Advertentien. ROTHSCHILD Co., Hecren- en Bnrger-Kleederen-Magazijn IMiMMMOTM, - 175 Hulpvereeniging voor Gerefonn. Schoolonderwijs Aanstaanden 1 December: K. K. Oostenrijkschen Staat, Leidschestraal bij de KeizersgrachtC C 3. Amsterdamsche Kanaal-Maatschappij Jugesmtbcu. HET BESTUUR DER te Hoofddorp in Haarlemmermeer G route Premie-Trekking' der Leeiiiiig- van den van 'tjaar I SOI Hoofdpremiefl. 250,000. Geringste prijsfl. 160. WETTELIJK GEZEGEL- DE AANDEELEN verkrijgbaarJ Stuk voor fl. 7, 3 Stukken voor fl. 20, 11 Stukken voor fl. 70, 35 Stukken. I'j voor fl. 200. Tegen inzending van 't bedrag. 14., PoststraatWeeiieil (Oostenrijk). Bekroond met de Bronzen Medaille op de Internationale Tentoonstelling te Amsterdam. Groote voorraad DUFFELSQHE, ESQUIMO en RATING WINTER JASSEN, DEMI-SAISONS, PANIALONS en VESIEN in verschillende Kwaliteiten en Kleuren. KINDER-PALETOTS voor van af 2 Jaar. FLANELLEN VOOR- en OVERHEMDEN BAAIJEN, BE VERS, enz. JP. J. SSCMIIPPMSR 4- C°. van Poeterenstuurman Wouter van der Toorn, in den jongslen storm np hare terugreis, na eene afwezigheid van ruim een maand, met voile lading verongelukt zou zijn. Uit Tersclielling meldt mendat de loods- kotterschipper Pals, sedert Woensdag niet is gezienuit de aangedreven voorwerpen vermoedt men, dat zij totaal verongelukt is. De equipage bestond uit M man, waarvan 9 geliuwd. Dezer dagen vervoegde zich aan een bureau van den burgerlijken stand eene vrouw, welke vroeg om de geboorte-akte van hare dochter op de vraag van den ambtenaar, wanneer die dochter geboren was, ant- woordde zij»\66r kermis en zij is 20 jaren nu kan je het zelf wel uitrekenen.» Toen hij haar verder vroeg hoe zij heette, zeide zijVrouyv v. Den naar haren eigen geslachtsnaam gevraagd, antwoordde zij: »dat weet ik niet. Onlangs zijn te Odessa vijf menschen, een man en eene vrouw, twee kinderen en hunne 72jarige grootmoeder van het leven be- roofdvermoedelijk met geen ander doel dan diefstal. De lijken zijn ge- vonden op elkander liggende in de woning der vermoorden, op een af- gelegen weg nabij een putwelks water door het hoofd van het gezin voor den eigenaar verkocht werd. De vermoedelijke moordenaar, iemand die bij den man in dienst was, is in hechtenis genomen. In een medisch-statistische opgave leest men dat sedert de mode der naauwsluitende korsetten is afgeschaft, de sterfte der vrouwen in Frankrijk met 18J pet. verminderd is; terwijt het aantal hersenkoortsen met 72£ pet. is vermeerderd, sedert de vrouwen die afschuwelijke chi gnons op het hoofd dragen. Advies aan het vrouwelijk geslacht. Uit Dundee (Schotland) wordt berigt dat een pachter te Arbroath, terwijl hij zijn middagmaal nuttigde, opstond, een snaphaan uit de keu- ken haalde en, in de eetkamer teruggekomende deur sloot en zijne vrouw doodschoot. Hij loste vervolgens het geweer tegen zich zelven, doch toen dit hem niet dadelijk den dood berokkende, sneed hij zich den hals af. De man en de vrouw waren ieder ongeveer 40 jaren oud en laten vijf kinderen na. Te Groningen zijn twee vrouwen, de eene bijna 70 en de andere omstreeks 40 jaren oudgeheel door den sterken drank bedwelmd in eene sloot geraakt, en zouden welligt daarin zijn omgekomen, als men haar niet tijdig had opgetnerkt. Zij werden dadelijk uit het water ge- haaldmaar men moest ze op den wal laten liggendaar zij niet in staat waren te loopen. Aan de politie werd echter hiervan kennis gege- ven en deze heeft ze medegenomen. Weder een moord! In den naoht van 20 op 21 dezer maand heeft zekere Rousseau, tapper in de rue Saint-Roch te Angouleme, zijne vrouw met messteken vermoord, haar het hoofd verbrijzeld en het lijk in de rivier geworpenwaar het is komen aandrijven. De misdadiger hekende den moord te hebben gepleegden gaf voor dat het zedeloos gedrag zijner vrouw hem er toe geleid had. Rousseau is 53, zijne vrouw was 33 jaar oud. Met hetrekking tot het ongeluk in de kolenmijn du Gouffre, te Chatelineau, in het kolendistrict van Charleroi, verneeint men, dat hij het aanleggen van een nieuwen mijngangeensklaps een doorbraak is ontslaari van water, afkomslig uit een verlaten en gestopte mijn, waar van de ligging op de hestaande kaarten gebrekkig was aangewezen. Ten gevolge van dit onheil zijn derlien van de negen-en-twintig mijnarheiders die in den mijngang aan het werk waren verdronken. Volgens een der bladen van Charleroi, I' Union, zou het aantal slagtoffers dezer ramp acht-en-twintig zijn. Volgens het bureau Veritas zijn in de maanden Augustus en Sep tember van dit jaar 381 schepen vergaan waaronder 13 nederlandsche. Aangaande de werkzaamheden der Amsterdamsche Kanaalmaatschappij wordt ons het volgende medegedeeld Het werk werd in September voortgezet met 1070 tot 1190 ar- beiders, 18 tot 21 paarden, 3 of 4 stoombaggervaartuigen, 5 loko- motieven, 160 wagens, 3 sleepstoombooten, 38 zandschouwen van 50 kub. meter inhond, 12 stoomheistellingen, hoogstens 2 gewone heistel- lingen en 2 stoompompwerktuigen. Verder 3 a 4 afzonderlijke ploegen, te zamen 30 a 40 werklieden, bij nacht op de stoombaggervaartuigen. Noordzeehoofden. In het geheel zijn Oemaakt 11,427 buitenblokken (486 in September), bevattende 26,689 kub. meter (1155 kub. meter in September) en 10,575 binnen- blokken (200 in September), bevattende 32,657 kub. meter (565 kub. meter in September). De zeestelling van het noorderhoofd reikte op het eind van Sep tember nog tot 504 meter buiten het duin, zijnde het uiteinde door storm besehadigd. Aan het hoofd zelf, dat overigens daardoor niet verder verlergd kon worden, werd geen schade geleden. De borstweringmuur werd doorgetrokken tot 176 meter buiten het duin (110 meter in September). Aan het Zuiderhoofd werd in September de hand gelegd, door het plaatsen der grondlaag, voor dit gedeelte tevens eerste bovenlaag, tot 43 meter buiten het duin. Hoofdkanaal. In het. VVijkermeer waren met 1 Oktober gebag- gerd 1,054,834 kub. meter; in Buitenhuizen 151,031 kub. meter (2603 in September)in het Westelijk Y 22,623 kub. meter (9633 in September). De jaagpaden in het Wijkermeer werden niet verlengd. De vroeger gemaakte lengte werd voor een klein gedeelte min of meer besehadigd. Van den Noordelijken Kanaaldijk werd in het Westelijk Y 1388 meter lengte door middel van zand - uit de doorgraving ontleend - in bewerking genomen. De kleibekleedingen der dijken werden doorgetrokken tot 1110 meter lengte (180 in September). De verdediging of bescherming der voltooide dijken tot 160 meter lengte. Zijkanaal A. Van de beide kanaaldijken werden in het ge heel 1597 meter lengte met klei bekleed, waarvan 106 meter in September. Zijkanaal B. Gebaggerd 173,187 kub. meter (16,435 kub. meter in September). Van de beide dijken werd 205 meter lengte met klei bekleed. Zijkanaal C. Van den oostelijken dijk werd 745 meter lengte in bewerking genomen door het storten van zand, ontleend aan de doorgraving bewesten Velsen en de put voor de Noordzeesluizen. Noordzeesluizen. De ontgraving van den sluisput werd gebra»t tot 14,553 kub. meter, waarvan 2055 kub. meter in September gedaan. Kistdam voor de Zuiderzeesluizen. Tot versterking werden 39 270 kub. meter zand gestort (263 kub. meter in September). Wijders 1059 kub. meter kleibekleeding op de uitwendige zand- storting, met 3641 vierk. meter zink-of bekleedingstuk onder water en 1478 vierk. meter rijsbeslag. Voor September zijn de drie laatste cijfers 326, 0 en 1036. De ruimte binnen den kistdam werd volkomen droog gehouden. Zuiderzeesluizen. In September werden 1210 funderingpalen geheid, of in het geheel 5386. In September zijn aangebragt 100 meter lengte watersloven, 12 dampalen, 46 meter lengte beheijing met damplanken, 570 meter lengte kespeu, 209 meter lengte kloosterhout en 504 meter dennenvloer en 602 kub. meter betonkist. Voor het geheel ver- rigte zijn de zeven laatste cijfers 396, 56, 321, 2060, 345, 504 en 602. Aangevoerd 424 kub. meter bewerkte hardsteen (46 kub. meter in September). Afsluitdijk heoosten Amsterdam. In het geheel zijn aangebragt 55,651 kub. meter zinkstuk (1373 in September), 85,944 kub. meter grondwerk (5949 in September) en 8300 vierk. meter rijsbe slag (415 in September). Ter verduidelijking van het berigt betreffende het vonnis van de Arrondissements-regtbank te Rotterdam, voorkomende in de Nieuwe Rotterdamsche Courant van 21 October, en ter voorkoming van verkeerde gevolgtrekking, worden wij ver- zocht, ook met het oog op het te Arnbem gevestigde Levens- verzekering Genootschap Prudentiaonder directie van de heeren J. P. Barends, als Directeur, en H. J. Cordesals Administrateur, onze lezers opmerkzaam te makendat de aanklagt is gerigt geweest tegen de te Rotterdam gevestigde zoogenaamde Nederlandsche Maatschappij van geldelijke uit- keering na overlijden, genaamd Prudencia, en dat de Arron dissements-regtbank te Rotterdam bij haar vonnis van den 19 dezer de beklaagden J. J. Dusaar en J. H. van den Heuvel, zich respectievelijk noemende directeur en administrateur van de te Rotterdam gevestigde zoogenaamde Nederlandsche Maat schappij van geldelijke uitkeering na overlijdengenaamd Pru dencia, wegens overtreding van bet Koninklijk Besluit van 16 Julij 1830 (Staatsblad n°. 54), de eerste tot 14 en de tweede tot 8 dagen gevangenisstraf veroordeeld heeft terwijl zij den prokuratiehouder M. J. J. Kroller, die feitelijk de leiding der zoogenaamde Maatschappij Prudencia gehad heeft, aan opligterij schuldig verklaard en tot eene cellulaire gevangenis- 'straf van zes maanden veroordeeld heeft. Verder kunnen wij nog mededeelen dat de aanklagt tegen J. J. Dusaar, J. H. van den Heuvel en M. J. J. Kroller bij den Minister van Justitie door de directie van het te Arnhem geves tigde Levensverzekering Genootschap Prudentia heeft plaats gehad. Uit het bovenstaande blijkt^dus volkomendat het Levens verzekering Genootschap Prudentiate Arnhem gevestigd niets gemeens heeft met de zoogenaamde Maatschappij van gelijklui- denden naam te Rotterdamwier directie bij voornoemd von nis veroordeeld is. brengt openlijk zijnen DAYK aan de Gevers voor het bouwen van een SCHOOL aan den Kruisweg nabij den Aalsmeerdervjeg. Die SCHOOL, waarin de Heer J. C. L. RADIeR als Hoofd- ondermjzer zal oplreden, zal op Vrijdag 5 November a. s., des namiddags om 3 uur g'eopeild WOl'dCll. De GEVERS en voorts alle BELANGSTELLENDEN worden uit- genoodigd die plegtiglieid te komen bijwonen. OUDERS en VOOGDEN, die hunne kinderen daar ter school wen- SChen te zcndeilworden verzocht dien Vrijdag namiddag om 1 uur reeds met hunne kinderen in de School te ver- schijnen, ten einde hen als LEERLINGEN te doen inschrij- ven. Op JULaamhtfj 8 Wonember a. des morgens te 9 urevangen de geregelde Selioolwerkzaamheden aan. HaarlemmermeerJ. J. DE VISSER, 21 October 1869. Voorzitter. Door zich niet genoegzaum te dekken en zich aan de vochligheid en de koude bloat te stellenkrijgt men huidziekten, en men vermeerdeit daardoor gioolelijks de pijn, wanneer men klicrachlig en van een leer gcslel is. In dergelijke omslandigheden erlangt men de meestc verligting door de Geneesmiddelen van Holloway. Zijne Zalf, op hei aangedane deel ingewrcven, lioudt elke sluimerendo ootsteking tegen, terwijl zij al de etterbuilen'ten open womlon hedaart, zuivert en'gezond maakt, die de huid hebben besehadigd, en weinig neiging schijnen te hebben tot genezen. Deze Zalf zuivert het bloed, geeft een prikkel aan den plaatselijken omloop, en bedwingt de bovenmatige scherpheid der vochten. De Holloway Pillen zijn voornamelijk dienstig in alle klierziekten omdat zij de maag versterken, de spijsvertering verbeteren de eigenaardige werking van den lever opwekt, en als kwade vochten hersteilende en afdrijvende iniddelen werken. Doosjes Pillen en Potjes Zalf 0.80, 1.85, 3.—. 6.75, 13.50, 20.50. zijn op franco aanvraag a coolant te bekoinen bij ALLE AP0THEKERS in Holland; alsmede in HOLLOWAY's ETABLISSEMENT tc'mLonden, 353 Oxforl Street, vroeger 244 Strand. urnw! Londen25 October. Graanmarkt. In den aanvang der week lieten zich hevige vlagen van wind en regen gevoelenterwijl mistig en koud weder de week sloot. Het is daarom onmogelijk langer op eene geregelde vegetatie te rekenenwaarbij ons dan tevens de mogelijkheid van het sluitcn der Oostzee-vaart en andere vaarten voor den geest komt. Gelijk wij vermoedden, toonde de markt eene rijzende stemming aan. Van vele zijden zien wij ernstige reden om de grootste omzigtigheid aan te prijzen en ofschoon wij geen alarmisten zijntioch het gevoel van vrees voedsel wenschen te geven, raden wij toch spaarzaamheid aan. De prijzen zijn over het algemeen ruim 1 shilling per quarter hooger, en op vreemde inarkten is insgelijks mindere opwaartsche beweging in den stand der markt opgeinerkt. Frankrijk is omtrent 1 a 2 shillings hooger en Belgie volgt haar op den voet. Hamburg, Stettin en Rostock zijn 1 shilling per quarter hooger, en, ofschoon Hongarije, de Italiaan- sche Staten en Odessa kalm blijvenzal het feit, dat Frankrijk en En- geland verbeterde prijzen toonen weldra zijnen invloed op deze plaatsen doen gevoelen. Meel is te New-York 1 shilling per vat in prijs gestegen. Veemarkt. De geheele aanvoer uit het buitenland gedurende de vorige week bedroeg 8377 stuks. Runderen. Schapen en Lammeren, Kalvercn. Varkens. Rotterdam 614 3649 398 Harlingen 334 1689 54 Dordrecht 131 203 196 Antwerpen 307 192 Hamburg 88 Bremen 138 54 Husum 61 143 Gottenburg 14 6 Duinkerken 14 Gibraltar 68 24 1448 6045 678 - 206 Vee. De geheele aanvoer ter markt bedroeg5498 Runderen, 17,925 Schapen en Lammeren, 198 Kalveren en 265 Varkens. Prijs in cents per ued. If, schoon aan den haak: Runderen: 1°. kwal. 88/94; - 2°. kwal. 61/72; - 3°. kwal. 52/61. Schapen: 1°. 88/94; - 2°. 69/83; - 3°. 55/60. Kalveren: fijne. 88/99; - grove zware 66/83. Varkens: kleine fijne 91/102; - id. id. 72/88.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1869 | | pagina 3