Advertentien. Bekendinaking. VVillige V li R K O O PIN G 64 JLandbouw. ffiemeng'cle Hcrigten. Haarlemmermeer-Polder. J0RIS HE BEERSMakelaar, 55 Stuks extra schoon wcl ill het vleesch en gezond zijnde KALF-KOE1JEN, 6 PAARDEN, 15 Schapen met Lammeren, U1TWEND1G MH)DEL TEGEN KINKH0EST, DepOt bij D. SCHEUTER Jr., Hoofddorp, I 76. Haarlemmermeer. eene flinke DIENSTMEID Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven van 9 tot 15 April 1873. 1. Het leveren en verwerken der noodige Materialen voor het ONDERHOUDEN DER RINGVAARTSBOORDEN om den Haarlemmermeerpoldergedurende het jaar 1873. 2. Het HERSTELLEN DER BRUG OVER DE RINGVAART van den Haarlem- mermeerpolderin den IJweg. zal op Woensdag den 23 April 1873, sive van 27 Maart j.l. n°. 206, U medegedeeld bij mijne circolaire van 1 dezer (verz. n°. 21). Een afschrift van de naar aanleiding van het bovenstaandtS door den Minister onder dagteekening van 2 dezer genomen beschikking is hieronder geplaatst. Ik beveel U aanU overeenkomstig het een en ander te gedragen. De Commissaris des Konings in de provincie Noord-Holland Roill. 's Gravenhage2 April 1873. De Minister van Binnenlnndsche Zaken Gelet op art. 3 2 van het Koninklijk Besluit van 30 October 1872, Staatsblad n°. 105; Gezien zijne beschikkingen van 9 November 1872, n°. 191, La. P., 14 Januarij 1873, n°, 205, en 15 February 1873, n°. 226, 9e afd. Heeft goedgevonden de aangehaalde beschikkingen, met ingang van 8 April e. k. in te trekken. Accordeert met de geparafeerde minuut. De Secretaris-Generaal (get.) IIubrecht. GFBORENMargaretha, dochter van H. Verhoef en G. Kleijn. Adriaan zoon van A. van Son en P. Verheul. Johannes Christiaan zoon van C. A. Gehrels en A. Kort. Geertruida dochter van J. Schalk en T. de Graaf. Susannadochter van H. Rietdijk en M. Zulver. Aartzoon van A. Wijnhout en E. de Wolf. Martijntje dochter van C. Witte en L. Loosbroek. Lenadochter van J. Tesselaar en M. Quax. Comeliszoon van B. van den Heuvcl cn T. Salentijn. Ilen- drika Geertruidochter van C. Snijders en H. de Ruiter. Cornelis zoon van H. van Donselaar en A. F. Beumcr. Simon, zoon van A. Sluijter en C. van Veen. OVERLEDENGerritond 2 jaren zoon van J. J. J. Cokart en W, Wakker. Cornelia, oud 10 maanden, dochter van J. Datema en M. van Doom. Jan, oud 6 maanden, zoon van K.K. Schuring en 11. R. Lelia. Gerardus oud 4 maanden zoon van G. Ouwerkerk en A. van Rossum. Gerardus Johannes, oud 1 jaar, zoon van G. Arrachart en B. Rohreij. Pieter, oud 16 jaren, zoon van C. Otten en J. Fraters. Neeltje oud 6 inaanden dochter van T. van del- Sluijs en P. Edel. Jan Veer, oud 28 jaren, gehuwd met Guurtje Claij. ONDERTROUWD: H. van Liempt met J. Groeneveld. G. W. van Vuuren met K. Topsvoort. J. D. Bulk met J. van Vuuren. W. Oudshoorn met P. Gootjes. J. van der Klauw met M. van Gerveu. GEHUWDD. Schouten (wednr.) met T. Visch (wed.) P. de Haan met J. Alewijn. Het Verslag der Vergadering van den Gemeenteraad van Haarlemmerraeer van 27 Februarij j.l., zullen wij in one volgend nummer mededeelen. In de thans verschenen le aflev. voor 1873 van de mede- deelingen en berigten van het Hoofdbestnur en de Afdeelingen der Ilollandscke Maalschappij van Landbomcis opgenomen het programma der dit jaar te Amsterdam te honden tentoonstelling. Daarbij zijn uitgeloofd1590 voor paarden1394 voor rundvee, 455 voor schapen 218 voor varkens,/174 voor pluimvee, 63 voor honden,/841 voor akkerbouw 428 voor tuinbouw, 159 voor houtteelt, 503 voor bloe- men, 498 voor zuivel en 900 voor werktuigen j te zajncn 7225. Wij maken opmerkzaam op de uitlovingen bij N°. 130 135, waarbij nu liefhebbers en kweekers afzonderlijk dingen alsmede op het bepaalde op bladz. 68, omtrent beproeving van grasmaaijersenz. enz. Willterswijk, 15 April, llet alhier bestaande Rundwaar- borg-Genootschap heeft in zijne jaarlijksche vergadering, ge- houden aan het Jageweg op het Walien tot de oprigting van een Varkensfonds besloten. De algemeene schatting bedroeg in April 1872 43,900 en in Oktober van hetzelfde jaar 54,430; de ontvnngst van het afgeloopen boekjaar was 543.80 en de uitgave 503.32 Blokzijl15 April. Bij de zeer aanzienlijke landverhuring alhier, bragten de hooi- en weilanden aanmerkelijk minder op dan ten vorigen jarehetwelk alleen daaraan moet worden toegeschrevendat de veehouders, uitgelokt door de hooge prijzen te veel vee hebbeu afgezet, en daardoor minder be- hoefte bestaat aan hooi- en weilanden. Zlltplien16 April. De afdeeling Zutphen van de Gel der sche Maalschappij van Landbouw zal in den nazomerop eene nader te bepalen plaats, eene tentoonstelling houden vau veulens, afkomstig van den dnitschen hengst aan die afdeeling toebehoorende en te Laren gestationeerd. Aan de hoedanigbeid der veulens zal dan kunnen blijken welke invloed door zulk een voortreffelijken hengst op de verbetering van het paarden- ras wordt' uitgeoefend. Voor de beste veulens zulleh vrij aanzienlijke premien worden uitgereikt. Dalfsen15 April. De nachtvorsten van de vorige week hebben de te veld staande vruchtenmet uitzondering der winterrogge, veel acbteruitgezet, terwijl de enkele vruchtboomen, waarvan de bloesem reeds geopend is, ook veel geleden hebben. De landbouwberigten uit de prov. Zuid-Ilolland luiden zeer gunstig. Uit de omstreken van Gouda meldt mendat de landbouwers reeds overal met de bewerking van den grond begonnen zijn en het zomerkoren reeds gezaaid wordt. Ook is men reeds druk bezig met 't poten van aardappelen. De in het najaar gezaaide tarwe staat goed te velde en de tarwe die nog in December en Februarij gezaaid werdkomt reeds goed uit den grondde oogst van koolzaad laat zich niet gunstig aanzienterwijl voor rogge en wintergerst de beste vooruitzigten bestaan. De veestapel verkeert in den besten welstanddoor het gunstige weer heeft men reeds op ver- schillende plaatsen het vee in de weide gebragt. Deventer. 15 April. In de jongste dagen is het gras in de weidelanden zoodanig gewassendat zij reeds goed bezet zijn. Indien er eenige warmte komt zullen de veehouders reeds al hun vee er spoedig in kunnen doen. De weilanden der gemeente, dezer dagen in het open- baar verpacht, bragten op 13,745. In onze omstreken is nog een zeer groote voorraad aardappelen voorhanden. In het najaar wilden de boeren niet voor een billijken prijs verkoopen, anderen hoopten dat En- geland bijna al het gewas zou noodig hebben. De uitvoer van dit produkt heeft echter geheel opgehouden en de prijzen zijn belangrijk teruggeloopen. Voor dezelfde kwaliteit, waar- voor voor nog weinige weken 3 per hektoliter besteed werd is thans naauwelijks 1.7 5 te bedingen. Men ziet nog veel lagere prijzen te gemoet. Sneek 15 April. De toestand der graslanden in deze om streken is zeer gunstig te noemen. De velden zijn met een heerlijk groen bedekt. Het laat zich aanziendat het een voordeelig voorjaar zal wezen. Op enkele plaatsen ziet men reeds jong vee in de weide. Olst, 15 April. Onze weidelanden zijn zoodanig met gras bezet dat men zich zou verbeelden reeds in het einde der maand Mei te zijn. De rogge staat zoo gunstig le velde als in jaren het geval niet was. De vruchtboomen beginnen te bloeijen. Naar het zich laat aanzien zal er dit jaar bijzon- der veel ooft komen. Bijna alle boomen beloven veel. De veestapel laat niets te wenschen over. Het vee loopt reeds allerwege in de weiden. Het guste vee is lager in prijs. Te Staphorst is dezer dagen bij de wed. Kooikes een toom biggen gevallen ten getale van 19, namelijk 18 springlevend en een dood geboren. Als een bijzouderheid wordt gemelddat landbouwers in Drenthe jonge varkeris opfokken met behulp der zoogenuamde hulpflesch. Belet dus de kwaadaardigheid der moeder hare melk te genieten, dan mag men deze methode ter navolging aanbevelen, daar zij de gunstigste resultaten oplevert. De phwinen tot indijking van een nieuw gedeelt.e van den Dollard beginnen meer en meer tot de uitvoering te naderen. Naar men verneemt is dezer dagen te Amsterdam de akte opgemaakt eerier burgerlijke maatschap, onder den naam van „De Johannes Kerkhovenpolder", gedomicilieerd te Amsterdam, onder het bestuur der mede-eigenaarsde beereu W. O. Kerkhoven, bankier te Amsterdam, Dr. J. Bosscha Jr. en J. C. van Schermbeek Jr. te 's Gravenhage, met het doel orri in te dijken een gedeelte der slikken en kwellers in den Dollard onder de gemeente Termuntennagelaten door wijlen den heer Johannes Kerkhoven te Twello. De aanbesteding der indijking van circa 700 hectaren dezer bezitting zou eerstdaags te verwachteu zijn. Tot Hoofd-Ingelanden van den Uifgeesterpolder zijn ver- kozen J. J. Brasser, J. Kool, C. Stumphius en J. F. Roumel. Men meldt uit Nieuwkoop: Maandag middag ging eene moeder, gewekt door h&t angstgeschrei van haar kind, een jongentje van ongeveer vijf jaren, buiten kijken, waar zij het kind, tot hare groote ontsteltenisin het water vond liggen. Ofschoon in hoogst zwangereu toestand verkeerende aarzelde de moeder geen oogenblik zich mcde te water te begeveuen had de groote zelfvoldoening weldra haar kind, dat zich reeds in zinkenden toestand bevond, van een anders gewissen dood te redden. Te Arnhem is een drukkersgezel in hechtenis genomen, beschuldigd van bigamie. Zijne thans nog levende vrouw moet te Utrecht wonen, ter wijl hij te Arnhem een tweedeof liever een derdehuwelijk heeft aange- gaandaar hij reeds ecnmaal weduwnaar was. Daar hij geene poging had aangewend om door naamsverandering of anderzins zijn vroeger levcn te verbergen, vermoedt men dat hij uit onkunde heeft gchandeld. Door de arrondissements-regtbank te Zwolle, zijn vijf leden der re- derijkerskamer Tollensuit Oldemarkt, veroordeeld ieder tot een maand eenzame opsluiting en f 10 boete, wegens feitelijk en gewelddadig verzet tegen de politie, die op de kamer, waar de voorstclling der rederijkers gegeveu werd, wilde komen surveilleren. De burgemecster vergezelde de politie, om haar toegang te vcrschaffen. De voorstelling werd gegeven tegen betaling van entree en was dus publiek. In de vorige week zijn te London vier zelfmoorden en een kindcr- moord gepleegd5 personen verdronken2 werden vcrgiftigd en 9 Zuige- lingen stikten. Door overrijden zijn 4 personen gestorven en 54 gekwetst. Het hof van appel te Parijs heeft in een kurieus proces vonnis ge- wezen. In 1869 de zaken kunnen daar ook lang duren schonk een jury van een landbouwtentoonstelling aan zekeren Louis Girod een medaille van 200 fr. en 1100 fr. in geld. Eene vergissing van den schrijver schreef echter Jean Girod, die ook had geexposeerd en meegedongenLouis Girod deed daarop Jean Girod en het departement een proces aan, en regtbank en hof van appel hebben het departement veroordeeld om aan Louis Girod de medaille en 1100 fr. te geven, zonder eenig"verhaal op Jean Girod, die zich regtmatig bezitter van het ontvangene mogt gclooven. Uit Zuid-Amerika is berigt ontvangen dat een verschrikkelijke aard- beving San Salvador geteisterd heeft. Achthonderd menscheu zijn bij deze ramp om het leven gekomcncn de waarde der geleden matericle verliezen wordt op twaalf millioen dollars geschat. Eenige kinderen vermaakten zich te Bcrg-Ainbacht met het plagen van een zwaan. Weldra kwam het vertoornde dier uit het water, liep de kinderen na, haalde spoedig hot kleinste in, en. gaf dit zulke hevige sla- gen, dat 't kind welligt aan de gevolgen daarvan zal overlijden. Het aantal emigranten naar Amerika, dat tegenwoordig van Rotter dam vertrekt, is zoo groot, dat de beide van daar op New-York varende stoombooten niet in de behoefte kunnen voorzienzoodat men nog een stoomboot van de Kon. Ned. Stoomboot-maatschappij te Amsterdam voor dit doel heeft aangenomen. Drie telegrafisten te Frankfort zijn tot vijf maanden gevangenisstraf veroordeeld, wegens het schenden van het geheim der depcches. Een drie- tal kooplieden, die hen hiertoe hadden overgehaald, zijn respectievelijk met 500, 400 en 200 Thr. boetc gestraft. Te Middletown in Connecticut zijn huizen, vvier aanbouw nog werd voortgezet, ingestort; van de 30 personen, die onder de pninhoopen wer den bedolven, heeft men 16 te voorschiju gebragt. De Prnissische officier, die voor eenigen tijd de liefhebberij had om onder het exerceren de recrutcn met zijn sigaar op den neus te branden is tot negen maauden vestingstraf veroordeeld. Men meldt uit Keppel, van 8 April. Werkstakingeu zijn togenwoordig aan de orde van den dag vooral in de groote stedenmaar zelfs ons kleine dorp schijnt niet verschoond te zullen blijven van deze epidemic. Men verzekert namelijkdat alhier zulks zal plaats hebben onder de kippendie geene eijeren verkiezen te leggen zoolang een thans genomen maatregel van het gemeentebestuur haar belet vrij rond te loopen als naar gewoonte in dezen tijd van het jaar. Men gist veel naar de reden van dien maatregel. Spotvogels verzekeren, dat er bij de ijzergieterij een kip is gezien die met hondsdolheid was aangedaan; anderen schrijvcn die verordening toe aan vrees van het gemeentebestuur voor de gczondheid der inwoncrs met het oog op het Paaschfeest, maar niemand weet het regte. Onlangs hebben de bezoekers van den Jardin des plontes te Parijs zich geamuseerd met den grooten olifaut der rotonde. Het dier koesterde zich in de zon en ontving allcrlei lekkernijen van de toeschouwersterwijl zijne oppassers op de jagt waren van rattendie in groote hoeveelheid om hem heen liepen en zijn voer opaten. Een dier knaagdieren nu vloog eensklaps uit wanhoop in den snuit van den olifant, wien die onbeschei- denheid weinig pleizier scheen te doenten minste hij stampvoette van drift, doch ging daarna dood bedaard naar de waterkom, stak er zijn snuit insnoof veel water op en hief daarop den snuit regt in de hoogte waarna hij met een geweldige kracht water en rat naar boven spoot. De rat volgde hij met zijn oog en toen zij neerviel werd zij door den dikhuid vertrapt. Na dit heldenfeit bedreven te hebben, huppelde de olifant van blijdschap door de rotonde. Omlertrouu-ri JACOB VAX DEN BERG (van Heemstede) en GEERTJE BARKER Haarlemmekmeer 16 April 1873. Eenige en algemeene Kennisgeving aan Familie en Vrienden. Bevalleil van eene DOCHTER M. RIETDIJK—ZULVER. Haarlemmermeer, 11 April 1873. Eenige algemeene Kennisgeving DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den Haarlemmermeer - polder zullenop Dingsdag den 22 April 1873, des namiddag ten 2 ure, ter Secretarie van dien Polder, in de St. Jansstraat, te Haarlem, overgaan tot de OPENBARE AANBESTEDINGbij enkele Inschrijving, van; Illlidltillgeu daaromtrent zijn te verkrijgen bij de Polder- Opzigterste Haarlemmermeeren bij den Hoofd-Opzigter te Haarlem. Bestekkeil en Voorwaarden zijn, op franco aanviage, gratis verkrijgbaar ter Secretarie van den Polderen liggen op de gebruikelijJce plaatsen ter lezing. Haarlem, 15 April 1873. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd J. W. M. VAN DE POLL, Dijkgraaf. J. C. VAN DE BLOCQUERY, Secretaris De VOORZITTER van den RAAD der Gemeente Haar lemmermeer brengt mits deze ter kennisse van de Ingezetenen dat de I,LISTEN uanwijzemlc de Personen, die bevoegd zijn tot het kiezen van Leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal, van de Provinciate Staten en van den Ge meenteraad op hedcti gesloten bij vernieuwing aangeplnkt, en op de Secretarie dezer Gemeente voor een ieder ter inzage zijn uedergelegd. Haarlemmermeer, den 17 April 1873. De Vonrzitter voornoemd J. W. LANTZENDORFFER. des voormiddagB ten 10 ure, op de Boeren-Hofstede genaamd Mildenrustbewoond door J. DEN IIARTOG, aan den Sloterwegonder de Gemeente Slotenten overstaan van den te Nieuwer-Amstel residerenden Notaris 1). VAN OSENBRUG- GEN, in Publieke Veiling presenteeren te Verkoopen; (die reeds gekalfd hebben of nog kalven moeten) als: 1 BRUINE MERR1E, oud zes jaar, 2 BRUINE RUINS (gelijktands)1 BRUINE MERRIE (gelijkstands)1 BRUINE VEULEN-MERRIE en 1 BRUIN MERRIE-VEULEN oud 1 jaar, benevens voorts eenisje wel onderboudene RIJTPIGEN BOEREN- en MELKGEREEDSCHAPPENalsmede eenige HEIIB1LAIRE GOEDEBEN en hetgeen verder te voorschijn zal worden ge bragt. Alles dnags te voren te zien. van een ervaren Hollandscb Geneeslieer. Vijftlgjarige ontlervintliii t£. De genezing is zeker, hetzij bij kinderen of op rijperen leeftijd. Een flacon is voldoende. Men leze de nitgebreide Brochure bij elke flacon gevoegd. Prijs 1,60. Verkrijgbaar in het R. SCHEKKERMAN, Vijfhuizerweg-Veerhuis vraagt, om dadelijk in dienst te treden P. G. Eerlijkheid is een hoofdvereisehte. Men adressere zich in Persoon.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1873 | | pagina 2