A d v e p t e n t i e n. AARDAPPELES (ZETP0TBRS) BENZINE, 155 - Haarlemmernieer-Polder. H E R B E S T E 1) E N: Hoogheemraadschap Rijnland. BEWEIDING van den Spaarndamschen Dijk. Ik Ondergeteekende i\ieuw soort Dr. Chantomelanus Oogenwater. Bij J. 1>. DUVGEMANS, Qevnen^cle ISerigten. Het verdiepen van een vak lloofdvaart in den Ilaarlennuernieerpolder. gerbnig* in den Rijks Grooten Weg onder Sassenheim J. v. <1. POL, 55 Cents de Flesch. -/- -I- /- landsche Boter, minstens 14 dagen oud, met den 3cn prijs 1). M. van der Hoef, te Oegstgeest. Voor Weiboter, met den 3en prijs D. M. van der Hoef. Voor twee stuks Rijn- landsche Komijnde Kaasin 1875 gemaaktelk minstens 6 ned. ponden zwaar, met den len prijs, D. M. van der Hoef Voor vijf stuks Noord-Holl. (Edammer) kleine Kaas, gemaakt in Mei of Junij 1875 minsteDS 2 ned. ponden zwaar, met den len prijs, B. A. baron van Verschuer. Zierikzee21 Sept. In eene algemeene vergadering van hoofdingelanden van het waterschap Schouwen, op heden alhier gehouden, is besloten tot de oprigting van een stoomgemaal in dat waterschap, met 17 tegen 5 stemmen. Vervolgens werd in stemming gebragt, om het stoomgemaal op 120 of op 100 paardenkracht te bepalenen is besloten tot een stoomgemaal van 120 paardenkracht, met 16 tegen 6 stemmen. Tusschen Sittard en Nieuwstadt is maandag avond door een tot dusver on- bekende op den Burgemeester van Nieuwstadt geschoten. De vrouw van den burgemeester, die haar echtgenoot vergezelde, kreeg bij die heid eenige hagelkorrels iu het gezigt. De justitie doet onderzoek. Te Woensel trad verleden week een paar in den echt, dat te zamen 133 jaren telt en te Goirle is verleden week eeu paar getrouwddie te zamen slechts 32 jaren oud zijn; maar een klein verschil van 101 jaar. Te Namen is een jonge vrouw het slagtoffer geworden van de zeer in zwang zijnde onvoorzigtigheid om het vuur aan te maken door middel van petroleum. Er had een ontploffing plaats, de kleederen vatten vuur en de ongelukkige ontving in een oogwenk zulke brandwondendat ze eenige uren later bezweek. Onder Schiebroek heeft men 's nachts aan een paard, toebehoorende aan den bouwman Noordhoek aldaar, de tong uitgesneden. Zondag-middag gebeurde in de duinen onder Rockanje een treurig ongeluk. Tien jongelingen vonden een granaat van 23 centim., afkomstig van een der monitors en waarin zich een springlading van 8 kilogr. bus- kruid bevond. Een hunner had, niettegenstaande de waarschuwingen der anderende onvoorzigtigheid met vuur nabij de monding der granaat te komenwaardoor de granaat sprong en de jongeling letterlijk verbrijzeld werd. De overigen, die zich verwijderd hadden, kwamen, met uitzondering van een, die door granaatscherven ligt gekwetst werd, met den schrik vrij. Deze week werd Parijs per pleiziertrein bezocht door een echtpaar dat zeker eenig is. De man telt 110 jaar, de vrouw 105. Het is de heer en mw. Ballue. Hij is soldaat van het Keizerrijk geweest en draagt de St. Helena medaille. Of beide frisch, gezond en nog levenslustig zijn, behoeft geen betoog. Bij de werkzaamheden van het in aanbouw zijnde spoorwegstation in het gehucht Wattinme nabij Reves in Erankrijk, is Maandag een ijzing- wekkend ongeluk voorgevallen. Een wagon, waarin twintig jongens en meisjes waren, werd door een platten goederenwagenwaarop 10,000 kil. spoorstaven gelegd waren, omvergeworpenvijf kinderen hebhen op de jammerlijkste wijze bij dit ongeval het leven verloren. Vele der in het leven geblevenen zijn zwaar gewondvan enkele zijn armen ea beenen verbrijzeld. In Engeland is weder eeu ongeluk steenkolenraijn voorgevallen. In den Henry Guy put werden Zaturdag-morgen 11 mijnwerkers neergelaten. Eenige oogenblikken later werd een paard afgelaten. Toen dit niet werd losgemaakt, kreeg men kwaad vermoerlen en bij onderzoek bleek, dat des nachts vuur in de mijn was ontstaan waardoor veel gassen waren ontwik- keld die den onmiddellijken dood van al de in de mijn afgelaten perso- sonen ten gevolge had. Aangaande een bij Heerenveen gepleegden moord door een knecht op een dienstmeid, wordt het volgende medegedeeld //De misdadiger en zijn slagtoffer dienden bij den heer mr. P. Heringa Cats in het Oranjewoud bij Heerenveen. De knecht had reeds lang te ver- geefs naar de meid gevrijd. Op den dag van den moord had zij gezegd dat zij een boodschap ging doen met een kameraad. //Dan ga ik mee", - had de knecht geroepen. Wij kunnen jou best missen", - was het gek- scherend antwoord der gedienstige geweest. En de meid was daavop uit - de knecht in de keuken aan zijn werk gegaan. Toen de eerste twee uren daarna terug kwain ging ook zij in de keuken aan de tafel zitten, om groenten schoon te maken De knecht was toen juist aan het messen-slijpen en greep haar een oogenblik later, zonder eeu woord te zeggen, van achteren aan- wat hij wel een8 meer deedmaar dan om haar te kussen, - trok haar hoofd achterover en sneed haar met eeu ruk de keel af met een groot voorsnijmes. De andere dienstboden, die dat bloedig drama, hetwelk sneller gespeeld werd dan wij het kunnen vertellen, bij- woondenvlogen al gillende de keuken uitterwijl de gewonde nog de kracht had den trap op te loopen, waar zij mevrouw ontmoette, die den nog altijd vervolgenden knecht gebiedend tegenhield, Een sekonde later viel de meid dood neer en wierp de knecht het mes weg, zeggende: //nu kan men mij oppakken". En inderdaad heeft de man zich-zelven aan de politie overgegeven." Uitmunten in de zwemkunst wordt in Engeland epidemisch. NaBoij- ton Webb; na Webb een jonge dame van veertien jaren, miss Agnes Beck with een dochter van professor Beck with. Zij zwom van London- Bridge naar Greenwich. Ze ging precies te vier uur te water en kwam ruim een uur later op de plaats harer besteraming aan. De afstand is 5 mijlen. Haar is een beurs met 1200 en een gouden medaille vereerd. Caradochet beroemde paard waarop de Hongaarsche luitenant Feo- dor von Subowitz in veertien dagen van Weenen naar Parijs reed, is Dingsdag te Parij9 gestorven bij een paardenhandelaar in de Champs Elysees, aan wien hij het verkocht had. Het stoffelijk overschot heeft bij den vilder Macquart 50 francs opgebragt. Zoo weinig blijft er van de glorie over! Zoo als bekend is, heeft Japan thans een Parlement, op Europeschen leest geschoeid. Hoe het eigenlijk daarmee toegaat, schetst een Fransch blad als volgt: //De Japanners," zegt de schrijver, //hebben op de aller- gelukkigste, eigenaardigste wijze de Europesche vormen met de Japansche traditien weten te vereenigen. Zoo, bij voorbeeld, als het Parlement over een regeringsvoorstel te beslissen heeft, wordt volgenderwijze te werk ge gaan na onderzoek in de sektien, na beraadslaging in de openbare zitting, brengt de voorzitter het voorstel aldus in stemming: ////Dat alien die voor het ontwerp en het met de regering eens zijn, opstaan Dat alien die er tegen zijn en eene andere meening hebben, blijven zitten en zich den buik opensnijden."', De regeringsvoordragten worden derhalve ge- woonlijk met algemeene instemming aangenomen. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den Haarlemmermeer- polder zullenop Maandag den 27 September 1875, des namiddags ten 1 ureter Secretarie des Polders in de Jansstraat te Haarlem, in het openbaar, bij enkele inschrij vinir BESTEKKEN zijn, op franco aanvragen gratis ver- krijgbaar ter Secretarie des Polders, en liggen op de gebrui- kelijke Plaatsen ter lezing. INLICHTINGEN zijn te verkrijgen bij den Hoofd-Opzigter te Haarlem, en bij den Polder-Opzigter te Aalsmeer. Haarlem., 21 September 1875. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, J. W. M. VAN DE POLL, Dijkgraaf. J. C. VAN DE BLOCQUEllY, Secretaris. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van Rijnland bren- gen ter kennis van Belanghebbendendat, wegens het ver- rigten van noodzakelijke Herstellingen aan de Klinkeilber- de M'ussage over die MM r ug volgens vergunning van den Commissaris des Konings in Zuid-Hollandvan den 28 dezer tot den 6 October, xal mijn afgesloten voor MMijtuigen en Vee; zullende eehter voor de Passage van Voetgangers zorg worden gedragen. Dijkgraaf en Hoogheemraden voornoemd DE CLERCQDijkgraaf. W. G. DE BRUIJN KOPS, Secretaris. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van Rijnland, wil- lende overgaan tot het VERPACHTEN in vier Perceelen van den SPAARNDAMSCHEN DIJK, om met Scliapen en .joilg Vee te worden beweid, voor het tijdvak van 1 No vember 1875 tot 15 Maart 1 876 noodigen Belangstellenden uit daarvoor hunne schriftelijke Aanbiedingen bij hen in te leveren voor den 8 October aanstaande, De Voorwaarden der Verpachting zullen, tegen betaling van 10 Cents per Exemplaar, verkrijgbaar zijn ter Sercetarie van Rijnland, te Leiden, zoomede bij den Opzigter te Spaarn- damen den Onder-Opzigter te Halfweg. Leiden, 18 September 1875. De Dijkgraaf, DE CLERCQ. De SecretarisW. G. DE BRUIJN KOPS. verzoek beleefdelijkeven als vroeger, om ieders Gunst en Recommandatiedaar He alle t eemarhten tegenivoordig xal weesen en beloof een accurate en prompte Bediening. UEd. Dienstw. Dienaar, Haarlemmermeer, C. VAN DER VEIST. aan het Hoofddorp. Die zich vroegtijdig wil soorzien van een nieuw Soort AARDAPPELEN (ZETPOTERS), van Zaad geteelde late Aardappelen (Zetpoters), welke bijzond er lekker van smaak zijn, een ruim beschot opleverenen waaraail g'een zieke komen, onverschillig op welken Grond men ze teelt, kan dezelve .5 dultlen per Mud bekomen bij MM o ddor g, Dit onwaardeerbaar OOGENWATER is een van de geluk- kigste uitvindingen der wereld. Het bezit de kracht om alle oogen te kunnen verbeterenwelke door den tijd (ouderdom) of andere omstandighedeu lijdende zijn aan verzwakking afmatting, prikkeling, hitzigheidbloedroode en druipende oogen, welke des nachts toekleven, zwarejeukende, druk- kende en stekende oogen door lang ingespannen zien of lezen, verstopping in de oogspieren of aderenals ook die dikwijls tranen, vooral bij koud weer, en die, welke bij een sterke lucht of bij schel licht niet goed kunnen zien. Alle deze en meer andere ooggebreken worden door dit Oog'eu- water hersteld en het waarborgt de gezonde oogen tegen die gebreken en houdt ze in stand, zoodat men tot in hoogen ouderdom geen Bril zal behoeven. Hetzelve is verkrijgbaar gesteld a 60 Ceilt bij S. J. POTII, Hoofddorp, Haarlemmermeer, A. F. RenkenAmsterdam, boek Vijgend.enWarmoesstr. H. J. Renken Jr., idem, N. Z. Voorburgwal, hoek Molsteeg. W. A. Schade Zonen, idem, Leidschestraat, in de Vlijt. Meurs C°. idem Rapen- burg. M. R. C. Lippitz, Hoorn. S. M. en J. Weeveringh Haarlem. H. A. van Daallioff, Alkmaar. Gebr. Meijer, Nieuwediep. Gebr. Reckers, Weesp. Iserief Zonen 's Hage Veenestraat. A. Palmen, Delft. J. J. Beuzenmaker, Leiden. Gebr. Beausar, Schiedam. F. A. G. van DethGouda. N. A. Stempels, Dordrecht. A. Bots, Nieuwkoop. H. Meijer, idem. En meer bekende Depots in andere plaatsen. VOOR;., tende geneesmiddelen. Alle puisten, waaruit ook voortvloeijende, zwel- lingen der klieren, waar ook gezeteld, onstoken wooden en verzwakkende ontlaslingen, kunnen veilig en zeker genezen worden door het gebruik van Hollo-way's Zalf en Pillen, volgens de voorschriften die om iederen pot en doos gewikkeld zijn. Geen schroomvalligheid behoeft de zwakste terug te houden oin deze herstellende middelen aan te wenden, die de drievoudige hoedanigheden bezitten om te zuiveren, te regelen en te her- stellen, zonder do maag in wanorde te brengen, het zenuwgestel te schokken of bet noodzakelijk te maken om in huis te blijven. Holloway's medica- menten zullen de hron van menige ziekte stuiten, die.Dndien veronacht- zaamd, duurzame ellende te weeg brengen. Doosjes Pillen en Potjes Zalf 0.80, 1.85, 3.— 6.75, 13.50, 20.50 zijn op franco aanvraag b contant te bekomen bij ALLE AP0THEKERS in Holland; alsmede in HOLLOWAY's ETABLISSEMENT te Londen, 533 Oxford Street, vroeger 244 Strand. Ontijdig Verval. De onvoorzigtige en onnadenkende kan zich zelven in de toekemst een zee van rampspoed besparen, door eene spoedige toevlugt tot deze uilmun- Apotheker en Drogist, Vischmarkt 8, deiden, London, 20 September. Veemabkt Iu Runderen ging weinig om, en de aanvoer was beperktpuike Engelsche onveranderd in prijsmiddel en inferieure 2 a 4 d. per steen lager; vreemde met goeden aanvoer en algemeen van betere kwaliteit; beste soorten bedongen met moeite de hoogste notering, 2de en inferieure 2 a 4 d. per steen lager, en alles zal wel niet worden verkocht. Engelsche Schapen met weinig aanvoer, maar enkele soor ten waren gevraagd tot notering, en soma iets hooger hetaald; vreemde schaars doordien het grootste gedeelte van de beste soorten te Deptford werd aangehouden. Kalveren 6 a 8 d. per steen lager, en de handel is zeer gedrukt; de handel in Yarkens was ook zeer lusteloos. Aangevoerd waren: 6260 Runderen, waarvan 4010 vreemde; 18,409 Schapen en Lammeren, waarvan 11,000 vreemde; 320 Kalveren, waarvan 240 vreemde50 Varkens en 70 Melk-koeijen, waarvan 50 vreemde. Uit Schotland werden aangevoerd: 10 Runderen, Ierland 300, Norfolk, Suffolk en Essex en van de overige graafschappen 1940 dito. Prijzen per steen Engelsche Runderen... 4/0 Schapen5/6 Kalveren 4/6 Varkens4/6 Lammeren.. -/- Inf. 2e soort. prima. 5/8 6/4 6/10 7/4 5/4 5/10 5/0 5/4 Vreemde Runderen. 4/0 Schapen4/0 Kalveren4/6 Varkens Lammeren.. Inf. 2e soort. prima. 4/8 5/8 5/2 -/- 6/4 5/8 -/- -/- Belfast, 20 September. Vlas. De aanvoer bedroeg deze week op de verschillende markten 266 tons machinaal, en 4 tons uit de hand gezwin- geld, te zamen 270 tegen 192 tons gelijktijdig in 1874; voor de eerste soort werd betaald 6 a 10/10£ per steen naar kwal. en 57/6 a 87/6 per cwt.en voor de 2de 5 a 7/6 per steen. Te Ballymena was het vlas goed sterk van middelmatige kwaliteiter waren veel koopers, die grif handelden; te Ballymoney algemeen goed en sterk vlas, enkel zeer sup. kwaliteitvrij wat koopers en veel vraag te Ballibay was veel vraag en eeu aantal koopers; te Ballynahinch zeer goede kwal. en vrij wat koopers; te Belfast was de kwal. niet beter; te Coleraine meest middelbare kwal., prijzen onveranderdte Cookstowu was de kwal. zeer goed, maar de aan voer kleinverschillende zwingelmolens hebben gebrek aan water en kun nen niet werken; er was veel vraag, maar er waren niet zooveel koopers als de vorige week, een verdere rijzing van 3 d. per steen op fraaie en ordinaire soorten kwam tot standte Dungannon is gebrek aan water aan de zwingelmolens, zoodat er weinig aanvoer was; de kwal. was goed en er waren veel koopers; te Kilkeel was de kwal. middelbaar a goed, met vrij wat koopers; zoodat alles grif werd van de markt genomente Newry was de kwal. middelbaar en ord.koopers nog al talrijkte Omagh kwal. goed en veel kooplust; te Randalstown werden eenige sup. partijtjes aangebo- den die grif tot de hoogste noteering werden verkocht; de kwal. was beter dan de vorige week en alles werd grif verkocht; te Strabane kwal. goed en sterk en enkel fraai; 2 tons oud Vlas bleven onverkocht; er was overi ge ns veel vraag. Garens goed gevraagd en er ging zeer veel om voor het binnenland, het Continent en Schotland vooral voor het laatste in Snuitgarensde voor- raad is weer verminderd en geweven Linnen- en Snuit- zijn schaarsen kele soorten zeer weinig voorradig. Soras werden hoogere prijzen betaald en de spinners willen in het geheel geen orders meer aannemen tot de prijzen der vorige week. Amsterdam, 20 September. Vee. Aangevoerd: 617 Runderen, waar van de prijzen waren als volgt: vette le kwal. 85 c.2de kwal. 75 c.3de kwal. 65 c. per kgr. Melk- en Kalf-Koeijen 130 a 270; 91 gras-Kalveren 14 a 36; 28 nuchtere Kalveren 8 a 13; 179 Scha pen en Lammeren 18 a 26248 vette Varkens 52 a 60 c. per kgr. 6 Biggen 6 a 9. 22 September. Gran en. Tarwe zonder handel; per 2400 kgr. op leve ring hooger; Nov. 280 Maart 296. Rogge per 2100 kgr. na- genoeg onveranderd; ligte Odessa 178; jarige dito 180; nieuwe Pe- tersb. 182. Op levering hooger verkocht; Oct. 177, 178, 179, 178; Maart/191, 192, 193. Zaden. Koolzaad /6 hooger; per 2000 kgr. in Oct. 376; April 399. Lijnzaad zonder handel. Olie. Raapolie per 100 kgr. 34^. Lijnolie per 100 kgr./27±. Petroleum 14£ naar kleur per 100 kgr. Koeken. Raapkoeken per 1040 stuks 108 a 118; Lijnkoeken per 104 stuks 12£ a 14£. Vee Aangevoerd: 166 vette Kalveren, le kwal. 90 c.2e kwal. 75 c. per kgr.13 Gras-Kalveren 14 a 33; 25 nuchtere Kalveren/6 a 13; 18 Scha pen en Lammeren; 93 vette Varkens 52 a 60 c. per kgr. 23 September. Tarwe per 2400 kgr. op levering lager afgegevenNov. 275; Maart 293. Rogge per 2100 kgr. op levering iets hooger verkocht, sluit iets flaauwer; Oct. 180, 179, 178; Maart 193, 194, 195, 194. Aardappelen. Hillegommer Zand 1,50 a 4,50; Westlandsche Klei- 1,40 a 1,50; Geldersche Stoelematters 1,20 a 1,50; dito ronde Wolkam- mers 1,15 a 1,20; Friesche Jammen 1,60 a 1,90; dito Engelsche /la 1,30; Zeeuwsche Jammen 1,70 a 2,30; dito Pooters 1 a 1,30. Aanvoer gering; alleen uit Zeeland zijn eenige vaartuigen aangekomen. Lossing iets beter, echter kon men geen hoogere. prijzen bedingen, zijnde die over het geheel gedrukt. Alkmaar, 17 September. Kaas. Aangevoerd: 563 stapels of 111,190 kgr. Prijs: Kleine 38; Kommissie 38,50; Middelbare 38, laagste prijs 20. 20 September. Vee. 6 Koeijen 210 a 295; 1055 Schapen 23 a 36; 177 Kalveren 36 a 120; 2 nuchtere Kalveren 15 a 21; 141 Varkens 42 a 62 c. per kgr. Bevorwijk, 21 September. Vee. Biggen 9 a 12; Schrammen/20 26. Boter /1,15 per 0.8 kgr. Kippen-EiJEREN /4,50perl00. Dockum22 September. Vlasmarkt. Heden zeer weinig aanvoer van Vlas; prijzen als vorige week. Gouda, 22 September. Groote KAASmarkt. Door slecht weder weinig aanvoer, circa 115 wagens. Prijs: 25 a 32£ per 50 kgr. Groningen, 17 September. Graanmarkt. De aanvoeren, vooral van roode Tarwe, Winter-Garst en Dikke Haver, waren Dingsdag vrij belang.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1875 | | pagina 3