1872. Vrijdag, 19 Julij. No. 29. VAN A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDEK-BELANGEN GEWIJD. Dertiende Jaargang. Haai'lemmermcer-Poldei*. Haarlemmermeer. Holl. Maatscliappjj Landbouw. mmmv wm Prijs van het Abonnement: in het Jaar6- Prijs der Advertentidn van 1—6 regels 75 Cent, elke regel meer 12/2 Cent. LUST van WERKTUIGEN, tentoong'esteld op ,,de Badhoeve", te Haarlemmermeer, Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven HMW HAARLEMMERMEER Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGENREDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE, te adresseren aan VAN BONGA C°.te Amsterdam. Uiterl{jk Woenttdag.) Groote Letters worden naar hare plaatsrnimte berekend. den 4 Julij 1872. 1. Locomobile (Fowler Co.) 2. Ankerwagen. 3. Stoomploeg met 4 scharen en kouters. 4. Stoomwoelder met 7 klaauwen. 5. Cotgrea- ves ondergrondsploeg. 6. Stoomegge.7. Tugurium, wcrkwagen (Bad hoeve). 8. Locomobile. 9. Brandspuit voor voeding van locomobile, (Belder Co., Amsterdam). 10. Drijftoestel (Gebs.'Zimmer, Amster dam). 11. Dorschwerktuig (Ransomes Sims, 1860.) 12. Wanmolen (Badhoeve.) 13. Korenmolen (W. A. Crosskill, Beverley) 14 Haverbreker (Benthal, Heybridge, Waldon). 15. Haver- en Boonen- breker (Turner, Jpswich). 16. Stroosnijdergroot model (ReadingIron works.) 17. dito, iets kleiner model (Reading Ironworks). 18. dito, klein model voor handkracht (Reading Ironworks). 19. Mangelwortel- breker, groot model (Benthal). 20. dito dito (Benthal). 21. Bene Circuleerzaag (Badhoeve). 22. Een Spoorwagen voor hooi, stroo, enz. (Lambert, te Sloten). 23. Tarwe en graszaadpoetser (Thomas Hunt Brothers, Halton, Essex). 24. Mangelwortelrasper (Homsby Sons). 25. Zaaiwerktuig (Hornsby.) 26. dito (Hohenheim). -—27. dito voor mangelwortelenkarwei, mosterd enz., tevens rol voor meekrap (J. T. Yoang, Air). 28. Een Guano-zaaijer (W. A. Crosskill, Beverley). - 29. Een paardenhak met klaver en graszaad-zaaijer (Garrett), ingerigt voor de Badhoeve door Mr. Amersfoordt. 30. Een paardenhak (Garrett), ingerigt voor de Badhoeve door Mr. Amersfoordt. 31. Een kluitcn- breker (W. A. CrosskillBeverley) ingerigt voor de Badhoeve door Mr. Amersfoordt. 32. Eene landrol (W. A. CrosskillBoverley) ingerigt voor de Badhoeve door Mr. Amersfoordt. 33. Vijf paardcn- ploegen (Ransomes Sims)Hohenheim stelsel. 34. Tweeschaarploeg (Hornsby Sons). 35. Een ploeg die regts en linksxwendt (Ransomes Sims). 36. Eene paardenreijenschoffel (Hohenheim). 37. Eenepaar- denreijen-egge. 38. Een aanaardploeg met twee staarten. 39. Eenaau- aardploeg met een staart. 40. Ondergrondsploeg. 41. ReijenschoffeL Engelsch model. 42. Aardappelploeg (Ransomes Sims). - 43. Grond- woelder (Hohenheim). 44. Ketting-egge, Engelsch model. 45. Paar- denstallen (Cottam Co.) 46. Tuigenhangers (Cottam Co 47 Oogstkar (A. W. Crosskill). 48. Hooiwagen (A. &W. Crosskill) A 49. Maaiwerktnig (Burgess Key). 50. dito (Burgess Key) 51 Hooischudder 2 paarden (Howard). 52. dito 1 paard (RansomesSims, Head, Ipswich). 53. Hooihark zelfbewegend (Howard). 54. ILooi- hark (RansomesSims, Head). 55. Americaansche handschoffel (staal) voor bomvland 56. Americaansche handhark(staal) voor bouw- laud. 57. Een meekrapdelfschop (staal) (Spear Jackson). 58. Een karnwerktuig (Gebr. Zimmer) naar opgave van Mr. Amersfoordt 59. Paardenmolen (Bentall, Heybridge). 60. Paardenmolen (W A Crosskill), verbeterd door Mr. Amersfoordt. 61. Eene tnsschenbewe- gmg (Bentall, Heybridge). 62. Een booidrooger (Gipps, Gilwellpark Sewardstone). 63. Een wrongelmolen (Lambert, smid te Sloten) voor koinijnde kaas. 64. Een paar melkemmers (J. C. Witte, kuiper te Hoorn)kajatenhout met koper). 65. Een paar ossentuigen (Dr. W. C. LI. StaringLochem): 66. Paardenploegtuig (Schutter zadelmaker' iyerstraat bij de LeidschegrachtAmsterdam). 67. Maaimesse'n-scherper (Hornsby). 68. Schapenwasscher (Thomas Bigg, Londen). 69. Een houten ronde schapenruif, Hollandscli model (Badhoeve). 70 Een iize ren ronde dito (W. Glover, Saltisford). 71. Een ijzeren regie schapen ruif, Engelsch model (Badhoeve). 72. Cliffs waschmiddel voor schapcn met vergiftig (B. A. van Doorn Co. Amsterdam). 73. Eene droog- tent voor hooi en koren, Engelsch model (Badhoeve). 74. Een klaver- ruiter (Valk Co. Lochem). 75. Een warmtemeter tegen 't broeiien van hooi (Garrett). 76. Eene marktkar (Beverley, Ironworks! 77 Eene Gierkar (W. A. Crosskill). de op den 29 Junij 1872 gebouden Uitslag van aanbesteding. A. Het onderhoud der gebouwen, bruggen en duikers, rol-, mijl- en zeilpalen in den Haarlemmermeerpolderover den jare 1872 en de eerste drie maanden van 1873. Ingesclireven werd: Voor Perceel 1, door J. C. Guldemond, te Sassenheitn voor 950, door M. van Essen te Haarlemmermeer voor 745.—. Voor Perceel 2door S. Guldemondte Ilillegomvoor 666.door Gebr. Bos, te Haarlemmermeer, voor 738, door G. van der Horst, te Haarlem, voor 745.—door t' Ilulsbos, te idem, voor 785. Voor Perceel 3, door g! van der Starre, te Sloten, voor j 19/9. door B. Kruikemeijer, te Haarlemmermeer, voor 1590.—. Voor Perceel 4, door J. C. Guldemond, te Sassenlieim voor 950. door M. van ESsen, te Haarlemmermeer, voor 953.—. Voor Perceel a, door Gebr. Bos, te Haarlemmermeer, voor 498.door S. Guldemond, te Hillegom voor/ 566.66; door G. van der Horst, te Haarlem, voor 716.— Voor Perceel 6, door G. van der Starre, te Sloten, voor 847. door B. Kruikemeijer, te Haarlemmermeer, voor 740.—. oor Perceel door J. Ilulsbos, te Haarlemmermeer, voor 1649. door L. Kieviet, te Haarlemmermeer, voor 1500.—. Aannemers zijn geworden Van Perceel 1 M. van Essen voor/745.—van Perceel 2, Gebr. Bos, voor 738—van Perceel 3, B. Kruikemeijer,' voor 1590. van Perceel 4 M. van Essen voor f 953.— van Perceel 5, Gebr. Bos, voor 498.— van Perceel 6,' B. Kruikemeijer, voor 740.— en van Perceel 7, L Kieviet' voor 1600. vaart en togt in den B. Het verdiepen van eenige Haarlemmermeerpolder, Ingeschreven werd door: A. Willemse, te Haarlem, voor 7400.J. van den Heuvel Az., te Haarlemmermeer, voor 6369,A. Kuijk, te Haarlem, voor 7198. V\elk werk aan den laagsten inschrijver, J. van den Heuvel Az.is gegund. C, Het enderhouden der grindwegen in de afdeeding van den Haarlemmermeerpolder. Ingeschreven werd Voor Perceel 1, door A. de Waal Malefijt, te Haarlem mermeer, voor 1070.door N. W. Wamsteker, te idem, voor 837.50. Voor Perceel 2, door A. de Waal Malefijt, te Haarlem mermeer, voor 922.— door N. W. Wamsteker, te idem, voor 807.40. Voor Perceel 3door A. de Waal Malefijt, te Haarlem mermeer, voor 910.door T. Haster, te idem, voor 660.door N. W. Wamsteker, te idem, voor/577.70; door T. Lammerste idemvoor 793. In massa, door Gebr. Bos, te Haarlemmermeer, voor2936.- door N. W. Wamsteker, te idem, voor 2162. YV elk werk in massa, of alle perceelenis qeqund aan N. W. Wamsteker. Uitslag der verkiezing voo. twee Leden van den Ge- meenteraad, van Haarlemmermeer, gehouden Din°-s- dag 16 Julij 1872. In de bussen zijn bevonden 229 stembriefjeswaarvan den van onwaarde werd verklaard, omdat het geen persoon dui- delijk aanweesen twee namen, in even zoo vele stembillet- ten voorkomende, die mede geen persoon duidelijk aanwezen doch welke briefjes overigens geldig waren. Het getal der geldige ni'tgebragte stemmen is mitsdien <*e- weest 228. Van dit getal zijn uitgebragt op: Mr. J. P. Amersfoordt 102, C. de Jong 76, P. Verkuijl 55, H. Meijer 52, B. Biesheuvel 46, J. Y. Ban 35, A. Brenre 21, Antonie Pruis- sen 14, W. D. Meijer 7D. J. van den Heuvel 3, J. L. van der Moer 3, K. Vaalburg 2, W. van Andel 2, J.Rom- bout 2, H. D. Meijer, Ringdijk 2, P. Amersfoordt 2, en Arie Meijer 2 stemmen; terwijl op P. Laan, Dirk van Wie ringen, J. A. Pijnappel, P. Entboven, K. Biesheuvel, M. Meijer, A. Noordam, Y. Ran, Klaas de HaanL. van der Reek, A. Mulders, Jaap Beets, A. Voordendag, H. Rietdijk J. W. Lantzendorffer, A. Stoel, W. Pruit, B. Burghout en B. Labrijn, elk een stem was uitgebragt. Daar niemand alzoo de volstrekte meerderheid heeft verkre- genzal er op Dingsdag 30 Julij e. k. eene herstemming moeten plaats bebben tusschen de heerfen: Mr. J. P. Amers foordt, G. de Jong, P. Verkuijl, en H. Meijer. Stemopnemers waren de heeren J. W. LantzendorfferP. Knaap Gzn. en A. Kuiper. A. van den Oever en L. v. d. Pol. Jacob, zoon van J. Vriesmanen A. Holland. Cornelia, dochter van J. de Rooijen en K. van der Graaf Abraham, zoon van J. Kommcr en G. Out. Leendert, zoon van L boldaat en C. de Berg. Cornelia, dochter van W. C. Spruitenburg en A. H. Cornet. Johanneszoon van J. J. Jansen en A. Persoon. LEVENLOOS GEBOREN1 kind van L. Houtkooper en E. de Jong. OVERLEDEN: Nicolaas Beerepoot, oud 35 jaren, gehuwd met Maartie r <i -' 4xle Hartog, oud 48 jaren, gehuwd met D. van Iperen. Lathannaoud 19 maanden, dochter van L. van 't Sant en C. Thissen - Immelge, oud 3 maanden, dochter van D. E. de Geus van den Heuvei en G. de Kraaij. Margaretha Roampje, oud 5 jaren, dochter van F-. Maaskant en C. A. Kopje. Aagje, oud ruim 2 jaren, dochter van H. Goudriaan en N. Gnffeljoen. Albertina Hendrika, oud 5 maauden doch ter van A Hissink en H. G. Geerlings. Anneke, ond 12 weken! doch- ter van J. van Wijk en J. Verkuijl. Maria, oud 4 maanden. dochter van II Broxtennan en C. van Bavel. Cornelia Willeminaoud 6 maan den dochter van A. de Waal en A. Voordendag. Steventje, ond 16 jaren, dochter van C. de Gooijer en J. van Altveer. Jacoba Christina oud 16 dagen, dochter van G. J. van Ooijen en F. van Veen. ONDERTROUWD: D. van Wieringen met P. Huisman (wed.) J H de Groot (wednr.) met J. van Zonneveld (wed.) H A van Meetereii met W. TJithol. - L. Smit met P. van Vuuren. - C. A. Gehrels met A. Kort. GEHUWDC. van Loon met K. Schaddelee (wed.) J. Stekelenburg (wednr.) met C. van Duivenvoorden. De prijzen van wol blijven op dezelfde laagte. Er bestaat weinig lust tot verkoopterwijl de opkoopers den prijs niet scbijnen te willen verhoogen. De Dingsdag 9 Julij jl. gehouden harddraverij te Nieuw- lennep is door bijzonder schoon weder begunstigd, en was daardoor de opkomst van belangstellenden groot; het was dan ook wel de moeite waard er naar te gaan kijkendaar er door goede en bekende pikeurs en paarden naar de prijzen en prernien werd gedongen. Op de voormiddag-ritten hebben 10 paarden geloopen en is de prijs bebaald door de merrie van den heer W. Claij Sn. alhier en bereden door J. de Jong, De eerste premie vei wieif de Lietzevan den heer C. Oppelaar van Koude- kerkbereden door P. v. Zanten, en de tweede premie de Janvan den heer E. Enthoven, van Zevenhuizen, bere den door herazelf. Des namiddags hebben de paarden van zessen klaar getoond wat er in paardenbeeneu zit en is er zeer scherp om"prijzen en premien geworsteld. Ook daarvoor waren 10 paarden ingeschreven en is de prijs bebaald door de reeds zeer gunstig bekend staande Snel, van den heer W. C. Bulk, te Leimuidenbereden door den pi- keur P..van Zanten. De eerste premie verwierf de Jan Stap- aanvan den heer L. van Rossum, van Zevenhoven, bere den door zijn zoon J. van Rossum, en de tweede premie bebaalde de Lietzevan den heer C. Oppelaar, van Koude- kerk bereden door P. van Zanten. Zoo gunstig als het weer meewerkte, was ook de stem ming van het publiekalles opgeruimd en tevreden zonder eenige reclames der rijders. Dank dan ook aan de Commis- sie, die zich zoo bijzonder van hare taak heeft gekweten zoo door het ordelijk nagaan op de harddraverij, als het zamen- brengen der geldenwaardoor men in staat was gesteld ferme en prachtige prijzen en premien te kunnen uitloven. Nieuvv Vennep heeft getoond dat bet met ,harddraverijen niet achter behoeft te staan. Uitslag der Aanbestedingengehouden te Haarlem mermeer op Woensdag 17 Julij j. 1. 1°. Aanleg Begraafplaats. Hiervoor werd ingeschreven door: M. van Daalen, te Haarlemmermeer, voor2539; Gebr. Bos, te idem, voor/ 2698; L. Kieviet, te idem, voor2975, en van Kuijk Hz.te Haarlem, voor 5S47. Aannemer hiervan werd de heer M. van Daalen. 2 Schilderwerk aan het Baadhuis. Hiervoor werd in geschreven door: P.Mulder, te Haarlemmermeervoor 209 J. Meijer, te idem, voor 240; M. van Daalen, te idem' voor/ 294, en J. Bakker, te idem, voor /215. Aanne mer hiervan werd de heer P. Mulder. 3°. Onderhoudswertc aan de Scholenenz. Hiervoor werd ingeschreven als volgt Perceel 1door J. Sluis, te Haarlemmermeer, voor/995.40.; door M. van Daalen, te idem, voor 1124, en door L. Kie viet, te idem, voor 1089. Perceel 2, door M. van Daalen, voor /60, en door L. Kieviet, voor 45. Aannemer werd: van Perceel 1 de heer J. Sluis, en van Perceel 2 de heer L. Kieviet. vail 10 tot 16 Jfclij 1872. GEBOREN Hermannszoon van H. Kluck en J. Stipdonk. Theodo- rus Jacobus, zoon van J. Kerkvliet en G. H. Dorbeck. Leonarduszoon van S. Thuis en M. Kroon<Maria, dochter van F. van Klaveren en A. Bouman. Cornelia, dochter van LI. van Tol en H. Maneschijn. Alida, dochter van C. van Wieringen en A. van Doom. Alida, dochter van Zaturdag 13 Julij, omstreeks half vier ure, brak boven de Haarlemmermeer, Aalsraeer en omstreken een onweersbui u,t, welke vergezeld werd door zwaren bagelslag. Het gesne- den liggende koolzaad heeft op enkele plaatsen ontzettend ge- leden, en is daar voor het grootste gedeelte verloren; de°te veld staande vruchten zijn zwaar beschadigdmen begroot de schade aan de augurken te Aalsmeer alleen op duizenden^guldens. "Voor de tentoonstelling, door de Hollandsche Maatschappij van Landbouw te 's-Gravenhage te honden, van 21 tot en met 30 September a. s.bij gelegenheid der viering van haar 25-jarig bestaan zijn prijzen en premien uitgeloofd tot een gezamelijk bedrag van 22,200 aldus verdeeld, voor: paar den 3849, "rundvee 5060, schapen, varkens en geiten 2205, pluimvee 865 akker- en tuinbouw/3093, boom- en bloemkweekerij 2072, zuivelbereiding enz. 1667 werktuigen 3083, dierenbescherming 306. De aangifte van inzending moet voor Donderdag 15 Augus tus plaats hebben, door inzenders binnen Noord- en Zuid- Holland aan den Secretaris der Afdeeling waartoe zij behoo- ren, of waaronder zij woonachtig zijn, en door inzenders bui- ten de provincie Noord- en Zuid-Holland aan den Secretaris der Hollandsche Maatschappij van LandbouwP. F, L. Waldeck, te Loosduinen, bij 'sGravenhage. Punten van Behaneeling voor de Vergadering van de Afdeeling Haarlemmermeer der Hollandsche Maatschappij van

Weekblad van Haarlemmermeer | 1872 | | pagina 1