterd heeft. De heer Schone zegt, de bedpeling is, te weten, wie de schrijver is, de Burgemeester of de Secretaris; de Secretaris zegt in het Weekblad, dat bij het niet gedaan heeft, dus dan schiet alleen de Burgemeester over, want niemand dan een van die twee kan bet gedaan hebben; spreker voert verder aan, dat de zaak hem niet regardeert, maar hij vindt het niet nobel dat de Burgemeester nn bedektelijk op de verkiezingen influen- ceert, nadat hij vroeger openlijk gezegd heeft, bet niet te mogen doen. De heer 'I Hooft zegt, dat de secretaris verklaart dat geen afschrift is gegeven van het stuk van den beer Knaap, en hij heeft het artikei niet geschreven, dus niemand anders zal het kunnen gedaan hebben dan de Burgemeester. Spreker meende dat er eene aanschrijving hestond van den Minister, dat de Burgemeesters zich niet mogten inlaten met de ver kiezingen. De Voorzitter zegt, men mag alleen niet in kiesvergaderingen komen, maar men behoudt zijn regt als staalsburger. De heer Knaap zegt, de schrijver van het arlikel is een lasteraar en leugenaar, spreker zal de redactie doen dagvaardencen hooggeplaatst persoon kan niet schrijven wat hij wil. De heer Tensen vraagt, is het een hooggeplaatst persoon? De heer Knaap antwoordt, ja. De heer Tensen zegt, het was pas wat bedaard mot het vorig artikei van verleden jaar, en, of nu de Burgemeester het weder gedaan heeft, al of niet, dat weet hij niet, maar jammer is het, dat hij zich zoo gehaat maakt, vele vervloekingen worden naar zijn hoofd gegooid. De beer Buijs zegt, persooniijk lioudt hij het er voor dat het de Bur- PRIJS DER ADVERTENTieN van 16 regels 7 5 Cents. Elke regel meer 12'/2 Cents. Zegeeeegt bij elke plaatsing 35 Cents. Toezending uiterlijk Woensdag, Adresvan Bonga C°.Amsterdam. gemeester gedaan heeft; spreker houdt de Burgemeester voor een minne man; hij is een man, die zijn goed half onder de waarde verkoopen moet. Een ander wint 500 aan een koppel schapen van den Burgemeester in drie maanden; iemand die zoo handelt, houdt hij voor een minne man, omdat hij zich op de hoogste trap van den landbouw doet voorkomen en of hij alleen de koning is van den landbouw. De heer Buijs slelt verder voor, om te besluiten tot een beklag aan den Minister, en de redacteur te doen dagvaarden wegens het schrijven van vroeger en nu. De heer Lanser meent, dat er genoeg gezegd is van het schandelijk schrijven in het Weekblad. 15°. De heer Schone zegt, gehoord te hebben dat Z. M. de Koning een bezoek zal brengen aan de gemeente, en vraagt, of de Burgemeester zulks bekend is. De Burgemeesler antwoordt, neen. 16°. Do heer Verploegh vraagt, of dan de Keningin komt. De Burgemeesler zegt, dat het hem niet bekend is dat de Keningin aan de gemeente een bezoek zal brengen. 17°. De heer Verploegh vraagt, hoe het staat met de zaak van het kerkhof. De Voorzitter zegt, dat van den heer Pape nog geen antwoord is ontvangen. 18°. De heer Tensen zegt, dat de heer Buijs het spreken over de schapen van den Burgemeester moest terugncmen, daar het in de verga dering niet behoort. De heer Buijs is daartoe bereid. De Voorzitter zegt, dat zulks niet meer kan. 19". De heer 7 Hooft zegt, dat hij wel wenschte dat het in do ge meente anders word dan lhans; verleden jaar heeft spreker over het schrijven van den Burgemeester gelagchen, maar hij geiooft dat de Bur gemeester beter zou doen eerst cens te overdenken wat hijschrijft; voor cen Burgemeester is het beter wel te wezen met de ingezetenen. De Burgemeester bedankt den heer 7 Hooft voor de gegeven raad en verklaart de vergadering voor gesloten. van SO Augustus tot en met 12 September 1865. GEBOREN: Grietje Edema, dochter van W. van den Berg en L. van der Bijl. Paulina Pelronella Cornelia, dochter van A. van Kerkwijk en M. P. de Boer. Grietje, dochter van J. Drooger en C. II. van Tuijl. Anna Cornelia, dochter van S. Reiziger en N. Baardse. Pieter, zoon van C. Wezeienburg cn C. Kwakkenbos. Hendrikzoon van P. Corts en P. C. Switzer. Clazina Adriana, dochter van L. Klaassen en C. van Rossen. Hubrecht, zoon van A. Monster en B. W. de Jong. Hen- drika Helena, dochter van L. van der Woude en L. Roomers. Karel zoon van A. Flipphi en A. M. P. Kroezen. Herman, zoon van A. Noorloos cn M. A. van der Beek. Adriana Wilhclminadochter van P. de Breuk en R. Garritsen. Maartje, dochter van P. Verkuijl en H. van Baren. Johannes Cornelis, zoon van n. A. Schocnmaker en C. II. Tertelman. Adriaan, zoon van J. Bulkens cn R. de Lang. Helena, dochter van M, Antonissen en M. Slager. Jozina, dochter van II. Stol- ker en B. Graafland. Matthijszoon van A. Vogelaar en G. van Dui- venbode. Ingctje en Christina Pelronella, dochter van P. Oosterom en A. Buis. Leonardus Johannes, zoon van Z. Mosman en M. van der Goes. Sophia Maria, dochter van A. ter Poorlen en II. Iienk. Jan Ernst, zoon van D. M. Onkenhout cn M. Ket. Johannes, zoon van P. de Vijlder en C. de Koning. Cornelis, zoon van B van der Horst cn C. de Weerd. Calharina Johanna, dochter van A. II. van Walfteijn en H. G. Lamboo. Margaretha, doehler van H. Granneman en C. Ver- heem. Krijnlje Elinadochter van C. Tanis en II. M. Jansen. Leunlje Elina, dochter J. Wessels en M. Terlee. Maria, dochter van P. Trompslager en A. Bergman. Willem, zoon van C. van Werdum cn K. Causet. Petrus, zoon en Gesina, dochter van J. van Graas en M. Brosius. Marinuszoon van It. Verbaten en H. Tetterd. OVERLEDEN: Jan Oosten, oud 77 jaren, wedr. van Zwaantje Groen (wonende te Blokzijl). Adrianus de Koster, oud 28 jaren, zoon van IJsbrand en C. van Drunen. - Sijtje, oud 2 jaar en 4 maanden, doch ter van J. van de Lely en J. Roodenburg. Anna Maria, oud 22 jaren, dochter van H. van Leuven en A. M. Stokman. C. van Vugt, oud 49 jaren, geh. gew. met C. van Loenen. Cornelis, oud 7 maanden, zoon van J. Verweij en G. van Dijk. Willem, oud 15 jaren, zoon van R. Peters en M. Smits. Anna Maria, oud 2 maanden, dochter van A. Huiskens en M. Veen. Arie, oud 3 maanden, zoon van N. Noordslrand en E. Schouten. C. Uithol, oud 71 jaren, geh. gew. met T. van Kleef. Maartje, oud 71 jaren, dochter van J. Smal en G. Buijs. E. ten Hagen, oud 51 jaren, geh. gew. met A. Bok. Johanna Geer- truida, oud 7 maanden, dochter van L. Dikhuizen en A. van der Zeis. Neeltje, oud 1 maand, dochter van D. Ruiter cn N. Tulp. ONDERTROUWD: C. van Kampen, (wedr. van C. van Leeuwen), met M, BerkhoSf (wed. J. van der Hoek). J. J. Couvee met M. J. Berg. GEHUWD: J. Stans, (wedr. van J. C. Klapwijk) met P. Klapwijk. J. Verbeek met W. Smit. Tot heden is in Haarlemmermeer nog geen enkel geval van veepest voorgekomen. Wel is ter secretarie aangifte gedaan van drie beesten die ziek zijn geweest, als: een bij P. J. Ott de Friesop QQ 14, een bij D. van Tol, Huigsloot, en een bij W. L. Meijer, op J J 21, doch bij ingesteld onderzoek is geblekendat geen dier beesten aan veepest lijdende was; het eerste leed aan loslijvigheidhet tweede was ligt ziek en reeds herstellende het derde had longziekte.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1865 | | pagina 1