Advertentien. iiiifi ramis p MM™. ZALF HOLLOWAY Hervormde Rerk. VEEMARKT te SLOTEN, matinEe musicale, maiattiBMMMUB. - 167 - Haarlemmermeer-Polder. Spaarbank te Oude Wetering c. a. EEN BOERENKNECHT, AANBESTEDINGEN. Amsterdamsche Kanaal-Maatschappij Jugczottbctu HOOFDDORP. HAARLEMMERMEER. DWKSTOiND voor den binneug'ehaaldeu Oogstop Zontlag IS October MSG9 des voormiddags 9J ure. op Donderdag 21 October a. s. OP MAANDAG 18 OCTOBER 1869, zijnde tweede Varkenmarkt. Entree 25 Cent in vertering. P. SMITS. HET BESTUUR DER Op de Bouwhoeve Wildest liorst De kwade beenen, de wondende etterbuilenen alle andere soorten van wondenworden genezen door een gepast en ijverig gebruik van dit onwaardeerbaar praeparaat. zien en hun liaar verandert in een soort van fluweeldat zeer veel heeft van het vel van een mol. Wanneer men ze orn de een of andere reden naar lioven brengt, zijn zij in den beginne scliier vcrblind door het dag- lichtmaar kort daarop toonen zij door springen en hinniken de uitge- latenste blijdschapzij-zijn om zoo te zeggen dronken van pleizier en dol van bewondering. Dat men in Amerika het leven van een mensch zeer weinig telt kan blijken uit het verhaal dat een hollandsch koopman eens van zijne reis in dat land, nu drie jaren geledenmededeelt. Hij zakte op een stoomboot de Mississippi af; het vaartuig vloog er verbazend snei langs en liet in zijn teugellooze vaart alle schepen, die het op de rivier ont- moette, ver achter zich. Die snelheid maakte de passagiers niet weinig ongerust en de hollandsche koopmandie evenmin op zijn gemak was als de anderenging eens met den kapitein praten, in de hoop dat deze hem gerust zou stelien. - Kapitein, wij gaan een fameus gangetje!-Zoo snel wij maar kunnen. - Met alle stoomkracht, die gij kunt bijzetten? - Om u te dienen. - Maar de boot is goed, niet waar? vroeg de koopman bedeesd. - De boot is een prul, antwoordde de kapitein. - Zoo, zeide de reiziger, wiens ongerustheid aanzienlijk toenamde boot is een prul, maar de machine is uitmuntend, niet waar? - Zeer slecht, hernam de kapitein. - Enfin, dat is mogelijk, maar er is geen gevaar, wel kapi tein? - Zeker wel, of er gevaar is! - Maar hoe lang zullen wij dan nog met zoo'n snelheid varen - Totdat de ketel springt! antwoordde de ka pitein. Wien zal het, na een dergelijke redenering gelezen te hebben, nog verwonderen, dat er jaarlijks zooveel booten op de amerikaansche rivieren, en in 't byzonder op de Mississippi, vergaan? Door Dijkgraaf en Hoogheemraden van den Amstel en Nieuwer-Amstel is den 7 dezerin het Burger-weeshuis te Amsterdamin het openbaar aanbesteedhet verhoogen en verzwaren van den voorwal van den Amsteldijktusschen het Groote Loopveld en de Boode Paal, over eene lengte van 7180 meters. Dit werk is aangenomen door den heer J. Dek- ker Az.te Hardinxveld, voor de som van 5439. Aangaande de werkzaamheden der Amsterdamsche Kanaalmaatschappij wordt ons het volgende medegedeeld Het werk werd in Augustus voortgezet met 1040 tot 1210 arbei- ders, 18 tot 20 paarden, 3 of 4 stoombaggervaartuigen, 4 lokomo- tieven, 100 wagens, 2 sleepstoombooten, 18 zandschouwen van 50 kub. meter inhoud, 7 tot 9 stoomheistellingen, 2 tot 5 gewone heistellingen en 3 stoompompwerktuigen. Verder hoogstens 4 afzonderlijke ploegen, te zamen 40 werklieden bij nacht op de stoombaggervaartuigen. Noordzeehoofden. In bet geheel zijn Gemaakt 10,941 buitenblokken (287 in Augustus), bevattende 25,534 kub. meter (682 kub. meter in Augustus) en 10,375 binnen- blokken (249 in Augustus), bevattende 32,092 kub. meter (845 kub. meter in Augustus). Gesteld in bet Noorderhoofd boven A.P. 3898 kub. meter bui tenblokken (251 kub. meter in Augustus) en 1617 kub. meter binnenblokken (208 kub. meter in Augustus). Wijders 1984 kub. meter beton boven A.P. De zeestelling van hetzelfde hoofd werd tot 550 meter buiten den duinvoet uitgebragt. Hiervan zijn 9 meter lengte in Augustus gesteld. De aanleg van het hoofd werd doorgetrokken tot 532 meter bui ten het duin (28 meter in Augustus). Het hoofd werd tot laagwaterpeil opgewerkt tot 503 meter bui ten het duin (29 meter in Augustus), en boven A.P. opgetrokken tot 492 meter (20 meter in Augustus). De eerste bovenlaag werd doorgetrokken tot 468.2 meter (28.2 meter in Augustus). De tweede boven- of deklaag tot 467.6 meter buiten het duin (30.6 meter in Augustus). De borstweiing werd over 40 meter lengte, van 26 tot 66 meter uit het duin, voltooid, waardoor het hoofd te dier plaatse een hoogte van 4.10 meter boven AP. bereikt heeft. De gemeenschapsweg met het landeind van het zuidelijk hoofd, was op het eind van Augustus over 520 meter lengte gereed, en met spoorstaven belegd. Hoofdkanaal. In het VVijkermeer waren met 1 September ge- baggerd 1,060,507 kub. meter (13,833 kub. meter in Augustus); in Buitenhuizen 148,428 kub. meter; in het Westelijk Y 12,990 kub. meter (7048 kub. meter in Augustus). De jaagpaden in het Wijkermeer werden met zand op 7404 meter lengte gebragt (106 meter in Augustus) en over 840 meter lengte met klei bekleed (380 meter in Augustus). Van den Noordelijken Kanaaldijk werd in het Westelijk Y 1565 meter lengte door middel van zand - uit de doorgraving ontleend - in bewerking genomen (1115 meter lengte in Augustus). Hiervan werd 230 meter lengte boven water opgetrokken en 90 meter lengte met klei bekleed. Zijkanaal A. Van de beide kanaaldijken werden in het geheel 1491 meter lengte met klei bekleed, waarvan 245 meter in Augustus. Bovendien werd de laatste 21 meter lengte westelijke dijk, vroe- ger weggeslagen, weder in profil gebragt, zoodat de dijken van dit zijkanaal verder geheel zijn aangesloten. Zijkanaal B.Gebaggerd 156,752 kub. meter (47,561 kub. meter in Augustus.) Noordzeesluizen. De ontgraving van den slujsput werd gebragt tot 12,498 kub. meter, waarvan 3637 kub. meter in Augustus gedaan. Kistdam voor de Zuiderzeesluizen. Tot versterking werden 39,007 kub. meter zand gestort (765 kub. meter in Augustus). Wijders 733 kub. meter kleibekleeding op de uitwendige zandstor- ting, met 3641 vierk. meter zink- of bekleedingstuk onder water en 442 vierk. meter rijsbeslag. De ruimte binnen den kistdam werd volkomen droog gehouden. Zuiderzeesluizen. In Augustus werden 1377 funderingpalen ge- heidof in het geheel 4176. Aangebragt 296 meter lengte watersloven, 44 dampalen, 275 meter lengte beheijing met damplanken, 1490 meter lengte kespen en 116 meter lengte kloosterhout. Voor Augustus zijn de vijf laatste cijfers 181, 24, 125, 1175 en 116. Aangevoerd 378 kub. meter bewerkte hardsteen (93 kub. meter in Augustus). Afsluitdijk heoosten Amsterdam. Aan het dijkvak bij den Paar- denhoek werden aangebragt 89 kub. meter zinkstuk en 265 vierk. Aieter rijsbeslag met steenbezetting. Eene flench icijn. Op den zevenden October 1869 werd door den arbeider Jansen, met eene Hohenheimsche ploeg, opgeploegd eene flesch, geheel gevuld met zeer lekkeren rooden Bourdeaux wijn. Zulks geschiedde in Haarlemraermeersectie AA 8a, afdee- ling RijkBadhoeve. De fleseh is van het fatsoen der lank- halzenwaarvan eene beschrijving werd gegeven door van Lennepin Klaasje Zevenster, op het feestmaal van Mevr. van Doertoghe. Deze soort van flesschen was in de mode tusschen de jaren 1825 en 1850. Het stuk land bevatte zandveen en klei. Het was in 1849 met het molbord gelijk gemaakt, waarbij eene menigte baksteenen van een oud huis, en ook vele runder- en var- kensbeenderen waren gevonden. Het lag niet ver van de Zeilslootwelke op oude kaarten vermeld staat als voerende van Nieuwe Meer naar Slotenen vlak bij eene oude ver- schansing-, welke omstreeks het laatst der vorige eeuw den ingang moet hebben verdedigddie nog eenigzins te zien is, maar weldra zal afgeveend wordenen die tot aan het droog- leggen der Meerjaarlijks voor het grasgewas door 's liijks domein werd verpacht. Niet verre van het genoemde stuk grondsop denzelfden kavel, werd eenige jaren geleden een penning gevondenver- meldende dat zekere heer Wijdoogen deelgenomen had aan het beleg van Naarden welke penning aan 's mans bloedver- wanten werd ter hand gesteld. Ook de vroegere badplaats bij Sloten was niet verre verwijderd, waar eenmaal de heer Hart al zwemmende verward raakte in de netten der vis- schers, en verdronken zijnde, te Sloten werd begraven. Al- daar werd ook de trouwring van den heer van Notten terug- gevondendien hij al badende verloren had, en die twintig jaren lang op den bodem der Haarlemmermeer had gelegen. Op BB 9 schijnt eene herberg gestaan te hebben, getuige de menigvuldige kruikjes, met koppen en wapensaldaar gevondenen die geschonken zijn aan het Oudheidkundig Geuootschap te Amsterdam. 'Welligt zijn er nog lieden in leven, die omtrent het be- staan van het huis, waar de wijnflesch en beenderen gevonden zijn, bij het fort en bij de Zeilsloot, zich iets kunnen her- inneren. Misschien schiet iemand iets te binnen, die daar heeft gejaagdgevischt, gebaad gezeild of het oude fort aan de Meer heeft gekend. Wie weet of niet eene of andere ontmoeting deslijds zon- der beteekenis, verbonden is aan de verloren flesch, die thans zoo onverwachts onder het zand is terug gevonden. Zoo zulks het geval mogt zijn, zoude schrijver dezes daar- omtrent gaarne iets door het Haarlemmermeer Weekblad vernemen. Badhoeve, 10 October 1869. Amersfoobdt. Heden overleed plotseling onze eenige Lieveling JACOBA ELISABETH in den ouderdom van ruim twee en een half jaar. Nieuw-VennepA. G. VOOKDMDAG, 8 October 1 8 6 9. G, SPAANS. Algemeene Biennis fleeing. DIJKGRAAE en HEEMRADEN van den Haarlemmermeer- Polder brengen bij deze ter kennis van Belanghebbenden dat het lierziene en gewijzigde REGLEMEIVT op de SCIIEEE. WAAHT in de Ming vaart, om den Haarlemmermeer- Polder van af 15 October 1869, gedurende veertien dagen ter inzage zal worden gelegd aan de Secretarie van dien Pol der, in het Lokaal van STAATS, op den St. Jansweg te Haarlem., alsmede aan de sloomtuigen den CruguiusLijnden en Leeghwateren van welk REGLEMENT oy franco aanvrage gratis exemplaren verkrijgbaar worden gesteld aan genoemde Secretarie en bij de Opzigters van den Polder. Dijkgraaf en Heemraden voornoerad J. W. M. VAN DE POLL, Dijkgraaf. J. C. VAN DE BLOCQUERY, Secret. "|\T¥> Bij den uitgang zal er eene COLLECTE worden J- gehouden voor het Sgn. Predikanten-Weduwenfonds NOORD-HOLLAND maakt bij dezen aan Belanghebbenden bekend dat, beginnende met den 1 Januarij 1870, de Rente, door de Deelliebbers te genietenis bepaaltl op 4 ProCent van elken volleu Gulden, en tevens dat de ZITDAGEN gedurende de Winter- maandenvan October tot Maart, voortaan zullen gehouden worden op elken laatsten Dingsdag voor voile Maandes avonds van 6 tot 8 ure, ten Huize van J. HOOGEVEEN, in het Raadhuis van Alkeinadealwaar dus de eersty olgende ZITDAG zal gehouden worden op den 19 October e. k. Het Bestuur der Spaarbank voornoemd J. VAN DER BREGGEN Ez.President-Penning- meesterte Rijnsaterwoude. C. VAN MOURIKBoekhouder, te Rijnsaterwoude. W. C. VERSSEPUT, Commissaris, .te Oude Wetering. W. VAN DER BREGGEN Pz.Commissaris, te Rijnsaterwoude. H. VAN EGMONDCommissaris, te Leimuiden. D. H. LOSComm.-Secretariste Nieuwe Wetering. S loterueg EE S,, WORDT GEVRAAGD van de P. G.die goed met Paarden en Vee kan omgaan. ADRES in per soon aldaar. Te trachten kwade heenen te heelen door de twee lippen van de wond te vcreenigen, is eene dwaasheid, dewijlindien men er al in slaagde do huid bijeen te brengenzich daaronder een kwaad vocht zou verza- melen, dat, na verloop van eenige dagen, met tienmaal meer krachtzou openbarsten. De eenige rationeleonfeilbare en door de naluur zelve aangewezen beliandelirig is, de ontstekirig rondom de wonden weg le nemen, de daarbij liggende zenuwen te bedaren het ontstoken bloed te verkoelen, naarmale dat het in zijne vaten stroomten de ontlastingen diklijvig en gezond te maken, van vloeiliaarwateraehtig en scherp, zoo als zij te voreri waren Men zal dus Holloway Pillen rnoeten in- nemen om het bloed te zuiveren en de schadeltjke vochten uit iielgestel te verdrijven. Doosjes Pillen en Potjes Zalf f 86' J J j 6.75, 13.50, 20.50. zijn op franco aanvraag k contant te bekomen bij ALLE APOTHEKERS in Holland; alsmede in HOLLOWAY's ETABLISSEMENT te Londen 353 Oxfort Street, vroeger 244 Strand. Londen, 11 October. Graanmarkt. Zoo als gewoonlijk, had een overvloedige regen, gepaard met een zomer-temperatuurzijne heilzame uitwerkselen ten gevolge. Op het land, waar de boomen nog in groenen dosch gehuld zijn, belooft ook het nog weelderige Gras genoegzaam voedsel voor het Vee tot aan Kerstijd. Wat nu de stand der graanprijzen betreft, kunnen wij geen bemoedigende berigten voor de landbouwers geven. Een der aanleidende oorzaken van de drukking in de prijzen der graan-noteringen schijnt te zijn, dat de tegenwoordige behoeftcn ruim worden opgewogen door den ontzaggelijk grooten toevoer van vreemde Granen; terwijl de aandrang, aanvankelijk ontstaan, steeds blijft voort- duren, even als het water, dat de dijk heeft doorgebroken, steeds verder voortgestuwd wordt, tot dat het door krachtigere hinderpalen in zijne vaart wordt belemmerd en tegengehouden. Veemarkt. De geheele aanvoer uit het buitenland gedurende de vorige week bedroeg 10,491 stuks. Runderen. Scbapen en Lammeren. Kalveren. Varkens. Rotterdam 320 2523 428 345 Harlingen 128 1458 28 Dordrecht68 102 65 Antwerpen 230 114 Hamburg 503 253 Bremen. 213 31 Hnsum 169 257 Gottenburg 3 30 Tonning. 1803 1096 Duinkerken 106 Ostende 18 Tarangona. 35 Calais9 Cadix106 Malaga 50 2895 6200 560 836 Van Sehapen was de markt zeer schraal voorzien en hieraan moet men de vastheid der noteringen toeschrijven. Kalveren waren zeer be- perkt, met matige vraag, tot de laatste noteringen. Varkens waren vrij levendig. Vee. De geheele aanvoer ter markt bedroeg4449 Runderen, 15,430 Sehapen en Lammeren, 182 Kalveren en 120 Varkens. Prijs in cents per ned. U, schoon aan den haak Runderen: 1°. kwal. 77/83; - 2°. kwal. 63/72; - 3°. kwal, 55/61. Sehapen: 1°. 88/99; - 2°. u 66/80; - 3°. u 55/63, Kalverenfijne. 85/91- grove zware 66/83. Varkens: kleine fijne 88/99; - id. id. 69/85. Amsterdam, 11 October. Vee. Vette Runderen goldenlekwal.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1869 | | pagina 3