ft mm Bill 1876. Vrijdag, 11 Augustus. RK 32. VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Zeventiende Jaargang. Iflaa rI em mer meer. Gemeenteraad van Haarlem mer meer. IPrijs van het Abonnement: in het Jaar6.- Prijs der Advertentien van 16 rege(| 75 Cent, elke regel meer 12'/a Cent. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven van 2 tot 8 Augustus 1876. Zitting van Dingsdag 27 Junij 1876. MSSSSS HAARLEMMERMEER Prijs van een enkel Nommer 15 Gent. ALLE TOEZENDINGEN, REDAKTIG EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseren aan VAX BOXGA C°.te Amsterdam. tJiterl( jk I' ocwK/rt//, Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. GEBORENPetrus Jacobus, zoon van B. Meegdesen A. P. Doolaege. Johannes, zoon van J. Beugelsdijk en S. M. Wesseling. Sophia Catharina, dochter van P. B. F. Prins en E. Walbrink. Harmen, zoon van T. van Es en A. Okken. Anna Maria, dochter van C. Rijkelijkhuizen 6n A. van Wierinuen. Jasper Jakobus, zoon van A. van Diemen en E. van der Laan. Adrianus Corneliszoon van H. den Blanken en E. M. Bosdam. Cornelis, zoon van W. Roodenburg en H. Lelievel Theo doras Adrianus, zoon van H. van der Meer en A. Piepenbrink. Maartje dochter van K. Slootweg en M. van der Yoet. Filippus Willem, zoon van K. J. den Dekker en E. Nibbering. Jan, zoon van 1). Beets en T. Boon. Maria, dochter van M. M. Otten en B. van Berkel. Wilhelminus Johannes, zoon van W. P. van der Hoogen en L. van Doom. Cornelis, zoon van L. Elst en B. van Diemen. OVERLEDEN: Johannes van der Stelt, oud 62 jaren, gehuwd met Clazina van Stein. Cornelis, oud 2 weken, zoon van A. Kramer en L. E. de Smit. Teunis, oud 5 dagen zoon van J. Smit (ongehuwd.) Francina Faas, oud 28 jaren, ongehuwd. Elizabeth, oud 16 maanden, dochter van JRiemsdijk en D. van der Linde. Aart Janoud 5 maanden zoon van T. de Jough en N. van Leeuwen. Johannes, oud 1 dag, zoon van J. Beugelsdijk en S. M. Wisseling. Fransoud 7 maanden, zoon van C. J. van Schaik en M. de Smit. Maria, oud 6 maanden, dochter van J. Smits en C. Cardol. Jacob Beugelsdijk, oud 33 jaren, gehuwd met Johauna Bakker. Maria, oud 9 dagen, dochter van A. Kuiper en M. Dekker. ONDERTROUWDgeene. GEHUWD: D. Korringa met J Peetoom. Voorziiter de Heer J. If. Lantzendorffer. (Vervolg en Slot, zie ons vorig Nommer). VI. Gelezen het adres van den heer H. T. van der Wissel, dd. 13 Junij 1876, waarbij h(j verzoekt, dat hem ontslag moge worden verleend uit zijne betrekking van gemeentelijk genees-heel- en verloskundige in wijk 5 dezer gemeente liefst uiterlijk voor den 10 Julij 1876. Wordt, op voorstel van den Voorzitter besloten deD adres- sant eervol ontslag uit gemelde betrekking te verleenen, in te gaan 1 Julij 1876. VII. Aan de goedkeuring der vergadering worden onder- worpen de navolgende voordragten tot af- en overschrijving in de begrooting, dieDst 1875 als a. De Raad der Gemeente Haarlemmermeer, Gelet op art, 215 der gemeentewet, Heeft besloten op de begrooting van uitgaven voor de dienst van 1875 te doen de navolgende af- en oversohrijvingen. Afschrijving Hoofdstuk 12, art. 1, volgn. 113, onvoorziene uit gaven f 83.96 Overschrijving Hoofdst. 1. Art. 8. Voign. 30. Reiskosten16. 1. 9. 31. Kosten van licht en brandstoffen5.94 1- i. 19- 39. Abonnement op het StaatsbiadProvinci- aaiblad en Dagbladen 7.80 1- 21. 41. Kosten'van Adverten- tien34.17 5 Hoofdst. 3. Afd. 3. Art. 10. Volgn. 58. Onderhoud der raarkt,,13.50 4. 2. 5. 76. Onderhoud der lantaarns en verdere kosten van verlichting 7.546 83.96 Gedaan te Haarlemmermeerter openbare Raadsvergadering van den 27 Junij 1876 enz. b. De Raad der Gemeente Haarlemmermeer Heeft besloten, op de begrooting van uitgaven voor de dienst van 1875 te doen de navolgende af- en overschrijvingen. Afschrijving Hoofdstuk 7. Art. 4. Volgn. 94. Verplegingskosten voor arme krankzinnigen/174.01s Overschrijving Hoofdst. 3. Afd. 3. Art 9. Volgn. 57. Onderhoud der begraafplaatsen, en kosten van begraven 50.40 Hoofdstuk 1. Art. 11. Volgn. 33. Kosten van on derhoud en schoonhouden van het Raadhuis 93.66 5 Hoofdstuk. 6. Afd. 1. Art. 8. Volgn. 87. Kosten der Plaatselijke Schoolcommissie29.95 174.01 5 en zal dit besluit aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland warden onderworpeu. Gedaan te Haarlemmermeer, ,er openbare Raadsvergadering van den 27 Junij 1876, enz. Het hieromtrent door de Finaneieele Commissie uitgebragt rapport luidt als volgt De Finaneieele Commissie vergaderde op 27 Junij 1876 ter behandeling van verschillende stukken in handen der Com missie gesteld ten fine van advies. De meeste posten werden goedgekeurd; alleen trok de post /93 66 s voor kosten van onderhoud en schoonhouden van het Raadhuis zeer de aan- dacht. Deze verhooging ontsta-St vooral door buitengewone uitgaven veroorzaakt door de verandering van de vestibule enz. De Commissie stelt U voor den post met de andere goed te keuren en Burgemeester en Wethouders in bedenking te geven orn bij de uitvoering van eenigzins belangrijke reparation liever onderhands aan te bestedendan het werk in daggeld te laten verrigten. Bij de restanten zag de Commissie dat D. Kroezen bij voort- during nalatig biijft in het Malpn van hondenbelasting. Nu doet de vraag zich voor of aan zoodaiiig man wel ver- gunning moet worden verleen'd cm zijne honden als trekbonden in de gemeente te gebruiken. De overige posten werden door de Commissie nagegaan en accoord bevonden. Haarlemmermeer, 27 Junij 1876. (get.) Bultman Ran en 't Hooft. Bij de hierop gevolgde beraad iaging lichi de heer Bultman het gevoelen der Finaneieele k* umissie nader toe, daartoe strekkende, om reparation die 'Jlgzins belangrijk zijn liever onderhands te besteden, dan die in daggeld te laten doen, omdat men dan weet wat de kosten zullen zijn, 't geen bij werk in daggeld niet het geval is. De Voorzitter merkt aan dat gewone reparation gewoonlijk van gering bedrag zijn. De heer van Riessen aoht het wenschelijk datevenals zulks bij den polder geschiedt, de bestekken voor onderhondswerk zoo worden ingerigt, dat de aannemer de gewone voorkomende reparation in den loop des jaars ook moet verrigten, waar- toe een somin het bestekwordt beschikbaar gesteld, De concept-besluiten worden vervolgens zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. VIII. Komen in behandeling de door den Gemeente-ontvan- ger ingezonden staten vail restanten en oninbare posten be- dragende wegens Restant. Oninbaar. Hoofdelijken Omslag 1872 4.50 1873 6.30 1875 1 01.08 s ,,131.80 Hondenbelasting 1874 3.9.25 1875 8.87 s 64 Schoolgeld Teekenschool 1875 1.25 Deze staten worden goedgekeurd. IX. Komt weder in behandeling het schrijven van den Hoofd- onderwijzer Roosdorp, waarbij hij verzoekt dat voor de school n°. 4 aangesteld moge worden een derden hulponderwijzer welk schrijven met de daarbij behoorende adtiezen laatstelijk vermeld is in de notulen van 11 Mei 1876, n°. 12. Nadat hieromtrent eenige gedachtenvvisseling had plaats gehadbrengt de Voorzitter in stemming het voorstel tot be- noeming van een derden hulp-onderwijzer aan de school n° 4, op een jaarwedde van 600. Voor dit voorstel verklaren zich 4 leden en tegen mede 4 leden. Aangezien de stemmen staken, wordt het nemen van een be sluit uitgesteld tot de volgende vergadering. Voor stemden de leden van Riessen, van Vuuren, Tensen en Bultman. Tegen de leden 't Hooft, VerkuylRan en Dorbeck. X. Wordt gelezen een adres van L. Ruysink eersten hulp onderwijzer aan de school n°. 4houdende verzoek out eer vol ontslag uit gemelde betrekking tegen 1 Augustus 1876. Wordt op voorstel van den Voorzitter besloten het gevraagtle eervol ontslag te verleenenen wel met ingang van den 27 Augustus 1876. XI. Ten gevolge het door den heer L. Ruysink gevraagd eervol ontslag wordt op voorstel van den Voorzitter alsnu in getrokken het raadsbesluit van 1! Mei 1876, n°. 9, waarbij aan gemelden Ruysink eene persoDele toelage wordt verleend van 50 's jaars. XII. Is aan de orde de benoeming van een eersten hulp-on derwijzer aan de school n°. 4. Door Burgemeester en Wethouders zijn, in overleg met den schoolopziener en den Hoofd-onderwijzervoorgedragen 1. Barend Peter Hofstede, hulp-onderwijzer te Enschede. 2. Francois van Dixhoorn, hulp-onderwijzer te Purmerende. 3. Adrianus Johannes Esveld, hulponderwijzer te Breda. Tot de stemming overgegaan zijnde, worden in de bus be vonden 8 geldige stembriefjesen is bij de opening gebleken dat zijn uitgebragt op B. P. Hofstede 7 stemmen, op F. van Dixhoorn 1 stem. Alzoo is benoemd tot eersten hulp onderwijzer aan .de school n°. 4, Barend Peter Hofstede te Enschede, en wordt de in functie treding bepaald op zoo spoedig mogelijk. XIII. De Burgemeester deelt mede dat' bij tie op 20 Junij 1 876 gehouden aanbestedingenhet perceel 5 van het bestek (biggelzand) is gegund aan M. van Daalen voor 225 en perceel 6 (kerkhof)aan denzelfden voor298 en dat'het schil- deren van het Raadhuis is gegund aan J. Bakker voor/245. Dat voorts de perceelen 1 tot 4 van het onderhoudswerk niet zijn gegund, omdat de inschrijvingssommen te hoog waren en He raming verre overtroffen. Dat Burgemeester en Wethouders alsnu voorstellen om deze perceelen in massa onderhands aan te besteden aan Gebroeders Bos, voor /1129, zijnde de som waarvoor door ben voor de 4 perceelen in massa werd ingeschrevendoch welk in- schrijvingsbillet niet is aangenomen kunnen worden, omdat eene inschrijving voor de massa in de voorwaarden niet was toegelaten. Terwijl de Burgemeester nog mededeelt dat Geb. Bos bereid zijn deze aanneming te doen. Dit voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming aangenomen. De Burgemeester stelt nog voor om den betalingstermjjnin plaats van op 15 Januarij 1877. te. bepalen op 15 November 1876 zooals door Gebr. Bos is verzocht. Zulks wordt goedgevonden. Dientengevolge wordt aan de goedkeuring der vergadering onderworpen, en door de vergadering zonder hoofdelijke stem ming vastgesteld het navolgende besluit De Gemeenteraad van Haarlemmermeer. Overwegende dat bij de op 20 Junij 1876 gehouden aan- besteding van onderhoudswerken aan de scholen de perceelen n°. 1 23 en 4 niet zijn gegund gewordenomdat de in schrijvingssommen te hoog waren en de begrooting van kosten verre overtroffendat een billet van de Gebr. Bos, niet is aan genomen geworden omdat daarbij in strijd met de voorwaar den van aanbesteding voor gemelde vier perceelen in massa was ingeschreven en wel voor /1129. Dat echter de inschrijvingssom van gemelde Gebr. Bos belangrijk lager was, dan de gezamenlijke inschrijvingssommen ad 1328.50 van de laagste inschrijvers voor elk perceel afzonderlijk, dat bij een herbesteding geene lagere inschrijving dan die van Gebr. Bos is te verwachten. Dat het alzoo in het belang der gemeente is gemelde werken onderhands aan te besteden aan de Gebr. Bos, die daartoe genegen zijn. Gezien art. 142, 2e lid, der Gemeentewet; Besluit Het werk omschreven in perceel 123 en 4 van het hieraan gehechte bestek zal onder de in dat bestek opgenomen voorwaarden onderhands worden aanhesteed aan de Gebr. Bos voor 11 29. Gedaan te Haarlemmermeer, ter openbare Raadsvergadering den 27 Junij 1876, enz. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Den 7 dezer, des tniddags ten 12 ure, is in de Oude Wetering (gemeente Alkemade), een jongeling van ruim 17 jaren, zijnde een zoon van A. Appeiman, zeilenmaker, wonende te Zaandamvan een houtschip gevallen en ver- dronken. Men leest het volgende in de Amsterdamsche Courant Haarlemmermeer8 Augustus. Gisteren werd 1e Haar lem aaubesteed het verdiepeu van eenige vakken vaart en togt in onzen polder. Door drie personen is ingeschreven als volgt M. Romers, voor/21,000; A. Kuikvoor16,490 en W. van den Berg, voor 14,997. Op de grindwegen in den Haarlemmermeerpolder wordt veel verkeerd met rijtuigendoor slechts 66n paard getrokken. Hierdoor ontstaat een diep paardenspoor, hetwelk tot hiertoe door arbeiders met een handschraper niet dan met veel moeite werd digtgehouden. Filippus de Haanin zijne jeugd arhei- der op de Badhoeve", thans aannemer van het onderhoud van eenige wegen, heeft uitgevonden een wegschraper, waar- mede hij met behulp van een oud paarddit digthouden beter dan vroeger verrigt in minder uren dan vele arbeiders eertijds dagen noodig hadden. Het werktuig is eenvoudig en onkostbaar. De eenvoudige man woont in Haarlemmermeer,

Weekblad van Haarlemmermeer | 1876 | | pagina 1