A d v e r t e ii t i e n. ZAAIWERR-TUIGEN SLEMPPOEDER, Publieke Verkooping, BOUW- en WEILAND. MELKGEITEN. Bergplanten-Olie, Bocfefrcdrftottumtg. Deprtt bij D. SCHEUTEH Jr., Hoofddorp, i 76. PAARDENMEST der Ravallerie is te bekomen van af primo January 1873, ruim 70 Bunders uilmuntend 1. Eenige Perceelen BOUW- en WEILAND, 2. Eenige Perceelen BOUW- en WEILAND, 3. Eenige Perceelen BOUW- en WEILAM) gezonde, ruim Melkgevende GEITEN, Oud-Carthagena's MAGAZIJN van J- A. VAX ZIJ I., Registers, in alle formaten en Linieeringen, naar het eenig echte recept bereidgeeft een aan- genamen, gezonden en goedkoopen winterdrank. Elke poeder, met gebruiksaanwijzing voorzien, kost IO CtS., geschikt voor 3 kan melk. Iloofd-DepotM. CLEBAN, Heiligenweg, D 321, Amsterdam. op Woensdag 8 Januarij 1873, WORDEN GEVRAAGD: Iloofd-Depot bij VOORHANDEN NOTA'S, QUITANTIeNWISSELS ENZ.; Diverse Soorten INKT. In het bosch van Romainville bevindt zich een merkwaardige boom een eik, die onder den naam van //den eik der zelfmoordenaars" algemeen bekend is. De zelfmoordenaars schijnen eene bijzondere voorhefde voor een zijner koiossale takken te hebben. Sedert 1 April 1872 toch bebben niet minder dan 17 personen zicb aan dien boom opgehangen. Hetmerk- waardigste van de gansche zaak is echter, dat terwijl alle takken van den boom reeds ontbladerd ziju, deeene, waaraan zich alien bebben opgehangen nog frisch en groen is. Een der bosch-opzigterseen oud soldaat, is er ten stelligste van overtuigd, dat het leven der gehangene in dien tak is overgegaandien hij dan ook niet zonder teekenen van grooten angst durft naderen. De Times bevat bet volgende telegram, uit Philadelphia gezonden: //Een spoortrein met reizigers, die van Buffalo naar Pitsburg stoomde, viel uabij Corry, in Pensylvanie, door het breken eener brug in eene stroom dertig voet onder de brug. Be wagens geraakten in brand en dertig men- schen verloren daarbij hun leven. Van laatstgenoemden waren negentien onherkenbaar. De maarschalk Castellane liet op zekeren dag bij Lyon in eene brandende hitte eene groote manoeuvre door zijne troepen uitvoeren. Gedurende een levendig geweervuur bemerkte hij twee grenadiers, die uitgeput van de warmte, achter een heuvel op het gras lagen te slapen. De maarschalk reed ijlings op hen aan en riep: //Luije vlegelswat gaat gij liggen slapen en doet nietsterwijl uwe kameraden vechten?" //Pardon, mijnheer de maarschalkantwoordde een der grenadierswij stellen de gesneu- velden voor." De maarschalk lachte en reed terug. ,/Hoe staat het er mee De kerel heeft zijn nek gebroken, lui- tenant." //Is het paard niets overkomenbrigadier?" //Neen luitenant z/Goddank, dan is het goed afgeloopen." Kerkvoogden der ned. herv. kerk te Oud-Beijerland hebben gedurende de jongste vacature van een predikant allerlei personen, waaronder zelfs ge- wone arbeiders, uitgenoodigd en toegelaten, om van den predikstoel zooge- naamde leerredenen te houden. Hierover door onderscheiden leden van de gemeente geklaagd zijude bij het klassikaal bestuur van Dordrecht, ziju zij door genoemd klassikaal bestuur onderscheiden maleu gewaarschuwd daar- inede niet langer voort te gaan, en, daar zij weigerden gehoor te geven, eindelijk op een na (die terstond had gehoorzaamd), ontslagen uit hunne betrekking en vervallen verklaard van hunne kerkelijke regten. Doch, zon der zich hieraan ook in het minste te storen, gaan zij voort hunne gewone collecten in de kerk te houden, besluiten te nemen, stemmingen uit te schrijven en verder hunne betrekkingen in het openbaar waar te nemen. Thans zijn zij, bij deurwaarders-exploit, door den eenig overgebleven wet- tigen kerkvoogd aangemaand tot de overgave van boeken, bescheiden en geld, op de kerk betrekking hebbende. Met belangstelling ziet men den afloop van dit kerkelijk regtsgeding, dat weldra op burgerlijk regtsgebied zal worden overgebragt, te gemoet. Een burger van Mainz heeft een bestuurbaar luchtschip uitgevonden Vrijdag werd te Brunn de eerste proeve genomen die tot ieders verbazing gelukteop de weener tentoonstelling zal ieder dit wonder kunnen aan- schouwen. Een bekwaam geneesheer te Parijs, die tevens een groot liefhebber van statistiek is, heeft o. a. berekend, dat iemand die den ouderdom van vijftig jaren bereikt, eene tijdruimte gelijkstaande met 6000 dagen heeft geslapen en ook 6000 dagen heeft gewerkt, dat hij 800 dagen heeft geloopen, 1600 heeft gegeten, een tijd van 500 dagen is ziek geweest en zich gedurende 4000 heeft geamuseerd. Gedurende zijn leven zou hij 35,000 kilogram brood hebben gegeten, 10,000 kilogr. vleesch, 2500 kilogr. groenten en 32,000 liters vloeistof hebben gebruikt, wat gelijk staat met den inhoud van een meer van 300 voeten oppervlakte en eene diepte van 3 voet. Onlangs is te Luik op eenvoudige wijze begraven Henri Soeur, die als deurwachter bij het station aldaar was geplaatst. Eens was de naam van dezen man in veler mond: in 1830 was hij de held van het voorval in den oorlog tusschen Belgie en Nederland, dat nog in vele huizen te Maas tricht door eene plaat in herinnering wordt gebragt. Voor de affaire van Oreye, waaraan Henri Soeur deel nam, had hij een adjudant en twaalf ne- derlandsche soldaten de wijk zien nemen in een boerenhoeve. Dadelijk snelde hij er met een aantal makkers heen en maakte hen krijgsgevangen. Deze daad bezorgde hem later eene dekoratie, maar eerst was zij oorzaak dat de Nederlanders hem overal opspoordeneindelijk ontdekteu zij hem hij werd gevangen genomen, naar Maastricht gebragt en ter dood veroordeeld, ten zij de Belgen de dertien krijgsgevangenendie hij gemaakt had, wilden uitle- veren. Dit voorstel werd niet spoedig aangenomen en Soeur werd naar het terrein gebragt om te worden gefusilleerd, De Nederlanders, die achting' voor zijne dapperheid hadden, boden hem evenwel genade aan, wanneer hij leve Nederland!" wilde roepen. Soeur antwoordde met den kreet: //leve Belgie!" Zijn lot was dus beslist; de geweren werden reeds geladen, toen spoorslags een generaal kwam aanrennen, die hem genade schonk en 10 bovendien voor reiskosten, omdat de Belgen den adjudant met de twaalf soldaden hadden losgelaten. Toen de generaal vernam, dat Soeur zijne gra- tie geweigerd had, welke hij had kunnen verwerven door leve Nederland te roepen wenschte hij hem hartelijk geluk daarmede. Een groot aantal ingezetenen van Maastricht, die de toebereidselen tot de eiecutie bijwoon- den, waren door de ontknooping zeer getroflfen en het portret van Soeur werd bij honderden verkocht. v De keizer van Duitschland is de rijkste vorst van Europa. Zijn pri- vaat-vermogen toch wordt op vier millioen rente geschat. In de oude we- reld kunnen dus slechts de Rothschilden en misschien nog een of twee geldmannen met den Duitschen keizer wedijveren, in de nieuwe echter wo- nen drie burgers, namelijk de heeren William B. Astor, Cornelius en Alexan der, die ieder een vermogen hebben, dat minstens tweemaal grooter is dan dat van den koning van Pruissen. Een brief uit Genua bevat aardige bijzonderheden omtrent de avon- turen van een hollandsch meisje, dat, als jongen verkleed, dienst genomen had aan boord van de bark Eskhale, van Hartlepool. De eigenaar en de kapitein van het schip, toen op de reede van Shields liggende, bemerkende dat de jonge knaap vlug en behendig was, namen hem als jongen voor een tijdvak van drie jaren. Gedurende de reis van Shields naar Genua gedroeg hij zich zeer goed, verrigtte alle werkzaamheden en klom in de masten met de vlugheid van een aap. Men had volstrekt geen vermoeden omtrent haar geslacht, tot den dag na de aankomst van het sehip te Genua. De matrozen ontdekten het feit en maakten er den kapitein mede bekend. De kleine kajuilsjongen werd bij den kapitein geroepen en bekende weldra dat zij zich als jongen ver kleed had. Men begaf zich naar den consul; het contract, waarbij zij zich voor drie jaar als jongen had verhuurd, werd verbroken, doch de holland- sche werd onmiddelijk aangenomen als keukenmeid op het schip voor de terugreis. Dat niet alles te Parijs smaakvol lean genoemd worden, bewijst de volgende advertentie, die in verschillende Parijsche dagbladen geplaatst is De tandmeester X, StraatNr heeft de eer aan zijne talrijke clien- telle te berigten, dat hij bij gelegenheid der ophauden zijnde winterfeesten volledige gebitten en ook enkele tanden voor bruiloften, bals, soirees en diners te huur aanbiedt Te Reasting (in Engeland) is een treffend plotseling sterfgeval voor- gekomen. Bij gelegenheid eener bruiloft zong een nabestaande van den bruidegom een lied. Aan het tweede koeplet gekoinen zonk hij ineen en stierf. De uitspraak bij de lijkschouwing was: //hartkwaal". Onlangs werd op een schipin het Victoriadok te Louden liggende en dat wilde dieren uit Afrika overgebragt had voor den heer Iemrack, handelaar in zulke diereneen rhinoceros geboren. Het jong is 3 voet lang en 2 voet hoog, en bevindt zich wel; het heeft een horentje op den neus, d. i. de wording er van, ter grootte van een shilling. Moeder en zoon zijn naar den Commercial Road vervoerdalwaar de hokken voor de wilde dieren, welke bovengenoemde handelaar ontvangt en verkoopt, zich bevindeu. De vader van den jongen rhinoceros stierf op reis. De rhino- ceros-koe wordt gemelkt als een gewone koezij is 10 voet lang en 4£ voet hoog. De berigtgever meldt, dat hij de melk der rhinoceros zeer smakelijk vindten uit hetzelfde gevoelen over het vleesch van den hippo potamus, dat hij te Londen at. New-York zal nu ook eene permanente tentoonstelling in een kristallen paleia. hebben. Reeds is te dien einde een stuk land in de nabijheid van 't centraal-parkvoor de som van 1,700,000 doll. (4,250,000 gulden) aangekocht. Een jonge engelsche aktrice, miss Swanboroug, heeft tegen een der londensche spoorwegmaatschappijen een eisch tot schadevergoeding ingesteld. Onlangs botsten twee treinen aan het station Keusington waardoor miss Swanborough van de bank op den grond van het spoorrijtuig werd geworpen aan het voorhoofd en de knie gewond werden eenigen tijd bewusteloos bleefliggen. De regter besliste, dat, in hare kwaliteit vantooneelspeelster de onbetwistbare schoonheid van miss Swanborough, hare elegante houding en bevallige demarche, aan te merken waren als een deel van haar bedrijfs- kapitaaldat zij derhalve in hare belangen benadeeld was, en zoo werdd spoorwegmaatschappij veroordeeld tot betaling eener schadevergoeding van j veertigduizend francs. In het Roomsch Hollandsch Regt van Simon van Leeuwen staat aan- geteekend, dat ten tijde van Jacoba van Beijeren in ons Vaderland, op i boete van eenige goudguldensbevolen is om de drenkelingen met de beenen in het water te laten liggen. Dit gebod werd later weder ingetrokken doch het kostte de grootste moeite ons volk daaraan te ontwennenzoodat zelfs de Staten van Gelderland, in de tweede helft der vorige eeuw, bij resolutie bepaalden, dat jaarlijks alom een paar malen moest gepubliceerd worden, dat men drenkelingen niet meer met de beenen in het water be- hoefde te laten liggen. Dergelijke publicatie door alle schoolmeesters aan het opkomend geslacht ware mogelijk een afdoend middel ter bestrijding van djt volksvooroordeel. In Frankrijk bestaat thans een belasting op de biljartenen wel van 60 fr. per biljart. De gehouden telling der biljarten heeft uitgewezen dat te Parijs in de 6200 koffijhuizen enz., die biljarten hebben, 12000 biljarten gevonden worden, die in de termen vallen van belasting te be- talendat is dus 720.000 fr. alleen voor Parijs, Te Leiden, bij A. W. Sijthoff, verschijnt eene Algemeene Bibliotheekwaarinin een zeer gemakkelijken vormallerlei aardige volksboekjes worden uitgegeventegen zeer geringen prijs. Daaronder bekleedt eene voorname plaats, de uitgave van: Nederlandsche Baker- en Kinderrijmendoor J van Vloten, De verzamelaar is, op aeht December 1872, op de Badhoeve geweest, waar de kinderen der werklieden liedjes zongen bij de tooverlantaarn. Hij heeft er uit hunuen mond eenige opge- schreven, welke verschijnen zullen in de derde uitgave, die alreeds van dit boekje noodzakelijk is geworden. Het zoude al zeer ligt kunnen zijn, dat in Haarlemmer- meer, waar bevvoners van alle streken van Nederland zijn zamengevloeidbij de moeders en grootmoeders baker- en kin derrijmen te vinden waren, tot hiertoe onbekend gebleven. Het boekje wordt dus aanbevolen in de belangstelling van alien, die met kinderen omgaanvooral ook van de onder- wijzers: en ieder, die een nieuw rijmpje uit kindermond mogt vernemen (al is het ook wat kreupel of vreemd)wordt be- leefd verzocht daarvan een afschriftje te zenden naar het adres van den heer van Vloten, Kleveroordonder Bloemendaal. Welligt dat eene voordragt van sommige der Rijmen in Concordia't Nut ran Nieuw-Vennepof elders, tot hunne meer- dere bekendheid zoude kunnen medewerken. Heeren Rederij- kers worden beleefd verzocht hierop hunne aandacht te willen vestigen. A. De zaaiwerktuigeil, teutoongesteld door BOERE en HLTI- DEKOPERlandbouw- en werktuigkundigen te Qroningen kregen onder talrijke mededinging te Zevenbergen11 Sept., twee eerste prijzen. en ook te 's Rage 2130 Sept. den eersten prijs. Zie voor beschrijving, afbeeldingen en adressen van gebrui- kersMZnklaars RMaandblad 1873, N°. 1. hij den Ondergeteekende Kruisweghoek Rozenstraat, Haarlem, 1872. J. E. PAULEN. Bevallen van eene DOCHTER: C. BELTMAAOTT DE VRIES. des voormiddags ten 10 ure in het Verkooplokaal Be Goildeil Leeuwin de Zijlstraat, te Haarlem, van: VV. J. ELSENHORST en A. II. POORTMAA Makelaars, zullen, ten dage en plaatse voormeldpubliek verkooppn, ten overstaau van den Notaris G. C. JOEKES gelegen te MMaarlemmermeer Afdeeling Vijf huizen, aan den Veldweg, nabij den VijlhuizerdwarswegKavel 1 van Sectie G; te zamen groot 15 Bunders, 7 Roeden33 Ellen. Belend de Wel-Ed. Gestr, Heeren Mr. C. D. Asser en H. J. Fenseling. gelegen te Haarlemmermeer s Afdeeling Vijfhuizenop den hoek der Hoofdvaart en Veldweg, nabij het Stoomgeinaal de Lijnden", Kavel 9 van Sectie C; te zamen groot 12 Bun ders, 94 Roeden, 80 Ellen. Belend C. Groen. gelegen te MtaarlemmermeerAfdeeling Rijkop den hoek van den Sloterweg en Veldweg, nabij Sloten, Kavels 5, 6, 7, 8 en 9 gedeeltelijk van Sectie A A; te zamen groot 42 Bunders, 72 Roeden, 40 Ellen. Belend C. Rupke. Aadere InforniatiiTl zijn te bekomen ten Kantore van bovengemelde Makelaars, in den Anegang. De VeilCOll- ditieil zullen aclit dagen voor den Verkoopdag ter visie liggen ten Kantore van den Notaris G. C. JOEKES, iu de Schag- cbelstraat, te Haarlem, en Copie derzelven ten Kantore van den Notaris A. N. MOLENAAR, te Waddinxveen. De Cataloo'usseninhoudende breedvoerige omschrijving der Perceelen, met Kaarten, de Verdeeling' en Verliuring derzelve, benevens' de verschillende Coiubinatieilwaarin die zullen worden aangeboden, zullen bij genoemde Makelaars en Notarissen, op franco aanvrage, verkrijgbaar zijn. Voor de Bezigtiging der Perceelen gelieve men zich te vervoegen bij J. WEZELENBURG, wonende bij Perceel N°. 1, alsmede voor de Perceelen sub. N°. 2 en 3 bij J. SCHAAPaan den Veldweg, nabij Sloten. of: tllZMTMSHM welke in het begin der maand Januarij moeten werpen. AANBIEDINGEN, met opgave van Prijs, worden inge- wacht bij den Magazijnmeester van het Koninklijk Zoiilo- g-iscll Genootscliap Natura A r list JfEagistra te Amsterdam. belet niet alleen onmiddellijk het uitvallen van het Haar, maar zij behoudt het leven en de groeikracht van het aan- wezige Haar zpo volmaakt, dat daardoor de grijsheid (ver- dorring) wordt voorkomen; die zich gewent deze Haarolie als gewone Haarolie of Pomade te gebruikenzal, om het zoo eens uit te drukken zijn jeugdig leven minstens tien jaren rekkenwant zoo lang men toch een fermen onverkleurden haarbol bezit, mag men, hetzij met eerbied gezegdtoch niet oud heeten, en hoe eerbiedwaardig ook de ouderdom zelf is weuscht men toch zeer zeldzaam voor den ouderdom oud te schijnen. Om dit middel voor elk bereikbaar te stellen, is de prijs slechts 30 Cents; als conservatiemiddel heeft men aan 2 of 3 Fleschjes genoeg per jaar, maar als geneesmiddel moet het bepaald eenmaal daags gebruikt worden. A. BREETVELT Az., te Helft die hetzelve verkrijgbaar heeft gesteld bij J. KNOLHoofddorp, Haarlemmermeer H. J. Renken Jr., N. Z. Voorburgwalhoek Mol- steegAmsterdam. W. A. Schade Zonen, idem, Leidschestraat, in de Vlijt. Mej. Schwenge de Greef, Reestraat bij de Keizersgr. W. en B. Wiebols, Purmereud. Gebr. Meijer, Nieuwediep. J. B. Upmann, Barsingerhorn. S. Keet, Schagen. H. J. TeunisseGierstraat, Haarlem. Gebr. Prese, Venhuizen. Gebr. Reckers, Weesp. G. A. Kohne, Edam. G. W. Bottger, Zuid-Schar- woude. Wed. R. Jongerling, Eijerland (Texel). B. D. van Weede, de Rijp. W. C. VelthuysenLaren. A. van Lith, Wieringerwaard. tiorte M'eerstlraat. Haarlem. Fenhouders Fotlooden FennenMailtOatvel* t'ostSehrijJ- en PakpapierMRnveloppen ENZ. ENZ. VOOR Vliegende Jicht en Zenuwsmart. Het isdikwijls moeijelijk te bepalen welke dier ziekelijke aandoeningen het meest doet I i j den maar zulks komt er niet op aanindien men zijne toevlugt rieeint tot de Geneesmiddelen van Holloway. Zij verligten en ge- nezen al de aandoeningen der zenuwen en spieren. In de erfelijke vlie gende jicht, zal men, na alvorens de aangedane deelen met laauw zput water gebaad te hebhendie deelen degclijk moeten inwrijven met de Zalf van Holloway, zoodat zij er in kunne doordringen en hare verzacbtende en beelende eigenschappen uitoefenen op de dieper liggende valen en zenuwen die gewoonlijk zijn onlstoken en dus te gelijkertijd pijn veroorzaken en opzwellen De behandeling van Holloway heefi de verdienste van de ziekte te verdrijven zonder het geslel te verzwakken, hetgeen het onveimijdelijk gevolg was van de aderlatingenhet kwik en de tijloos, eene behandeling, die eertijds voor die ziekten was aangenomen. Doosjes Pillen en Potjes Zalf 0.80, 1.85, 3.—. 6.75, 13.50, 20.50. zijn op franco aanvraag i contant te bekomen hij ALLE APOTHEKEHS in Holland; alsmede in HOLLOWAY's ETABLISSEMENT te Londen, 353 Oxford Street, vroeger 244 Strand.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1873 | | pagina 3