HK 36 VAN A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Dertiende Jaargang. Haarlemmermeer-Polder. Haarlemmermeer. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. PoIderwesEen. Prijs van het Aboimement: in het Jaarf 6.- Prijs der Advertentien van 16 regels 75 Centelke regel meer 12 '/2 Cent. It ij ii I a nil Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven Zitting van Donderdag I Augustus 1872. II 4ARLEM11ERIUEER. Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGENREDAKTIE EN UITGAVE BETREFFEKDE te adresseren aan VAN BONGA C°., te Amsterdam. MJiterllfk Woenndng.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. In de Vereenigde Vergadering, gehouden den 29 Augustus jl. is o. a. besloten 1°. Op een voorstel van het dagelijksch bestuur, nopens de uitloting der Obligation in de geldleening van f 150,000. deze voor dit jaar te bepalen op 50 aandeelen ieder groot 1000.— 2°. Om, naar aanleiding van het slot van het jongste rap port van de heeren Conrad c. s. over de middelen tot ver- betering van Eijnland's waterlossing, door, een deokundige te doen vervaardigen plannen en begrooting van kosten van de werken, welker aanleg door genoemde heeren wordt aangeraden. Omtrent het adres van Mr. J. P. Amersfoordt, in het vorig nommer van dit blad opgenomen, werd besloten het te renvoye- ren aan het dagelijksch bestuur, ten fine van advies. Intusschen meent de Vergadering dat het door genoemden beer aangegeven denkbeeld, om het kanaal ook dienstbaar te maken voor de groote scheepvaart, dit niet in aanmerking kan komenomdat zulks niet tot de bevoegdheid van het Hoogheemraadschap behoort. 3°. Aan de Eegering vergunning te vragen tot den aanleg van een telegraaflijn van de Oude Metering over Alphen in verbinding met de Eijkslijn naar Leiden, ter dadelijke overbren- ging van de berigten omtrent den waterstandwaargenomen aan het gebouw voor weerkundige waarnemingen aan de Oude Wetering. Op een adres van P. JBoekel c. s.te Haarlemmermeer, die verzochten dat het op te rigten telegraafkaritoor ook voor het publiek worde opengesteldwerd beslofeu aan de adressanten te antwoorden dat, wauneer de telegraphiscbe verbinding van de Oude Wetering met Leiden zal zijn tot stand gebragt en eenigen tijd zal hebben gewerkt, in overweging zal worden genomen of aan kun verzoek zal kunnen worden voldaanzon- der de belangen van het Hoogheemraadschap te benadeelen. 4°. Om gedurende de ongesteldheid van den heer Hoog- heemraad Kempenaar, deze heer tijdelijk te doen vervangen door den Hoofd-Ingeland H. F. Bultman. Agenda voor de Vergadering van Hoofd-Ingelandeu van den Haarlemmermeerpolder,, te houden op Woensdag 11 September 1872, des morgens ten 10 ure, in het lokaal van Staats, te Haarlem. 1. Mededeelingen. 2. Eapport der Commissie tot onderzoek der rekening 1871. 3. Vaststelling der Suppletoire Begrooting 1872. 4. Idem van het Suppletoir Kohier'l872. 5. Voorstel van het Dagelijksch Bestuur tot verkoop van veldwegen aan de heeren Mr. Asser en G. H. v. d. Burgh. 6. Idem van idem, tot verhooging der aannemingssommen van de fabriek De Prins van Oranje". 7. Idem van idem, omtrent den aahkoop van een nieuwen zuiger aan den Lijnden. 8. Idem van idem, tot afkoop van schuldpligtigbeid Eijn- lands buridergeld van vergraven grond. 9. Idem van idem, omtrent de verveening van den Huijg- sloterpolder. 10. Idem van idem, betreffende het verzoek Lammers, tot begrinding van den weg langs den Nieuwerkerkertogt. 11. Benoeming eener Commissie tot onderzoek der Begroo ting voor 1873. Den 4 dezer is bij de Hervormde gemeente Haarlemmer meer tot predikant beroepen Ds. J. G. Ormelte Loon op Zand. I van 28 Augustus tot 3 September 1872. GEBOREN Theodora dochter van J. van Keizerswaard en A. Meijer. Elsje dochter van J. H. Wallbrink en E. Guitenau. Antjedochter van C. ramboer en J. Breedeveld. Eibert, zoon van R. Vos en T. van der Kemp. Crelisje dochter van C. Benjamin en A. Olij. Maria dochter van J. Verbeek en II. Scheffers. Maria dochter van P. Wa- gemans en A. C. Brand. Leendertzoon van L. van der Beek en J. M. van Loon. Hendrika, dochter van D. van der Vis en M. Groeneveld. OVERLEDEN: Korstiaan Uithoven, oud 37 jarengehuwd met J. van Rijswijk. Matje Heeren, oud 50 jaren, gehuwd met J. Meijer Hen- dnk Gorlee, oud 59 jaren, gehuwd met A. Boer, Aafje, oud 7 jaren dochter van J. Lelieveld en M. Koolhaas. Gerrit van Daalen, oud 34 jaren, ongehuwd. Elisabeth, oud 8 jaren, dochter van T. Hoeve en Brands. Theodorus Johannes oud 24 weken zoon van D. Bakker en G. Dakkenhorst. Adrianus, ood 10 dagen, zoon van M. den Ouden en G. Versloot. Johannes, oud 3 weken, zoon van J. Rijke en II Klaasseu. Mariaoud 4 maanden, dochter van D. Duivenvoorde en S. van Leeuwen. Gradusoud 16 maanden, zoon van A. van Rijswijk en M. Koolhaas. Abraham oud 7 weken zoon van J. Kommer en G. Out. Johannesoud 21 jaarzoon van J. van Aalst en K. Kool. Anna Catharinaoud 4 maandep, dochter van J. Lewis en A. Metz. ONDERTROUWD G. Schippcr met C. van Wiltum (w ed.) GEHUWDT. Janzweert met A. Kamerman. Postkantoor te Haarlemmermeer. LIJST VAN BRIEVEN DIE, UITIIOOFDE VAN ONBEKENDHEID DER GEADRESSEERDEN, NIET BESTELI) ZIJN KUNNEN WORDEN. Kantoor van Vertrek. Maand Julij. 1. B. BarneveldtBrouwershaven. J. F. Olanke, Over- slag. J. Heere, Haarlemmermeer. Wilhelmina Groen Haarlemmermeer. Kantoor van Aankomst. Maand Augustus. 1. P. v. Delde, uit Amsterdam. 2. Ari van de Kuijer, (2 stuks), uit Heerde. 3. C. Sombeek, uit Zandpoort. 4. J. Maasuit Lisse. 5. Gerrit van der Sluis, uit Eot- terdam. 6. C. Hoorenweg, uit Eotterdam. 7. T. Bek- keruit Amsterdam. 8. G. Marskamp, uit Apeldoorn. - 9. A. Nieuweboer, uit Delft. 10. Martinus Leuven uit Ileemstede. 11. Tiemen Pieper, uit Putten. 12. C. van der Bouwraan, uit Ommen. 13. Eekhout, uit Utrecht. 14. Van Eelen, uit Zwolle. Voorzitterde Heer J. W. Lo.ntzendorfer. De Vergadering wordt geopend des middags ten 1 ure. Tegenwoordig 9 leden, zijnde de heeren Klapwijk, van Riessen, Kuiper, Dorbeck, van A uuren, Bultman, 't Hooft, Timmermans en Tensen, alsmede de Secretaris. Afwezig de heeren Buis, Schone, de Brenk en Knaap. De Secretaris leest de notulen van den 6 Junij 1872, welke worden goedgekeurd. 1°. Aan de Vergadering wordt medegedeeld het navolgende: a. de Staatsbladen van 1872, Nrs. 5] tot 81, de Provinciale Bladen van 1872, Nrs. 42 tot 50 i. Brief van Gedeputeerde Staten, dd. 26 Junij 1872, N°. 12, gelei- dende Kohier van den Hoofdelijken Omslag, dienst 1872; c. Brief van als voren, dd. 19 .Tnnij 1872, N°. 13, geleidende het Raadsbesluit, dd. 6 Junij 1872, tot af- en overschrijving in de Begrooting, dienst 1871, alsmede de derde Suppletoire Begrooting, inede dienst 1871; d. Brief van mejufvrouw M. Schreuter, geboren van Leeuwen, waarbij zij verklaart de benoeming tot vroedvrouw in deze gemeente aan te nemen; e. dat het schilderwerk aan het raadhnis is gegund aan den laagsten inschrijver, P. Mulder, voor 209. f. dat tot leden van den Gemeenteraad zijn gekozen de heeren Mr. J. P. Amersfoordt en C. de Jong. A1 deze mededeelingen worden aangenomen voor notiflcatie. 2°. Aan de Vergadering wordt medegedeeld de uitslag der gehouden aanbestedmg van het onderhoudswerk aan de scholen en onderwijzerswo- mngen, waarvoor het laagst is ingeschreven door J. Sluis, voor 995.45, vau het onderhoudswerk aan de brandspuithuizen, waarvoor laagste inschrij ver is L. Kieviet, voor f 45.en van de begraafplaats te Nienw-Vennep, waarvoor laagste inschrijver is M. van Daalen, voor f 2539. De oorzitter zegt dat deze werken nog niet wrerden gegund, omdat de inschrijvingsommen eenigzins hooger zijn dan de begrooting van kosten. Aangezien het verschil echter niet belangrijk is en van eene herbesteding geen beter gevolg is te wachteu, stelt de Voorzitter voor om bedoelde werken aan de laagste inschrijvers te gunnen. Dienovereenkomstig wordt besloten zonder hoofdelijke stemming. 3°. Met den gemeente-opzigter wordt besproken do wijze, waarop ge maakt zullen worden de hekken van de begraafplaatsen te Hoofddorp en te Nieuw-Vennep, zullende van dat werk door diem opzigt.er alsnu een bestek worden gemaakt. 4 Kennis genomen zijnde van de verzoeken van de onderwijzers van Zwetselaar en Zwart, om nog eene bedstede te mogen hebben in de ge- bouwd wordende onderwijzerswoningen N°. 9 en 10, alsmede het schrijven van den gemeente-opzigter, om vergunning tot het doen maken in de kcuken van elk dier wouingen van een aanregtbank met turfkastje, omdat zulks in de bestekken verzuimd is te besehrijven, en van welk een en ander de kosten zullen bedragen 130.wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming besloten tot het doen maken dier werken magtiging te verleenen. 5°. Wordt gelezen eene missieve van Heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, dd. 19 Junij 1872, N°. 46. waarbij eene bedenking wordt gemaakt tegen het op den 6 Junij jl. vastgestelde nicuwe Reglement voor het Burgerlijk Armbestuur, namelijk om Art. 11 van het reglement te doen vervallen, en zulks op grond van Art. 15 der Armenvvet. De Voorzitter stelt voor om aan het verlangen van Gedeputeerde Staten te voldoen, en Art. 11 te doen vervallen en hetzelfde reglement vervolgens met wijziging der cijfers van de artikelen 12, 13, 14, 15, 16 en 17 in 11, 12, 13, 14, 15 en 16 op nieuw vast te stellen. Dienovereenkomstig wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. 6 Aan de Aergadering wordt medegedeeld-dat de geneesheeren Bolke- stein, van Dorstcn en van der Horst zich bereid hebben verklaard om de geneeskundige verpleging der armen in de vvijken N°. 3, 4 cu 1 op zich te nemen, en dat Dr. Titsingh, te Geertruidenberg, van de verdere kandi- datuur voor gemeente-geneesheer afziet.. De Voorzitter deelt verder mede, dat op de gedane oproeping van solli- citanten voor gcmeentelijke genees-, heel- en verloskundige, in de Wijken 2 en 5, zich 6 sollicitanten hebben aangemeld, en raadpleegt de Vergade ring of het niet wenschelijk zoude zijn om de sollicitanten, die het meest in aanmerking komen, te vragen om in persoon hier te komen tegen ver- goeding van reiskosten, voor het geval zij niet mogten worden benoemd. Nadat daaromtrem eenige gedachtenwisseling had plants gehad, geven de leden algemeen als hun gevoelen te kennen om nu reeds tot de benoeming over te gaan. Ddartoe besloten zijnde, wordt, na voorlezing van de lijst van sollicitanten, eerst benoemd een gemeentelijk genees-, heel- en verlos kundige voor Wijk 2. In de bus worden bevonden 9 stembriefjes; bij de opening blijkt dat uitgebragt zijn op den heer Jean Gijsberti Hodenpijl, te Zegveld, 9 stem- men, zoodat de heer Hodenpijl is benoemd. Alsnu overgaande tot de benoeming van een gemeentelijk genees- heel- en verloskundige voor Wijk 5. worden in de bus bevonden 9 geldige stembriefjes, en blijkt dat zijn uitgebragt op den heer Arien Maximiliaan Geerling, te Ambt-Alraelo, 9 stemmen. weshalve de heer Geerling is benoemd. Terwijl vervolgens worden benoemd tot gcmeentelijke genees-, heel- en verloskundigenin Wijk 1de heer M. van der Horstin Wijk 3 dc heer J. Bolkestein, en in Wijk 4, de heer- A. O. van Dorstcn. alien al- hier gevestigd. Vervolgens worden medegedeeld de' ingekomen sollicitatien naar de be- trekkmgen van vroedvrouw ter standplaatsen Abbenes en de Lijnden. Bij stemming wordt met algemeene stemmen benoemd tot gemeente- vroedvrouwter standplaats Abbenes, mejufvrouw Johanna Elisabeth Koek- koek, te Leiden; tenvijl dc benoeming van een vroedvrouw voor de stand plaats aan de Lijnden wordt aangehouden tot de volgendn vergadering. 7°. Dc Voorzitter stelt voor, om de instructie voor dc gemeentelijkc genees-heel- en verloskundigen vastgesteld den 6 Junij 1872 aan te vnllen door aan artikel 7 toe te voegen eene nieuwe alinea d, luidende Jlet jaarlijks voor den I Maart inzenden aan Burgemeester en Wet- bonders van een beredeneerd Nerslag omtrent den gezondheidstoe- stand over bet afgeloopen jaarhet doen van de noodige voorstel- n len die tot verbetering van den algemeenen gezondheidstoestand kunnen leidenen het geven van alle inlichtingen die hun door den Raad door Burgemeester en Wethoudersof door den Bur- //gemeester worden gevrangd." Deze wijziging wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming goedgekeurd. 8°. Gelezen het verzoek van W. A. P. T. T,. Bakker, om eervol ont- slag als hulp-onderwijzer aan de school n°. 1 alhier, en zulks ten gevolge zijner benoeming te Haarlem. Is besloten het gevraagde eervol ontetag te verleenen en zulks te doen ingaan op heden. 9 De Voorzitter deelt mededat nog geene sollicitanten voor de vcr- vulling der betrekking van hulp-onderwijzer aan school n°. 1 zich hebbcu voorgedaan. Nadat hieromtrent gedaobten wareu gewisseld en de wenschelijkheid eener spoedige voorziening in de vacature was betoogd zegt de heer Bult man dat het naar zijn inzieu goed zou zijn om tcrng tc komen op het vroeger door de Plaatselijke Schoolcommissie gedaan voorstel tot het geven van meer uitgebreid lager onderwijs; welk voorstel vroeger door den Rand is verworpen. Naar het oordeel van den heer Bultman kon daaraan uu worden gevolg gegeven door de verplaatsing van een der hulp-onderwijzers van school 4 naar school 1Spreker doet daaroin het navolgende voorstel u Om een der hulp-onderwijzers van school n°. 4 te verplaatsen naar u school n°. 1 en voor school n°. 4 te benoemen een hulp-onder- wijzer, die tevens bevoegd is tot het, geven van onderwijs in het //Fransch, Dnitscli en Engelsch en in dc Wiskunde." De Voorzitter stelt voor dit voorstel verder te behandelen in de volgen- de vergadering en het daartoe te plaatsen op de oproepingsbriefjeswaav- toe wordt besloten. Vervolgens wordt goedgevonden dc medewerking.van den heer School- opziener te Haarlem te vragentot het tijdelijk verkrijgen van hulp op de school n°. 1. 10°. Een voorstel tot wijziging der belooning van den doodgraver J. Knolmet het oog op het rooijen der graven, wordt na kortc Aiscussic aangehouden ter behandeling in eene volgende vergadering. 11°. Door Burgemeester en Wethouders wordt' aangeboden de rekening der inkomsten en uitgaven over bet dienstjaar 1871welke rekening wordt gesteld in lianden der Finantieele Commissietot onderzoek. Gelijk besluit wordt genomen ten aanzien der rekening van het Bunrer- lijk Armbestuur over 1871. 12°. Gelezen een verzoek van W. P. van Eibergenaannemer vau de onderwijzerswoningen n°. 9 en 10verzoekende dat hem moge worden vergund om de schoorsteenen in die gebouwen te bouwen van Waalsteen in plaats van IJsselsteen, omdat laatstbedoelde steentegenwoordig moeije- lijk is te bekomen. Wordt na ovenvegiDg besloten op het gedaan verzoek afwijzend te be- schikken 13°. De heer 't Hooft geeft in overweging om de paardenmarkt alhier in het vervolg op een anderen dag te houdenomdat die markt alhier niet druk bezocht wordthetgeen met de ILaarlemsche markt daarentegen wel het geval is. Op voorstel van den heer Bultman, ondersteund door den heer van Ries sen wordt besloten de afdeeling Haarlemmermeer der Hollandsche Maat- schappij van Landbonw te hooren omtrent de vraag, in hoevem het wen schelijk is om de mnrkten op andere tijdstippen tc honden en zoo jn op welke. 14°. De heer Bultman vraagt of het niet wenschelijk is om hooistekers te beDoemen, of wel die werkzaamheden aan de brandmeesters opte dragen. De A oorzitter zegt dat zulks kan geregeld worden in het te maken nieuwe brandreglement. De Vergadering wordt daarop door den Voorzitter gesloten. i Het Provincial Blad voor 1872 bevat de volgende besluiten Een van den Commissaris des Konings d.d. 19 Aug^, hou- dende kennisgeving dat de jagt op klein wild voor dit jaar zal worden geopend op zaturdag 7 Sept. aanstaandeen dat de korte jagt dagelijks, uitgezonderd zondag, en de langejagt alleen op woensdag eu zaturdag zal raogen worden uitgeoefend. Een van Ged. Staten, d.d. 21 Aug., betreffende een wijzi ging van het bijzonder reglement van bestuur voor den Os- dorperpolder; een dito voor den Middelveldschen polder;

Weekblad van Haarlemmermeer | 1872 | | pagina 1