AsvimtBivnizi. Bnrgerlijke Stand. iiiiwiiSii 155 - Haarlemmermeer Haarlemmermeer-Polder STOOMBOOTDIENST YVinterdienst, aanvaDg nemende 1°. October. Vrijwillige Verkooping, HOUTVVAREN van de TENT CASINO, Fantastische Voorstelling LANDBOUW- EN MESTCOMPAGNIE. (UitbaggeriDg der grachten van Amsterdam.) Openrare Verkooping, DRAAGBARE TOESTEL om de Koeijen te melhen De AMBTENAAR van den BURGERLIJKEN STAND te Haarlemmermeer, TE HAARLEM. van AMSTERDAM langs de Ring- vaart van den Haarlemmermeer op Aalsmeer, Leimuiden, Oude WeteringWoubrugge tot Alphen en Outshoorn. door H. G. GEERS Gz.Makelaar IN DE GOOCHELKUNST, door den Prestidigitatcur KINSBERGEN, AMSTERDAMSCHE GEOCTROIJEERDE 9". Rapport der Comraissie omtrent de wijziging van de Verordening op de Gouwe. Wordt besloten het rapport te doen drukken en aan de leden rond te zenden. De Vergadering wordt daarop gesloten. VERSLAG DER YEREENIGDE VERGADERING, gehouden op Dingsdag 19 September 1865, in het Gemeen- landshuis te Leiden. Tegenwoordig 20 Leden. 4*. Mededeelingen: a. dat heeft plaals gehad de veiling van oud hout en ander afval, zoowel te Halfwcg als te Spaarndam, welke verkoop heeft opgebragt een onzuiver bedrag van f 1019.10; b. dat ontvangen is van Gedep. Slaten de goedkeuring om te proce- deren legen Amsterdam, in zake de hefting der regten aan de Overtoom- sche sluis. 2°. Komt ter tafel het algemeene plan voor de daarstelling van het Noord-Zee-Kanaal Dijkgraaf en Hoogheemraden hebben, ten gevolge van de bemerkingen en bezwaren van den Hoofdopzigter tegen de voorgestelde werken eene memorie opgemaakt, welke aan de goedkeuring der vergadering onder- worpen wordt De hoofdpnnten zijn de navolgende: In de eerste plaats wordt aangevoerd dat een meer zuidelijke rigting van het Hoofdkanaal aan de belangen van Rijnland bevorderlijk zou zijn, en dat men zich vleit dat er misschien termen zullen gevonden worden, om te dien opzigte de concessie te wijzigen, ten einde te gemoet te ko- men aan de bezwaren, welke deslijds (Mei 1862) aan de Regering werden medegedeeld, toen door de Vereenigde Vergadering een voorstel gedaan is, afwijkende van bet deslijds ontworpen plan der doorgraving. Verder wordt aangevoerd, dat het profil van het Hoofdkanaal niet over- eenkomstig de concessie is, daar die op verschillende punten een meer- dere breedle aangeeft dan thans is voorgesteld; men wenscht dat die breedte zal behouden worden. De afmetingen van de drie zijkanalen worden geacht veel te gering te zijn, waarom wordt voorgesteld kanaal B een meerdere wijdte te geven van negen el, en kanaal C van twintig el. Verder wenscht men dat kanaal F de loodregte rigting behoude, die daaraan bij de concessie ge- geven is, en wel om reden dat dit kanaal zondet bogten is, en p. m. 2300 el korter dan het thans voorgestelde, hetwelk langs de Haven loopt. Bij de bespreking dezer memorie, merkt de Heer van Stralen aan dat, ofschoon bij dit plan geen opgaaf gedaan wordt, noch van het getal der sluizen, noch van hunne afmetingen, en evenmin iets gezegd wordt omtrent het te stichlen stoomgemaal aan Pampus, waarvoor bij de be- grooting der werken slechts 330,000 is uitgetrokkenhet hem toch wenschelijk voorkomt, dat deze punten niet stilzwijgend worden voorbij- gegaan, maar wel degelijk op het althans schijnbaar ontoereikende van deze hulpmiddelen voor de waterlozing gewezen worde. De Heer Jonker meent vernomen te hebben, dat het plan beslaat de sluisdorpel van de groole zeesluis slechts op eene diepte te leggen van 5,50 el minus A. P., alzoo p. m. 2 el hooger dan den bodem van het kanaal. Hij zou dit zeer betreuren, zoowel in het belang der scheepvaart, als in dat der lozing. De Vergadering besluit beide opmerkingen in de memorie te vermelden. Suppletoire Agenda. 3°. Adrcs van den gaarder van den Bergverzoekende tegemoetkoming voor de schadewelke hij lijdt door de splitsing van het kiesdistrict waarin hij gaart. Dijkgraaf en Hoogheemraden zijn van oordeel dat er geen termen zijn, om in deze van de vaste bepalingen omtrent de garing af te wijken. Conform dit voorstel wordt besloten. 4°. Verzoek van de Middelburgsche droogmakerij, om te mogen plaatsen twee krachtige locomobilen en centrifugaalpompen, ten einde te trachten daardoor de droogmaking van den plas te bevorderen en te bespoedigen. De vergunning wordt hiertoe verstrekt. Waarmede de Vergadering gesloten wordt. Op den 21sten September j. 1. overleed alhier, in den ou- derdom van 51 jarenJames Poller Ureneerste machinist aan het stoomwerktuig de Cruquius. In Mei 1849 aangesteld door de Commissie der droogma king, was hij gedurende 16 jaren onafgebroken werkzaam in dienst dier Commissie, en later in die van het Polderbestuur. De Haarlemmermeerpolder zal in hem een kundig en jjverig werktuigkundige en werkman missen-en zijne vrouw en 11 kinderenwelke hij achterlaat, verliezen in hem een braaf huisvaderen verkeeren door zijn overiijden in zorgvolle om- standigheden. Tot heden verneemt men gelukkig van geene gevallen van runderpest- in deze gemeente. Aan den heer J. Bolkesteijn te Haarlemmermeer is bij Ko- ninklijk besluit de zilveren eerepenning voor kostelooze koe- pok-inenting van minvermogenden toegekend. De volgende missieve is in de gehouden Vergadering van Hoofd-ingelanden vastgesteld Aan den Heer Burgemeester en Heeren Leden van den Raad der Gemeente Haarlemmermeer Hoofd-ingelanden van den Haarlemmermeerpolder hebben, in hunne op heden gehouden Vergddering, met leedwezen ver nomen dat in uwe Gemeente nog geene verordening is vast gesteld op den in- en doorvoer van vee, enz.ter zoo mo- gelijke voorkoming van de thans in ons Vaderland heerschende en zoo gevreesde runderpest. Met het oog op den belangrijken veestapel in uwe uitge- breide Gemeente, bij welks behoud zoowel de Ingelanden als de Ingezetenen het grootste belang hebben, achten Hoofd- ingelanden het van het uiterste gewigtdat zooveel mogelijk doeltreffende maatregelen worden genomenter voorkoming der gevreesde ziekte. Het is alzooMijne Heerendat Hoofd-ingelanden zich tot u wendenmet het dringend verzoekdat door u zoo spoedig mogelijk voor uwe Gemeente worde vastgesteld eene Verordening op het in- en doorvoeren van vee, en van vleesch, buiden, vet en afval, afkomstig van runderen en kalveren. Haarlem27 September 1865, Hoofd-ingelanden van den Haarlemmermeerpolder, (get.) J. W. M. van de Poll, Voor sitter. E. W. van Brederode, Secretaris. Herinnert de Ingezetenen, dat met 1°. November 1865 in werking treedt Artikel 5 der Wet van 1 Jnnij 1865 Slaats- Mad N°. 60), regelende de UITOEFENING der GENEES- KUNSTwelk artikel luidt als volgt De Geneeskundigen onderteekenen, bij het overiijden van elk hunner lijdersten behoeve van den Ambte- „naar van den Burgerlijken Stand, eene Verklaring van dit Overiijden, en doen daarbij naar hunne over- tuigingdoch met inachtneming van den door hen afgelegden eed of belofte van geheimhoudingzoo „naauwkeurig mogelijk opgave van de oorzaak van den dood." Herinnert voorts dat de bedoelde VERKLARINGEN bij de aangifte van het Overiijden moeten worden medegebragten verzoekt de Geneeskundigen om die Verklaringen steeds aan de Belanghebbenden af te geven en hen aan te sporen tot het medenemen der Verklaringen bij het doen der aangiften. Haarlemmermeer, 15 September 1865. De Ambtenaar voornoemd AMERSFOORDT. Bij de belangrijke uitbreiding van de TFoensdagsche Kaas- en Veemarkten, hebben de gezamentlijke Graanhandelaars die op Maandag de Graanmarkt bezoeken, besloten, om ook op Woensdag zich aan de KORENBEURS te bevinden ten einde de Marktbezoekers ook Woensdag de gelegenheid te geven hunne Granen en Zaden aan te bieden. Zij noodigen daarom belanghebbenden uit ook van deze gelegenheid gebruik te maken. Vertrek van Amsterdam, afvaart buiten de Leidscbepoort: Maandag namiddag 3 ure, Dingsdag, Woensdag en Vrijdag, namiddag 2/2 ure, en Zaturdag 's middags 12 ure. Van Alphen en Outshoorn naar Amsterdam: Maandag 's morgens 5 ure, Dingsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaturdag's morgens 6 ure, en Donderdag's namiddags 2 ure. Van Alphen en Outshoorn naar Rotterdam: Maandag en Dingsdag 's morgens 5 ure, van Rotterdam: 's namiddags 2 ure; naar Haarlem: Woensdag 's morgens 6 ure; van Haarlem: 's namiddags 3 ure; naar Gouda: Donder dag 's morgens 6 urevan Gouda's morgens 11 ure. KB. Met deze Booten wordt voorloopig geen Vee vervoerd. F. M. CARSJENS, Ondernemer. in vaste Goederen en Ondernemer van Verkoopingen, op Dings- dag den Sden October 1865, en zoo noodig den volgenden dag, precies ten tien ure, van de aanzienlijke Partij gedurende de Kermis gestaan hebbende op het Leidsche plein. En aldaar de Verkooping van Zware MASTEN, RIBBEN, BATTINGS, SCHROOTEN, RIGCHELS, KAPSPANTEN en eene massa 5/4 en duims DEELEN; alles zoo goed als nieuw. Benevens een partij IJZERWERK; al hetwelk daags te voren aan Kavelingen te bezigtigen zal zijn. op Dingsdag den 3den October 1865 's avonds te 6 Ure, in het Koffijhuis DE NEDERLANDEN" bij J. KNOLaan het Kruisdorp, te Haarlemmermeer. De DIRECTIE heeft de eer te berigten, dat aan de Op- slagplaats bij het Funenaan de Nieuwe vaartverkrijgbaar is en dadelijk afgeleverd wordt ZUIVERE GEDROOGDE BAGGER uit de ltozen-, Laurier- en Elandsgrachten, zonder steenen, de kubieke el a 1.— DITO DITO met PAARDENMEST en BEER gemengd1.30 NATTE BAGGER, zonder steenen, bij den molen te laden, de kubieke el0.50 Volgens verkregen ervaring alle drie uitmuntend geschikt tot bemesting van Bouw- en Weiland. Aanvragen om een Ladingsbillet ten Kantore der Maatschappij, Singel bij het KoningspleinX 18. Betaling coniant bij de aanvraagzonder korling. van eene belangrijke partij GEBOOMTE en PLANTSOEN, uitmuntend wassende op vier Akkers en Tuinen en op de Werf van de Weduwe Jacob Tas, aan den Ufterweg te Aals meer. Breeder bij Billetlen omschreventen deele met een of twee jaar Landhuur en met uitstel van betaling, onder behoorlijke borgstelling voor Koopers, die voor meer dan/20 zullen gekocht hebben, tot 1 Junij 1866. De Veiling zal worden gehouden op WOENSDAG den llden OCTOBER 1865, des voormiddags ten 9 ure, ter plaatse waar de Gewassen stnan; kunnende daarvan aauwijzing worden gevraagd ten huize van de Weduwe Tas voornoemd. Nadere information zijn te bekomen ten Kantore van den Notaris G. D. BOERLAGEte Uithoorn. geheel verschillend van dien, welke in 1862 te Londen was tentoongesteld. Prijs 6.50 Ned. Cour.bij vooruitbetaling (de handel geniet rabat). De Toestel werkt op zich zelf en haalt AL de melk uit. Vervoer weinig kostbaar. Adres Ed. van SCHEPDAEL Fils, 56, Rue du Marais, te Brussel. Londen25 September. Graanmarkt. Tot Woensdag bield de droogte aantoen viel er zware regen en sedert dien tijd is het veel koeler geworden. De ongewone warmte en droogte van bet jaargetjjde was zeer gunstig voor het half vochtig binnengebragle graan, dat men liier en daar op nieuw in den zonneschijn heeft uitgespreid. De monsters die deze week ter markt kwamen, toonden dan ook wel verbetering aan doch over het algemeen hlijft de kwaiiteit middelmatig. De nederwaartsche beweging der graanprijzen is dan ook deze week tot staan gekomen en vermoedelijk zullen wij wel het laagste standpunt hebben hereikt. De late aardappelen hebben algemeen veel van de ziekte geleden. Te Dantzig blijft de prijs voor puike kwaiiteit vast. In Paiijs is die wel zoo vast geworden, en ook de Hollandsche en Belgische markten toonen eenige verbetering aan; in Midden-Duitschland blijft de handel slap, doch de prijs houdt zich staande. In Amerika maakt de tegenwoordige notering alle uitvoer van daar onmogelijk; daar de prijzen daar hooger zijn dan hier, zonder bijberekening van vraclit en regten. Van elders is dus nergens voor ons land belangrijke toevoer te wacliten. Fee. De geheele aanvoer uit het buitenland gedurende de vorige week hedroeg 22,618 stuks. Runderen. Schapen. Lammeren. Kalveren. Varkens. Rotterdam 698 5802 593 242 Harlingen. 137 1839 103 35 172 Dordrecht. Ill 501 12 Nieuwe Diep 55 82 Medemblik 19 1162 11 21 22 Frankrijk 22 465 97 Duitschland. 1852 6540 450 22 1183 63 206 6 95 2957 16608 553 677 1823 Er was een zeer ruime aanvoer van buitenlandsch Vee heden ter markt, maar slechts van middelmatige kwaiiteit. De handel was vast, en de prijzen wel zoo hoog als Maandag II. Uit Normandije was rundvee van zeer goede konditie aan. Uit onze Weidestreken was de toevoer matig. Uit Schotland slechts 10 stuks, maar uit Ierland was vrij wat aan. Over het algemeen liet de kwaiiteit veel te wenschen over. Voor hot beste was nog al levendigc vraag; ook over het algemeen was de handel vast en de prijs 3 cents hooger dan vorige week. De toevoer van Schapen uit de Engelsche Graafschappen was heperkt, en ook uit Schotland en Ierland slechts malig. De handel was vast cn de prijzen van Maandag jl. hielden zich goed staande. In sominige geval len werd tot 1,15 per Ned. pond besteed. Kalveren ruim voorhandenvvaron goed gevraagd legen ruim vorigen prijs. Varkens vast en er werd meer geld besteed. De geheele aanvoer ter markt bedroeg: 5720 Runderen 32,140 Scha pen en Lammeren, 324 Kalveren en 420 Varkens. Prijs in cents per Ned. pond, schoon aan de haak: Runderen: Isle kwaiiteit 87/92; 2de 72/79; 3de 57/68. Schapen1.05/1.10; 85/92; 75/82. Kalveren: fijne85/91grove zware 72/82. Varkens: kleine fijne. 82/91; grove zware 68/79. Amsterdam 25 September. Vee. De prijzen, heden ter markt he- steed waren als volgt; Koeijen lste kwal. /160 a 200, 2de kwal./140 a 180 3de kwal. 120 a 160 Melken Half-Koeijen 70 a 180.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1865 | | pagina 3