1873 Vrijdag, 18 Julij. N°. 29. VAN A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BEL ANGEN GEWIJD. Veertiende Jaargang. Haarlemmermeer-Polder. Haarlemmermeer. Landbonw. Prijs van het Abonnement: in het, Jaar Prijs der A_dvertentien van 16 regels 75 Centelke regel meer IS /2 Cent. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven van 9 tot 15 Julij 1873. GEYEILDE PERCEELEN, HAARLEMMERMEER Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZEND1NGENREDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE, te adresseren aan VAX BOAGA C°.te Amsterdam. l iterHjk Woensdag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. Uitslag der op 5 Julij jl. door Dijkgraaf en Heem- raden gehouden aanbesteding van het vervangen der twee houten bruggen in de Hoofdwegen over den Vennepertogtdoor bruggen wet gemetselde landlioof- den en ijzeren leggersaan het Venneperdorp te Haarlemmerraeer. Inschrijvers daarvoor wareu J. W. Niewaal, te Haarlemmermeervoor 10780. L. Kieviette idem,9645. Gebrs. Bos, te idem9949. P. van Vliet, te Woubrugge,9160. Welk werk aan den laagsteu inschrijver, den heer P. van Vliet, te Woubrugge, voor de door hem ingeschreven som is gegund. Uitslag der Verkiezing van Vijf Leden voor den Gemeenteraad op Dingsdag 15 Julij 1873. Ingeleverd werden 343 stembriefjeswaarvan 2 van onwaar- de, omdat zij bleken gecne stembriefjes, maar strooibiljetten te zijn. Het getal der geldig uitgebragte stemmen was dns 341, en dat der volstrekte meerderheid 171. Bij de opening der stembriefjes bleek dat uitgebragt wa- ren op de heerenJ. Klapwijk 206, N. T. Dojbeck 184, A. ran Riessen 163, J. van Vuuren 16U, A. Kuiper 124, B. Bies- heuvel 122, P. Verkuijl en H. Meijer Dzn. elk 103, J. IJ. Ran 102A. Suidgeest 77 C. van Kempen 75H. A. Hanedoes 71, G. I). Geertzema 63, J. W. Lantzendorffer 21, B. Labrijn en C. Maaskant 17 P. S. Zijlmans 13 en A. Pruissen 4 stemmen op de heerenJ. C. KempenaarS. Vis en L. Houtkooper elk 3 stemmen op de heeren: A. Voordendag, L. Suringar, ZuidgeestH. Rietdijk, A. Breure, D. van WieringenJ. L. van der Moer, J. Pijnappel, Krouwer, W. F. Luiks, N. v. Reeuwijk en A. de Groot elk 2 stemmenen op de heeren: Dirk Thuis, J. Zalm, J. C. van der Wal Pieter Bier, Gerrit Smit, J. Evelein, Cs. Bakker Pz.J. W. Meijer, K. Biesheuvel, P. van Dijk, W. C. Rijndorp, Faas L. FaasJan deJong, Willem Roodenburg, van Vuuren, L. Ent- hoven, P. Enthoven C. van der SpekJ. de Vries, C. Out, P. Boekel, J. Roodenburg, P. Mantel, L. van derZon, Ente Baars, G. H. van der Burgh, Geertzema, D. Erkelens, J. den Butter, Groen. C.en J. Kunis, elk 1 stem. Derhalve zijn slechts twee van de vijf Leden voor den Ge meenteraad met volstrekte meerderheid van stemmen verkozen namelijk -. de heeren J. Klapwijk en N. T. Dorbeck. Voor de overige drie Leden zal op Dingsdag 29 Julij e. k. eene herstemming plaats hebben tusschen de heerenAdrianus van Riessen, Jobs, van Vuuren Hzn., Arie Kuiper, Barend BiesheuvelPeter Verkuijl en Ilenricus Meijer Dz.welke de meeste stemmen hebben erlangd. Het bureau van stem-opneming was zamengesteld uit den heer J. W. Lantzendorffer, als voorzitteren de heeren P. Knaap Gz. en Herman F. Bultmanals stem-opnemers. Op Zondag 20 Julij e. k.des namiddags ten half-drie ure, zal de predikbeurt bij de Hervormde gemeente aan het Hoofd- dorp vervuld worden door Ds. Romeny, van Haarlem. GEBOREN Aartje, dochter van W. van der Pol en J. van der Moo- ren. Adrianus, zoon van II. Edelaar en A. van Graas. Agatha Ma ria, dochter van A. Brienen en L. Kroon. Cornelia Wilhelmina, doch ter van J. Leliveld en J. Kroon. Gerrit, zoon van H. Broxterman en C. van Bavel. Maartje, dochter van J. Bakker en G. Davidson. Adrianus, zoon van M. Schoo en S. M. Huisman. Willem Cornelis, zoon van D. Snijder- en G. Varkevisser. Gerardus, zoon van W. Stoop en M. Out. Trijntje, dochter van N. van der Pol en F. Blijker. OVERLEDEN Everardus, oud 3 maanden, zoon van A. Wassenaar en M. Kassing. Bastiaan, oud 5 jaren zoon van B. Krap en C. Hille- brand. Cornelis Often, oud 46 jaren, gehuwd met J. Fruiters. Ar nold Overmanoud 43 jarengehuwd met G. Klomp. Nicolaasoud 3 jaren, zoon van S. van Doom en L. v. d. Hoeven. Anna Catharina van Dijk, oud 42 jaren, gehuwd met A. Timmers. Hendrika Cornelia, oud 3 jarendochter van P. Rijlaarsdam en H. C. Boer. Bastiaan, oud 4 maandenzoon van B. Visser en S. de Graaff. ONDERTRODWD.T. van Bockel (wednr.) met M. E. Stortenbeker. F. Celie met M. Kolkstceg (wed.) GEHUWD; J. Doornheim met M. Quist. P. van der Stelt met C Sleeuwenhoek. W. Nederveld met A. Hulsbos. T. K. Los (wednr.) met M. van der Knijff. C. Langerak (wednr.) met J. Duivenvoorden (wed.) M. Otten met B. van Berkel. J. van Steenis met M. Soek (wed.) J.l. Vrijdag, 11 Julij, was voor de schoolkinderen aan het Hoofddorp alhier een ware feestdag, daar zij door den heer notaris J, L. van der Moer en mevrouw F. Dekkerwelke in ondertrouw warenop eene zeer ruime en milde wijze op chocoladekrentenbroodjes en verschillende andere ver- snaperingen werden ontbaald. Opwekkend was hetal die opgetogene jeugdige gezigtjes te zien en hunne vrolijke liederen aan te hooren; vooral toen de jubilarissen zich in de school vertoonden, alwaar hun door een der oudste leerlingen in dichtmaat een hartelijk welkom werd toegeroepen. Nagenoeg den geheelen namiddag zijn zij dan ook in het midden der kleinen verbleven. Lang zal die dag in het geheugen der kindereu blijven. Men kan dan ook op geen waardiger wijze zijne bruidsdagen in aandenken brengen. Op Woensdag 10 Julij j.l. is het 3-jarig zoontje van S. van Doom, wonende aan den Ringdijk tegenover het fort de Liede, aldaar levenloos uit het ringkanaal opgehaald. Men vermoedt dat het daar al spelende in het water is geraakt. op Maandag 7 Julij 1873, des morgens ten 11 ure, in het Lokaal De Bbakke Grond, te Amsterdam. 1. Vier kampen Wei- en Bouwlandin de gemeente Wijde Wormer. Niet geveild. 2. Drie kampen Wei- en Hooiland als boven14,000 1400. Makelaar Joh. van Dijk. 3. Drie kampen Wei- en Hooiland c. a., mede als boven; 1 1,600. Makelaar Joh." van Dijk. 4. Een perceel Hooiland gemeente Purmcrende3650, f 300. Makelaar Joh. van Dijk. 5. Twee kampen Wei- en Hooiland c. a., gemeente Nieu- wendam 7800. Makelaar Joh. Bosch. 6. Twee kampen Wei- en Hooiland c. a., als boven 7900. Makelaar Joh. Bosch. 7. Diverse kampen Wei-, Hooi-en Rietland, gemeente Broek in Waterland; 10,150, 100. Makelaar Y. Bijvoets. 8. De Opstal van eene Boeren-Hofstede c. a., in de gemeente Ilpendam8550, 50. Makelaar W. A. Zelders. 9. Diverse kampen Wei- en Hooiland, als boven; f 2550. Makelaar Y. Bijvoets. 10. Diverse kampen Wei- en Hooiland, als boven; 3350, 50. Makelaar Y. Bijvoets. 11. Drie kampen Hooiland, gemeente Landsmeer; 2550 27 5. Makelaar Joh. van Dijk. 12. Een lluis met Tuingrond c. a., in de gemeente Weesper- Carspel5050. Makelaar W. A. Zelders. 13. Diverse kampen Wei- en Hooiland als boven 19,700 7. Makelaar W. A. Zelders. N°. 12 en 13 te zamen24,757 700. Ma kelaar W. A. Zelders. 14. Vier kampen Wei- en Hooiland, als boven, /S400, 100. Makelaar W. A. Zelders. 15. Acht kampen Wei- en Hooiland c. a., in de gemeente Muiden; f 14,000 400. Makelaar W. A. Zelders. 16. Een Huis met Boomgaard c. a.gemeente Breukeleu- Nijenrode f 8400, f 100. Makelaar W. A. Zelders. 17. Vier kampen Wei- en Hooiland, in de gemeente Vin- keveen. Niet geveild. 18. Een perceel Hooiland c. a., in de gemeente Loener- sloot. Niet geveild. 19. Twee kampen Wei- en Hooiland, in de gemeente Slo- ten3300, 50. Makelaar J. de Beurs. terwijl het gunstige weder voor het winnen daarvan goed rae- dewerkt. De prijzen blijven echter gemonteerdte meer daar de oude voorraad in den afgeloopen winter verbruikt is. Borkulo14 Julij. Ook hier heeft men over den stand der veldgewassen allezins redenen tot tevredenheid. De boekweit o. a. belooft veelhet raapzaad heeft zich tiink gehouden de gerst staat zeer goed en de aardappelen tieren welig. Varsseveltl, 15 Julij. Men zal zich nog wel herinneren dat in de maand April jl.even als in Mei van 't vorig jaar de knoppen en bloesems der appelboomen bevroren zijn; het baart daarom niet weinig verwondering, dat thans een appel- boom in vollen bloei staat. Ofschoon het in onze streken voor een paar dagen gehageld heeftheeft de hagel geen schade aangerigtomdat de windkracht gelukkig zeer zwak was. Blokzijl, 15 Julij. De groote verhuring van pi. m. 100 perceelen hooi- en ribbeland, welke dezer dagen in het hier- achter gelegen Giethoorn geschiedde heeft nagenoeg 10 pet. minder opgebragt dan in het vorige jaarvooral is dit van toepassing op het ribbeland, van hetwelk een perceel van 10 bunders, dat in gewone jaren pi. m. 320 rendeerde, nu is gegund voor slechts 10. Zaaiulam, 15 Julij. Den 9 dezer werd alhier, onder be- gunstiging van schoon weder, het feest gevierd van het 25- jarig bestaan van de afdeeling Zaanlandsche gemeenten van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Reeds in den vroegen morgen wapperden van bijna alle ge- bouwen de vlaggenterwijl de feestvierenden en belangstel- lenden langzamerhand zoowel hier als van elders kwamen op- dagenzoodat in weinig oogenblikken het terreinvoor de harddraverij besteindte klein was om de menigte te kunnen bevatten. Aan de harddraverij met paard en chais werd door 10 personen deelgenomende prijs, een prachtige pendule uitgeloofd door een oud-voorzitterden heer H. P. Pieper.is behaald door C. de Boer te Zaandamde eerste premieeen nieuw zilveren servies, is behaald door W. van der Meer te Zaandam; de tweede premie, twee kristallen met nieuw zilver gemonteerde botervlootjesis behaald door B. Zuurborg te Zaandam. Na afloop werden dc prijzen en premien door den voorzitterden heer M. Grootesonder gepaste toesprakeu aan de winners uitgereikt, terwijl het muziekkorps van de dd. schutterij dezer gemeente, gedurende den wedstrijd veel heefl bijgedragen tot opluistering van dit feest. VoorStOlldbll(gem. Brummen), 14 Julij. Ann deze zijde van den IJssel, de Veluwsche, staat over het algemeen de rogge niet zoo voordeelig als aan de graafschapsche. De lial- men zijn voor het grootste deel weinig geladenen de koren- bloemen vindt men er in overvloed, een verschijnsel dat den landbouwers niet welkom is. De aardappelen staan daarente- gen schooner dan in vele jaren het geval was. Capelle (Langstraat)14 Julij. De stand der veldgewassen is in deze streek bijzonder gunstig, zoodat men, zonder bij- komende omstandigheden, op een goeden oogst kan hopen. Van de vruchtboomen is de verwachting gering, alleen de wiutersoort belooft nog een redelijken pluk. De vroege aard appelen, welke hier dagelijks van Veen, Andel en Wijk wor den aangevoerd en rondgevent worden van 20 tot 25 cent per 5 liter verkocht. Dilixpei'lo14 Julij. De te veld staande boekweit heeft in deze gemeente veel geledenten gevolge van den hagel- slag, welke door een felleu wind was vergezeld zoodat eenige akkers bijna geheel vernield zijn. Ook de tuinvrucht.en zijn er niet zonder aanmerkelijke schade afgekomen. In de veiling van den 10 Julij j. 1., te Aalsmeer ten over- staan van den notaris J. H. Lichtenbelt Jr. aldaar gehouden zijn de navolgende onroerende goederengelegen te Haarlem mermeer, in de afdeeling Rijk, polder-sectie II, aan den Aals- meerderweg, verkocht als volgt Kavel 15, groot 21 bunders, 50 ellenvoor 37,327.12s. Kavels 12, 13 en 14, met de daarop staande Bouwmans- woning en verdere Getimmerten, te zamen groot 60 bunders, 27 roeden40 ellen, voorf 107,685.40. Kavels 10 en 11, met de daarop staande drie Arbeiders- woningengroot 40 bunders, 27 roeden, voor 50,439.37®. en Kavels 78 en 9met de daarop staande Bouwschu- ren, Arbeiderswoningenz.te zamen groot 60 bunders, 17 roeden en 10 ellen, voor65,861.90. Texel14 Julij, De hooioogst levert dit jaar een nog al rnim beschot, de kwab'teit over het algemeen voldoet zeer goed «OStWOlll(Westerkw.)14 Julij. De hooioogst geeft hier en in omstreken groote drukteen schoon deze oogst niet zoo heel rijk iskoraen er handen te kort om alles spoedig ge- noeg naar den zin der landlieden te beredderen. Het hooi is veel hooger in prijs dan in 1872 en schijnt, volgens de achter- eenvolgende topgrasverkoopingensteeds in prijs te stijgen. Ove- rigens staan de zomergewassen hier buitengewoon voordeelig, inzonderheid ook boekweit en aardappels. De wintergewassen, echter, die hier dan ook enkel door een weinig koolzaad en wat rogge worden vertegenwoordigd beloven iets minder. Over 't geheel staat het gewas verre boven de verwachting van velendie met ongeduld naar den zomer hebben uitgezien. Uit de Marne, 14 Julij. Schrijft men uit onderscheidene oorden over den goeden stand der tuin-en veldvruchtenook van hier kan men berigtendat het over 't geheel uitmun- tend is. Wel is door de late koude de opbrengst der hooi- landen niet zoo groot, doch 't meeste is en wordt dezer dagen uitmuntend gewonnen. De winter- en ook de zomergerst staan zeer goedzoodat vele stukken meer dan een middelmatigen

Weekblad van Haarlemmermeer | 1873 | | pagina 1