70 - Oemeng-de Herigten. Amsterdamsehe Kanaal-Maatschappij &taats-iLotery. f Ju0csoubcn. VERHOORDE BEDE. Het HaaiTeiumermeer. nog zoo zwakken electrischen stroom het kiemen der planten hindert. In Engeland werden vroeger reeds proeven deswege in het klein gedaan; het Tijdschrift de „Economist" deelt de volgende bijzonderheden omtrent eene op een stuk land in Schotland in het groot genomen proef mede. Om een vierkant stuk land aan de werking der electriciteit bloot te stellen gaat men te werk als volgt. Op de vier hoeken worden vier ijzeren bouten stevig in den grond gesto- ken men verbindt ze, door middel van een ijzeren draad op een onafgebroken wijze en bevestigt dezen draad 2 duim boven den grond. Nu plaatst men in het midden van een der zijden van het vierkant, een ongeveer een voet hoog gal - vanisch element en daar tegenover aan de andere zijde een tweede element, dat men met het eerste door middel van een door den grond loopend ijzerdraad vereenigt. Deze lijnwel- ke de beide polen vereenigt moet met den asquator een reg- ten hoek vormen. Naar men verzekfert, is eene tweede batte- rij van zink en kool op de beide andere zijden van het veld, welks geleiddraad den eersten regthoekig kruist, van veel nut. De inrigting van zoodanig electrisch toestel zal ongeveer op 25 per hectare te staan komen en 1015 jaren kunnen duren indien men elk jaar na den oogst de ijzerdraden weg- neemt en ze eerst in den zaaitijd weder aanbrengt. Een veld met garstwaarop deze proef in het groot uitgevoeid werd bragt 57 hectolilers koren per 40 acres op, tervvijl een ander evenzoo verbouwd maar aan de electriciteit niet blootgesteld deel van hetzelfde veld, slechts 15 hectoliter opbragt. Deze uitkomst verdient alle aandacht van de zijde der landbouwers en landhuishoudkundigen. Dr. Duparc. Onder de legaten, door wijlen mejufvrouw A. Loopuyt aan verschillende instellingen vermaaktbehoort een legaat aan de diakonie-armen der her- vormde gemeente te Schiedamgroot f 10,000. Het Vaderland meldt, als een bewijs dat de wonderen de wereld nog niet uit zijn dat een jong menschbezitter van een diploma van den 3 jarigen cnrsus van de Rijks Hoogere Burgerscbool te Heerenveen, dezer dagen de akte van hulp-onderwijzerspeciaal voor de rekenknndeis ge- weigerd en hij toch met gunstig gevolg examen heel't afgelegd voor de acte in de wiskunde. Een nieuwe Brands/of. Ben twintigtal industrielen en andere belaug- stelleuden waren onlangs in de ttrukke Grond te Amsterdam bijeen geko- menom de proef bij te wonendie genomen zou worden met een nieu we brandstof, waarvan de bekende tandheelkundige dr. J A. Hes gezegd wordt de uitvinder te zijn. De brandstof bragt de stoommachine der hee- ren Gebr. van Es binnen een klein half uur in werking en liet geen slak- kenmaar een dunne aseh naDe brandstof moet goedkooper zijn dan steenkolenis zwaarder dan steenkolenzoodat zij minder rnimte beslaat geeft naar verhouding meer vvarmte, kortom moet een ware uitvinding zijn. Ook in haarden en kagchels kau zij worden gestookt zij kan licbtgas voortbrengen en de aseh moetover de aardappel-velden gestrooid, de aardappelen tegen de gevreesde ziekte vrijwaren. Waarlijk, bijna zonden wij hier op eens te gelukkig worden Een schrikbarend aandoenlijk voorval wekte dezer dagen de grootste belangstelling te Ville-Neuve-St. Georges nabij Parijs. Daar is een groote vijver vol bloedzuigerswaarvan de eigenaar niet onaardig voordeel trekt. Naar gewoonte voedt de eigenaar zijne bloedznigers met oude paarden, die hij ie halver lijf in het water jaagt en daar vastbindt. Aldra zijn de bees- ten met bloedzuigers overdekt en na twee a drie dagen gewoonlijk is het paard bezweken. De meester nu van dien vijver, Moulin, had een oud paard van 27 of 28 jaar de Graawie geheeten. Het spreekt van zelf dat de Graautoe niet veel dienst meer kon doen. Het werd alleen nog gehou- den ten pleiziere van 's mans 7 jarig kind. Het paard was zoo goed en makmen zette het kind er op en dit reed er mee rond. Desniettemin veroordeelde de vader het ter doodals doodvreterhet ging naar den vij ver aan den paal. Des avonds toen Moulin te hnis kwam miste hij zijn zoontje. Ongevust ging hij met een hoop bedienden overal rond om het te zoeken. Twee uren lang te vergeefs 1 y Laten wij ook eens aan den vijver gaau kijken," zeide nu iernaud. //Jazeide de vader, en eene rilling voer hem door de leden. Afgrijselijk schouwspelHet kind, ontroostbaar over bet lot van zijnen trouwen viervoetigen makker, had pieu dapper willen redden,.en was tot aan de schouders te water gegaan. Daar-'Was de grond hem ontzonken, maar hij had de manen van den Graauwe ge- grependie hem in de hand bestorven waren. Zoo hing hij half in het water, maar ziju geheele ligchaam zat vol bloedzuigers. Met moeite werd hij losgerukt, doch na een uur was het kind een lijJc Figaro verhaaltdat een der te Parijs woonachtige ChinezenLi-Tiek- Meu, uit Pekin een officieel schrijven ontvangen heeftwaariu hij van hoogverraad beschuldigd en hem gelast wordt per eerste gelegenheid naar het Hemelsche Rijk terug te keerenom er zich den buik te komen opensnijden. Li-Tiek-Meu heeft besloten den brief eenvoudig voor kennis- geving aan te nemen en rustig te Parijs te blijven. In ons vorig summer hebben wij gemeld dat hier te lande eene fabriek van onbreekbaar glas zal worden opgerigt. Als de berigten niet overdreven zijn gaat door deze uitvinding het glas inderdaad een nieu we toekomst te gemoet. De la Bastie de uitvinder van dit geharde glas gaat op de volgende wijze te werk. De vervaardigde glazen of kristallen voorwerpen worden in een retort tot rood-gloeihitte gebragt dan worden zij voor de weekwording er nitgehaald om ze in een bak met olie van ongeveer 100 graden C. te outlaten. Deze bewerking schaadt in geen op- zigt den vorm de doorschijnendheid of de kleur der oorwerpen. In eene wetenschappelijke bijeenkomst te Parijs werden aan de proef on- derworpen glazeu schoteltjes bobeches of komvormige schutbakjes onder de kaarsen horologe-glazen glasruiten enz. De bordjes of schoteltjes werden tegen het plafond geworpenen vielen telkens terugspringende als gom-elastieke platen op deu grond. Men kon ze trappen een zwaar ligchaam er in op de randen laten vallen, zonder ze te breken. De bobe ches vooral verwierven het grootste succes bij de dameszoo hard mogelijk op den grond en tegen de muren geworpensprongen zij terugzonder dat men ze kon breken. De horologe-glazen werden aan de hevigste schok- ken blootgesteldzonder iets te veranderen. De vensterglazen deden een oorverdoovend geluid hooren toen ze met geweld stuk werden geslagen. De berigtgever kwam op de gedachte, dat men deze soort van gehard glas voor schellen tafelbellen en klokjes zou kunnen gcbruiken. Bij het met geweld aan stukken slaau vielen de bordjes als poeder uiteendat men zonder eenig gevaar tusschen de lingers kon rollenjuist wat bij het breken van de glasramen gebeurt. Een kristallen schotel rolde zonder te breken van de treden van den trap tot beneden maar met geweld stnk geslagenviel hij in fijn poeder. De kommen van gehard glas verdragen zeer goed de hitte. Dit is vooral voor de keuken van belong. De heer Magnatdirekteur van het doofstommen-instituut te Geneve, geeft thans seances, waarin hij doofstommen woordelijk op mon- deling gedane vragen laat antwoorden. Nooit is de kunst, om doofstom men te leeren, zoover gegaan. De heer Magnat brengt de mcthode, wel- ke in fie vorige eeuw door den heer P. Rodriguez Pereira uitgevonden is, in toepassing. De doofstomme kinderen van 10, 11 en 12 jaar, met wie de heer Magnat reist, zijn vrij wat meer ontwikkeld dan gewone kin deren van dien leeftijd. In Fraukrijk zijn niet minder dan 25 duizend doofstommen. Te Montreuilhet land der perzikenheeft een zeventigjarige half lamme vrekeen millionair zijne vrouw gedood omdat zij te veel at. De man is naar het gekkenhuis gezonden, om te worden onderzocht. Reeds vele jaren kan hij niet spreken. In het huis dat zij alleen zonder bedienden kinderen hadden zij niet bewoondeuheeft men een zeld- zame smerigheid en overal verstopte etfektenbankbilletteu en goudstukken gevonden. Verleden week stond ter teregtzitting van de arrondissemeuts-regtbahk te Gorinchem teregt zekere Huibert Monheimals beschuldigd van a. moedwillige verwonding; b. moedwillige verbreking van afsluiting; c. be- leediging van een magistraatpersoon van het Regeringsbestuur in de waar- neming zijner bedieningmet name den kommissaris van politie aldaar. Wegens openbare dronkenschap gedurende de laatste jaren reeds meer dan zeventig malen door het kantongeregt en wegens misdrijf reeds herhaaldelijk door de regtbank te Gorinchem veroordeeldbragt Monheim een groot ge- deelte zijns levens in den kerker door, waarheen hij eenige dagen te voren wederom was gebragten nu verwisselde hij slechts voor weinige uren zijne eel met de geregtszaal, om aldaar, ter zake van het hem te laste geleg- de door het openbaar ministeriebij monde van den heer mr. Telders weder eene gevangenisstraf voor den tijd van twee jaren te hooren require- ren. Monheim is slechts 32 jaren oud, maar hij toonde zooals hij daar bevende, met uitpuilende oogen en verdierlijkt gelaat op de bank der be- schuldigden zathet dubbele aantal jaren en opmerkelijk was het den be- schuldigde, na dien strengen eisch, zich tot eene der getuigen a charge een kroeghoudsterte zieu wenden en haar van alles de schuld te hooren geven. Uit Parijs wordt het volgende gemeldDe luchtvaart telt twee slagt- oifers meer de hh. Sivel en Croce-Spinelli zijn 8000 meter hoog gestikt. Zie hier eenige bijzonderheden betreffende deze rampDonderdag jl. te half twaalf zijn beide heeren met den heer Gaston Tissandier in den ballon de Zenith van het terrein der gasfabriek te la Vilette opgestegen. Reeds hadden zij met nog twee aeronauten in denzelfden ballon een wetenschap pelijke luchtreis gemaakt, die goed was afgeloopen en o. a. gediend had tot het waarnemen vau een prachtige -paraselene of kring om de maan. Nu was hun plan om de hoeveelheid koolzuur op verschillende hoogten op te nemen, eene naauwkeurig studie te maken vau de zon, en den stand der polsslagen na te gaau in de verschillende luchtlagendie zij zouden door- trekken. Hun voornemen was om tot 8000 m.een hoogte die vroeger door anderen ongestraft bereikt waste stijgeu en geregeld van hunne on- dervindingen en waarueming berigten op den bodem te laten vallen ten einde de Vereeniging van luchtvaarders terstond van alles op de hoogte te brengeu. Te 1 ure was de ballon 5000 meter hoog, de temperatuur van den ballon was toen 20°, de buitenlueht 5°. Nu en dan ademden de rei- zigers wat zunrstofgas in dat zij voorzigtigheidshalve hadden meegenomen. Er werd nog meer ballast uitgeworpen en ten 1 ure 20 min. was de baro meter 320 en bevond zich de ballon op een hoogte van 7000 meters. De temperatuur was 10°. De reizigers waren bleek en begonnen zich zwak te gevoelen. Tissandier adeinde wat zuurstof in en dat hield hem op de been. Nog meer ballast werdt uitgeworpen en de ballon steeg voordurend. De reizigers wilden de zuurstof-buis grijpen, maar konden niet. De pressie van den barometer was gedaald tot 280. Men had de hoogte van 8000 meter bereikt. Spinelli en Sivel zatenTissandier stond nog, maar viel eindelijk ook neer. Alle drie waren bewusteloos. Ten 2 u. 8 m. werd Tissandier een oogenblik wakkerde ballon daalde snel en hij sneed een touw door, waaraan een zak ballast zat, waardoor de ballon weder steeg. Een oogenblik later viel Tissandier andermaal in zwijrawaaruit Croce hem wekte, zeggende, dat hij nog meer ballast moest uitwerpen. Tissandier had de kracht niet dit te doenCroce deed het zelf. Dat was hun onge- luk. Ten 3 u. 15 m. opende Tissandier de oogen; de ballon daalde met een schrikwekkende suelbeid; Tissandier trok zijne makkers bij handen en voeten. Zij waren dood eu zwarthunne oogen uitgepuild bloed kwam hun nit den mond. De ballon was nog 6000 meters hoog maar het duur- de niet lang of hij kwam met een geweldigen schok ter aarde bij Ciron in het departement der Indre op den grond van markies d'Aubignewaar de nog levende Tissandier, zwaar gewoud en zwak, werd opgenomen en verpleegdzoodat hij spoedig het verhaal van den togt aan de Vereeni ging van luchtvaarders kon zenden. Spinelli en Sivel hadden ieder een fa- milie te hunnen laste. Reeds is een inschrijving geopend om de overgeble- ven betrekkingen materieel schadeloos te stellen. Geeu twijfel toch of men zal een onderscheid maken tusschen deze slagtoffers van wetenschappelijk onderzoek en andere luchtbalreizigersdie slechts uit nieuwsgierigheid of om van zich te doen spreken gevaren trotseren. Den 4 Maart 11. stierf te Parijs een oude blindemanMkh genaamd, doch meer algemeen bekend onder den bijnaam van de Bedouin. Hij bewoonde sedert twee jaren in hetzelfde huis, hetzelfde vertrekjerue de Lappe. Toen hij er zich vestigde kende hij te naauwernood enkele Fran- sche woorden en leefde armoedig van hetgeen hem zijn stroo-vlechtwerk opbragt. Uit zijn gebruind gelaat en zijn naam hadden de buren afgeleid dat hij een Arabier was, en hem den bijnaam van: de Bedouin, gegeven e eenige, met wien hij omgang had, was een jongmanin hetzelfde huis woonachtig, zekere Marcel Guilman. Zes weken geleden werd de oude M5h ziek, en zijn jonge vriend, medelijden hebbende met zijn verlaten- heidzijn hulpeloosheidpaste hem trouw op. Toen de oude man nu op 4 Maart zijn einde voelde uaderen, deelde hij Guilmau mede, dat hij niet uit Arabie, maar uit Indtc afkomstig was, en eertijds in dienst ge- staan had van den rajah Azimullah, een der vele vorsten die over Djey- pore geregeerd hebben. Die rajah werd outtboond, en door zijn opvolger ter dood veroordeeld. 's Morgens van den dag waarop het vonnis zou, voltrokken wordenhad hij een onderhoud met M;1h en deelde hem mede dat hij het grootste gedeelte van zijn rijkdombestaande in edelgesteenten 1 op een geheime plaatst, verborgen had; gaf hem eene naauwkdurige aau- wijzing daarvanen liet hem zwereu dat hij die plants aan zijn zoon zou ontdekken indien deze ooit den troon beklomom dau in staat te zijn wbardig zijn rang op te houden. Dewijl Mah, als gewezen dienaar van devi gedooden rajah, niet met rust gelaten werd, verliet hij Indie en begaf zich naar Engeland, altijd in afvvachting, dat de zoon van zijnen meester op den troon hersteld en door Engeland als rajah van Djeypore erkend zou worden. Dat oogenblik echter, waarop hij zijn eed zou gestaud doenbrak niet aanTwee jaren geleden vernam hijdat de prins te Parijs overleden was. Dadelijk begaf hij zich derwaartsom hem de laatste eer te bewijzen maar door het derailleren van een spoortrein werd hij op reis zwaar gekwetst en verloor het gezigt. Wat te doen? Hij had geeu geld genoeg om naar Indie, althans in dien toestand, terug te keeren, kende niemaudhad dus geen vertrouwen om zijn geheim mee te deelen vreesde dat toch niemand hem gelooven zou en bleef als fatalist zijn lot dragen. Het vermogen van zijn meester moest dan maar niemand toebehooren en aan den schoot der aarde toevertrouwd blijven. De hartelijkheid die hij van den jongen Guilman genoten had, bragt hem evenwel tot andere gedacbten. Uit daukkaarheid maakte hij den jongman erfgenaam van zijn geheim en van den schat. Hij had het uiterste uur afgewacht en gaf spoedig na zijne mededeeling den geest. Volgens berigt is Guilman Dingsdag 23 Maartover Marseille naar Calcutta vertrokkenen binnen twee maanden kan de afloop der reis wordeti medegedeeld. Heeft Mah waarheid gesprokendan kan hij met 20 millioen francs waarde aan edel gesteenten terugkeeren. De acclimatietuin te Parijs ontving dezer dagen een chimpanze, die zeer mak is en op zijn zeereis de vriend was der schepelingen. Aan dien overtogt verbindt zich de volgende gebeurtenis. Met het schip keerde ook mevrouw Caport vau de Afrikaansche kust terug. In de golf van Gascogne stond zij op het dek en eensklaps hoorden de matrozeu haar een vreeselijken kreet uitenterwijl zij naar den top van den mast staardeverstijfd van schrik. Daar zat de aap met haar kindjc van acht maanden in den arm. De kapitein bezwoer haar zich stil te houden anders werd de aap bang en zou het.kind misschien wegwerpen. Na eenige oogenblikken begoti hij naar beneden te klimmeu. Halverwege ging'hij aan zijn staart schum- melenterwijl hij voortdurend bet kind liefkoosde. Bij het voortzetten van zijn togt naar het dek deed een slingering van het schip hem het touw loslaten, maar greep hij onmiddelijk een ander en kecrde eindelijk tot den kapitein en mevrouw Caport terugdie hij het kind overreiktewaaraan niet het minste leed overkomen was. Een logementhouder te Parijs is dezer dagen tot geldboete en scha- deloosstelling veroordeeldomdat een in zijn hotel gehuisveste reiziger die gelast had hem op een bepaald uur te wekkenniet gewekt is gewor- dea, en ten gevolge hiervan later moest vertrekken, waardoor hij werd benadeeld. Aangaande de werken der Amsterdamsehe Kanaalmaatschappij wordt ons het volgende medegedeeld Het werk werd in Maart voortgezet, na de ijsbezetting tot en met den 6, met 825 tot 940 arbeiders, 22 paarden, 3 lokomotieven en 98 wagens, 3 stellen tijdelijke pompwerktnigen, 8 tot 10 stoom- baggervaartuigen, 60 tot 80 grondschouwen, 2 tot 4 sleepstoom- booten, 1 gewone heistelling, 9 loopkranen, 5 gewone stoomkranen, 2 groote draaikranen op de hoofden, 3 lokomobielen, 430 vormen voor betonblokken en 1 vast stoomwerktuig. Bovendien 5 tot 7 afzonderlijke ploegen, te zamen 41 tot 55 werklieden, bij nacht op de stoombaggervaartuigen. Noordzeehoofden. In het geheel zijn gemaakt 70,134 betonblok ken (920 in Maart), bevattende 231,782 kub.meter (4471 in Maart). Het Noorderboofd was op bet einde van Maart als volgt doorgetrokken Grondlaag van bazalt tot 1500 meter buiten bet duin. Idem gevlakt tot 1282 meter. Grondlaag van blokken tot 1280.6 meter, tweede laag tot 1280 meter (2 in Maart), derde laag tot 1279.4 meter(5 in Maart), vierde laag tot 1278.8 meter (5 in Maart), vijfde laag tot 1272.2 meter (4 in Maart; eerste boveniaag tot 1271.6 meter (5 in Maart), tweede boven- ofdeklaag tot 1271 meter (5 in Maart). Het Zuiderhoofd was op bet einde van Maart als volgt door getrokken Grondlaag van bazalt tot 1521 meter buiten het duin. Idem gevlakt tot 1312 meter (14 in Maart). Grondlaag van blokken tot 1311.2 meter, tweede laag tot 1310.6, derde laag tot 1310, vierde laag tot 1309.4, vijfde laag tot 1308.8 en zesde laag tot 1301.2 meter; eerste boveniaag tot 1300.6 en tweede boven- of deklaag tot 1300 meter. De eerste vier lagen betonblokken vorderden in Maart ieder 14 meter, de vijfde laag 21 meter en de drie bovenste lagen ieder 14 meter. In het gebeel zijn verwerkt 179,554 kub. meter betonblokken (6130 in Maart). Noordzeehaven. Voor bet werk in zee zijn sangevoerd 2 bag- gerinrigtingen, 12 laudsebouwen en 2 sleepstoombooten. Hoofdkanaal. De ontgraving tusschen de Noordzee en bet Wijkermeer bedraagt in bet geheel 4,239,771 kub. meter. In het Wijkermeer zijn gebaggerd 1,069,088 kub. meter; in Buitenbuizen 176,156 kub. meter; in bet Westelijk Y 2,026,526 kub. meter (1987 in Maart). De kauaaldijken in bet Wijkermeer en bet Westelijk Y waren in aanleg over 26,922 meter lengte (400 in Maart), tot A.P. opgetrok- ken over 26,291 meter lengte, tot 0.10 meter boven A.P. over 24,642 meter lengte (80 in Maart) en voltooid over 19,946 meter lengte. Zijkanaal C Spaarndam beooosten Buitenhuizen. Kauaaldijken opgetrokken tot 0 60 meter, boven A.P. 4159 meter lengte (574 in Maart; idem voltooid over 1996 meter lengte (574 in Maart). Zijkanaal I OostzaanKanaaldijk in aanleg over 400 meter lengte (400 in Maart). Droogmakerij III Westelijk Y bezuiden het hoofdkanaal en beoosten het zijkanaal naar Halfweg. De kauaaldijken om dezen polder, lang 13,729 meter, ziju in aanleg over de voile lengte, boven water over 13,498 meter lengte, 0.60 meter boven A.P. over 8825 meter lengte (45 in Maart) en voltooid over 5625 meter lengte. Gemaakt 6917 meter lengte togt (351 in Maart.) Droogmakerij IV, V en VI (Westelijk Y, benoorden het hoofdkanaal en bewesten de Voorzaan). De kanaaldijken om deze polders, lang 10,302 meter, zijn in aanleg over de voile lengte, boven water over 10,294 meter lengte, 0.60 boven A.P. over 10,244 meter lengte (35 in Maart) en voltooid over 7814 meter lengte (55 in Maart). Gemaakt: 4240 meter lengte togt, 6150 met er lengte bermsloot (750 in Maart), 18,000 meter lengte kavelsloot (3000 in Maart) en 18,700 meter lengte beinsloot (3700 in Maart). Het gebouw vau den permanenteu stoomwatermolei. is bijna afgewerfct. De stoomwerktuigeu zijn gesteld, doch niet in werking. De polders V eu VI zijn met tijdelijke bulpmiddelen afgemalen. Oranjesluizen. In Maart werden gescbut4 brikken, 10 schoe- ners, 9 kofschepen, 96 raderstoombooten, 145 schroefstoombooten, 3221 tjalken of pramen, 937 visschersvaartuigen en M andere vaar- tuigen; te zamen 4421. Vorige maanden 4151. Totaal 1875 8575 scbepen. Jaar 1874 80,823; jaar 1873 86,753; jaar 1872, na de opening der sluizen op 18 Maart, 70,395. Totaal generaal 246,546 schepen. VIJFDE KLASSE. Prijzen van f 1U0.en daarboven. N°. 2850 3114 3633n n 4218 5257 5358 n 5490 6483 6987 10103 u 10820 u 11313 u 11843u N°. 270 779 y 1351 s 2920n 3711 3739 ■u 4194 5126 6408 u 6521 6539 n 9478 y 10262 10939 N°. 253 2598u 3795a u 4455a u 4776a ,i 4849 5145u u 5676n 6039 Vijfde IJjst.' 400.— 100.— 100.— 100.— 100.— 100.— 100.— 400.— 100.— 400.— 100.— 100.— 200.— Zesde Lijst. 400.— 1000.— 100.— 100.— 100.— 100.— 200.— 1000.— 400.— 200.— 1000.— 100.— 200.— 100.— N°. 12345 s 12680 u 15625 15691 H n 16131n 16293 u 17418 ,i 18542 18592n ii 19272 y 20508 ii 20590y y 20596 N°. 11185.. y 11580y y 12967y 13851 y 13924y ii 13944 14913 y 16457y 16651y y 16744y y 17133 y 17419y y 17831y y 20519y 200. 100. 100.- 200. 1000 200. 100.- 400.- 100. 100.- 1000.- 200.- 400.- 200.- 100 - 100.- 200.- 200.- 100.- 400.- 1000.- 100.- 2000.- 400.- 100.- 100.- 1000.- Zevende Lijst. 200.— 400.— 100.— 400.— 200.— 400.— 100.— 200.— 1000.— N°. 6407.. y 7458 y 12780y 14006n y 15092y 17234 18495y 20814y y 20939 f 200.— 200.- 100.- 200. 400. 200.- 100.- 100.- 100.- 200.- (Sprekende IngevoerdJ. Nog scbuimt en bruist mijn waterbaan Door dijk nocb dam geboeid; Nog doe ik woest mijn golven slaan; Nog jaag ik Holland siddring aan Wanneer een stormwind loeit. Doch 't is beslist; mijn grootscbe rang, Mijn beersebappij vergaat; Getergde wrok duurt eeuwen lang; Heel Neerland zwoer mijn ondergang, Na eeuwen lang beraad. Mijn val genaakt; verdelgend waart Leegwaters geest in !t rond Een ringmuur rijst van puin en aard' Langs de oevers door mijn gnnst gespaard, Toen niets mijn roof' weerstond. De toekomst daagtgehuld in rouw 't Vooruitzigt is voorbij Dat eens mijn golfslag breken zou Op 't zinkend puin van 't hoogst gebouw, Aan d' Amstel en aan 't Y.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1875 | | pagina 2