1874. Vrijdag, 26 Junij. UK 26. VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Vijftiende Jaar gang. Geraeenteraad van Haarlemmermeer. Prijs van het Abonnement: in het Jaar6. Prijs der Advertentien van 10 regels 75 Cent, elke regel meer 12'/a Cent. Haarl e miner meer Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven van 17 tot 23 Junij 1874. Zitting van Woensdag den 29 April 1874. Holl. Maatscliappij v. Landbouw. Wedstrijd met Maaiwerktuigeu voor paarden, HAARLEM MERMEER. Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREFEENDE, te adresseren aan VAN BONGA C°.te Amsterdam. Uiterl{jk Woenadag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. Aanstaanden Zoudag, 28 Junij, des avonds ten 5 ure, zal in de kerk te Abbenes godsdienst-oefening gehouden worden door Ds. C. de Wilde, predikant te Schiedam. Postkantoor te Haarlemmermeer. LIJST VAN BRIEVEN DIE, UITHOOFDE VAN ONBEKENDHEID DER GEADRESSEERDEN, NIET BESTELD ZIJN RUNNEN WORDEN. Kantoor van Vertrek. 1. J. van der Kemp, Amsterdam. 2. D. Nederhorst Haarlemmermeer. 3. Wed. van Oijik Amsterdam. 4. D. Meijer, Haarlemmermeer. 5. Naalje MeerderinkOver- toom. 6. H. G. van der Staai, Schoterdam. Kantoor van Aankomst. 1. Toon van Hooft. 2. Hendrik Host. 3. A. Los. GEBORENElisabeth Johannadochter van L. van der Woude en L. Roomers. Willem zoon van A. van Nassau en S. M. Wildschut. Maartje, dochter van J. Hulsbos en J. Weststeijn. Elisabeth Pieternella Cornelia, dochter van C. Molenaar en A. Hoefoagel. Alida Pieternella, dochter van K. Tensen en G. van Audel. Klasina Cornelia, dochter van M. van der Heijden en J. A. van der Meijden. Maria Klasina, dochter van P. Twicht en M. van Sieijn. Jozefus, zoon van H. Commissaris en A. M. van Kalmthout. Jan, zoon van K. K. Schuuring en R. Lelia. Jenneke, dochter van D. F. de Jong en N.v. Leeuwen. Karel Hen drik, zoon van J. Beversluis en H. C. A. v. d. Haak. Jacob, zoon van H. Westbroek en A. M. Muller. Cornelis, zoon van C. Buin en M. Visser. LEVENLOOS GEBOREN; 1 kind van J. Kuuis en G. Pater. 1 kind van M. Roubos en M. Gennet. OVERLEDENAdianus, oud 4 maandenzoon van G. de Vries en C. van Rooijen. Bartha, ^)ud 6 maanden, dochter van J. PI. M. Evelein en N. Klapwijk. Jacob, oud 13 jaren, zoon van J. Slinger en J. Ver- biest. Bruin, oud 4 jaren, zoon van T. Visser en A. Blidderswijk. Cornelis van Leeuwen, oud 69 jaren, weduwnaar van J. Pieterse. Jo hanna van den Bosch, oud 57 jaren, gehuwd met P. Kerkvliet. Jan Barend Kiske, oud 64 jaren, ongehuwd. ONDERTROUWDJ. Volkers met M. E. Balmakers. B. van Loenen met E. Harding. F. Boele met M. L. de Ruijt. GEHUWD A. van der Zon met C. van Aalst. P. van Geraert met C. Kasberg. Voorzitter: de Heer J. W. Lantzendorffer. De Vergadering wordt geopend des namiddags ten een uur. Tegenwoordigbij den aanvang der zitting, de heeren Klapwijk, Schone, van Riessen, de Breukde Jong, Kuiper, Dorbeckvan Vuuren, Bultrnan, Amersfoordt, 't Hooft en Tensen; terwijlonder de lezing der notulennog ter Ver gadering komen de heerenKnaap en Timraermans. Af- wezig de heer Buis. De secretaris leest de notulen van 26 Maart 1874, welke door de Vergadering worden goedgekeurd. 1°. Aan de Vergadering wordt medegedeeld het navolgende: a. de provinciale bladeu van 1874 N°. 20 tot 30; b. missive van Gedeputeerde Stetendd. 15 April 1874, N°. 20 en 23, geleidende goedgekeurde raadsbesluiten van 26 Maart 11., tot betaling uit de onvoorziene uitgaven, en tot af- en overschrijving in de begrooting, beide dienst 1873; c. dat Mejufvr. J. Jot en Mejufvr. M. Meijer, de benoeming tot gemeente-vroedvrouw hebben aangenomenen dat de heer J. den Dooren van Rooijen voor de benoeming tot gemeen- te-geneesheer in wijk 5 heeft bedankt; d, dat de"verpach- ting der gemeente-wegen over 1874 heeft opgebragt 234 en de verkoop van boomtakken 7.65. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. 2°. Wordt gelezen een schrijven van D. J. van Aken hulp- onderwijzer aan school N°. 6, waarbij hij verzoekt tegen 1 Mei a. s.in plaats van tegen 1 Junij a. s., ontslagen te worden, De Voorzitter merkt aan, dat hulp in school N°. 6 alhier even noodig is, als daar waar de adressant is benoemden stelt voor ora op het verzoek afwijzend te beschikken. Daartoe wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. 3°. Aan de orde is de benoeming van een hulp-onderwijzer aan school N°. 1. De Voorzitter deelt rnede, dat slechts een sollicitant zich heeft aangemeld niettegenstaande herhaalde oproepingen maar dat noch bij Burgemeester en Wethoudersnoch bij den school- opziener, bedenkingen bestaan tegen de benoeming van dien sollicitant. Weshalve wordt aan den Gemeenteraad voorgedragen de heer J. Huijbers. Met algemeene stemmen wordt deze daarop benoemd tot bulp-onderwijzerom zoo spoedig mogelijk in functie te treden. 4°. Aan de orde is de benoeming van gemiente-genees- heeren voor wijk 2 en 5 en worden medegedeeld de namen der sollicitanten naar gemelde betrekkingen. Bij de gehouden stemming voor de benoeming van een ge- neesheer in wijk 2, wordt de heer A. P. van Tooren, thans te OudendijVbenoemd met 13 stemmen; e£n briefje was in bianco. Bij de gehouden stemming voor de benoeming van een ge- neesheer in wijk 5, wordt de heer G. Adrianithans te Leeu- warden, eveneens met 13 stemmen benoemd. Voorts wordt bepaald dat beide benoemden zoo spoedig mogelijk in functie zullen treden. 5°. Aan de orde is het adres van de Commissie voor de regeling en uitvoering der in Mei alhier te houden feestviering, bij gelegenheid der 25-jarige regering van Z. M. denKoning, en waarbij wordt verzocht, dat de Gemeenteraad ook van zijne belangstelling zal doen blijken, door, tot goedmaking van de kosten van voormelde feestviering, eene bijdrage uit de ge- meente-kas beschikbaar te stellen. Bij de hierover gehouden gedachtenwisseling voeren het woord de heeren: Knaap, Schone, van Riessen, BultmanTensen, de Jong, Amersfoordt en 't Hooft. De heer Knaap vindt de vraag van de Eeest-commissie vreemd, omdat ieder zooveel heeft kunnen geven als hij wilde. De heer Schone meent dat de Commissie het moet trachten te doen met de gelden die zij heeft. De heer van Riessen ondersleunt het verzoek, en merkt aan dat bijna overal bijdragen uit de geineente-kassen worden gegeven. De heer Bultman laat in het midden of men de Commissie geld zal geven maar zou wenschen dat de Raad zijne instem- ming met de feestviering betoonde door versieringilluminatie of iels dergelijks,en stelt voor om daarvoor 100 toe te staan spreker betoogt dat Nederland en ook Haarlemmermeer veel verpligt zijn aan het Huis van Oranje, en de Gemeen teraad wel van zijne belangstelling mag doen blijken. De heer Tensen merkt aan, dat de Commissie voor elk dorp toch 150 beschikbaar heeft. De heer de Jong meentdat de Baad niet geregtigd is om om er gelden voor toe te staan; de lijst tot inteekening heeft gecirculeerd en ieder heeft kunnen geven. De heer Amersfoordt wil de 25, die op de begrooting staan, beschikbaar stellen, dan behoeft er ook niet over ge- stemd te worden. De heer 't Hooft stemt in met het gevoelen van den heer Amersfoordt. De Voorzitter brengt in stemming het voorstel van den heer Bultman, om 100 beschikbaar te stellen tot versiering van het Raadhuis. Dit voorstel wordt verworpen met 9 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren: Schone, de Breuk, de Jong, Kuiper, Dorbeck, 't Hooft, Tensen Knaap en Timmermans. Voor de heeren: Klapwijk, van Riessen, van Vuuren, Bult man en Amersfoordt.) Alsnu stelt de heer Knaap voor om tot gemeld doel 50 beschikbaar te stellen. Dit voorstel wordt aangenomen met 9 tegen 5 stemmen. Voor stemden de heeren: Klapwijk, Kuiper, van Vuuren, Bultman, Amersfoordt, 't Hooft, Tensen, Knaap en Timmer mans. Tegen de heeren: Schone, van Riessen, de Breuk, de Jong en Dorbeck.) 6°. De Voorzitter deelt mede den uitslag der onlangs ge houden aanbesteding van het onderhoudswerk aan de scholen en andere gemeente-eigendommenwaaruit blijkt dat de laag- ste inschrijvers zijn geweestVoor perceel 1 L. Kieviet voor 387, voor perceel 2 M. van Daalen voor 537, voor per ceel 3 Gebr. Bos voor 199.95 voor perceel 4 B. Buur- man voor 270, voor perceel 5 J. Sluis voor 177, voor perceel 6 M. van Daalen voor 63; terwijl de Voorzitter verder mededeelt dat de perceelen 1 en 3 aan de laagste in schrijvers zijn gegunddoch de overige perceelen door Bur gemeester en Wethouders niet gegund zijn, als zijnde boven de begrooting van kosten. Burgemeester en Wethouders stellen daarom voor, dat de Raad hen zal magtigen om de werkenopgenomen onder per ceel 245 en 6 van het bestekin daggeldof bij onder- handscbe inschrijvingof op die wijze als bun het meest ge- raden zal voorkomente doen maken. Daartoe wordt zonder hoofdelijke stemming besloten, en de gevraagde magtiging verleend. 7°. Aan de vergadering wordt door Burgemeester en Wet houders aangeboden het uitvoerig en beredeneerd verslag om- trent den toestand der gemeente over het jaar 1873. Ge meld verslag zal worden ter lezing gelegd. 8°. Gelezen het verzoek van L. Vermaas, hulp-onderwijzer aan school n°. 5 om eervol ontslag uit gemelde betrekking met ingang van 1 Junij aanstaande. Wordt, op voorstel van den Voorzitter, besloten, gemeld ontslag eervol te verleenendoch in te gaan met 1 Julij 1874. 8°.bis. Op voorstel van den Voorzitter wordt verder be sloten, om oproeping te doen van hulp-onderwijzers of bulp- onderwijzeressenvoor de vacante hulp-onderwijzersplaatsen met vermelding van de scholen, waarvoor de benoeming zal plaats hebben. 9°. Eene aanvraag van den hoofd-onderwijzer E. van Zwet- selaar, om hoogere toelage voor den kweekeling aan zijne schoolwordt gesteld in handen van Burgemeester en Wet houders om advies. 10°, Alsnu zou aan de orde zijn de zaak betreffende het proces met J. W. de Heijomtrent het bouwen van het raail- huis, doch aangezien de commissie door het te laat ontvangen van de stukken nog niet gereed is om advies uit te brengen wordt deze zaak aangebouden. Inmiddels wordt medegedeeld het exploit van den deur- waarder Glazer, waarbij de gemeente wordt gesommeerd om binnen 14 dagen te verklarenof men bereid is birinen eene maar.d de vordering van den requirant af te doenop de grondslagenzoo als die door hem zijn medegedeeld. 1 1°. Om gelijke reden als boven wordt ook aangehouden het adres van M. van Daalen reeds vermeld in de vorige notulen. 12°. De heer Amersfoordt zegt, dat hem door den Burge meester is medegedeeld dat uu reeds twee gevallen van long- ziekte zijn voorgekomendie vermoedelyk ontBtaan zijn door verspreiding van longziek vee by een publieken verkoop; en vraagt, of, nu publieke verkoopingen van vee weder zijn toegelaten de gemeenteveearts bij dergelijke verkoopingen bet vee niet kan gaan nazienof welke andere maatregelen daar- tegen te nemen zijn. De Burgemeester antwoordtdat hij den gemeente-veearts zal gelasten om bij publieke verkoopingen het vee te gaan opnemen. 13°. De heer de Jong betoogt het wenschelijke van het geven van vergunning tot kosteloos schoolgaan van kinderen van onvermogendenen zou wenschen dat voor behoeftigen geheele en niet gedeeltelijke vrijstelling werd verleend. De Burgemeester antwoordt, dat de nanvragen om vergun ning tot kosteloos schoolgaan worden beoordeeld door Bur gemeester en Wethouders, en deze zaak dus niet bij den Raad behoort. 14°. Nadat inliehting was gegeven omtrent den tijdBe paald voor het vaccineren in de scholen en over deze znnk nog was gesproken door de heeren Schone, van Riesen't Hooft en Bultman wordt de vtrgadering door den Voorzitter gesloten. Afdeeling: „Sloten" (Noord-Holland). gehouden Donderdag 18 Junij 1874, 's morgens ten 11 ure, aan den Sloterweg, nabij het dorp Sloten, op het land van den heer Hermanus van der Veldt. INZENDERS. 1. Landre Glinderman, te Amsterdam: a. een Ntemc model Buckeye" Qrasmaaimachine voor 1 of 2 paarden, snijdt 4'0" 1,22 meter, met extra mes, verdere reservestukken en al de benoodigde gereedschappenprijs 310. lste en 2de prijs met de heeren J. Peignat C°. b. een Buckeye" Harvester Mower Nieuw model Qrasmaai machine'), bij uitnemendheid geschikt om door 2 paarden getrok- ken te worden, snijdt 4'5" 1,35 meter, met extra mes, verschillende reservestukken en al de benoodigde gereedschap pen prijs 375. 2. Bronqers C°te Amsterdam a. Hornsby gecombineerde Gras- en Graanmaaijerprijs 300. Niet meegedongen. b. Grasmaaijer Spragueprijs 300. c. Grasmaaijervan Richard Bickerton Son prijs 260. 3. J. Peignat C°.te Amsterdam: a. Amerikaansche Maaimachine van Walter A. Woedte New-York, voor 2 paarden, compleet met alle extra's, prijs 300. b. Een Dito Dito, voor 1 paardcompleet met alle extra's, beide franco Amsterdam, prijs 300. Niet meegedrongen. 4. Mr. J. P. Amersfoordt, te Haarlemmermeer: a. Maaimachine: Burgess Key, voor 2 paardenN°. 5 572, (gebruikt), prijs 200. b. Maaimachine -. Adrianie Plat k C°N°. 700, (gebruikt), prijs 250. Niet meegedongen.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1874 | | pagina 1