1870. Vrijdag, 16 September. N°. 37. VAN A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Elfde Jaargang. Maarlemmermeer. Gemeenteraad van Ilaarlemmermeer. l<an«lbonw. \s& \mwi Prijs vaii het Abonnement in het Jaarf f, PROGRAM MA Tentoonstelling van Vrucliten, Bloemen en Planten, Zitting van Donderdag 25 Aug. 1870. Prijs der Advertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12'/, Cent. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven: WEE1BLAD IIA A II TEH ME IIMG Git Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. DER te houden door het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam, op (le Terreinen van de Kon. Ned. Tuinbouw-Maatschappij „Linnaels" te Watergraafsmeer van den 8>ten tot en met den 16^-n October 1870. Art. 1. Door het Paleis vOor Volksvlijt wordt, met mede- werking van de Kon. Kederlandsche Tuinbokm-Maatschappij Linnaeus eene Tentoonstelling gehouden van vruchten, bloemen en planten. Art. 2. De regeliiig van al hetgeen deze Tentoonstelling betreft is van wege de directie van het Paleis voor Volksvlijt opgedragen aan de heeren Groenewegeu C°. en J. C. Krook, bloemisten. Art. 3. De inzending en medewerking staat vrij aan alle liefhebbers van planten en bloemkweekers, zoo hier te lande als elders vvoonachtig. Art. 4. Men wordt verzocht brieven en opgaven van in te zenden voorwerpen franco te adresseren aan de heeren Groenewegen C°.Plantaadje, Pransche laanV 39, te Amsterdam. Deze opgavenwaarbij tevens het nummer van mededinging moet worden gemeld, moeten geschieden voor of op den 30 September. De voorwerpen gelieve men op den 5 October vrachtvrij in te zenden. Art. 5. De vruchten, bloemen en planten moeten, zooveel mogelijkvan duidelijk gesehreven namen en van een merk voorzien zijn. Art. 6. De vruchten zullen op bordjes en de afgesneden bloemen in daarvoor geschikte flesclijes worden tentoongesteld. Deze voorwerpen en vvat er ineer tot het tentoonstellen wordt vereischtzullen aan de inzenders worden ver^trekt. De in- zenders worden verzocht bij de opgaven, bedoeld in art. 4, tevens kennis te geven van het gelal der benoodigde bordjes of flesclijes. Art. 7. Van iedere verscheidenheid van appeleu en peren, a°' 16zullen drie stuks moeten worden bedoeld onder ingezonden. Art. 8. De beoordeeling geschiedt op den 6 October, door eene daartoe uit te noodigen commissie. Art. 9. De prijzen worden toegekend, onverschillig of er een of meer inzenders zijn, echter alleen aan hen, die aaii de eischen in het progranima gesteld, voldoen. Art. 10. oor het verzorgen en bewaken der voorwerpen zal door de commissie van regeling met de meeste naauw- gezetheid, echter zonder hare verantwoordelijkheidworden zorg gedragen. Ieder inzender zal de bevoegdheid hebben daartoe buitendien, in overleg met genoemde commissie, iemand aan te stellen. Art. 11. De inzenders van afgesneden bloemen worden verzocht die, zoo noodig, gedurende den duur der Tentoon stelling te ververschen. Art. 12. De inzenders hebben persoonlijk vrijen toegang tot de Tentoonstelling, de inzenders van bekroonde voorwer pen en zijdie door het schenken van prijzen blijben van belangstelling geven, met twee dames. De leden van het 1 aleis voor J olksvlijt hebben toegang volgens het reglement en de leden van de A on. Nederlandsche Tuinbouw-Maatschappij „Linnaeus" met dames. Art. 13. De voorwerpen moeten op den 17 October worden teruggehaald. Afgesneden bloemen en vruchten, waar- ovcr op dien dag nict is besehikt, zullen worden opgeruimd. Art. 14. Als prijzen voor de beste voorwerpen worden uitgeloofd V Verzamelmg van 25 Verschillende Annusle prijs verguld zilveren meaaille; 2e prijs zilveren medaille; 3e prijs brouzen medaille. 2- Vcrzameling van 25 verschillende Peuen: le prijs verguld zilveren medaille; 2c prijs zilveren medaille; 3e prijs bronzen medaille. •i. Vcrzameling van 15 verschillende schoone en goede Tafelappelen le pnjs zilveren medaille; 2e prijs bronzen medaille. 4. Vcrzameling van 10 verschillende schoone en goede Appei.en voor de keukenle prijs zilveren medaille; 2e prijs bronzen medaille. 5. erzameling van 15 verschillende schoone en goede Tafelperen le prijs zilveren medaille; 2e prijs bronzen medaille. 6. erzameling van 10 verschillende groote, schoone en goede lb;hex Voor do keuken: le prijs zilveren medaille; 2e prijs bronzen medaille. ihen half mud schoone en goede Appex.en, met opgaaf van de voor- handene hoeveelheid en van den prijs.- le prijs verguld zilveren medaille; 2e prijs zilveren medaille; 3e prijs bronzen medaille. 8 Verzameling van 10 trossen rijpe Druiven, zoo mogelijk in verschei- denheden: le prijs zilveren medaille; 2e prijs bronzen medaille. 9. Verzameling van 2 schoone en groote Meloenen le prijs zilveren medaille2e prijs bronzen medaille. 10. Verzameling van Sierkalabassbn le prijs zilveren medaille- 2e prijs bronzen medaille. \el'zsMebDg VIU1 2 rijpe Ananassek: le prijs verguld zilveren me daille; 2e prijs zilveren medaille. 12. erzameling van nitheemsehe 1 rixtiten le prijs zilveren medaille; 2e prijs bronzen medaille. ALLE TOEZENDINGEN, KEDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseren aan VAIN BONGA C°.te Amsterdam. Uiterlijli Woen.sdafj.) 13. Verzameling van verduurzaainde Vruchten: le prijs zilveren medaille; 2e prijs bronzen medaille. 14. Verzameling van afgesneden Bloemen: le prijs zilveren medaille; 2e prijs bronzen medaille. 15. Verzameling van bloeijende Planten le prijs verguld zilveren me daille; 2e prijs zilveren medaille; 3e prijs bronzen medaille. 16. .Verzameling van Sierplantenle prijs verguld zilveren medaille; 2c prijs zilveren medaille; 3e prijs bronzen medaille. Bij gelegenheid der Tentoonstelling zal door den heer J. I. de Beucker, hoofdleeraar aan de tuinbouwschool der Koninklijke Nederlandsche Tuinbouw-Maatschappij Linnaeus" van Maandag 10 tot en met Zaturdag 15 October, dagelijks lies middags ten 12 ure, eeue voordragt gehouden worden over de snoeijing eu kweeking der ooftgewassen en over de tentoongestelde voorwerpen. Bij zonnig weder zullen deze voordragten vervangen wordeD door voorstellingen met de zon-microscoop. Tot deze voordragten hebben de bezoekers der Tentoonstel ling, de leden van het Paleis voor Volksvlijt eu de leden van de Kon. Nederlandsche Tuinbouw-Maatschappij „Linnaeus" vrijen toegang. Voorzitter: de Heer J. TV. Lantzendorffer. Tegenwoordig 12 leden, zijnde de heeren Buis, de Breuk, Klapwijk, van Vuuren, Dorbeck, van Riessen, Timmermans, Tensen, Knaap, Lanser, Scbone en 't Jlooft. De notulen van 28 Julij 1870 worden gelezen en goedgekeurd. 1. Aan de Vergadering wordt het volgende meegedeeld: a. eenige Staats- en provinciale bladen; b. dat door heeren Gedeputeerde Staten zijn goedgekeurd de eerste supp. hegi-ooting dienst 1870, een raadsbesluit tot af- en overschrijving in de begrooting dienst 1870, en Let Kohiev van den Hoofdelijken Om slag dienst 1870; terwijl afwijzend is besehikt op de tegen dat kohier ingebragte bezwaarschriften van P. Knaap en H. F. Bultman; c. een sehrijven van B. Burghout, waarbij bij bedankt voor zijne benoe- ming tot lid der plaatselijke scboolcommissie d. dat op beden in de Ilaarlemsche Bankvereeniging nog in beleening is 10,000.— Alle deze mededeelingen worden aangenomen voor notificatieterwijl door den beer P. Knaap nog wordt meegedeeld dat bij zich ter zake van zijuen aanslag in den hoofdelijken omslag heeft gewend tot Z. M. den Koning. 2. De Gemeente-rekening en de Rekening van bet Burgerlijk Armbestuur dienst 1870 worden, nadat de commissien van onderzock dier rekeniugen hanr rapport hadden uitgebragt, vastgesteld: de le in ontvang opf 46,174.19. in uitgaaf op35,'550.97. Batig Saldo10,623.22. de 2e in ontvang op5,882.594. in uitgaaf op5,864.83. Batig Saldo17.76J. 3. Wordt goedgekeurd de Rekening van het bestnnr der Teekensehool over 1869in ontvang opy 408.74. in uitgaaf op309.21. Batig Saldof 99.53. 4. Op het daartoe gedaan verzoek wordt aan den Hulponderwijzer G. H. Zieleman eervol ontslag verleend uit gemelde betrekking, te rekenen van 1 September 1870. 5. Wordt besloten om op de school van den hoofdonderwijzer Boekel een hulponderwijzer te plaatsen op een jaarwedde van 400. 6. Komt nader in behandeling het adres van den hoofdonderwijzer Tim- mer, houdende verzoek om te worden verplaatst naar de nieuwe school n°. 8. Nadat hieromtrent nog kortelijk was van gedachten gewisseld wordt op het verzoek afwijzend besehikt. Dientengevolge zullen alsnu sollicitanten worden opgeroepeu voor de betrekking van hoofdonderwijzer aan school 8. 7. Wordt besloten op de school n°. 7 (hoofdonderwijzer de heer Timmer) een kweekeling te plaatsen op eene toelage van 200. .8. Wordt opgemaakt eene nominatie van twaalf personen, welke aan den heer commissaris des koitings moet worden ingezonden om daaruit de keuze te doen van zetters voor de directe belastingen voor het jaar 1871. 9. Aan den heer A. .T. Klarenbeek wordt afsehrijving verleend op zijnen aanslag in den hoofdelijken omslag dienst 1870, voor 5/12 gedeelten, ter somme van f 2.29. 10. Overgegaan zijnde tot de uitloting van een ter aflossing bestemd aandeel in de geldleening ten laste der gemeente van 1870, groot/23,000, zoo wordt uitgeloot het aandeel-nummer een, groot 1000.om met 1 January 1871 te worden afgelost. 11. Wordt na eenige beraadslaging vastgesteld het ontworpen nieuwe reglement voor het Burgerlijk Armbestuur. 12. De behandeling van de verordening op de brandweer aangevangen, doch niet ten einde gebragt zijnde, wordt de discussie verdaagd tot de volgende Vergadering. 13 De beer Buis acbt het wcnschelijk dat er een inventaris zij van de gemeentegoederen. De Voorzitter zegt dat die inventaris er is. 14°. De heer Buis zegt nog, dat bij het niet gocd acht dat de concierge Legel in het raadhuis woont. Ook de Voorzitter is daar niet voor, en zou het ook wel wcnschelijk achten als zulks anders was. De heer van Riessen is er ook niet voor, en mcent dat. daarin ook wel Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. verandering is te brengen, bijv. Legel aan te zeggen een ander huis te zoeken, en dan zijn tractement vvat te verhoogen. De Voorzitter wil deze zaak later behandelen bij de begrooting. Daartoe wordt besloten. De Vergadering is daarop gesloten. Agenda voor de Vergadering van den Gemeenteraad van Haarlemmermeer, te houden op Donderdag 22 September 1870 ten Raadhuize. 1. Ingekomen stukken. 2. Adressen van de aannemers van Beek en van der Wilk, om uitstel voor de oplevering der scbolen N°. 7 en 8. 3. Rekwest van J. van Emmerik, in zake het onderwijs. 4. Benoeming van hulponderwijzera. Voordragt voor school N°. 5, de heeren: Hendricus Brauns, te Assen; Willem Verslnijs, te Groningen; Hermanus Schipper, te Zaandijk. Voordragt voor school N°. 6, de heeren: Willem van der Spek, te Krimpen a/d. IJsselMartinus van Tolte Schoon- rewoerd; Jan Kuilmante Kolhorn. 5. Benoeming van een lid der plaatselijke School-Commissie; aanbevolen zijn de heeren L. Houtkooper en Alb. Suidgeesl, 6. Aanbieding der begrooting voor 1871. 7. Idem voor het burgerlijk Armbestuur. 8. Conceptbesluit tot heffing van opcenten op de personele belasting. 9. Verordening op de brandweer. 10. Adres van A. Colijn, om grond in koop te hebben. - 11. Kohier der hondenbelasting over 1870. 12. Bestek der aanbesteding van steenkolen. 13. Condition tot verpachting van dorpsgrond. 14. Voorstel tot den verkoop der hulpschool op sectie L L, kavel 12. van 7 tot 13 September 1870. GEBORENPieter, zoon van C. Gijzenberg en A. van iler Meer Klaas, zoon van G. Honing en M. van Mouwerik. Magdalena, doehter van C. W. Vlasveld en M. de Nijs. Cornelis, zoon van F. Blijlevcn en A. E. Roitsma. Anna Maria, doehter van A. van den Enden eu S Clement. Klaas, zoon van C. Alderhout en M. Elsinga. Cent, zooii van J. Kool eu C. Vuik. Anne Maria, doehter van J. G. Scbone en J. van Blaaderen. Maria Volkerdina, doehter van C. Eijken en T Leeuw. Pieter, zoon van M. Reedijk en J. Korstman. Johanna Klasina, doehter van C. de Gier en J. van der Mooren. Gerardus, zoon van C. A. Polak en J. van der Linden. Sieberen, zoon van A. van der Plaat en S. Huisinga. Wulf, zoon van H. van Donselaar en A. F Beumer. Bruin, zoon van T. Visser en A. Blidderswijk. Cornelis zoon van A. Fijan en G. Hoogeveen. Metje, doehter van J. de Reus en II. van der Wal. Jannetje, doehter van C. van Dam en C. van der Wilk. OVERLEDENWilhelmus, oud 2 jaren, zoon van B. van Koutereu en M. Anse. Guurtje, oud 5 weken, doehter van A. KuiperenM. Dekker. Anna Margaretha, oud 5 maanden, doehter van P. G. van Rijn en A. Verhoeven. Aaltje, oud 22 maanden, 1 van P. G. v doehter van M. Verbeck en A. "mu"u,'u) uui.ui/ci vdu 1*1. >crueeK en A. Wegman. Leendert, oud bijna 10 maanden, zoon van C. Metselaar en A. Lodder. Pieter, oud bijna 6 maanden, zoon van A. Vermeulen en J. de Vogel. Aaltje, oud 5 maanden, doehter van W. van't Hof (ovcrl.) en A. Jongkind. LEVENLOOS AANGEGEVEN: 1 Kind van J. Timmereo J. van Ginkel ONDERTROUWD: geene. GEHUWD: J. Beers met M. Kerkvliet. B. Duwel met K. Verdnijn Postkantoor van Vertrek te Haarlemmermeer. Eerste helft der maand Augustus 1870. LIJST VAN BRIEVEN DIEUITHOOFDE VAN ONBEKENDHEJD DER GEADRESSEERDEN, NIET BESTELD ZIJN KIJNNEN WORDEN. N°. 1. P. Goeman,te Amsterdam. 2. A. Vermeulen, Bodegraven. 3. G. Kloppenburg, Putten. Van den Rijnkant wordt het volgende ben'gt„Zeer onge- lijkmaar toch overal in den omtrek bestaal de ziekte onder de aardappelen. Op sommige akkers, ook al naarmate van den grond, waarop de aardappelen worden geteeld komt de ziekte ernstig voor. Doch in meer verwijderde strekenwaar dc verbouw van aardappelen hoofdzaak is, heerscht zij niet in die mate, als geruchten en berigten doen voorkomen. Dat zulke berigten den verbouwers niet onwelkom zijnotndat er dan over het bepalen der prijzen wat ruirner kan besehikt worden, is gereedelijk aan te nemen. Nacht en dag houdt bijna zonder tusschenpoozende wind met onverminderde kracht aan cn allerwege laat hij de sporen zijner vernielende uitwerking achter. Cnjielle (Langstraat) 12 Sept. De handel in hooi is sedert de laatste opgave weder levendig gewordeu, zoodat opkoopers dagelijks aan de huizen komen en tot f 21 per 1000/2 kilogrammen besteden. Intusschen zijn de verkoopers niet meer algeraeen tot afzetlen geneigdomdat de omstan- dighedeu zeer veranderd zijn. De hoop toch op de tweede snede is zeer vcrflaanwd, veel nagras is door den jongsten

Weekblad van Haarlemmermeer | 1870 | | pagina 1