1876 Vrijdag, 28 Januarij. i\K 4. VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Zeventiende Jaargang. Haarl emmer meer. Gerneenteraad van Haarlemmermeer. Prijs van het Abonnement: in het Jaar6. Prijs der AHvprtentien. ran 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12/2 Cent. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven: van 19 tot 25 Januarij 1876. Zitting van Donderdag 21 October 1875. HAARLEMMERMEER Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDARTIE EN UITGAVE BETREFFENDE, te adresseren aan VAN BONG C°.te Amsterdam. WJiterltfk Wvensdag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. Predikbeurten te Abbenes en Kage. Zondag, 30 Januarij 1876. Te Abbenes, des voormiddags 9 '/2 ure (avondmaal). Kaag, namiddags 2 (dankzegging). Woensdag, 2 February 1876. Te Abbenes, des avonds 6 ure. GEBORENTrijntje, dochter van C. Elsinga en J. Bogaard. Jo hanna Margaretha, dochter van H. Bakker en A. Versluis. Hermina Maria Pieternella, dochter van J. D. Ravensbergen en C. Tanis. Anneke, dochter van M. Verbeek en A. Wegman. Cornelis, zoon van H. Pijn- aker en M. C. Looman. Simon, zoon van J. Zonneveld en M. Telle- man. Antje, dochter van Y. Bruin en J. Hoogvorst. Geertruida H'endrika, dochter van A. v. d. Maarl en G. H. Nieuwenhuis. Maria, dochter van J. Smits en C. Cardol. Johannes Leonardus, zoon van J. Visser en A. M. van der Linden. Teunis, zoon van C. Bruin en M. Visser. Albert, zoon van J. Godvliet en N. Smit. Hilletje, dochter van A. de Jong en K. Krijgsman, OVERLEDEN: Alida Hendrika Cornet, oud 44 jaren, gehuwd met Willem Cornelis Spruitenburg. Jan van Smeerdijk, oud 30 jaren, gehuwd met Alida van Leeuwen. Petronelln Maria, ond 1 maand, dochter van C. Vermenlen en L. L. Vaessen. Joannes van Worcom, oud 68 jaren, gehuwd met Mechtelina Verstegen. Jacobus Hoist, oud 41 jaren, gehuwd met Elbertje van Logchem. ONDERTROUWDP. de Waart met J. Splinter. J. Schuitemaker met D. Barten. GEHUWD: D. van der Wal met J. Schipper. In 1875 bedroeg de groudbelastingvoor zooveel de ge- Louwde eigendommen betreftte Haarlemmermeer in hoofdsom f 5093.46. Voor 1 876 is de gedane herschatting toegepast en bedraagt de hoofdsom voor de gebouwde eigendommen f 9597.53. De verhouding tusschen de belasting en de ge- scliatte belastbare opbrengst is 0,077017 dus bijna 8 pet. Wij zijn verzocht het volgende op te nemen in ons Weekblad „Met genoegen vernemen wij dat bet Genootschap Melpomene en Thalia, uit Haarlem, op den 3 February a. s. nogmaals eene uitvoering zal geven ten huize van mej. de Wed. S. J. Poth te Hoofddorp. „Wij durven deze tooneelvoorstelling gerust aan ieder knnst- liefhebber aanbevelen en wenschen hot bestuur van boven- ge.noemd Genootschap een dubbel succes." Voorzitter de Heer J. W. Lantzendorffer. Slotzie ons vorig Nummer.) 11°. Wordt gelezen een schrijven van den heer sehoolop- ziener in het 5e district van Noord-Hollandvan den 8sten September 1875 n°. 948, waarbijonder aanvoering van rede- nen, aan den Gerneenteraad wordt voorgesteld a. De tractementen van alle hulp-onderwijzers bij het ge- woon lager onderwijs in deze gemeente te verboogen met f 100, en alzoo vast te stellen op 600 's jaarsdie voor titularissen bij het uitgebreid lager onderwijs te verhoogen met f 50 en alzoo te brengen op f 800. b. De tractementen der hulp-onderwijzeressen te verhoogen met 75 en alzoo te brengen op 525, c. De jaarwedden van alle hoofd-onderwijzers in de gemeente te verhoogen met/1 200, en diensvolgens vast te stellen voor de scholen 18 op 1000 en voor de scholen 9 en 10 op /900 's jaars, alles boven het genot van vrije woning en tuineD met restitutie van de eerste 4 srondslagen der per- sonele belasting, zoo als thans gebruikelijk is. Daarentegen d. In stede van 20 °/0gelijk volgens de thans vigeerende bepalingen geschiedt, aan de hoofd-onderwijzers uit te keeren 10 °/0 van de ontvangen schoolgelden na aftrek der kosten van schoolbehoeften. Nadat omtrent deze zaak kortelijk gedachten waren ge- wisseldstelt de heer van Riessen voor aan den beer School- opziener te melden Dat de Gerneenteraad steeds bereid is om de belangen der onderwijzers zoo veel mogelijk te bevorderenmaar dat de financiele toestand der gemeente thans nog niet toelaat om de tractementen der onderwijzers te regelen zooals door den Schoolopziener werd voorgesteld, met opmerking dat de jaar wedden dpr hulp-onderwijzers uu reeds, althans voor sommi- gen, zijn geregeldzooals door den Schoolopziener werd aan gegeven. Het voor9tel van den heer van Riessen wordt zonder hoof- delijke stemming aangenomen. 12°. Wordt gelezen het adres van den heer M. Verhage Gemeente-Ontvanger, houdende vt 'zoek om verhooging van jaar- wedde (reeds vermeld in de notulen van 7 September 1.1.) Naar aanleiding van hetgeen daaromtrent werd besloten bij de behandeling der begrooting, wordt zonder diskussie of hoof- delijke stemming vastgesteld het navolgende besluit De Gerneenteraad van Haarlemmermeer Overwegende dat de jaarwedde van den Ontvanger dezer Gemeente door HeereD Gedeputeerde Staten, bij besluit van 17 December 1873, d°. 7, goedgekeurd bij Z. M. besluit van 6 Januarij 1874, n°. 22, is vastgesteld op f 625. Dat het, met het oog op de kosten verbonden aan het hourlen van zitdagen, wenschelijk is voorgekomen dat die jaarwedde eenigzins worde verhoogd BesluitAan Ileeren Gedeputeerde Staten van Noord-Hol- land in overweging te geven om Je jaarwedde van den Ont vanger der Gemeente Haarlemmermeer te bepalen op 650. en zulks met ingang van den 1 Januarij 1876. 13°. Komt weder in behandeling het adres van den heer J. Buijn, gemeente-opzigterhoudende verzoek om verhooging zijner jaarwedde (welk adres reeds is vermeld in de notulen van 11 Augustus 1.1. n°. 14.) Burgemeester en Wethouders, in wier handen dit adres werd gesteldgeven te kennen dat zij geene redenen gevonden heb- ben om verhooging van tractement voortestellenen geven dus in overweging om op bet adres afwijzend te beschikken. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig het ad- vies van Burgemeester en Wethouders besloten. 14°. Wordt op nieuw voorgenomen bet adres van Mejufv. J. D'huij, hulp-onderwijzeres aan de school n°. 5, houdende verzoek om verhooging van jaarwedde (reeds vermeld in de notulen van 7 September 1. 1.) Door de Finantiele Commissie werd in haar rapport om trent de begrooting voorgesteld om aan het verzoek der adres- sante te voldoen. Dientengevolge wordt aan de goedkeuring der vergadering onderworpen het navolgend besluit: De Gerneenteraad van Haarlemmermeer; Overwegende dat het wenschelijk is de jaarwedde van den hulp-onderwijzer of de hulp-onderwijzeres aan de school n°. 5' te herzien en te verhoogen Gelet op art. 19 der wet van 13 Augustus 1857, Staatsbl. n°. 103; Besluit 1°. Het raadsbesluit van 3 April 1873, goedgekeurd door Heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Holland den 30 April 1873, n°. 13, wordt ingetrokken; 2°. De jaarwedde van den hulp-onderwijzer of de hulp-on derwijzeres aan de school n°. 5 wordt vastgesteld op 500. 3°. Dit beslijit treedt in werking den 1 January 1876. Haarlemmermeer, 21 October 1875. De Gerneenteraad voornoemd. Dit besluit wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming vastgesteld. 15°. Alsnu komt nu weder in behandeling het adres van E. van Zwetselaar, boofd-ODderwijzer aan de school n°. 9, hou dende verzoek om verhooging van jaarwedde (welk adres reeds is vermeld in de notulen van 26 Augustus 11.) Het daaromtrent door Burgemeester en Wethouders uitge- bragt advies strekt om de jaarwedde van den hoofd-onder- wijzer Zwetselaar te verhoogen met f 50 en die dus te brengen op 750, en om voorts gelijk besluit te nemen ten opzigte der jaarwedde van den hoofd-onderwijzer Zwart, aan school n°. 10. Naar aanleiding van dat advies wordt aan de goedkeuring der vergadering onderworpen het navolgende besluit De Gerneenteraad van Haarlemmermeer; Overwegende dat het wenschelijk is de jaarwedde van de hoofd-onderwijzers aan de scholen n°. 9 en 10 te herzien en te verhoogen Gelet op art. 19 der wet van 13 Augustus 1857, Staatsbl. n°. 103 Besluit 1°. llet raadsbesluit van 2 November 1871, goedgekeurd door Heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Holland den 15 November 1871, n°. 19, wordt ingetrokken; 2°. De jaarwedden van de hoofd-onderwijzers van gemelde scholen worden vastgesteld als volgt: a. Vaste jaarwedde 750. b. Eene toelage van 20 pet. der door hen te ontvangen schoolgelden na aftrek der kosten van schoolbehoeften. c. Vergoeding van de door hen te betalen Rijkspersonele belasting voor zooveel betreft de eerste vier grondslagen. 3°. Dit besluit treedt in werking den 1 January 1876. Haarlemmermeer 21 October 1875. De Gerneenteraad voornoemd. Dit besluit wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming vastgesteld. 16°. Komt ter tafel het door Burgemeester en Wethouders opgemaakt Suppletoir Kohier van den Hoofdelijken Omslag voor 1875, welk kohier ter lezing heeft gelegen van den 6 Octo ber 1 875 en waartegen geene bezwaren zijn ingekomen. Na voorlezing van dat kohier wordt het, op voorstel van den Voorzitter vastgesteld op een bedrag van 364,25 en de termijnen van invordering bepaald op 27 November en 24 December 1875. 17°. De Voorzitter deelt mede dat de nieuwe verkiezing voor een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal is bepaald op 3 November a. s., en stelt mitsdien voor om over te gaan tot de benoeming van twee leden voor het bureau van stemopneming. Daartoe wordt besloten. Benoeming eerste lid. In de bus worden bevonden 15 geldige stembriefjes. Bij de opening blijkt dat zijn uitgebragt op de heeren 't Hooft 8Kuiper 3, Tensen 2 stemmen, Dorbeck en de Jong elk 1 stem. Zoodat benoemd is de heer G. B. 't Hooft. Benoeming tweede lid. Eerste stemming. In de bus gevonden 15 stembriefjes; bij de opening blijkt dat zijn uitgebragt op de heeren Tensen 7 Kuiper 4, Dorbeck 2 stemmen, van Vuureu en Ran elk 1 stem. Tweede vrije stemming. In de bus gevonden 15 geldige stembriefjes, en blijkt bij de opening dat zijn uitgebragt op de heeren Tensen 9, Kuiper 3, Dorbeck 2 stemmen, Ran 1 stem. Zoodat benoemd is de heer J. Tensen. De overige leden worden benoemd tot plaatsvervangers. 18°. Wordt gelezen een adres van D. Felix, waarbij hij ver- zoekt dat G. Houtwipper ontslagen moge worden van de betaling van Hoofdelijken omslag ad f 2,25. De voorzitter stelt voor op dit verzoek afwijzend te beschik ken, als zijnde te laat ingediend. Daartoe wordt besloten. 19°. Gelezen een verzoek van R, Schekkerman om afschrijving op zijnen aanslag in den Hoofdelijken omslag, dienst 1875, wegens vertrek uit de gemeente. Overwegende dat adressant den 7 Mei 1875 deze gemeente heeft verlaten, Wordt besloten, de gevraagde afschrijving te verleenen en wel voor zes twaalfde gedeelten, ter somme van 3.35'/a. 20°. De Voorzitter deelt mede dat ingekomen is een adres van M. van Daalenwaarbij hij verzoekt om uitstel voor de oplevering van het door hem aangenomen werk van in order brengen en begrinden van een weg. Dit adres wordt als ongezegeld ter zijde gelegd. 21°. Een ingekomen adres van A. Langhout, hulp-onderwijzer aan de school n°. 7, om verhooging van jaarwedde, zal wor den gesteld in handen der plaatselijke scboolcommissie om advies. 22°. Wordt aan de goedkeuring der vergadering onderwor pen het navolgende ontwerp-besluit De Raad der gemeente Haarlemmermeer Gelet op art. 215 der gemeentewet; Heeft beslotenop de begrooting van uitgaven voor de dienst van 1875 te doen de navolgende af en overschry- vingen Afschrijving: Volgnr. 113, Onvoorziene Uitgaven,/ 342.64. OverschrijvingUitkeering aan het Rijk, van het aandeel in de kwade posten wegens de directe belastingen f 342,64. Gedaan te Haarlemmermeer ter openbare Raadsvergadering van 21 October 1875. De heer Bultman, voorzitter der Financiele Commissie, zegt dat bij gemelde Commissie tegen deze voordragt geen bedenkingen bestaan Waarna gemeld besluit zonder hoofdelijke stemming wordt vastgesteld. 23°. Wordt gelezen een adres van P. Pranger, Ambtenaar ter Secretarie verzoekende dat hem over 1875 weder eene gratificatie moge worde verleend. Op voorstel van den heer Bultman wordt, na korte dis cussie, besloten over 1875 eene gratificatie te geven van 50. De vergadering is daarop gesloten.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1876 | | pagina 1