1872. Vrijdag, 9 Augustus. N°. 32 VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Dertiende Jaargang. Haarlemmermccr. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. Prijs van het A.bonnement: in het Jaars6.- Prijs der Advertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12'/2 Cent. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven Zitting van Donderdag 6 Junij 1872. HAARLEMMERMEER Prijs van een enkei, Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGENREDAKTIE EN U1TGAVE BETREFFENDE, te adresseren aan VAX ItOXGA C°.te Amsterdam. Utterlyk Woenndag.) v Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. Door den Kerkeraad der Hervormde gemeente Haarlemmer- meer, zijn deu 1 Augustus de volgende nominalien van predi- kanten opgeroaakt: Twaalftal: Ds. Buitendijk, te Harderwijk; Ds. de Boer.te Ouderkerk aan den IJssel; Ds. de Vos, te Katwijk aan Zee Ds. v. d. Flier, te Heemstede; Ds. v. d Linden, te Hoeve laken; Ds. Kraijenbelt, te Alkmaar; Ds. Boomer te Riitum Ds Nonhebel, te Middelburg; Ds. Huet, te Dirksland; Ds Geselscliapte DelfshavenDs. Hermante Baarn en Ds, Swalue, te Zandvoort. Zestal: Ds. Buitendijk, Ds. deBoer, Ds. de VosDs. v. d. Flier, Ds. v. d. Linden en Ds. Kraijenbelt. Drietal: Ds. Buitendijk Ds. de Boer en Ds. de Vos. Den 6 Augustus heeft de Kerkeraad uit bovengenoemd drie tal beroepen Ds. de Boer, te Ouderkerk aan deu IJssel. De bisschop van Haarlem heeft den heer H. A. C. Elsen eervol ontslagen als pastoor der parochie van S. Jan Bapt. te Haarlemmermeeren in diens plaats benoemd den heer H. L. Sloots, kapelaan te Gouda; tot kapelaan te Gouda den heer A. Ruttenkapelaan te Roelofarendsveentot kapelaan te Roelofsarendsveenden beer C. H. Stolk, die assistent was te Ouddorp. Op het daartoe gedaan verzoek is eervol onfslag verleend aan den hulponderwijzer van sehool n° 1 te Haarlemmermeer, den heer W. A. P. F. L. Bakker. Tot vroedvrouw te Haarlemmermeer, standplaats Abenes, is benoemd mejufvrouw J. E. Koekkoek, te Leiden. Tot gemeentelijke genees-, heel- en verloskundigen te Haar lemmermeer zijn benoemd: in wijk 2, de heer J. Gijsberti Hodenpijlte Zegveld, en in wijk 5, de heer A. M. Geerling, te Ambt-AImelo. van 31 Julij tot 6 Augustus 1872. GEBORENMartijntje dochter van J. Biemond en M. van den Bos. Grietjedochter van G. Bax en J. de Boom. Reinierzoon van P. Rruk en N. Broers. Petruszoon van E. Hugtenburg en E. van de Geer. Adriana dochter van K. Breur en C. van Groningen. OVEREEDENAdrianns oud 9 jaren zoon van J. Hopman en M. Klaassen. Johannes oud 14 weken, zoon van W. Meirmans en G. C. Breedijk. Hendrik Blijker oud 59 jaren weduwnaar van T. van der Star. Maria Boete, oud 52 jaren, gehuwd met Jaes. van den Heuvel. Albert Kos oud 61 jaren gehuwd met Antje Buitendijk. Alida Aga thaoud 9 weken, dochter van K. Zomer en M. Tol. Cornelia, oud 4 maanden, zoon van B. Winkel en P. Kouwenberg. ONDERTROUWD H. Meerburg met J. Jans (ook wel genaamd Kla- ver). M. Schonten met J. van Eenwijk. GEHUWD: A. Roose met M. C. Jongeneelen. Wij gelooven onzen Ipzers geen ondienst te doen met hnn te herinnerendat de aangiften voor de tentoonstelling der Hollandsche Maatschappij van Landbouwte's Hage te houden, moeten gescliirden voor rieD 15 Augustus e. k., bij den voor- zitter of deu secretaris van een der afdeelingen dier Maat- sehappij. Inlichringen hetreffpnde de afd. tentoonstelling te Haarlem zijn mede verkrijgbaar bij den voorzitter en den secretaris der afdeeling Haarleinmermeer. Voorzitier: de Heer J. W. Lantzendorffer. De Vergadering wordt geopend des morgens ten 10 ure. Tegenwoordig elf leden, zijnde de heeren Klapwijk, van Riessen, Schone, de Break, Kuiper, Dorbeck, van Vuuren, Bultman, 't Hoofd, Knaap en Ten sen. Afwezig de heeren Buis en Timmermans. De Secretaris leest de notulen van 25 April 1872, welke door de Ver gadering worden goedgekeurd. 1°. Aan de Vergadering wordt mededeeling gedaan van het navolgende de Staatsbladen van 1872, Nrs. 22 tot 50, en de Provinciale Bladen van 1872, Nrs. 29, 33 tot 36 en 38 tot 41; b het Proces-Verbaal der op den 25 April 1872 gedane opneming van de boeken en kas van den gemeent.e-ontvanger c. brief van Gedeputeerde Staten, dd. 15 Mei 1872, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit, dd. 25 April 1872, tot het aangaan eener geldleenmg, groot 16,000.—-; d. dat het begrinden enz. der wegen is aangenomcn door Gebr. Bos voor 334. A1 deze mededeelingen worden aangenomen voor notificatie. 2 Wordt overgegaan tot de benoeming van leden der Commissie voor de loting der schutterpligtigen en tot het onderzoek der in te brengen redenen van vrijstelling. Benoeming eerste lid. Eerste stemming: bij deze en de volgende stemmingen zijn telkens in de bus bevonden 11 stembriefjesuitgebragt zijn op de heeren: Kuiper 4, Knaap en Schone elk 3 stemmen, Bnltman 1 stem. Tweede vrije stemming: .uitgebragt op de heeren: Kuiper 10 stemmen, Schone 1 stem. Alzoo is de heer Kuiper benoemd. x Benoeming tweede lid. Eerste stemminguitgebragt op de heerenKnaap 7, Schone 3 stem- men, Bultman 1 stem. De heer Knaap is alzoo benoemd. 3°. Is aan de orde de benoeming van leden voor het bureau van stem- opneming voor de in Julij te houden verkiezing van twee leden voor den Gemeenteraad, en wel in de eerste plaats voor het bureau in de eerste afdeeling (Hoofddorp). Benoeming eerste lid. Eerste stemming: in de bus bevonden 11 briefjes en zijn uitgebragt op de heerenKnaap 4, Schone, Bultmau en Kuiper ieder 2 stemmen. Tweede vrije stemming: ingeleverd 11 stembrief jes; uitgebragt op de heeren: Knaap 4, Kuiper 3, Schone en Hultman ieder 2 stemmen. Herstemming tusschen de heeren Knaap en Kuiper: ingeleverd 11 stem- hriefjes; uitgebragt op de heeren: Kuiper 7, Knaap 4 stemmen. Zoodat benoemd is de heer Kuiper. Benoeming tweede lid. Eerste stemmingingeleverd 11 stembriefjes; uitgebragt op de heeren Knaap, Bultman en Schone ieder 3 stemmen, de Brenk en 't Hooft ieder 1 stem. Tweede vrije stemming: ingeleverd 11 briefjes, uitgebragt op de heeren Knaap 5, Bultman 4 stemmen, Schone en 't Hoofd ieder 1 stem, Herstemming tusschen de heeren Knaap en Bultman: ingeleverd 11 stembriefjes, uitgebragt op de heeren: Knaap 7, Bultman 4 stemmen. De heer Knaap is alzoo benoemd. Benoeming van het stembureau voor de tweede afdeeling (Nieuw-Vennep). Voorzitter. Eerste stemming: ingeleverd 11 briefjes, van onwaarde 1 briefje, als zijnde in bianco, dus geldig 10 briefjes; uitgebragt op de heeren: van Vuuren 4, Tensen 3, van Riessen 2 stemmen, de Breuk 1 stem. Tweede vrije stemming: ingeleverd 11 stembriefjes, van onwaarde 1 briefje, als zijnde in bianco, dus geld 10 briefjes; uitgebragt op de heeren: van Vuuren en Tensen ieder 4 stemmen, van Riessen en Schone ieder 1 stem. Herstemming tusschen de heeren van Vuuren en Tensen; ingeleverd 11 briefjes, van onwaarde 1 briefje, als zijnde in bianco, dus geldig 10 briefjes; uitgebragt op de heerenvan Vuuren 7, Tensen 3 stemmenzoo dat benoemd is de heer van Vuuren. Benoeming eerste lid. Eerste stemming: ingeleverd 11 briefjes, van onwaarde 1 briefje, als zijnde in bianco, dus geldig 10 briefjes; uitgebragt zijn op de heeren: Tensen 6, 't Hooft 2 stemmen, de Breuk en van Riessen ieder 1 stem. De heer Tensen is mitsdien benoemd. Benoeming tweede lid. Eerste stemming: ingeleverd 11 briefjes, van onwaarde 1 briefje, als zijnde in bianco, dus geldig 10 briefjes; uitgebragt op de heeren: de Breuk 5, 't Hooft 3, van Riessen 2 stemmen. Tweede vrije stemmingingeleverd 11 briefjes, van onwaarde 1 briefje, zijnde in bianco, dus geldig 10 briefjes; uitgebragt op de heerende Breuk 6, van Riessen 3 stemmen, 't Hooft 1 stem. Weshalve de beer de Brenk is benoemd. Alle overige leden worden voorts aangewezen tot plaatsvervangers. 4°. Is aan de orde de benoeming van een hulponderwijzer voor de school N°. 4, en wordt voorlezing gedaan van de voordragt van Burgemee-ter en Wethouders, waarop voorkomt Bruno Dieuwes van Albada; Burgemeester en Wethouders geven daarbij tevens te kennen dat zij niet aan den bij de wet voorgeschreven vorm (om drie kaudidaten voor te dragen) hebben kunnen voldoen, dewijl zich geene meer sollicitanten hebben voorgedaan, terwijl de omtrent deu voorgedragene ingewonnen berigten, ook van den scboulopzieuer gunstig zijn. Tot de benoeming overgaande, worden uitge bragt op Bruno Lieuwes van Albada 9 stemmen, terwijl 2 in bianco waren, zoodat hij benoemd is. Op voorstel van den Voorzitter wordt de in-functie-treding bepaald op 15 Junij 1872. 5°. Komt in behandeling het bestek voor het schilderen van het raad- huis welk bestek voor de leden heeft ter lezing gelegen. Niemand het woord vragende, wordt het bestek op voorstel van den Voorzitter zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. 6°. Komt ter tafel het bestek voor het onderhoudwerk aan de seholen, onderwijzerswoningen, brandspuithuizen, enz., betwelk voor de leden heeft ter lezing gelegen. Niemand het woord vragende, wordt het bestek, op voorstel van den Voorzitter, zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. 7°. Wordt in behandeling genomen het bestek voor de te doene werk- zaamheden aan de burgerlijke begraafplaatsen te Hoofddorp en te Nieuw- Vennep, welk bestek voor de leden heeft ter lezing gelegen. Versehillende leden vragen inlichtingen omtrent de te maken hekken. Nadat deze zaak was be-proken, wordt besloten bet maken der hekken liiet in het bestek op te nemen, niaar die later te doen maken, wordeuae het bestek overigens zonder hoofdelijke s'eraming goedgekeurd. 8°. Gelezen de aanvrnag van het Burgerlijk Armbestuur, om over 1871 nog eene subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen van f 662.51 alsniede om eenige wijz.igingen te brengen in de begrooting van gemeld Armbestuur over 18Jl. Bij de Financiele Commissie bestaan tegen deze aanvragen geene beden- kingeu. Wordt op voorstel van den Voorzitter eo zonder hoofdelijke stemming besloten de voorgestelde veranderingen in de begrooting von het Burger lijk Armbestuur goed te keuren en de gevraagde subsidie van 662.51 te verleenen. Dien ten gevolge wordt aan de goedkeuring der Vergadering ouderwor- pen bet navolgende Concept-besluit //De Gemeenteraad van Haarlemmermeer, //Gezien de raadsbesluiten van 27 October 1870 en 27 Julij 1871, waar- Mi. aan het Burger'ijk Armbestuur van Haarlemmermeer voor 1871 sub- sidien zijn toegestuan tot een gezamenlijk bedrag van 8550; //Overwegende dat uit de door dat Armbestuur gedane opgaven en mede deelingen blijkt, dat die som ontoereikende is om al de uitgaven ovrr 1871 te dekken; dat het Armbestuur meent over 1871 tot dat einde nog eene subsidie te behoeven van f 662.51 dat het dus noodig is om het over 1871 reeds toegestaan subsidie te verhoogen; //Gelet op de artt. 59 tot 61 der wet van 28 Junij 1854, Stbl. n°. 100.— //Besluit //Aan het Burgerlijk Armbestuur van Haarlemmermeer wordt over 1871 nog verleend eene subsidie van 662.51. Het totaal bedrag der voor 1871 toegestane subsidie wordt daardoor gebragt op 9212.51, //Haarlemmermeer, den enz." Welk besldit zonder hoofdelijke stemming wordt goedgekeurd. 9°. Aan de goedkeuring der Vergadering worden onderworpen de na volgende financiele voordragten, die door de Financiele Commissie zijn onder- zocht en waartegen bij die commissie geene bedenkingen zijn gerezen, als: a. eene Suppletoire Begrooting voor het dienstjaar 1871bedragende in ontvangwegens tegemoetkoming van de Haarlemsche Bankvereeniging in de kosten van het blusschen van den brand op 12 Sept. 1871, 150. en in uitgaaf, wegens subsidie aan het Burgerl. Armbestuur, 150.— Deze Suppletoire Begrooting wordt zonder discussie of hoofdelijke stem ming vastgesteld. b. Het navolgende Raadsbesluit //De Raad der gemeente Haarlemmermeer //Heeft besloten op de Begrooting van uitgaven voor de dienst van 1871 te doen de navolgende af- en overschrijvingen //Afschrijving //Volgnr. 109. Onvoorziene uitgaven96.98 33. Onderhoud en schoonhouden van bet Raadbuis n 125. 28. Reiskosten66.45 57. Onderhoud der begraafplaatsen200.05 34- van het ameublement van het Raadbuis. n 24.03 512.51 //Overschrijving //Volnr. 93. Subsidie aan bet Burgerlijk Armbestuur512.51 //En zal dit besluit aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland worden onderworpen. //Gedaan te Haarlemmermeer, enz." Dit besluit wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming goedgekeurd c. Het navolgende Raadsbesluit //De Raad der Gemeente Haarlemmermeer, //Gelet op art. 215 der Gemeentewet, //Heeft besloten: op de Begrooting van uitgaven voor de dienst van 1871 te doen de navolgende af- en overschrijvingen //Afschrijving //Volgnr. 109. Onvoorziene uitgaven531.09 //Overschrijving //Volgnr. 30. Schrijf- en bureaubehoefteu7 22i 81. Druk- en bindwerk...4 gl 39. Abonnemcnt op bet Staatsblad, Dagbladen enz. —.84 32. Briefporten, vrachtloonen enz1 75 77. Kosten van vaccinatien van beboeftigen30. 78. der Plaatselijke Gezondheidspolitie13. u 82. Onderhoud der seholen en onderwijzerswoningen7.90 n 84. Vuur en licht in de seholenpg 27^ 1 67. Gratification aan brandspuitlieden447.49 531.09 //Gedaan te Haarlemmermeer, enz." gekeurd beSlUit Z°nder discussie of ho°Melijke stemming goed- 10°. Aan de Vergadering wordt mededeeling gedaan van een schrijven van Dr. J D. C. Tttsingh te Geertruidenbergdie in de vorige verga dering werd benoemd tot plaatselijk genees-, heel- en verloskundige waarbij gemelde heer Titimgh de aanneming dier benoeming afhankelijk stelt van eene wijzigmg der instructs in dien geestdat de gewone verloskundige hulp bij armen en busklanten in gewone gevsllen worde opgedragen aan eene en zoo noodtgaan meer vroedvrouwenen dat het traktement worde gebragt op f 800. Vervolgens wordt voorlezing gedaan van een voorstel, gedaan door Bur gemeester en Wethouders aan den Raad, en hetwelk voor de leden heeft ter lezing gelegen, waarbij wordt betoogd het wenschelijke om de genees kundige armenverzorging in eens voor de geheele gemeente te regelen en waarbij om de daarbij aangevoerde redenen wordt voorgesteld: 1. Om nu reeds defiuitief te regelen de geneeskundige armenverzorging in de. geheele gemeente 2. de genees-, heel- en verloskundige armenverzorging op te dragen aan vijf geneeskundigen, elk op eene jaarwedde van 600.— 3. de gewone verloskundige dienst op te dragen aan dri'e vroedvrouwen en wel: eene op eene jaarwedde van/ 200.— en twee op eene jaarwedde van elk 150. 4. in de dienst te voorzien op de wijze bij eene instructie te bepalen waarvan een ontwerp bij deze wordt aangehoden 5. aan de geneesheeren Bolkestein, van Dorsten en van der Horst aan te bieden de bediening van de wijken Nrs. 3, 4 en 1, met bepaling dat zoo zij daartoe ongenegen ziju, andere zullen benoemd worden 6. voor de wijken Nrs. 2 en 5 geneeskundigen te beuoemen; en dewijl op die wijze het Burgerlijk Armbestuur geheel wordt ontheven van zijne bemoeijmgen, zoo komt het Burgemeester en Wethouders voor, dat voor het vervolg het Burgerlijk Armbestuur kau worden overgelaten aan Burge meester en Wethouders, een maatregel die men meent dat zeker met tot verhooging, maar tot venniudering van uitgaven zal leiden, terwijl een in dien geest ontworpen nieuw reglement mede bij deze aan het oordeel van den Raad wordt onderworpen. Van dit voorstel en de daarbij behoorende concept-instrnctie van de ge meentelijke genees-, heel- en verloskundigen, het concept-reglement voor het Burgerlijk Armbestuur en eoncept-instructie voor den bode van het Arm bestuur wordt aan de Vergadering voorlezing gedaan. De discussien, over deze voorstellen geopend zijnde, wordt door ver sehillende leden met de voorgestelde wijze van regeling dezer zaak inge- stemd; de heer Schone zegt echter er niet zeer voor te zijn; uit de ge- geven berekening van kosten blijkt wel dat die niet meer zullen bedragen dan over 1871, maar in 1871 heeft da geneeskundige hulp veel gekost, en wanneer de drie aanwezige gemesheeren de hun aan te bieden wijk niet aan nemen, dan zouden vijf nieuwe moeten benoemd worden, hetgeen ten gevolge zou hebben dat alien te weinig praktijk zonden hebben. De beer van Riessen zou voor den maatregel zijn, indien men wist dat

Weekblad van Haarlemmermeer | 1872 | | pagina 1