Verpachting van Landerijen, A mill ■ITflftEilK eene Partij allerhande Lappen - 55 - Gemengde Berigrten. V1SCH- en JAGTREGT. De Secretarie van den Haarlemmermeerpolder IS VEMMtAATST ADVERTENTIE. DEKHENGST op Endegeest. J. J. STOUTEN 1°. Het GRASGEWAS van den Spaarndamschen dijk, van de Sandpoort tot den Westerdok- dijk van Amsterdam, in 20 Perceelen; 2°. De LANDEN van het Hoogheemraadschap binnen- en buitendijks, in 43 Perceelen; 3°. De LANDEN op het Eiland Ruigoord, in 4 Perceelen; 4°. De KANAAL- en BOEZEMDIJKEN te Spaarn- dam en te Halfweg en eenig BOEZEMLAND te Spaamdam, in 2 Perceelen; 5°. Eenig TEEL- of MOESLAND onder Spaarn- dam, in 19 Perceelen; 6°. DeVISSCHERIJEN binnen en buiten de Sluizen te Halfweg en te Spaarndam, in 4 Perceelen; 7°. De JAGT op bovengenoemde dijkgronden, landen en wateren, in 1 Perceel. naar den Jansweg in het Gebouw van Staats. T. GROEN. P. BOEKENSTEIN. Beschikbaar TIPOO, Engelsch Yolbloed. WAARONDER YELEN ZEER GESCHIKT VOOR KLEEDJES, tot seer iage prijzen Op Donderdag 11 April 1867van 's morgens 10 tot 's namiddags 4 ure. Kruisdorp te Haarlemmermeer. de vraag des heeren Bennigsen (het inlerpellerend lid)nocli de fransche Monileurdie ook gem een d heeft een woordje mede te spreken, nadat onze Staats-Courant de verkoopgeruch- ten voor ongegrond had verklaard, verspreiden het ver- langde licht over de zaaken zekerheid blijft ontbreken. Zoo veel mag men aannemen, dat over den afatand van het groot- hertogdom onderhandeld wordt. Misschien weten wij de vol- gende week er meer van te zeggen. Yoor heden bepalen wij ons tot de mededeeling dat, volgena een berlijnsch telegram, de nederlandsche minister van buitenlandsche zaken aan den franschen gezant te 's Gravenhage verklaard heeftdat de koning-groothertog van den verkoop heeft afgezien. II. Nn wij reeds van den Noord-Duitschen Rijksdag gespro- ken hebben, laten wij hier volgen dat die vergadering de be- raadslaging over de ontwerp-konstitutie ijverig voortzet, en te oordeelen naar het drijven der heethoofden-nationalen-patriotten, willen zij de afdoening dier taak bespoedigen, omdat er mis schien met of over Luxemburg ieta gebeuren kan dat het bestaan der grondwet van den Noord-Duitschen Bond onmis- baar maakt. III. De TFereldtentoonstelling te Parijs is den lsten dezer maandden bepaalden dag door den Keizer en de Keizerin geopend, doch zonder plegtigheid, zonder toespraak. Waarom heeft men van de voorgenomen groote feestelijkheid afgezien? Misschien omdat alles nog niet gereed ismaar ook misschien omdat de politieke toestand een beletsel oplevert tegen feest- vieren, Zooveel is zeker, dat de tentoonstellinghoewel ge opend, nog in een toestand van verwarring verkeert. IV. Rutland heeft zijue bezittingen in Amerika aan de Ver- eenigde Staten verkocht voor zeven millioen dollars. Een groote aanwinst voor de Unie, Tegen dezen verkoop van grondgebied en menschen (als men er die ofschoon ten on- regte, onder begrijpen wil) zal althans in den Noord-Duitschen Rijksdag niet worden aeprotesteerdmaar of Engeland zich er stil bij zal neerleggen, is te betwijfelen. V. In Hongarije is de volksvertegenwoordiging drok bezig met het regelen der betrekkingen van dit koningrijk met den Oostenrijkschen keizerstaat en de andere kroonlanden. De Hongaren zien, na vele jaren worstelens, hunnen wensch vervuld hunne nationaliteit gehandhaafd en huu volksbestaan door den Souvereiu erkend. Hongarije heeft een afzonderlijk ministerie en Keizer Trans Jozef en Keizerin Elisabeth zullen binnen kort als Koning en Koningin van dit land worden gekroond. VI. Van den opstand op het eiland Kandia is niet veel nieuws te vermelden. Daar wordt nog altijd gevochten tusschen de Christenen en de Muzelmannenen ondanks den raad der Europesche mogendheden, blijft de Verhevene Porte weigeractitig het eiland aan Griekenland af te staan. Door den heer W. J. Schuttevaervoorzitter van de schip- pervereeniging van dien naam, is voor eenige dagen een adres gezonden aan den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarin hij nogmaals in 't belang der scheepvaart de groote bezwaren uiteenzet tegen de wijze, waarop het Y bij den Paardenhoek en Schellingwoude zal worden afgedamd met slechts 66ne sluis in den dijk. Hij meent, dat, wanneer dit plan doorgaat, niet alleen de geregelde vaart over het Y voor de binnen zeil- en stoomschepen enz. zal vervallenmaar ook voor de groote zeeschepen, die uit de Oostzee, Noorwegen en die streken komende, zooals thans gewoonlijk door de Zuiderzee en het Y hunne reis naar Amsterdam vervolgden. Na dit uit- voerig betoogd te hebben, smeekt hij den Minister toch acht te geven, terwijl het nog tijd is, op de waarschuwing der schipperij, opdat niet later, als hare wenken en waarschuwin- gen in den wind geslagen wordenblijken zaldat het geld verkwist en de waterwegen, waarvan men zich in 't belang van Amsterdam zooveel goeds voorgesteld hadmislukt zijn. Ten slotte verzoekt adressant met aandrang en ernst den Minister, zoo mogelijk nog te willen bewerken, dat men met het maken van den dijk bij Schellingwoude niet verder voortga, en dat die dijk zoodanig worde gelegd, dat de grootscheep- vaart door het Noordzee-kanaal niet worde benadeeld en de Binnenlandsche scheepvaart naar en van Amsterdam onbelem- merd kan blijven. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken is bepaald 1°. dat het houden van markten en van openbare verkoo- pingen van wolvee in de provincie Gelderland na 31 Maart is verboden2°. dat de Staatsraad Commissaris des Konings in die provincie gemagtigd is het houden van open- bare verkoopingen van wolvee in die provincie toe te staan, wanneer verkoop van het vee van ddnen eigenaar, wegens verhuizing of wegens het verlaten van het landbouwbedrijf verlangd wordt, of wanneer het bij boedelverkoopingen tot den boedel behoort." De Staats-Courant vermeldt, dat de verbodsbepalingen op het vervoer van vleesch niet op gerookt vleesch van toe- paesing zijn. De Purmerender Courant meldt, dat haar uit goede bron is berigtdat de invoer van vee uit Friesland en Groningen binnen kort zal worden toegelaten. Onder de varkens in Friesland heerscht een vreemd- soortige ongesteldheid of misgewas (hoe het te noemen?) In plaats dat zij 10, 13 a, 14 jongen werpenendeze, volgens goede gewoonte, zich vertoonen als welgeschapen biggen krijgen ze er 3 of 4 en dan daarbij wanschepselsdie men onmogelijk kan aanfokkenaangezien ze in eene fatsoenlijke varkenswereld bun familie schande zouden aandoen. Op de voorjaarspaardemarkt te Groningen op 1 April gehouden waren meest werkpaarden aangevoerd. De handel was over het algemeen niet bijzonder levendig en de aanvoer niet groot. De beste soort werd verkocht van 400 tot/ 475 de tweede soort, namelijk werkpaarden, van 150 tot/350 a 375. Mindere soorten werden, naar kwaliteit, weinig verkocht en tot lagere prijzen. Den 28 Maart is te Amerongen een openbare verkoop gehouden van 76 schapen en 40 lammerenvvelke in beslag genomen waren wegens het zonder vergunning vervoeren over de lijn van afsluiting. De opbrengst daarvan is slechts ruim 160 geweest, zijnde de daarop gevallen kosten van bewa- king enz. En daar niemand daarop heeft gebodenis de eigenaarvoor genoemde somkooper zijner schapen geworden. Te Groot-Zundert (Noord-Brabant) is zekere Cornells Snepvangers overleden, in den ouderdom van 92 jaren. Hij had nooit geneeskundige hulp noodig gehad en stierf plotseling. Hij was vader en grootvader van 99 kinderen en kleinkinderen. De heer Babinet, die reeds meermalen de wereld verbaasd heeft met zijne geleerdheidheeft in een uitvoerig artikel be toogddat karpers buiten het water kunnen 1 even en dat men die dieren op een grasveldje even goed in het leven kan hou den als in vijvers en rivieren, ja dat er zelfs voorbeelden in de oudheid gevonden worden van karpersdie op deze wijze gedurende twee eeuwen door iemand zijn gevoederd. Die iemand was zeker Methusalem! DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van Rijnland zullen op Frijdag den 12den April 1867, des voormiddags ten 10 ure, in het Logement van Koot, te Houtrijk en Polanen, in het Openbaar Verhuren: De Verhuring van de Perceelen 1 tot en met 69 geschiedt voor 66n saizoen, ingaande met den dag der verhuring en eindigende met 31 December 1867; die van de overige Per ceelen wordt gedaan voor drie jaren, ingegaan met den lsten April 1867 en eindigende den 3lsten Maart 1870. De Voorwaarden der verhuring met de omschrijving der Perceelen zullen van af den lsten April voor 25 Centen ver- krijgbaar zijn gesteld ter Secretarie van Rijnland, bij den Op- zigter P. van Campente Spaarndam, den Onder-Opzigter A. van Keulente Halfweg, en bij den Bode B. van den Bergh, te Haarlem. Aanwijzing der Perceelen zal geschieden Dingsdag den 9den April 1867, te beginnen aan de Sandpoort, des voormiddags ten 10 ure, en des namiddags ten 1 ure van dienzelfden dag aan de Oostsluis te Halfweg, met uitzondering van die op Ruigoord, die op Woensdag den lOden April, des voormid dags ten 10 ure, geschieden zal, op welk uur aan den Steiger op Halfweg eene Schuit, ter overbrenging van hen, die bij de aanwijzing verlangen tegenwoordig te zijnzal beschikbaar zijn. Inlichting is te verkrijgen bij den Hoofd-Opzigter van Rijnland J. Kbos te Ley denden Opzigter P. van Campen te Spaarndam, en den Onder-Opzigter A. van Keulen, te Halfweg. Daar ik de BROOD- en BESCHUITBAKKERIJ aan den Heer P. BOEKENSTEIN heb overgedaan, gevoel ik mij gedrongen, hier openlijk mijnen dank te betuigen voor de gunst en het vertrouwendie ik zoo ruimschoots van mijne Medeburgers heb ondervondenen neem tevens de vrijheid den Heer P. BOEKENSTEIN beleefdelijk in UEd. gunst aan te bevelen. Haarlemmermeer 1 April 1867. De Ondergeteekendeeigenaar geworden zynde van de ZAAK van den Heer T. GROEN, neemt bij deze de vrijheid, zich beleefdelijk in ieders gunst aan te bevelen; belovende de gunst en het vertrouwen door mijnen voorganger zoo ruim schoots genoten zich zooveel mogelijk waardig te maken. Haarlemmebmeeb, 1 April 1867. DEKGELD 15 en 1 voor den Oppasser. Onvoldoende Merrien worden niet toegelaten. liAPPEHIIHIl, VAN Londen, 1 April. Graanmarkt. De laatste week der vorige maand was over het algemeen gunslig te noemenhoewel de vochtige toestand van het land slechts eene gedeeltelijke bearbeiding de; ligtere gronden gedoogde. Zoo deze maand echter voorspoedig uilvalt, blijft er nog ge- noeg tijd over voor het zaaijen, om den gewonen voorjaarsarbeid tot een voorspoedig einde te brengen. De prijzen van tarwe waren vrjj loom en koopers hadden 1 shilling per quarter in bun voordeel. De weke- lijksche omzet toonde eene aanmerkelijke vermindering in de prijzen van het afgeloopene jaar, en in die der voorgaande jaren. In Duitschland waren de marktent amelijk loomwat den graanhandel betreft, ofschoon in de fijnere kwaliteiten hoogere prijzen te Dantzig betaald zijn. Parijs toonde eenige neiging tot daling, ofschoon dit niet het geval was met hare binnenlandsche markten, en daar bij (Je groote toevoeren te Mar seille slechts een geringc voorraad aanwczig is, schijnt er geen twijfel aan bestaande behoefte in Frankrijk te zijn. Te New-York was, na aan- vankelijke loomheid en dating in mee/-prijzen, bij behoefte voor consum- tie, eene rijzende stemming mcrkbaar, vooral daar de verwachtingcn onzer Amerikaansche vrienden dit saizoen ten opzigte van het handels- vcrkeer met Engeland niet zeer gunstig zijn. Dit zal echter het vervolg moeten leeren, en zijn wij genoodzaakt den verderen loop der gebeurle- nissen af te wachten. Fee. De geheeie aanvoer uit het buiteniand gedurende de vorige week bedroeg 7932 sluks. Itunderen. Schapen. Lammeren. Kalveren. Varkens. Harlingen36 28 7 Rotterdam 295 Boulogne 94 Geestemunde929 978 20 Hamburg 3530 82 Ostende2* 90 Antwerpen 1200 96 Bremen191 I6 Calais70 Koppenhagen 69 Gottenburg 200 12 16 1519 5818 261 325

Weekblad van Haarlemmermeer | 1867 | | pagina 3