1872. Vrijdag, 7 Junij. No. 23. VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EE POLDER-BELANGEN GEWIJD. Dertiende Jaar gang. Prijs van het Abonnement: in het Jaar6.. Prijs der Advertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12/2 Cent. Haarlemmermeer-Polder. VERGADERING van HOOFD-INGELANDEN Haarlemmermeer. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven AANBESTEDINGEN. HAARLEMMERMEER Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE, te adresseren aan VAN BONGA C0., te Amsterdam. MJitevl(jk Woensdag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. op Woensdag 20 Maart 1872, des morgens ten 10 ure in het Lokaal van Staats te Haarlem. Voorziiterde Heer J. W. M. van de Poll, Dijkgraaf. Tegenwoordig 13 leden, te wetende Heeren Mr. J. P. Amersfoordt, J. W. M. van de Poll, P. Knaap Gz.J. G. Schone, A. J. G. TiimnermansJ. J. Korthals, D. W. P. Wisboom van GiessendamDr. C. E. HeynsiusMr. J. D. Viruly, A. Wijnands, Mr. T. L. L. Prins, Jhr. W. A. L. Mock en Mr. J. P. A. van Wickevoort Crommelin; afwezig met kennisgevingde Heeren G. A. van Houweninge Gz.A. van der Beek, H. P. Bultman en H. van Wickevoort Crommelin. I. De Voorzitter opent de Vergadering; de notalen van 24 Jauuarij 1872 worden gelezen en goedgekeurd. II. De navolgende mededeelingen worden daarop gedaan dat van den oud-Heemraadden Heer J. Lanser, een scbrijven is ontvangenmet dankbetuiging voor het door de leden van dit Bestuur hem aangeboden blijk van waardeering zijner aan den Polder bewezen diensten; 6. dat bij de verkiezing van Hoofd-Ingelauden, op den 27 Februarijals zoodanig zijn benoemd de Heeren Jhr. W. A. L. Mock, A. J. G. Timmer- mans, II. A. Hanedoes en P. Langerhuizen Lz.; terwijl op den 22 Maart e. k. eene herstemming moet plaats hebben tusschen de Heeren Jhr. J. A. Repelaer en J. Blokland. Tot leden der Commissie tot onderzoek der geloofsbrieven van do nieuw benoemde Heeren worden benoemd de Heeren Mr. J. D. Viruly, Mr. T. L. L. Prins en J. G Schone; c. dat de kas van den Penningmeester op den 19 Maart jl. eene waarde aanwees van 9506.86 aan divers papier en kontanten; d. dat de voorraad steenkolen aan de diverse stoomtuigen bedraagt 23,650 hectoliters; e. dat van Heeren Gedeputeerde Staten de goedkAuring is ontvangen tot verkoop van eenige perceelen dijksgrond tusschen den Vijfhuizerweg en den Cru- quiusalsmede tusschen den Spaaruvvouderdwars- en IJweg, benevens een zelfden verkoop van veenslik bij het Port Schip- hol en eehe woning aan het Venneperdorpf. dat van hetzelfde Collegie de goedkeuring is mgekomen tot het opne- men van gelden, voor den tijd van een jaar, tot een bedrag van 25,000.g. dat van evengenoemde Heeren Gede puteerde Staten de goedkeuring is ontvangen op den verkoop van eldwegen aan de Heeren J. B. Snellen, W. Noomen en H. Blans; h, dat Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland hunne goedkeuring hebben geschonken aan het bouwen eener brug over de Ringvaart bij den Cruquius; i. dat het Gemeentebestuur van Alkemade eene kennisgeving heeft gezon- denmet berigt dat een aanvang zal worden gemaakt met het leggen van eene brug over de Ringvaart bij de Nieuwe Metering; k. dat de verpachting van grasgewas der polder- kaden heeft opgebragt/2692.en der Ringdijken/ 11801. en al deze perceelen aan de pachters zijn gegundmet uit- zondering van perceel n°. 18 der polderkadenI dat een zelfde verpachting der wegen heeft opgebragt 4948.en ook deze perceelen aan de pachters zijn gegund; m. dat op den 19 Maart jl.ten overstaan van den Notaris van der Moer, heeft plaats gehad de verkoop van het huis aan het Venneperdorp, voor de som van 890.waarvan keeper is geworden Willebrordus Bonten, te Leiden III. Komt nan de orde de op den 12 Maart gehouden ver koop van dijksgronden tusschen den Vijfhuizerweg en den Cruquiusalsmede tusschen den Vijfhuizerdwars- en IJweg, waarvan de gezamenlijke opbrengst bedraagt 28,266 en worden de navolgende perceelen aan de respectieve koopers gegund, als: Perceel N°. 1 en 2 van Kaart I, aan den Heer C. Bakker, voor 870.—. Perceel N°. 3, 4 en 5, Kaart I, aan den Heer J. J. Korthals, voor/4920.Perceel N°. 5 7, 8, 9 en 10 van Kaart I en II, aan den Heer P. N, Muller, voor 11,126.—. Perceel N°. 11, 12, 13, 14, 15 en 1 6 van Kaart II, aan den Heer G. H. van der Burgh voor 5061.—. Perceel N°. 1 van Kaart III, aan J. Kool, voor 620,perceel N°. 2 van Kaart III, aan N. C. Kuypers, voor 500.perceel N°. 3 van Kaart III, aan J. Wezelenburg, voor 300 perceel N°. 4 van Kaart III, aan N. Stroet, voor 320.— perceel N°. 5 van Kaart III, aan idem, voor 400.perceel N°. 6 van Kaart III aan idem, voor 340.— perceel N°. 7 van Kaart III, aan C. Jansen, voor 110.— perceel N°. 8 van Kaart IIIaan Mr. C. D. Asser, voor 307.— en perceel N°. 9 tot en met 15, Kaart III, aan Mr. Fenseling, voor 3392.— Volgt de verkoop van Veenslik bij 't fort Schiphol, waar van de gezamenlijke opbrengst bedraagt 7000.— en wor den de navolgende Perceelen insgelijks aan de respectieve koopers gegund, als Perceel I aan H. Braak voor/2510. perceel II aan A. Slobbe, voor 2300.— perceel III aan idem, voor 1800.perceel IV aan A. de Haan, voor 390.— Bij de gunning der Perceelen Dijksgrond N°. 3 4 en 5 van Kaart Iheeft de Heer Korthals zich buiten stemming gehouden en evenzoo de Heer Heynsius voor de Perceelen N°. 6 7 89 en 10Kaart I en II. IV. De Commissie tot onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw benoemde Hoofd-Ingelandenbestaande uit de heeren Mr. J. D. Viruly, Mr. T. L. L, Prins en J. G. Schone, brengt mondeling rapport uit ter zake de verkiezing van de heeren A. J. G. Timmermans, Jhr. W. A. L. Mock, H. A. Hanedoes en PLangerhuizen Lz.alien tot Hoofd-Ingelanden benoemd. Daar de Commissie al de tot dit onderzoek over- gelegde stukken in orde heeft bevondenstelt zij voor om bovengenoemde heeren als Hoofd-Ingelanden toe te laten. Naar aanleiding van dit rapport, wordt besloten genoemde heeren als Hoofd-Ingelanden toe te laten. De resumtie van dit punt der Notulen heeft, naar aan leiding der bepalingen van het Reglement van Orde, onmid- dellijk plaats en wordt de redactie van dit punt door de Vergadering goedgekeurd, terwijl zich hierbij buiten stemming hielden de heeren Timmermans en Jhr. Mock. V. Volgt een voorstelnaar aanleiding van het verzoek van L. Houtkooper en eenige Ihgelanden om een lageren waterstand. Dijkgraaf en Heemraden achten zich verpligt hierbij op te merkendat de waterstand in den afgeloopen winter steeds op een laag peil is gehouden. Dat de werktuigen tegenwoordig reeds bij een lagen waterstand in werking worden gebragt, waardoor de waterstand steeds wordt gehouden op een stand van 4.87 tot 5.00 meter onder A. P. Werd aan het verzoek van de adressanten voldaan, voorzeker zouden daardoor de belangen der eigenaren van hooger gelegen landen niet bevoor- deeld worden. Adressanten mogen voor zich zelven een lageren waterstand verkieselijker achten, maar daar kunnen zij zelven in voorzien door gebruik te maken van de vergunning, hun verleend bij verordening van den 31 December 1869. Daarom stellen zij voor, het verzoek te wijzen van de hand en aan de adressanten kennis te gevendat er geen termen zijn om aan hun verzoek te Voldoen. Welk voorstel zonder hoofdelijke stemming wordt goedge keurd, met bepaling dat de redenen, waarom op dit" adres afwijzend wordt, beschikt, aan de adressanten zal worden mede- gedeeld. VI. Wordt gelezen een voorstel naar aanleiding van een nader schrijven door J. Zandbergen, ter zake den door hem in koop gevraagden grond achter zijn opstalgrond. Dit voorstel is van den navolgenden inhoud Naar aanleiding van een besluit van den 24 Januarij jl., n°. 4, waarbij aan J. Zandbergen, te Haarlemmermeer, in koop is aangeboden een gedeelte grond, groot 16 aren 30 centiaren, gelegen achter zijn opstalgrond, voor de som van 300.vrij geld, hebben wij ontvangen het volgende schrijven 10 February 1872. Dijkgraaf en Heemraden van den Haarlemmermeerpolder. Ik heb uw brief ingezien, maar ik voor de grootte van honderd twaalf roede geen driehonderd gulden nog wel buiten kosten, wil ik die betalen als ik er die helft weg die er tegen aanlegt tegen die prijs die zij in het algemeen besteed hebben, dan wil ik dat hoekje grond voor die prijs die den heer Dijkgraaf eischt aannemen. Zoo niet dan verlang ik aan een punt nog aanwijzing tusschen poldergrond en erfpacht- grond, dan haal ik mijn opstal er af, dat is houtgewasals de heeren dat over wilde nemendat kunnen de heeren doen. Ik verzoek vriendelijk in korten tijd aanwijzing, dan kan ik de Schij beplanten. Uw ondergeschikte Dienaar, (get.) J. ZANDBERGEN. Dijkgraaf en Heemraden zijn van gevoelen dat de gevraagde som te hoog is, en geven nogmaals in overweging, ommet intrekking van het besluit van den 24 Januarij jl.aan het verlangen van den adressant te voldoen, daar aan het ver zoek om eigenaar van den Veldweg te wordenvoor zoo verre zijn perceel strekt, niet kan worden voldaan. Welk punt besloten wordt om aan te houden tot het najaar. VII. Volgt op de agenda de benoeming van Hoofd-Inge- landen tot plaatsvervangende leden bij het slembureau, waartoe alle Hoofd-Ingelanden door den Voorzitter worden benoemd. VIII. Als laatste punt op de agenda komt aan de orde de benoeming van een Heemraad, in plaats van Jhr. Mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg, die dit jaar als zoodanig moet aftreden. De Heeren Mr. J. P. A. van Wickevoort Crommelin en' Dr. C. E. Heynsius maken met den Voorzitter het stem- bureau uit. Uit de plaats gehad hebbende stemming blijktdat de Heer Jhr. Mr. Rutgers van Rozenburg met algemeene stem- men tot Heemraad is herbenoemd. Dijkgraaf en Heemraden namen aan deze stemming geen deel. IX. De Voorzitter zegt dat, bij de Pinantieele Commissie uit Hoofd-Ingelanden een voorstel is aangebodenom magti- ging aan het Dagelijksch Bestuur te verleenen tot het doen van eenige Af- en Oversehrijvingendoch welk puntals niet op de agenda geplaatst, in deze Vergadering kan worden behandeld zonder goedkeuring der leden. De Vergadering besluit tot afdoening dezer zaak en wordt diensvolgens het voorstel gelezenwaarvan de conclusie is 1°. Goedkeuring te verleenen. aan de gedane betalingen uit den post Onvoorziene Uitgaven, dienstjaar 1871, ten bedrage van 1466 035. 2°. Af te schrijven een bedrag van 5400.van de posten: Hoofdstuk II, Art. 2, ad 900.—Hoofdstuk II, Art. 4, ad 500.Hoofdstuk II, Art. 5, ad 500. Hoofdstuk II, Art. 6, ad 2000.— Hoofdstuk VI, Art. 2, ad 1500.en daarmede te verhoogen den post Onvoor ziene Uitgaven, ten einde daaruit af te schrijven en te ver hoogen de posten: Hoofdstuk I, Art. 4, met 130.78; Hoofdstuk I, Art. 5, met/ 29.37; Hoofdstuk I, Art. 9, met/2.55; Hoofdstuk I, Art. 11, met 12.95; Hoofdstuk II, Art. 1, met 3291.05; Hoofdstuk II, Art. 3, met 1864.93 Hoofdstuk II, Art. 66, met 27.435; Hoofdstuk II, Art. 6c, met/ 125.28; Hoofdstuk II, Art. 8a, met 703.61; Hoofdstuk V, Art. 3, met/ 207.93 Hoofdstuk VI, Art. 1met 59.36. Na vele uitvoerige en voldoende toelichting van den Voor zitter, stelt de linantieele Commissie voor, de gevraagde goedkeuringen te verleenen en wordt dienovereenkomstig zonder hoofdelijke stemming besloten. De Heer Mr. J. P. Amersfoordt verlaat de Vergadering. X. De Voorzitter wordt daarop gemagtigd om aan de Rijksveldwachters te Haarlemmermeer eene gratificatie van 30.toe te kennen, voor de gehouden surveillance op de visscherij in den Polder, gedurende het dienstjaar 1871. XI. Geen der leden meer het woord verlangendewordt deze zitting door den Voorzitter gesloten. Op den 1 Junij jl., des namiddags ten een ure, is de kept van B. de Ruyter afgebrand, en heeft men slechts eenig huis- raad kunnen .redden. Naar men verneemt was een en ander verzekerd voor 500. van 29 Mei tot 4 Junij 1872. GEBORENJan, zoon vau C. Betlem en J. Maliepaard. Pieternella, dochter van P. Verknijl en II. van Baren. Aafje, dochter van J. Vorst en A. Gons. Cornell's, zoon van J. Dekker en J. van Tempt. Jo- zienadochter van C. Dolieslager en G. Arisinan. Hcndrik, zoon van J. de Vries en A. Lewis. Dirk Marselis, zoon van A. Onkenhout en S. Henriehs. Anna Henrietta, dochter, en Jacob Floris, zoon (tweel.) van M. Verbeek en A. H. Kist. Adriaua, dochter van A. Bax en G. HuigenGerritje, dochter van N. J. Immink en N. van Tol. Kla- sina, dochter van J. Krijgsmau en P. Kooij. Jannetje, dochter van T. van der Beek en J. Sonneveld. Elskedochter van J. Lelieveld en M. Koolhaas. Antonie, zoon van C. A. Polak en J. v. d. Linden. OVERLEDEN: Willem, oud 22 jaren zoon van P. Op den Kelder en M. de Boer. Labina, oud 2 jaren, dochter van K. Wegman en H. Nieuwkoop. Margaretha, oud 8 weken, dochter van H. van Woerkom en M. Verduin. Hermanusoud 3 weken, zoon van Regina de Kos- ter. Marijtje van der Wellen, oud 61 jaren, weduwe van H. Koorn- veld. Philippijntje de Jongoud 45 jaren, gehuwd met P. Bokhorst. ONDERTROUWDJ. Schalk met T. de Graaf, J. Ruivers met L. van Prooijen. GEHtTWD: A. van den Berg met D. Kistemaker. G. Kooring met H. Kramer. J. H. Roose (wednr,) met A. van Eks. Door de kommissie van beheer en toezigt over de droog- making der plassen in Schieland, beoosten Rotterdam, is den 30 Mei in het lokaal van het provinciaal bestuur in Zuid- Holland aanbest^ed: 1°. het graven van kavel-, bein- en bermslooten in droog gevallen gedeelten vau den bodem der droogmakerijin de gemeenten Kralingen en IJillegersbergin vijf afzonderlijke perceelen2°. het onderhoud van a. de aarden en rijswerken, b. de kunstwerken behoorende tot de droogmaking; beide van den dag der gunning tot en met den laatsten Mei 1873. Minste inschrijvers waren voor besteding n°. 1, perceel I, de heer C. J. Ophuizente Giessendam, kavelsloot /0.26, heinsloot 0.22 en bermsloot /0.69; perceel II, de heer C. Hoogendoorn Kz.te Giessendam, kavelsloot /0.29y,o, heinsloot /0.25, bermsloot /0.64; perceel III, de heer C. J. Ophuizen, te Giessendam, kavel sloot/0.27, heinsloot 0.24perceel IV, de heer C. Hoo-

Weekblad van Haarlemmermeer | 1872 | | pagina 1