1874. f\K 45. Vrijdag, 6 November. VAN A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Haarl emmer mecr. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. Vijftiende Jaargaug. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven Zitting van Donderdag 3 September 1874. Prijs van het A.bonnement: in het Jaar. gt -Prijs der A.dvertentidn IIA 4 It L E M M E R M E ER. Aan den beer A. P. van Tooren is, op verzoek eervol ontslag verleend als gemeente-geneesheer in wijk 2 dezer gemeente. Benoemd tot hulponderwijzersaan school n°. 4 H. J. Visscher, te Haarlem; aan school n°. 2 J. Fopma, te Mant- gum; aan school n°. 7 A. Langhout, te Aalsmeer. Door den gemeenteraad is besloten, om de 2de voorjaars- markt op 6 Mei 1875 zamenvallende met den Hemelvaarts- dag, niet te doen houden. De begrooting der gemeente is door den gemeenteraad vastgesteld: in ontvang en uitgaaf op 66,922.66. Ten gevolge van meer uitgavenvoornamelijk in het belang van het onderwijszullen de opcenten op de perso- nele belasting met 15 worden verhoogdzoodat die dan be- dragen 65, en de hoofdelijke omslag met 1450.— zoodat die dan bedraagt 11,700. De subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur is voor 1875 bepaald op 3000.— tegen 3700.— in 1874. Op het adres van M. Verhage, om verhooging van jaar- wedde als gemeente-ontvanger, is afwijzend beschikt. Maandagmiddag jl. is de woning van Teunis van Es, C, Veldweg alhiergeheel afgebrand; niets is verzekerd. Met groote moeite is men gelaagd de drie klnderen waarvan de oudste 5 jarente reddendaar de vader afwezig en de moeder op eenigen afstand in het veld werkzaam was. Men vermoedt dat de brand ontstaau is doordien het oudste kind aan het vuur is geweest. - Den 28 Oct. jl. is door de stoomboot van kapitein Cars- jens, komende van'Leiden, in de ringvaart dezer gemeente, nabij Huigsloot, een aak aangevaren, (schipper A. van Bre men te Vlaardingen). De aak is aan den voorsteven geheel uit elkander. De schade wordt begroot op 70. De oorzaak wordt aan moedwil toegeschreven zoodat pro- ces-verbaal is opgemaakt. van 28 October tot 3 November. 1874. GEBORENJacob, zoon van "VV. Houtkooper en N. Meijer. Dirk Cornelis, zoon van W. P. van Andel en J. Branderhorst. Maartje Susanna, dochter van H. Bietdijk en M. Zulver. Dirk, zoon van 1>. Tesselaar en A. Stoop. Johanna, dochter van P. van Rijn en M. Smits. Jan, zoon van M. Sandifort en A. J. Schouten. Pieternella, dochter van P. van Koijck en J. van Rijswijk. Maurits, zoon van M. van Tol en T. van Tol. Jacob, zoon van A. van Splnnter en A. deGreeuw. Cornelis, zoon van P. Peters en P. Biesheuvel. -Johannes, zoon van C. de Vos en J. Raap. Johanna, dochter van P. van der Burg en I. Los. Bastiaan, zoon van W. Wakker en G. de Vries. Johannes, zoon van M. Smit en J. Schonhage Dirk, zoon van G. van den Oever en A. Brouwer. Martinus, zoon van W. Schaap en J. Bouman. OYERLED.ENGerard, oud 7 maanden, zoon van A. C. Flipphi en M. P. Kroezeu. Adriana Sergerina, oud 12 dagen, dochter van C. van Noor- loos en A. Lankhaar. Cornelis, oud 22 jaren, zoon van S. Dijt en F. van Keeren. Johanna Elisabeth, oud 8 jaren, dochter van H. Verheul en C. J. Tak. Wilhelmus, oud 21 jaar, zoon van P. J. Janbroers en 1. van Leeuwen. Adriaantje, oud 3 jaren, dochter van A. Brus en A. Eveleens. Jan, oud 3 weken, zoon van P. Bosnian en N. Blaauw. Mozes, oud 31 maand, zoon van P. M. Buis en M. Tanis. ONDERTROUWD: W. Bakker met W. van Ooijik.J. Mostert (wednr.) met A. J. A. van Bavel (wed.) A. Steenhof met W. Roseboom. G. van Ineveld met M. Droogh. GEHIJWDD. Sijts met G. van Zwol. H. T. V. Brink met M. J. G. Cloppenburg. Foorzitter: de Heer J. W. Lantzendorffer. De vergadering wordt geopend des voormiddags ten 10 ure. Tegenwoordig dertien leden, zijnde de heerenKlapwijk, van Eiessen, de Breuk, van Vuuren, Amersfoordt, Tensen, Tim- mermans, t Hooft, BultmanKnaap, de Jong, Kuiper en Dorbeck. Afwezig de heer Buis. I0, Onmiddellijk na de opening der zitting wordt door het nieuw benoemde Eaadslid, den heer P. Verknijl, in handen van den Yoorzitter afgelegd de eed voorgeschreven bij Art. 83 der Grondwet, en daarna de eed voorgeschreven bij Art. 39 der Gemeentewet. De heer Yerkuijl met zijne benoeming geluk gewenscht zijnde, neemt zitting; zoodat alsnu veertien leden tegenwoor- dig zijn. De Secretaris leest daarop de notulen van 6 Augustus 1874, welke door de vergadering worden goedgekeurd. 2°. Aan de vergadering wordt medegedeeld het navolgende: a. de provinciale bladen van 1874, N°. 43 tot 47; b. het proces-verbaal der op den 18 Augustus 11. gedane opne- ming van de boeken en kas van den gemeente-ontvanger; c. brief van Gedeputeerde Staten, d.d. 12 Augustus 1874, N°i 14, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het raads- besluit van den 6 dier maand, tot nadere regeling van de jaarwedde van den te benoemen hulponderwijzer aan de school N°. 4; d. brief van als vorend.d. 12 Augustus 1874, N°. 27, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het raads- besluit van den 6 dier maand. tot betaling van 191,663 nit den post van onvoorziene uitgaven, dienst 1873; e. brief van mejufvrouw A. S. Daal, meldende dat de benoeming tot hulponderwijzeres aan de school N°. 7 niet door banr kan worden aangenomendewijl eene vroegere benoeming te Monster door haar is aangenomen. Deze mededeelingen worden voor notificatie aangenomen. 3°. Aan de orde is de rekening van inkomsten en uitgaven, over 1873. Het daaromtrent door de Finantiele Commissie uitgebragt rapport luidt als volgt: Aan den Gemeenteraad van Haarlemmermeer. De Financiele Commissie uit (Jen Gemeenteraad op heden 29 Angustus 1874 onderzocht jjebbende de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente over 1873, heeft de eer a^n den Gemeenteraad te rapporteren dat alle rekeningen en bescheiden door de Commissie zijn onderzocht en nagezienen behoudens de navolgende beden- kingenbij de Commissie geene aanmerkingen tegen de cijfers der rekening zijn gerezen. De Commissie echter wenscht in bedenking te geven het volgende dat op sommige posten in rekening zijn gebragt leverancieD, gedaan door J. Buijnzijnde de Gemeente-Opzigterde Com missie is van oordeel, dat aan den heer Buijn, die als Op- zigter de rekening moet nazien en dus ook zijne eigene reke ningen zou moeten goedkeuren, geene werkzaamheden of leverancien moeten worden opgedragen, als zijnde in strijd met den aard zijner betrekking. De Commissie beveelt voorts aan de meest mogelijke zuinig- heid bij de aanschaffing van benoodigdheden voor het schoon- houden van het Eaadhuis. De Commissie had gewenscht, dat aan P. Bier, die ge- durende de vacature van hulponderwijzer aan school N°. 1 eenigen tijd hulp heeft verleenden het werk heeft verrigt van een hulponderwijzer, eenige meerdere belooning ware toe- gelegd geworden. Het gevolg van deze lage belooning zal alligt zijn, dat bij eene volgende gelegenheid Bier zijne dienst niet meer zal verleenen. Mogt daaromtrent nog eenige tegemoetkoming kunnen worden gedaan, dan zou zulks der Commissie aange- naam zijn. In de rekening is gebragt in uitgaaf 3.04 aan L. Kieviet, voor het overbrengen van tafels en stoelen van het Eaadhuis naar de school, bij gelegenheid van het vergelijkend examen (zie volgnr. 31 der rekening). De Commissie meent dat dergelijke uitgaven moeten worden voorkomen, omdat het werkzaamheden zijn, die tot den eigen- aardigen werkkring behooren van den Concierge in het Eaadhuis. In de rekening bladz. 5 kolom van aanmerkingen is bij vermelding van het dienstjaar wegens opcenten op de perso- nele belasting en voor 4/5 der personele belasting vermeld 1873/74, hetwelk had moeten zijn 1872/73 hetgeen nog behoort te worden veranderd. De Commissie stelt eindelijk voor om Burgemeester en Wet- houders dank te betuigen voor het naauwkeurig finantieel be- heer, en de rekening vast te stellen in ontvang op62,906.52 uitgaaf 55,527.70 Batig saldo. 7,378.82 met dankbetuiging aan den Secretaris, voor de aan de Com missie verleende hulp. Haarlemmermeer, 29 Augustus 1874 De Commissie voornoemd {get.) A. Kdiper voorz.P. Knaap Gz. C. de Jong. De heer Kuiper, voorzitter der finantieele Commissie, deelt mededat de Commissie ook nog eene bedenking heeft tegen de rekening van A. Borss, ad/ 290, wegens geleverde Wee ding voor de Veldwaehters. De Commissie beweert niet dat die rekening te hoog is, maar zij heeft er bezwaar tegen dat die niet is gespecificeerdwaardoor alle controle onmogelijk wordt; in het vervolg zou de Commissie de rekeningen dus gespecificeerd wenschen. Bij de verdere beraadslagingvraagt de heer Amersfoordt inlichting omtrent de hulp die door den zoon van Bier is verleend op de school n°. 1. De heer Kuiper geeft de verlangde inlichtingenen zou wel wenschen dat aan den zoon van Bier nog 30 als gratifica- tie werd gegeven. De heer van Eieseen bestrijdt zulks en zou zoodanige be looning nog al vreemd vinden; de zoon van Bier heeft o-een acte als hulp-onderwijzer en moet ook geen bezoldbing als zoodamg hebben. Nadat de heer Kuiper daarop echter nog nader had aan- gedrongenwordt op voorstel van den Voorzitter besloten deze zaak aan te houden tot eene volgende vergaderingom dan den loop der zaak te kunnen nazien. De heer Bultman vraagt welke klagten de Commissie heeft omtrent de kosten van schoonhouden van het Eaadhuis. De heer Kuiper antwoordt dat vooral veel uitgaven zijn gedaan aan zeepboenders, enz.daaromtrent zou de Com missie eene betere controle wenschelijk achten. Nadat daarop door den heer Bultman was aangedrongen geeft de heer Amersfoordt in overweging te informeren bij het 1 olderbestuurwat daar de kosten van schoonhouden zijn; men kan dan nader op de zaak terugkomen. Niemand meer het woord vragendebrengt de Voorzitter in omvraag de conclusie van het rapport der Commissie, strekkende om de rekening in ontvang op 62,906.52, in uitgaaf op 55,527.70 batig saldo 7378.82 vast te stellen. Dienovereenkomstig wordt besloten. 4°. Komt in behandeling de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1873. Het rapport der Financieele Commissie luidt als volgt Aan den Gemeenteraad van Haarlemmermeer. De financieele Commissie uit den Gemeenteraad, onderzocht hebbende de rekening van ontvangsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur over 1873 heeft de eer aan den Ge meenteraad te rapporterendat de rekening met al de daarbij behoorende bescheiden door haar nagezien en in de beste orde bevonden zijn. De Commissie stelt voor om het Burgerlijk Armbestuur dank te zeggen voor het ordelijk en naauwkeurig beheer, en de rekening vast te stellen in ontvang op. 3866.22 s in uitgaaf op3601.61 Batig saldo 264.62 Terwijl de Commissie gaarne dank betuigt voor de door den Secretaris verleende hulp bij het onderzoek der stukken. Haarlemmermeer, 29 Augustus 1874. De Commissie voornoemd, {get.) A. Kdiper, voorz.P. Knaap Gz.C. de Jong. Niemand het woord verlangendestelt de Voorzitter voor, om, overeenkomstig de conclusie van het rapport der Com missie, de rekening vast te stellen. Dienovereenkomstig wordt besloten. 5°. Door Burgemeester en Wethouders wordt aangeboden de Begrooting van inkomsten en uitgaven voor het jaar 1875 met daarbij behoorende Memorie van Toelichting. Deze stukken worden gesteld in handen der Financieele Commissie tot onderzoek. 6°. Door Burgemeester en Wethouders wordt mede aange boden de Begrooting van inkomsten en uitgaven van het Bur gerlijk Armbestuur voor 1875, met Memorie van Toelichting. Ook deze stukken worden gesteld in handen der Financieefe Commissie tot onderzoek. 7°. Gaat men over tot de uitloting van een aandeel ad/ 1000, in de geldleening groot 23,400, aangegaan in 1870 om den 1 Januarij 1875 te worden afgelost. De onuitgelote nommers in een bus gedaan zijnde, wordt uitgetrokken nommer dertien (13), welk aandeel alzoo ter aflossing is aangewezen. 8°. Wordt overgegaan tot de benoeming van een voorzitter en leden van de Financieele Commissie voor 1874/75. Bij verschillende hierover gehouden stemmingen wordt de heer Mr. J. P. Amersfoordt met 9 stemmen tot voorzitter; de heer A. J. G. Timmermans met 12 en de heer P. Verkuijl met 8 stemmen tot leden benoemd. 9°. Aan de orde is het kohier der hondenbelasting voer het jaar 1874. Tegen het voorloopig vastgestelde kohier, hetwelk 14 dagen heeft ter lezing gelegenzijn geene bezwaren ingebragt. 10°. Alsnu komt in behandeling de voordragt tot hefling van schoolgeld voor het meer uitgebreid lager onderwijs. Van het ontwerpbesluit wordt voorlezing gedaan. Nadat in art. 2op voorstel van den heer Amersfoordt eene wijziging was gebragt, tengevolge waarvan de kosten Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseren aan VAN BOIYGA C0., te Amsterdam. ZJiterlijk Wnensrtag.) van 1 6 regels 75 Cent, elke regel meer 12/2 Cent. Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1874 | | pagina 1