Adyertentien. wfiPffin IMroiYEMMa lot vervoer van YEE, 55 - CHEMISCHE MESTSTOFFEN, volgens stelsel G. Ville, uit de Fabriek van VAIN SANDELING C0., Willemsdorp, Eene gevestigde Maatschappjjte Amsterdam IJVERIGE BODEI\ Er wordt gevraagd: EENE FATSOENLIJKE DIENST BORE, Wekelijksehe Stoombootdienst Dekhengsten. DE VIERJARIGE ZWARTE HENGST, MEN VRAAGT: Eene Bekwanie Boerenmeid Dr. Chantomelanus Oogenwater. (miSTEBALE GUAHfO), Mnhoud getvaarborgd steeds verkrijgbaar bij den Heer M. W. SAVRIJte HaarlemAgent-Depothouder voor Noord- Holland en Haarlemmermeerbij wien alle Inlichtingen en Prospectussen te bekomen zijn. om zoo spoedig' mogelijk in dienst te treden. van af Vrijdag' April tot, en met Vrijdag 14 Mei a. g., BESCHIKBAAR: Twee Zwarte HOLLANDSCHE Maatschappij van Landhouw. Afdeeling Amsterdam. om met 1 Mei a. s. in dienst te treden van de P. G., goed knnnende melken. Men adresseere zich met franco Brieven, doch liefst in Per soon, bij L. HOUTKOOPER, aan de Moofdraart te Haarlemmermeer. I JUEIiLEHSTEIJIt UWAJtS. Zamengesteld-volledige Mest. Enkelvondige Bestanddeelen. het vorige jaar aan de leden voorgesteld, om te besluiten tot den aankoop van een dorschwerktuig, inzonderheid gescbikt tot het dorschen van koolzaaddat voorstel werd aangenomen, en aan ons opgedragen tot de aanschaffing over te gaan, ten einde, even als met de zaaimachine geschiedt, dit werktuig voor de leden disponibel te stellen. Wij meenden ons van den opgedragen last niet beter te kunnen kwijten, dan door met den heer G. Stout, fabriekant van landbouwwerktuigen te Tiel, en als zoodanig gunstig be- kendin overleg te tredenwaarvan het gevolg was, dat wij in dato 1 Junij 11. van genoemden heer berigt ontvingen „dat bij hem o. a. vervaardigd werden Dorschwerktuigen, uit- sluitend bestemd om koolzaad te dorschen, voorzien van schui- vend en rollend zeef, zoodanig dat het zaad zoo schoon mo- gelijk vvordt opgeleverdwelk werktuig door een tweepaards tredmoleuof door een rosmolen kan worden gedreven en dat ZEd. het wensclielijk achtte dat wij overkwamen om een en ander te bespreken." Ons vleijende dat wij zouden slagenbegaven wij ons medio Junij naar Tielom de werktuigen in oogenscbouw te nemen en deze aangelegenheid mondeling af te doen; het resultaat onzer ontmoe'ing met den heer Stout was, dat eenige wijzi- gingen aan het werktuig zouden worden aangebragtdat voor de levering een tijdruimte van vier weken zou gevorderd wor den, dat een opgave van den koopprijs spoedig zou volgen, en door ons, na nogmaals de leden te hebben gehoordde be- stelling vermoedelijk zoude geschieden. Op 20 Junij d. a. v. werd den heer Stout kennis gegeven dat ZEd. kon leveren het bezigtigde dorschwerktuig met ros molen voor 2 en 4 paarden a f 480.vervoertoestellen cylinder, dekstukken etc. voor billijken prijs, alles zoodanig dat het den 13 Julij 1874 aan het station Zoetermeer-Zeg- waard van zijnentwege in elkander gezet.en op een later te bepaien dag in werking werd gebragt, en onder voorwaarde dat door ZEd. voor de goede werking moest worden ingestaan zoodanig dat de Afdeeling bij het aanvvezig zijn van gebreken of indien het werktuig onvoldoende werd bevonden, het niet behoefde te houden en de vracht en andere kosten voor reke- ning van den leverancier waren. Bij schrijven echter van den 22 Junij ontvingen wij berigt, dat de heer Stout ongenegen was op de gestelde voorwaarden (die "ook reeds mondeling in hoofdzaak waren medegedeeld) een dorschwerktuig te leveren. Door dat berigt waren alzoo door den heer Stout alle on- derhandelingen afgebroken, die echter weder werden aangeknoopt, toen ZEd. op ons verzoek, bij missive van 27 Junij opgaf de voorwaarden, op welke bij dorschwerktuigen afleverde, nl. „franco leveren te Amsterdam of Rotterdam zoodra de machine ter bestemde plaatse is aangekomen wordt door den fabrikant een werkman gezonden om een en ander op te stellen, en paarden en werklieden te onderrigtenvoor de goede werking der machine wordt een dorschtijd ingestaan, rnits de gebreken die er aan mogten komen niet door de onachtzaamheid van hen die er mede werkten veroorzaakt werden, terwijl voor de levering geen tijd kon worden bepaald." Een onzer besprak daarop deze aangelegenheid nogmaals emet den heer Stout en vernam dat hem later was gebleken dat lders nog een dorschwerktuig en een rosmolen aanwezig was, welk een en ander in den vereischten staat gebragt en met medio Julij geleverd kon worden. Wij meenden het werktuig op deze wijze nog tijdig te kun nen ontvangen, en droegen daarom den heer Stout de leve- rantie op, in het voile vertrouwen eene machine te zullen bekomen die geheel aan onze verwachtingen zoude beant- woorden; zoo wel toch bij de mondelinge als schriftelijke on- derhandelingenwas door ons bedongen en door den heer Stout aangenomen, de levering van een voldoend werktuig. In dat vertrouwen werden de noodige regelen voor het gebruik vastgesteld, bij loting de beurten bepaald en door een tal van landbouwers het oogenblik afgewachtdat hun koolzaad spoedig en goed met een machine zou worden ge- dorscht. Werkelijk arriveerde die machine den 18 Julij en zou daar- mede den 20 dier maand worden aangevangenin verband waarmede de heer Stout Jr. met een werkman overkwam om het werktuig in elkander te stellen en in werking te brengen. Bitter echter was de teleurstelling en niet gering de ver- ontwaardigingzoowel van ons, als van de vele belangheb- benden bij deze eerste proeve aanwezigtoen op overtuigende wijze bleekdat liet werktuig voor het doel geheel ongeschikt en onhruikhaar was en het niet tot dorschen van koolzaad die- nen kon. Die misrioegdheid steeg ten top toen de onderdeelen van het werktuig niet pastenen zigtbaar werd, dat de fa briekant had getracht een werktuig af te leverenzamengesteld uit bijeengebragte onderdeelen, voor het doel geheel ongeschikt, waarvan de werkman aan de omstanders getuigde, „dat hij de onbruikbaarheid voorspeld en de afzending ontraden had." De heer Stout Jr. was dan ook zoozeer daarvan overtuigd dat hij tegen de terugname niet het minste bezwaar maakte en ten voile erkennen moest dat de proef mislukt was. Het gevolg van die mislukking echter was 1°. dat eene uitgaaf van plus minus 100 voor vracht arbeiders, transport etc. etc. nutteloos was gedaan; 2°. dat de landbouwers die zich hadden voorgesteld hun koolzaad met de machine te doen dorschenter elfder ure moesten trachtendit nog op andere wijze gedaan te krijgen met gevaar om door hagel of ongunstig weer onberekenbare schade te lijden 3°. dat zeker bijna alle landbonwers welke nu genegen waren om een werktuig te gebruiken, niet dan schoorvoetend zullen besluiten om een volgend jaar hun koolzaad te laten liggenten einde een proef met een ander werktuig te nemen. Wat zeker door ieder zou worden gedaan, deden ook wij, nl. den heer Stout uitnoodigen aan de Afdeeling te restitueren de noodeloos gemaakte kosten; die uitnoodiging bleef echter onbeantwoord, even zoo de herhaalde aansporingen om ant- woord te ontvangen; niettegenstaande daarbij werd te kennen gegeven, dat bij niet voldoening het voornemen bestond, om het gebeurde publiek te maken. In het belang ook van andere corporation of particulieren achten wij het onzen pligt aan dat voornemen gevolg te ge- ven; ieder toch die van nabij bekend is met de moeite ge vorderd om de landbouwers tot proefneming met hun onbe- kende werktuigen te bewegen, zal het duidelijk zijn dat eene proefneming als de bovenbeschrevene het vooroordeel in de hand werkt, eu dat eene handeling als die van den Heer Stout niet genoeg kan worden afgekeurd, terwijl het algemeen bekend worden van die handelwijze nuttig is, ook opdat ieder die den Heer Stout de levering van werktuigen zou willen opdragen wete, dat z. e. niet altijd aan de eischen van billijkheid en welvoegelijkheid voldoet. Beleefdelijk dank zeggende voor de afgestane ruimte, heb ben wij de eer te zijn UEd. Dw. Dienaren Het Bestuur van de Afdeeling Zoetermeer Zegwaard en Omstreken der I toll. M. v. L. J. Groenewegen, Voorzitter. P. Bos, Secretaris. Heden overleed, ten Huize van den Heer G. J. J. GEERT- ZEMA, onze geliefde Moeder en BehuwdmoederCORYELIA MOLEMIIJKWed. A. MELCHIOR, in den ouderdoin van ruim 87 jaren. Haarlemmermeer, Uit aller naam, 27 Maart 1875. W. II. MELCHIOR. Eenige en algemeene Kennisgeving VRAAGT, tegen flinke Premie en Provisie, voor de Haarlemmermeer en Omstreken. Te bevragenmet franco Briefjesonder Letters W M bij den Boekhandelaar B. EISENDRATH, O. Z. Achterburg- walB 225 Amsterdam. P. G. Adres, met franco Brievenonder Letter L, Hulp- Postkantoor Aalsmeer. van de Vijfhwijxen naar heiden en terug naar het Stoomgemaal de Crut/uius. des Vrijdags morgens 3 mir. Vertrek van de Leidennamidd. I '/2 Nadere Inlichtingen, deze Dienst betreffende, te bekomen bij HUIBERT VINE, in de Haarlemmermeer, en aan boord van de Stoomboot, te T^eiden. VAN LEEIJWEX SWERYER. op de Werkdagen, hij J. RAY Spie- rinf/ivefj bij den Kruisweg, te Haar lemmermeer Itelif/eld .5.bij den eersten Sprong te betalen. ingezonden door de Yereeniging te ite VVf/IfProvineie Drentheen die bij de keuring van 19 Maart bekroond werd met den Prijs van driehonderd gulden, is ge- stationneerd aan den Beerebijt, buiten de Utreehtsebe Poort, te Amsterdam, in den Stal van den Heer II. WALKER, ter dispositie der Aanvragers, tegen een Uelit/eld van IO. De Secretaris, D, A. KOENEN. Dit onwaardeerbaar OOGEiYWATER is een van de geluk- kigste uitvindingen der wereld. Het bezit de kracht om alle oogen te kunnen verbeterenwelke door den tijd (oudei'dom) of andere omstandigheden lijdende zijn aan verzwakking, afmatting, prikkeling, hitzigheidbloedroode en druipende oogen, welke des nachts toekleven, zware, jeukende, druk- kende en stekende oogendoor lang ingespanuen zien of lezen, verstopping in de oogspieren of aderenals ook die dikwijls t.ranen, vooral bij koud weer, en die, welke bij een sterke Incht of bij schel licht niet goed kunnen zien. Alle deze en meer andere ooggebreken worden door dit Oogeil- water hersteld en het waarborgt de gezonde oogen tegen die gebreken en houdt ze in stand, zoodat men tot in hoogen ouderdoin geen Bril zal behoeven. Hetzelve is verkrijgbaar gesteld a 60 Ceilt bij S. J. POTH, Hoofddorp, Haarlemmermeer, H. J. Renken, Amsterdam, hoek Vijgend.enWarmoesstr. H. J. Renken Jr., idem, N. Z. Voorburgwal, hoek Molsteeg. W. A. Schade Zonen, idem, Leidschestraat, in de Vlijl. Meurs C°. idem Rapen- burg. M. R. C. Lippitz, Hoorn. S. M. en J. Weeveringh Haarlem. H. A, van Daalhoff, Alkmaar. Gebr. Meijer, Nieuwediep. Gebr. Reckers, Weesp. Iserief Zonen, 's Hage, Veenestraat. A. Palmen, Delft. J. J. Beuzenmaker, Leiden. Gebr. Beausar, Schiedam. F. A. G. van DetliGouda. N. A. Stempels, Dordrecht. A. Bots, Nieuwkoop. H. Meijer, idem. En meer bekeude Depots in andere plaatsen. le Amsterdam(Vierwindenstraat3), onder Analyse door het Chemisch Laboratorium van de HI!. per 100 kilos Merk A. voor GranenGrassen, Loof hout, Koolzaad, Rogge4, 11.— D- Klaver, ErwtenBoonen, Weidegras, Raapzaad1, C, Aardappelen, Rapen, Beetwortels, Knol- Gewassen, Hop,,]2. D. Vruchtboomen (Wijnbergen)13. E. Vias18.— F. Tabak13.50 G. Bloemen17. Strooiseltot bevordering der frissche lueht in de Stallen, door de ammoniacdeelen aan den Mest gebonden te houden7, N°. 1. Beendermeelstoffijn witbehoorlijk opgelost, „11. 2. Idem onopgelost,10.60 3. Gemalen Wollen Lompen11. 4. Diverse Kalisoorten, Kainiel, enz. 5.15. 5. Hoornmeel20. Prijscouranten op aanvrage verkrijgbaar bij den Directeur, I). A. K 0 E E N. VAN--I En "■r Verzwakte Gesiellen. Zwakke personen hebben ongelukkig den meesten aanleg 0111 de slagtoffers te worden van gevaarlijke ziekten tenzij de zniverheid van het bloed en de geregelde werking der levensorganen zorgvul- dig bewaard worden. HOLLOWAY's PILLEN kunnen met den meesten ernst aanbevolen worden als de beste zuivering-, genees- en purgeermiddelenwanneer het ligchaam van natuur zwak is of door een of ander toeval in wanorae. Zij gevcn nimmer teleur stelling en veroorzaken geene zwakte en benaauwdheiddie maar al te dikwijls de gevolgen zijn van het, gedurig gebruik van de gewoonlijk geweldig werkende kruiden, die, dikwijls gedaehteloos, hoewel allerrampspoedigst, worden voorgeschreven. Deze Pillen iuderdaad, beschermen zorgvuldig de bestanddeelen van het dierlijke zamenstel. Zij verrijken het bloed als het arm van kwaliteit is, zij vermeerderen dat vocht als het ongenoegzaam in kwautiteit is, en versterken altijd. Doo.je, I'illcu Potj.. Zalf j J;™- Amsterdam, 30 Maart. Vee. Aangevoerd442 Rnnderenwaarvan de prijzen waren als volgt: vette le kwal. 90 c. 2de kwal. 80 c.3ekwal. 70 c. per kgr.; Melk- en Kalf-Koeijen 120 a 250; 354 nuchtere Kal- veren /3a 6; 19 Schapen en Lainmeren 233 vette Varkens 52 a 60 c. per kgr.; 10 Biggeu 6 a 10; 2 Paarden.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1875 | | pagina 3