1875. Vrijdag, 24 October. N°. 43. VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDEU-BEL AN GEN GEWIJD. Veertiende Jaargang. Haarlemmel'meer. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. Prijs van het Abonnement in het Jaar Prijs der A.dvertentien van 6 regels 75 Cent, elke regel meer 13'/a Cent. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven van 15 tot 21 October 1878. Zitting van Dingsdag den 2 September 1873. HAARLEMMERMEER V alle toezendingen, redaktie en uitgave betreffende, te adresseren aan VAN BONGA C°.te Amsterdam. (ITiterWk Woentdag Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. Prijs van een enkei. Nommer 15 Cent De Amsterd. Courant meldtdat Z. K. H. prins Hendrik f 600 lieeft geschonken voor de pastorie-stichting te Abbenes in de Haarlemmermeer. GEBORENAaltje, ilochter van A. Stolk en G Zuidland. Johannes, soon van J. van Zijverden en A. A. van Vuuren. Franciscus Wilhelmus, zoon van Q. van der Peijl en M. J. Umans. Dirk, zooii van II. Sepers en P. van Harten. Cornells, zoon van D. de Vlieger en A. van der Geest. Izaak, zoon van C. Bos en C. Biemond. Johannes, zoon van G. Schaap en M. Muijlwijk. Margaretha, dochter van G. Verhagen en E. van den Berg. OVERLEDEN: Anna, ond 7 jaren, dochter van C Zuiderduin en E. van der Horst. Dirk Johannes, oud 5 jaren, zoon van G. Vredenburg en C. Robijn. Catharina, oud 18 dagen, dochter van J. Bisschop en E. Wage- naar. Wietske Jans Machiel, oud 27 jaren, gehuwd met C. Schonwen- burg. Johanna Cornelia Kleinloog, oud 27 jaren, gehuwd met J. van Ooijen. Geertruida, oud 10 weken, dochter van J. Maaskant en N. de Regt. ONDERTROUWD J. Kortekaas met T. van Diemen. J. van Mourik met M. BroitermanJ. Tensen met J. GnOdde. P. van Kuijck (wednr.) met J. van Rijswijk (wed.). J. van Kenlen met L. Vervoorn (wed.). R. vanBeek (wednr.) met M. Schrader (wed.).. GEHUWD: A. Berlijn met A. Bleijker. G. AlbersmetM. Vink. W. Schoute met M. Maarssen (wed.) De afdeeling Haarlemmermeer der Hollandsche Maatschappij van Landbouw behoort ontegenzeggelijk tot de wakkerste en ijverigste. Terwijl een plan tot uitvoering komt, houdt zij zich reeds weder bezig omaltijd vooruitziende, nieuwe werkzaamheid voor te bereiden. Zoo vernemen wij thans, dat terwijl wij een ploegwedntrijd op 80 October e. k. op de boerderij van den heer A. de Zeeuw, aan het Hoofdkanaal, bij den Bennebroekerwegzien aangekondigd reeds het voornemen bestaat om in het aanstaande voorjaar een grooten wedstrijd met zaaimachines te houden. Wij zullen wel niet behoeven te doen uitkomen hoe belangrijk zulk een wedstrijd zijn zal, vooral ook bij het verschil van meening, dat nog altijd bij velen omtrent de deugdelijkheid en de praktische waarde van zaai machines bestaat. De afdeeling Haarlemmermeer verdient daar- voor den daDk van alle belanghebbenden en belangstellenden, dat zij dezen wedstrijd zal uitschrijven en het lijdt geeu twijfel of zij zal ook hierbij weder de raedewerking ondervinden die haar loffelijk streven verdient. Voorzilter: de Heer J. WLantzendorffer. De Vergadering wordt geopend des voormiddags ten 11 ure. Tegenwoordig twaalf ledenzijnde deheeren: Amersfoordt, de Jong, Buis, Tensen, Knaap, Bultman en 't Hooft, en, na gedane beeedigingde heeren van Vuuren, Dorbeck Kuiper, van Riessen en Klapwijk, Alsmede de Secretaris. Afwezig, de beeren: Schone, de Breuk en Timmermans; de beide eersten met kennisgeving wegens ongesteldheiil. De Secretaris leest de notulen van den 31 Julij 1873, welke worden goedgekeurd. 1°. Ter Vergadering aanwezig zijnde de beeren: J. Klap wijk, A. van Riessen, A. Kuiper, N. T. Dorbeck en J. van Vuuren, benoemd tot leden van den Gemeenteraadworden door hen in handen van den Voorzitter afgelegd de eeden voorgeschreven bij Art. 39 der Gemeentewet en bij Art. 83 der Grondweten worden zij door den Voorzitter met hunne benoeming geluk gewenscht. 2°. Aan de Vergadering wordt medegedeeld bet navolgende: a. de Staatsbladen van 1873, n°. 106, en 109 tot 119; b. de Provinciale bladen van 1873, n°. 65 tot 63; c. Brief van Gedeputeerde Staten van den 13 Augustus 1873, n°. 8, ten geleide der goedgekeurde Suppletoire Be- grooting, dienst 1878; d. Brief van P. H. Schroder, te Egmond aan Zee, waarbij hij berigt van zijne vestiging in deze geraeente te moeten afzienen dus voor de betrekking van gemeente-geneesbeer in wijk 2 bedankt; het Proces-verbaal der op den 19 Augustus 1873 gedane opneming van de boeken en kas van den gemeente-ontvanger; een Adres van A. van de Stadt Jr.die berigt zich in deze gemeente te hebben gevestigd als boek- en papierhande- laar en boekbinder, en verzoekende begunstigd te mogen worden met de leverantie van hetgeen voor de gemeente be- noodigd is. De stukken, vermeld onder Irs. a tot e, worden aange- nomen voor kennisgeving; terwijl het adres van A. van de Stadt Jr. wordt gerenvoijeerd aan Burgeraeester en Wethou- dersals behoorende de daarin behandelde zaak niet bij den Gemeenteraad. De heer Bultman vindt in gemeld adres aanleidingom Burgeraeester en Wethouders in bedenking te geven het ver- zoek van adressant in bijzondere overweging te nemen welk verzoek door spreker wordt ondersteund. 3°. Naardien de heer J. van Vuurendoor zijne aftreding als lid van den Raadheeft opgehouden wethouder te zijn zoo gaat men thans over tot de benoeming van een Wethou der, ingevolge Art. 84 der Gemeentewet, De Voorzitter benoemt tot stemopnemers de heeren Tensen en Knaap. Eerste stemming. Ingekomen 12 briefje3. Bij de opening blijkt, dat zijn uitgebragt op den heer J. van Vuureu 7, op den heer P. Knaap 2 stemmenop de heeren Mr. J. P. Amersfoordt H. F. Bultman en J. G. Schone, elk een stem. De heer J. van Vuuren, de volstrekte raeerderheid van stemmen verkregen hebbende, is mitsdien benoemd tot Wet houder. De heer van Vuuren verklaart zich bereid die betrekking aan te nemen. 4°. Gaat men over tot de benoeming van den Voorzitter en de Leden der Financieele Commissie voor 1873/74. De Voorzitter benoemt tot stemopnemers de heerenvan Vuuren en Dorbeck. Benoeming van een Voorzitter. Eerste stemming. Ingeleverd 12 brieljes, waarvan een in bianco, dus geldig uitgebragt 11 stemmen; daarvan bekwamen de heeren: van Riessen 3, Amersfoordt 2, Knaap 2 en Sclione 2 stemmen; de heeren 't Hooft eu Bultman elk 1 stem. Tweede vrije stemming. Ingeleverd 12 briefjeswaarvan 2 in bianco, dus geldig uitgebragt 10 stemmen; daarvan be kwamen de beerenvan Riessen 3, Knaap 2 Amersfoordt 2 en Schone 2 stemmen; de heer Bultman 1 stem. Tnsschenstemming over de heeren Knaap, Amersfoordt en Schone, om uit te maken wie van hen met den heer van Riessen op het tweetal komt, waarover eene herstemming zal moeten plaats hebben. Ingeleverd 12 stembriefjeswaarvan 2 in bianco, dus geldig uitgebragt 10 stemmen, waarvan op den heer Schone 7 en op den heer Knaap 2 stemmende heer Amersfoordt 1 stem. Herstemming tusschen de heeren van Riessen en Schone. Ingeleverd 12 stembriefjes, waarvan 3 in bianco, dus geldig 9 stemmendaarvan zijn uitgebragt op den heer Schone 8 stemmen en op den heer vau Riessen 1 stemzoodat de heer Schone benoemd is. Benoeming van een Lid. Eerste stemming. Ingekomen 12 brieljes, van onwaarde 2, als zynde in bianco, dus geldig 10 stemmen. Uitgebragt op de beeren Bultman 3't Hooft en Knaap elk 2 stemmen Buis, de Breuk en de Jong elk 1 stem. Tweede vrije stemming. In de bus bevonden 14 stembriefjes, dus 2 meer dan het getal aanwe/.ige leden; van onwaarde waren 4 briefjes, als zijnde in biancodus geldig uitgebragt 10 stemmen. Daarvan bekwam de heer Knaap 4/de heer Bultman 3en de heer 't Hooft 2 stemmende heer de Jong 1 stem. Aangezien het getal der ingeleverde briefjes grooter was dan dat der aanwezige leden, en zulks van invloed heeft kunnen zijn op het aantal stemmen van de heeren Knaap en Bultmantusschen wie anders eene herstemming zou moeten plaats hebbenzoo wordt de gehouden stemming voor nietig verklaard, en tot eene nieuwe tweede vrije stemming overge- gaan. In de bus worden bevonden 12 stembriefjes; daarvan zijn van onwaarde verklaard 2, als zijnde in bianco, dus geldig uitgebragt 10 stemmen; daarvan bekwam de beer Knaap 6 en de heeren de Jong en 't Hooft elk 2 stemmen. De heer Knaap is alzoo benoemd. Benoeming van een tweede Lid. Eerste stemming. In de bus bevonden 13 stembriefjes waarvan 3 in bianco, dus geldig uitgebragt 10 stemmen; daarvan bekwamen de heeren de Jong en 't Hooft elk 5 stemmen. Naardien het in de bus te veel gevonden stembriefje op de stemming van invloed heeft kunnen zijn, zoo wordt eene nieuwe stemming gehouden; daarbij worden ingeleverd 12 stembriefjes, waarvan 2 in bianco, dus geldig uitgebragte stemmen 10waarvan de heer de Jong er 7 en de heer 't Hooft 3 stemmen bekwamzoodat de heer de Jong be noemd is. 5°. Is aan de orde de uitloting van een aandeel in de geldleening, ten bedrage van 23,000.aangegaan in 1870. De onuitgelote nommers der aandeelen worden in een glazen flesch gedaan en daaruit door den heer van Vuuren een nommer getrokken, hetwelk bij de opening blijkt te zijn nommer drie, welk aandeel op 1 Januarij 1874 met 1000.- zal" worden afgelost. 6°. Is aan de orde de bebandeling der gemeenterekening over 1872 welke rekening gedurende veertien dagen heeft ter lezing gelegen en gesteld is geweest in handen der binan- cieele Commissie tot onderzor'', Het door de Financieele Commissie uitgebragt rapport luidt als volgt: De Financieele Commissie nit den Gemeenteraad van Haar lemmermeer vergaderde op Donderdag 14 Augustus, des morgens ten 10 ure, op het Raadbuis, ten einde de rekening der Gemeente over 1872 na te zien en te confronteren met de daarbij behoorende bescheiden. Als eerste opmerking meent de Commissie op het feit te moeten wijzen, dat op bladzijden 5, 11, 12 en 18 in de cijfers is geradeerd hetgeen bij de wetten is verbodenreden waarom de Commissie van oordeel is dat de rekening moet worden overgeschreven. Verder zijn bijlagen 56 en 56 niet in goede ordedaar de doodgravers fouten in hunne optellingen der cijfers hebben gemaakt, welke hersteld zijn zonder dat door parafering van de goedkeuring der verande- ringen gebleken is. Ook merkte de Commissie op dat de kosten van onderhoud van het Raadhuis vrij wat beloopen terwijl aan den Concierge Dfegel boven de/50, voor het schoonhouden van het Raadhuis, nog worden vergoed 10 voor het schoonhouden van de gevangenis (in het Raadhuis) en 10,50 voor het schoonhouden van jalousien. Beide laatste posten zouden missehien gemist kunnen worden. Dan trof bet de Commissie dat onder bijlage 358 een post voorkomt ad 6,50 voor zuivering der grindwegen, en tot die zuivering is gebruikt een vat koolteer voor dat bedrag van f 6,50. De Commissie wenscht deze gelegenheid te baat te nemen om den Raad in bedenking te geven of het niet wenschelijk ware om het onderhoud der dorpswegen aan te besteden. De Commissie mag niet ontveinzen dat het haar bevreemdde dat het vangen van inolleu op het kerkhof 48,50 kost; zij vraagt welke contrSle daarbij wordt uitgeoefend? Te meer geldt deze aanraerking, omdat het schoonhouden van het kerkhof reeds 25 kost en het grasgewas aan de doodgravers wordt gegund. Het ware wenschelijk dat de Hoofdonder- wijzer9 bij de invulling van hunne beschrijvingsbillelten voor de personele belasting er op letteden om het mobilair volgens tarief in te vullennu zijn de sommen der belasting zeer ver- schillend. Op de mandaten 683/86 miste men de onderteeke- ning van den heer Den Hertog. Wenschelijk is het om het sehoonmaken der scholen geheel aan de onderwijzers op te drageu, hetgeen vooral het goede van het werk bevorderen zou. Het bevreemdde de Commissie, dat bij bevelsohrift 743 bet carbolzuur en bij 744 de leiverf hoog wordt bere kend; terwijl de omstandigbeid zich hier zoo als trouwens meermalen, voordoet, dat de heer opzigter, als leverancier fungerende, zijne eigene rekeningen goedkeurt en contrasi- gneert. Bij bevelschrift 747 komt een post voor ad 6.87 voor plantsoenwaarby plataanboomen voor school 7. De opmerking wordt gemaakt, dat kosten voor plantsoen alleen bij den eersten aanleg van schooltuinen voor de Gemeente worden berekend. De Commissie vergeleek alle stukken met de mee9t moge- lijke zorg, vond af- en overschrijving in orde en alle posten gedekt. Bij de overschrijving van den post Onvoorziene uitgaven stond abusief een raadsbesluit gedateerd 5 December 1878 dat moest zijn 18?2 en een ander gedateerd 8 April 1872, dat moest zijn 1873 terwijl geomitteerd wa9 een over- sohrijving volgens raadsbesluit van 14 Maart 1872. De Commissie stelt aan de Vergadering voor 1°. De rekening van Inkomsten en Uitgaven van de ge meente over het dienstjaar 1872 vast te stellen in Ontvangst opf 66,280.56® Uitgaaf 62,727.24® Zoodat het dienstjaar een voordeelig slot oplevert van3,553.82 2°. Aan Burgemeester en Wethouders, alsmede aan den Secretaris, den dank der Vergadering te betuigen voor de accuratesse waarmede de rekening gehouden en de inkomsten en uitgaven verantwoord zijn. Aldus opgemaakt in onze vergaderingten dage en jare boven vermeld. get. Bcltman, voorz. Amersfoordt. N. T. Dorbeck. Na voorlezing van dat rapport, zegt de Voorzitter dat de Gemeente-ontvanger in zijne rekeningen eenige bladzijden heeft overgeschrevende veranderingen in de lijsten der doodgra vers heeft doen waarmerken en op den specifieken staat bij de mandaten van C. H. den Hertog diens naarn is ingevuld, en

Weekblad van Haarlemmermeer | 1873 | | pagina 1