wilEKBLA D 5^% 1868. VAN A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Vrijdag, 20 November. ^cgendc Saargaug. Haarlcmmermcer-Foldcr. Uaarlcmraermecr. NAMEN VAN HOFSTEDEN. Adressen voor Telegrammen. Staat van de benamingen der Boerderijen en andere Gebonwen, met de Namen der Bewoners. c c j HAARLEMMERMEER, PRIJS YAK HET ABONNEMENT in het Jaarf 6.— Prijs van een enkel Nommer IS Cent. ALLE TOEZENDINGEN, KEDAKTIE EN UITGAVE BETKEEFENDE te adresseren aan VAN BONGA C". te Amsterdam. (Uiterlijk Woensdag.) Agenda voor de Vergndering van Hoofd-Inselanden van den Haarlemmermeer-Folder, op Woensdag den 2 5 November 1868, des morgens ten 10 ure, in het lokaal van Staats, te Haarlem. Mededeelingen. Benoeming eener commissie tot onderzoek der begrooting diensljaar 18G9. Verzoek van II. P. Bultman en J. J. Korthals, tot aan- koop van veldwegen. Verzoek van Ooslwouder, tot het leggen van een Level. 5. Verordening omtrent duikers en nummerpalen. 6. Mngtiging tot aankoop van een pont. 7. Voorstel der commissie om vergunning tot bemaling van lage landen. 8. Verzoek van C. Korsmantot liuur van poldergrond. 9. Staat van gedane betalingen, nit den post van onvoor- ziene uitgaven, boven de/100 gedaan. 1. 8. 4. T)e meerdere of mindere beschaving van een volk keumerkt zich door de meerdere of mindere naauwkeurigheidjuistheid en welluidendheid van de namen der personen waaruit Let volk bestaatvan de plaatsen waar deze vvonen. De Ilaarlemmermeer is bevvoond sedert ongeveer vij'ftien jaren, en nog zijn er vele aanzienlijke hofsteden zonder naam. Zoolang alleen het brievenverkeer met de post plaats had viel dit minder in het oog. Indien er een brief kivam, ten opschrift hebbende Aan Jan Smit te Ilaarlemmermeer dan werd die brief beurtelings aan alle brievenboden ter be- stelling gegeven, die liepen er vier dagen mede rond, de brief werd als onbestelbaar tcruagezoiiden naar de plaats van af- zending, aldaar eenigen tijd voor de glazen van het postkan- toor gezet en daarna vernietigd. Sedert er telegraafkantoren bestaan schijnen de afzenders van berigten er op gesteld te zijn dat die berigten overkomen, de geadresseerden wenschen de berigten te ontvangen, in en- kele gevallen moet er zelfs onmiddellijk antwoord zijn. Als nn het berigt komt voor Jan Smit in Ilaarlemmermeer kan het gebeuren dat er in de gemeente twaalf personen zijn van dezen naamwaarvan er sornmigen aan den Leeglnvater, anderen bij Halfweg, weder anderen bij Sloten wonen. Dit maakt de bestelling eenigzius moeijelijk en belemmert hare snelheid. Het onthouden van sectie en knvel der woonplaats schijnt voor vreemdelingen moeijelijk te zijn, soms wordt er dan bij- gevoegd op Annas Iloeve, of op Nooit Geducht. Nu kan bet erhter gebeuren dat er in Ilaarlemmermeer zes boerenplaatsen zijn genaamA Anna's Iloeve en tien genaamd Nooit Geducht. Als dan Jan Smit niet is het hoofd des huisgezins maar slechts ecu arbeider op een dezer Anna's Idoeven, of Nooit Geduchten, dan wordt door deze bijvoeging de bestelling niet veel verligt. Het gebeurt dat sommige personen op de hekken hunner boerderijen Bijbelspreuken plaatsen, zoo als b. v.: Vertrouw op den Heer met uw gansche harten." lloezeer zulk een opschrift moge pleiten voor den vromen zin van den grondeigenaar, het neemt adit woorden weg van het telegram, en wordt daardoor nog al kostbaar en omslagtig. Door den direcleur van het telegraafkantoor werd mij in de verledene week eene opgave gcvraagd van de namen alkr hofsteden in Haarlernmermeer; het doel was die nog voor Jamiarij aanstaande te doen plaatsen in de officiele lijst van plaatsnamen, die van wege het llijk wordt uitgegeven, ten dienste van telegrafen en posterijen. Ik heb dus de plaatsnamen laten opnemen door de veld- wachters; de bewoners van hoeven zijn aangczocht de be- staande op te gevenof daar waar zij niet bestondennieuwe te kiezen. Hun is aangezegd, dat, zoo zij daarin mogten in gebreke blijven, de Burgemeester namen zou geven, die het uit den aard der zaak later moeijelijk en omslagtig zou zijn weder te veranderen. Sornmigen hebben gereedelijk aan dat aanzoek voldaan; anderen hebben gezegd dat zij, als huurders of bedrijfboeren het regt niet meenden te hebben een naam aan de landerijen hunner meesters te geven; wederom anderen beweerden, dat zij geen naam wilden dragen en niemand het regt had hun een naam op te dringen. Om in deze moeijelijkheid te voorzien, ben ik te rade ge- worden om aan al de naamlooze hofsteden voorloopige namen te geven. Ik laat in dit Weekblad de lijsten volgen, waarop de namen der boerderijen vermeld staan, met sectie, kavel, en naam van den bewoner. Ik verzoek belanghebbendcn dit alles als voorloopig te be- schouwenen die namen voorloopig op hunne hekken of gevels te doen plaatsen. Dit zal (naar men hoopt) de bestelling der brieven en telegrammen veel gemakkelijker maken. Mogt iemand niet tevreden zijn met den thans aangenomen naam, of daarin verandering wenschen, hij wordt verzocht de door hem gewenschte wijziging voor 1 October 1869 kenbaar te maken op het Baadhuis der Gemeente ter Secretarie, aan den Burgemeester van Haarlernmermeer, en hij, die alsdan dit ambt zal bekleeden, zal waarschijnlijk trachten aan de wen schen der belanghebbenden te voldoen. Intusschen zal deze regeling beproel'd zijn, men hare gebreken hebben opge- merkt en daardoor tot hare voimaking kunnen komen. Het is uit den aard der zaak geen gemakkelijke taak ge- weest namen te verzinnen, kort, krachtig, goed Hollandsch door niemand reeds gebruikt, en die aan niemand aanstoot of ergernis konden geven. Ik stel mij niet vooralien te hebben tevreden gesteld mogten er zijn, die beter hadden verlangd ik hoop dat zij mijuen goeden wil voor de daad zullen nemen, en door wel- willendheid van hunne zijde medewerken om mijne eerste zwakke poging te verbeteren. IlaarlemmermeerDe Burgemeester van Haarlernmermeer, 17 November 1868. Ameksfoobdt. Benamino dee Boerdekijen, enz. Sectie. Kavel. Naam dee Bewonees. Eduard's Kamp Beijer's Hoeve Kooiveld Eendenlust Jacob's Erf Hendrik's Kamp Pieter's Oord Salomon's Hoeve Meerzorg De Dommekracbt (Molen) Het Absveld Viehof Spruitendaal Maria's Hoeve. Vooruit Prooijhof Welgelegen Harkelstee Het Aambeeld Voorzorg Wijnand's Hoeve. I.amrnen's Hoeve De Zwagers De Vriendschap Hendrik's Hoeve De Twee Gezusters Westburg Stoomvliet H. Franciscus de Sales Zeldenrust Raasdorp De Steenkalk Straalboeve Johannis Hoeve De Eersteling Nooit Gedacht De Hartog Honing Melk Welgelegen De Eendenkooi Boerhave A A B B B B B B B B B B B B B B B B B B B C C C C C C C C C D D D D D D D D D E 1 Galtjo Geertsema. 4 Cornells Bakker. 1 C. van Beem. 2 A. Grauwelman. 3 A. van den Bosch. 4 P. de Vos. 5 C. Peeters. 7 A. Bok. 9 HAG eurtsen v, Baarskai 13 F. L. Faas. 13 A. Rekker. 16 J. van Egmond. 17 S. Spruitenburg. 17 J. Ruigrok. 18 J. Kooring. 19 P. van Prooijen. 20 A. Vis. 21 H. van Dalen. 21 H. Florijn. 22 C. Lodder. 26 Wed. S. van der Ban. A 11. Vermooten. 6 M. Spruitenburg. 7 P. Knottenbelt. 8 R. Thomas. 10 P. Aartsen. 11 C. Eijken, 12 A. Domburg. 12 J. Kanemans (Pastoor) 12 A. Peters. Ringd. E. W. Ackerman. id. De Koeter, 1 K. Tanis. 4 J. van Mill. 8 G. S. Nagtegaal. 10 - Z. Mesman. 13 P. Oostwouder. 14 D. Hoefnagcl. 14 G. van der Vlngt, 15 J. Schoorl. 16 A. Stokman. 1 Eveleia. PRIJS DER ADVERTENTieJf van 16 regels 7 5 Centelke regel meer 12 '/a Cent. Zegelbegt bij elke plaatsing 35 Cent. Benaming dee Boeedekijen, enz. Sectie. Kavel. Naam dee Bewonees. Jacob's Hoeve Ylijt en Zegen De Prins De Graaf Nooit Gedacbt Vredelust Lourentia's Hoeve Vijfhuizen (de School). Cornelia's Oord De Dageraad De IJzerhoek D'lJserinck Maria's Hoeve Anna's Hoeve Kemperhof. Vredeveld Aurora Ceres Bouw- en Weilust. Van Speijk Jeanetta Hoeve Elizabet's Hoeve De Palmboom Albertus Hoeve Het Paard De Koe Oberon Nieuwerkerk De Meijerij Hugowaard De Ester Vulcaan De Kooren Aaren Harthof Op Hoop van Zegen Tauberstee 0 Mensch acht uw God De Hooge Werf Anna's Hoeve Altijd wat Assers Hoeve De Zegen Het Heil De Vrede De Bust. Cruquius De Jonge Landman Meeroogst De Hoofdingeland Op Hoop van Beter Ruimzigt Raamsdonk Ruimzigt Tolstee Hardenbroek Het lange Veld Geestwijk Kock Mentz Ter I.aemen De Stokroos Lingenhof D'Oultremont Gragtstee Ons Genoegen Bij Toeval Nagelhout Meerzorg Bleesland Spellust Achtenhoop Het Botervat Het Vrijschot Hooger Lust De Huldc Hartstee Clara's Hoeve Timmerlust Troostvliet Genoegen baart Rust. Frankenhof Bij 't Dorp Buitenrust H. Joannes den Dooper Nooit Gedacbt Zand en Bergen Overleg Alles Pas op de Kleintjes De Verwacbting Berkbout Het Geluk Pniteneen. Groenet*!#. Beleid met- tkj». De HersteUipv-,K| Breda f-'-m E 4 W. Rip. E 9 P. en N. MeLnan. E 5 M. van Tol. E 6 G. van Tol. E 10 A. van Eks. E 11 K. Stokman. E 12 C. Stoop. E 13 G. Stout. E 13 J. Boudewijn. E 13 P. Opdekelder. E 16 G. Struik. E 17 B. Buis. E 22 C. van Wieringen. E 23 O. de Koning. E 26 D. Kooij. E 27 W. Brandjes. E 30 J. de JoBg. F 2 L. Vreugdenhil. F 6 A. J. Kofoed. F 7 P. Beek. F 8 A. Roubos. F 9 D. Schouteu. F 11 G. Weijers. F 12 B. Krouwer. F 13 K. Roodenburg. F 14 G. Smit. F 15 T. van der Poel. F 17 J. Roodenbnrg. F 20 H. Meijer. F 22 A. van der Velden. F 22 C. en F. Groen. F 23 T. Link. F 23 J. Poen. F 23 G. Mienis. F 24 P. Luit. F 25 G. Smit. F 26 C. Slikker. F 28 J. van Wieringen. F 30 A. W. Muijsken. G 1 J. Wezelenburg. G 2 M. Camfferman. G 3 M. Meijer. G 3 R. Kooij. G 4 S. Verheem. G 6 J. Dirken, G Ringd. Stoomgemaal. G 1 G. P. van Rijn. H 1 H. J. Brinkman. H 5 W. van Huizen. H 8 S. Dijt. H 12 J. Y. Ran. H 15 J. Rietkerk. H 17 E. Beers. H 18 C. Beers. H 24 N. J. Immink. H 25 J. Ruiter. H 27 T. Kooij. H 29 H 30 A. Strijbis. K 1 J. C. van de Blocqnerjr. 4 D. Kieft. 5 N. T. Dorbeck. 5 J. Kerkvliet. 6 N. Voerman. 7 C. Kooij. 8 J. Roodenbnrg. 10 C. Domburg. 11 F. Groot. 12 H. Boot. 13 H. Spel. 13 J. Willems. 14 G. Houtmam 15 N. Weber. 17 J. Tol. 19 C. van Dort. 20 G. Bakker. 21 C. Stolwijk. 21 J. Sluis. 22 J. Troost. 23 J. Beets. 24 P. van Tol. 26 A. Gerritsen. 29 M. G. Webbs. 30 R. C. Pastoor. 3 H. Gorlee. 4 P Heemskerk. 5 Otto - Groeneveld. 6 11 N. Noortstrant. 12 J. van der Vliert. 14 M. Hemmer. 15 A. de Puit. 16 H. A. van Hattnm. 19 G. jBpinsbergen. 21 K. van Keulen. 1 B Bo^f. 1.zZa.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1868 | | pagina 1