Advertentien. Missouri Kansas en Texas Spoorweg-Maatschappij, iioim iMHim, Union Pacific Southern Branch Spoorweg-Maatschappij. Haarlemmermeer. Becle ter Ondersteuning. - 155 - Verg-elykende §taat der ©ntvangsten. DRIE KA PITA EE HOEVEN, zijn uit de hand te koop 1°. De Hoeve, genaamd: „P0ND0K RAWA", 2°. De Hoeve, genaamd: „M0DJ0 RAWA", 3°. De Hoeve, genaamd: „RA\VA SARI", KAASKOPPEN en PERSEV bij J. G. VAN DEN AREND, Eit de Hand te Koop: Ongeveer 130 Kub, Ellen beste STALMEST. Ueini'iigde Uerigten. VROEGER Volgens ontvaneren telegrafisoh berigt bedroegen de Olltvailg'Sten over maand Julij 1872 circa Dollars 180,000. MET UITMUNTENDE LANDERIJEN, worden in alle afinetingen gemaakt zijne Vrouw en Rimleren van hunnen broodwinner beroofd en komeu aan alles gebrek te lijdeniudien J. L. VAX DER MOERNotaris. wij noemen de groote lui maar ongegeneerd bij hunne voor- namen de zekerste waarborg voor den vrede is; anderen gelooven dat de bedoelingen der drie keizers alles bebalve zuiver zijn inzonderheid in Frankrijk openbaart zich vrees voor de gevolgen van hot kongreswij echter gelooven dat de beduchtheid ongegrond is. In laatstgenoemd land rust de president der repbliek van zijne inderdaad overgroote inspanning uit te Trouville, in welk badplaalsje hij zicli voornamelijk bezighoudt met hrt bijwonen van proefnemingen met geschut. Die beziaheid wordt hem kwalijk genomen De goede grijsaard is voor zijn pleizier uit, heeft vakantie, en mag, naar hetschijnt, toch niet doen wat hij wil, en zich vermaken op zijne manierZnlke aan- tnerkiugen hebben veel van morelen dwang, en is dwang in een republiekin de fransche republiek denkbaar?! In Italie zijn de paus en koning Victor Emanuel nog steeds tegeustanders, en bij elke gelegenlieid laat Pius IX bittere klagten hooren over de wijze waarop de Kerk door den koning van Italie be-(mis-)handeld wordt. De publieke opinie in dit koningrijk is den koning veel gunstiger gezind dan den paus. Wanneer wij nu nog zeggen dat in Spanje koning Amadeus zijne noordelijke proviucien bezoekt en daar met geestdrift onthaald wordt; dat in Portugal een poli- tieke zarnenzwering ontdekt en verijdeld is; dat de koningin der Belgen haren gemaal een doehter heeft geschonken, zoodat Belgie nog versioken blijft van -een regtstreekschen troonop- volger; dat in Turkije een nieuwe grootvizier is opgetre- denvan wien zeer veel goeds op het gebied der liberate hervorming verwacht wordten dat in Griekenland weer een nieuw ministerie is verschenen, dan hebben wij al het wetenswaardige vermeld wat Europa betrett. Uit Noord-Amerika is te berigten dat de kandidatuur van Horace Greeley naar het presi'lentschap der Unie ernstig begint te wordenen uit Zuid-Amerika werd de tijding ontvangen dat Balia, president der republiek Peru, is vertnoord gewonlen, doch dat het volk den moordenaar, Guitierez, Baltaas tegeu- stander, met zijne drie broeders aan lanlaarnpalen opge- hangen hebben. Op den Kouden Horntegenover de Valkensteegte Haarlemviel een tweejarig kind in het water. Klaas Smid een veertienjarige knaap of- schoon niet kunnende zwemmenwaagde zich in het water en slaagde er in het kind te redd-n. Te 's Hertogenbosch is in de Tolbrugstraatin een zoogenaarad pu- bliek huis een vreeselijk ongeluk voorgevalleu. De vroaw des huizes had een meisjedat in beschonken toestand verkeerde, in een zolderkamer op- gesloten. De ongelukkige wilde uit het dakvenster klimmen, met het ramp- spoedig gevolg dat zij met haar hoofd op de straatkeijen teregt kwam. De geneeskundigen, wier hulp ingeroepen werd, verklaarden eenparig geen hoop op haar levensbehoud te hebben en is zij dan ook sedert overleden. In de vorige week hield te Huissen een karretje voor het raadhnis stil. Twee personen stapten er uit en verlangden den burgemeester te spreken. Bij dezen toegelaten, gaven zij te kennen dat zij in hun karretje een lijk medevoerden en dit te zijner beschikking wenschten te stellen. Zij hadden van zekeren armmeester te Nijmegen in last bekomen oin een 72-jarigen armlastige nit die gemeente naar zijne familie te Doetinchem te vervoeren doch in de nabijheid van Huissen had de afgeleefdc man den geest gegevenhoewel zij aanvankelijk nog meenden dat hij sliep. Het lijk is daarna in het lijkenhuis op de algemeene hegraafplaats te Huissen gezet en zal aldaar begraven worden. Is het de bedoeling geweest zich van dien armlastige te ontdoen dan is het plan volkomen gelukt. Te Texel heeft een jeugdige knaap aan een veefokker aldaarterwijl deze koffij dronk en zijnen met twee paarden bespannen wagen met hooi beladen voor zijne woning liet staan nog al schade berokkend door het hooi in brand te steken, zoodat de boer bij den aanblik der vlammen zeer verschrikte en zijnen brandende wagen met de paarden in het naastbij ge- legen water reed. Bij het lagtste onweder trof de bliksem aldaar twee schapen doodelijk. Ook werden twee personenbezig met het beladen van een wagen met hooiverblind een van hen is hersteldmaar de andere nog lijdende. In den morgen van den 11 dezer landde noordwaarts van het bad- huis te Scheveningen eene roeiboot met twee Engelsche matrozen afkom- stig van de Engelsche stoomboot Gileadkapitein Davis in ballast van Rotterdam naar North-Shields. De stoomboot was op het Brielsche rif vastgevaren, waarop bedoelde matrozen in de hoot werden uitgezet om een anker uit te brengen. Toen zij daarinede bezig waren brak ongelukkiger- wijze het touw waarop zij met den vloed en zuid-westenwind zijn wegge- dreven. Met veel inspanning gelukte het hun het strand te bereiken. In de afgeloopen -week is te 's Hage de volgende opligterij gepleegd. Een logeergast van een der voornaamste hotels wenschte zijne gemaakte verteringen te voldoen voorgevende dat hem contant geld ontbrak gaf hij aan den kellner een wissel groot f 500 op een bekend bankiershuis aldaar. De knecht kwam onverrigterzake terng daar bet kantoor gesloten wasmaar zou in den namiddag andermaal den wissel presenteren. De loge gaf daarop zijn voornemen te kennen zich naar Scheveningen te willen begeven maardaar hij in elk geval daarvoor geld moest hebbenvroeg en bekwam liij van den hdtelhouder f 100 ter leen; hetgeon bij ontvangst van den wissel zou worden verrekend. "Werkelijk kwam er ook een rijtuig voor en werd den koetsier bevolen naar Scheveningen te rijdendoch, naar men later vernomen heeft, gaf de heer, een goed eind op weg zijnde, den koetsier bevel terug te keeren en hem naar Delft te brengen, hetgeen al- zoo geschiedde. Inmiddels was de wissel ten hehoorlijken tijde van wege den hotelhouder aangeboden, maar niet uitbetaaldom de eenvoudige reden dat de wissel niet deugde. De hotelhouder is dus de dupe van de historie en wacht nog steeds den wisseltrekker om hem de f 100 en de gemaakte verteringen te voldoen. Men leest in den Charentais: //Een driedubbele moordgevolgd door een zelfmoord, is in den nacht van den 6 dezer in het departement Chez- Quillet, gemeente Moulidars (Charente) gepleegd. In een der huizen van deze plaats woonde een gezinhestaande uit vier personenFrancois Aro- deau53 jaren oudzijne vrouwzijne schoonmoeder Marie Roy en zijnen schoonzoon Jean Mounier, 26 jaar oud. Deze laatste, die een onverdeeld aandeel had in een stukje grond dat voor gemeenschappeiijke rekening werd bebouwd en daarover eenige woordeuwisseling met Arodeau had gehadhad besloten een boedelscheiding te provoceren en van hem te vertrekken. Se dert den dag dat Arodeau met de voornemens van zijnen schoonzoon bekend was gewordendroeg hij hem een doodelijken haat toe en had hij tegen hem de meest geweldige bedreiginge'n geuit. En niet minder woedend was hij op de beide vrouwen, die meer dan eens hadden beproefd zijn verzet tegen de boedelscheiding tc overwinnen. Het voornemen tot de inisdaad werd meer en meer rijp in hemen was weldra tegen zijne geheele familie gerigt. Zaturdag 6 Julij tegen iniddernacht stond hij in stilte op en ging naar beneden in de keuken waar Mounier en zijne 74 jarige schoonmoeder sliepen. Arodeau, het eerst zijne wraak willende koelen op den ongeluk- kigen jongen man, ging naar diens bed en joeg hem een kogel do"r de hersens; daarna wierp hij zich op zijne schoonmoeder en bragt haar met een mes een steek in het onderlijf toe. En dit was nog niet ailes. Zijne eigene vrouw door het rumoer wakker gewordenliep spoedig naar bened n en kwam erg verschrikl in de keuken, waar haar man het bloedbad aan- gerigt had. Deze liep op haar toe en bragt haar met een pook zulke he- vige slagen toe dat zij als het derde slagtoffer zijner woede aan zijne voe- ten neerviel.- Dadelijk daarop sloeg hij zijne met inisdaad bezoedelde handen aan zich zelven hij ging naar den zolder en schoot zich door de borst. Eenige uren later blies hij defi laatsten adem uit. De oude vrouw was bijna oogenblikkelijk gestorven. Jean Mounier, hoewel zeer ernstig gekwetst en niet bniten gevaarleeft nogvrouw Argdeau schijnt geen ernstige verwonding te hebben bekomen.*' Van het eiland Jersey in het kanaal wordt de navolgende zonderlinge gebeurtenis gemeld. Sedert eenige tijd woonde aldaar een gewezen Fransch mariue-officierDe Rome, met een zoontje van 11 en een dochtertje van 13 jaar. Hij was geregtelijk van zijne vrouw gescheiden en volgens het vonnis der regtbank moest de doehter bij hare moeder won«n. De heer De Rome was echter tegen die uitspraak in verzet gekomen en hadzon- der antwoord daarop te wachten, met zijne beide kinderen zich op Jersey gevestigd. Drie weken geleden werd zijn dochtertje vermist en alle pogin- gen om haar op te sporen wareD vergeefsch. Met een menigte vrienden en politie-agenten hield hij een scherp oog op alle schependie het ei land verlietendaar men vermoeddedat zijne doehter naar hare moeder in Frankrijk zou vervoerd worden. Dezer dagen zou het stoomschip Dis patch te 6 uren s morgens naar Granville vertrekken, en volgens gewoonte was de ijverzuchtige vader op de plaats van vertrek tegenwoordig. Een sjouwer bragt een groote mand aan boord met het opschrift u zeer breek- baar"zonder dat de heer De Rome en de politie er op lettendoch na een half uur varens kwam daaruit tot verbazing der passagierS een jonge dame te voorschijndie niemand anders was dan de jongejufvrouw Sylva- nie De Rome." Volgens officiele opgave zijn te Parijs van 1 tot 20 Julij honderd acht honden, aan watervrees lijdende, afgemaakt en veertien personen door dolle hon len gebeten. Volgens brieven uit Antiochie, den 9 Julij te Beyrut ontvangenko- men er nog vele schokken van aardbeving te Scudia voor, doch weinig in genoemde stad. Aldaar heeft de bekende aardbeving van de 3003 huizen 1960 omgeworpen en 894 onbewooubaar gemaakt. Er werden ongeveer 500 personen gedood en even zoo velen gewond. Te Scudia zijn 2150 hui zen in puin gestort, 139 personen omgekomen en 200 gewond. Te Kara- mural en in de omstreken werden 580 huizen verwoest, 37 personen ge dood en 21 gewond. De bevolking van Antiochie wordt opgegeven als 17,605, waaronder slechts 80 protestantenhet cijfer der Europeanen is niet meer dan 25. Het getal ongelukken of gewelddadigheden te Londen die den dood ten gevolge haddeuwas in de vorige week vrij groot. Er verdronken 12 personen en 8 werden er overreden 4 stierven aan brandwonden en 5 aan zonnesteken. Een arbeider werd door het onweder gedood, Er werden 2 moorden 1 kindermoord en 8 zelfmoorden alsmede 1 manslag gepleegd 62 personen werden door paarden of rijtuigen verwond. Tn Frankfort zat een heer, die sedert jaren lam was, ten gevolge van rheumatisme op zijne reize in Zweden en Noorwegen opgedaau, op zijn balkontoen een donderbui hem overviel en er niemand in zijne nabijheid was om hem in zijne kamer te helpen. Hij deed alle moeite om naar bin- nen te gaan en greep zich vast aan de ijzeren balustrade. Op hetzelfde oogenblik werd deze door den bliksem getroffen en de lamme man stortte neder. Acht uren lang bleef hij buiten kennis maar toen hij bijkwam was hij volkomen van zijne lamheid genezen. Volgens eene opgave, in de dagbladen verschenen en uit een Grieksch dagblad getrokkenzouden te Teheran niet minder dan zes-honderd-duizend personen door den hongersnood zijn omgekomen en het getal dooden uit gebrek aan voedsel in Perzie drie millioen bedragen 290 Perzische huis- gezinnen zijn naar Turkije verhuisd. Oill vniigwlen over de maand Junij 1872Dollars 141,112.55 Laudverkoopen acres 25,83052/, 120,722.35 Dollars 263,834.90 v 670,878.97 Outvangsten en Landverkoopeu 1 Januarij—31 Mei 1872 u a ii 1 Jannarij30 Jum'j 1872Dollars 934,713.87 Vermeerderlug. Dollars 48,033.90 49 967.63 14,707.25 33,386.69 68,167.17 72,377.14 1871. JanuarijDollars 35,147.08 Februaryn 40,442.22 Maartn 77,145.20 Aprila 82, 46. 0 Meia 81,923.9! Juuija 70,735 41 187 2. Dollars »3,180.98 90,409,85 ii 91,852.45 116.332.79 150,091.11 u 143,1)2.55 Dollars 388,339.95 Dollars 674,979.73 Dollars 280,639.78 BECHEH Vl l.lt. wehthemh f;ouri;niz. in de bovenstaande Gemeente gelegen, en wel bestnande in eene ROIJWMAXSWOX1XG inetSCHUUR. ver- dere GETIMMKRTEN en ongeveer 60 Hectaren HOVtV- en 11 Si11, 1 V Staan den Bennebroekerwegtusschen den Slotervveg en den Slolertogt, zijnde het Land Kavels KK, N°s>^13, 14 en 15. Deze Hoeve is te aanvaarden als: Het BouwltUltl schoofbloot en het WeiliUld met Kersmis 1872 de Gebouwen 1°. Mei 1873 of welligt vroeger. bestaande in eene BOUWMAIMSWOXIIXG metSCHl'UR ver- dereGFT1MMF.KTKN en ongeveer 20 HectarenBOUW- en IWIWjjIlXH aan den Venneperweg tusschen deu Kagerto^t en (leu Sloterweg, zijnde Kavel M, N°. SO; en bestaande in eene BOUWMAXSWONIXG met SCHUURver- deretiETIMMERTEN en onjeveer 20 Hectaren BftUW- eu WEIWjAXB, aan de Hoofdvaartnabij het Dorp Nieuw-Vennep zijnOe Kavel PP, N°. 3. De beide laatste Hoeven zijn respectivelijk in huur bij Danker Versluijs en Martinus van Sta- vehen als: Het Bouwland tot 1°. September, het AVeiland tot 2 5 December 1875 en 'de Gebouwen tot ultimo April 1876. Gesradigden voor den aankoop van een of meer der hoven- bedoelde Hoeven worden verzocht zich ter onderhandeling hierover te vervoegen of te adresseren aan bet Kanioor van den Noiaiis J. L. VAN DER MOERte Plaarlemmermeer in het Hootddorp. Schalkwijkerpoort, Haarlem. Te bevragen met franco Brieven bij R. VAX DEX BRAXD, Sectie NN, N°. 30, Afdeeling Burgerveenop den RuiGEN- hoek, te Haarlemmermeer. Een ijverig en oppassend WERKMAN, in bet Hoofddovp te Haarlemmermeer woonaehtig, met name JACOB DROOGER, in de verledene week bezig zijnde met Grind, te rijden, had liet onoeluk van naast de kar, door hem geleiduit te glijdeu en daardoor met een zijner beenen onder de kar te gerakendie er over been reed en het been tusschen de knie en deu enkel verbrijzelde. Er bestaat weinig hoop dat hij dat verbrijzelde been behouden zal hoogstwaarschijulijk zal het moeten worden afgezet. In het Gasthuis te Haarlemwaarheen de Lijiler is ver voerd, verbeidt hij dienaangaande zijn lot. Intussehen zijn bier het medelijden gceue hulpe verschalt. Mtoor de Ondergeteeleenden wordt voor hen een beroep op de algemeene liefdndigheid ge- daan. De GIFTEN, die men voor den ongelukkigen Lijder en zijn Gezin bereid mogt zijn te doen willen zij gaarne in in ontvangst nemen om die ten uieesien nutte voor hem en zijn Gezin aan te wendenterwijl zij bereid zijn om door dit Weekblad van de bij hen ingekomen Gilten, en de wijze waarop die zijn besteedmelding te makeu. Hoofddorp, 14 Augustus 1872. J. A. IMJXAPPEL, Koopman. XV, WAMSTEEKER, Aannemer. VOOk lloestGriep. De verzachtende eigenschappen van deze Geneesmiddclen maken ze over- waardig om voor alle soorten van longziekten beproefd te worden. Voor eene gewone verkoudbeid en de griep zullen eene dosis pillen ingenomen, en eene wrijving uitwendig aangewend met de gemelde Zalf, zeer heilzaam zijn. "Wanneer de griep aaustekend is. is die behandeling de gemakkelijkste, de gezondste en de zekerste. De Pillen van Uolloway en zijne Zalf zuiveren het bloed, brengen al de verstoppingen er van tot zijnen vrijen omloop terug door de longen, verligten de verstopte tot de adem- haling dienende vaten en maken de ademhaling vrij, zouder de krachten te verminderen, de zenuwen te overprikkelen, of den geest zwaarmoedig te maken. Zoodanig zijn de altijd verkrijgbare middelen om de zieken te redden, wanneer zij door .verkoudheid, kinkhoest, aandoeningen van de

Weekblad van Haarlemmermeer | 1872 | | pagina 3