AlFlEgllgfK8l!. Haarlemmermeer. Paardenmarkt:Woensdag 20 Junij 1866. Lammeremnarkt: Woensdagen 20 en 27 Junij 1866. Wolmarkt:Woensdag 27 Junij 1866. Burgemeester en Wethouders van Haarlem AANBESTEDING. HAARLEMMERMEER. VERK00PING op Dondcrdag, 21 Junij 1866, SVaBund.RoggeenS Bund.Klaver V L A S. F0K-RAMMEN. TE KOOP: HAARLEMMERMEER Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven: Het uitvoeren van eenige onderhoudswerken aan de Scliolen, Onderwijzerswoningen, Brand- spuithuizen en Schuthokken. Het leveren van Biggelzand. Het leveren van Paalljes op de algemeene Begraafplaats en Het maken van twee Regenbakken bij de scho- len in het Kruisdorp en te Nieuw- Vennep. Een GRASMAAIMACHINE (Wood) a 100.—, HOOISCHUDDER (Smith en (>E.)a80.—. Hoofdbestuur, te Rijswijk, bij 's Gravenhage in Zuid-Holland. Art. 2. Tot dezen wedstrijd worden alle binnen- en bui- tenlandsche ploegen voor stoom- of paardenkracht toegelaten. Art. 8. Zij, die met bovenbedoelde werktuigen aan dien wedstrijd verlangen deel te nemenmoeten daarvan schriftelijk en vrachtvrij kennis geven aan den Secretaris der Maatschappij Jhr. Mr. D. R. Gevers Deynoot, Huize Rust-Hoek bij's Gra venhage, voor den 15 Augustus 1866, met vermelding van het nommer van dit Programma, waarnaar zij wenscben mede te dingen. Art. 4. De ploegers zullen met hunne ploegen, paarden en hetgeen zij verder noodig hebbenop het ploegveld tegen- woordig moeten zijn op Dingsdag den 18 September 1866 des voormiddags ten 9 uur. Zij, die op den bepaalden tijd en plaats niet zijn aange- komen, of waarvan de ploegen met toebehooren niet in be- hoorlijken staat zijn, worden niet toegelaten, tenzij de Com- missie van beoordeeling anders beslist. De voorwerpen ter mededinging naar N°. 6789 en 10 zullen vrachtvrij moeten zijn bezorgd op het landgoed „De Voorde" te Eijswijk, op Maandag 17 September 1866, des voormiddags ten 9 uur. Art. 5. Tegelijk met de aangifte, bij Art. 3 bedoeld, moet worden opgegeven, met welk soort van ploeg zal worden medegedongenen den verkoopprijs. Het Hoofdbestuur behoudt aan zich, om, in het belang van den Nederlandschen Landbouw, de werktuigen tegen dien prijs over te nemen. Art. 6. Het Hoofdbestuur zorgt voor het benoodigde ploeg veld, dat in gelijke deelen van p. m. 100 Ned. roeden zal worden afgebakend. Aan ieder mededinger zal door het lot worden aangewezen het stuk land ter beploeging. De Commissie van beoordeeling zal de diepte bepalen waarop zal worden geploegd. Het ploegveld behoort tot de ligte kleigrondende breedte van de ploegvoor is daar gewoonlijk 50 Ned. duimen. Art. 7. De ploegers zullen geheel alleen moeten werken, zonder eenige hulp bij het aanspannen van paarden, stellen van bakens rigten van hunnen ploeg of dergelijke. Deze bepaling is uit den aard der zaak niet van toepas- sing op de in te zenden stoomploegen. Art. 8. De ploegers zullen zich in alles moeten onderwer- pen aan de voorschriftendoor de Commissie van beoordee ling te geven, en bij weigering van het ploegveld worden verwijderd. Art. 9. Indien twee of meer ploegen door keurmeesters worden geoordeeld even goed te zijn, zal de krachtmeter be- slissen, Bij gelijke verdienste in de behandeling van den ploeg, zal de tijd binnen welken het werk is afgemaakt beslissen. Art. 10. De volgende prijzen worden uitgeloofd die niet onvoorwaardelijk zullen worden toegekenddoch alleen dan, wanneer zal zijn geblekendat de werktuigen eene bekrooning waardig zijn en dat de ploeger bewijzen van zijne ervarenheid in de behandeling heeft getoond. N°. 1. Voor den beaten Stoomploeg. le prijs, gouden medaille der Maatschappij en 1150 of 1200; 2e prijs, gouden medaille en 550 of 600; Bij gelijke verdienste zal die stoomploeg de voorkeur heb ben waarvan zoowel de stoombe.weger (locomobiel) als de ploegen, ankervvagens en dergelijke over Nederlandsche wegen en bruggen, het gemakkelijkst kunnen worden vervoerd. N°. 2. Voor den beaten Ploeg voor paardenkracht. le prijs, gouden medaille of 50, uitgeloofd door de Af- •deeling Ilaarlemmermeer; 2e prijs zilveren medaille of 10; 3e prijs bronzen medaille of 5. De ploegen zullen met drie paarden bespannen mogen zijn. N°. 3. Voor den beaten Ploeger. le prijs, gouden medaille of 50; 2e prijs zilveren me daille of 10; 3e prijs, bronzen medaille of 5; 4e prijs, getuigschrift. Iedere ploeger zal ontvangen vijf gulden voor schadeloosstelling der reiskostenmits hij verder dan vijf uren gaans van het proefveld woonachtig is. N°. 4. Voor den veratkomenden Ploeger met ploeg voor paardenkrachtuit het buitenland. Gouden medaille en 50 of 100. N°. 5. Voor den veratkomenden Ploeger uit Nederland, met Ploeg voor paardenkracht. Zilveren medaille of 10. Om voor dezen prijs in aan- merking te komen, moet men op meer dan vijf uren gaans afstand van het proefveld woonachtig zijn. N°. 6. Voor het beale Voeriuig om Ploegen naar het land te vervoeren. le prijs, zilveren medaille of/ 10; 2e prijs, bronzen me daille of 5 3e prijs, getuigschrift. N°. 7. Voor de beate itceepaarda Ztcengen. le prijs, bronzen medaille of 52e prijs, getuigschrift. N°. 8. Voor de beate driepaarda Ztcengen. le prijs, bronzen medaille of 52e prijs, getuigschrift. N°. 9. Voor het beate tuig voor Ploegpaarden. le prijs, zilveren medaille of 10; 2e prijs, bronzen me daille of 5; 3e prijs, getuigschrift. Bij gelijke doelma- tigheid zal het minst kostbare de voorkeur hebben. N°. 10. Niet gevraagde werktuigen voor akkerbouw. Behalve bovenstaande prijzen kunnen nog door het Hoofd bestuur, na bekomen aanbeveling van de Commissie van be oordeeling prijzen worden toegekend aan werktuigendie hoewel niet gevraagd bij dit programma, uitmunten door doelmatigheid. Art. 11. Een ieder moet zich onderwerpen aan al de be- palingendoor het Hoofdbestuur en door de Commissie van beoordeeling vastgesteld of nader te bepalen. Art. 12. Het Hoofdbestuur zal bij de Nederlandsche Ee- gering aanvragen vrijdom van invoer, doorvoer en uitvoer- regten voor al de werktuigen en gereedschappen, die tot dezen wedstrijd uit den vreemde worden ingezonden. De administration van binnen- en buitenlandsche spoorwe- gen en stoombooten zullen uitgenoodigd worden vrij vervoer, of tegen verminderd tarief te verleenen aan al de werktuigen die naar den wedstrijd zijn bestemd of daarvan terug worden gezonden. De Eaad van administratie van de Hollandsche Spoorweg- Maatschappij zal worden verzocht om de werktuigen aan de halte te Eijswijk te laten lossen en opladen. Het Hoofdbestuur zal zich tot de Eegeringen der naburige Staten wenden, tot het verkrijgen van diezelfde voorregten. Art. 13. Het verslag van dezen wedstrijd wordt in de Mededeelingen en Berigten der Maatschappij opgenomen en aan binnen- en buitenlandsche tijdschriften ter plaatsing aan- geboden. Yastgesteld bij het Hoofdbestuur, G. A. de Eaadt 'a Gravenhage, Voorzitter. Maart 1866. D. E. Gevers Deynoot, Secretaria. Uit het Westland verneemt men het volgendeNa de lang- durige koude weSrsgesteldheid van Mei heeft de warmte van den laatsten tijd niet weinig invloed op de meeste ge- wassen gehad. Van de vruchtboomen beloven de peren het minste en van de appelen hebben inzonderheid de fijne soor- ten geleden door koude en nachtvorst. Vele pas ontwikkelde vruchten zijn dientengevolge afgevallen. Toch zijn de boomen over het algemeen goed beladen. Omtrent de aardappelen, waarvan het vervoer thans bij par- tijen plaats heeft, kan gezegd worden dat zij naauwelijks een middelmatig bescbot opleveren en ongelijk staan. Tijdens zij gelegd werden viel er veel regen, die voor het spruiten van den knol niet gunstig was, terwijl de daarop volgende koude den groei belemmerde. Onaangezien de uitzonderingenheeft men alhier reden om den stand der meeste gewassen gunsti°- te noemen. De uitslag der verkiezing voor een Lid van den Gemeente- raad alhier, op 13 Junij j. 1.is geweest als volgt Ingeleverd waren 126 stembriefjes, van onwaarde 4, der- halve geldige stemmen 122; daarvan zijn uitgebragt op de heeren: A. Kuiper 35, J. C. van der Wal 17, N. T.°Dor- beck 16, N. van Egmond 12, J. C. C. Dettmeijer 8, H. Mei- jer Dz. 7 H. A. Hanedoes 7, Jan Schuurman 3, A. L. Breu- re 3B. Labrijn 2 en Jan IJsbr. Ean 2 stemmenterwijl de heeren A. Verkuil, M. van Tol, Jb. Eodenburg, C. Dijt, P. de BreukM. Tanis, C. Huijser, E. Knibbe, L. H. El- lerman en A. W. Muijsken elk 1 stem bekwamen. Er moet derhalve eene herstemming geschieden tusschen de heeren Arie Kuiper en Johannea Cornelia van der Wal, welke zal gehouden worden op Dingsdag 26 Junij 1866. van 29 Mei tot en met 12 Junij 1866. GEB0RENFrancisca, dochter van W. Loos en A. de Jong. Jan Marten Willem, zoon van L. Bloemendaal en V. Jaarsma. Elisabeth Wilhelmina, dochter van W. Balder en T. Gons. Reina, dochler van P. Out en C. van Alphen. Gijsbert, zoon van W. Rip en S. van Steenderen. Maria Josephs, dochter van J. M. P. J. Verstegen en J. J. Sep. Abraham, zoon van A. Sluijter en C. van Veen. Hen- drikus Johannes, zoon van G. Homan en M. S. Speijers. Maurits Leendert, zoon van K. van Tol en N. Burgersdijk. Cornelis, zoon van J. Hetjes en E. de Jong. Ludovicus, zoon van T. Tiel en V. de Koning. Egbert, zoon van R. Vos en T. v d. Kemp. Hendrik zoon van C. Bos en W. van Dorp. Maarlje Engelina, dochter van w! Bijl en J. Zonneveld. Dirk, zoon van A. de Lange Jz. en J. Latenstein van Voorst. Lijpje, dochter van P. Eveleens en T. Blootshoofd. Jacobus, zoon van U Goris en J. Meijer. Cornelis, zoon van C. Sprui- tenburg en J. van de Graaf. Jacobus Stephanus, zoon van W. de Poorter en J. van der Schans. Johannes, zoon van P. Dijt en A. Slumer. OVERLEDEN: Hendrika Alyda, oud 21 dagen, dochter van T. Zuid- land. Emerenliana Heemskerk, oud 66 jaren, geh. met G. Kroon. Teunis van Horssen, oud 47 jaren, geh. met A. Groeneveld. Roelof, oud 5 maanden, zoon van G. van Renswoude en C. van Walftijn. Pieter Spaans, oud 51 jaren, geh. met L Beunder. Wijnderina Leen- ders, oud 48 jaren, geh. met W. Arends. Johannes, oud 3£ maand, zoon van J. van Dijk en van A. C. van den Berg. Teunis Speelman oud 28 jaren, geh. met E. Nos. Johanna Elisabeth, oud 14 dagen', dochter van K. F. Roosdorp en J. E. de Pelker. Johannes Loodens, oud 16 jaren, (de namen der ouders onhekendArie Kaptein, oud 34 jaren, geh. met T. Visch, Hyltje Geldersma, oud 21 jaren,' wo- nende te Franeker. Klaasoud 6 jarenzoon van S. Hoogschagen en A. Hagen. Johannes, oud 9 jaren, zoon van Gerrit en van A. Bergman. Dirk Tiompslager, oud 2| jaar, zoon van Pieter en van A. Bergman. Jan, oud 15 jaren, zoon van T. van Horssen en A. Groeneveld. Adriaanlje Groeneveld, oud 46 jaren, wed. T. van Horssen. Clazina van Kerkwijkoud 25 jaren, geh. met G. van Weelden. Mietje van der Meijoud 41 jaren, geh. met D. Noort. Pieter IJkhof, oud 32 jaren, geh. met F. de Jong. Corstianus, oud 3 maanden, zoon van A. van Gemmert en A. v. d. Swan. Abraham, oud 11 weken, zoon van J. Giesbergen en A. de Rooij. Florus Visbeen, oud 46 jaren, geh. met J. van Veen. 0NDERTR0UWDWillem Kok met Hermijntje van der Heijden. Gerrit Kooij met Geertje Roubos. Dirk Snijder met Geertruida Varke- visser. Cornelis van der Vlugt met Dieuwertje Bart. GETROUWD: Petrus Johannes de Mooij met Elisabeth van der Lin den. Cornelis van der Meer met Johanna van Egmond. Cornelis Dolieslager met Angenees Lankhaar. Elizabart van der Pol met Paulina de Groot. Pieter Lelieveld met Geertrui Langendam. Arie de Hooijer met Pietertje Keijzer. Pleunis Wolfert met Ingje Baartman. Bevallen van een ZOON, J. DE LANGE LATEN STEIN VAN VOORST. Ilaarlemmermeer, 9 Junij 1866, IN HET KRUISDORP. brengen ter kennis van belanghebbenden dat de WOLdie op de Wekelijksche Woensdagsche Markt te Haarlem wordt aangebragtbehoort te worden nedergelegd aan de Oude Groen- markt, en dat het WEGEN der WOL in de Waag zal aan- vangen dadelijk nadat het wegen der Kaas van de Kaasmarkt is afgeloopen. Haarlem, 6 Junij 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd E. A. JORDENS, De Secretaris J. TIELENIUS KRUIJTHOFF. Op Dingadag den 26 Junij 1866, des middags ten een ure precies, zal ten Raadhuize der Gemeente, door Burge meester en Wethouders van Haarlemmermeer, publiek worden aanbesteed Het Bestek ligt ter lezing ten Raadhuize en op de gebrui- kelijke plaatsen. Haarlemmermeer, 13 Junij 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd AMERSFOORDTBurgemeester. EG GINKSecretaria. des middags ten 12 ure, bij P. KAPTEIN, te Aalameer door den Notaris LICHTENBELT, van eenmaal te hooijen) uitmuntend te veld staande op Kavel 28, KK, Aalsmeerder- weg bij den Bennebroekerdwarswegte Haarlemmermeer. TE KOOP 6 Bunders bij zonder mooi te veld staand VLAS. Te zien en te bevragen bij D. B R A A K Huize Kraaijveld te Haarlemmermeerwaarook VLAS- LAND TE HUUR rs. Zuiver Leicester en Lincolnshire ras, of dikwerf daarmede gekruist. TE KOOP op ..ONVERMOEID VOORUIT", te Haarlemmermeer, hoek Spieringweg en Bennebroekerdwarsweg nabij Bennebroek en Station Vogelemang. Wegens het aanschaffen van zwaardere werktuigen van ddn maker van de hand te doen. Beide in werking te zien en te beproeven. Brieven franco bij den Heer F. STAM Mr. Wagenmakerte Bennebroek. London, 11 Junij. Graanmarkl. Het vveder was gunstig en groei- zaam en de tarwe herkreeg een gezonde kleur. Maar de late vorslen

Weekblad van Haarlemmermeer | 1866 | | pagina 3