WEEKBLAD tftef- i 1860. Vrijdag, 22 Junij. Nv 23. VAN A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWLJD Xexende Jaargang Hoofdredacteur C. E. DE CLERCQ. Haarlemmermeer GEMEENTE-RAAD. HAARLEM1HERMEER PRIJS VAN HET ABONNEMENT in het Jaary 6. Alle Toezendingcude Redactie betreffendemoeten geschieden aan den Hoofdredacteur, te Haaklem, Kruisstraat, Wijk 6, N°. 513. Haaklehmebmeeb 15 Junij 1866. De ondergeteekendeBurgemeester Tan Haarlemmermeer geeft kennisdat de Cholera in die gemeente is uitgebroken, en bereids vele offers heeft geeischt De Gemeenteraad heeft gelden toegestaan tot het bezorgen van versch water en het inrigten van lokalen om de lijders te ontvangen; waartoe ook subsidie van het Itijk en de Provincie is gevraagd. Op het landgoed van den Burgemeester is reeds een lokaal door hem persoonlijk tot hospitaal ingerigt waar choleralijders kunnen worden verpleegd. Het^ lijdt geen twijfel, of het is ook in het belang der grondeigenarendat zoo spoedig mogelijk meerdere lokalen in gereedheid komen. Immers zeer spoedig zal de oogst invallen; vlasplukkersmaaijers en dergelijken worden bij duizenden verwacht, en voor hunne herberging, bij ziekte, zijn geene lokalen beschikbaar. Tal van vreemde arbeiders zijn in de verveeningen werk- zaam. Maar bovendien beweegt zich eene zeer levendige binnenlandsehe scheepvaart langs eenen omtrek van 12 uren over het gebied der Gemeente. De menschelijkheid gebiedt, den zieken onder weg alle mogelijke hulp te verleenen; waartoe echter de gemeente alleen niet in staat is. Ten einde in deze geldelijke behoeften te voorzien, is het den ondergeteekende nuttig voorgekomeneenige ingeze- tenen en belanghebbenden uit te noodigenom met hem eene Commissie te willen uitmakenten einde hiertoe mede te werken en zich met de ontvangst uwer giften te belasten. Voorloopig worden bij deze door hem daartoe uitgenoodmd de Heeren: J. W. Jl. VAN DE POLL Dijkgraaf van den Haarlemmermeer- polder, te Haarlem. Dr. C. E. HEYNSIUS, Heemraad van den Haarlemmermeerpol- der, te Amsterdam. A. 't HOOFT, Wethouder, te Haarlemmermeer. J. VAN VUURENWethouder, te Haarlemmermeer. D9. L. TINIIOLT, Predikant, Kruisdorpte Haarlemmermeer. Past. BOERKAMPRoomsch Catholiek Pastoor, Kruisdorp, te Haarlemmermeer. Ds. DE HOL, Predikant, Venneperdorpte Haarlemmermeer. Past. BRUIJSTERS, Roomsch Catholiek Pastoor, Venneperdorp, te Haarlemmermeer. Past. KERREMANS, Roomsch Catholiek Pastoor, Spaarnwouder- weg, te Haarlemmermeer. Ds. VISSER, Pred. der Christ. Afgesch. Geref. Gem., Aalsmeer- derweg, te Haarlemmermeer. Ds. GORISPred. der Christ. Afgesch. Geref. Gem.Venneper dorp, te Haarlemmermeer. Jhr. H. A. VAN FOREEST, Gemeente-OntvangerKruisdorp, te Haarlemmermeer. D. EGGINK, Secretaris der Gemeente Haarlemmermeer. J. C. VAN DE BLOCQUERY, Secretaris van den Haarlemmer- meerpolder, te Haarlem. Hij behoudt zich voor, in overleg met deze heeren, nog meerdere personen nit te noodigen, die daartoe bereid mog- ten gevonden worden. Hij eindigt met deze zaak ten zeerste aan de belangheb benden in de eerste plaats, en verder aan alle menschlievende Nederlanders aan te bevelen. Men wordt verzocht de gelden voorloopig te bezorgen bij een der genoemde heeren; zij zul- Ien moeten strekken om de ziekte van den medemensch te lenigenhem te verschaffen water, voedsel en geneeskundige hulp, in een woord de verpleging die de menschlievendheid in zulke omstandigheden voorschrijft. Behalve geldelijke bijdragen, zouden ook zeer aangenaam zijn: aanwijzingen van gebouwen of keeten, geschikt om tij- delijk choleralijders op te nemenen voor welker gebruik, des noods, huur zoude kunnen worden genoten. Opgaven lneromtrent wordt men verzocht dadelijk aan den Burgemees ter te rigten. De Burgemeester van Haarlemmermeer Ameesfookdt. Zitting van Donderdag 26 April 1866. Voorzitter: Mr. J. P. Amersfoordt. Tegenwoordig 12 Leden. PRIJS DER ADVERTENTieN van 1—6 regels 7 5 Cents. Elke regel meer 12 J/2 Cents. Zegelreqt bij elke plaatsing 35 Cents. Toezending uiterlijk Woensdag, Adres: van Bonga C°.Amsterdam. De notulen van 29 Maart worden goedgekeurd. 1 Aan de Vergadering wordt voorlezing gedaan van de navolgende ingekomen stukken: a. eenige Staats-Provinciale- en Weekbladenj b. proces-verbaal van kasopneming van den Gemeenteontvanger; c. brief van Ged. Staten dd. 18 April 11., ten geleide van een goed gekeurd raadsbesluit tot het doen van af- en overschrijvingcn in de be- grooling, dienst 1865; d. kcnnisgeving van den beer P. van Rijn, dat hij den 1 Mci 1866 deze Gemeente met er woon verlaat, en alsdan ophoudt lid van den Raad te zijn; e. bet verslag omtrent den toestand van het burgerlijk Armbestuur, over 1865; f. het door Burgemeester en YVethouders aangehoden Jaarlijksch Versla" van den toestand der Gemeente, over 1865; g. brief van den beer Commissaris des Konings in Noord-Holland van 25 April 1866, ten geleide van een besluit, waarbij tegen 1 Mei 1866 ontslag wordt verleend aan den veldwachter G. van der Woude- h. brief van den heer J. A. Stricklinghoudende dankbetuiging voor het hem verleende wachtgeld. Voorts wordt medegedeeld: dat bij de aanbesteding van het ophoogen der begraafplaatsaannemer is ge.worden K. den Breejenvoor f 460 aan wien bet werk is gegund, en dat de drankon, die voorhanden wa' ren, zijn verkocht voor 84,95. Alle deze mededeelingen worden voor notificatie aangenomen. Naar aanleiding van punt h (wachtgeld van den Iioofdcommies) merkt de Voorzitter op, dat afwijzend is beschikt op de adressen van de ami)- tenaren der plaatselijke belasting, om eene gratifieatie; dat -de heer Strickling gemeend heeft, zich mede tot den Raad le moeten wenden om wachtgeld; dat echter tot heden van den Gemeenle-ontvanger niets is vernomenmeenende hij Voorzitter, dat ook die ainbtenaar zich wel tot den Raad had behooren te wenden, indien hij in het genot wilde blijven van zijne tegenwoordige jaarwedde, ofschoon de werkzaamhedendoor de afschaffing der belastingen op het gedistelleerd, zeer verminderen. De heer I Hoofl merkt aan, dat de werkzaamheden voor den ontvan- ger met zoo veel zullen verminderen; dat ook de ontvangsten thans meer bedragen dan vroeger. Spreker wil de zaak Ialcn zoo als die is. De Voorzitter vraagt, of, als de ontvangsten zoo vermeerderd zijn, de borgtogt dan ook verlioogd moet worden. Nadat was aangemerkt dat het meerdere geld, dat in kas is, boven het cijfer van de borgtogt, in een afzonderlijk gedeelte van de brandkast wordt bewaard, wordt hesloten deze aangelegenheid voorloopig te laten rusten. 2°. Aan de orde is de behandeling van het kohier van den Hoofdelijken Omslag, voor de dienst van 1866, hetwelk door Burgemeester en YVet houders voorloopig is vastgesteld, en van 2 tot 16 April heeft ter lezing gelegen. Er wordt in de eerste plaats aangevangen met de voorlezing der tegen dat kohier ingebragte bezwaarschriftenzijnde van D. Versluiis J J Bruijsters en de wed. G. van Arendonk. Ten opzigte dier bezwaarschriften worden genomen de volgende besluiten; a. de aanslag van Dirk Versluijs te verminderen met 1,50 en dus te bepalen op 5.50; b omtrent het voorslel van den Voorzitter, om den aanslag van de wed G. van Arendonk te verminderen met3 en te brengen op 19, sla- ken de stemmen en wordt het nemen van een besluit tot eene volgende vergadering uitgesteld; c. de aanslag van J. J. Bruijsters te behouden op 12.50. Alsnu wordt overgegaan tot de verdere behandeling van het Kohier. Daarbij worden gedaan de hierna volgende voorsteHen tot verhooging of verlagmg, en worden daarbij genomen de daarbij vermelde besluiten: a. Voorstel van den heer Schone, om C. Bakker Ri. te verminderen met 7 en te brengen op 33 aangenomen. b. Idem van den heer van Vuuren, om P. de Break te verhoogen met /8 en te brengen op 30; aangenomen. c. Idem van den heer 'I Hooft, om J. Lanser te verminderen met f 3 en te brengen op 7 aangenomen. d. Idem van den heer Knaap, tot verhooging van den aanslag van den heer Mr. J. P. Amersfoordt met 20 en die te brengen op 200 wordt ingetrokken. e. Idem als voren, om den aanslag van A. van Riessen te brengen op 16,50. Voorstel van den heer P. Knaap om A. Verkuijl te verminderen met f 4 en te brengen op f 36 verworpen. g. Idem van idem, om G.J. Verploegh te verhoogen ingetrokken. h. Idem van idem, om P. S. Zijlmans te verminderen met 4,50 en te brengen op 8aangenomen. i. Idem van den heer Buis, om de Wed. P. Beers te verminderen met 37,50 en te brengen op/ 12,50; aangenomen. k. Voorstel van den Voorzitter, om Enle Reers aan te slaan op/1450 en Cs. Beers aan te slaan op 12,50 aangenomen. I. Idem van den heer Knaap, om D. Knibbe te verhoogen met/3 en te brengen op/10; aangenomen. m. Idem van den heer Buisom C. de Regt la verhoogen met 3 en te brengen op 4,50 aangenomen. n. Idem van Idem om T. de Regt te verhoogen met 3 cn te bren gen op 4,50; aangenomen. o. Omtrent het voorstel van idem om P. Bier te verhoogen met/2,50 en le brengen op 12,50; staken de stemmen. Voorstel van Idem, om A. Kuiper te verhoogen met2,50 en to brengen op/ 12,50; aangenomen. q. Idem van Idemom R. Dekker te verhoogen met 2,50 en to brengen op 12,50; aangenomen. r. Idem van den heer Tcnsenom de Wed. T. van der Knijff te ver minderen met 1 en te brengen op nihil aangenomen. s. Het voorslel van idemom W. Koelewijn te verhoogenwordt ingetrokken. t. Voorstel van den heer Schoneom J. J. Stouten te verminderen met 3 en te brengen op /30; aangenomen. u. Ilet voorstel van idem om W. Noomen te verhoogen wordt ingetrokken. v. Voorstel van den heer Verploegh om IV. P. van Andel te vermin deren met/ 5,50 en te brengen op 19; verworpen. w. Idem van den heer't Hooft, om de Wed. G. van Arendonk to verminderen met 3 en le brengen op 19 aangenomen. x. Idem van den Voorzitterom P. Bier te verhoogen met 2,50 cn te brengen op 12,50; aangenomen. Geen der leden eenig ander voorslel omtrent deze zaak doende, stelt de Voorzitter voor, om het kohier in zijn gelieel, na de gemaakte vcr- anderingen bedragende 5594.50vast te stellen, en de termijnen van invordering te bepalen op 30 Junij en 15 September 1866. Dienovereenkomstig wordt besloten met algemeene stemmen. 3°. De Voorzitter legt ter tafel over, het door don heer J. Buijn in- gezonden plan met bestek voor het le maken raadhuis. Nadat de leden van de stukken inzage hadden genomen wordt, met 11 tegen 1 stem, hesloten de bouwkundige stukken goed te keurcn, Voorts wordt nog gesproken over de helooning van de hccrcn Buijn en Godefroy, voor de bouwkundige stukken, enz. 4°. Ten aanzien van de plaats, waar het raadhuis zal worden gebouwd, stelt de Voorzitter voor, om ongevecr een halve bunder grond in koop te vragen van het Rijk, tegen 300 de bunder, en wel van Sectie L, Kavel 16. Zonder hoofdelijke stemming wordt daartoe besloten. 5°. De Voorzitter stelt verder voor, om voor den aanleg eener bur- gerlijke begraafplaats in het Venneperdorp mede grond aan le vragen van het Rijk, en wel van MM 15, ongeveer 57 roeden, tegen 300 de bunder. Ook daartoe wordt zonder hoofdelijke stemming hesloten. 6°. Wordt zonder hoofdelijke stemming vastgesteld een besluit lot het aangaan eener geldleening ten hedrage van 32,000. 7°. De Voorzitter deelt mede, dat Burgemeester en Wethouders zijn overeengekomen met den heer C. J. G. de Booij te Haarlem, om de tegenwoordige secretarie, stalling, woning van den secretaris enz., to huren van 1 December 1866 tot 1 Mei 1867, voor/ 250, en stellen Burgemeester en Wethouders voorom te bepalen dat in die 250 zal worden gcdragen door den Secretaris62 50 voor den stal door den Burgemeester20.82$ door de gemeente166.67$ 250.— welke rcgeling zonder hoofdelijke stemming wordt goedgekeurd. 8°. Wordt gelezen een adres van Goris van der Woude, ambtcnaar bij de plaatselijke belastingen te Haarlemmermeer, verzoekende eene gratifieatie te mogen ontvangen voor het doen van bekeuringen. Na eenige deliberatie wordt op voorslel van den lieffr Klapwijk met 11 tegen 1 stem besloten, aan van der Woude eene gratifieatie toe le kenuen van 10. 9°. Wordt zonder hoofdelijke stemming vastgesteld: 1°. Een concept-heslnit tot het doen van betalingen uit den post voor onvoorziene uitgaven der hegrooting, dienst 1866, ten bedrage van 150 wegens wachtgeld aan den hoofdeommies der plaatselijke belastingen; 2°. een concept-besluit tot het doen van af- en overschrijvingcn op de hegrooting, dienst 1865, ton bedrage van 25,75. 10°. De Voorzitter deelt mede, dat ingevolge het besluit, genomen in de vorige vergadering, aan den Minister van Binnenlandsehe Zaken de vraag is gedaan, of, ingeval van onleigening van dood vee, de sehadeloosslel- ling door het rijk zal worden vergoed, en, of nog eenige vergoedingzou kunnen worden gegeven, voor het reeds begraven en aan veepest gestor- ven vee. Het daarop door den minister gegeven antwoord wordt gelezen; daar- uit blijkt, dat onleigening van dood vee niet door de onteigeningswel verhinderd sellijnt te worden, doch dat de helaalde som voor scliadever- goeding de waarde van een aan yeetypbus geslorven dier niet kan to boven gaandat editor eerlang begraviog zal kunnen worden bevolen van aan vcelyphus .geslorven runderen. In dat geval komt geen onleigening meer te pas, op dien grond wordt het nemen van den maatregel ontraden lerwijl in elk geval de tweede vraag ontkennend moet worden beantwoord. De Voorzitter vraagt, of omtrent deze zaak nog iemand het woord verlangt. Do heer Klapwijk zegt, dat het nu blijkt dat, als de Burgemeester gewild had, de iugezetencn vergoeding hadden kunnen krijgen; het is dus een verzuim van den Burgemeester.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1866 | | pagina 1