Vrijdag, 11 Februarij JX°. 6. VAN A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDEE-BELANGEN GEWIJD. Zeventiende Jaargang. Haarlemmermeer-Polder. Ilaar 1 era m er meer Gemeenteraad van Haarlemmermeer. Prijs van het Abonnement in het Jaar6. Predikbeurten te Abbenea en Kage. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven: Zitting van Donderdag 30 December 1875. Prijs der -A_dvertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12/2 Cent, HAARLEMMERMEER Prijs van een enkel Nommek 15 Cent. Agenda voor de Vergadering van Hoofdingelanden van den Haarlemmermeerpolder, te houden op Woensdag 16 Februarij 1876 des morgens ten 10 ure in het locaal van Staats, te Haarlem. 1°. Mededeelingen. 2°. Vaststelling van het Kohier van Omslag over 1876. 3°. Adres van Mr. J. P. A. Teding van Berkhout, om eervol ontslag uit zijne betrekking als Pen- ningmeester, met 1 Jmiij a. s. 4°. Verzoek van Akersloot om verlenging van de onderhandsche huur van Vischwater. 5°. Missive van Bijnland, in zake den afkoop van schuld- pligtigheid. 6°. Instructie voor den Penningmeester. 7°. Goedkeuring van een staat tot te doene betalingen van restitutie aan pachters van grasgewas en dijksgronden over 1875 van ingenomen grond. 8°. Goedkeuring der voor- waarden van verkoop van Dijksgrond. 9°. Missive van den heer A. L. Dijserinck. 10°. Benoeming van een Heemraad, ingevolge de periodieke aftreding van den heer C. E. Heynsius. Zondag, 13 Februarij 1876. Te Abbenes, des voormiddags (geen godsdienstoefening). Kage, namiddags ten 2 ure. van 2 Februarij tot 8 Februarij j876. C-EBORENElisabeth, dochter van H. LRfthart en'C. Arisz. Maar- ten, zoon van J. Vooijs en K. Bos. Neeltje, dochter van J. W. Ceelen en M. Lieuwes. Eliza, zoon van J. de Vries en A. Lewis. Alida, Catharina Jacoba, dochter van L. v. d. Vlugt en C. H. van Andel. Maria, dochter van C. Clemens en P. Schakenbos. Rens, zoon van A. Stoel en T. Dekker Henriette 1'rederikedochter van A. Hissink en H. 0. Geerligs. Anna, dochter van A. Vis en L. Kaptein. Willemina, dochter van J. Keizer en G. Elsgeest. Wilhelmina Tibechin dochter van J. Bosma en P. Scheurwatcr. Fokeltje, dochter van D. Brouwer en T. Grootewal. LEVENLOOS GEBOREN1 kind van A. Blom en J. F. Bok. OVERLEDENTeunis, oud 1 jaar, zoon van H. Buis en A. van Zome- ren. Susanna van Maastricht, oud 58jaren, wednvve vanPeter de Graaf. Cornelia, ond 4 jaren, dochter van H. Selderbeek en A. Dekker. Geertruidaoud 22 maandendochter van C. Dijt en M. Straathof Jacob, oud 3 jaren, zoon van J. Meuldijk en M. Kort. Johannes, ond 19 jaren, zoon van J. Hinfelaar en J. M. M. Nederkoorn. ONDERTROUWDP, Dunweg (wednr.) met J. van Groningen. GEHUWD: J. Schuitemaker met D. Barten. P. de Waart met J. Splinter. Het getal ingesehreven personen voor de Nationale Militie ligting 1877 bedraagt 109. Voorziiter de Heer J. WLantzendorffer. Tegenwoordig 14 leden zijnde de heeren Klapwijk, van Biessen, Verkuijl, Ban, Bultmande Breukde Jong, Kui- per, Dorbeckvan Vuuren, Timmermana, Knaap, Tensen en 't Hooft; alsmede de Secretaris. Afwezig; de beer Buis. De Secretaris leest de notulen van deu 21 October 1875 welke wordeu goedgekeurd. 1°. Aan de vergadering vvordt medegedeeld de Provinciale bladen van 1874, n°. 79 en 82 tot 112; brief van Gedeputeerde Staten, dd. 3 November 11., n°. 47geleidende het goedgekeurde Suppletoir Kohier van den Hoofdelijken Omslag, dienst 1875; c. brief van als voren, dd. 10 November 1875, n°. 10, ten geleide van de goedgekeurde raadsbesluiten tot nadere rege- ling der jaarwedden van de hoofd-onderwijzers aan de seholen n 9 en 1 0 en van de hulp-onderwijzeres aan de school n° 5; d. resolutie van als voren houdemle goedkeuring van de GemeeDte-rekeningdienst 1874; e. brief van als vorenten geleide der goedgekeurde be- grooting voor 1876; procesverbaal der op den 14 December 1875 gedane opneming van de boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger g. brief van den hoofd-onderwijzer Zwetselaar, waarbij hij dank betuigt voor de verhooging zijner jaarwedde; h. brief van L. Kieviet, aannemende de benoeming tot hulp-onderwijzer aan de school n°. 1 om den 15 December in functie te treden; i. brief van J. Pelger, waarbij hij bedankt voor de benoe ming tot hulp-onderwijzer aan de school n°. 1, welke be noeming hij niet kan aannemenom reden hij eene andere dergelijke benoeming heeft aangenomen. ALLE TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE, te adresseren aan VAN BONGA C°.te Amsterdam. Uiterl{jk Woensdag.) A1 hetwelk voor kennisgeving, wordt aangenomen. 2°. Gelezen de adressen van A. LugtigheidC. Out, N. Melman, L. Bus, J. NieuwkoopJ. Straathof, A Bax, A. Kleer en A. Muldersboudend-e verzoek om nfschrijving op hunnen aanslag in den Hoofdelijken Omslag dezer gemeente, dienst 1875 hedragende 8,5017,/ 10,25,/ 2,25, 5,75, 8,60 11,25, 4,50 en 18. Overwegende dat de eerste Scht adressanten de gemeente hebben verlaten den 7 Mei11 Mei, 18 Mei6 Julij12 Mei, 3 Mei, 1 Mei en 15 April, doch dat de adressant Mulders deze gemeente niet heeft verlatenen er geen rede- nen zijn, om op zijn verzoek gunstig te beschikkeuwordt besloten de gevraagde afschrijvingen te verleenen, en wel aan A. Lugtigheid voor 7/12 gedeelte ter somme van 4,96, C. Out voor 7/12 gedeelte ter somme van 9,21, N. Mel man voor 7/12 gedeelte ter somme van/5,98, L. Bus voor 5/12 gedeelte ter somme van 0,94, J. Nieuwkoop voor 7/12 gedeelte ter somme van 3,35, J. Straathof voor 7/12 gedeelte ter somme van 4,96, A. Bax voor 8/12 gedeelte ter somme van 7,53, en A. Kleer voor 8/12 gedeelte ter somme van 3. Voorts op de aanvrage om afschrijving van A. Mulders afwijzend te beschikken. 3°. Wordt gelezen een adres van den heer A. C. van Dorstengeneesheer te Nieuw-Vennepwaarbij een voorstel wordt gedaan tot ruiling van grurud. Wordt, op voorstel van den Voorzitter, besloten dit adres te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders, tot onderzoek en advies. A 4°. Is aan de orde de apostille van den heer Voorzitter van Gedeputeerde Staten dezer Provincie, 11 November 1875, 3 afd. n° 38/9989, waarbij om berigt en raad in handen van den raad werd gesteld een adres van M. Verbage, Ont- vanger dezer gemeente, houdende verzoek dat zijne jaarwedde moge worden verhoogd. Bij de hieromtrent gevolgde beraadslaging zeggen de heeren van Biessen en de Voorzitter dat zij de jaarwedde van den Gemeente-Ontvanger, nu laatstelijk door den Baad voorgesteld op 650, te laag achten met het oog op de borgtogt die hij heeft moeten stellen, eD op het budget der gemeente, dat nu ongeveer 50,000 bedraagt. Gemelde sprekers merken ook nog aan, dat nu ook de bulp- onderwijzers 600 tractement hebben; dan mag, meenen zij, de Gemeente-Ontvanger wel 700 genieten. De heer Bultman aeht de jaarwedde hoog genoeg, en aeht de Ontvanger het tractement te laag, waarom vraagt hij dan niet eene andere plaats; de gemeente kan niet alles betalen wat de Ootvanger vvil uitgeven. De heer Verkuijl vindt het nog al stout van den adressant, om zicb aan Gedeputeerde Staten te wendenin weerwil dat de Baad de jaarwedde pas heeft verhoogd. De heer Kuiper zegt, dat de Financien der gemeente niet zoo ruim zijn oin bet tractement weder te verhoogen, te meer daar er overvloed van sollicitanten zich hebben aangemeld; bovendien is het tractement nu al 50 hooger dan waarop hij benoemd werd. De heer Tensen zegt, dat, als de Gemeente-Ontvanger be- daokt, er dadelijk wel weder een ander zal te krijgen zijn, en spreker vindt het niet goed van den Ontvanger om zich, na de verhooging van het tractement door den Baad, nog tot Gedeputeerde Stateu te weudeD. De Voorzitter doet het voorstel om te adviseren tot ver hooging van het tractement van den Gemeente-Ontvanger met 50. Dit voorstel wordt bij stemming verworpen met 13 stem- men tegen een. Tegen stemden de heeren: Timmermans, Knaap, Tensen, 't Hooft, Klapwijk, Verkuijl, Bax, Bult man, de Breuk, de Jong, Kuiper, Dorbeek en van Vuuren. Voor stemde de heer van Biessen). Mitsdien zal worden geadviseerd om de jaarwedde te be- palen op 650, gelijk werd voorgesteld bij het raadsbesluit van 21 October 1875. 5°. Wordt gelezen een adres van P. Boekelhoofd-onder wijzer te Abbenes, daarbij, uit naam van al de bewoners van Abbenes, verzoekende, dat aan beide einden van de brug te Abbenes lantaarns worden geplaatst., De heer Bultman vraagt of dat adres gezegeld is. De Voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Bultman stelt voor het adres als ongezegeld ter zijde te leggen. Daartoe wordt besloten. De heer Bultman stelt alsnu voor om te Abbenesaan beide einden der brug, lantaarns te plaatsen. Abbenes iszegt spre ker, even als de andere dorpen, eene bebouwde plaats, een Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. T central punt, ook buiten de gemeente is de naam Abbenes bekend. De heer Kuiper denkt dat men ook op de andere punten in de gemeente om lantaarns zal gaan vragenen dan is het billijk om ook aan die aanvragen te voldoenwanneer te Abbenes lantaarns worden geplaatst. De heer Verkuijl merkt aan, dat iu de andere gedeelten der gemeente breedere bruggen zijn; de behoefte schijnt dus daar minder groot dan te Abbenes, waar de brug 9mal is. De beer Bultman ziet niet indat men door te Abbenes lantaarns te plaatsenverpligt zou zijn zulks ook op andere punten te doenin elk geval zou iedere aanvraag op zich zelve moeten beoordeeld worden er wordt dus niets gepreju- dicieerd. De heeren van Biessen en Verkuijl stemmen met den heer Bultman in. De heer 't Hooft meent dat men meer het oog moet hebben op de hoegrootheid der bevolking, en dat de door den heer Bultman aaDgevoerde motieven minder geldend zijn, De Voorzitter brengt in stemming het voorstel van den heer Bultman, tot het plaatsen van lantaarns te Abbeneswelk voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomenterwijl de aanschafflng der lantaarns aan Burgemeester en Wethouders wordt opgedragen. 6°. Is aan de orde de benoeming van twee leden der Com- missie van toezigt op de Teekenscholenin plaats van de aftredende heeren A. van Biessen en D. Eggink en waartoe door Burgemeester en Wethouders zijn aanbevolen de heeren 1®. A. van Biessen en J. L. van der Moer, 2°. D. Eggink eniS. Via. Overgaande tot de stemming, worden de heeren van Biessen en Eggink, elk met 13 stemmen, op niemv daartoe benoemd. 7°. Komt aan de orde de benoeming van leden der Plaat- selijke Schoolcommissiein plaats van de aftredende heeren L. Houtkooper (die niet weder in aanmerking wenscht te kon;en) en F. L. Faas, alsmede in plaats van den heer J. W. Lant zendorffer die zijn ontslag heeft genomen. Door de Plaatselijke Schoolcommissie zijn als zoodanig aan bevolen 1°. de heeren P. de Breuk en P. J. Broekhoff; 2°. F. L. Faas en G. C. Apfeld; 3°. A. M. Vorstman en A. Suidgeest. Alvorens tot de stemming over te gaan, vraagt de heer Bultman aanteekening in de notulen dat hij den heer de Breuk niet zal stemmenomdat die heer lid van den Baad is, en spreker aeht het verkeerd dat de Baadsleden ook zijn leden der Schoolcommissie; spreker wenscht nog te zeggen dat hij alle achting heeft voor den heer de Breuk, maar hij kan dien heer zijn stem niet gevenomdat het niet goed is, dat leden van den Baad moeten oordeelen over zakendoor hen als lid der Schoolcommissie reeds behandeld. De heer Knaap stemt met den heer Bultman in, doch de heer van Riessenalsmede de heer Dorbeckspreken het gevoelen van den heer Bultman tegenen wijzen er opdat in gemeenten van beneden 3000 zielen zelfs Burgemeester en Wethouders de Schoolcommissie uitmaken. Nadat nog aan den Burgemeester was verzocht om terug te komen van zijn besluit tot het nemen van ontslag als lid der Schoolcommissie, doch door dien heer was verklaard dat hij bij zjjn genomen besluit blijft, gaat men over tot de stemming. Achtereenvolgens worden nu daartoe benoemd de heeren: De Breuk met 7F. L. Faas met 9 en A. M. Vorstman eveneens met 9 stemmen. 8°. Komen in behandeling de navolgende voordragten a. De Baad der Gemeente Haarlemmermeer Heeft besloten: op de begrooting van uitgaven, voor de dienst van 1875, te doen de navolgende af-en overschijvingen. Afschrijving. Hoofdst. 7, art. 1, volgnr. 91, belooningen van doctoren, vroedvrouwen enz,525. OverschrijvingHoofdst. 7, art. 2, volgnr. 92, geneesmid- delen voor behoeftigen525. Toelichting. De betrekking van gemeente-geneesheer in wijk 5 is van 1 Januarij tot 15 November 1875 vacant geweest; de zieken zijn gedurende dien tijd behandeld door andere na- bijwonende geneesheeren. Er kan dus van den post voor belooning van geneesheeren worden afgeschreven als niet uitgegeven ongeveer 526 en die som overgeschreven op de volgende post, volgnr. 92 tot betaling der rekeningen van de geneesheeren die de zieken behandeld hebben. En zal dit besluit aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland worden onderworpen. Gedaan te Haarlemmermeer ter openbare Baadsvergadering van 30 December 1875.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1876 | | pagina 1