A d v e r t e ii t i e n. VerkoopiDg van Houtwaren, BOUW- en WEILAND, 250,000 Mark of 400,000 Thaler L AIV D B O U W. RUIM 175 HECTAREN, Het Belegerde Parijs., ffliUMTOHMOTM, In de maand Julij a. s., J\°. 1. Eene Partij Bouw- en Weiland en Dijksgrond, N°. 2. Eene Partij uitmuntend Weiland, met Huis, N°. 5. Twee goed ingerigte Huizen, met Schuur, Originele Loten zijn allerwege aan te koopen en te spelen geoorloofd. Men reike aan de fortuin de hand! S. Steindecker Comp., Koffijhuis en Stalhouderij Zeldzame gelegen heid. biiitengewoon fraai LANDBEZIT, vierkant aaneen liggenduitmuntend toegemaakt, Uitgave van D. A. THIEME, te Arnhem. Acht-en-zeventig duizend Gulden Jngcsoubcn. In 't Verslag van den Gemeenteraad op Woensdag" 24 Mei 1871 ten 10 nur, te Bennebroek bij Haarlem. C. RARRER Dzn. Op Dingsdag den 23 Mei 1871, Alom zijn verzonden de Eerste en Tweede Aflevering' van GERARD KELLER. Zwakte en VerzwaJclcing. Mijnheer de Eedacteur! Door niemand zal elke eerlijke poging tot bevordering van het onderwijs meer worden toegejuicht dan door mij. En daar de bloei van dat onderwijs in de grootste mate afhan- kelijk is van de uiterlijke omstandigbeden en van de gemoeds- stemming van den onderwijzer, acht ik het een der eerste pligten van een Gemeentebestuur, 's mans ijver en zijne raoeite ruimschoots te beloflnen en zijn vaak niet benijdenswaardig lot zoo veel mogelijk te verbeteren. Waar de onderwijzer ge- drukt wordt door huiselijke zorg en kommer, omdat hij in de behoefte vhn zicli en de zijnen naar eisch van zijn stand niet kan voorziendaar kan het niet anders of zulks werkt zeer ongunstig terug op zijnen arbeid in de school, tot groote schade voor de maatschappij. Dit schijnt het achtbaar Gemeentebestuur van Haarlemmer- meer begrepen te hebbenalle openbare hoofd-onderwijzers in deze gemeente hebben eene verhooging van salaris ontvan- gen van f 100. Loffelijk is dit besluit te noemenomdat wij willen voor- onderstellen dat de Raad gehandeld heeft uit het beginsel van billijkheid en algemeen belang. Tocli dringen zich een paar gedachten juist omtrent dit beginsel bij ons opdie wij niet kunnen onderdrukken. Of mag men billijk zijn jegens den eendoor onbillijk te wor den jegens den ander En tochdit is hier bij vernieuwing geschied. Een groot aantal ingezetenen in deze gemeente wordt door genoemd besluit gedwongen zich op nieuw eene verhooging in den hoofdelijken omslag te getroosten voor een onderwijs, dat zijvolgens hunne godsdienstige overtuiging verderfelijk achten voor hunne eigeue kinderen en voor de maatschappij in 't algemeen, terwijl zij reeds gebukt gaan on- der de lasten, verbonden aan de oprigtiug en instandhouding hunner eigene scholen. Is dat billijk Daarenboven. Meer dan de openbare onderwijzer dit be- hoeft, moet de bijzondere onderwijzer, ter oorzake van zijne beperkte hulp zich met opoffering zijner krachten en gezond- heid mspannen om zijn onderwijs te doen beantwoorden aan de eischen van onzen tijdom alzoo mede bevorderlijk te zijn aan het algemeen welzijn. En toch wordt de laatstemet zijne, het kan niet anders, karige belooning, bij genoemd besluit geheel vergetenbehalve daarindat hij mede bijdra- gen mag in de verhooging van salaris, zoo eenparig en on- gevraagd den eerste toegekend. Is dat ook billijk? Is die vrijgevigheid 1 van den Raad inderdaad vrijgevig Een en ander maakt de vrijheid van het bijzonder onder wijs eenvoudig een leugen. en de gelijkheid daarvan met het openbare onderwijs, volgens de wet, niets dan bedriege- lijken schijn. Hoogst wenschelijk ware het daaromdat het Gemeentebestuur van Haarlemmermeer het besluit in quaestie zoodanig konde wijzigen, dat het in waarheid billijk en in 't algemeen belang werde. Hoogachtend heb ik de eer te zijn Haarlemmermeer, UEd.-Dienaar 15 Mei 1871. P. Veiskuijl. Wij maken hierbij inzonderheid op de in 't blad van heden staande advertentie der Ileereu S. SteilldecKer COIHJ). te Hamburg opmerkzaam. Hier is sprake van Oiiginele Loten tot eene zoo overvloedig met prijzen voorziene verloting, dat zich ook hier te lande eene aanmerkelijke deelneining veron- derstellen laat. Die onderneming verdient des te meer het voile vertrouwendaar de beste waarborgen door den Staat geboden zijn en ook voornoemd huis door eene steeds streng reeele bandelwijze en prompte uitbetaling van talrijke prijzen algemeen bekend is. op nader aan te kondigen Tijd en Plaats, zullen te Hillegom in het openbaar worden geveild en verkocllt met daarop staande BOGWMANSWONING, groot ruim SO Bundersgelegen in den Haarlemmermeerpolder, gemeente Haarlemmermeer, nabij de Hillegommerpont, Afdeeling Beinsdorp, Polder Sectie N, Kavel 11. genaamd„DE OUDE BAKKERIJ", in den Venneperpolder on der Hillegom, groot 1 Bunder 39 Boieden ?0 El. en GEOOTEN TIJI1V, aan de Westzijde van de Dorp- straat, te Hillegom. Informatien bij de Notarissen J. SCHELTUS te Hillegom, en G. KUIJS te Amsterdam. in 't Weekblad van Haarlemmermeer 5 Mei lees 'kdat de Hr. BREURE en ik tot Leden der Schoolcommissie waren voorgedragen. Ik vond dit zeer vereerend voor mijdoch nietdat P, R1VAAP van mij zeidedat ik bezwaarlijk mijn' naam kon schrijven." Hoe weet P, R1VAAP dit? Is hij dan zoo knap? Waaruit blijkt dit? Zeker niet uit het volgende briefjedoor hem zelven geschrevenwaardoor bewe- zen wordt, dat hij een onbevoegd beoordeelaar is van hetgeen ik weet of niet weet. Dit briefje luidt aldus Mijnne heere leden der Gemeenteraad Bij deze verzoek de ondergeteekende daar reeds de stem- buro heel ongeriefelijke geplaats is en moeilijk gesteld is voor de stemgeregtigen inwoonnersom een tweede stcmburo en wel aan het Kruisdorp te willen plaatsen. Of dat alzoo indien mijns inzien zoo min mogelijk in het midden der bewoonners zouden geplaats worden." Een zeer geacht Raadslid zeide onlangs van P. RNAAPi „och, 't is RMAP maar, die het zeit", en dat zeg ill ook! Haarlemmermeer15 Mei 1871. Js. EXTHOYEW voor het gelukkigste gevalzal de nieUWSte groote Geld-Verlotingwelke door de liooge Regeriiig' goedgekeurd en geguarandeerd isals hoogste I Prijs bevatten. De voordeelige Inrigting van het nieuwe Plan be- .staat hierindat in de opvolgende 7 Verlotingen, in: het tijdsbestek van ettelijke maanden, 24,900 Prijzen ter volledige beslissing zullen komen. In deze zijn iRapitale Prijzen van eventueel Mark Crt. f. 250,000 en speciaal 150,000, 100,000, 50.000, A 40 000, 25,000, 20,000, 15,000, 12,000, 10,000, J 8000 6000 5000, .1000, 105 a 2000, 156 a jjf 1000, 206 a 500, 11,600 a 110, etc. De aanstaande eerste Prijs-Trekking dezer groote door den Staat geguarandeerde Geld-Verloting is van ambtswege bepaald plaats te hebben op den SI Jfunij 1SS1. De prijs daarvan is voor 1 geheel Origineel Lot Nederl. El. 3.50c. 1 half 1-75,, 1 vierendeels 0.90,, I tegen COUtailte inzeildillg' van het Bedrag. Iedere bestelling zal Olimiddeliijk met de meeste zorgvuldigheid worden uitgevoerden een ieder ver- krijgt van ons de met het wapen van den Staat voorziene Originele Loten eigenhaudig. Bij iedere Bestelling zal het vereischte officieele Plan gratis worden bijgevoegden zenden wij aan 1 onze Interessenten na iedere Trekking ongevraagd de officieele Lijsten. De uitbetaling der Prijzen geschiedt steeds pigrmpt ouder waarborg' van den Staaten kan door directe contante toezendingen of ook naar verkiezing der Interessentendoor onze Correspondenten aan alle grootere Plaatsen Nederlands worden voltrokken. I Ons debiet is steeds van geluk begunstigd en nog onlangs hadden wij reeds weder, onder meer andere aanzienlijke Prijzen3maal de eerste IIoofd-Treffers in 3 Trekkingen luidens de officieele Bewijzen ver- kregenen zelf aan onze belanghebbenden uitbetaald. Naar alle waarschijnlijkheid kan bij deze op de hechtste grondslagen gevestigde Onderneming van alle zijden op eene zeer levendige deelneming met zeker- heid worden gerekend. Men gelieve derhalve wegens de aanstaande Trekking- alle Orders en Commis- f sien tell spoedig'Ste reg'tstreeks te zenden aan Bank- en Wisselhandel in Hamburg. f In- en Vebkoop van alle sooeten Staats-Obligaticn. SPOORWEG-ACTIEN en BELEENINGSLOTEN. i*. H. Alle Coupons en Banknoten worden in beta- ling naar de geheele waarde aangenomen. Bij contante zendingen door Poslwissel moet de Naam en Woonplaats des Verzenders volledig op de Coupon aangegeven en een bijzonderen Bestellingsbrief met Adres ingezonden worden. -<$ aan de ROLBRUG te Ala Ism eer, door den Notaris LIOHTENBELT, waaronder aanzienlijke Partijen LATTEX, HERRENSCHROTENSCHALEX, ROLDERS, enz. De Ondergeteekende, van af 1 Mei zich gevestigd hebbende in bovenerenoemde Zaakbeveelt zicll llUIIZil.tlU bij liet geerde Pllbiiek 81(11, hopende door eene prompte berliening zich het vertrouwen van iedereen waardig te maken. 's voormiddags 10 ure, zal, ten overstaan van den Notaris J. L, VAN DER MOER, residerende en Kantoor houdende te Haarlemmermeer, in het Hoofddorp, in het openbaar ten verkoop geveild wordeneerst in 9 perceelendaarna in com- binatiiin dier perceelenen eindelijk in massa Een in het best gelegen gedeelte van den lliiarlejliincr- meerpolder, tusschen den L IS SERB WA RSTO 0 T en ABBENES, Sectie RR, Kavels 8 tot en met 16, bestaande uit met eene der best gebouwde LAXDIIOEVEX enz.en eene aanzienlijke PACHTERSWOXIXGalles bij billetten breeder omschreven. De VEILING zal gehouden worden in het Koffijhuis ,de Nederlanden"aan het Hoofddorp, te Haarlemmermeer. DOOR Inhoudende: Afleveeing IVier vel druks ill 4to formaat. Chromo-lithographieen (uniformen)Hulp-officier der Genie. Artillerie der Marine. 15 Gravu- res: Parijs gezien van den Arc de Triomphe. Kasteel Saint-Cloud vam het Park gezien. Suresnes en de Mont Valerien. Kasteel Meudon. Malmaison. Lanterne de Diogene. Het Bosch van Auteuil. Uit- zetting van de Duitschers uit Parijs. Vlngt der bewoners van den om- trek naar Parijs. Bewapening van de forten om Parijs. Alkoudiging der ltepubliek op de Place de la Concorde. Afrukken der Keizerlijke wapens. Een Cafe zonder nieuws. Een rempla9ant. Nationale garden de wacht betrekkende. Afleveeing II: Vijf vel druks met 25 Gravures. Het Station van den Spoorweg naar Orleans in het begin van September. Aankomst van het leger van Vinoy te Parijs. Aankomst der mobiele garden uit de Departementen. Boscbwacbters. Eclaireurs van Seine. Gendar mes. Nationale garden der Seine. Mobielen van Seine-et-Oise. Mobielen uit Bretagne. Mobielen uit Montpellier. Mobielen uit Normandije. Scberpscbutters. Scherpschutters 2de groep. De Ringmuur om Parijs. Het terras van Mendon. Verwoesting van de brug bij Asnieres. Aanleg van verdedigingswerken bij Courbevoie. Vcrdedigingswerken op de Bnttes Montmartre. Brand in de petroleum- bewaarplaats op de Bnttes Chaumont. Organisatie van de bataljons der Parijsche knapen. Parijsche knapen trekken de stad door. Verbran- den der dorpen in den omtrek van Parijs. Het Louvre. De Tuile- rien. Ambulance in het Theatre Fra^ais. PRIJS per Aflevering 40 Gents. Het werk is compleet in 40 a 50 vel en kost hoogstens 4.50; buiten inteekening 5.40. Wekelijks verschijnen ongeveer 4 vel. besehikbaar als IIYPOTHEER op LANDERIJEN of HUIZEN. Brieven franco, onder N°. N3aan den Boek- handelaar A. VAN DEN HOEVEN, Wijd6 Lombardsteeg A. 399, Amsterdam. Wanneer het bloed niet in een zuiveren toesland wordt gehouden, verzwakt het ligchaamsgestel en staat de ziekte voor de deur. Deze wondenverkende Pillen hebben de kracht om de onzuiverheid van het bloed en van het gestel in 't algemeen te vernietigen en te verdrijven. Zij zegevieren langzaam, maar zeker, over de verstoppingendie strekken om eene sleclite gezondheid to doen ontstaanen zij vestigen eene regel- matige werking in de organen, De lieden, die door moeijelijke spijsver- leririg, zwakte of de zenuwen zijn gekweld, mogen een onbepaald ver trouwen slellen in die Pillen, als in de beste vrienden en de zekerste troosters. Zij vermeerderen den eellust en versterken volkomen de spijs- verterende organen. De Holloway Pillen zijn sedert lang bekend voor bet zekerste behoedmiddel tegen de leverziekte, de verschrikkelijke waterzucht, de kramp, de buikpijn, de verstopping en de andere talrijke ziekten, die altoos de zwakken en de ziekelijken kwellen. Doosjes Pillen en Potjes Zalf 0.80, 1.85, 3.—. 6.75, 13.50, 20.50. zijn op franco aanvraag 5 contant te bekomen bij ALLE AP0TI1EKERS in Holland; alsmede in HOLLOWAY's ETABL1SSEMENT te London, 353 Oxford Street, vroeger 244 Strand. Londen15 Mei. Gkaanmabkt. Omtrent den Tarwe-oogst verneemt men voortdurend minder gunstige berigten, en bet laat zich wel aanzien dat deze niet groot zal zijn. In Denemarken en eenige gedeelten van C. DE SMETII M. VEERMAN. Haarlemmermeer17 Mei 1871. Uit naam hunner dankbare Kinderen.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1871 | | pagina 3