Advertentien. Twee Boerenwoningen EEIV BEER, - 194 - Voorloopige Aankondiging. met 42 Bunders, 41 vierkante Roeden, 56 vier- kante Ellen zoo B0UW- als HEILAM), Bij J. DIRKEN, REGTSZAKEN. Op Dingsdag den 24sten December 1872, IS BESCHIKBAAR, tegen 2.SO, sisch muntbiljet van 25 thaler kon aanzien, en verzocht dit voor hem te wisselen in klinkende munt. De winkelier deed hem opmerken, dat het biljet niet echt wasen vroeg van waar het afkomstig was. De onbekende beweerde toendat hij het met eenig ander geld voor den verkoopprijs eener koe had ontvangen. Hij werd daarop met de politie in aanraking gebragt, en vertelde nu, dat hij het papier had gevonden. De zaak wordt ernstig onderzochten het is niet onmogelijk dat er meer dergelijke stuk- ken in omloop zijn gekomen zonder dat ervooral op drukke marktda- gen de aandacht op gevallen is. Een ieder hoede zich dns voor schade. De IJssel te Deveuter heeft het aanzien van eene zee. Alle uiter- waarden en vele langs de rivier gelegen landerijen worden reeds ge'inun- deerd, en te Zutphen zijn de uiterwaarden geheel overstroomd. Als een bijzonderheid meldt de Arnh. Ct., dat nog in deze maand, hij Gieling in de Oeverstraat aldaar, drie kanaries zijn uitgebroed, waarvan nog twee in leven zijn. Een vierjarig knaapjedat op Drk een been brak moest naar Kam pen vervoerd worden ter verpleging orndat men op Urk sedert 1 Oktober zonder dokter is. Den 21 Nov. zond de landbouwer A. M. te Tjamsweer, een arbeider uit om zijne zieke meid met een open boerenwagen naar haren vader te brengen in 't naburige Farmsum. Een geneesheer was niet geraadpleegd. Ruim halverwege gekomen ontdekte de voermau, dat de zieke gestorven was. Men kan zich zijne verslagenheid voorstellen en ook die van den bedroefden vader. Wederom eene tre urige waarschuwingdat men bij 't vervoer van zieken de voorzigtigheid dient m acht te nemen. De regtbank te Rotterdam heeft iemand veroordeeld tot eene cellu- laire gevangenisstraf van eene maand, omdat hij, zonder daartoe geregtigd te zijnin het openbaar heeft gedragen het ridderkrnis van de Militaire Willemsorde met het daaraan verbonden ordelint. Tevens is de vernietiging van het in beslag genomen kruis bevolen. Dezer dagen wilde een dronkaard te Rijssel een einde aan zijn leven maken op een geheel nieuwe wijze. Hij nam een pak patronen, plaatste dat voor zich, hield zijn hoofd er boven en stak het aan. Een geweldige ontploffing volgde. Men zou denken, dat de man met een gemitrailleerd hoofd zou zijn neergestortmaar neende kogels waren alien een zijdeling- sche rigting nitgegaan en de man had geen under letsel bekomen dan dat door het kruid zijn baard was verbrand en zijn gelaat geschroeid, tcrwijl zijn gezigt was-1 De storm op de Deensche kust. De Arnh. Ct. bevat een nitvoerig schrijven uit Kopenhagen ten aanzien van de jongste overstroomingen, waar- aan wij het volgendc ontleenen Reeds den 12den November des morgens woei het zeer hevigmaar tegen den avond werd het een bepaalde orkaan, die den ganschen Hacht en het volgende etinaal aanhield en het water met vreeselijk geweld tegen dekus- ten joeg. Hier hielp geen anker meer; eene menigte schepen werden of op de kusten geworpen of tegen elkander geslingerd en zoodoende ver- brijzeld, ja in de havchs waren de schepen niet veilig. De orkaan perste het water met zooveel geweld van de Noordzee in het zuidelijk gedeelte van de Oostzee, dat de stand van het water zich tot 12 voet boven den gewonen spiegel verhief. Er was dus in de mceste havens geen bescher- ming en de vaartuigen werden meedoogenloos medegevoerd en diep in het land geworpen. To Kopenhagen werden slechts eenige kleine vaartuigen op den wal gezet, maar op de kust van Amack in de bogt van Kjoege, ten zuiden van Kopenhagen, zijn minstens 50 schepen gestrandwaaronder verscheidene Hollandsche. Bij Praesto, zijn 28 schepen op het strand ge worpen, en voegt men hierbij de schepen, die op Falster, op de Zweedsche kust of op Bornholm zijn gestrand of in de open zee zijn vergaandan be- komt men een hoog cijfer, dat slechts in groote trekken den omvang van het groote ongeluk aangeeft. Ook de zoo liefelijke Deensche kusten met hare vele laag gelegene steden visschersdorpenwoningen en bebouwde velden zijn niet minder zwaar geteisterd. Om een enkel denkbeeld van den omvang der ramp te geven lascht de berigtgever der Arnh. Ct. eene korte beschrijving in van de verwoesting van Roedbyeen stadje op de zuidkust van Laalanddat zeer laag gele gen is en waar dus de overstrooming de grootste uitgestrektheid heeft ge- had. In den nacht van den 13den op den 14den November steeg het water in den tijd van een kwartier zoo hoog, dat de straten 4 voet onder water stonden. In alio woningen drong dus het zeewater binnen, bedierf alle huisraad en vulde de waterputtenverwoeste de meeste huizenook alle bakkersovens en een oogenbiik daarna dreven de piano's, kanapes, stoelen, 'tafels en verder huisraad de zee in. Een ooggetuige verhaalt, hoe hij den volgenden dag met een stoomboot voorbij Laaland varende, drie kwartier lang steeds door dry vend huisraad omringd waswant het water drong op verscheidene plaatsen bijna een uur ver het land in, als een lavastroom al- les nederwerpendezoodat vele menschendieom zich te reddenbovenop de huizen geklommen waren, in de golven werden bedolvenof ook wel met den dood voor oogenop den nok van een huis naar zee drevenIloe- veel woningen op deze wijze verwoest zijnlaat zich nog onmogelijk be- palen, maar in eene stad, die een half uur ver van zee lag, zijn 38 hui zen of eristeden onbewoonbaar geworden. Het zuidelijke gedeelte van Falster, dat in eene smalle landtong eindigt werd ook geheel door de zee overstroomd, met uitzondering van een enkel hoog punt, waatvan gelukkig de meeste bewoners gered werden. Slechts een twintigtal personen zijn tot hiertoe nog niet gevonden. In welk een akeligen toe9tand de geredden verkeerdenis niet te beschrij- ven, en velen zijn later aan de gevolgen van angst en koude bezweken. Zoo was er een huis, waarin twee familien woonden. Het werd door den stortvloed met zijne bewoners weggevoerd. Toen scheurde het in tweeen zoodanig dat iedere familie in hare eigene woning kon blijvenmaarspoe- dig verdween het eene gedeelte; het andere hield zich nog boven water, maar kort daarop scheurde ook dit in tweeenDe man dreef naar het land de vrouw en de kinderen echter moesten verder. Toen namen de golven de kinderen weg, en slechts door zich aan een balk vast te klemmen was de vrouw eindelijk in deerniswaardigen toestand gered. Zulke tooneelen waren er velen, doch waartoe er meer te beschrijven, de verbeelding zal ze gemakkelijk voor den geest brengen. De lord-mayor van Londen heeft een bezoek gehad van inbrekers. Onder andere voorwerpen van waarde hebben zij ook medegenomen de vcr- sierselen van de orde van Medjidie, hem geschonken bij een bezoek van den sultan aan de city van Londen. Het Journal d'Amiens behelst het verhaal van een branddie ver- ledeu week in de gemeente Prouzel in de broodbakkerij van zekeren Devillers is uitgebarsten en waarbij de gehuwde zoon des huizes39 jaren oudmet zijne echtgenoote en twee kinderen, die gezamenlijk op de bovenste ver- dieping of op den zolder van het huis sliepenjammerlijk in de vlammen zijn omgekomen. Toen de ongelukkigendoor den brand in hunnen slaap verrast, ontwaakten, stond de zoldertrap reeds in lichtelaaije brand'enwas voor hen aan geen ontkomen meer te denken. Men heeft den vader met het lijkje van zijnen jongsten, zesjarigen zoon in de armen gevonden; de lijken der vrouw en haren twaalfjarigen oudsten zoon waren geheel verkoold. De bejaarde vader en inoeder der omgekomenen,die beneden sliepen, zijn ongedeerd gebleven. Onder het opschrift Onderwijzersellendeschrijft de heer T. H. van Beyma thoe Kingma, schoolopziener te Heereuveen, in den Monitor het volgende "Zooeven kom ik te huis van een schoolbezoekdat mij dan toch zoo danig heeft aangegrepen, dat ik tot Nederland het//wee u 1" moet uitroepen. Verbeeld u, ik kwam klokslag 9 uren bij de school. De onderwijzer, ge- kleed of niet gekleed, dat is minder, zonder fraaije kleederen kan men leven ontving mij hartelijk en leidde mij in de schooleen net gebouw gevuld met 24 kinderen. Hij vroeg mij wat ik verkoos. Het gewone antwoord//ga eenvoudig uw gangdoe alsof ik er niet ben", volgde de man op, en hoe is het mogelijk? de man gaf een allerliefst, op- wekkend onderwijs, voor 300 's jaarszonder meer. Na schooltijd zoude ik dadelijk verder gaanachhad ik het maar gedaandoch ik nam helaas! de uitnoodiging aan, om bij hem binnen te komen en vond daar een vrouwschamel gekleedtwee kinderenhanden en beencn niet kunnende gebruiken door kliergezwellenellende en armoede ten top, zoo erg als ik het zelden heb aangetroffen. Daar stond ik schier als een ge- rangene. Wat hier te doen? Levertraan voor de kinderen, maar een flesch, wat baatte deze? Kleederen voor vrouw en kinderen, maar welkeonder- of bovenkleederen Een docter voor de ziek liggende kin deren P De doctersrekening van het vorige jaar was nog onbetaaldhoe hem dus te krijgen Troostja welkeversterkend voedsclmaar van waar? Ja, daar stond ik, de schoolopziener, de steun, de raadgever volgens de wet. Hoe is het mogelijkdacht ikdat die manzoo even in de school zoo flink, zoo opgewekt voor en bij de kinderen, daar in huis nederzinkt in die kommervolle ellende? Hij verklaarde mij geen uit- komst te weten en met een brekend hart zich geweld aan te moeten doen om dat opwekkend onderwijs elken dag vol te houden. Inderdaad, men kent de eilende van vele onderwijzers in Nederland niet; want dan kon het zoo niet zijn en blijven. Wilt gij zamelen voor dit gezin Ik weet geen ander middel. Waarom dan zijn naam verzwegen? De armoede is eerlijkhij is Camstra, hoofdonderwijzer te Langedijke, gemeente Oost Stellingwerf, provincie Friesland," Voor het hof van assises in Limburg (te Hasselt) wordt thans een proces behandeld over een der grootste misdaden welke in dat land gepleegd zijn. De jagtopziener van der Zanden heeft in het dorp Jesseren (Limburg) aan zijne vrouw, aan hare zuster en aan zijnen eigeu veertienjarigen zoon den hals afgessneden. De suoodaard bekende dezen drievoudigen moord te hebben bedreven om zich het geld der slagtoffers toe te eigenen. De brusselsche regtbank heeft den direkteur van het The'Stre des Galeries veroordeeld tot 80 fr. schadeloosstelling aan een notaris, die zijnen overjas in de kleedkamer had te bewaren gegeven en dit voorwerp niet terugkreeg. De regering te Dusseldorf heeft doen afkondigen, dat de nederlandsche gulden op eene waarde van 16 silbergroschen 3 pfu. moet getaxeerd worden, en dat niemand verpligt is deze munt aan te nemen. Op de Looijersgracht te Amsterdam heeft zich een man, in beschon- ken toestand, tot op het hemd ontkleed, te water begeven en is jammer- lijk verdronken. In de Rotterdamsche Courant leest men het volgeude: "Als een eigeuaardig geval kan het volgende dienen, dat wij uit zeer geloofwaardige bron pntten. Voor eenige dagen meldde zich te Amsterdam een persoon aan bij een zeer bekend regtsgeleerde, en verklaarde dat hij ii het bekende moordproces van Heemstede niet als getuige was opgeroepen maar dat hij juist degeen was, die het schot had zien lossen. Zoo de man de waarheid gesproken heeft, zal dit een incident zijn, dat niet alle dagen in onze regtspleging voorkomt." In het Vaderland leest men het volgende: i,De nimf is gereed; zij verleent gehoor tot Zaturdag. Wij hebben van de aangeboden gelegenheid gebruik gemaakt en haar in het atelier van den heer Koelman, in het Hofje van Nieuwkoop, bezocht. Het pleistermodel, dat voor het gieten dienen moet, vertoont het meisje met eeu los gewaad,' waarvan de ronde plooijen zich om de ligchaamsvormen aansluiten. Als Galathea of Aphrodite staat zij op een groote schelp, die, even als het gewaad en de zeeplanten die haar sieren, aanduiden van waar zij komt. De regterarm houdt de vaan omhoog, de linkerhand is uitgestrekt naar de Noordzee. Het hoofd is fier en vrolijk opgeheven. De handeling der figuur is good uitgedrukt, de draperie en het ligchaam bieden van verscheidene kanten schoone lijnen, en zooveel men nu berekenen kan, zal de figuur. op de beraamde hoogte en plaats zeker een bevallige uitwerking doen. Het beeld zal nu weldra bij den heer Enthoven in brons gegoten worden." De heer V., een vischhandelaar te Brusselheeft dfcn zeer trouwen hond waarvan het volgende tot bewijs kan strekken. Hij had zijn meester naar het telegraafbureau vergezeld. Van daar was de heer V. naar de stad ge- gaan om bestellingen op. te nemen maar toen miste hij zijn portefeuille. Zeer ontsteld keerde hij terug tot aan het telegraafbureau en daar vond hij zijn trouwen Bismarck (zoo heet de hond) met de pooten op portefeuille. Het beest had bemerktdat zijn meester haar had vergeten en was achter- gebleven. Eerst had het, volgens getuigenis van eenige personen, die het gezien hebbende portefeuille tusschen de tanden willen nemen maar zij was geopend en de papieren zoudeu dus verloren zijn geraakt. Dat scheen de hond begrepen te hebben en hij was dns de wacht blijven houden totdat zijn meester teruggekeerd was. In 1872 is volgens de officieele statistiek van 't fabriekwezen in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika voor niet minder dan 20 millioen gulden aan papieren boordjes gefabriceerden dat ondanks het waarschuwend feit dat de hagelwitte blankheid door sterke vergiften wordt verkregen. Een Engelschman, sir Thomas 'F., te Parijs, is op weg naar Bordeaux, met het doel een allerzonderlingste expeditie te ondernemen. Hij begeeft zich namelijk naar de Stille Zuidzee, om aldaar het lijk zijner vrouw te gaan opvisschen, die, aan boord overleden, met een 48-ponder aan de voeten in den schoot der golven haar graf vond. Sir Thomas F. heeft te Bordeaux een driemaster, le Moustique, gehuurd en geheel voor den togt toegerust. Een massa kolossale werktuigen zijn reeds ingeladen, met behulp waarvan hij hoopt te zullen slagen. De plaats waar het lijk in zee zonk, is met juistheid te bepalen, dewijl de kapitein vooraf hoogte nam. Het is evenwel meer dan zeker, dat hij, zoo al iets, dan alleen den 48-ponder, maar nifets van het stoffelijk overschot van .lady F. zal opvisschen. Vele eigenaars van huizen te Parijs maken bezwaar om appartementen aan gezinnen met kinderen te verhuren. Op 1 November kwam een heer kamers huren en op de vraag, of hij kinderen had, antwoordde hij met een diepen zucht en tranen in de oogen Allen op het kerkhof. De huisbaas condoleerde hem en verhuurde hem de vertrekken. Maar een uur later komen vier kinderen te huis. Woedend vraagt deeigenaar van de verhuurde woning, wat dit bedrog beteekent Zij waren alien op het kerkhof, antwoordde de vader; het is hunne gewoonte op Allerheiligen een bezoek te brengen aan het graf hunner oud-tante. Een oud strijderverwer van beroep kwam onlangs op een der noordelijke eilauden in de woning van een gegoeden boerom van een ver- moeijenden togt wat uit te rusten het toeval wilde dat de tafel met een middagmaaleen opgehoopte schotel pannekoekenjuist gereed stond. Dit deed den wandelaar watertanden echter wachtte hij te vergeefs op eene uitnoodiging. De man bedacht toen een list en beweerde met alien emst aan de eenvoudige familie, dat hij kans zag den geheelen schotel pannekoek zonder tusschenpoozen te consumeren en bekrachtigde zijn voorstel met eene weddenschap welke door den boer zonder aarzelen of argwaan werd aan- genomen. Met al zijn vroegeren strijdlust viel de oude aan, doch na er ver scheidene te hebben doen sneuvelen moest hij, helaas, toch eindelijk den strijd opgeven en bekennen //ik heb de weddenschap verloren ziedaar!" waarop hij den verbluften boer een dubbeltje aanbood. De nog al gerucht gemahkt hebbende zaak tegen den hoofd onderwijzer Philippus Hank te Amsterdam, is Donderdag 14 dezer voor de korrektionnele regtbank behandeld. Hij stond te- regt ter zake dat hij aldaar op 20 September 11., op het bloote ligchaam van een twaalfjarigen leerljng zoodanig met een stuk touw had geslagen, dat o. a. rug, billen en achterdijen daar- door met blaauwe striemen waren bedekt. Behalve zes getui- i, die hoofdzakelijk over de gevolgen der handeling, den gunstig bekenden persoon des beklaagden en het minder gun- stige karakter van den bewusten leerling verklaringen aflegden, werd ook deze twaalfjarige jongen gehoord. Ter teregtzitting bleek dat deze laatste zich herhaaldelijk aan moedwillig sehool- verzuim en andere ondeugende streken had schnldig gemaakt. Op den dag der bovengemelde tuchtiging had zijn vader aan een kweekeling gezegd dat hij den hoofdonderwijzer uit zijn naam moest vragen den jongen eens goed onder handen te nemen, daar het hem (vader) wel was als de meester den knaap den geheelen nacht school hield. De onderwijzer liet nu den jongenna 4 ureschoolblijvenen wel aanvankelijk tot Bin het lokaalwaarin met andere leerlingen catechisatie werd gehonden. Daarna onderhield hij den knaap over zijn slecht gedrag. Toen de jongen begon te begrijpen dat het ernst was en hij zelfs voor slaag bevreesd werd, bezigde hij, volgens de verklaring van den onderwijzer, tot hem de woorden: als ge me icilt laten gaan zal ik je een paar sigaren geven. De jongen erkende dergelijke woorden gesproken te hebben, alleen met deze verandering dat hij niet van „gaan", maar van „slaan" zou hebben gerept. Deze woorden deden de reeds door leugenachtige antwoorden des knaaps opgewekte drift des beklaagden dermate stijgen, dat de bovenbedoelde strafoefening volgde, waarna de jongen aan de bank werd vastgebonden ten einde het wegloopen te beletten. Hij heeft zich echter weten los te rukken en was toen de onderwijzer na een kwar tier terugkwam, reeds ontvjugt door een tnimelraam. De substituut-olficier van jusfitie, mr. P. Verloren van Themaat, vond, ofschoon hij het feit ernstig afkeurde, o. a. in het boven gemelde voorafgegane verkeerd begrepen verzoek des vaders in de min of meer provocerende woorden van den jongen bij zijn bovenbedoeld aanbod van sigaren, alsmede in de door een menigte attesten en veelzijdig gestaafde gunstige antecedenten van den beklaagde, aanleiding tot toepassing van verzachtende omstandigheden. Hij rekwireerde dan ook tegen hem geen hoogere straf dan de betaling eener geldboete van/100. De arrondissements-regtbank veroordeelde hem echter tot eene cellu- laire gevangenisstraf van zes weken en eene geldboete van/8. Naar men verneemt heeft de veroordeelde van dit vonnis appel doen aanteekenen, V oar het Provinciaal geregtshof in Noord-Holland stond den 19 en 20 dezer teregt de friesche schipper J. L. Fokke, be- schuldigd van op 64-jarigen ouderdom een einde te hebben gemaakt aan de 46-jarige, zij het ook zeer ongelukkige, hu- •welijksvereeniging met zijne 63-jarige vrouw Nieske Jans Ilijk- stra. Den beschnldigde werd ten laste gelegd1°. dat hij op Zondag 21 Julij jl.des namiddags tusschen 2 en 3 ure, in het achteronder van zijn vaartuig de Jonge Joliandestijds lig gende in den Singel bij de Groote Haarlemmersluis te Am sterdam, zijne vrouw, die aldaar te slapen lag, moedwillig heeft bij de haren gegrepen uit de kooi gerukt, op den grond gewoipen en met de beddeplank onderscheidene malen hevig op het hoofd en de armen geslagen heeft, ten gevolge waar van zij veel bloed heeft verlorenbewusteloos is geraakt en denzelfden naraiddag omstreeks 4 a half 5 ure is overleden 2°. dat hij twee dagen bevorens, mede aan boord van ge- meld vaartuig, zijne dochter Aukje met eene flesch moedwil lig een bloedende wonde aan het hoofd heeft toegebragt. Beide, vrouw en dochter, hadden door voortdurende dron- kenschap verkwisting zijner zuur verdiende penningen en ver- waarloozing van zijne huishoudingaanleiding gegeven tot deze hoogst betreurenswaardige feitendie door den beschul- digde werden erkend. Elf getuigen werden deswege gehoord. Vermits de in deze gehoorde deskundigen bij hun rapport der lijkschouwing in het algemeen de mogelijkheid niet hadden uitgesloten dat de op de overleden vrouw bevonden beleedigingen door een val kon- den zijn veroorzaakt, en het niet geheel zeker was of de vrouw niet op gemelden Zondag kon zijn gevallen, was de hoofdvraag in deze: of het wettig bewijs van den moedwilli- gen doodslag geleverd was. De advocaat-generaalJhr. Mr. C. H. Backer, beantwoordde die vraag bevestigend, onder anderen op grond dat die deskundigen na met al de omstan digheden bekend te zijn gemaakt, de meening bleken te zijn toegedaan, dat de mishandeling de meest aannemelijke oorzaak van de bevonden beleedigingen was, ook in verband met het feit, dat ten processe niets van een dergelijken val was bewe- zen. Hij rekwireerde derhalve de schuldigverklaring van den beschnldigde aan de hem ten\ laste gelegde feiten en zijne veroordeeling tot eene tuchthu}sstraf van 'zes jaren en eene geldboete van 8. De advocaat van den beschnldigde, Mr. P. J. Teding van Berkhout Jr., trachtte daarentegen aan te loonen, dat het Openbaar Ministerie het bewijs niet had geleverd dat de mis handeling, die pleiter bovendien regtens niet bewezen achtte de oorzaak van den dood der vrouw moest zijn. Na verder te hebben betoogd dat ook de bedoeling om te dooden in deze niet vaststond, wees hij ten slotte op eenige verzachten de omstandigheden voor het geval van veroordeeling. Den 26 November heeft het Hof bij een uitvoerig arrest de aan den beschuldigde ten laste gelegde feiten bewezen ver- klaard en o. a. beslist, dat de oorzaak van den dood van vrouw Eokke gelegen is in de moedwillige mishandeling, ge pleegd door den beschuldigde waarvan de gevolgen voor zijne rekening komen. Het Hof heeft evenwel in het wangedrag van die vrouw en dochter en de daardoor teweeg gebragte onordelijkheden aanleiding gevonden tot toepassing van ver zachtende omstandigheden op dezen beschuldigde, en hem, onder aanneming daarvanveroordeeld tot eene correctionele gevangenisstraf van drie jaren. Heden ovei'leed mijne geliefde Echtgenoote, MATJE DE JONG, aan eene kortstondige ziekte van slechts vier dagen, in den ouderdom van 37 jaren tot diepe droefheid van mij en mijne twee Kinderendie nog te jong zijn on hun verlies te hesefl'en. God sterke mij in mijn verliesen geve dat ik hier namaals in zalige gewesten weder met haar vereenigd mag worden. Haarlemmermeer 22 November 1872. J. VAN DEN HEUVEL Az. des voormiddags ten 11 ure, zullen, ten overstaan van den te Nieuwer-Amstel residerenden Notaris D. VAN OSEN- BRUGGEN, in het Logement „Paardenbubq", in de Buurt over Ouderkerk aan den Amstel, Gemeente Nieuwer-Amstel publiek worden geveild: staande en gelegen in den Uolenrtrechter- en Bulle- w{fker nroogmaker{fpoliteronder de Gemeente Ouder-Amstel. Eerst in Perceelen en daarna in Com- binatie. Sectie G, N°. 6 nabij de Crnquius, te Haarlemmermeer den 25 jl. uit En g el an d ontvangen.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1872 | | pagina 2