Advertentien. GRONDEN VEE-VEILING. Openbare Verhuring, 82 - KANAAL-MAATSCHAPPIJ. Zesde Veiling 500 Hectaren BESTE KLEIGRONDEN, PUIK BOUWLAIVD, (Kleigrond), Verkooping onder Heemstede, IJITDRAAIJEN Oemen^de ISerigtcn. REGTSZAKEN. Amsterdamsche Kanaal-Maatschappij Imjczonbctu AMSTERDAMSCHE UROOdtlEMAAKTE in het Y. Op Woensdag 31 Mei 1 8 76, zullen door de Amsterdainscke Kanaal-Maatschappij Aanwijzing' van de Gronden zal door den Opzigter J. HEEREMANS gedaan worden des Dingsdags 16, 23 en 30 Mei van Sloterdijk uit,.en des Vrijdags den 19 en 26 Mei van het Stoomtuig uit, telkens te 11 uren, terwijl ten gerieve van Gegadigden een Stoombootje ten 10% ure precies zal afvaren van den Westerdoksdijk naar het Stoomtuig. op Woensdag den 14 Junij 1876, des voormiddags ten 10 urein bet Hotel „De Prins," te Velsen, ten overstaan van den aldaar gevestigden Notaris W. BOERLAGE, van op de Hofstede Groenendaal Donderdag 1 Junij 1876, van OUDE KOPPEN St. Anthoniestraat. V* -Areild. geen geval later dan 10 Junij e. k., met franco brieven en overlegging der noodige bescheidenaan te melden bij den inspecteur van het middelbaar onderwijs, dr. M. Salverda, te 3 "age- Staats-Courant Volgens een berigt van den Nederlandscben Gonsulgeneraal te Weenen dd. 29 April, betreffende den stand der veldge- wassen, badden zoowel de wintergranen als de klaver den gestrengen en langdurigen winter over het algemeen goed doorgestaan, en gaven zij grond tot de schoonste verwachtin- gen. Alleen in laag gelegen streken, waar het water te laat (tot op de helft van Maart) was blijven staan, ging het uit- gezaaide te loor, terwijl ook de late vorst in de derde week van Maart in enkele streken nadeel deed. De weilanden staan uitmuntend. De vruchtboomen bebben insgelijks den winter zonder schade doorgestaan en vertoonen veel vruchtknoppen. Gedurende de eerste drie maanden dezes jaars zijn in de paardenslagterijen te Parijs 2370 paarden, ezels en muil- ezels geslagt, die een netto bedrag van 429,300 kilogram vleesch hebben opgeleverd. Beide cijfers overtreffen die van het eerste kwartaal des vorigen jaars. Een verslag van den inspecteur van voedingsmiddelen te Oalford levert nieuwe bewyzen van de welbekende braafheid van melkboeren. Van 100 proefjes melk, bij verscbillende melkverkoopers gehaald, werden er 63 vervalscht bevonden, sommige met 28 pet. water. Men berekent dat, zoo de melk gemiddeld slechts met 20 pet. water wordt verdund, de be- volking van Salford door hare melkverkoopers jaarlijks tot een bedrag van 420,000 bestolen wordt. Niet alleen dat kinderen en zwakken water ontvangen in stede van voed- sel, doch dit water, dat de regtschapen melkboer nit sloot of put ophaalt, is maar al te vnak eene vloeistof die nergens anders op hare plaats zou zijn dan in het riool. In Bngeland straft de wet raelkvervalschers doch blnk- baar nog niet streng genoeg. Op de aanplakbiljetten en affiehes van den Koninklijken schouwburg te Munchen, van 11 dezer, staat eene bekendmaking van den intendant, inhoudende: dat de booge dameshoeden, die thans in de mode zijn een groot aantal toeschouwers het gezigt op het tooneel benemen en dat der- haive wegens de herhaalde daarover ingekomen klagten, aan de dames wordt verzocht, gedurende de voorstelling hare hoeden af te nemen. Een Iaraelitisch heursman zat nog al diep in de Egyptische fondsen. Kort voor Pasehen - de uittogt van Egypte - gelukte het hem echter, zich betrekkelijk nog al goed nit dat verdachte fonds te redden, waarom hij, zich totvieren van het Paaschfeest onder zijne familie neerzettend blijmoedig uitnep: Nog nooit, vrouwlief, heb ik den „uittogt uit Eaypte" met zooveel pleizier gevierd als dezen keer. I. "7iJe ^Veenen 13 eeue nienwe onderneming op het touw gezet. Een nandelaar m naaimachinea heeft namelijk een aantal kamers elegant inge- rigt. in elk dezer vmdt men eene naaimachine, die door een stoommachi- netje wordt bewogen, en verder al hetgeen wat noodig is om te knippen etc kamers kan men per uur, per dag of per week hnren. Deze onder- nemmg schynfc veel bijval te vinden. De justitie te Maastricht heeft eene belangrijke vondst* gedaan. In de womng van zekeren B. te Simpelveld, heeft zij van onder den vloer 16 000 gulden aan Pruissische en Nederlandsche bankbilletten te voorschijn gebragt. Deze alien waren echter valsch. De vervaardiger, die reeds drie maanden preventief gevangen zit, zal zich daarover voor het geregtshof te 's Bosch te verantwoorden hebben. Bij een volksfeest in een der Noordelijke provincien, trachtte een dra- gonder te vergeefs eenige dames terug te dringen. Hij steeg daarop van zijn paard en zoende de mooiste dat het klapte. //Die niet hooren wil, moet voelen," riep de dragonder en stapte weer op. (Historisch). Een Russisehe graaf, die dezen winter de Parijsche wereld verbaasd heeft door zijne weclde, heeft zich te Monaco, na er 800,000 fr. in twee dagen verspeeld te hebben, doodgeschoten. - Te Vincennes heeft een werkman zijn vijfjarig dochtertje vermoord en zich zelven onder een trein geworpen, die hem verbrijzeld heeft. Zijne vrouw is niet te vinden. Men vreest dat ook zij vermoord is. Als een treurig bewijs van den toestand van handel en verkeer te Berlijn wordt gemeld, dat er tegenwoordig zooveel wissels op den verval- dag onbetaald blijven en er dientengevolge zooveel protesten moeten worden opgemaakt, dat de uotarissen dikwijls vele opdragten tot het passeeren van protest-acten moeten afwijzen, op grond dat zij onmogelijk in tijds de stuk- ken gereed kunnen hebben. Daar dit laatste zich ook herhaaldehjk heeft voorgedaan bij de ambtenaren, van wege het Stadtgericht met deopneming van wissel-protesten belast, is dit personeel versterkt. Een curiosumDe Prokureur-Generaal bij het Hof van Justitie te Paramaribo heeft Donderdag 29 Maart jl. gerekwireerd dat twee be- schuldigden zouden worden schuldig verklaard aan 1°. moord en 2°. het op gronden uitoefenen van de geneeskundige praktijk zonder daartoe bevoegd te zijn, en dat zij te dier zake veroordeeld zouden worden1°. tot de straffe des doods; 2°. elk in eene boete van f 100, met bepaling dat zij, bij wanbetaling er van binnen twee maanden, na daartoe te zijn aangemaand, zal worden vervangen door gevangenisstraf voor den tijd van veertien dagen, en solidair in de kosten van het regtsgeding ten behoeve van den Staat, des noods te verhalen bij lijfsdwang. En dat alles na den dood der beschaldigden Eenige dagen geleden kwam een jong en armoedig gekleed meisje in een kapperswinkel te Weenen en zeide, dat zij haar haar wenschte te ver- koopen. De kapper onderzocht haar langen, dikken, kastanjebruinen haar- tooi en begon te bieden. Hij kon er acht gulden voor geven, maar meer niet. Er was dit jaar overvloed van haar, zeide hij, de prijs was gedaald er was minder vraag, en meer van die gezegden. In de oogen van het meisje welden tranen op en zij aarzelde een oogenblik, terwijl zij haar weel- derige lokken om haar vingers wond Eindelijk wierp zij zich opeenstoel en riep//Snijd het maar spoedig af." De kapper, verheugd over den voordeeligen koop, stond op het punt van zijn schaar in het haar te zetten, toen een heer binnenkwam, en met een blik ziende wat er gaande was, de kapper beval, dat hij zou ophouden, waarna hij zich tot het meisje keerde, zeggende //Kindlief, waarom wilt gij uw haar laten afsnijden? //Moeder is reeds bijna vijf maanden ziek, mijnheer was het antwoord ik kan niet genoeg werken voor alien; alfes in huis is reeds verkocht of verpand en er is. geen cent in huis. Nu wil mijnheer-hier mij acht gulden geven voor mijn haar, is dat niet wat weinig? //Veel te weinig, -zeide de onbekende heer ik zal uw haar koopen en geef er u hondetd gulden voor." Hij gaf het arme meisje een bankbiljet, dat terstond haar tranen deed droogen, en nam den kapper de schaar uit de hand. Vervolgens stak hij zijn hand in het haar, zocht er het langste uit, knipte het alleen af, wik- kelde het om zijn vinger, deed het in een papiertje, legde dit in zijn portefeuille en vroeg eindelijk het meisje waar zij woonde, zeggende: //Ik zal over een week of zes eens komen zien, of het noodig is, dat gij nog meer haren verkoopt. Ga nu naar uwe zieke moeder." De kapper stond bij die woorden verbluft te kijken en toen hij iets wilde zeggen, hernam de heer, naar de deur gaande om te vertrekken //Zwijg! Ik laat mij nooit weer kappen door iemand, die speculeert op de armoede en zal ook mijne vrienden tegen u waarschuwen." Dezer dagen is een verschil tusschen de gemeente Losser en den hulp-onderwijzer Ten Dam, thans te Delden gevestigd, ten einde gebragt. Aan genoemden hulp-onderwijzer, die 24 Julij 1873 zijn ontslag uit zijn betrekking te Losser had gevraagd tegen primo September daaraanvolgende, werd het bedrag van 66.66 zijner wedde geweigerd, wijl hij niet voldeed aan een instructie, die bepaalde dat hij drie maanden van te voren zijn ontslag moest indienen. Dit voorschrift was in het leven geroepen zes dagen na het benoemen van den hulp-onderwijzer en bij was er onbekend mee. Mr. van Sonsbeek te Zwolle nam de zaak in handen, Mr. Engels, de advokaat der ge meente, wierp de exceptie op, dat de kantonregter niet bevoegd was de zaak uit'te maken, wijl het de geheele jaarwedde gold, 400. De kantonregter te Oldenzaal verklaarde zich echter bevoegd en gelastte partijen voort te procederen; de regtbank te Almelo vernietigde dat vonnis, maar de Hooge Raad be- krachtigde het. De gemeente, die reeds 1600 voor de ge- voerde procedure te betalen had, besloot de zaak hierbij°te laten en betaalde dezer dagen den hulp-onderwijzer de/66.66 uit. Aangaande de werken der Amsterdamsche Kanaaltnaatschappij wordt ons het volgende medegedeeld Het werk werd in Maart voortgezet met 965 tot 1425 arbeiders 30 tot 32 paarden, 3 lokomotieven, 100 wagens, 18 tot 20 stoom- baggervaartnigen, 100 tot 140 grondschouwen en 10 sleepstoombooten. Bovendien bij nacht 2 tot 4 stoombaggervaartuigen met 17 tot 35 werklieden. Noordzeehoofden. In bet geheel zijn gemaakt 80,228 beton- blokken (296 in Maart), bevattende 285,051 kub. meter (1611 in Maart). Het Noorderhoofd was op het einde van Maart als volgt door- getrokken Grondlaag van bazalt tot 1500 meter buiten het duin. Idem gevlakt 1429 meter (5 in Maart). Grondlaag van blokken tot 1428.6 meter, tweede laag tot 1428, derde laag tot 1427.4, vierde laag tot 1426.8, vijfde laag tot 1426.2 meter; eerste bovenlaag tot 1425.6 en tweede boven- of deklaag tot 1425 meter. De lagen betonblokken vorderden in Maart ieder 5 meter. In den golfbreker tegen het Noorderhoofd zijn gestort 21 652 kub. meter betonblokken (1843 in Maart). Het Zuiderhoofd is sedert bet einde van 1875 tot op 1528 meter lengte voltooid, uitgezonderd bet werk, booger dan 2.50 meter boven A P. In den golfbreker tegen bet Zuiderhoofd zijn gestort 44 827 kub. meter betonblokken (5066 in Maart) en 3264 kub. meter bazalt (72 in Maart). In het geheel zijn aar. de hoofden en golf brekers verwerkt 250 605 kub. meter betonblokken (7040 in Maart). Noordzeehaven. Het baggerwerk in zee werd voortgezet. Hoofdkanaal. JDe ontgraving tusschen de Noordzee en bet Wijkermeer bedraagt in het geheel 4,433,950 kub. meter (34,790 in Maart). In het Wijkermeer zijn gebaggerd 1,064,220 kub. meter, in Buiten- hnizen 221,760 kub. meter (1630 in Maart), in bet westeliik Y 2,317,860 kub. meter. J De kanaaldijken in bet Wijkermeer en bet westelijk Y waren in aanleg over 29,497 meter lengte, tot A.P. opgetrokken over 26,254 meter lengte (956 in Maart), tot 0.60 meter boven A.P. over 20,842 meter lengte (3400 in Maart) en voltooid over 18,042 meter lengte (2150 in Maart). Zijkanaal C Spaarndam beoosten Buitenhuizen). Kanaaldijken voltooid over 5459 meterlengte (960 in Maart). Zijkanaal D NauernaGebaggerd 78,160 kub. meter (4140 in Maart). Kanaaldijken opgetrokken tot 0.60 meter boven A.P. over 1290 meter lengte (590 in Maart); idem voltooid over 1190 meter lenete C590 in Maart). Zijkanaal F (Halfweg). Kanaaldijken opgetrokken tot 0.60 meter boven A.P. over 9378 meter lengteidem voltooid over 7313 meter lengte (848 in Maart). Droogmakerij III Westelijk Y bezuiden het hoofdkanaal en be oosten het zijkanaal naar Ealfweg). De kanaaldijken om dezen polder, lang 13,729 meter, zijn in aanleg over de voile lengte; boven water over 12,369 meter lengte (350 in Maart); 0.60 meter boven A.P. over 8974 meter lengte en voltooid over 6209 meter lengte (148 in Maart. Gemaakt10,840 meter lengte togt (511 in Maart), 45,616 meter lengte bermsloot (616 in Maart), 60,000 meter lengte'ka- velsloot (7000 in Maart), 61,075 meter lengte heinsloot (7375 in Maart) en 5000 meter lengte polderweg. Het water in het westelijk deel was op bet einde van Maart af- gemalen tot 2.55 meter beneden A.P. De permanente stoomwatermolen voor het westelijk deel is da- gelijks in werking. Droogmakerij VIII Westelijk Y benoorden het hoofdkanaal en beoosten de Voorzaan). De kanaaldijken om dezen polder, lang 7150 meter, zijn in aanleg over 4710 meter lengte, boven water over 2427 meter lengte (606 in Maart), 0.60 meter boven A.P. over 230 meter lengte (100 in Maart) en voltooid over 130 meter lengte. Oranjesluizen. In Maart werden gescbut: 1 bark, 3 brikken, 12 schoeners, 7 kofscbepen, 3584 raderstoombooten, 257 schroef- stoombooten, 152 tjalken of pramen, 752 visschersvaartuigen, 465 andere vaartuigen, tezamen5233. Vorige maanden 2140. Totaal 7373 schepenhoutvlotten als schepen in rekening gebragt. Jaar 1875 68,935 jaar 1874 80,823jaar 1873 86,753; jaar 1872, na de opening der sluizen op 18 Maart, 70,395 schepen. Totaal generaal 314,279 sebepen; houtvlotten inbegrepen. Noordzeesluizen. In Maart werden geschut in het belang van het werk naar zee, 1 schoener en 1 loodsbootuit zee, 1 loodsboot. Haarlemmermeer24 Mei 1876. De Redactie van het JVeekblad voor de HaarlemmermeerAmsterdam. Mijnheer de Redacteur! Ik gevoel mij ten zeerste verpiigt de solid e handelwijze en de vlugheid van vergoeding der Maatscbappij La Garantie Generale Agricole Verzekering-Maatscliappij tegen sterfte van Feevertegenwoordigd voor Nederland door den Heer J. Ph. G. Leep, te Amsterdamalgemeen bekend te maken en al den Houders van Vee die Maatschappij wel te recom- manderen op grond dat na eenige dagen verzekerd te zijn mij het ongeluk is overkomen dat s' nachts een paard is ver- dronken, betwelk tot mijn volkomen geooegen is vergoed. Met de plaatsing dezer regelen zult UEd. zeer verpligten UEd. Dw. Dienaar, J. de Vries, te Hoofddorp. VAN ten overstaan van den Notaris J. J. CLAASEN Hz., te Am sterdam, in de Groote Zaal van het „Park" in de Plantage (ingang Doklaan bij de Heerengracht) te Amsterdamte be- ginuen des voormiddags te 10 uren precies, in het open- baar ten verkoop worden aangeboden geheel verkaveld en uitmakende een gedeelte van Droogma kerij III, beoosten en bezuiden het voormalig Eiland den Rom, begrensd door het Hoofdkanaal, den Staatsspoorweg Zaandam-Amsterdamden Spaarndammerdijk nabij Sloterdijk en het overig gedeelte van dezelfde Droogmakerij. De volledige Veiiillgsvoorwaarden, zoomede een Extract Uit de Veil-Coilditien, met aanwijzing der PerceelenCom- binatien, enz. zullen den 15 Mei e. k.elk tegen betaling van 25 Cents, verkrijgbaar zijn aan-de Kantoren van de Am sterdamsche Kanaal-Maatschappij, op de Keizersgracht bij de Reguliersgracht, en bij bovengenoemden Notaris, op de Kei zersgracht'bij de Spiegelstraat, 622. De tusschenkomst van Makelaars wordt niet vereischt lot het koopen. Aan Heeren Notarissen, Makelaars en Commissionairs, die als Lasthebbers koopen, wordt door de Verkooperes ten honderd van den Prijs der door hen gekochte Perceelen uit- gekeerd. Hot Riippoi'tuit te brengen door den Hoogleeraar J. M. VAN BEMMELENbetreffende het scheikundig onderzoek van de Gronden met daarbij behoorende Profillen van de Bo- ringen, zal, tegen betaling van 1.verkrijgbaar zijn ten Kantore der Maatschappij, op den 15 Mei e. k. De Directie AmsterdamJITTAPresident. 20 April 1876. P. H. BRUYN, Secretaris. uitmakende Kavels 10 en 11 van den BloortlSpaarntlam- merpolderGemeente Velsente zamen groot 16 Hectaren 94 Aren, 90 Centiaren. Ill 4 Perceelenbij aangeplakte Billetten omschreveD eerst ieder afzonderlijk en daarna gecombineerd in Verhuring brengen. De Verhuring zal geschieden voor den tijd van 6 jareil iogaande op den 15 Augustus 1876 en zullende eindigen op 1 September 1882. Nadere Informatien zijn te bekomen ten Kantore van ge noemden Notaris BOERLAGE. ten overstaan van den te Heemstede gevestigden Notaris E. H. DoLLEMANvan 1 rare KOE, 1 llrie-jarig'en STIER (zwarten Lakenvelder, zeldzaam voorkomende), 4 SCHOTTEiV, en 2 twee-jarige VAARZEN, I KALF, 21 LAMSCIIAPEN1 zeer fiju gekruisden RAM en 12 LAMMEREN. Onder het RUNDVEE zijn verscbillende Fraaije Laken- veloers, terwijl de Verkooping des namiddag's half tMM", dus niet ten MO livegelijk vroeger is aangekondigdzal iiaiivatlgeil. Betaaldag 1 November 1876, onder soliede Borgtocht ten genoege van den Notaris. wordt zeer billijk en spoedig gedaan door Mlaarleni

Weekblad van Haarlemmermeer | 1876 | | pagina 2