- 192 - I<amHboiiw. Programma dor Tcnloonslelling van Vlas, Volgnr. 29. Rciskosten. De VyoEzm'EE acht dezen post te gering. Spreker ^al ecliter geen verandering voorstellen, en wordt de post goedgekeurd. - Volgnr. 30, 31, 32 en 33 worden goedgekenrd. <"-• Volgnr. 34. Onderhouden en schoonhouden van het Rnadhuis. Deze post komt den hoer Knaap zeer lioog voor. De Voorzitter liclit de post toeLet onderhoud is er ouder begrepenen cr is altijd reparatie aan het Raadhuis. De beer Lanser vraagt wiens schuld dat is. De heer van Riessen meent, dat zulks niet pleit voor den Architect. De Vooezittee had 00k wel gcivenscht dat voor de school een ander ware genomenhet liaadhuis had beter gemaakt kunnen worden, er zijn zeer vele gebreken. De heer Dorbeck zegt, dat het bestek niet deugde. De heer Knaap wil allcen op deze post brengen het schoonhouden, en de reparation van hot liaadhuis uizonderlijk op de onvoorziene uitgaven brengen. De Voor- zitter zegt dat dit niet kande modcl-hegrooting moet gevolgd worden reparation worden verrigt in overleg met Burgemeester en Wethouders, en hij wil dat 00k aan dat Collegie overlaten. De heer Doebeck wil de post met 100 vcrminderen. De heer Sciione zegtdat hem de post eerst wel hoog voorkwam, maar nd de gegeven inlichtingen wil hij die behouden. Het voorstel van den heer Dorbeck wordt verworpen met 9 tcgen 2 stemmen. {Voor stemden de heeren Dorbeck en Knaap. Tegen de overige leden). De post wordt alzoo goedgekeurd. Volgnr. 35. Meubelen voor het Raadhuis. De heer Doebeck vraagt welke meubelen nog moeten worden gekocht. De Vooezittee kan dat moeijelijk een jaar te voren zeggenmaar er komen zeker nog cenige be- hoeften voor. De heer van Riessen wil de post met 100 verminde- ren omdat het toch nog niet bepaald is wat er aangeschaft zal worden. Dit voorstel wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. (Tegen stem den de heeren Verploegh en van Vuuren. Voor de overige heeren.) Volgnr. 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 worden goedgekeurd, zoomede -Hoofdstuk I in zijn geheel. Volgnr. 44, 45 en 46, en Hoofdstuk II in zijn geheel worden goedge keurd. Volgnr. 47 en 48 worden mede goedgekeurd. Volgnr. 49. Waagmeester. De heer Schone zegt, dat deze post fiktief is, want er is geen waag. De heer Doebeck zou wel wenschen dat van de waag steeds gebruik kon worden gemaakt. De Vooezittee acht dat 00k wel wenschclijk, maar zulks kan niet als men zuinig wil zijn. De post wordt daarop goedgekeurd. Volgnr. 60, 61, 52, 53 en 54 worden, na zoo veel noodig te zijn toe- gelicht, goedgekeurd. Volgnr. 55. Onderhoud bruggen. De heer van Riessen wil deze post verhoogen met f 50 omdat liij mcent dat de brug te Abenes ongeveer f 800 zal kosten, waarvan het sandeel der Gemeente dus /400 zal zijn. De heer Verploegii ondersteunt dat voorstel. Het voorstel van den heer van Riessen wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Voor stemden de heeren Verploegh, Kuiper, van Vuuren, Lan ser, tHooft, Klapwijk en van Riessen. Tegen de heeren Schone, Dor beck, Timmermnns cn Knaap Volgnr. 56. De heer Sciione stelt voor om de post voor pompen en riolen te verhoogen met 100 ten einde een proef te nemen met het booren van een put. De Vooezittee zegt, dat te Nieuw-Vennep door bet Hervormd Kcrkbestuur eenc regenbak wordt gemaaktdaar is dus nim- mer behoefte; deed men dat ook aan het Kruisdorp, dan was daarmede in de grootstc behoefte voorziendaarom meent spreker is het beter, om met het booren van putten te wachten. Het voorstel van den heer Schone wordt verworpen met 10 stemmen tegen 1, zijnde die van den Voorsteller. De post is dus goedgekeurd. Volgnr. 57 wordt goedgekeurd. Volgnr. 58. BegraafplaatsenDe heer van Riessen vindt dit een on- gunstige post, omdat de kosten der kerkhoven even hoog zijn als de in komsten terwijlin buitengewone gcvallen de kosten de inkomsten nog vcrro overtreffen. De Vooezitter licht de post toe; terwijl de heer Dofbeck voorstelt om de post met 100 te vetfminderen welk1 voorstel de heer Dorbeck echter wedcr intrekt; terwijl de post wordt goedgekeurd. Volgnr. 59, 60, 61, 62, 63, 64 en Hoofdstuk III in zijn geheel worden goedgekeurd. Volgnr. 65. Veldwachters. De Voorzitter betoogt dat vier veldwach- ters te weinig is in deze Gemeentezulks is in den laatstcn tijd gebleken. Wenscht men dus eene active politiedan zou bij Halfweg nog een veld- wachter behooren te zijn. Spreker zal niet voorstellen de post te verhoo gen, maar mogt een der ledeu dat voorstellen, zou het hem, spreker, aan- genaam zijn. De heer Klapwijk vraagt, of de veldwachter, die aan den Cruquius woout, niet meer naar de zijde van Halfweg kan worden verplaatst ■er zijn toch nu twee veldwachters aan het Kruisdorp. De Vooezittee antwoordt, dat dit moeijelijk kan. De heer van Riessen wil de post dit jaar nog behouden zoo als is voorgedragen in afwachting of welligt door het Rijk nog versterking van de Rijkspolitie alhier mogt plaats hebben. De post wordt daarop goedgekeurd. Volgnr. 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 en 76 en Hoofdstuk IV in zijn geheel worden goedgekeurd. Volgnr. 77, 78 en 79 worden zoo veel noodig toegelicht en met Hoofd stuk V in zijn geheel goedgekeurd. Volgnr. 80. Jaarwedde ondcrwijzers. De heer Sciione zegtdat de uitgetrokken som voor meerdere hulp op school 4 en voor den hoofdonder- wijzer in school S, hem te hoog voorkomtde meerdere hulp op school 4 kan nog wel een jaar wachten, en de onderwijzer voor school 8 komt eerst in 'tlaatst van het jaar; de post kan dus wel met 200 worden vermin- derd. De Vooezitter zegt, dat op school 4 veel kinderen komen en het aantal steeds vcrmeerdert. Spreker gelooft dat de meerdere hulp noo dig zal zijn. De heer van Riessen is het cens met den heer Schone wat betreft school 8., omdat die eerst laat in het jaar wordt geopend. De Vooezittee meent toch dat wel 500 kan benoodigd zijn. De heer Doebeck meent, dat een tweede hulp-onderwijzer op school 4 niet noodig is; er zijn op die school nog kinderen uit andere wijken. De Vooezit ter vraagt, welke kinderen dat zijn De heer Doebeck zegt van Kooij aan den lJweg. De heer Schone stelt voor, de post te verminderen met 300. Dat voorstel wordt verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Voor stemden de heeren Schone, Dorbeck, Timmcrmans, Knaap en Klap wijk. Tegen de heeren Verploegh, Kuiper, van Vuuren, Lanser, 'tHooft en van Riessen.) De heer .Veeploegh stelt voor om de post te verminderen met 150; welk voorstel wordt aangenomen met .algemeene stemmen. Volgnr. 81. Onderhoud scholen en 6choolmeubelen. De Voorzitter stelt voor, om deze post te verhoogenmet het oog op de daarstelling van inrigtingen voor gymnastiek, waarom reeds door den hoofd-onderwijzer Sprui- tenberg is gevraagd. De 'heer Knaap. is er tegea, nu men geld moet leenen, anders zou hij er niets tcgen hebben. De leening wordt kleiner als men op andere posten geld -overhoudt. De heer Schone is niet tegen de zaakmaar vraagt of de aonschaffing toch niet uit de post kan plaats hebben zonder die te verhoogen. De Vooezitter gelooft dat niet. Het voorstel van den Voorzitter wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren Schone, Verploegh, Kuiper, van Vuuren, Lanser, 't HooftTimmermans en van Riessen. Tegen de heeren Dorbeck Knaap en Klapwijk.) ■Volgnr. 8283 en 84 worden goedgekeurd. Volgnr. 85. De heer Doebeck stelt voor om de teekenschool op te ruimeu er zijn te weinig leerlingen. De heer Verploegh ondersteunt zulks. De heer van Riessen wil liever uitbreiden dan opheffen, en vindt het jammer dat cr niet meer leerlingen komen. De heer Verploegh vindt 5 per les voor den heer Buijn zeer hoog. De heer Klapwijk vindt opheffen wat erg, maar er kon wel bezuinigd worden. De Voor- zittf.r zegt, dat de kleine teekenscholen goed bezocht worden; znlks, meent sprekerzal gunstigen invloed hebben op de hoogere teekenschool. De beer1 Dobbeck zon willen dat de ouders de kosten zelve betaaldcn. De Vodwjjt,'-# ,»i( ix uiet -om vrauea -om de school te bchoudeumaar zon opheffing jammer \inden. De heer Veeploegh vraagt of 300 uiet ge- noeg is. De Vooezittee acht dat moeijelijk dan is het beter maar geen school. De heer Kuipee wil de school behoudenmaar wil eenige bezuiniging, en zou bijv. den heer Bujjn willen vragen om les te geven voor 2 per lesin plaats van 5, zoolang het getal kinderen zoo klein is. Spreker meentdat men slecht voor weinig kinderen zoo veel geld kan geven. De Vooezittee vindt de belooning van den heer Buijn niet te hoog. De heer Kuipee stelt voor, om de post te verminderen met 100. De heer Knaap wil eerst stemmen over het voorstel van den heer Dorbeck, tot opheffing der school. Het voorstel van den heer Dorbeck wordt verworpen met 9 tegen 2 stemmen. Voor stemden de heeren Dorbeck en Knaap. Tegen al de ove rige leden.) Het voorstel van den heer Kuiper, om de post te verminderen met 100, wordt aangenomen met 8 tegen 2 siemmen. Voor stemden de heeren Schone, Verploegh, Kuiper, van Vi'.uren, Lanser, 'tHooft, Timmermans en Klapwijk. - Tegen de heeren Knaap en van Riessen. Buiten stem ming de heer Dorbeck.) Volgnr. 86 en Hoofdstuk VI in zijn geheel worden goedgekeurd. Volgnr. 87, 88, 89, 90 91 en Hoofdstuk VII in zijn geheel worden mede goedgekeurd. Volgnr. 92, na gegeven inlichting aan den heenSchone, Volgnr. 93 en Hoofdstuk VIII in zijn geheel worden goedgekenrd. Volgnr. 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 102 en Hoofdstuk IX in zijn geheel worden goedgekeurd. Volgnr. 103 wordt goedgekeurd. Volgnr. 104. Nog te verrigten werkzaamheden aan het Raadhuis. De heer T IIoopt stelt voor, om dezo post te verminderen met 1000 spreker meentdat de ophoogingdie nog te doen isminder zal kosten dan hetgeen gedaan isen rekent dat er dan nog 600 overschiet voor schilderwerk. De Vooezitter zegt dat voor het schilderen alles nog weder moet worden nagezienen hij is er voor, dat hetgeen gedaan wordt goed worde gedaan de ophooging is in het volgende jaar stellig noodig. Het voorstel van den heer 't Ilooft wordt verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren Dorbeck, 'tHooft en Knaap. Tegen de heeren Schone, Verploegh, Kuiper, van Vuuren, Lanser, Tim mermans Klapwijk en van Riessen) De post wordt daarop goedgekeurd. Volgnr. 105. Bouwen van eene school en woning in wijk 8. De heer Sciione is van meening dat deze school niet zoo groot behoeft te zijn als de andere scholen, en gelooft dat 10,000 voor deze school voldoende is. De Vooezittee is van een ander gevoelen maar het plan is nog niet gereed. De heer Schone meent dat deze school kleiner kan zijn dan die op Abe nes, en dat het grondwerk ook wat minder kan. De Vooezittee merkt aan, dat zulke werken altijd tegenvallen. De heer Lanser zegt, dat hot huis van den onderwijzer Timmer veel te kolossaal is en men wel wat min der kan. De Vooezittee zegt, dat de onderwijzer Timmer nog slechts een kind heeftwaren er veel kinderendan was het huis zekei niet te groot. De heer Klapwijk vraagt of er geen subsidie kan verkregen wor den. De Vooezittee zegtdat zeker geene subsidie wordt gegevenen het vragen om subsidie gelijk staat met een jaar uitstel. De heer Klap wijk herinnert, dat de gemeente 30,000 schuld heeft, en toen de ge meente geen schuld had werd wel subsidie gegeven. De heer Schone is voor het bouwen der school, maar tcgen het hoogc cijfer, en stelt voor om deze post te verminderen met 3000. Dit voorstel wordt verworpen met 7 tegen 4 stemmen. (Voor stemden de heeren Schone, Dorbeck, lanser en Klapwijk. Tegen de heeren Ver ploegh, Kuiper, van Vuuren, 'tHooft, Timmermans, Knaap en van Riessen). De post wordt daarop goedgekeurd. Volnr. 106. Bouwen van eene school in wijk 7, 7000. De Voor zitter doet voorlezen een schrijven van den hoofd-onderwijzer Timmer, waarbij de noodzakelijkheid wordt betoogd van het bouwen eener nieuwe school in wijk 7, in plaats der bestaan-de hulpschool. De Voorzitter onder steunt dat schrijven, en erkent de noodzakelijkheid van het bouwen eener school aldaar. Dc heer Schone wil voor het b'ouwen dier school een la ger cijfer ramen7000 acht hij te hoog voor eene school van 70 kinde ren, en stelt voor de post te brengen op 5000. De beer van Riessen stelt voor om de post op /6000 te> brengen. De Vooezittee zou eene vermindering van deze post betreuren de kinderen die thans te Aalsmeer ter school gaankunnen daar alligt worden geweigerddan wordt het aan tal leerlingen op deze school dadelijk grooter. Ilet voorstel van den heer Schone, tot vermindering met 2000, wordt bij stemming verworpen met 7 tegen'4 stemmen. Voor stemden de hee ren Schone, Dorbeck, Lanser en Klapwijk. Tegen de heeren Verploegh, Kuiper, van Vuuren, 'tHooft, Timmermans, Knaap en van Riessen). Dc heer Knaap stelt nu vooreven als reeds door den heer van Riessen is geschied, om de post met 1000 te verminderen. Dit voorstel wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. (Voor stemden de heeren Kuiper Dorbeck't HooftTimmermansKnaapKlapwijk en van Riessen. Tegen de heeren Schone, Verploegh, van Vuuren en Lanser). Volgnr. 107. Vergrooting der school in wijk 5. De Vooezittee betoogt de wenschelijkheid van deze postde behoefte doet zich in het volgende jaar zeker voor. Wat het bedrag aangaat, de leening kan in serien worden uitgegeven, zoodat niet meer dan noodig is behoeft te worden nitgegeven. De heer Klapwijk wil met dit wcrk nog wachtenmen kan op de lijsten van de schoolmeesters niet altijd aan; ook komt hem de som te hoog voor. Spreker geeft aan eene som van 2000als voldoende voor de vergroo ting. De heer van Riessen ondersteunt het gevoelen van den heer Klap wijk ook de heer Schone, welke laatste spreker eene som van 5000 vol doende zou achten. De Vooezittee meent dat, als men vergrooten wil, het goed behoort gedaan te worden, en gelooft dat vergrooting welligt spoe- dig noodzakelijk kan worden. Het voorstel van den heer Klapwijk, om de post te sehrappen, wordt aangenomen met algemeene stemmen. Hoofdstuk X wordt in zijn geheel goedgekeurd. De behandeling van Hoofdstuk XI (onvoorziene uitgaven) wordt aange- houden tot na de ontvangsten. Alsnu wordt aangevangen met de behandeling der Ontvangsten. Volgnr. 1 en Hoofdstuk I worden goedgekeurd. Volgnr. 2. De Vooezittee stelt voor om de post van 100, wegens huur der woning van den Secretaris, te sehrappen, en aan dien ambtenaar vrije woning in het Raadhuis te geven. Spreker zegt dat hij er ook niet toe heeft medegewerkt om deze post in de begrooting te brengen, en be toogt nader de billijkheid van zijn voorstel. De heer Doebeck wil de post behoudeD. Het voorstel van den Voorzitter wordt daarop aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. (Voor stemden de heeren Schone, Kuiper, van Vuuren, Tim mermans, Klapwijk en van Riessen. Tegen de heeren Verploegh, Dorbeck, Lanser, 'tHooft en Knaap). De heer Sciione stelt voor, om een nieuw artikel te maken, en wel volgnr. 2a art. 2, pacht van landerijcn 1, en zulks met het oog op de aan de gemeente af te stano dorpsgronden. De heer Dorbeck wil dien post dan ramen op 200welk voorstel hij echter weder intrekt. De heer Knaap wil J 100 ramen, doch trekt ook dit voorstel nader weder in. Het voorstel van den heer Schone wordt aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Volgnr. 3 en Hoofdstuk II in zijn geheel worden goedgekeurd. Volgnr. 4, 5, 6, 7, 8, 9 en 10 worden mede goedgekeurd. Volgnr. 11. De Voorzitter stelt voor om deze post met 50 te ver minderen, met het oog op het verleenen van meerdere vergunningen tot kosteloos schoolgaan. Dienovereenkomstig wordt besloten. Volgnr. 12. Hondenbelasting. De Vooezittee zou deze belasting wel willen afgeschaft zien. De heer Schone erkent dat dezo belasting niet pleizierig ismaar er zijn thans geene klagten en hij wil de belasting dus nog behouden. De post en Hoofdstuk III in zijn geheel worden daarop goedgekeurd. lolgnr. 13, 14, 15, 16, 17 en Hoofdstuk IV in zijn geheel worden goedgekeurd. Volgnr. 18. Geldleening 30,000.- De Vooezitteb wil deze post nu brengen op 19,000, ofschoon het moeijelijkheden kan opleveren als soms meer dan die som benoodigd is. Met algemeene stemmen wordt besloten de post te brengen op/19,000. Volgnr. 19 en 20 en Hoofdstuk V in zijn geheel worden goedgekeurd. Volgnr. 108 der Uitgaven (onvoorziene Uitgaven) wordt verhoo^d met 1.— en vastgesteld op 1008.27. De Begrooting, bedragende in Ontvang en in Uitgaaf alsnu/59,796.864 wordt daarop zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. 6. Aan de goedkeuring der Vergadering wordt onderworpeu het navol- gende Concept-besluit #De Raad der Gemeente Haarlemmermeer, vGezien de wet van den 7 Julij 1865 (Staatsblad n°. 79); Overwegende, dat het tot dekking der gemeentelijke uitgaven over 1869 noodig is te beschikken over een gedeelte der Rijksbelasting op het per- soneel, //Besluit: Er zal worden beschikt over vier-vijfde gedeelten van de opbrengst der Rijksbelasting op het personeel over 1869/70, in deze Geineente gcheven zullende worden. //Gedaan, enz." Welk besluit zonder hoofdelijke stemming wordt vastgesteld. 7. Aan de orde is de behandeling der begrooting van het Burgerlijk Armbestuur over 1869. Al de artikelen der uitgaven en ontvangsten wor den achtereenvolgens, en daarna de begrooting in haar geheel, zonder hoof delijke stemming goedgekeurd, in ontvang opf 540o en in uitgaaf op.B400 Saldonihil. 8. Wordt aan de goedkeuring der Vergadering onderworpen het navol- gende Concept-besluit //De Raad der Gemeente Haarlemmermeer, z/Gezien het Raadsbesluit van 8 October 1868, waarbij is goedgekeurd de Begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1869; //Overwegende dat op die Begrooting in ontvang is gebragt eene som van 1950, wegens subsidie uit de gemeentekas; //dat uit gemelde Begrooting blijkt, dat de aangevraagde subsidie van /1950 werkelijk benoodigd is, ten einde de door het Armbestuur te doene uitgaven te bestrijden //dat men tot dekking der uitgaven op geene andere of hoogere ont vangsten kan rekenen, dan die vermeld in de aangehaalde Begrooting; »dat uit de goedgekeurde Rekening van het Armbestuur over 1867 blijkt, dat bet, buiten de subsidie, geene genoegzame inkomsten heeft, en het verstrekken van subsidie dus onvermijdelijk is; vdat het Armbestuur naar behooren voldoet aan zijne verpligtingen »Celet op art. 59 en 60 der wet van 28 Junij 1854 Staatsblad n°. 100); //Besluit: //Aan het Burgerlijk Armbestuur van Haarlemmermeer wordt over het jaar 1869 eene subsidie verleend ten, bedrage van een duizend negen honderd vijftig gulden. //Gedaan enz. Dit besluit wordt, na voorlezing, zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. 9. Gelezen het adres van den hulponderwijzer M. Verhage, verzoekende over 1869 weder in het genot te mogen worden gesteld der persoonlijke toelage ad 50. Is besloten aan din adressant te kennen te geven, dat er bij de vast- gestelde Begrooting voor 1869 op gerekend is om hem weder zoodanigo toelage te geven. 10. Wordt besloten het schrijven van den hoofd-onderwijzer Timmer, waarbij de noodzakelijkheid wordt betoogd van het bouwen eener nieuwe school in wijk 7, welke brief reeds is behandeld bij de behandeling der Begrooting, aan te nemen voor notificaiie. 11. Wordt aan de Vergadering overgelegd eene voordragt van Burge- meester en Wethouders, ter benoeming van leden van het Burgerlijk Arm bestuur. Op voorstel van den Voorzitter, wordt besloten deze zaak aan te honden tot de volgende Vergadering. 12. De Vooezittee merkt aan, dat nog nimmer officieel namcn zijn gegeven aan de dorpen in deze Gemeentezulks is toch wensehelijk, vooral omdat er meer plaatsen zijn die Kruisdorp heeten hetgeen, met het oog op de telegraafdienst, zeker lastig moet zijn. De Voorzitter wil daarom in de volgende Vergadering de namen voor de dorpen vaststellen, hetgeen alsdan op de oproepingsbriefjes zal vermeld worden. 13. De heer Kuipee merkt aan, dat nog geene scholen gebouwd zijn volgens bestekken door den heer Buijn gemaakten wil daarom in over- weging geven, om voor die werken een anderen architect te nemen. De Voorzitter zegt, dat hij ook had voorgesteld om het plan voor school 8 door een ander te doen maken, maar bij Burgemeester en Wethouders is besloten zulks aan den heer Buijn op te dragen; men kan dus voor die school moeijelijk veranderenwelligt kan zulks voor volgende projecten, ofschoon zulks ook moeijelijk is voor school 7, omdat de onderwijzerswo- ning door den heer Buijn werd ontworpen. De heer Kuipee meent dat, als het Raadhuis goed gebouwd was, zoo vele gebreken niet konden voorkomen. De heer van Riessen stemt toe, dat het Raadhuis niet goed is afgewerkt. De Vooezittee zegt, dat de schuld daarvan eigenlijk ligt aan den dage- lijkschen opzigter Verloop. Spreker had gewenscht voor het Raadhuis den heer Godefroij als architect, en den heer Buijn als dagelijksch opzigterdoch acht het moeijelijk om voor de twee te bouwen scholen nu een anderen ar chitect te nemenwil men veranderen, dan zou men dat later kunnen doen. De heer Doebeck wil voor de te bouwen scholen een prijsvraag uitschrijveB. De Vooezittee meent, dat zulks ook later kan geschieden. De heer van Vuuren merkt aan, dat nu zes scholen in de Gemeente zijn gebouwd, door vcrschillende architectendat aan alle die gebouwen groote gebreken zijn, en geen daarvan zoo goed gebouwd is als de onder- wijzerswoning van den heer Timmer, waarvan de heer Buijn het bestek heeft gemaakt, en waaraan tot heden geen gebreken en geene noemenswaardige reparation zijn voorgekomen. De heer Klapwijk wil den heer Buijn betalen wat hij aan het plan der school heeft gedaan, cn het dan aan een ander opdragen, daar de heer Buijn niet handelt als een dienstwillige dienaar, maar als een onwillige dienaar; het Raadhuis moest kosten 20,000.en is geworden 29,000.ter wijl de heer Buijn ook buiten Burgemeester en Wethouders om handelt. De heer Knaap wil de zaak uitstellen. De Voorzitter zegt ook dat de zaak geen zoo groote haast heeft. Aan de school n°. 8 is de heer Buijn aan het werk, en school 7 komt dan nader. In de volgende Vergadering kan die zaak dus besproken worden. De Vergadering is daarop gesloten. ii hiiimiiii^ NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ TER BEVORDERING DER VLAS-INDUSTBIE. te 'touden te Rotterdam op Maandag 7 en Dingsdag 8 December 1868. Art. 1. De Tentoonstelling heeft plaats te Rotterdam, in het lokaal h Verscheidenheid en Orereenstemming"aan de Scheepmakevsbaven.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1868 | | pagina 2