A dvertenti e n. w. ni iss v t. AANBESTEDING. TEEKEN SCHOOL. flet Belegerde Parijs, V E R ll U R I "iTo" 280,OOO Mark of 100,000 Thaler - 85 - Horologiemaker te Aalsmeer, Haarlemmermeer-Polder. Haarlemmermeer-Polder. Uitgave van D. A. THIEME, te Arnhem. Riet- en Graslanden te Aalsmeer, Koffijhuis en Stalhouderij Originele Loten zijn allerwege aante koopen en te spelen geoorloofd. Men reike aan de fortuin de hand! S. Steinclecker Comp., Verkoopt, alle soorten van IJlirwerken tot de laagste Prijzen. i Een van Gedeputeerde Staten dezer Pro- vincie ontvangen CONCEPT-BESLUIT waarin is zamengevat wijziging in het Bestuurs-Reglement van dezen Polder, welke zij vrijheid vinden aan de Staten ter vaststelling voor te dragen. Het boiiweil eener nleiiwe B 1ftlid- over den Bennebroekerdwarstogt in dien Polder. Alom zijn verzouden de Eerste en Tweede Afievering van GERARD KELLER. te Bennebroek bij Haarlem. hut door een der eouchetten een stoompijp Iiep, met omwonden, die 'snachts zoo warm was geworden, dat zijn kind, dat daarin sliep, ket er niet kon uithouden; dat de kapitein er naar gezien had, en hij dus hoopte dat het nu beter zou zijn. »Meer werd daarover niet gesprokenook merkte men dat in de dames-badkamer veel stoom was, maar werd men gerust gesteld door de verzekering dat de machinist reeds daarvoor gezorgd had. »De dag van Vrijdag 19 Mei ging goed voorbijde kiuderen gingen 'savonds tegen 9 uur naar bed; ook eenige passagiers volgden dat voorbeeld, terwijl de anderen zick in den salon veree- nigd hadden, waar muziek gemaakt werd, toen men eensklaps tegen 10 uur 'savonds van voreu hoorde roepen//brand! brand!" Het schip was toen tusschen Portland en Wight. Een ieder sprong door dat roepen opde kapitein en al'le oflicieren van het schip liepen naar voren, de ouders naar hunne te bed liggende kinderen, en de angstkreten stegen van alie kanten op. //Spoedig hoorde men door de scheepsoflicieren roepen: nblijft bedaard, weest niet bang, wij zijn den brand meester, hij is gcblusckt!" Maar weldra bleek dit, helaas! niet waar te zijn; want zij die nog naar hunne hutten trachtten te-loopen, om iets 1e redden, tonden er niet meer in, zonder te stikken van den rook. Allen liepen dus naar boven; met veel moeite werden de booten losgemaakt en te water gelaten. He eerste boot was natuurlijk bestemd voor de dames en kinderendeze werden er dus zoovcel mogelijk in gelaten. Hie boot zou echter ook dadelijk gezonken zijn, zoo men niet spoedig bespeurd had, door het stijgen van het water daarin, dat men vergeten had de prop daarin te doen. Gelukkig werd hierin voorziem Zes booten kwamen langzamer- liand te water, en werden zoo vol mogelijk gevuld met opvareuden, en toch bleven er nog een bonderdtal op het brandende schip; wat zou hun lot worden? niemand wist het. Gelukkig werdeu de orde en rust goed gehandhaafd ondcr het detachement troepen, dat aan boord was, door hunnen flinken kommandant en de oflicieren die hem volgden zij zagen met moed den dood voor oogen, met de bede dat God hen ook mogt redden. »Een zegen was het dat er bijna ge°n wind was; de zee was dus vrij kalm. Had de Voorzieniglieid hier niet geholpen, dan zou niemand het leven kebben behouden. Nu dobbcrde men up het vlakke waterwant roeijers had men bijna niet, tpt dat men on- geveer haif 2 uur 'snachts op een afstaud een kotter zag komen. Twee booten roeiden zoo goed als ze konden daarheen de pas sagiers werden op dien kotter overgebragt en onmiddellijk keer- den de booten terug naar het brandende schip, om de andere overgeblevenen te halen. God zij gedankt, dat er nog tijd was; alien werden toen op de booten overgebragt. Van het redden van goed kon gecn sprake zijn, de tijd daarvoor ontbrak, ook waren de booten reeds te veel met menschen gevuld, om goedercn, wat het ook zij, daarin nog te kunnen bergen. Zij die niet op den loodskotter zich konden redden, werden op een fransclien schoo ner, die ook op het gezigt van het vuur was aangekomen, opgeno- men. Heze geredden werden in den ochtend van Zaturdag 20Mci overgenomen door het engelsche stoomschip Scorpion en naar Ports mouth gebragt, waar zij ongeveer 10 uur 's morgens aankwamen terwijl zij die op den loodskotter waren, aldaar om 2 uur 'snamid- dags arriveerden. Bij natelling bleek toen, dat alien waren gered; maar niemand bezat lets anders dan wat hij op zijn lijf droeg. „Sommigen waren gedeeltelijk gekleed, doch barrevoets en zonder hoofddeksel. Allen bevonden zich in den toestand waarin zij het schip verlaten hadden om hun leven te redden. A1 wat hun toe- behoorde was een prooi der vlammen geworden. Een heer en dame, Huitschers, waren onlangs gchuwd, en zouden zich te Batavia gaan vestigen; alles wat zij bezaten, ter waarde van 1500 hadden zij bij zich in den vorm van allerlei goedercn, waarmede zij ginds cen toeo zouden openen. Hit alles ging te loor en, ongelukki°- genoeg voor hen, was het, niet verzekerdzij zijn nu van alle rniddelen ontbloot. Bit gevai is echter volstrekt niet eenig onder de ongelukkigc passagiers. „De ware oorzaak van dit ongeluk weet men niet, maar algpmeen gist men dat het broeijen van de steenkolen (want er wat ongeveer 1000 ton aan boord!) den brand heeft veroorzaakt; te meer daar de brand in het voorschip is begonnen, waar de steenkolenhokken waren, bij of onder de hut van bovenbedoelden passagier van klasse B. //Het brandende stoomschip is Zaturdag middag gehaald in de haven van Portsmouth, en brandde Zondag ochtend nog. Lading en bagage kunnen als verloren worden beschouwd. i/Gelijk de boot nu op de zandbank ligt, heeft zij een hoogst merkwaardig aanzien. He ijzeren huid boven de waterlijn is, ten gevolge van de ontzettende inwendige hitte, in allerlei bogten gewrongen. Aan boord zelf is het schouwspel nog vreemder. Alles, van voor tot achter, vormt een verwarde massa van dooreengewron- gen ijzer. Van wat brandbaar was, is niets meer te vinden de ijzeren dekbalken zijn gebogen en gebroken, als door een vul- kanisclic werking. Nadat de passagiers en troepen op Zaturdag te Portsmouth aan wal waren gebragt, werden delaatsten gemonst.erd op het terrein tegenover het kantoor van den nederlaudschen konsul, den heer van den Bergh. Be soldaten waren alien slechts ten deele gekleed; doch zij waren vrolijk, en hunne hoeraas klonken her- haaldelijk, toen hunne oflicieren voor het front kwamen, en een aantal vrouwen en kinderen, mede slechts half gekleed, hen voor- bijtrok. Op bevel van den luitenant-gcneraal lord Templetown, zijn de soldaten ingekwartierd in de Anglesea Barracks, te Portsea. Het voorkomen en gedrag van deze soldaten en hunne oflicieren op de .plaats van monstering pleiten zeer voor hunne geoefendheid en discipline...Eenige passagiers schrijven de ramp hieraan toe, dat uit de machine door de kajuit pijpen liepen, die een groote hitte uitstraalden. Hit is evenwel een bloote gissing. Be oorzaak van den brand kan slechts blijken uit een ofiicieel onderzoek." Wij maken hierbij inzonderheid op de in 't blad van heden staande advertentie der Ileeren S. Steilldecker Colli]), te Hamburg opmerkzaam. Hier is sprake van Oiiginele Lofen tot eene zoo overvloedig met prijzen voorziene verloting, dat zich ook hier te lande eene aanmerkelijke deelneming veron- derstellen laat. Hie onderneming verdient des te meer het voile vertrouwendaar de beste waarborgen door den Staat geboden zijn en ook voornoemd huis door eene steeds streng reeele bandelwijze en prompte uitbetaling van talrijke prijzen algemeen bekend is. beveelt zich aan tot het repai'ereil van Horolog'ieil KlokkenPendules en wat verder tot het vak behoort. IjHB^ Aan bovenstaand adres kan een ft Ell IE ARE g'ejllaatst worden, het groot werk grondig ver- staande, tegen genot van kost en inwoning. SALARIS naar bekwaamheid, DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den Haarlemmermeer- Polder Brengen bij deze ter kennis van de Ingelanden van dien Polder, dat, te rekenen van den 33sten dezer, gedfurende eene maandaan de Secretarie van den Polder, in de Jans- straatte Haarlem, ter huimer inzag'e is liedergelegd Hijkgraaf en Heemraden noodigenop verzoek van Gede puteerde Staten voornoemd, de Ingelanden uit van dat CONCEPT-BESLUIT kennis te nemen, en de Bctlcilkillg'eu die zij tegen de voorgestelde wijziging mogten hebben schriftelijk bij hen in te dienen. Haarlem, 22 Mei 1871. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd J. W. M. VAN BE POLLDijkgraaf. J. C, VAN BE BLOCQUERY Secrelaris. HIJKGRAAP en HEEMRADEN van den Haarlemmermeer- Polder zullen op Ding'sdag' den 13 Jlllli 1871, des uamid- dags ten 2 ure, ter Secretarie van den Polder, in de Jansstraat, te Haarlem, overgaan tot de PUBLIEKE AAN- BESTEBING, bij enkele Inschrijvingvan: Be AANWIJZING in loco zal plaats hebben op Dingsdag den 6 Juni e. k.des voormiddags ten elf ure. INLICHTINGEN zijn te verkrijgen bij den Hoofd-Opzigter te Haarlem en den Polder-Opzigter te Aalsmeer. BESTEKKEN en VOORWAARDEN zijn gratis verkrijgbaar aan de Secretarie des Polders. Haarlem., 22 Mei 1871. Hijkgraaf en Heemraden voornoemd, J. W. M. VAN BE POLL, Dijkgraaf. J. C. VAN BE BLOCQUERY, Secretarie. Aan Belanghebbenden wordt bekend gemaakt, dat op ZATURBAG den 3 JUNIJ 1871, des voormiddags ten negen ure, in de SCHOOL te NIEUTE-FENNEPzal worden aangevangen met de TEE RE A E E S S E Aw e k e 1 ij k s te geven door den Heer BUIJN, Gemeente-Opzigter. Zij, die deze Lessen wenscben bij te wonen worden ver- zocht zicb op voormeld tijdstip, ter aangewezen Plaatse aan te melden. Be LESSEN in de School in het Hoofddorp zullen van af dien tijd worden gegeven des nam. van 1 tot 3 ure. Haarlemmermeer23 Mei 1871. Burgemeester en Wethouders van Haarlemmermeer, J. W. LANTZENBORPPERBurgemeester. EGGINKSecretarie. DOOR Inhoudende: Aplevering IVier vel drubs in 4to formaat. Chromo-lithographieen (uniformen): Hulp-officier der Genie. Artillerie der Marine. 15 Gravu- res: Parijs gezien van den Arc de Triomphe. Kasteel Saint-Cloud van het Park gezien. Snresnes en de Mont Valerien. Kasteel Meudon. Malmaison. Lanterne de Diogene. Het Bosch van Auteuil. Uit- zetting van de Duitschers uit Parijs. Vlugt der bewoners van den om- trek naar Parijs. Bewapening van de forten om Parijs. Afkoudiging der Bepubliek op de Place de la Concorde. Afrukkcn der Keizerlijke wapens. Een Cafe zonder nieuws. Een remplaijant. Nationale garden de wacht betrekkende. Afievering If: Vijf vel druks met 25 Gravnres. Het Station van den Spoorweg naar Orleans in het begin van September. Aankomst van het leger van Vinoy te Parijs. Aankomst der mobiele garden uit de Departementen. Boschwachters. Eclaireurs van Seine. Gendar mes. Nationale garden der Seine. Mobielen van Seine-et-Oise. Mobielen uit Bretagne. Mobielen uit Montpellier. Mobielen uit Normandije. Scherpschutters. Scherpschutters 2de groep. De Ilingmuur om Parijs. -Het terras van Meudon. Verwoesting van de brug bij Asnieres. Aanleg van verdedigingswerken bij Courbcvoie. Verdedigingswerkcn op de Buttes Montmartre. Brand in de petroleum- bewaarplaats op de Buttes Chaumont. Organisatie van de bataljons der Parijsche knapen. Parijsche knapen trekken de stad door. Verbran- den der dorpen in den omtrek van Parijs. Het Louvre. De Tuile- rien. Ambulance in bet Theatre Fi-an^ais. PRIJS per Afievering 40 Cents. Het werk is compleet in 40 a 50 vol en kost hoogstens 4.50; buiten inteekening 5.40. Wekelijks verschijnen ongeveer 4 vel. VAN op WOENSBAG den 31 MEI 1871, 's voorm. 11 ure, ten Huize van G. DE VRIES. Zullende de Voorwaarden van af Woensdag den 24 Mei ter lezing liggen op de Secretarie der Gemeentei De Ondergeteekendevan af 1 Mei zich gevestigd hebbende in bovengenoemde Zaakbeveelt zich ininzaam bij liet geerde Publiek aan, hopende door eene prompte bediening zich het vertrouwen van iedereen waardig te maken. C. BAKKEll Dzn. voor het gehikkigste geval, zal de nieilWSte g'l'OOte Geld-Verlotingwelke door de hooge Regering goedgekeurd en geguarandeerd is, alshoogste' 1 Prijs bevatten. De voordeelige Inrigting van het nieuwe Plan be- - staat hierindat in de opvolgende 7 VerlotiDgenin het tijrlsbestek van ettelijke maanden, 34,900 Prijzen ter volledige beslissing zullen komen. In deze zijn 'Raj) it ale Prijzen van eventueel Mark Crt. 250,000 en speciaal 150,000, 100,000, 50 000, 40 000, 35,000, 20 000, 15,000, 13,000, 10,000, 8000, 0000, 5000, 3000, 105 a 2000, 156 a 1000, 206 it 500, 11,600 a 110 etc. De aanstaande eerste Frijs-Trekking dezer groote door den Staat geguarandeerde Geld-Verloting is van ambtswege bepaald plaats te hebben op den 21 Jtknij 18*1. De prijs daarvan is voor 1 geheel Origineel Lot Nederl. PI. 3.50c. 1 half 1.75,, 1 vierendeels 0.90,, 'tegen COntailte ilizendillg van het Bedrag. Iedere bestelling zal Onmiddellijk met de meeste i zorgvuldigheid worden uitgevoerd, en een ieder ver-" krijgt van ons de met het wapen van den Staat j voorziene Originele Loten eigenhandig. Bij iedere Bestelling zal het vereischte officieele - Plan gratis worden bijgevoegden zenden wij aan i onze Interessenten na iedere Trekking ongevraagd de officieele Lijsten. I De uitbetaling der Prijzen geschiedt steeds prompt onder waarborg van den Staat, en kan door directe contante toezendingen of ook naar verkiezing der Interessentendoor onze Correspondenten aan alle grootere Plaatsen Nederlands worden voltrokken. Ons debiet is steeds van geluk begunstigd en nog onlangs hadden wij reeds weder, onder meer andere aanzienlijke Prijzefi3inaal de eerste IIoofd-Treffers in 3 Trekkingen Iuidens de officieele Bewijzen ver- kregen, en zelf aan onze belanghebbenden uitbetaald. Naar alle waarschijnlijkheid kan bij deze op de hechtste grondslagen gevestigde Onderneming van alle zijden op eene zeer levendige deelneming met zeker- lieid worden gerekend. Men gelieve derbalve wegeilS de aanstaande Trekking alle Orders en Commis- 1 sien ten spoedig'Ste regtstreeks te zenden aan Bank- en lVisselhamlel in Hamburg. In- en Vekkoop van alle soorten Staats-Obligaticn. SPOORWEG-ACTIEN en BELEENINGSLOTEN. f*. Sf. Alle Coupons en Banknoten worden in beta- ling naar de gebeele waarde aangenomen. Bij contante zendingen door Postwissel moet de Naam en Woonplaats des Verzenders volledig op de Coupon aangegeven en een bijzonderen Bestellingsbrief met Adres ingezonden worden. Men zai zeer gemakkelijk hevrijd kunnen blijven van alle opene wonden, etterzweren, beenkwalen, aambeijon, filsels en de meeste huidziekten door middel van liet aanhoudend gebrnik van die wonderwekkende Ge- neesmiddelen. Men mag er het onbcpaald verlrouwcn in stellen, in alle aandoeningennm het even van de kunne of den dunr der ziekten. De Zalf en de Pillen van Holloway zijn buitengemeen kostelijk in de langdurige etterwonden aan de heenen, die dikwerf niet willen wijken voor alle andere geneesraiddelenen den zieke op zijn bod van smarten als gebonden houden en hem, meriigmaal in hot graf siorten. Noc.h gc- vaar, noch onaangenaamheden, kunnen uit het gel/ruik van de geneesmid- delen van Holloway voortvloeijen. De Zalf verzacht de pijn de brandende hitte van de jeuking; zij zuivert de wond van de onzuiverste stolfen, doet de harde uitwassen verdwijnen, en wekt de groeijing van de zuivere en gezonde korrcling op, die eindelijk eenegladde, schoone buid vormen. Doosjes Pillen en Potjes Zalf 0.80, 1.85, 3.—. 6.75, 13.50, 20.50. zijn op franco aanvraag h contant te bekomen bij ALLE APOTIIEKERS in Holland-, alsmede in HOLLOWAY's ETABLISSEMENT te London, 353 Oxford Street, vroeger 244 Strand.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1871 | | pagina 3