- 62 - Haar lem m er meer Bii den Burgerliiken Stand ziin aangegeven van 13 tot 19 April 1 870. fjandbouw. Politlefe Overzigt, 15 21 April. loods nabij den Cruquius. De zaak heeft intusschen een eenigzins anderen loop genomen. Ten eerste heeft men, in stede van bij den Cruquius, bij den Lijnden den bouw van een dergelijke loods aangevangen, en ten tweede is bet gebleken, dat eene dergelijke loods, in plaats van mini f 3000 te kosten, op ongeveer f 6000 zal komen. Bij deze Ontwerp-Begrooting immers wordt ons tot voltooijing van den aangevangen bouw nog 3000 bovendien aangevraagd. Uwe Commissie, ofschoon betreurende dat de raming zooveel van de werkelijke uitgave verschilt, meent, nu de loods eens in aanbouw is, U te moeten raden het werk te voltooijen, en bij gevolg de gevraagde som toe te staan. Geheel anders is haar gevoelen omtrent het beginnen met den aanbouw van een tweede loods, die eveneens 6000 zal kosten, en nu werkelijk nabij den Cruquius zal worden ge- plaatst, waarvoor TJ dit jaar de helft der onkosten, zijnde f 3000, wordt gevraagd. Wanneer men bedenkt, dat men hier te doen heeft met een zaak, waarover de gevoelens zeer verdeeld zijndat in veler oogen bet nut van dergelijke loodsen niet bewezen is, zoodat zij ze eer als voorwcrpen van weelde bescbouwendat de onkosten daarvan veel aanzienlijker zijn dan men dacbt en bij gevolg het onderhoud ook, en eindelijk dat toch zekcr bij zeer vele leden TJwer Vergadering, toen zij het besluit tot den bouw namen, de gedachte bovendreef dat het hier een proef gold, dan gelooft Uwe Commissie volkomen geregtigd te zijn U aan te raden den bouw van een tweede verdeelde loods minstens uit te stellen tot dat de eerste zal voltooid zijn, en het duidelijk en onbetwistbaar zal zijn gebleken, dat die loods aan de verwachting beantwoordt en dat dergelijke loodsen werkelijk en onmisbaar moeten worden geacht. Zij stelt U dus voor dezen post met f 3000 te verminderen, eu bij gevolg vast te stellen tot een bedrag van f 5800. Mogt Uwe Vergadering daartoe besluiten, dan stelt zij U tevens voor om, naar aanleiding van het haar gerapporteerde over art. 2 van Hoofdstuk II, Volgn. 16, dien laatstgcmelden post met datzelfdc bedrag te vcrhoogeu, en dus uit te trekken tot een bedrag van f 14,311. Art. 2, Volgn. 34. Buitengewone herstellingen. Met de, wel is waar zeer aanzienlijke, 'uitgaveu, in dit artikel der Ontwerp-Begrooting vervat, kan Uwe Commissie zich allezins vereenigeu. Dit is meer in het bijzonder het geval met de ongetwijfeld hooge som van f 105, uitgetrokken voor het verhoogen van jaagpad en bermen. Bij den hoogen waterstand van voor eenige weken stondeu uitgestrekte einden jaagpad geheel blank van het water, waardoor niet alleen groot ongerief voor de passage ontstond, maar tevens, wat veel meer is, belangrijke schade werd toegebragt aan deze onze voornaamste waterkeering en hare begrinding. Hoofdstuk VII. Art. 1, Volgn. 35. Onvoorziene uitgaven. Naar aan leiding der door ons voorgestelde kleine venninderingen van uitgaven, zal dit hoofdstuk, mogten die verminderingen door Uwe vergadering worden aangenomen, verhoogd moeten worden met eene som van X 552.95, en vastgesteld worden tot een bedrag van f 5793.05. Wat eindelijk de Inkomsten betreft, deze hebben aan Uwe Commissie geene stof tot andere aan- of opmerkingen gegeven, dan tot die welke bij de algemeene beschouwingen zijn gemaakt. Wij eindigen dit ons rapport met U voor te stellen den omslag te bepalen op tien gulden per bunder en de Begrooting vast te stellen op Inkomsten f 236,884.12}, Uitgaven f 236,884.12}, Saldo nihil. Hiermede, Mijne Heeren, meenen wij aan den last ons opgedragcn te hebben voldaan. Omtrent de algemeene strekking voert de heer Rutgers van Rozenburg het woord over de heffing van f 10.per bunder polderlasten, en zegt dat als dit cijfer wordt vastgehouden, alsdan in 1874, wanneer de vervee- ningen zijn afgeloopen, niet veel meer sehnld bij den polder te delgen zal zijn. De heer Mr. J. P. Amersfoordt herinnert aan de verpligtingen van dit bestuur om den weg naar Leymuiden te onderhouden en acht, met het oog daarop, dat de polderlasten zelfs nog hooger moesten zijn. De heer Heynsius acht een vast cijfer van polderlasten niet wenschelijk en treedt in een overzigt der toenemende behoeften aan steenkolen en het onderhoud der stoomtuigen. De Voorzitter wenscht het cijfer van f 10.te behouden, daar nog veel groote werken in den polder moeten worden uitgevoerd voor dat de grondlasten geheven zullen worden en op welk tijdstip de polderlasten tot een minimum moeten gebragt zijn. Daarna gaat de Vergadering over tot de artikelsgewijze behandeling. UITGAVEN. Hoofdstuk I. Art. 5. Reiskosten van den KoofdopzigterDe Commissie stelt voor om die reiskosten met f 125.te verminderen en te bepalen op f 600.daar het voorgedragen cijfer haar te hoog voorkomt; echter wel wenschende dat de lloofdopzigter den polder veel bezoekt, maar voor weinig geld. De Voorzitter wijst er op dat de verschillende uit te voeren werken sorns zeer ver van elkander verwijderd liggen, waardoor nu en dan de noodzakelijkheid gebiedend vordert dat de Hoofd-opzigter in plaats van met 1 paard te kunnen- met 2 paarden moet rijden, en bij slecht en onstuimig weder een gesloten rijtuig moet gebruiken, wil'men de gezondheid van den tegenwoordigen Hoofd-opzigter niet blootstellen aan het lot dat de vorigen heeft getroifen. Hij wenscht daarom de post op 725.te behouden, doch brengt eerst het voorstel der Commissie in stemming, dat met 5 tegen 15 stemmen wordt verworpen. Art. 11Di-uk- en bindwerk. Voorgedragen op 700 wordt door den heer Viruly te hoog geraamd geacht. Spreker kan zich niet voorstellen dat de Secretarie van deu Polder in het bezit zelf van een klerkzoo veel nogtans moet laten drukken. De Voorzitter geeft daarop in korte trekken aan deu heer Viruly een overzigt van jietgeen aan de Secretarie te verrigten valtterwijl de heer Heynsius bedoeldeu heer hoofd-ingeland uitnoodigt zich eens persoonlijk te willen komen overtuigen van den toestand der Secretarie en het Archief. Daarna wordt het geheele Hoofdstuk I met algemeene stemmen aangeno men efl vastgesteld op f 22,610. Hoofdstuk II. Bij Art. 2, Volgn. 16, Onderhoud der kadendijken en beschoeijingenzegt de Commissie dat de aanzienlijke verhooging van dit artikel een gevolg is van den slechten toestand van sommige kadeu, en stelt voor om de 1000 voor buitengewone herstellingen kade Schinkel- polder en f 2000 voor andere polderkaden, als niet toereikend voor eene algeheele voltooijinghet art. 33 aanleg nieuwe werkenmet 3000 te verminderen en daarmede dezen post te verhoogen. Wordt besloten dit artikel aan te houden en te behandelen bij bovengenoemd volgnr. 33. Art. 3. Volgn. 17. Onderhoud wegen. Voorgedragen op 29,000, stelt de Commissie voor met f 300 te verminderen, door de toelage aan de op- zigters te doen vervallen en het getal van 17 wegwerkers niet met nog 2 te vermeerderen. De proef met het onderhoud der wegen ten vorigen jare genomen, acht zij als niet op breede schaal genomen, waarom zij wensche lijk acht die ook in dit jaar te herhalen, onder bepaling dat de arbeid pu- bliek worde aanbesteed. De Voorzitter zegtdat de toestand der wegen in den Polder zeer goed eene vergelijking met die van andere polders kan doorstaan dat de opzig- ters geene partikuliere werken mogen waamemen en belast zijn met eene groote geldelijke verantwoordelijkheidom al hetwelk de door het Dage lijksch Bestuur voorgestelde toelage hem zeer billijk voorkomt. De heer Bultman is tegen het verleenen der toelage even als de heer J. A. Beijerinck, welke laatstgenoemde heer zelfs het geheele korps weg werkers ware het mogelijkzou wenschen afgeschaft te zienals gevende de voorkeur aan publieke aanbesteding der wegen. De heer Viruly vereenigt zich met het voorstel der Commissie en wenscht de proef met het onderhoud voort te zetten. De heer Heynsius beantwoordt den heer Beijerinck en zegt dat een al geheele afschafling van wegwerkers in theorie zeer fraai klinkt.maar de ondervinding in de praktijk leert datzoo lang in den Polder geen ge- schikte arbeiders te krijgen zijnhet denkbeeld van zoodanige afschafling onuitvoerbaar is en hierop niet bezuinigd kan worden. De heer P. Rnaap Gz. voelt zich bezwaard over de vele bezigheden van den heer A. van Riessen, als lid van den Raad der gemeente Haarlcmmer- meer, lid van de Schoolcommissie enz.; hij VTeest dat die opzigter daardooi; zal bemoeijelijkt worden in de uitoefening zijner bediening bij den Polder. De heer Jhr. Mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg is er niet voorom de proef met het onderhoud verder voort te zetten en wijst er op, dat het gebrek aan geschikte arbeiders voortvloeit nit de te groote grondbezittingen, daar, door meerdere verdeeling van grond, kleine boertjes zouden komen, wier kinderen alsdan zich meer voor arbeiders zouden doen gebruiken. Spreker heeft geen bezwaar tegen aanbesteding en gros, hoewel hij vrede zal hebben met de proefheming. De heer Dr. C. E. Heynsius bespreekt daarop het voorstel van den Hoofd-Opzigter tot het toekennen van premien aan de opzigters, en zegt dat de voorgestelde toelage een goede prikkel zal zijn voor verdere pligts- betrachting. Het voorstel der Commissie om de f 300 toelage te schrappen, wordt in stemming gebragt en met 11 tegen 9 stemmen aangenomen. Daarop stelt Mr. J. P. Amersfoordt voor, dat aan het Dagelijksch Be stuur een crediet van 300 worde verleend tot het uitreiken van premien aan de opzigters, naar aanleiding van het daaromtrent voorgestelde door den Hoofd-Opzigter, welk voorstel met 9 tegen 11 stemmen wordt verworpen. Alsnu komt in stemming of de proef met publieke aanbesteding zal worden genomen, hetgecn met 14 tegen 6 stemmen wordt aangenomen, en besloten het getal wegwerkers op 17 te houden en niet met 2 te vermeerderen. Hoofdstuk II. Art. 6e. Bezoldiging machinistenmolenaars enzVoor gedragen op f 11,800. De heer Mr. J. D. Viruly stelt voor om de verhoogingen van tracte- menten aan Holla en anderen te schrappen. Dit voorstel in stemming gebragt, wordt met 6 tegen 14 stemmen ver worpen. Hoofdstuk III. Art. 2. Rijnlandsch bundergeld. Voorgedragen op/1840, zegt de Voorzitter dat dit artikel met f 300 moet worden verhoogd, hetgecn wordt goedgekeurd, en alzoo gebragt op f 1140. Bij art. 7 zegt de Voorzitter, dat het bedrag van f 8 moet worden bij- gevoegd wegens de jaarlijksche recognitie aan het departement van oorlog voor huur van grond, waarop is aangelegd de weg om het fort Schiphol. Deze verhooging, door de Vergadering goedgekeurd, wordt dit artikel gebragt op f 261.02 Het geheele Hoofdstuk III wordt alsnu vastgesteld op f 4251.02}. Hoofdstuk IV wordt vastgesteld op f 34,780. Hoofdstuk V. Art. 3. Toezigover de Veenderijen. De Commissie stelt voor om dien post te verminderen, door de toelage aan den Opzigter van Drtra niet te verleenen. Dit voorstel in stemming gebragt, wordt met 13 tegen 7 stemmen aangenomen, en deze post gebragt op f 700. Hoofdstuk VI. Art. 1. Aanleg nieuwe werkenDc Commissie stelt voor om dit bedrag te brengen op /5800, en de/3000, uitgetrokken voor de verdeeling van de kolenloods aan den Cruquius, voor de helft geraamd op 3000, over te brengen op Volgn. 16 en te doen strekken tot verbetering van verschillende kaden rondom den Polder gelegen. Daarover hebben langdurige beraadslagingen plaats. Door den heer Dr. C. E. Heynsius wordt op zeer duidelijke wijze aan- getoond dat dc verdeelde kolenloodsen het eenige middel is om eene bc- hoorlijke controle op het verbruik en de kwaliteit der steenkolen te leeren kennen. Nadat de Voorzitter het aannemeljjke en nuttige van zoodanig ingerigte bergplaats heeft aangetoond, en andere leden ook de voltooijing van de in dit jaar aangevangen verdeelde kolenloods aan den Lijnden wen schelijk achten, wordt door den Voorzitter het voorstel der Commissie in stemming gebragt, hetwelk met 13 tegen 7 stemmen wordt aangenomen, zoodat het artikel wordt gebragt op f 5800. Dc heer Mr. J. D. Viruly stelt voor om de f 3000, afgevoerd van Volgn. 33, Hoofdstuk VI, Art. 1, te brengen op Hoofdstuk VI, Art. 2, buitengewone herstellingen, ten einde die f 3000 te doen strekken tot verbetering van den weg naar Leijmuiden; welk voorstel met 15 tegen 5 stemmen wordt verworpen. Alsnu wordt in stemming gebragt Volgn. 16, Hoofdstuk II, Art. 2, uitgetrokken op f 11,311. Daar de Commissie -op haar voorstel niet aandringt om de f 3000, nu vrijgevallen door de aanneming van haar voorstel, waarbij de aanleg van nieuwe werken is geraamd op f 5800.wordt het bovengemeld artikel zonder hoofdelijke stemming aangenomen en vastgesteld op/111,311. waardoor het geheele Hoofdstuk zonder hoofdelijke stemming wordt goed gekeurd en vastgesteld op 140,260. De heer D. W. P. Wisboom van Giessendam wenscht die gelden tot dijksverbetering aan te wenden, terwijl de heer Dr. C. E. Heynsius de voorkeur geeft om die te bestedeu tot verbetering van de jaagpnden. Dit voorstel der heeren D. W. P. Wisboom en Dr. C. E. Heynsius tot hetzelfde doel, hetzij /dan tot binnen- of buiten-dijksverbetering in stemming gebragt, wordt met 18 tegen 2 stemmen aangenomen. Het geheele Hoofdstuk blijft alzoo op het cijfer van 27,600.en wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd en vastgesteld. De Vergadering besluit, alvorens de Onvoorziene Uitgaven te behandelen, over te gaan tot de INKOMSTEN. waarvan de zes eerste Hoofdstukkeu zonder eenige discussien worden goed gekeurd en vastgesteld. Hoofdstuk VII. Art. 1, Volgn. 52. Omslagen. De Omslag wordt goed gekeurd en vastgesteld op 10.per bunder; tengevolge daarvan wordt Hoofdstuk VII, Art. 1, Volgn. 35, Onvoorziene Uitgaven, gebragt op f 5432.10, en alzoo de geheele Begrooting vastgesteld op: f 236,884.12} in ontvangst en f 236,884.12} in uitgaaf; saldo nihil. Door den Voorzitter in stemming gebragt, wordt de Begrooting met algemeene stemmen aangenomen. Dc Voorzitter brengt dank aan de Commissie voor de door haar vol- bragte taak. 5°. Dc Rekening van het Hulpfonds over het dienstjaar 1868 wordt door de Vergadering goedgekeurd, waarbij Dijkgraaf en Heemraden zich van mede-stemmen hebben onthouden. 6°. De Voorzitter zegt, dat het Kohier van Omslag niet kan worden behandeld voor in het laatst der maaod Januarij of begin van Februarij 1870 e. k., hetgeen door de Vergadering wordt goedgekeurd en daarbij het Dagelijksch Bestuur wordt gemagtigd om zoo noodig gelden op te nemen. 7°. Komt aan de ordc het antwoord van den heer A. L. Dijserinck, op het besluit van Hoofd-Ingelanden, in zake den door dien heer in ruil en koop aangevraagden grond. Daar de heer A. L. Dijserinck wel de twee beste bunders voor den prijs van f 1000 wenscht te hebben, maar niet de overige onder de aanvragc begrepen twee bunders der zoogenaamde rusiehoek, als zijnde veel minder kwaliteit van grond, doen Dijkgraaf en Heemraden het voorstel om bij het eenmaal genomen besluit te blijven volharden en aan den heer Dijserink al den door dezen aangevraagden grond tegen f 1000 per bunder te ver- koopen of dit nader verzoek af te wijzen. Dit mondeling voorstel in stemming gebragt, wordt met 15 tegen 5 stemmen aangenomen. 8°. Niemand der leden meer het woord verlangende, wordt de Vergade ring door den Voorzitter gesloten. Op Zondag 24 April, des avonds ten zes urezal Ds. J. Kraaijenbelt, predikant te Heemstede, de godsdienstoefe- ning in de Hervormde Kerk te Abbenes leiden. De heer Kraaijenbelt naar Alkmaar vertrekkendeis dit de laatste maal dat Z.Eerw. als predikant van Heemstede, voor deze gemeente zal optreden. GEBORENAaltje, dochter van W. van 't Hof en A. Jongkind. Poulus, zoon van C. van Wieringen en M. Vreeken. Elisabeth Wilkel- mina, dochter van G. van der Beek en A. J. A. van Bavel. Elisabeth, dochter van J. van der Linden en A. M. Mulders. Andries, zoon van A. Huiskens en M. Veen. Cornelis, zoon van W. Berkhout en C. Meulekes. Leendert, zoon van J. Hagenaar en N. Spaans. Johannes Cornelis, zoon van J. Hulsbos en L. van den Heuvel. Adrianus, zoon van O. Groeneveld en G. Sepers. Willemina, dochter van J. Datema en M. van Doom. Christiaan, zoon van G. Treur en L. de Pater. -- Anna Maria Martha, dochter van G. IJzermans en H. Bakkers. Jan, zoon van D. van Wijk en A. A. Branderhorst. Adriana, dochter van W. Jooren en C. Timmer. Cornelia Catharina, dochter van L. van Balen en H. Mulders. Arnoldus Seraphinus, zoon van H. van Rooden en D. Blommaert. Jacob Cornelis, zoon van P. de Koning en A. Hoogvliet. OVERLEDENKlaasoud 3 wekenzoon van E. Kooijman en H. Dirkmaat. Maria, oud 4} maand, dochter van P. Stolwijk en A. Hoo- genboom. Theodoras, oud 12 maanden, zoon van D. Wiebes en A. Motthe. LEVENLOOS AANGEGEVEN1 kind van Francina Faas, ongehuwd. ONDERTROUWD: R. Vennik met J. de Bruijne. P. Gouweleeuw met A. B. Berends. J. Tensen met M. Roodenburg. GEHUWDII. Boterbloem met A. van Kooten. P. Klomp met A. Dekkers. Ons is het volgende, met verzoek tot plaatsingtoegezon- den „Op den tweedeu Paaschdag had er in de hervormde kerk aan het Hoofddorp eene indrukwekkende plegtigheid plaats, onder de leiding van Ds. van Wisselingh. Vijf-en- tachtig personenwaaronder onderscheidene reeds bejaarden en gehuwdenwerden tot ledematen bevestigdnadat vooraf aan een dezer de H. Doop was toegediend. De groote scharenit belangstelling en nieuwsgierigheid van alle kanten opgekomenmaakte het ruime kerkgebouw bijna te klein. De oorzaak van dit getal, driemaal grooter dan voorheen moet gezocht worden in het werk der Evangelisatie, waarop, ook in vele andere opzigten, een zigtbare zegen rust." Betliwe12 April. Het wintergewas staat vrij goed te velde, hoewel het door de hevige Eebruarij-koude niet weinig benadeeld is. Wat de tarwe betreft, kan men nog niet zeg- gen of zij al dan niet zal kunnen blijven staan, vermits de werking nog van te geringe beteekenis is; ligtelijk zullen enkele stukken aithaus verloren zijn. Van de rogge heeft men eenige akkers moeten omploegen en met zomervruchten be- zaaijen. Van de garst heeft men eene goede verwachting. Met het koolzaad echter is het treurig gesteld, zoo ook met de klaver. Het grootste gedeelte is uitgereden of omgeploegd daar het eerst van de muizenen toen deze door de felle vorst waren verdelgd, door de langdurige vreeselijke koude te veel geleden had. De weidegronden leveren mede nog een trenrig gezigt op. Maar dat men goede hoop heeft op de toe- komst, bewijzen de hooge prijzen, bij verpachtingenook van uiterwaarden besteed; een derde of een vierde meer dan ten vorigen jare. Weinig of geen groeikracht wordt nog waarge- nomenalles is nog doodsch en dor; daarbij werken de nacht- vorsten uiterst verderfelijk. Toch is in dit alles gedurende de laatste dagen veel verbetering gekomen; het weder wordt warmer, ook de nacbten zijn minder koud, er is eenige regen gevallen, teekenen van leven vertoonen zich in de natuur boomen en planten loopen uit. De aardappelen zijn alien ge- poot, het weder was daarvoor zeer gunstig. Weldra zal men de beetwortels zaaijen. De veestapel is gezond en duur. De jongste paarden- en beestenmarkten hebben het bewezen. Varkens van zes weken, worden voor 8 a 10 verkocht. Beverwijk, 15 April. De raad dezer gemeente heeft be sloten pogingen aan te wenden om de voor vele jaren opge- heven veemarkt te herstellen, waartoe in het midden der ge meente, op de Breestraat, een doeltrefifend terrein is beschik- baar gesteld. Indien dit plan (link wordt ondersteund zal het, nu wij aan alle zijden eene goede kommunikatie hebben, zeker slagen. Doesborg'h14 April. De hier gevestigde afdeeling Gel- dersche Maatschappij van Landbouw heeft in hare laatste ver gadering, te Hummelo gehouden, den voorzitter, den heer E. G. Planten, burgemeester van Steenderen, als een blijk van hoogachting en hulde, een prachtige zilveren medaille aan- geboden. De heer Planten had nu reeds 25 jaren het voor- zitterschap met onverflaauwden ijver waargenomen. Wijhe14 April. De graslanden zijn sedert de laatste ge vallen regens zeer vooruitgegaan. Indien het weder gnnstig blijft, zal het vee weldra in de weide worden gedaan. De boomen vertoonen over het algemeen zeer veel bloesemknop- pen. Men is allerwege bezig met het poten van aardappelen en het uitzaaijen van zomerzaden. Het thans heerschende we der is daarvoor zeer gunstig. Terwijl alle parlementen Paaschvakantie hondenheeft in Frankrijk de Senaat gemeend niet te mogen rustendaar het Senatus consult tot vaststelling der nieuwe grondwet moest behandeld worden. Maandag en Dingsdag was dit ontwerp. besluit in diskussie, en met algemeene stemmen heeft de Senaat de nieuwe grondwet aangenomen. Den 8 Mei a. s. zal het fransche volk vertegenwoordigd door tien millioen kiezers zich op zijne beurt over haar hebben te verklaren. De Eranschen worden geroepen om met ja eu neen hun oordeel uit te sprekeuen de keizer heeft. gemeend dat al die kiezers beter zullen begrijpen was zij eigenlijk te doen hebben, wanneer hij zelf hull een brief schijft. Dit doet Napoleon III ook en elk stemgeregtigd franseh burger krijgt een brief van den souverein ten geleide van het daarin toe- gelicht senatus-consult. Ofschocn door de republiekeinsche eu anti-napoleonistische partijen niets onbeproefd wordt gela- ten om de kiezers te_ doen neen stemmen of thuis te houden, mag men - de aanneming van de nieuwe grondwet door het volk voor zeker houden. Ten vervolge op hetgeen wij in ons vorig overzigt mede- deelden met betrekking tot de kabinetswijziging diene, dat de heeren Buffet en l)aru, ministers van financien en van buiten- landsche zakenop hun verzoek ontslag hebben gekregen dat de heer Segris, tot dusverre minister van openbaar on- derwijs tot minister van financien benoemd de heer Olli- vier, minister van justitie en voorzitter van den ministerraad, ad interim met de leiding van het departement buitenlandsche zaken, en de heer Maurice Richardminister voor de schoone kunsteninsgelijks ad interim met de leiding van het depar tement onderwijs belast is. Eenige malen hebben wij gesproken van den aannemer Comtd, die een of meer klappen in het aangezigt gekregen heeft van prins Murat, lid der keizerlijke familie, en vol- doening daarvoor eischte. De geklapte aannemer heeft nu plotseling zijne aanklagt ingetrokken omdat het hem reeds een genoegdoening is dat de zaak voor het hoog-geregtshof hetwelk te Tours zitting hieldzou hebben gediend. Hij verlangt juist geen vonnis tegen den prinselijken klappengeverwant de vaderlandslievende en dynastie-eerende eischer zou om niets ter wereld willen dat zulk een vonnis de regering in moeije- lijkheden kon brengen De andere landen van Europa hebben in de afgeloopen week al bitter weinig belangrijk politiek nieuws opgeleverd wij betreuren dit gemis niet, daar onze beperkte plaatsruim- te in dit nommer ons bovendien tot groote beknoptheid noopt.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1870 | | pagina 2