WEEKBLAD mi 2 m 1869. Vrijdag, 26 Ma art. Wf°. 15. \gyu/- VAN A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Tiende laargang. Haarlemmcrmecr-Polder. Haarlem m eirneer. gemeente-raad. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven: van 17 tot 23 Maart 1869. HAAIILEMMEItMEER, PRIJS YAW HET ABONNEMENT in het Jaarf 6.— Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. De Vireeniging ter bevordering der belangen van den Haar lemmermeerpolder gevestigd te Amsterdam, heeft bij circulaire de ingelanden van den Haarlemmermeerpolder uitgenoodigd tot het bijivonen van eene algemeene vergaderingop Vrijdag den 2den April aanstaande, des middags ten 12 uur, in het Hotel Puncklerte Haarlem, ter bespreking der Kilbemaling in den Haarlemmermeerpolder, waardoor ieder ingeland in de gelegenheid vvordt gesteldzijn p /oelen over deze belang- rijke kwestie mede te deelen. Uit dezelfde circulaire blijktdat als Candidaten voor de aanstaande verkiezingen van Hoofd-Ingelanden door de ver- eeniging zijn gesteld en aanbevolenvoor den Haarlemmer meerpolder de heeren: J. J. Korthals, J. G. Scbone, A. van der Beek en C. Cock, en voor Rijnland (3de kiesdistrict) de heeren: D. W. P. Wisboom en A. Wijnands, en (7de kiesdistrict), de heeren: G. G. Snellen en Jhr. W. A. L. Mock CHRISTELIJKE BELANGSTELLING. Sedert de vorige opgaaf ontving ik: Voor de Hvangelisatie-gebouwen door Ds. Cramer van C E 25.— W. v. 0. B. 10.— N. N. 2.47; J. v. d. a! 3.— R. B. 1.50. Voor de C/ir. Volksbiblioiheken: van J. G. S. f 2.50 en \an den Chr, broederkring te Amst. een pakje brochuren. 23 Maart. E. J. van VYisselingh J.Pz. Predikant. GEBOREN: Bieter, zoon van J. de Jen en 1. Speelmans. Johannes Abraham zoon van W. de Boo en B. Bestman. -Agatha Engelina Mei- sma, dochter van G. H. van der Burgh en A. Vlaming. Catharinadoch- ter van P. Vastenhout en C. Aarse. Krijntje, dochter van H. Baaker en M. VVarsdorp. Abraham, zoon van J. van der Wie en P. lever- man. Johannes, zoon van J. Juffermans en M. Kokshoorn. Maria Anna, dochter van M. van Havenstein en H. Sparreboom. Alida Cor nelia, dochter van C. van Dregt en A. van Immersed. Albert, zoon van L. Kluijver en T. Breebaart. Petrus Gerardus, zoon van P. G. van Kyn en A. Verhoeven. Johanna Mariadochter van C. van Pijpen en G. Papen. Neeltje, dochter van J. van Straten en J. Timmers. Lenadochter van C. Hoogerwaard en C. Verboom. OTERLEDEN^ Catharina van Eiken, oud circa 40 jaren, gehnwd met C. Betlem. Geertje van Es, oud 24 jaren gehuwd met J. Binneweg Arijaantje Lexoud 38 jaren, gehuwd met G. Eoest. Gijsje, oud 6 weken, dochter van A. Bax en G. Huigen. - Adolf, oud 8 maanden, zoon van A. de Bree en C. van Duren. Ulna Minarseoud 62 jaren we uwe van Izak Elsbach. Johanna, oud 4 weken, dochter van P. Loos en C van Viiet. Maatje Hendrika Agatha, oud 21 jaar, dochter van HE.ckhoff en P. A. de Wit. - Cornelia, oud 51 jaar, dochter van 1>. Snyder en G. Been. W™°°S AANGEGEVEN: Een kind van J. J. van Rijn en M. ONDERTROUWD: H. de Bruin en C. van Velzen. GEHUWD: K. K. Schuring met R. Lelia. Naar wij vernemen heeft het Z. M. den Konlng behaagd als blijk van HD. belangstelling in den arbeid van onzen predikant Ds. van Wisselinghzonder daartoe dadelijk aan- gezocht te zijn, voor twee exemplaren in te teekenen op een ui te geven boekwerkgetiteld De verovering van Haarlem- mermeer benevens bijdragen van de hh. Hasebroek, Beets, Huet, ten Kate, Bronsveld, van Rhijn, e. a., met platen en een kaart; uitgave van H. Hoveker, te Amsterdam. Zitting van Donderdag 28 Januarij 1869. VoorzillerMr. J. P. Amersfoordt. De Vergadering wordt geopend des middags ten twaalf ure. vJe%"ZZrd\ f Ie^™' z,>de de heeren: 't Hooft, Lanser, Klapwijk, mans raSap Verploesh' KuiPer' Dorheck, van Vnuren, Timmer- goSgekeurdETAKIS Notule,1 van 17 December 1868, welke worden 1. Aan de Vergadering wordt mededeeling gedaan van het navolgende- a. de Staatsbladen van 1868 n°. 152 tot 208 en van 1869 n° 1 tot 7- de Provinciale blnden van 1868 n°. 86 en 87 en van 1869 n° 1 tot7- deii1„ptLPr0Cererbaal Jdef 21 Jannarij 1869 opnemingvan de boeken en kas van den Gcmecnte-Ontvanger- ALLE TOEZENDINGENEEDAKTIE EN "UITGAVE BETBEJTENDE te adresseren aan VAN BONGA C°. te Amsterdam. (Uiterlijk Woensdag.) c. eene Kennisgeving van den heer M. Tanis, dat door hem wordt aan- genomen de betrekking van lid der plaatselijke Schoolcommissie d. dat bij de gebouden aanbesteding van het ophoogen van het terrein om het Raadhuis, aannemer is geworden M. van Dalen voor 795. e. een adres van A. van der Loo, verzoekende te mogen worden be- noemd tot dagelijksch Opzigter bij het bouwen van scbolen in deze gemeente; f. brief van den heer JTensen, waarbij hij bedankt voor de betrekking van Lid van den Gemeenteraad; g. een portret van wijlen den heer van Eeden, bekend door zijn gedicht over de droogmaking van Haarlemmermeerde Voorzitter deelt daarbij mede, dat ook verzen omtrent de droogmaking bestaan van Vondel, Beets en anderen, en zou daarom ook van die heeren de portretten willen aan- schaffen, om ze dan in bet Raadhuis op te hangen, waartoe de Voorzitter wel zou wenschen gemagtigd te worden. Wordt beslotende mededeelingen sub. a tot d aan te nemen voor notificatie; het adres van A. van der Loo te renvoijeeren aan Burgemeester en Wethouders, om daarop, bij eene eventueel te doene benoeming, zoo veel noodig regard te staanden brief, betreffende het ontslag van den heer J. Tensen aan te nemen voor kennis geving den heer van Eeden (zoon) voor het portret dank te zeggen, en den \oorzitter te magtigen, om ook van de overige door hem genoemde personen portretten aan te schaffen. 2. Gelezen een verzoekschrift van Jan Bol, daarbij vragende ontheffing van zijnen aanslag in den Hoofdelijken Omslag, dienst 1868, wegens ver trek uit de gemeente. Overwegende dat Jan Bol op den 30 April 1868 is vertrokken, is besloten aan Jan Bol ontheffing te verleenen, op zijnen aanslag in den Hoofdelijken Omslag over 1868, voor acht twaalfde gedeel- ten, ter somme van f 5.67. 3. Gelezen een verzoekschrift van Ferdinand Cos, wonende in den Heer Hugowaard, daarbij vragende ontheffing van zijnen aanslag in den Hoofde lijken Omslag dienst 1868, wegensvertrek uit de gemeente. Overwegende dat de adressant op den 14 April 1868 de gemeente heeft verlaten, is besloten aan Ferdinand Cos ontheffing te. verleenen van zijnen aanslag in den Hoofdelijken Omslag over 1868, voor acht twaalfde gedeelten, ter somme van f 2. 4. Gelezen een verzoekschrift van R. Kruk, te Houtrijk en Polanen, daarbij vragende ontheffing van zijnen aanslag in den Hoofdelijken Omslag dienst 1868, wegens vertrek nit de gemeente. Overwegende dat de adres sant op den 9 Mei 1868 de gemeente heeft verlaten, is besloten aan R. Kruk ontheffing te verleenen van zijnen aanslag in den Hoofdelijken Om slag over 1868, voor zeven twaalfde gedeelten, ter somme van 2.91£. 5. Gelezen een verzoekschrift van J. 'Bolhuis, wonende aan den Over- toom, daarbij vragende ontheffing van zijnen aanslag in den Hoofdelijken Omslag dienst 1868, wegens vertrek uit de gemeente. Overwegende dat de adressant op den 29 April 1868 deze gemeente heeft verlaten, is besloten aan Jan Bolhuis ontheffing te verleenen op zijnen aanslag in den Hoofdelijken Omslag over 1868, voor acht twaalfde gedeelten, ter somme van f 4. 6. Gelezen een verzoekschrift van Simon Seliellinger, wonende onder Nieuwer-Amstel, daarbij vragende ontheffing van zijnen aanslag in den Hoofdelijken Omslag dienst 1868, wegens vertrek uit de gemeente. Over wegende dat de adressant op den 29 April 1868 deze gemeente heeft ver laten, is besloten aan Simon Schellingcr ontheffing te verleenen van zijnen aanslag in den Hoofdelijken Omslag dienst 1868, voor acht twaalfde ge deelten, ter somme van f 13.331. 7- Gelezen een erzoekschrift van Jan Schellinger, wonende onder Nieuwer- Amstel, daarbij ontheffing vragende van zijnen aanslag in den Hoofdelijken Omslag dienst 1868, wegens vertrek uit de gemeente. Overwegende dat Jan Schellinger op den 29 April 1868 deze gemeente heeft verlaten is besloten aan Jan Schellinger ontheffing te verleenen van zijnen aanslag in den Hoofdelijken Omslag dienst 1868, voor acht twaalfde gedeelten ter somme van f 18.33K 8. De oorzittek zegt, dat op het Raadhuis dagelijks de behoefte wordt gevoeld aan eene Brandkas, tot bewaring van belangrijke papieren, zooals eigendomsbewijzen, geldswaarden, enz. De Vookzittek zou gaarne zien, dat tot de aanschaffing van zoodanige Brandkas magtiging werd verleend de kosten zullen ongeveer bedragen 150 a 200. Wordt besloten, Burgemeester en Wethouders te magtigen tot den aan- koop van een Brandkas. 9. Aan de goedkeuring der Vergadering worden onderworpen de navol- nde Concept-besluiten a. De Baad der gemeente Haarlemmermeer heeft besloten, nit den post Onvoorziene Uitgaven der Begrooting voor 1868, te voldoen de Uit- gaven hiema vermeld: Voor provisie over het uitbetalen in 1868 van de Cou pons der geldieening ad 32000f 4.15 Toelage aan den hulponderwijzer G. H. Zieleman, voor buitengewone kosten van huisvesting, tijdens het heer- schen der mazelen te Nieuw-Vennep3. 7.15 En zal dit besluit aan de goedkeuring van heeren Gedeputeerde Sta- ten worden onderworpen, met verzoek, om tot het voldoen der daarin vermelde Uitgaven, uit den post voor Onvoorziene Uitgaven, de vereischte magtiging te verleenen. Gedaan te Haarlemmermeer enz. De Raad der gemeente Haarlemmermeer heeft besloten, op de Be grooting van Uitgaven voor de dienst van 1868, te doen de navol gende af- en overschrijvingen Afschrijving Toelage aan de Veeartsy 250. Kosten der Bewaarscholeny 50, Kosten van openbare veimakelijkhedenu 51.25 351.25 PRIJS DER ADVERTEIVTICN van 16" regels 75 Cent, elke regel meer 12% Cent. Zegelregt bij elke plaatsing 35 Cent. Overschrijving. Onderhoud en aankoop van meubelen van het Raadhuis f 250. Kosten van schoolbehoeften85. Kosten der plaatselijke Schoolcommissie11 16.25 351.25 En zal dit besluit aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland worden onderworpen. Gedaan te Haarlemmermeer enz. De Raad der gemeente^^Ha^rlemmermeer heeft besloten, op de Begroo ting van Uitgav^ii--¥©w^3e dienst van 1868, te doen de navolgende af- en overschrijvingen. Afschrijving. Onvoorziene Uitgavenf 573. Overschrijving. Kosten van licht en brandstoffenf 150. Kosten van het onderbouden en schoonhouden van het Raadhuis325. Kosten van de bevolkingregistersu 12. Restitutie van te veel betaalden Hoofdelijken Omslag en hondenbelasting, bij vertrek uit de gemeenten 25. Onderhoud der brandspuitent, 50. Kosten der schutterij1. Onderhoud van huizen, torens, poorten, enzu 10. 573.- Gedaan te Haarlemmermeer enz. Bovenvermelde drie besluiten worden, na zooveel noodig toegelicht te zyn> goedgekeurd zonder hoofdelijke stemming. 10. De Voorzitter herinnert dat in de vorige Vergadering is besloten, von Meyrouw Diemont den afstand te vragen van grond voor de te bouwen school in schoolwijk 8, en wordt voorlezing gedaan van een schrijven van Mevrouw Diemont, waaruit blijkt dat HEd. genegen is om te verkoopen een vierde bunder grond, aan den Bennebroekerweg hoek Spieringweg, voor f 500.vrij van alle kosten. De heer Schone vraagt hieromtrent inlichting in de vorige notulen is sprake van f 400.en thans wordt gevraagd/" 500.voor een kwart bunder. De Voorzitter zegt dat de opgaaf van f 400.gedaan was door den heer van de Blocquery, den rentmeester van Mevrouw Diemont; Mevrouw Diemont zelve bepaalt thans den prijs op f 500.aan dit laatste dient men zich te houden. De heer Klapwijk verzoekt den Burgemeester, om te trachten den prijs op f 400.bepaald te krijgen. De Voorzitter wil dat wel beproeven. De heeren 't Hooft en Sciione meenen dat meer regard bad beboorcn te worden geslagen op den brief van den heer van de Blocqueryof anders had men dat schrijven geheel moeten ter zijde leggendoor zich aan het aanbod van den heer van de Blocquery te houden, had men welligt voor f 400.kunnea koopen. De heer Knaap zou den heer Blocquery over de zaak willen schrijven, om te onderzoeken in hoeverre hij namens zijne principale heeft gehandeld. De Voorzitter is bereid daarover te spreken, maar acht het toch wen- schelijk dat magtiging verleend worde om den koop voor f 500.te slui- ten. Daartoe wordt aan de goedkeuring der Vergadering onderworpen het navolgende ontwerp-besluit De gemeenteraad van Haarlemmermeer Gezien het raadsbesluit van 8 October 1868, goedgekeurd door Gedepu teerde Staten van Noord-Holland den 15 October 1868 n°. 9 waarbij besloten is tot aankoop van grond van Mevrouw van Outeren, tot het daarop bouwen van eene school en onderwijzerswoning in schoolwijk 8 Overwegende dat bij raadsbesluit van deii 17 December 1868, n°. 6, als plaats voor de te bouwen school nader is aangewezeu de Bennebroe kerweg bij den Spieringweg; dat aan het raadsbesluit van 8 October, boven vermeld, waarvoor ten grondslag lag het eerste voornemen, namelijk om de school te bouwen aan den, Bennebroekerweg hoek IJtogt, alsnu geen uitvoering kan worden gegeven; dat Mevrouw C. M. Diemont, geb. Kemper, zich alsnu bereid heeft verklaard, om van Sectie J, Kavel 21, een vierde bunder grond te ver koopen, tegen den prijs van f 500. dat dit aanbod is aannemelijk; Gezien art. 137 en art. 194c der Gemeentewet. Heeft besloten: 1. Het raadsbesluit van den 8 October 1868, goedgekeurd bij besluit van heeren Gedeputeerde Staten, den 15 October 1868, n°. 8, wordt ingetrokken; 2. Van Mevrouw Diemont in koop aan te nemen een vierde bunder grond, van sectie J, kavel 21, voor de som van f 500.cn verder onder zoodanige voorwaarden, als door Burgemeester en Wethouders met de verkoopster zal worden overeengekomen; 3. Dit besluit zal worden onderworpen aan de goedkeuring van heeren Gedeputeerde Staten. Gedaan te Haarlemmermeer enz. Dit concept-besluit in stemming gebragt zijnde, wordt bet goedgekeurd met 8 tegen 3 stemmen. Voor stemdende heeren Kuiper, Dorbeck, van Vuuren, Lanser, 't Hooft, Klapwijk, van Riessen, Schone. Tegen-. de hee ren Timmermans, Knaap en Verploegh.) 11. De Voorzitter brengt ter sprake het vaststellen van eene verorde- ning op het bewonen of gebruiken van bouwvallige of voor de gezondheid schadelijke woningenhet vaststellen van zoodanige verordening komt hem, Voorzitter, wenschelijk voor, omdat, bij de laatste stormen, vele gebouwen, zoo openbare als bijzondere, gebleken zijn, voor bewoning ongeschikt to zijn en ingevallen. De A oorzitter zegt, hieromtrent reeds te hebben gesproken met da Wethouders, doch dezen waren er tegen om zoodanige verordening vast tu

Weekblad van Haarlemmermeer | 1869 | | pagina 1