WEEKBLAD VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Vrijdag, 5 November. Tiende Saatgang. Augustus 18G9 ^EMIDDELDE Maandelijksche Waterstanden, Water-ontlastingen en werking der Stoomtuigen in liet Hoogheemraadschap van Rijnland. 1 Rijnland. Haarlem mcr meer. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven van 20 October tot 2 November 1869. Landbonw. HAARLEMMERMEER, PRIJS VAN HET A B OIV N E M E N T in het Jaarfi. Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, RED ART IE EN DITGAVE BETREFFENDE te adresseren aan VAN BONGA C°. te Amsterdam. (Uiterlijk Woensdag.) PRIJS I)ER ADVERTENTICN van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12% Cent. Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. De tijdruimte uitgedrukt in uren en minuten. De lengte-afineting in nederl. ellen. De inhouds-afmeting in kub. ellen. Waarnemlngen. Vioed op het Y id. u den JJssel id. ii de Noordzee Ebbe het Y id. h den IJssel id. de Noordzee Boezemstanden i Boezemstanden Sh bjo i c3 Verval in de Sluizen. hj g j Tijd van lozing P Hoeveelheid geloosd De meest heerschende Wind Gewerkt gednrende +3 I Opbrengst S Uitgemalen O M I Gestopt voor Hoog water W id. a Slnisgang Waargenomen te SP< v HALFWEG. GOUDA. 0.173 A.P. 0.162 A.P. 0.158 A.P. 0.204 A.P. o «o 0.27 A.P. 0.583 A.P. 0.591 A.P. 0.468 A.P. Noord Noord. Noord. 192.15. 0.586. 14.472.184. 30.45. KATWIJK. 0.956 A.P. 0.547 A.P. 0.608 A.P. 0.63 A.P. 0.037. 86.30. 6.738.557. Noord. Aanteekeningcn. LEIDSCHEND AM Rijnland0.692 A.P. Delfland0.342 A.P. BODEGRAVEN. Rijnland0.576 A.P. Woerden0.419 A.P. Yan Woerden op Rijnland gedu- rende 1131 uren afgevloeid. I'e Spaarndam tusschen de Wach- ters geloosd 2.715.621 kub. ellen. Door de gemeenschappelijke Commissie nit de Provineiale Staten van Zuid- en Noord-Hollandbenoemd bij besluit van 5 November 1867 betreffende de opheffing der ambachten in Rijnlandis onlangs een uitvoerig rapport met daartoe behoorende ontwerpen aan de Staten van beide gewesten in- gediend. Dezer dagen heeft gemelde Commissie nog een na iler rapport opgemaakt, waaruit o. a. blijkt, dat na het ter visie liggen van eerstgenoemde stukken, het hoofddenkbeeld van het ontwerp geen afkeuring heeft ontmoet; dat zelfs de Vereenigde Yergadering van Rijnlanddie zich tegen dat hoofddenkbeeld verzette, na kennisneming der wijzigingen in de toepassing van het hoofddenkbeeld gemaakt, met algemee- ne stemmenop eene naverklaard heeft haar vroeger verzet te laten varen, doch wat de taxatie van het dadelijk en voort- durend onderhoud der ambachtswerken betreftverzoek gedaan heeft lot wijziging van den omslag of nieuwe begrooting van het onderhoudwaaraan de gecombineerde Commissie even- wel om verschillende redenen geen gevolg meent te knnnen geven. Daarentegen zijn ter tegemoetkoming aan andere be- zvvaren onderscheidene wijzigingen gebragt in den staat der werken en in sommige omslagen. Op 25 October jl. had te Amsterdam, in het locaal de Pensgezindheidde gevvone najaars-vergadering der Jagtver- eeniging Chiron plants. Tot leden werden aangenomeri de heeren F. C. Trompte Amsterdam; H. T. Prinste Haar lem, en J. W. Lantzendorffer, te Haarlemmermeer. Tot hestuurs-ledenin plants van de heeren Muijsken en Schone, werden verkozen de heeren Jhr, Mr. Rutgers van Rozenburg en Lantzendorffer. Heeren jagtliefhebberswelke zich bij deze vereeniging, hoofdzakelijk ten doel hebbende het beoefenen en beschermen der jagt in Haarlemmermeerwenschen aan te sluiten vervoegen zich, tot kennisneming van het reglement, bij den seeretnris der vereeniging, den heer J. W. Lantzendorffer, burgemeester van Haarlemmermeer. De Minister van Justitie heeft den 27 dezer goedgevonden aan art. 91 der instructie op de dienst der bezoldigde rijks- veldvvaehters van 8 Januarij 1858 toe te voegen de woorden t e n ware met bijzondere vergunning van den Minister van Justitie"; zoodat het voortaan zal lui- denBij hnnne belrekking van bezoldigd rijks-veldwachter mogen deze heamhten geene andere bediening, hoe ook ge- naaradbekleedenten ware met bijzondere vergunning van den Minister van Justitie". Door den Commissaris des Konings in Noord-Holland is bij aanschrijving aan de Burgemeesters in die provincie be- kend gemaakt, dat, volgens ond gebruik en bestaande ver- ordeningentot nog toe binnen Amsterdam de voerlieden, bij het tegenkomen van rijtuigen of sleden, bij de hand moeten uithalendoch dat bij eene onlangs vastgestelde nieuwe poli- tie-verordening, die met ln. Januarij 1870 in werking treedt is bepaalddat het uithalen voortaan van de hand moet ge- schieden. GEBORENDirkje, dochter van W. van Wirdum en S. den Brcejen. Maria, dochter van C. de Vos en J. Raap. Neeltje, dochter van J. van der Oord en M. Barsingerhorn. Agatha, dochter van J. Stekelen- burg en A. van Blokland. Catharina Elisabeth, dochter van P. Eilan- der en J. van den Heuvel. Cornelis, zoon van C. Lodder en M. H. de Booij. Pieter, zoon van G. Eekhoff en P. van der Linden. Carolina Maria, dochter van B. van Kouteren en M. van Ansem. Catharina Fronika, dochter van C. Rijn en M. Pouw. Alida, dochter van F. van Klaveren en A. Bouwman. Anthony Theodorus, zoon van A. Spoor en L. Arrachart. Jacob, zoon van L. Tamhoer en J. Kas- lander. Simon Jacobus, zoon van J. van der Hulst en J. C. de Ko- ning. Lubbartus, zoon van J. Bolkestein en J. J. A. Quanjer. OVERLEDEN: Johannes, oud 2 dagen, zoon van M. Stoltenkamp en J. Klaverstein. Maria, oud 3 jaren, dochter van A. Smoorenburg en A. de Vreede. Gijsbert, oud 3 maanden, zoon van P. Briene en A. Roeland. Tomas Bazen, oud 34 jaren, gehuwd met Hermina Kraa. Cornelis Spruitenburg, oud 87 jaar 8 maandenwednr. van Adriana Teeuwen. Jan Scbaap, ond 72 jaren, gehuwd met W. van der Lin- Jen. Carolina Maria, oud 2 dagen, dochter van B. van Kouteren en M. Ansem. Adriana, oud 181 jaar, dochter van P. Enthoven en C. Vis. Gezina Agatha, oud 11 maanden, dochter van G. Stout en J. van Wijngaarden. LEVENLOOS AANGEGEVEN1 kind van M. A. Romers en C. Brienen. ONDERTROUWD L. M. van Alphen met D. van der Steenhoven. B. Mittertreiner met J. Patist. M. van Dalen (wednr.) met W. Peer- bolte (wed.). W. Uitermark met N. Appelman. J. van Grinsven (wednr.) met S. de Wijs (wed.). T. van Kerkwijk met J. de Rode (wed.). GEHUWD: G. Arrachart met B. Rohreij. G. van Weelden (wednr.) met A. van der Vis. J. Spaans met G. Struik. B. Rijgcrsberg met J. Spoor. Dankbaar vermeldt de ondergeteekendedat in de maand October de navolgende giften der Chr. belangstelling ten be- hoeve der Evangelisatiegebouwen c. a. zijn ingekomen door Br. v. d. Iloorn, van de Chr. Jongelingsvereeniging te Zutphen 5 d. B. te H. 10 de kinderen d. M. v. O. te's Gr. 100 T. S. Jr. te A. 1000; Mevr. v. T. te M. 5.94; door Ds. Lamers, van P. H. 10; door Ds. Hoog, van C. B./2.50; N. N. 2.23s; door den Heer d. W. M. te O. 14; door Br. 't Hart, nit zijn catechisatiebus 7.22s; uit. de bus der Chr. Zondagssohool 9.20. De Heer zegene deze giften Hij zie in gunst neder op de gevers; Hij wekke op onze bede anderen op, om in het geloof op de vefvulling zijner beloften met ons mede te werken tot bereiking van het heerlijke doel. Hoofddorp in Haarlemmermeer, E. J. van Wisselingh J.Pzn. 1 November 1869. Predikant. Van een geacht ingezetene in Haarlemmermeer ontvingen wij het volgende, met verzoek tot plaatsing in ons blad Liefdewerk. Te Hoofddorp in Haarlemmermeer bestaan twee vereenigin- gendie de ondersteuning der liefdadige Cluistenen zeer ver- dienen, te wetende Jongedochtersvereeniging lot het vervaar- digen van kleederen voor armen, onder het bestuur van eene der dochters van den ouderling Kievit; de andere i3de Damemereeniging Dorcas, welke zich ten doel stelt om weke- lijks een avond af te zonderen tot napijen en breijen ten be- hoeve van behoeftige protestantsche kraamvrouwen, en terwijl de dames zich met dit liefdewerk bezig houden, wordt er door eene barer voorgelezen uit een nuttig boek. De leiding der werkzaamheden is opgedragen aan de dames van Wisse lingh van Foreest en Eggink. Deze vereeniging bestaat, uit hoogstens 10 gehuwde werkende, en een onbepaald aantal contribuerende ledende eersten contribueren jaarlijks min- stens 1 de laatsten minstens 2.50. Giften in geld als- mede linnen, katoen en wat dies meer zijzullcn natuurlijk zeer welkom zijn aan de beide vereenigingen. DeHeergeve, tot voordeel der armen en der behoeftige kraamvrouwen, dat de Chr. barmhartigheid van velen zooveel geld en goed nan deze jonge dochters en gehuwde vrouwen doe toekomendat ze 't met naaijen en breijen niet kunnen bijhouden. De Vereeniging Zaanlands Flora is voornemens te Krom- menie eene tentoonstelling van bloemen te hondenen wel van 27 tot en met 31 Maart 1 870. Het prograinma er van is reeds versclienen en bevat voor 14 nummers verscheidene gouden, zilver-verguldezilveren en bronzen medailles. De heer J. G. van Eden is voorzitter en de beer W. Bakker se- cretaris der tentoonstelling, en de regeling er van is opge dragen aan de heeren Groenewegen en C°.bloemisten te Am sterdam. Des verkiezendekunnen de bekroonden ook bun prijs in geld bekomenmits biervan uiterlijk aeht dagen na de bekrooning schriftelijk kennis gevende. Voor eene gouden medaille wordt alsdan 50, voor eene verguld-zilveren f 15 voor eene zilveren 10 en voor eene bronzen 5 uitbetaald. Opgave van inzending moet geschieden voor of op 7 Maart e. k. en de inzending zelf den 24 Maart daaropvolgende. Aan de Burgemeesters der gemeenten in Noord-Holland is door den kommissaris des konings bij cirkulaire dd. 26 October 1 869 het volgende berigt: Het is te mijner kennis gekomen dat in sommige gemeen ten dezer provincie de Iongziekte onder het rundvee zich weder- om heeft vertoond. Met het oog vooral op de aanstaande groote veemarkten is het van het grootste belang, dat geen vee, aan die ziekte lijdend of daarvan verdacht, vervoerd worde. Ik dring daarom weder ten zeerste bij u aan op de stiptste naleving der artt. 459 en volgende van den Code Penal" Deventer 1 Nov. I)e prijzen van het hooizijn, wegens den grooten voorraad van veevoeder, die overal nog voorhanden is, zeer gedrukt, Goed koehooi geldt thans/ 12 a13 de 500 kilogrammen. Wij vernemen dat de tongblaar onder het rundvee thans ook te Twello is uitgebroken. Zwolle 28 Oct. De paardenmarkt van hedende zooge- naamde najaars veulenmarkt, was vrij goed bezet en er werd nog al levendig handel gedreven tegen goede prijzenzoodat een span, van geen puike kwaliteitnog voor/ 800 aan den man werd gebragt. Werkpaarden bragten op van 45 tot 150, merrieveulens van/45 tot/85, hengstenveulens van 30 tot 60 De mindere soorten van oude paarden zag men voor 15 a. 20 verkoopen. Dalfsen, 31 Oct, Sedert eenige dagen heerscht er eene. bijzondere drukte in den veeliandel en worden thanshetgeen

Weekblad van Haarlemmermeer | 1869 | | pagina 1