91 •='■■■- 1875. Vrijdag, Julij. IVo. 27. V A X AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Zestiende Jaargaug. Haarlemmermcer. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. Landlbonw. T Prijs van het A.bonnement: in het Jaar6. Prijs der A.dvertentien van 16 regels 75 Cent, elke reg^meer 12/2 Cent. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven Zitting van Dingsdag 4 Mei 1875. Dalfsen, 28 Junij. De bandel in vet vee was dezer da gen zeer levendig; guste en kalf-koeijen daarentegen met wei- nig attentie. Voor Duitschland was de vraag naar half-jarige kalveren levendig tot tamelijk voldoende prijzen. HAARLEMMERMEER Pry's van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREF. te adresseren aan VAN BONGA C°.te Amste: WJiterl{fk M oenadag. Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. Predikbeurtenop 4 Julij 1875. Te Kaagdes voormiddags ten 9 ure Abbenesdes namiddags geeDe godsdienstoefening. De heer Mr. P. J. J. Baron van Heemstra heeft de benoe- ming tot lid van de Tweede Kamer der Stateu-Qeneraal voor de gemeente Haarlemmermeer aangenomen. van 23 Junij tot 29 Junij 1875. GEBOKENAntonius, zoon van N. van Leeuwen en A. Bakker. - Chnstiaanzoon van D. de Wit en L. Romijn. Antonia, dochter van A. Roose en M. C. Jongeneelen, Franciscus, zoon van Mvan Gennep en N. de Graaf Wilhelminadochter van G. Driehuijs en C. F. Vle- gels. Jacob Tiddo, zoon van H. C. R Folmer en M. E. Billroth. Jacob Marinus, zoon van A. Hartman en E. Straatenbroek. Jan, zoon van K. Jongkind en G. J. van Logchenx. Petrus Joannes, zoon van B. de Ruijte en P. van Meel. Maria Helenadochter van M. Scboo en S. M. Huisman. Gerardus, zoon van G. Verbruggen en C. C. Hooggreef. Gerardus Petrus, zoon van C. Beers en A. Tol. Jo hannes Adrianus, zoon van Catharina Smitsongehuwd. OVERLEDEN Maria de Mooy, oud 20 jaren, gehuwd met A. Buckens. Cornells van Zwetselaar, oud ruim 66 jaren, gehuwd met G. van Scherpen- zeel. Bastiaan Leenheer, oud 40 jaren, gehuwd met A. Griekspoor. Johannes, oud 22 maanden, zoon -van W. Jansen en J. van Warmer- dam. Dirkje, oud 4 jaren, dochter van H. Westbroek en A. M. Mul- ler. Adriana, oud 17 jaren, dochter van A. Faas en M. Teunis. Klaas, oud 17 jaren, zoon van J. Meurs en J. Dekker. ONDERTROUWDgeene. GEHUWD P. Klaassen met H, H. S. Houtwipper. Z. Hofstede met A. Ruigentuin. SPAARBANK. Door het Departement Nieuw-Vennep der Maatschappij Tot Nut van 't Algemeenis eeue Spaarbank opgerigtwaarvan tot be9tuurders zijn gekozen, de heeren: P. J. Broekhoff, als voorzitter, S. Vis, als penningmeester, eu P. de Breuk, als secretaris-boekhouder. Dit Bestuur heeft eenige heeren uitgenoodigd om als Com- missarissen de gelden in ontvangst te nemen. Een Spaarbapk is van zoo algemeen erkend nut en kan vooral iD deze gemeente, waar de verdiensten van den werk- man nog al afwisselend zijn, zoo gunstig werkendat het Departement met voile vertrouwen een beroep op aller mede- werking doet. Het Bestuur van het Departement Nieuw-Vennep, A. G. Reede President. W. C. Spruitenburg Secretaris. Werd erin de vorige week, alhier bij den landbouwer H. Meijer, een rund onteigend als lijdende aan besmettelijke long- tiektethans zyn nog 4 runderen bij dien landbouwer afge- maakt, alsook op last van den Minister van Binnenlandsche Zaken 16 stuks gezond, doch verdacht vee. Bij de Harddraverij te Nieuw-Vennep, op 24 Junij jl.is de prija behaaldvoor boerenpaarden uit Haarlemmermeer, door de Lietzevan den heer W. Claijbereden door A. Brui- nis, en de premie door de Bruinvan den heer J. de Jong, bereden door hem-zelven. Des namiddags (van zessen klaar) is de prijs gewonnen door de Willemvan den heer A. de Graaf, te Watergraafs- meer, en de premie door de Primes, van den heer J. Zee- handelaar, te Amsterdam, beiden bereden door den pikeur A. de Graaf. Voorzitterde Heer J. W, Lantzendorffer. (Vervolg en Slot, zie ons vorig Nommer 19°. Is aan de orde de behandeling van het kohier van den Hoofdelijken omslag voor 1875 hetwelk van den 12 tot den 26 April heeft ter lezing gelegenen waartegen een bezwaarschrift is ingekomennamelijk van J. Knol. Het eerst overgegaan zijnde tot de behandeling van gemeld bezwaarschrift, wordt, na voorlezing er van en nadat daarom- trent van gedachten was gewisselddoor den Voorzitter voor- gesteld, om den aanslag van J. Knol te verminderen met/6,75 en dus te bepalen op 11,25. Daartoe wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. Alsnu wordt overgegaan tot de verdere behandeling van het kohier. De heer 't Hooft stelt voor om P. Droog, volgn. 164 van het kohier, aangeslagen op 13,50, te verminderen met 9 en den aanslag dus te bepalen op 4,50. Dit voorstel wordt verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren: Kuiper, Dorbeck, vanVuuren, TensenKnaapAmersfoordt en Timmermans. Voor de heeren: 't Hooft, Bultman, Verkuijl en Klapwijk. De heer 't Hooft stelt voor cm den aanslag van B. van den Heuvel, volgn. 298, ad 34, te verminderen met 11,50, en dus te bepalen op 22,50. Dit voorstel wordt verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Voor stemden de heeren 't HooftBultman Timmermans Verkuijl en Klapwijk. Tegen de heeren KuiperDorbeck, van Vuuren, Tensen, Knaap en Amersfoordt. De heer 't Hooft stelt voor om den aanslag van C. den Ouden, volgn. 531, ad 11,25, geheel te doen vervallen. Dit voorstel wordt verworpen met 9 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Knaap, Amersfoordt, Timmermans, Verkuijl, Klapwijk, Kuiper, Dorbeck, van Vuuren en Ten- sen. Voor de heeren: 't Hooft en Bultman. De heer 't Hooft stelt voor om den aanslag van G. W. van Vuuren, volgn. 762, ad 8,50, te verhoogen met 2,75, en dus te bepalen op 11,25. Bij stemming verklaren zich hier 5 leden voor en 5 leden tegenen hield een lid zich buiten stemming. Voor stemden de heeren 't HooftAmersfoordtKlapwijk Kuiper en Dorbeck. Tegen de heeren: Knaap, Bultman, Timmermans, Verkuijl en Tensen. Buiten stemming: de heer van Vuuren. De heer 't Hooft stelt voor, met intrekking van zijn voor stel waarover zoo even de stemmen hebben gestaakt, om den aanslag van G. W. van Vuu'red te verhoogen met 1,75 en dus te bepalen op 10,25. Dit voorstel wordt aangenomen met 9 stemmen tegen 1. Voor stemden de heeren: Knaap, 't Hooft, Amersfoordt, Timmermans Verkuijl, Klapwijk, Kuiper, Dorbeck, Tensen. Tegen de heer Bultman; buiten stemming de heer van Vuuren. De heer 't Hooft stelt voor om J. van Zijverdenvolgn. 841, aangeslagen op 15,75, te verhoogen met 1,25 en dus te brengen op 17. Dit voorstel wordt verworpen met 6 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren: Bultman, Amersfoordt, Timmer mans, Verkuijl, Klapwijk en Tensen. Voor de heeren: Knaap, 't Hooft, Kuiper en Dorbeck; buiten stemming de heer van Vuuren. De heer Timmermans stelt voor, om den aanslag van A. Stout, volgn. 645, geheel te doen vervallen. Daartoe wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. De heer Klapwijk stelt voor, om den aanslag van A. van Riessen, volgnr. 599, ad/ 63,25, te verminderen met15,75, en dus te bepalen op 47,50. Dit voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Voor stemden de heeren: 't Hooft, Bultman, Amersfoordt, Timmermans, Verkuijl en Klapwijk. Tegen de heeren: Knaap, Kuiper, Dorbeck, van Vuuren en Tensen. De heer Klapwijk stelt voor om den aanslag van G. van der Burgh, volgnr. 43, ad/ 36,75 te verhoogen met 10,75, en dus te bepalen op 47,50. Dit voorstel wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. Voor stemden de heeren: Knaap, 't Hooft, Amersfoordt, Verkuyl, Timmermans, Klapwijk, Dorbeck, van Vuuren en Tensen. Tegen de heeren Bultman en Kuiper. De heer Klapwijk stelt voor om den aanslag van D. Bik volgnr. 124, ad 17, te verminderen met 6,75, en dus te bepalen op 10,25. Aangenomen met algemeene stemmen. De heer Verkuijl stelt voor om den aanslag van W. Ha- goort, volgnr. 290 ad 18, te verhoogen met 9 en dus te brengen op 27. Dit voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Voor stemden de heeren: Knaap, 't Hooft, Timmermans, Verkuijl, Klapwijk en Dorbeck. Tegen de heeren: Bult man, Amersfoordt, Kuiper, van Vuuren en Tensen. De heer Verkuijl stelt voor, om den aanslag van J. Z. 't Hooft, volgnr. 288 ad 18, te verhoogen met 4,50 en dus te brengen op 22,50. Dit voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. Voor stemden de heeren: Knaap, Amersfoordt, Verkuijl, KlapwijkDorbeck en van Vuuren. Tegen de heerenBult man, Timmermans, Kuiper en Tensen. Buiten stemming de heer 't Hooft. De heer Verkuijl stelt voor om B. de Jong, volgnr. 339, ad 22,50, te verhoogen met 8,50, dus te brengen op Dit voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Voor stemden de heerenKnaapAmersfoordtTimmer mans, Verkuyl, Klapwijk en Tensen. Tegen de heeren: 't Hooft, Bultman, Kuiper, Dorbeck en van Vuuren.) De heer Kuiper stelt voor om M. Sleggers volgnr. 662 ad 8,50, te verhoogen met/5,dnste brengen op/13,50. Dit voorstel wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren KnaapAmersfoordtTimmer mansVerkuijl. Klapwijk, Kuiper Dorbeck en v. Vuuren. Tegen de heeren't HooftBultman en Tensen. De heer Dorbeck, stelt voor om H. Boot, volgnr. 3 2, aan geslagen op 10,25, te verhoogen met 5,50, en dus te brengen op 15,75. Aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren: KpaapAmersfoordt, Timmer mans VerkuijlKlawpijk Kuiper Dorbeck en v. Vuuren. - Tegen de heeren 't HooftBultman en Tensen. De heer Dorbeck stelt voor om P. Kerkvlietvolgnr. 350 ad 39,50, te verlagen met 23,75, en diens aanslag dus te bepalen op 15,75. Dit voorstel wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Voor stemden de heeren Knaap Bultman VerkuijlKlap wijk Kuiper, Dorbeck en v. Vuuren. Tegen de heeren: 't Hooft, Amersfoordt, Timmermans en Tensen. De heer van Vuuren stelt voor om den aanslag van P. Boellaard volgnr. 57, ad 13,50, te verlagen met /6,75, en dus te bepalen op 6,75. Aangenomen met algemeene stemmen. De heer van Vuuren stelt voor om den aanslag van A. Ne- lemans, volgnr.511, ad 17, te verlagen met 8,50 en dus te bepalen op 8,50. Dit voorstel wordt verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren: Knaap, Amersfoordt, Timmer mans Verkuijl, Klapwijk, Kuiper en Tensen. Voor stem den de heeren 't HooftBultman Dorbeck en v. Vuuren. De Voorzitter stelt voor om J. Schaap, volgnr. 664, aan geslagen op/ 4,50, geheel te doen vervallen. Aangenomen zonder hoofdelijke stemming. De heer 't Hooft stelt voor om A. Pruissen volgnr. 5 53 aangeslagen op 13,50, te verminderen met 2,25, en dus te brengen op 11,25. Dit voorstel wordt verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren Amersfoordt, Timmermans, Kuiper, Dorbeck, v. Vuuren en Tensen. Voor stemden de heeren: Knaap, 't Hooft, Bultman, Verkuijl en Klapwijk. Niemand eenige wijzigingen meer voorstellende, stelt de Voor zitter voor, om het Kohier, dat na de daarin gebragte ver- anderingen bedraagt 11,990.vast te stellen en de ter- mijnen van invordering te bepalen op 3 Augustus en 2 November 1875. Dienovereenkomstig wordt besloten met 9 tegen 2 stemmen. Voor stemden de heeren Knaap, Amersfoordt, Timmermaus, Verkuijl, Klapwijk, Kuiper, Dorbeck, v. Vuuren en Tensen. Tegen de heeren: 't Hooft en Bultman. De Vergadering wordt daarop geslcten. Haarlem, 30 Junij. De afdeeling Haarlem en omstreken der Hollandsche Maatschappij van Landbouw hield Donderdag 11. in de Korenbeurs alhier eene algemeene vergadering. De re- kening van den penningmeester werd goedgekeurd. De heer C. E. de Clercqdie als penningmeester moest aftreden, werd als zoodanig herbenoemd. Tot leden van het Comite voor de belangen der Haarlemsche paardenmarkt zijn gekozen de hee ren J. P. WijnstroomMr. D. Visser van Hazerswoude en C. D. van der Vliet. Texel, 30 Junij. Bij de hooigewas-veilingen dezer dagen alhier gehouden bedong het artikel hooge prijzen. De hoop der veefokkers is hoofdzakelijk op het nagras gevestigd het welk door regen veel goed kan maken. In het tegenoverge- stelde geval zullen vele met hun vee verlegen raken. De omzet in oude schapen is than3 vrij belangrijkmen besteedt 13 a 14. De wolprijs is lager, 1.30; voor ongewasschen wordt niet meer besteed. De aanvoer van oude aardappelen is hier zoo groot, dat ze reeds voor een derde van den gewonen prijs worden afgeleverd. 1 Julij. De aanvoer van scheerwol bedroeg deze week 6000 kgr.de kwaliteit is zeer goed, de totale aanvoer wordt op 11 a 12000 kgr. begroot.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1875 | | pagina 1