Advertentien. iUIBKMK KMT. Graamaiwerktuigen. Ketting-stuurtoestellen fflllTOBBlM'Bm 147 - DE COLORADO-KEVER p. m. 25,000 halve Kilo's ROGGE- of TARWE-STROO, ZA AIMACHIAES van James Smyth Sons, Walter A. Woods-Machine Erbanus-Pillen Prof. PERGRER D'ALIOX Haar-Extract. HH. LANDBOCWERS EEX JAGTVELD TE KOOP GEVRAAGD Wed. J. C. U1ASSEE ZOOM, te Goes, van hetzelfde Systeem als aan de Zaaimacbines van WOOLXOUGH Co., bekroond met den Eersten Prijs, J. PEIOAAT C°., Waarschuwing. oude is voorbijgegaan en alles is nieuw geworden, het welke gebruik wensclien te ntaken van een ZAAIMACHIXE, TE HHUR, 61- -/- Zaturdagavond zijn in Zuidland (Nieuw Beijerland) 4 koeijen en een paard in de weide door den bliksem gedood. Nadat de wisselwachter aan het station Elburg-Epe eerst getracht had zich van het leven te berooven door op de rails te gaan liggenterwijl een trein in aantogt wasdoch door den chef opgemerkt werden zoodoende zijn plan verijdeld isverneemt men laterdat hij zich door middel van een scherp werktuig den hals heeft afgesneden. Over de oorzaak van dien zelfmoord is niets bekend. Te Stendon vermaakten' zich een aantal personen met een opgezetten haasdieop een kuustmatig vervaardigd mechaniek geplaatsteven snel voortgaat als een levende haas door windhonden te laten najagenhetwelk verscheidene malen herhaald werd. De vervaardiger van deze kunsthaas waarvan de loop door een ijzerdraad in het mechanisme bepaald wordtis de heer Geary, en het hoofddoel is hazewindhonden te oefenen. Van de machinale wijzewaarop in Frankrijk aan de ministerien gearbeid wordt is het volgende een merkwaardig voorbeeld. Op het mi- nisterie van finantien stonden twee kisten die derwaarts gebragt waren na den brand van het oude ministerie, dus vijf jaar geleden. Die kisten stonden in een corridor en belemmerden den doorgang; toch bleven zij er staanomdat op een wel ingerigt departement ieder zich uitsluitend met zijn eigen werk bemoeit. Eindelijk stoot een der hoogere ambtenaren er zich vrij gevoelig aan en hij gelast de verwijdering. Natunrlijk wordt nu gevraagd wat er in zit: niemand weet hetsleutels waren er nietvante vindende kisten werden opengestoken en bleken te bevatten een overvloed van kostbaarhedenkleinoodiengeborduurde kleedingstukken en ook een monstrans met diamanten. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat die kisten ook reeds jaren lang op het vroegere ministerie waren bewaard geweest. Voor eenige weken stierf te Berlijn een man, wiens afgezonderd bijna geheimzinnig leven zelfs voor zijn naaste bloedverwanten sedert jaren een raadsel was. Meer dan 20 jaren geleden huwde G. de eenige zoon van rijke ouderseen meisje uit den Elzas gouvernante bij een aanzien- lijke familie in Berlijn. Het zeer ontwikkelde meisje dat door hare schoon- heid aller aandacht trok was een liefhebbende echtgenoote. In een toen nog stille voorsta van Berlijn betrok het jonge paar een villadie te midden van een tuin lag. De heer G. die veel aanleg voor schilderen en boetseren had, rigtte er een atelier in, en gelnkkiger paar was niet denk- baar. Dit duurde twee jaren, toen de jeugdige vrouw het leven schonk aan een meisje, doch de moedervreugde niet overleefde. Ook de jonggeborene stierf spoedig daarna. De jonge man kwam zijn verlies niet te boven. Hij sloot zich in de wo- ning op en behield een knechtdie reeds voor zijn huwelijk bij hem in dienst was. Ook aan deze was het streng verboden in het atelier te komen. Toen de heer G. nu dezer dagen niet uit het atelier kwam en de bediende het atelier opende, zag hij zijn meester dood liggen aan de voeten van een wassenbeeld dat de doodelijk verschrikte man eerst aauzag voor den geest zijner lang overleden meesteres't was of zij weder levend voor hem stond. Nog onderscheideue portretten van de overledene hingen aan de muur Blijkbaar heeft de jonge man de laatste 20 jaren geheel gewijd aan de dienst van hare nagedachtenis. De erfgenamen vonden daarvan sporen in elke kamer. Te rekenen van len Janunrij 1877 kan de vooruitbeta- ling der overbrengingskosten van de hieronder aangeduide te legrammen bij de kantoreu van den Rijkstelegraaf ook geschieden door aanhechting van telegramzegelsdie aan alle Rijkstele graafkantoren verkrijgbaar worden gesteld voor niet meer dan de daarop uitgedrukte geldswaarden. Er zijn 8 soorten van telegramzegels, namelijk van 12'/a> 15, 20, 30 50 en 60 cent en /I en f 2. Frankering door middel van telegramzegels is alleen toegestaan voor binnenlandsche telegrammen en voor buitenlandsche te- legrammenmet bestemming binnen Europa. Onder overbrengingskosten worden verstaan alle kostendus ook die van bezorging buiten de telegraaflijncollationeering afschriften enz. De zegels worden gehecht aan den linkerbovenhoek der bla- denwaarop de telegrammen zijn geschreven. Telegrammen, van de noodige zegels voorzienkunnen ook worden medegegeven aan de telegrambestellersdie zich tot uitoefening van hunne dienst laugs den weg bevinden mits daardoor voor hen geen oponthoud van eeuig belang ontsta. Telegrammen, door middel van telegramzegels gefrankeerd, mogen ook worden geworpen in de postbussen. Bevindt zich het Rijkstelegraafkantoor, van waar de over- seining moet geschiedeu in een aodere plaals dan die, waar het telegram in de postbus wordt geworpen, dan is voor de verzending naar dat telegraafkantoor het gewone briefport verschnldigd. I)e postzegels tot voldoening van dat port moeten wau- neer het telegram niet in een omslag besloten is op eenigen afstand van de telegramzegels aan het telegramblad worden gehecht. De overmaking per post van telegrammen aan de telegraalkantoren kan ook geschieden door middel van brief- kaarten welke dan op de voorzijde het adres moeten bevat ten van het telegraafkantoor, dat voor de overseining heeft te zorgenterwijl aan de achterzijde het adres van het tele gram en wat verder tot dat telegram beboort, is te schrijveu en voorts de vereischte telegramzegels moeten worden gehecht. De Heer en Mevrouw VAX DE POLLVAX BREUGEL betuigenook namens hunne Kinderenhun llaI'telijkeil DAXK voor de vele Bewijzen van Belangstellingbij gelegen- heid van hun 2 5-jarig Huwelijk ondervondeu. De BURGEMEESTER van Haarlemmermeer Ontvangen hebbende een Exemplaar der Besclirijvillg' met Teekening- van den COLORADO-KEVER (het Insect dat in Amerika zulke vreesselijke verwoestingen in de Aard- appelvelden heeft te weeg gebragt); Vestigt de aandacht der Ingezetenen op die Beschrijving met mededeeling, dat het Exemplaar ter Secretarie voor een ieder ter bezigtiging is nedergelegd. Haarlemmermeer9 September 1876. De Burgemeester voornoemd J. W. LANTZENDOREFER. te leveren franco te Bennebroekill eens Of bij geileelteil. AANBIEDINGEN franco, met Prijsopgaaf, worden in- gewacht bij C. BEERSENte Bennebroek. LEVEREN BIJ DE ook de boo guns tig bekende wonder verhooging van Prijs. Op den Wedstrijd met bovengenoemde Werktuigenin Kanariezaadden 24 Augustus jl. gehouden te Arumbij Harlingenvan wege de Friesche Maatschappij van Landbomo werd de tegen de HORNSBY KIRBY-Macbines. Eenige Agenten voor WALTER A. WOOD, Warmoesstraat N°. 10, Amsterdam. bereid volgens het aloude en echte recept waarop men in het bij Bonder attent maakt, zijn zeer nuttig in ongesteldheden der Maag en werken beil- zaam op de Spijsvertei'ingzij zijn uitmuntend tegen de gal, scherpte in liet bloed en uitslag der huid, zij zijn zacht laxereml en slijmafdrijvend. PAUS URBANUS vm achtte dezelve ah een specifiek en algemeen geneemiddel. Ver- zegelde Dozen van <i7/t Cent en dubbele Dozen zijn door de vervaardigers verkrijgbaar gesteld bij de Heeren Delft, H. W. de Kruijff. Dordrecht, G. Logger, opvolger van J. A. van ae Ven. Enkhuizen, M. Deen. Gouda, L. Schenk. Grootebroek, Rudolf Bakker. 's Hage, Snabilie, Buitenhof. Amsterdam, M. Cleban C°. Droog.Heiligen weg S. J. Mertens, Drg. Beerenstr.KK 395. u P. J. Aerts &Zoon, Yoorburgwal bij de Stilsteeg, F 181. Wm. Hoist, Droog., Raamskooi2e huis v. d. Nieuwend.230. a J. M. Hulswit,Over- toom bij de Const. Huijgenstr. ,XX7 6 a B. van Santbrink, Droogist, Utreeht- sche straat. a I. F. Nuggelmans, Droog., Viizelstraat X 540. a S. v. VuureHaar- lemmerdijk bij de Wieringerstr., 519. G. J.Schuijt, Binnen Bantammer. N°.392 Alkmaar, H. Schreuder C°. Blijswijk, S. van der Kraats. Bodegraven, P. Yersloot. Boskoop, A. J. van 't Wout. Delfshaven, J. H. D. Koch. Haarlemmermeer, S. J. Poth, aan 't Hoofddorp. Haarlem, van Marie CD., Zijl- straat over de Groenmarkt. Leiden, J. F. Terburg,' Haar- lemmerstraat. Muiden, E. W. van Scbieveen. Naarden, J. L. Hagoort. Nieuwkoop, A. Bots. Ouderk. a.d. Amstel, J. D. Capel. Purmerende, J. van Alphen, Dub bele buurt. Rotterdam, v. d. Toorn Beker. Weste Wagenstraat. Schiedam, D. Maltha, Gz. Soetermeer, J. van Dorp. Uithoorn, Herms. van Eijk. Wateringen, A. de Groot. Weesp, J. W. Vos. Oude Wetering, J. B. Nierman. Woerden, J. F. Sweerman. Wieringerwaard, P. Peereboom. Men wordt instantelijk verzocht, wel attent te willen zijn, dat door ons, bij nieiliaiul anders, de URBANUS PILLEN bereid volgens bet oude en echte receptin Depot zijn ver krijgbaar gesteld in de hier boven opgegeven Steden en plaat- sendan bij de Merboven genoemde Depolhouderswij verzoe- ken de gebruikers, daar wel op te letten en raden hun aan wel toe te Bienbij wien men de doosjes Pit- ten haalt en Bieb te waehten voor het gebrnik van de vele namaaksels. In elk doosje is een billet voorzien met de eigenliandige naamteekening van de Wed. KUENEN en ZOON, welke handteekening zich ook bevindt op het zegellakwaarmede elk doosje verzegeld is. VOOR Bringende NoodzaJcelijlcheid. Deze bereidingen verschaffen de beste en goedkoopste middelen om alle gewone heel- en geneeskundige ziekten te verdrijven, zoowel in dit laud als deszelfs kolonien. In de laatstgenoemden zijn de Zalf en Pillen onwaardeerbaar, want niemand, dan alleen de zorgeluoze, wil zonder een hulpmiddel zijn tegen de ongevallen en de vele ziekten, waaraan personen, die zich in een vreemd land vestigen, meer of minder blootgesteld zijn, vooral wanneer zij van alle geneeskundige hulp ver verwijderd zijn. Verstuikingen, sneden, ,,i voi vyijucu z,ijji. v oxotuijviiigen, sueueu, brand wonden huidziektenetterbuilen zweren en onnatuurlijke opzwelling der aderen worden gemakkelijk door Holloway's Mid delen genezeu. Onnatuurlijk opgezwollen aderen, zeere beenen en een aantal andere kwalen worden dadelijk verzacht en langzamer- hand genezen door het gebrnik van deze zuiverende en genezende middelen wier billijke Prijzen en algemeene verspreiding dezelve binnen het bereik van iedereu lijder plaatsen. Doosje. rillen P„». Z.ll j f Dit bovengenoemde extract, geheel berustende op de kennis der wetenschap en geregtvaardigd door de vele gunstig ge- slaagde proeven, is een middel om de haren en het hoofd te versterkenop nieuw voedsel te geven aan den baarbol, waardoor de ziekelijke en verflensde haren zich weder krachtig vastzetten en tevens het hoofd wordt verfrischt en verhelderd; liet verouderde en nimmer voldoende stelselom elk haarmiddel met vet of olie te vermengen is ten eenemale onhoudbaar geworden en duizende bij tienduizende malen gebleken dat zulk een vetmengsel slechts alleen kan dienen om de haren te parfumeren, doch ze overigens vuil en week maakt, be- nevens het hoofd zacht en vatbaar voor ongemakken en krach- teloosheid voor den groei van het haar. Welnualles overtuigt u dat gij Prof. Pergrer d'Alion llaai'-Extl'acl moet gebruiken hetwelk a 40 Cent per fiacon verkrijgbaar is gesteld bij 8. JPOTHHoofddorpHaarlemmermeer A, F. RenkenAmsterdam, hoek Yijgendam en War moesstraat. H. J. Renken jr., Amst., N. Z. Voorburgw.hoek Molsteeg. W. A. Scbade Zonen, Amst., Leidschestraat, in de Vlijt. Meurs C°.Amsterdam, Rapenburg. H. A. v. Daalhoff, Alkmaar. Gebr. Meijer, Nieuwediep. Gebr. Reckers, Weesp. A. Palmen, Delft. Iserief Zonen, 's Hage. J. H, Keller Zn., Rotterdam. F. A. Boroni, Rotterdam. Bierman en van VeenArn- hem. vervoegen zich bij DIRK SIJT8, aan de Hoofdvaart, by den Bennebroekerweg. te bevragen bij den Landbouwer D. J. VAN DEN HEUVEL, Nieuw-VennepHaarlemmermeer. London, 11 September. Vkemarkt. In alle soorten van Runderen was goeden handel; puike kwalit. werden grif tot vorige prijzen verkocht, en overigens waren zoo Engelsche als vreemde Runderen vast in prijs. Er waren 80 Canadasche Ossen aangevoerd van prima kwaldie grif a circa 6/- per steen werden opgeruimd. Er was veel aanvoer van vreemde Scha- pen, en van Engelsche een matige hoeveelheid puike tot de hoogste no- tering verkochtbeste vreemde soorten duurder en andere vastKalveren circa 2 d. hooger, en sotns 4 d.met veel handel; Varkens stil op vorige prijzen. Aangevoerd waren: 5870 Runderen, waarvan 3820 vreemde; 24,220 Schapen en Lammeren, waarvan 17,220 vreemde; 350 Kalveren, waarvan 270 vreemde; 25 Varkens; 20 Melkkoeijen. Uit Schotland werden aangevoerd: Runderen; Norfolk, Suffolk en Essex dito Ierland 200 dito, en de overige graafschappen 1850 dito. Prijzen per steen Engelsche Runderen... Schapen Kalveren Varkens Lammeren.. Inf. 2e soort. prima. 4/6 5/6 5/8 6/2 6/8 7/2 4/4 5/4 5/8 4/6 -/" 5/8 -/- Vreemde Rnndereu... Schapen Kalveren.... Varkens Lammeren.. Inf. 4/6 51- 4/6 -/- 2e soort. prima 5/6 5/10 5/2 -/- 61- 6/4 5/6 -/- -/- Amsterdam 11 September. Ter VEE-markt waren heden aangevoerd: 635 Runderen, waarvan de prijzen waren: vette le kwal. 90 ets. 2de kwal. 80 cts., 3de kwal. 75 ets. per kgr.Melk- en Kalf-Koeijen/130 a f 300 11 Gras-Kalveren f 12 a 20 50 nuchtere Kalveren f 4 a 9 170 Schapen en Lammeren 20 a 32; 307 vette Varkens 54 a 66 ets. per kgr.23 Biggen /7a 13. 13 Sept. Gkanen. Tarwe zonder handel. Op levering per 2400 kgr. onveranderd, Nov. 275; Maart /290. Rogge per 2100 kgr. metweinig handel; Nicolajef 182; Taganrog f 184 Petersburger 184. Op leve ring per Oct. iets flaauwer; Oct. /180, 179; Maart 191. Zaden. Koolzaad 1 hooger; per 2000 kgr. in Oct. /409.Lijnzaad zonder handel. Olie. Raapolie per 100 kgr. f 39|. Lijnolie per 100 kgr. f 271. Vee. Ter markt waren heden aangevoerd: 158 vette Kalverenle kwal. 95 cts. 2e kwal. 85 cts. per kgr. 7 gras-Kalveren f 14 a 24; 26 nnchtere dito 5 a 10 4 Schapen en Lammeren; 103 vette Varkens 54 a 66 cts. per kgr. 14 September. Rogge per 2100 kgr. Nicolajeff 182Taganrog f 184 v/b. Op levering Maart iets hooger betaald Oct. /179, 180 Maart f 191, 192. Tarwe per 2400 kgr. onveranderd; Nov. f 275' Maart 290. Raapolie Mei f 421. Aardappelen. Katwijker Zand 4,75 a 5,80; Geldersche Stoelematters 2,50 a 3 dito ronde Wolkammers 2,15 a f 2,25 dito Engelsche /1,90 a 2; Friesche Jammen/2,70 a 3; dito Munstersche f 1,70 a 2; dito Engelsche f 1,60 a 1,80. Aanvoer iets minder; flaauwe handel er wordt. veel verkocht, waarvan de prijs onbekend blijft. Alkmaar, 8 September. Kaas. Aangevoerd: 116,265 kgr. Prijs: Kleine 40; Kommissie 44,50 Middelbare /42,50; laagste prijs 20. Granen. Aangevoerd: p.m. 2607 hectol. Prijs: Tarwe/9,50 a 10,75; Rogge 8,25 a 8,75 Garst 5,60 a 7; Chev. dito /7a 7,75; Haver /4,25 a 5,75 Groene Erwten /II a 16 Vale dito 10 a 14. Wit Kanariezaad 18 rood Mosterdzaad /21 a 23 geel dito 20,50; blaauw Maanzaad 17 a 18 Karweizaad 25 a 25,124. 11 September. Vee. Aangevoerd: 3 Koeijen 230 a 275; 167 Kalve ren 27 a 95; 4 nuchtere dito 11 a 19; 1248 Schapen 21 a/38; 142 Varkens 56 a 70 cents per kgr. 6 magere dito f 24. Delft, 14 September. Boter 72.a 80.per 1/4 naar kwal. Dockum, 13 September. Vlasmarkt. Van het nieuwe gewas waren heden wat meer bundels aan de markt, die ferme prijzen (om 't nieuwtje) hebben opgebragt. Gouda, 14 September. Kaas 25 a 31 per 50 kgr. Aanvoer circa 50 wagens. Groningeil8 September. Graanmarkt. Het weder bleef deze week veranderlijk, nu en dan met veel regen. De aanvoer van Koolzaad be-

Weekblad van Haarlemmermeer | 1876 | | pagina 3