1 1871. Vrijdag, 6 October. i\k 40. VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Twaalfde Jaar gang. Prijs van het Abonnement: in het Jaar6. Prijs der A.dvertentien van 16 regels 75 Centelke regel meer 12 '/2 Cent. Haaiiensniermeer-Polder. VERGADERING van HOOFD-INGELANDEN, Haarlemmermeer. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven (Boll. Maatscliappij v. landbouw. IIAARLEMMERMEER Prijs van een enkel Nommeb 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDAKTLE EN TJITGAVE BETREFFENDE, te adresseren aan V AN liOV'G.4 C°.te Amsterdam. MJiterlyk Woensilag. Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend- op Woensdag 21 Junij 1871, des morgens ten 10J/^ ure in het Lokaal van Staats te Haarlem. Voorzitter: de Heer J. IV. M. van de Poll, Dijkgraaf. Vervolgzie ons vorig nommer IY. Wordt gelezen een zelfde voorstel tot bestendiging der verdeelde werkzaamheden van den voormaligen klerk aan het bureau van den Hoofdopzigteren wel tusschen den bode van het Bestuur en den klerk ter Secretarievan dezen inhoud Op de begrooting is een bedrag van 300.uitgetrok- ken voor de bezoldiging van den klerk op het Bureau van den Hoofdopzigter. In den aanvang van dit jaar heeft die ambtenaar voor zijne betrekking bedankt, nadat hij ten vorigen jare verhooging van bezoldiging had aangevraagd. In zijne plaats is geen ander persoon aangesteld, daar zijne werk zaamheden op voorstel van den Dijkgraaf, tusschen den ambtenaar, werkzaam bij den Secretaris en den bode zijn verdeeld. Die regeling heeft als proeve sints den laatsten tijd goed gewerkt. De werkzaamheden dier ambtenaren zijn dien ten gevolge vermeerderd en is aan hen de bezoldiging door den klerk genoten uitgekeerd. Daar eehter aan Uwe Vergadering, volgens Art. 57 alinea 11 van het algemeen regle- ment, de beslissing is gebleven welke beambten noodig zijn en de regeling hunner bezoldigingkan de thansals proef ingevoerde regeling niet bestendigd worden zonder uwe goed- keuring. Dijkgraaf en lleemraden hebben mitsdien de eer aan Uwe Vergadering voor te stellen hen te magtigen, om de thans ingevofirde regeling der werkzaamheden te bestendigen en aan hen over te laten de verdeeling der geldenuitgetrokkon voor de bezoldiging des klerksaan de thans met die werkzaam heden belaste personen uit te keeren. Welk voorstel zonder hoofdelijke stemming wordt goedge- keurd. V. De Commissie der Begrooting 1870 bestaande uit de heeren Mr. C. Cock, J. G. Schone en Mr. T. L. L. Prins, brengt, bij monde van laatstgenoemden heer rapport uit op een voorstel tot verhooging van eukele posten der Begrooting 1870, benevens goedkeuring van gedane betalingen uit den post Onvoorziene Uitgaven, dienstjaar 1870, van den navol- genden inhoud: In Uwe Vergadering van 14 April jl. is uwe goedkeuring verleend tot het doen van eenige af- en overschrijvingen van de dienst 1870. Bij het opmaken der Rekening is eehter geblekendat nog eenige posten zijn overschreden en de aangevraagde verhooging voor enkele posten niet voldoende wasals Reiskosten hoofdopzigter en bode was aangevraagd 1.98 en had moeten zijn 83.18, alzoo 81.20 meer. Schrijfloonen was aangevraagd /3.14, had moeten zijn 3.75, alzoo 0.61 meer. Druk- en bindwerk was aangevraagd 112.85, had moeten zijn 121.85 alzoo 9.meer. Advertentiekosten enz. was aangevraagd 72.925, had moe ten zijn 72.96, alzoo 0.035 meer. Bezoldiging maehinisten enz. was aangevraagd 121.773, had moeten zijn 199.10, alzoo 77.325 meer. Recognitien was aangevraagd 5.had moeten zijn 8.alzoo 3.meer. Mitsdien stellen Dijkgraaf en Heemraden voor uwe goed keuring te verleenen door af te schrijven van den post on voorziene uitgaven en daarmede te verhoogen de posten Reiskosten Hoofdopzigter en Bode met. 81.20 Schrijfloonen met0.61 Druk- en Bindwerk metn 9. Advertentiekosten met0033 Bezoldiging Maehinisten enz. met,77.32 Recognitien met3 en te verleenen Uwe goedkeuring van de betalingen uit den post Onvoorziene Uitgaven, dienst 1870, als: Schadevergoeding ingenomen grasgewas met 282.59 Sehrijf- en Bureaukosten Hoofdopzigter en Op- zigters met93.823 J. Rietbergen, voor brandschade met 49. Idem, voor het digten van wegslooten met22.50 en rijtuighuur J. van den Berg met 16.25 Hierop volgt eene discussie tusschen de heeren Dr. C. E. IleynsiusMr. C. Cock en den Voorzitterover eene betere regeling van den post bureaukosten, en wordt besloten om dit punt bij de behandeling der Begrooting 1872 nader te regelen. Het voorstel der Commissie tot goedkeuring van het thans aan de orde zijnde voorstel, wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. VI. Komt in behandeling een voorstel van Dijkgraaf en Heem raden, betreffende het Bijzonder Reglement van Bestuur en ver- wijdert de Secretaris zich uit de vergadering, wordende de resumptie der notulen zoolang welwillend waargenomen door den heer Wisboom van Giessendam. Aan de discussie, om dit stuk naar Gedeputeerde Staten te renvoijerenwordt deelgenomen door de heeren Mr. J. D. Viruly, Mr. C. Cock, J. J. Korthals en Jhr. Mr. J. W. II. Rutgers van Rozenburg. De heer Heynsius heeft inmiddels de vergadering verlaten. Uit de stemming over hef voorstel blijkt, dat zich 10 stemmen voor en 6 stemmen tegen hebben verklaard. VII. Volgt een voorstel betreffende de ophooging van den weg naar Leimuiden, van dezen inhoud: Op de Begrooting van de tegenwoordige dienst is voor de verbetering van den weg van Leimuiden een bedrag uitge- trokken van 1000.Zoo als aan Uwe Vergadering bekend is, is in het jaar 1870 bij wijze van proef een gedeelte wegs, ter lengte van 35 meters, verhoogd geworden tot A. P.welke ver hooging ten gevolge heeft gehaddat dit gedeelte weg in den afgeloopen winter niet onder water heeft gestaan. De geldenthans uitgetrokken op de Begrootingzijn voldoende om eene lengte van 250 meters, zijnde het gedeelte weg gelegen tusschen de Ringvaart en het in 1870 verhoogde deel, te verhoogen. Dijkgraa'f en Heemraden hebben het voornemen om met den aannemer J. van den Ileuvel eene overeenkomst aan te gaan tot de uitvoering van dit werk, als zijnde eene openbare aanbesteding daarvoor minder verkieselijken verzoeken Uwe magtiging om met den aannemer J. van den Heuvel eene overeenkomst aan te gaan tot uitvoering van bovengenoemd werk. Welk voorstel zonder hoofdelijke stemming wordt goedgekeurd. VIII. In handen van de financiele Commissie wordt gesteld cen Staat van betaling uit den post Onvoorziene Uitgaven, dienstjaar 1871, ten bedrage van 695.39, en eenige Af-en Overschrijving, dienstj. 1870. IX. De Voorzitter vraagt of een der leden nog iets heeft voor deze Vergadering. De Heer Schone maakt opmerkzaam op den slechten toe- stand der bruggen in den Polder. De heer Mock verlangt voorziening in den toestand van den Veldweg voor kavel 5 sectie Pwelke beide belangen de Voorzitter zal doen onderzoeken. X. Niemand meer het woord verlangende, wordt deze zit- ting door den Voorzitter gesloten. Plaatsgebrek noodzaakt ons het Ferslag van den Gemeente- raad van 31 Augustus tot ons volgend nommer uit te stellen. Naar men verneemt is Ds. E. J. van Wisselingh J.Pz. voornemens zijne afscheidsrede uit te spreken op den 15 Oc tober e. k., des namiddags ten 2 ure; in de Evangelisa- tiegebouwen zal er dien dag, des voormiddags ten 9 ure, godsdienstoefening zijn. van 28 September tot 3 October 1871. GEBORENHendrika Johanna, dochter van R. van de Rhee en A. Koper. Wiflem Cornelis, zoon van E. Vosmeer en Wesland. Daniel, zoon van J. Keijzer en M. Kaptijn. Elisabeth, dochter van G. Nederveld en N. van derlelij. Barbera, dochter van H. Prins en G. van Gerven. Wilhelmina, dochter van J. Bouwman en S. van der Laan. Jannetje, dochter van G. den Breejen en A. Verwer. Geertje, dochter van J. van Wieringen en J. Buis. Gerritje, dochter van J. Karreman en M. Bloot. Hester Margaretha Helena dochter van A. M. Vorstman en H. P. van der Laan. Anna, dochter van A. Link en J. de Graaf. OVERLEDENMarinus, ond 8 maanden, zoon van L. van Hofwegen en J. van der Grocf. Johannes Franciscus, oud 5 weken, zoon van A. Lockefeer en A. Vonk. Gerard, oud 2 jaren, zoon van A. C. Elipphi en A. M. P. Kroezen. Maria, oud 17 jaren, dochter van P. Rijlaars- dam en C. Meerleveld. LEVENLOOS AANGEGEVEN1 kind van C. Ophem en D. Stroet. 1 kind van W. van den Berg en L. van der Bijl. ONDERTROUWDgeene. GEHUWDJ. G. C. Dudel (wednr.) met B. Noordijk (wed.) J. Westmaas (wednr.) met P. C. van Egmond. W. Kemp (wednr.) met C. Blok. Namens den minister van binnenlandsche zaken zijn de gemeentebestnren verzocht voortaan geen runderen als longziek op te gevendan nadat die ziekte door den veearts zal zijn gekonstateerd. Men berigt ons, dat bij de groote landbouwtentoonstelling te Gothenburgin Zweden aan onzen landgenoot Dr. Staring een eerste prijs, of eene medaille met eervolle vermelding, toegewezen is voor zijne LandbouwTcaart van Nederland, die in het vorige jaar bij Smulders te 's Gravenhage is uitjregeven. De geheel nieuwe wijze waarop hier de landbouw in kaart voorgesteld is, heeft voorzeker de Zweedsche beoordeelaars doen beslniten, om aan dit werk deze eervolle onderscheiding toe te kennen. Het kaartenwerk van Dr. Staring wordt in het buitenland nog al van waarde geschat. Op de Londensche tentoonstelling van 1862 toch kende de afdeeling voor bergbouw de groote medaille toe aan de Geotogische kaart van Nederlandterwijl de afdeeling voor onderwijs dezelfde onderscheiding toewees aan de Schoolkaart voor natuurkunde en volksvlijt. XXVste ALGEMEENE VERGADERING, qehouden te UoornDonderdag 28 September 1871. De vergadering werd gepresideerd door den hooggeacliten algemee- nen voorzitter, den heer mr. J. Messchert van Vollenhoven, die, na de leden welkom te hebben geheeten, overeenkomstig art. 22 der statuten, een verslag uitbragt van den staat der Maatschappij, de handelingen van het hoofdbestuur en der afdeelingen, seclcrt de vorige algemeene vergadering. De voornaamste der behandelde punten komen op het volgende neder I. Mededeeling omtrent de in 1872 te houden tentoonstelling, bij gelegenheid der viermg van het 25—jarig bestaan der Maatschappij. De voorzitter deelde mede dat Z. M. de koning met het meeste genoegen kennis had genomen van het door de Maatschappij opge- nOJJV..VUWU "11 UVU UWU1 VAV/ ATJLCUll/CUlUll H vatte voornemen om de viering van haar zilveren feest in de resi dence te doen houden. Voorts dat reeds van vele zijden voor die tentoonstelling belangrijke bijdragen zijn ingekomen en dat van het gemeentebestnur van 's Gravenhage reeds vergunning was ver- kregen om ten behoeve der tentoonstelling van de Maliebaan gebruik te makeu. Alsnu kwam te berde het voorstel van de afdeeling Amsterdam om de tentoonstelling niet te 'sHage, maar in de hoofdstad te doen houden. De uitslag der daarover gevoerde diskussie is geweest dat besloten werd het voorstel van Amsterdam niet te behandelen en het besluit tot het houden der tentoonstelling te 'sHage, te II. De vraag of wederom zal worden uitgeschreven de prijsvraa" omtrent bewerking en bereiding van vlas. De voorzitter deelde mede dat, ofschoon ten vorigen jare de uit- schrijving der prijsvraaj* niet weder is geschied, toch een aritwoord was ingekomen, hetwelk het hoofdbestuur voorstelt metdegouden medaille te bekroonen. Dienovereenkomstig werd besloten. Bij de opening van het naambriefje, -bleek dat de prijsvraag was beantwoord door den heer Keurenaer, te Delft. Ten derde. III. Van onderscheidene afdeelingen ontving het hoofdbestuur in het afgeloopen jaar verzoeken om pogingen te doen, dat verschii- lende waterschapsbesturen den waterstand van den boezem, onder hun ressort behoorende, zouden trachten te verbeteren. Het boofdbestu,ur heeft gemeend aan die verzoeken niet dade- lijk te moeten gevolg geven, daar eenige van zijne leden van oor- deel waren, dat deze zaken door de bclanghebbende ingelanden zelven moesten worden behandeld. Nader is eehter gebleken, dat velen in de zienswijze van het hoofdbestuur niet deelden, en het isdaarom, dat het hoofdbestuur meende aan de algemeene vergadering de vraag te moeten rigten: Wordt het wenschelijk geacht dat het hoofdbestuur gegroude verzoeken, aan de waterschapsbesturen gerigt, omtrent de pTaat.se- lijke belangen, ondersteunt?" De uitslag der overweging van dat voorstel was dat de vcr<m- dering daaraan haar goedkeuring heeft geschonkcn. IV. Met leedwezen, zeide de voorzitter, zal door de vergaderiDg vernomen zijn dat jhr. mr. D. R. Gevers Deynoot, die van de oprigting der Maatschappij af steeds de dikwerf zoo moeijeiijke betrekking van sekretaris der Maatschappij heeft vervuld, om voort- durende ongesteldheid heeft verzocht, voor die betrekking niet meer in aanmerking te komen. Veel, zeer veel, vervolgde de voorzitter, is Ae Hollandsche maat schappij van landbouw aan hem verpligt, en het is daarom dat het hoofdbestuur een voorstel doet, dat, zoo het vertrouwt, door al de afdeelingen zal worden toegejuicht. Om eenigzins hulde te brengen aan hem, die zooveel voor de Maatschappij veil had, stelt het hoofdbestuur ill. voor: jbr. mr. D. R. Gevers Deynoot, bij besluit der algemeene vergadering, te benoemen tot eerelid van het hoofdbestuur der Maatschappij. Bij akklamatie werd door de vergadering konform besloten, waardoor z:j biijk gaf van volkomen instemming met den welver- dienden lof, door het Poofdbestuur aan den af'tredenden sekretaris gebragt. VTot eerelid der Maatschappij werd, op voorstel van het hoofd bestuur, met toejuichingeu begroet, benoemd Z. K. II. prins Alexander der Nederlanden. VI. De vergadering bepaalde dat de 2Ge Algemeene vergadering der Maatschappij in September 1872 zal bijeenkomen ter plaatse waar de tentoonstelling zal worden gehouden, zijnde alzoo te's Gravenhage. VII. Daarna ging men over tot de benoeming van leden van het hoofdbestuur. Gekozen werden tot voorzitter in plaats van den heer Messchert van Vollenhoven (die op 31 Dee. 1871 inoet aftre- den) de heer prof. A. II. van der Boon Mesch, te Leidentot leden a. voor Zuid-Holland, de heer J. P. Bredius, van Dor-

Weekblad van Haarlemmermeer | 1871 | | pagina 1