Advertentien. meFThTa~gi\ Y erkoop vanDorpsgronden - 51 Puik Nieuw Rood en Wit Klaverzaad, Italiaansch en Engelsch Graszaad, Lucerne- en Thimotheezaad, Haarlem mermeer-Pol der Stemgeregtigde Leden der Ned. Ilerv. Gemeente De nog onverkochte Dorpsgronden te Haarleminermeer, II aarlemm er meer op de Ilof'stede: „ZALT-B0MEL," Haarlemmermeer KF" Te Koop voorhanden van Landerijen Eene Huislioudster ZALF EN PILLEN VAN HOLLOWAY. IN DE HAARLEMMERMEER. van Yee, Gereedschappen en verdere roerende Goederen Zij geschiedt tegen g'ereedc Betaliiig. L. VAN DEN BERG, bereids zag hij op verschillende plaatsen in de Ilaarlemmer- meer de ploegpaarden bezig de voren te maken op vlas-, ha ver- en boonen-land. Roggetarwe en koolzaad stonden voor- deelig op de velden te groeijen. De waterstand in den Polder was behoorlijk laag 4.90 a 5 el - A. P. Des namiddags terugkomende viel er eene fiksche re.gen- buidie des avonds en 's nachts aanhield. Op Zaturdag 13 February weder des morgens opstaande vond ik tot mijn verdriet het water gelijk met mijn land staande voren, die ik gisteren had zien ploegen, stonden vol water, gelijk met de slooten, en alle arbeid had opgehouden. Ten Itaadhuize gekomen, vroeg ik door den telegraaf aan het Polderbestuur of alle werktuigen in werking waren gezet. Antwoord: ja. En toch was het water 4.60 -5- A. P., dus, binnen 18 uren vier palm gewassen; het land overal zeer nat, gaf telkens meer water, en zoo de regen dien dag hadde aangehouden ware er stellig land ondsr water geraakt, Dit nu is voor farwe, rogge en koolzaad zeer onvoordeelig, Ik heb onder de hand gemerkt dat mijn voorstel tot ver- sterking der werktuigen tegenwerking zal vinden bij hen die dit water niet willen zien, al zijn zij persoonlijk op het werk aanwezig. Ik meen Ingelanden, die in deze zaak belang stellente moe- ten opmerkzaam maken, dat zij wel zullen doen, in deze niet stil te zitten, maar zoo zij het met mij eens mogten zijn, dat verbetering in de bemaling noodig is, behooren zij van die meening bij het Polderbestuur te doen blijken. Zoo neenzal de keur op de kilmolens, die ter visie ge- legen heeft, welligt goedgestemd worden, en de zaak, zonder behoorlijk onderzoek, verloren zijn. Zij, die welligt geene gelegenheid hebben gehad de artikelen betreffende de kilbemaling in dit Nieuwsblad te lezenzullen daartoe nog eens gelegenheid vinden in den overdruk daar- vandie weldra zaL worden uitgegeven bij de Boekverkoo- pers van Heteren te Amsterdamwaarin dan ook nog zullen voorkomen een paar brieven van den beer A. Huet, leeraar aan de school te Delft, die mede van oordeel is, dat ver- sterking der stoomtuigen in Haarlemmermeer in alien gevalle eene zeer wenschelijke zaak wordt. Badhoeve15 Febr. 1869. Amersfoordt. DESKUNDIGE WILLEKEUR. Dat het willekeur en onkunde was van den heer Wielant, mijn kind van de school te verwijderen is mij ten duide- lijkste gebleken door een eigenhandig afgegeven bewijs van Prof. Schneevoogt, van den volgenden inhoud De ondergeteekende verklaartdat de uitslag op het hoofd van J. Erkelens Impuiigoniet besmettelijk is voor anderen. E. V. Schneevoogt. 8 Febr. 69." De heer de Vlaming, geneesheer te Aalsmeergaf mij den '28 Januarij reeds zoodanig bewijs, dat ik, volgens art. 31 van het Reglement voor de openbare scholen in Haarlemmer meer, noodig had om mijn kind weder ter school tezenden, doch de heer Burgeraeester legde dit zoodanig uit, dat de- zelfde geneesheer, die het kind afkeurde, het ook weder moest goedkeuren. Op den 4den dezer werd er op nieuw een onderzoek be- werkstelligd door den heer Wielant, in bijzijn van den heer Burgemeester. Mijn kind werden haren uit het hoofd gelrok- ken en met een mesje er in gestokenwaarop het op nieuw werd afgekeurden ik ben, na een schrijven aan de school- commissie, verwezen naar den heer J. Penngeneeskundig inspecteur te Amsterdam, doch deze heer gaf mij ten ant woord dat ZEd. volgens de Wet hierraede zich niet mogt bemoeijen. Ook heeft Prof. Schneevoogt aan H. Groenenberg, wiens kind ook om zulke reden van de school was verwijderdhet volgende bewijs afgegeven De ondergeteekende verklaartdat hoewel de vorm van „hoofdzeer van den jongen van Groenenberg op dit oogenblik niet herkend kan wordener echter geen bezwaar bestaat om hem op de openbare school toe te laten, al$ er zooveel Z01'o voor reinbeid gedragen wordt, als voor het tegenwoor- „dige het geval is. Amsterdam 8 Febr. 69. Prof. E. V. Schneevoogt." Ter voorkoming van verdere noodelooze onaangenaamheden zorge, hoop ik, de schoolcommissie, dat er een deskundige worde benoemd die op zulk een naam mag en kan aanspraak makenen die zich niet laat voorlichten door iemand nog zoo weinig bekend en hier onlangs gevestigd, waarschijnlijk om opgang te maken dat elders niet gelukt schijut te zijn en hier ook op deze manier wel niet gelukken zal. Iedere belanghebbende oordeele. Haarlemmermeer8 Febr. 1869. J. Erkelens. {Wig hebben den heer Erkelens op zijn herhaalden aan- drangde plaalsing zijner verdediging niet willen weige- renmaar wenschen thans van verdere artikelen over dit ondertcerp versclioond te blijven. Red.) is te bekoraen bij de Wed. J, IEUPEN eil Zoon, te Haarlem. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den Haarlemmermeer- Polder Brengen ter kennis van Belanghebbenden, dat, op daartoe bekomen magtiging van Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnlanden met afvvijking der Yoorwaarden waarop de Verpachting der Ringdijken heeft plaats gehad, bet aan tie tegenwoordige Pachters verguud wordt nu reeds bet riet te Sllijden, staande op den Blitiden Berm van den Eingdijk om den Haarlemmermeer-Polder. Haarlem, 15 February 1869. Dijkgraaf en Ileemraden voornoemd, J. W. M. VAN DE POLL, Dijkgraaf. J. C. VAN DE BLOCQUERY, Secret. VAN HAARLEMMERMEER worden opgeroepen tot Verkiezing van Dl'ie Leden voor het Kiescollegie op Dingsdag 23 February e. k. van 27 ure. Namens den Kerkeraad E. J. VAN WISSELINGH J.Pzn. STEMBRIEFJES zijn verkrijgbaar bij den Foster a 25 Cts.; te betalen bij de Stembus. ——•'Bij den Foster is, 66k a 25 Cts., het PLAATSELIJK REGLEMENT verkrijgbaar gesteld. De ONTVANGER der REGISTRATIE en DOMEINEN te Haarlem zalin het Logement: Met lVapen tier Jfederlanden van J. KNOL, aan het Hoofd dorp te Haarlemmermeerten overstaan van den Notaris VAN DER MOERaldaarin bet openbaar verkoopen i en wel tie 31 Bavels in het Hooftldorp op Donderdag den 18 Maart 1869 en tie 39 Miarels in het dorp JXienw-l'ennep den daarop volgenden dag telkens des voormiddags ten 9 ure. Alles nader omschreven bij CATALOGUSSEN, die ook de Voorwaarden en de Kaarten bevatten, en voor 50 Cent, ean af den 1 Maart 1S69, verkrijgbaar zijn bij den ONTVANGER der REGISTRATIE en DOMEINEN te Haarlem, bij wien ook nadere inlichtingen te bekomen zijn. hoofdzakelijk bestaande in9 schoone W W/- en B'erh- paartlen van verschillende kleur en jaren; 33: Stuks Puik tftvwrui:. als: 1 Half hoe, 5 laartten en MS tweejarige Ossen, alien goed in het Vleesch; eenige Kip- pen en Banen Boerenwagens Barren, Ploe gen S'.ggen 3 Bijtuigen op veeren; Paardeu- tuigen, Booi- en Stalgereedschappcn3 groote Bestvaalten1 Klamp Tarwe-Stroo en M dito wel- gewonnen Booi; 1 Eikenhouten Kabinet1 Waterjil- treereenige Stoelen en Belhgereetlsehappen, De Yerkooping zalten overstaan van den Notaris J. L. VAN DER MOERgehouden worden Sectie 0, Kavel 26, te Haarlemmermeer, aan de Hoofd- vaart bij Nieuw-Vennepop Vrijdag den 2 April 1869, 's voormiddags 9 ure, tegen gereede Belaling. 9 ten Sterfhuize van den Landbouwer JAN VAN DER SU'IJS aan den SlolerwegKavel H II, N°. 5, op Wo ens dag en Donderdag den 24 en 25 February 1869, telkens aan te vangen des voormiddags ten 9 ure, ten overstaan van den Notaris J. L. VAN DER MOER, van: lO Paar- den van verschillende jaren en haren3 Balf-Mtoeijen. 13 Seha pen 3 Tarhens Boentlers Sloe ren te agent Barren, Ploegen, liggenSleetlen1 Tentwagen, 1 Tilhnrrg: Belle-, Holer-. Baas- en andere Bereetlsehappenj 1 groote Bestvaaltj Ongedorschte Branen, Mtooi en Stroo1 Baho- nghouten lAnnenhast, 1 Pi hen ho a ten Secretaire, 1 Hanghloh TaJ'elsStoelenwelgevulde Bedtlen en Betltlengoetl en vele andere Meubelen van Boat Boper-, Tin-, Utter-, Blih-, Porcelein-, Bias-, Turtle-, Bat- en Bantlenwerh, Breeder bij uitgezette Billetten vermeld. De regeling der Verkooping zal zoodanig zijn, dat op den tweeden Verkoopdag de MEUBILAIRE GOEDEREN worden verkocht. Een nieuwe, naar den laatsten smaak bewerkte, Jagt- wagenmet Zijportierenvoorzien met Lantaarns en bekleed met Trijpt, een gebruikte Tentwagen een dito lraehl- of Belhwagen, op Veeren, beiden goed in orde, Open Barren, op Veeren, eenige Bappen voor Speelwagens en Tilburry's verschillende soorten, zoo goed als nieuwe, beslagen ll ielengeschikt voor Wa- geus of Mallejans. Te bevragen bij Mr. Wagenmaker, te Ainstelveen. ter gezamenlijke grootte van p. m. 53 Bundersgelegen in en aan den IluigslooierpolderGemeente Haarlemmermeer voor den tijd van Dsik Jaren, op Dingsdag den 23 February 1869 des voormiddags ten 10 ure, ten RAAD- HUIZE der Gemeente Alheinade te Oude-Wetering alwaar ter Secretarie nader onderrigt deswege te bekomen is. om half Maart eerstk. in Dienst te treden van de P. G.voorzien van goede Getuigenissen. Iemand hiertoe genegenwordt verzocht zich te vervoegen bij SISBPAAS te Imthemeer. Keelpijn. Dipthterile. Deze gcneesmiddelen behalen met glans de zegepraal over de ziekten waartegen zij worden aangewend. Eene plaatselijke verzachling en eene algemeene zuivering des iigcliaams hebben ter zelfder tijd plaatsde zieke deelen genezende onzuiverheden uit het ligchaam worden weggenomen. De Zalf van Holloway, ingewreven op den hats en de borst oefent den heilzaamsten invloed uit op al de keelziekten, de aandoening van do long en den hoest, om 't even of die aandoeningen uit zinkingenaam- borsligheid of bronchiten voortkomen. Deze Zalf werkt op eene wonder- bare wijze, zij doet bet elteren der wonden ophoudenen sluit de elte- rende zweren of wooden; zij geneest de huidziekten, en doet alle kwade ontsleking verdwijnen in wcerwil van de overprikkelende oorzaken, van den aaid der ziekte, van haren zclel, van haren duur en van bet ge- vaar, waarmede zij gepaard gaat. De Zalf van Holloway, bijgestaan door zijne Pillen, brcngt do spoedigste en wonderbaarsle verligling te wceg voor ben, die aan ondragelijke jeuking en pijnelijke gczwellcn aan bet scheenbeen lijdendie veroorzaakl zijn door bet kwik en de syphilitisclie stoffen die in die gezwellen vcrborgen liggen. Doosjes Pillen a/0.80,/ 1.853.—,/6.75,/13.50,/20.50, Potjes Zalf... a 0.80,,, 1.85, 3.—, 7.05,,, 13.85, 20.90, zijn op franko aanvrage a conlant te bekomen bij J. P. VEIILINDEN, to Bergen-op-Zoomden heer J. STRAATMAN Itoofddepolhouder te's Bosch alsmede te Londen, 533 Oxfordstrect ci-devant 244 Strand (Temple Bar). Bij iedere Doos is een in alle talen gedrukte teregtwijzingom de zieken in alle mogclijke omstandigheden de benoodigde iulicbtingcn tc geven. Londen, 15 February. Graanmarkt. De aauhoudende vochlige vveersgesteldheid van verleden week hield steeds veel land onder water waar echter de hooger gelegen landerijen aan den invloed der luebt en der zon blootgesteld zijnkan men niet anders dan de goede conditio van het land roemen. Echter kan men alsnog geen goede monsters ter markt zenden, en vandaar dan ook dat er eene zekerc gedruktheid in den Graanhandel heerscht. Ook met de opening der noordelijk gelegen havens, die langzamerhand in Europa bij het verdwijnen van het ijs zich ontsluiten, merkt men een soort van staking in de prijzen cn zul len wij de maand Maart moeten afwachtcn, om met de aanwakkerende koelten, die maand zoo eigen, ook meer leven in den liandel te ver- wachten. Volgens de opmcrkingen der astronomen, zijn er bijzondcre vlekkcn of stippen in de zon waargenomencn zouden deze stoornissen in den hcmelbol altijd vergezeld gaan van magnetische afwisselingen en waarschijnlijk van elektrieke werkingen. Doch, al waren deze gissingen gegrond, zullen wij toch genoodzaakt zijn het resultaat met geduld af te wachtenenwelke phenomenen zich aan de geleerden ook voordoen eenvoudig den uitslag te vcrbeiden. De vraag derhalve: »wat zal het einde zijn moeten wij laten rustcntotdat wij het einde werkelijk aanschouwen. llooizeide men, zou zeer duur worden, maar overvloed van gras heeft de prijzen hunDen gewonen stand doen behouden. In Frankrijk daalde de Tarwe 1 a 2 shillings, terwijl Belgic eene geringe ductuatie onderging, alsmede Duitschland op verscheidene plaatsen. Te Hamburg behielden Tarwe en Garst hunne prijzen. Veemarkt. De geheele aanvoer uit het buitenland gedurende de vorige week bedroeg 3,793 stuks. Runderen. Schapcn enLammeren. Kalvcren. Varkcns. 396 209 114 251 3 246 1713 84 136 162 44 77 182 176 Rotterdam Iiarlingen Antwerpen Boulogne Duinkerken Hamburg Gliickstadt. 2442 1150 Van vreemd Vce was er cen ruimcn aanvoer, was schaarsch. De handel in Kalveren was noteringen. Varkens waren stil. Vee. De geheele aanvoer ter markt bedroeg: 3580 Runderen, 13,800 Schapen en Dammeren 163 Kalveren cn 230 Varkens, 201 maar die van Schapen vast, tot de gewono

Weekblad van Haarlemmermeer | 1869 | | pagina 3