W EEKBLA I) 1806. Vrijdag, 17 Augustus. VAN A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEVIJD No. 55. le\e\ide I aargang Haarlemmermeer gemeente-raad. Haarlemmermeer-Polder CHOLERA-OOMMISSIE Hoofdredaeteur C. E. DE CLERCQ HAAKLEIHMGRMEEIt PRIJS VAN HET ABONNEMENT in het Jaar6.— Alle Toezendingpnde Rebactie betreffendemoeten gescbieden aan den Hoofdredaeteur, te Haarlem, Kruisstraat, Wijk C, N°. 513. IN llatifl etntncrnteer Ingchomen Gel den Reeds opgegeven2422,924 Dij Ds. de Holt Van den Predikant dcr Rem. Gemeente van Boskoon den Ileer W. T. K. Huisern5.— Door de Sub-Commissie aan den Rijnden gecollecteerd Bij de heeren Kerremans en Meijer 10.25 Kuiper en Bier. 32.30 Akkermans en Vorstman 13.82 Nog door den beer —.75 63.12 Bij den Ileer de Blocquery Jr, Van Mevrouw van Brakel Bij Mr. Amersfoordt Van den Ileer a J. Kroon2.50 Te zamen 2503.54 Hoewel verminderd, is de ziekte nog niet geheel opgehou den. De herstellenden blijven hulp en voedsel noodig hebben AMERSFOORDT. Zitting van Donderdag 12 Julij 1866. Voorzitter.- Mr. J. P. Amersfoordt Tegenwoordig 10 Leden. waarbij De notulen van 14 Junij 1866 worden gelezen en goedgekeurd. 1°. Aan do vergadering wordt medegedeeld: 0. Het proces-verbaal van stemopening van 27 Jupij 1866 benoemd is tot lid van den gemeenteraad de beer Arie Kuiper. b. Het proces-verbaal van publieko aanbesteding van onderhoudswerken nan de scholen, brandspuithuizen enz.en het maken van regenbakken dd. 26 Junij 1866, waaruit bljjkt, dat J. W. de Ileij laagste inschrijver is voor 3370. J c. Brief van Gedcputeerde Staten, dd. 13 Junij 1866, N°. 41 waarbij de ontvangst is berigt van de verordening tot berziening der plaatseliike strafverordeningen, dd. 31 Mei 1866. d. Eenige Staats-, Provinciaie- en Weekbladen. e. Dat de nieuw gebouwde school en onderwijzerswoning, op E 15, door den aannemer zijn opgeleverd, en voorloopig zijn goedgekeurd. Alle deze mcdedeelingen worden aangenomen voor kennisgeving; ter- wijl omtrent bx op aanvraag van Burgemecster en Wethoudersmagtiging wordt verjeend, ora het werk te gunnen aan den laagsten inscliriiver J. W. de Heij. 2°. Wordt gelezen con brief van Gedepufeerde Staten van Noord-Hol- land, van 25 Junij 1866, N°. 12, waarbij eene aanmerking wordt ge- maakt op de vastgeslelde verordening tegen bet verspreiden van besmet- telijke ziekten, en wel ten aanzien der in Art. 6 voorkomende wpor-i den: wtelkenmale te verbeuren, wanneer eene overtreding plaats vindt," welke woorden naar bet oordeel van Gedeputeerde Staten behooren te veivallen. De Voorzitter stelt voor, om aan het verlangen van Gedeputeerde Staten te yoldoen, en de bedoelde verordening, dienovereenkomstig gewiizigd op nieuw vast te stellen. 6 J Daartoe wordt zonder hoofdelijke stemming beslolen. 3°. Worden goedgekeurd eenige staten van restanten en oninbare posten. 4°. Worden aan de vergadering voorgelezen twee brieven van den beer Commissaris des KoningsbetrefTende het oprigten van Cholera-Hospitalen, en het nemen van maatregelen, om ook de militairen van versch drink- \vater te voorzion. 5°. Aan de vergadering wordt voorgelezen een adres van L Tinholt en a ri \an zi.cl1 noeiI1^n^e Sub-Commissje voor bet Kruisdorp van de Cholera-Commissiewaarbij geldelijko ondersteuning van de gemeente wordt gevraagd, en wel in bet bijzonder van 150 voor een iokaal, dat gemelde Sub-Commissie bczig is te bouwen in bet Kruisdorp, voor ver- pleging van cboleralijdqrsomdat in bet Kruisdorp geene andere lokaii- teit is te verkrijgen. Na eenige deliberate wordt zonder stemming aangenomen bet voorstel van den Voorzitter, om, ten aanzien van bet adres der Sub-Commissie, over te gaan tot de ordc van den dag, als zijnde het ingediend in strijd wet Art. 9 der Grondwet. J 6 Wordt vastgesteld eene 2e suppletoire begrooting van inkomslen en uitgaven voor 1866, welke begrooiing bedraagt: in Ontvangst35,050 ln Uitgaaf23,050 batig Saldo. 12,000 7°. Wordt zonder stemming goedgekeurd een conccpt-besluit tot bet ■uoen van at- en overschrijvingen in de begrooting, dienst 1866. PRIJS DER ADVERTENTieN van 16 regels 7 5 Cents. EIke regel meer 12 'A Cents. Zegelbegt bij elke plaatsing 35 Cents. Toezending uiterlijk Woensbab. Adresvan Bonga C°.Amsterdam. 8°. Wordt goedgekeurd dat nog eenige ophoogingen op de algemeene begraafplaats zullen geschieden. 9'. Wordt goedgekeurd eene wijziging in de begrooting voor het bur- gerlijk armbestuur over 1865. jT'j ^0r('®n. oaderzocht do geioofsbrieven van bet nieuw benoemde raadshd A. Kuiperen bcsloten hem toe te laten ais lid van den gemeenteraad. 11°. De Voorzitter deelt mede, dat is ingekomen van E. Fakkerge- wezen buitengewoon veldwachtereen adres nopens de uitbetaling van hem, zoo hij meent, nog toekomend hooger traetement. Aangezien dat stuk is geschreven op ongezegeld papier, gaat de verga^ dering over tot de orde van den dag. 12°. De heer Verploegh deelt mede, vernomen te hebben dat E. F. Horchnerbenoemd hulpondervvijzer voor Nieuw-Vennep, weder voor die betrekking heeft bedankt. Wordt besioten het sciiriftelijk berigt daar omtrent van gemelden Eorchner af te wacbten. De vergadering is daarop gesloten. DANKBETUIGING. De Plaatselijke Commissie te Haarlemmenneervan het Ponds tot aanmoediging en ondersteuning van de Gewapende Dienst in de Nederlandenheeft daartoe welwillecd door eenige door haar verzochte ingezetenen dezer gemeente bijge- staan onlangs weder hare gewone jaarlijksche Collecte voor haar Pondste Haarlemmermeer gehouden. Zij mogt zich ver- blijden in milde bijdragen, hoewel thans ook voor andere goede doeleindenvele offers worden gevraagd. De Collecte toch bragt nog een grooter bedrag op dan in het vorige jaartoen er alomme feestvreugde heerschte bij de herdenking van de zege, toen 50 jaren geleden in de velden bij Waterloo door ons leger behaald. Er werd n. 1. gecollecteerd In de seetien A en Ddoor de heeren S. Naglegaal en F L. Faas 3 g5 In de seetien B en C, door de heeren R. Thomas en S. van den Ban888:- In de seetien E en F, door de heeren A. W. Muijsken en J. A. Pijnappel In de seetien G en J, door de heeren G. Dos en J. Ran. 6.51 In de seetien H en I, door de heeren M. G. XVobbe en Strick van Schijndel 10 70 In de seetien K en Ldoor de heeren A. G. J. Timmer- mans en W. Noomen Janszio.76 In de seetien M, N en 0, door de heeren J. Maaskant en M. van Splunterg 37 In de seetien P en Q, door de heeren J. Tensen en C. XVaterdrinkerg ^91 In de sectie R, duqr de heeren G. van Tot en B. van Wieringen10.964 In de seetien AA, BB en CC, door den heer Mr J P Amersfoordt17.854 In de seetien DD en EE, door de heeren J. G. Schone en M. van Totg gg In de section FF en II, door den heer P. Zijlmans6.21 In de section GG en IIH, door de heeren M. Tanis en Jfo113.76£ In de seetien JJ en KK, door de heeren J. L. van der Moer en B. Zabrijn-12.534 In de seetien LL en 00door de heeren Lanser en Arendonkt g ggj In den seetien MM en NN, door de heeren J. C. C. Betl- meijer en P. Gootjes 7 gg In de seetien PP en QQ, door de heeren C. Bulk en L. Bietdijkg 40 In de seetien RR en SSdoor de heeren J. van de XVal en J. Klapwjk g 28 Makende te zamen een bedrag van 169.01 De plaatselijke Commissie voornoemdbrengt door deze haren openlijken dank, zoowel aan de heeren die haar be- hulpzaam waren in het doen van de Collecte, voor hunne betoonde bereidwilligheidals aan hen, die ook weder bij deze Collecte zoo zeer van hunne mildadigheid de blijken gaven. Haarlemmermeer, 9 Augustus 1866. Namens de Commissie, J. L. van disb Moee, Secret. In den avond van den llden Augustus werden de ingeze tenen van Sloten plotseling verontrust door het luiden van de brandklok. Het bleek spoedig dat de brand was uitgebarsten in het hooihuis van J. van der Veldtaan den Sloterweg, hetwelk met de aangrenzende arbeiderswoningen binnen zeer korten tijd in de asch werd gelegd. Behalve de spuiten van deze gemeenteheeft ook die van het Kruisdorp in Haarlem mermeer goede diensten gedaan. De burgemeesterdie zich onmiddellijk naar de plaats des onheils begeven heeft, heeft alle gebruik van sterken drank bij de manschap ten strengste verbodenin weerwil dat sommige brandspuitgasten zich hier- over zeer ontevreden betoonden. Het verlies van menschen- levens'heeft men gelukkig niet te betreuren, dooh een schoon veulen, dat voor eene tentoonstelling bestemd was, is in do vlammen omgekomen. Op het bevolkingsregister te Amsterdam komt een persoon voor, als vertrokken naar Haarlemmermeer, die zich in die gemeente niet heeft aangemeld. Zijne woonplaats of plaats van verblijf is thans geheel onbekend. Vruchteloos hebben de Burgemeesters van de beide gemeenten over deze zaak te zamen eene conferentie gehad; alle nasporingen van veldwach- ters en policiebeambten blijven tot hiertoe vruchteloos. Men meent zich te herinneren dat een persoon van denzelf- den naam de hand heeft gehad in allerlei handelingenwaar- mede zich dikwijls het publiek ministerie heeft moeten be- moeijen. Hij schijnt te zijn nog jong, klein van persoon, zeer bewegelijk en neemt allerlei namen aanzijne bedriege- rijen moeten vooral voor het vrouwelijk geslacht gevaarlijk zijn, Zijn naam is Cupido. Wordt verzocht opsporing. Ingezonden Aan het rapport van den Hoofdopzigter over de mnand Mei 1866 (dd. 16 Junij), ontleenen wij het volgende: A. OMTRENT DE WEHKING DER StOOMTUIGEX In werking zijn geweest s vermogen uren. pomp, ketcls. slagen slag. p. min. in paard.kr, Lijnden. 92 met 6 en 8 makende 37.392 of 6.774 met 325 Waarbij verbruikt is mudd. steenkol. pd. talk. kann. olie. Eng. Belg. Ruhr. gallipoli. patent, Lijnden1048 40 13 18 De Cruquius en de Leeghwaler zijn deze maand niet in werking ge weest. In deze maand zijn 3285 mud Ruhrkolen geleverd. Aan het cindo der maand liedroeg de voorraad 709 mud Engelsche en 28,000 mud Ruhrkolen, te zamen 28,709 mnd. B. OMTRENT IIETGEEN AAN DE STOOMTDIGEN VERRIGT IS A. Leeghwaler. In het begin dezer maand is het personeel werkzaam geweest met het gereed maken der noodige schroef- en klinkbouten voor het herstel der pompharten en zuigers, alsmede van de boutcn benoodigd tot het plaatsen van een ijzeren balk in het machinegebouvv, ter vcrvan» ging van den houten draagbalk. In de tweede helft der maand is de funderingsput met de centrifugaal- pomp, gedreven door de locomobile, drooggemaakt, en is men aangovan- gen met het herstellen der pompharten, waarvan op het einde der maand reeds lien gereed waren. B. Cruquius. Het personeel is werkzaam geweest met het herstellen der pompzuigerswaarvan twee hij het einde der maand gereed waren de herstelling heeft beslaan in het vernieuwen van eenige gesmeed ijzeren scharnieren, en geleidingsmelalen, en in het vervangen van versietcn schroefbouten door nieuwe. Door de stokers zijn de ketels n°. 12 en 5 schoongemaakt. C. Lijnden. Gedurende den stilstand is hot personeel voortgegaan met het herstellen der locomobieldie dparna naar den Leeghwaler is gebragt. Voorts was men werkzaam met het herstel der pompzuigers. C. OMTRENT ANDERE WERKEN Be wegen verkecren alien in voldoenden staat van onderhoud. De wegwerkers zijn, zoover zij niet belast waren met het toezigt op het lossen van- grind, werkzaam geweest met het afsleken der graskanten langs de grindbanen. Voorts zijn op sommige wegen in de bermcn grindbakken aangelegd. Bij het afzenden van dit rapport wareo door don leveranoier Quack to Nijmegen, aaogevoerd 3460 kub. ellen grind. De gcbouwen, bruggen enz., zijn in voldoenden staat van onderhoud. Op den llden Mei is de ralbrug bij Bennebroek buiten gebruik moe ten worden gesteld, ten gevolge van het breken der tanden uit een der raderendoor het rnoeijelijk bewegen der brug veroorzaakt. De herstel ling, die thans noodig is, zal bestaan in het vernieuwen van het gebro- ken rati, het afdraaijen dcr rollen, en in het maken van nieuwe stalen assen in sommigen van dezen; het vernieuwen der metalen bussen van het windwerk, het herstellen van het onderdek der brug en het watcr- pas leggen der rails Deze herstellingen zullen .vermoedelijk omstreeks 20 Junij e. k. afgeloopen zijn. In den overtogt wordt door eene reserve- pont voorzien. De ringvaartboorden bevinden zich over het algemeen in goeden staat van onderhoud; de tuinen in den polder, langs de vaarten en togten zijn door den aannemer neergedreven. Op het einde dcr maand was het herstel van het ringvaartboord laogj

Weekblad van Haarlemmermeer | 1866 | | pagina 1