A d v e r t e n 11 en. Publieke Verkooping, BOUW- en WEILAND. - 208 MAGAZIJN van J. A. VAN ZIJ I.. VIS1TEKAARTJES 1.— per 100, D. VAN 0SENBRUGGEN, Notaris, N0. 1. Eene Boerenwoning, 15 Blinders, 70 vierkante Roeden, 53 vierkante Ellen LAND, N°. 2. Eene Boerenwoning 20 Bunders, 11 vierkante roeden, 68 vierkante ellen LAND, N°. 5. Een Perceel Weiland ruim 70 Bunders uitmuntend 1. Eenige Perceelen BOUW- en WEILAND, 2. Eenige Perceelen B0UW- en WEILAND, 3. Eenige Perceelen D0UW- en WEILAND, Belangrijke Houtverkooping extra zwaar Esschen-, Kik™-, Elzen- en Berken- H A K H OUT, Holl. Maatschappij v. ILandbouw. Beproeving' van Wheeler's Dorschmachinen en Corbett's Wanmolen, landbouw. (Semengde Hcrigten. ONTVANGENeene uitgebreide COLLECTIE De Veilcomliten piet de Radastraie Iiaart zullen ge- durende 8 dagen vodr\den Verkoopdag ter lezing en inzage liggen ten Kantore vaij bovengenoemden Notaris D. VAN OSENBRUGGEN, aan c(eu Overtoomschen Weg, J 79, Ge meente Nieuwer-Amstel; terwijl de aanwijzing der Perceelen door de Huurders W. Barker Jr. en A. Troost zal worden gedaan. Op Dingsdag 24 December 1872, Betaaldag 25 Julij 1873. 1 /2 hectare grooten waarop een oud huis van weinig waarde stondeen en ander toebehoorende aan den beer Blootshoofd, behalve bet opgeld eene sum opbragt van f 9,366. Afdeeling Haarlemmermeer. te Haarlemmermeer, op 4 December 1872. Onderscheidene landbouwers, vooral uit den Haarlemmer- meerpolder, bebben op 4 Dec. de werking van Wheeler's dorschmachinen en Corbett's wanmolen A 1 (eigendom van den heer B. Biesheuvel alhier), bijgewoond. Met het voile vertrouwendat ik de meening uitspreek van alle zaakkundigen daarbij aanwezigzeg ikde werking was goedzeer goed zelfs", en ik uit mijne overtnigingdat de dorschmachinen van Wheeler verreweg de voorkeur verdienen boven den in- landschen namaakwaarvan wij vele exemplaren in onzen polder bebben. Ook Corbett's wanmolen viel zeer in den geestgetnigen de bestellingenwelke staande de beproeving genoteerd zijn door den heer vertegenwoordiger van de firma Landre GlindermanSpuistraat L 648650, te Amster dam. Deze wanmolens maken de tarwehaverenz.door eenmaal malen, uit het kaf, in zeer korten tijd marktbaar s'choonzij zijn bij onderscheidene landbouwers te zien.b. v. bij deheeren: G J. J. GeertsemaB. BiesheuvelA. Pruissen G. B. 't Hooft, sehrijver dezes en anderen; het is een werk- tuig van zoo algemeene behoefte en van betrekkelijk geringen prijs, dat het debiet daarvan ontegenzeggelijk zal toenemen en deze construetie de thans gebruikelijke molens zal vervangen. De toekomst van Wheeler's dorschmachine schijnt mij mede helder. Tusschen den een of den ander raoge verschil be- staan welke de beste is van de twee stelsels, daar vertegen- woordigd, best noemen we ze beide, dit is zeker, dat de afwerking en den gang der beproefde werktuigen algemeen zal voldoenen dat het niet pleit voor het doorzigt van hem dieeene dorschmachine willende koopen het oog niet vestigt op een dezer stelsels. De treemolens zijn ligt in gang door vereenvoudigde con struetie. Het prospectus zegtdat de eenpaards-molens het- zelfde werk even gemakkelijk verrigten als de gewone twee- paards-treemolenhoe dit zijhet valt niet te outkennen dat het verschil beiangrijk is. Do vinding, waardoor de vang den voortgang stuit, bij het afloopen van den drijfriem, is een- voudig en zeer praktisch. De afwerking der machine is uituemendzoo als zulks gewoonlijk bij buitenlandsch fabriekaat is. De Champion verdient de voorkeur voor landbouwersdie stroo verkoopenen is dunkt mij ook niet onverkies- lijk voor hen, die het voeder-stroo eenigen tijd moeten bewaren, vooral in rapport tot haver- en boonen-stroo. Het stroo kwam onbeschadigd uit de machineen het is buiten kijf dat zulk gcdorschen stroo evengoed leverbaar is als het met den kneppel gedorschene. Dc in eens schoonmakende dorschmachine deed het work goed. Jammer dat eenige landbouwersdie eene vroegere minder geslaagde proefnefning bijwoonden thans afwezig waren. Zij zouden nu niet anders dan een gunstig oordeel uitspreken. Het koren kwam marktbaar schoon uit clen trechter; het graan ging voldoende uit het stroo hoewel de schoventer dorsching bestemd, zeker niet als bijzonder geschikt aan. te merken waren, om de werking onder voordeelige omstandig- heden te doen plaats vindenimraers het gewas was wild en slap gegroeid. De wijze waarop de machinedoorwerkende naauwer en wijder gesteld wordtde verbetering aan den tandenbalk door vastgeschroefde tandenen de inrigting waardoor mdu achter de machine geen of weinig stof krijgt, zijh allerbelang- rijkste verbeteringenwelke niet over het hoofd gezien mogen worden en bovenal deze machinen aanbevelingswaardig maken De „Champion" dorschte 475 schoven in uur, de andere machinen weinig minder; daaruit moge blijken wat gedaan kan worden. Bij ingebruikneming op eene boerderijzal het werk echter niet zooveel meer zijn dan van onze dorsch machinen. Dc beide beproefde exemplaren zullen voorloopig, op de woning sectie LL blijven staan, en de heer't Hooft is bereid de gewenscht wordende inlichtingen te verschaffen. De afdeeling Haarlemmermeer brengt voorzeker gaarne haren welgemeenden dank aan mejufvr. de wed. A. 't Hooft, voor de bereidvaardigheidwaarmede zij op nieuw heeft getoond naar haar vermogen mede te willen werken tot bevordering der ontwikkeling in onzen landbouw ik doe zulks als voorzitter dier afdeeling opentlijk bij dezen; terwijl ik, namens alle toen aanwezigen meen te mogen sprekenindien ik de guile en lieve ontvangst roemons door de geachte vrouw in hare woning bereid. Hermans-Hoeve7 Dec. 1872. Btjltman. Capelle (Langstraat), 5 Dec. In hooi is sedert de laatste notering niets orogegaan. De bandel in kalf-koeijen blijft zeer geanimeerd en de prijzen zijn ongekendkalf-koeijen van 400 a 425 behooren niet meer tot de zeldzaamheden. Vel vee zeer gezochtdoch weinig meer voorhanden men besteedt 85 a 90 c. per kil. Vette varkens meer voorhanden dan men dezen zomer bij de groote sterfte gedacht hadde prijzen varieren van 68 tot 72 c. per kil. Door de directie van het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam zijn een aanlal beoefenaars en voorstanders van den tuihbouw uitgenoodigdom zicli te vereenigen tot eene kommissie, ten einde maatregelen te beramen om verbetering te brengen in de tuinbouw-tentoonstellingen aldaar. Naar wij vernemen zaK die kommissie reeds Vrijdag 13 Dec. in het Paleis voor Volks vlijt eene eerste (denkelijk konstitueerende) vergaderiug houden. In het Staatsblad n°. 133 is opgenomen het koninklijk besluit van 1 December 1872, tot intrekking van het konink lijk besluit van 31 Mei 1871 Staatsblad n°. 43), bevattende bepalingen omtrent het houden van openbare verkoopingen van rundveein de provincien Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht. Deventer11 Dec. Door het bestuur der afdeeling Deventer der Overijsselsche Maatschappij van LandbouwTuinbouw en Veeteelt is bij den raad een adres ingediend houdende verzoek in het vervolg de paardenmarkt een maal per maand te houden niet meerzooals thans iedere weekpaarden op de beesten- markten toe te laten en voor die markt den eersten Maandag van iedere maand te bepalen. Het berigt, onlangs medegedeelddat de besmettelijke longziekte onder het rundvee in de provincie Groningen als geheel geweken was te beschouwenheeft reeds geene beteekenis meer. Immers de gevreesde ziekte is nu in de gemeento Win- schoten verschenenwaar ze zich tot dusverre nog niet had vertoond Een rund van den arbeider H. T. Homveld te St. Vitus Holt werd als aangetast door longziekte op advies van den districtsveearts onteigend en' afgemaakt. Behalve dit dier heeft de man nog eene melkkoedie verdacht is verklaard en waarschijnlijk weldra het lot van de eerste zal moeten deelen. Het afgemaakte rund heeft in 't afgeloopen saizoen in de gemeente geweid met het rund van een anderen even- eens in die gemeente wonenden arbeider. Hoe de smetstof derhalve is overgebragt, blijft raadselachtig. Ter herinnering aan den geboortedag van wijlen koning Willem II, is op 6 December aan het voetstuk van het standbeeld van dien vorstop het Buitenhof, te 'sHage, andermaal een prachtige bloemkrans nedergelegd. - In het armenzakje in de kerk der nederd. herv. gemeente te Breda, is door of namens //iemand van buiten die stad" dnizend gulden gegeven. In den morgen van 9 Dec. bij het elkander passeren der treinen van Rotterdam naar 's Hage en van laatstgenoemde plaats naar Rotterdamop de hoogte van Delftheeft een passagier van den trein naar Rotterdam be stemd een ledige jeneverkruik door eene ruit gewoi^en in een goederen- wagen van den anderen treinwaardoor een kondukteurdie achter die ruit zat, beiangrijk moet verwond zijn, Bij vonnis der arrondissements-regtbank te Alkmaar dd. 26 Nov. 1872, is Dirk Koning, veerschipper van Zuid- en Noord-Schermerver- oordeeld tot een gevangenisstraf van 183 dageu in eenzame opsluiting te ondergaan, wegens een eenvoudigen diefstal, door op den 10 Junij jl. op de Maandagsche veemarkt aidaar, arglistig te ontvreemdeu een aan D. Op het Land van Dijk toebehoorend vet vaal bont kalf, en dit ten zijnen bate te verkoopen aan M. Gijsderver. De zeeloods, N. Goudswaard, van Hellevoetsluisis op de hoogte van Goeree verdronkendoordien een binnenkomend schip de sloep overzeilde waarmede hij aan boord moest gezet worden; de 4 roeijers hebben zich aan het want van het schip weten te redden. De jonge omgekomen man laat eene jeugdige vrouw met 3 kinderen na. Den 8 dezer is te Eindhoven zekere Gerrit Sampermanskonducteur, gearresteerd als vermoedelijke dader van een diefstal van drie bankbilletten van /1000, ten nadeele van de Maatschappij der Staatsspoorwegen. De remmer-bagagemeester Kampers, met den goederentrein Vrijdag namiddag van den Helder te Haarlem komende, had bet ongeluk bij het overloopen der rails door den van Amsterdam komenden trein n°. 21 over- reden te worden, na eerst nog een eind weegs te zijn voortgeslenrden bleef op de plaats dood. Hij laat eene jonge vrouw in zwangeren toestasd achter. Verleden week is in den vroegen morgen in de Kerkstraat bij de Reguliersgrachtte Amsterdam, eene hoog bejaarde vrouw in bewusteloozen toestand op straat liggende gevondendie vermoedelijk door een rijtuig was overreden. Naar het gasthuis vervoerd is zij korten tijd daarna overleden. Een verschrikkelijke storm heeft door geheel Engeland gewoed, en in de havens zijn zeer veel rampen voroorzaakt. Door de kracht van den wind werden menschen op de straat neergeworpen en straatlantaarns gebro- ken. Steigers van in aanbouw zijnde huizen vielen in en hierdoor werden verscheidene menschen verwond. Te Rotterdam is in den avond van 5 dezer, omstreeks 8 ure, door twee agenten van politie een persoon aangehoudenop het oogenblik dat hij bij een oudroest een tros touw verkochf. Zich niet behoorlijk kunnende verantwoordenwerd hij naar het politiebnreau in de Groote Paauwensteeg geleidaldaar noemde hij zich J. B. en beweerde te huis te behooren op het aan de Willemskade liggende ijzeren schip God zij met Ons. Dezelfde agenten kregen daarop last den man naar het 4e politie-kwartier over te brengen, waar het onderzoek moest worden voortgezet. Hij ging rustig mede en dit gaf aanleiding dat de agenten hem los tusschen hen beiden lieten gaan; op den Schiedamschen Singel wist hij echter te ontkomen en sprong te water. Als een geoefend zwemmer was hij spoedig in het midden van den Singel en bleef zich daar eenige oogenhlikken ophouden, vermoe delijk om een geschikt punt te zoeken tot verdere ontvlugting. Eensklaps zag men hem toen in de diepte wegzinkendadelijk werd hulp verleend en de drenkeling in bewusteloozen toestand opgehaald. In het sukkursaal- ziekenhuis in de Baan gedragen, bleek het onder de geneeskundige be- handeling dat hij overleden was. Men weet thans dat de ongelukkige zich werkelijk aan diefstal had schuldig gemaakt en in dienst was bij een duitschen schipper, tegen een loon van 8 per week, Hij was genaamd H. F., oud 21 jaren, ongehuwd en geboren te Caub in Pruissen. Jti0C2Oubcn. Door de jongste stormen heeft het jaagpad tusschen Over- toom en Nieuwe Meer hier en daar nog al beiangrijk geleden. Tusschen Overtoom en het huis de Vraag dient dit Jaagpad tot waterkeering. Het is xnij niet bekend of de stad Amsterdam of wel eenig waterschaps-bestuur, met het onderhoud van dit pad, als waterkeerende kadebelast is. Daar ook de wallen tusschen de Overtoomsche sluis en den Tol zeer door het hooge water van Bijnland hebben geleden meen ik door het Weekblad de aandachtvan wie het aangaat op deze bijzonderheden te mogen vestigen, ten einde onge- lukken te voorkomendie door verzuim van tijdig herstel alligt zouden kunnen ontstaan. Haarlemmermeer, 9 Dec. 1872. Ameksfoordt. Horte Veemtraat. Haarlem. in alle Prijzen. Voorts: REGISTERS, SI IHH.fl' en ROSTRAHIER, INKT, PENNEN, LAKOUWELS, ENZ., alles wat tot de Kantoorbehoeften behoort. op Glace Karton. Bestellingen van buiten de Stad tegen overmaking van een Portwissel ad f 1. te Nieuwer-Amstelzal, op Ding'Sdag 24 December 1872, des voormiddags ten 11 ure, in het Logement „Paardenburg", bewoond wordende door Mejufvr. van Eooijen in de Buurt over Ouderkerk aan den AmstelGemeente Nieuwer-Amstel in het openbaar ten verkoop aanbieden gemerkt Wijk D, N°. 293, bestaande in HUIZINGE met STALLING voor 1 5 stukslloornvee en 3 PaardenDORSCH- VLOER eu een vijf-roeden GRAANBERG benevens (waarvan ongeveer 10 Bunders BOUWLAND en circa 6 Bunders WEILAND), staande en gelegen in den Holen- dreehter- en Rulleivijker It root) make rijpolder onder de Gemeente Ouder-Amstelen bij het Kadaster bekend in Sectie D, Nrs. 905, 906, 907, 909, 910, 1160, 1180, en 1181. gemerkt Wijk D, N°. 289, bestaande in HUIZINGE met STALLING voor 16 stuks Hoornvee en 4 Paarden DORSCH- VLOER en een zes-roeden GRAANBERG, mitsgaders (waarvan ongeveer 13 Bunders BOUWLAND en 7 Banders WEILAND), staande en gelegen als vorenen bij bet Ka daster bekend in Sectie D, Nrs. 896, 897, 898, 899, 901, 902, 903, 904, 1083 en 1084. gelegen als voren; groot 6 Bunders, 59 vierkante Roeden, 30 vierkante Ellenbij het Kadaster bekend in Sectie D, Nrs. 937, 938 eu 939. De LANDERIJEN zijn dadelijk, en de WONINGEN ERVEN en WERVEN met 1 Mei 1873 te aanvaarden. De Perceelen zullen elk afzonderlijk worden opgeveild en afgeslagen, daarna zullen de Perceelen N°. 2 en 3 worden gecombineerden eindelijk zullen de drie gemelde Perceelen te zamen in slag gelegd worden. op Woensdag 8 January 1873, des voormiddags ten 10 ure, in het Verkooplokaal De Gouden Eeeuwin de Zijlstraat, te Haarlem, van: W. J. ELSEN1I0RST en A. H. POORTMAN, Makelaars, zullen, ten dage en plaatse voormeldpubliqk verkoopen, ten overstaan van den Notaris G. C. JOEKES: gelegen te Haarlemmermeer, Afdeeling Vijfhuizen, aan den Veldweg, nabij den VijlhuizerdwarswegKavel 1 van Sectie G; te zamen groot 15 Bunders, 7 Roeden, 33 Ellen. Belend de Wel-Ed. Gestr. Heeren Mr. C. D. Asser en H. J. Fenseling. - gelegen te Haarlemmermeer, Afdeeling Vijfhuizenop den hoek der Hoofdvaart en Veldweg, nabij het Stoomgemaal de Lijnden", Kavel 9 van Sectie C; te zamen groot 12 Bun ders, 94 Roeden, 80 Ellen. Belend C. Groen. gelegen te Haarlemmermeer, Afdeeling Itijkop den hoek van den Slotervveg en Veldweg, nabij Sloten, Kavels 5, 6, 7, 8 en 9 gedeeltelijk van Sectie A A; te zamen groot 42 Bunders, 72 Roeden, 40 Ellen. Belend C. Rupke. IVadere Information zijn te bekomen ten Kantore van bovengemelde Makelaars, in den Anegang. De VeilCOll- ditiOn zullen acht dagen voor den Verkoopdag ter visie liggen ten Kantore van den Notaris G. C. JOEKES, in de Schag- chelstraat, te Haarlem, en Copie derzelven ten Kantore van den Notaris A. N. MOLENAAR, te Waddinxveen. De Catalog'usseninhoudende breedvoerige omschrijving der Perceelen, met Kaarten, de Verdeeling en Verhuring derzelve, benevens de verschillende Combinationwaarin die zullen worden aangebodenzullen bij genoemde Makelaars en Notarissen, op franco aanvrage, verkrijgbaar zijn. Voor de Bezigtiging der Perceelen gelieve men zich te vervoegen bij J. WEZELENBURG, wonende bij Perceel N°. 1, alsmede voor de Perceelen sub. N°. 2 en 3 bij J. SCHAAPaan den Veldweg, nabij Sloten. op het Landgoed „VEENENBURGonder Lisse des morgens ten 10 ure preciesvan: Eene aanzienlijke Partij op Struik, opgaande EIREN BOOMENvoor Palenen STRUIRWIEGENvoor Stekken geschikt, alsmede 4000 zware TARREBOSSEN.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1872 | | pagina 2