Advertentien. CHEMISCHE MESTSTOFFEl\ Gemengde Beriglen. REGTSZAKEN. Amsterdamsche Kanaal-Maatschappij FABRIEK VAN volgens het Systeem van Prof. G. VILLE, te Parijs IT. VEBWEIJ, te Tiel. Glasgow, Goote, Grimsby, Hartlepool, Hull, Littlehamptou Louden Middlesborough New-Castle aan de Tyne Plymouth North-Shields, Southampton en Sunderland, en moeten zij binnen tien dagen na de ontscheping geslagt worden, Te 's Hertogenbosch is het opbalen van straatvuil enz. in 't openbaar verpacht. De notaris zette in op /2500, daalde bij 25 en kwam eindelijk tot niets. Er was publiek ge- noeg, maar niemand boodzoodat de gemeente genoodzaakt zijn zal geld toe te gevenin plaats van te ontvangen. Het proefstation te Wageningen heeft het volgende schei- kundig onderzoek van roet (als meststof) gepubliceerd Een monster roet van zeer goede hoedanigheiddaar er zeer weinig kalk- en zanddeelen tusschen warenwerd dezer dagen in het proefstation te Wageningen onderzocht. Het resultaat er van wordt hier medegedeeldomdat merkwaardi- ger wijze nog slechts weinig analyses van roet bekend gemaakt zijn. Het hoofddoel daarbij was te weten te komen of de prijs van 2 per mud of van 2.60 per 100 KG., waarvoor men het roet verkrijgen kan, met de gebruikswaarde overeenkomt Nu heeft het roet zijn waarde als meststof bijna nitsluitend aan het stikstofgehalte te danken, daar de hoeveelheid andere bestanddeeleudie tot plantenvoedsel kunnen dienen (zeer weinig kali en phosphorzuur en nog het meest kalk) en die geldswaarde bezitten, gering is. In het geheel bevatte het onderzochte roet 4.98 pCt. stikstof, waarvan echter slechts 2.88 pCt. in den vorra van ammoniak (overeenkomende met 3.5 pCt. van dit laatste). Het overige gedeelte der stikstof kan men aannemen in een zeer moeijelyk oplosbaren vorm evenals in turf, aanwezig te zijn. Salpeter-zuur was niet aan te toonen. De marktwaarde van het KG. stikstof in gemakkelijk oplos baren vorm op 1.30 aangenomen, krijgt men het cijfer van 4.50 per 100 KG. of per hectoliter, waarvan het gewigt ruim 75 KG. bleek te zijn, 3.40. Verder werd een aschgehalte van 28.5 pCt. gevonden. Deze asch bestond voor het grootste gedeelte uit kalk door ijzer- verbindingen rood gekleurd. Dat men met het gebruik van roet als meststof zeer voor- zigtig te werk moet gaan en het, vooral op graslanden, zeer dun moet uitstrooijeuis uit de practijk genoegzaam bekend. Het zoogenoemde „verbranden" der gewassen op de plaatsen waar het te dik gestrooid wordt, is, behalve aan het vrij hooge ammoniakgehalte, toe te schrijven aan de aanwezige hoeveelheid teerachtige productenontstaan door onvolkomene verbranding der brandstoifen die in kagchelpijpen en schoor- steenen afzetten. De uitvoering vau de wet op de grondbelasting is bij Koninklijk besluit opgedragen aan de controleurs der directe belastingen en van het kadaster, onder toezigt van de provinciale inspectenrs der directe belastingenin- en uitgaande regten en accijnsen, welk besluit in werking treedt den 1 Maart 1877. De totale maansverduistering zal op 27 February bij gunstig weder bijzonder goed kunnen waargeuomen wordenomdat bij den aanvang de maan reeds hoog boven den horizon staat. De verduistering vangt aan te 5 u. 50 m. Te 6 u. 48 m. begint de totale verduistering, die te 8 u. 24 m. eindigt. Het einde der geheele verduistering heeft plaats te 9 u. 21 m., alles iniddelbaren tijd te Utrecht. Een zonderlinge diefstal brengt de beau-monde van Kopenhagen tegenwoordig in opschndding. Voor eenigen tijd was de koning van Dene- marken de gast van een zijner kamerheeren bij gelegenheid van een jagtfeest. De diefstal werd uitgevoerd, terwijl het gezelschap op de jagt was. Ieder miste bij zijn terugkomst een deel van het goudgeld uit zijn portemonnaie maar niemand miste alles, zoodat de meesten zelfs niet in staat waren de ontbrekende som naauwkeurig op te geven. In de portemonnaie des konings had de dief nieuwe kopermunten gelegd, in plaats van goudstukken. Men werd eerst opmerkzaam op den diefstal, doordat de koning fooijen nitdeelde in deze kopermunten, maar heeft nog geen spoor van den dader gevonden. Te Franeker woedt de typhus op geduchte wijze. In de 5 weken van 31 December tot 3 February zijn daar 58 personen door die ziekte aangetasttegen 24 in de 4 weken voor 31 December. Ook het sterfte- eijfer neemt toe. Tot de 11 aangetasten der laatste week behooren twee artsen, zoodat nog slechts een geneeskundige de praktijk uitoefent en ook deze is sedert een paar dagen ongesteld en men vreestdat ook hij door die vreeselijke ziekte is aangetast. De slagtoffers van giftige slangenbeten zijn in Britsch-Indie talrijker dan men over het algemeen denkt. Volgens de officiele rapporten van de consulaire agentendezer dagen openbaar gemaaktzijn verleden jaar in Bengalen 11,416 gevallen geconstateerddie den dood ten gevolge hadden. In geheel Hindostan beliep het meer dan 20,000. In het tuchthuis te Weenen is een man gestorven, die daar bijna 40 jaren heeft doorgebragt. Hij werd verschillende malen veroordeeld en was in 40 jaren tijds nog geen If jaar op vrije voeten. Nabij de Primrose-hill te Louden, aan de Regents Park-road, bestaat eene bewaarschooldie sinds eenigen tijd een kwaden naam had, omdat de kinderen er onpasselijk werden door een onverklaarbaren stank. Een vischverkooperdaarnaast wonende, verloor zijn klandisiemede omdat 't onfrisch rook in zijn winkel. Dezer dagen werd de oorzaak vau de kwalijk riekende atmosfeer in die buurt ontdekt. Zij werd gevonden ten huize van een bedienaar der begrafenis, Henney genaamd, en wel in den vorm van niet minder dan zeven lijken in verschillende graden van ont- binding. Die lijken waren afkomstig uit't eene of andere armhnis. Henney was betaald om ze te begraven. Hij had het geld voor kisten en verdere onkosten opgestoken en de lijken weggestopt in zijn kelder. Eene dame, mevrouw de M,, te Rotterdam, maakte zich zoo boos over het gedrag harer dienstbode, dat zij krankzinnig werd en naar Delft is vervoerd. Naar men meldt, is het den heer J. P. Jansen van Donselaar, te leer- dam gelukteene machine te naakenwaarmede men de zandplaten in de rivieren kan opruimen en ook de rivieren kan verbreeden en uitdiepen waardoor de kostbare kribben zouden kunnen vervallen; dit werktuig moet weinig kostbaar zijnhet model is op Vj der ware grootte door den uit- vinder vervaardigd. Een der beroemdste sportsmen van Engeland, de heer Merry, is overleden. Hij laat aan zijne weduwe 40 millioen na. Hij was een der grootste eigenaars van ijzermijnen in Schotland, en gedurende verscheidene jaren lid van het Lagerhuis voor Falkirk. Niet op industrieel of handels- gebiedniet op het terrein der staatkunde, maar op de renbaau en door zijne stallen verwierf hij groote vermaardheid. Men berekent, dat hij in dertig jarengedurende welke hij zijne paarden aan de wedloopen liet deelnemen240,000 pond sterling aan prijzen gewonnen heeft. Te Ahmeadabad is een kruidmagazijn gesprongenvijftig menschen hebben bij deze ramp het leven verloren en duizend werden gekwetst. De oorzaak is onbekend. Verleden week hadden drie reizigers, die uit den achterhoek kwamen en naar Apeldoorn moesten, een plaatskaartje genomen voor den laatsten trein. De wachter vergat hen in de wachtkamer te waarschuwen, en de trein vertrok zonder hen. Toen zij hierop hun beklag bij den stations-chef inbragtenwerden zij op kosten van den nalatigen beambte naar hunne bestemming per rijtuig getransporteerd. Paris Jourrnal karakteriseert en hekelt de tegenwoordige modes vol- genderwijze//De Parijsche dames schijnen er smaak in te vinden zich te kwellen. Zij dragirn japonnen die te naauw zyn er in te loopen; rokken, zoo lang, dat ieder er op trappen moet; staande boordjeszoo hoog, dat men het hoofd niet bewegen kan zakkenzoo laag dat de hand ze niet bereiken kanlaarsjes met hakkenzoo hoogdat men bij iederen voetstap struikelten groote strikken juist op eene plaats, om het zitten onmo- gelijk te maken." Uit Albertville wordt aan den Patriote Savoisien gemelddat een blok meer dan 200 kubieke meters groot, met een onbeschrijfelijk geraas, van de rots Aymard is losgegaan en op den weg van Beaufort is neer- gestort. Men berekent dat er wel een maand noodig zal zijnom alles op te ruimen, en het verkeer weder mogelijk te maken. Bij gelegenheid van de hulde, dezer dagen aan het stoffelijk overschot van den komponist Anber bewezenverhaalt een der dagbladen de volgende episode uit den laatsten tijd van zyn leven. Tijdens den hongersnood die te Parijs heerschte, ten gevolge van de insluiting door het Duitsche Ieger, werd het lievelingspaard van AuberAlmavivagelijk zoovele andere, gerequireerd. De heer Wolff, een der chefs van het beroemde huis Pleyel en Ambroise Thomas, de jongere kunstbroeder en hartelijk vereerder"van Auberdrongen bij hem aandat hij het behoud van zijn paard verzoeken zouen verzekerden hemdat de Regering aan zulk een groot man, die zooveel tot Frankrijks glorie had bijgedragen, dit verzoek niet zou weige- ren. Maar Auber was er niet toe te bewegen. //Ik ben Parijzenaar," zeide hij, en ik wil met mijne ongelukkige stadgenooten alle rampen deelen, alle leed dragen." Toen zijne vrienden zagen, dat hij zoo vast besloten was ook zijn offer te brengenhoeveel het hem kostte zich van zijn paard te scheidenwilden zij niet tegen zijnen wil handelenmaar kwamen op een ander denkbeeld. In de pianofabriek van Pleyel kreeg een oud werk- paard het genadebrood. In stille werd Almaviva naar den stal van de fabriek overgebragt, en op dien van Auber de rosinant van Pleyel gezet. Op den bepaalden dag werd het voor de slagtbank weggevoerd. Wolff en Thomas waren op dat oogenblik bij Auber. Toen de oude toondichter het paard den stal hoorde verlaten, vermeesterde hem de droefheid. De tranen liepen hem over de wangen, maar hij klaagde niet. Nu konden zijne vrienden niet langer zwijgen en zij bekenden hem het bedrog. Anber's dankbare blijdschap was groot en straalde uit zijne oogen, maar zijne lippen verrieden het niet. Den volgenden dag stond Almaviva weder op stal, en het dier heeft zijnen meester nog overleefd. Nog wordt per telegraaf weder eene schipbreuk gemeld. Het stoom- schip George Washingtonvan Halifax naar St.-Johns (New-Foundland) is bij Kaap Race verongelukt; al de opvarenden (25 in getal) zijn hierbij omgekomen; 14 lijken zijn aan land gespoeld. Men denkt, dat de schip breuk voorviel gedurende den sneeuwstorm van 21 January. Te Parijs is dezer dagen aan een voornaam hotel afgestapt eenejonge Engelsche dame, wier avontuurlijke levensloop de stoutste verbeeldingskracht overtreft. Tot haar 15de jaar bleef zij bij haren vader te hnismaar haar afkeer van het rustige leven, dat zij er leidde, werd gaandeweg grooter en zij besloot het ouderlijk huis te verlaten. Zij nam 200 pond sterl. reisgeld mee en om de politie het spoor bijster te maken, verkleedde zij zich als man en knipte hare haren af. Zij trad als kajuitsjongen op een schip in dienst, dat haar naar de Nieuwe Wereld overbragt, was er een poos kan- toorbediende en geraakte eindelijk als paardenhandelaar naar Buenos-Ayres. Zij nam dienst bij het leger, waar zij zich op verschillende expedition onder- scheidde, zoodat haar het commando over een compagnie werd toevertrouwd en zij zelfs tot kolonel bevorderd werd. In Mei 11. geraakte zij in twist met een ander officier, een duel was het gevolg, waarin zij haren tegen- stander doodde. Tot hare ontzetting ontdektc zij evenwel in den doode haren oudsten broeder, die het ouderlijk huis verlaten had, toen zij naau- welijks twee jaren oud was. In hare wanhoop riep zij de hulp in van een priester, aan wien zij haar avontuurlijk leven verhaalde en die hare ver- zoening met hare familie bewerkte. Zijn de tijgers in Indie eene vernielende plaagin Rusland zijn het de wolven, en welligt is de schade door laatstgenoemden aangerigt, nog aanzienlijker. Volgens officieele statistieke opgaven, zijn in de jaren 1874 en 1875 in het regeringsdistrikt Wjatka alleen 2935 paarden, 7187 koei- jen, 6937 veulens, 12,142 kalveren, 64,637 schapen9483 varkens, 6260 ganzen2621 eenden en 3602 werfhonden, door de wolven verscheurd. Ook heeft die landplaag menschenlevens gekost. In de genoemde jaren werden namelijk in hetzelfde distrikt 17 personen verslonden. Een der voornaamste advokaten te Praag was dezer dagen uitgegaan en had zijne deur vergeten te sluiten. Eenige schelmen maakten van de ze gelegenheid gebruik om zijne woning terdege te plunderen. Zulke din- gen gebeuren meer; maar wat was het komieke van het geval? De schul- digen werden gegrepen, voor de regtbank gebragt en kregen ambtshalve den- zelfden advokaat tot verdedigerwien zij die slechte poets hadden gespeeld De advokaat zag het bespottelijke van zijne positie in en begon schik in de zaak te krijgen. Zijn pleidooi voor de schelmen was allervermakelijkst. Zie hier een passage: //Wat zegt gc van iemand, die zijne woning uit- gaat, en vergeet de deur er van te sluiten? Vindt ge hem niet belagche- lijk? En heeft zulk een individu niet zijn verdiende loon, wanneer hij, als hij des avonds naar zijne huisgoden terugkeert, zijn heelen boel ten onderste boven gekeerd vindt. Het is de gelegenheiddie deze dieven ge maakt heeft. Zonder de onvergeeflijke nalatigheid van dien stommerik zouden die lui op dit oogenblik misschien nog eerlijke menschen zijn. Men begrijpt, dat de ernstige leden van den jury hartelijk moesten lag- chen om dit pleidooi, ten gevolge waarvan de schelmen er met 14 dagen gevangenisstraf afkwamen. Deze zwoeren den advokaat met tranen in de oogen, nooit weer bij hem te zullen stelen. Te Rijssel werd onlangs door zekeren erfgenaam een Gobelin-behang- sel, opgerold, op een zolder in het huis van zijn erflater gevonden. Over de waarde bestond verschil van gevoelen. Verschillende liefhebbers in de stad boden er op, van 10,000 tot 25,000 francs. De vendumeesters rieden echter belanghebbenden aanhet niet te laten. Men kwam alsnu overeen er een photographie van te doen vervaardigen en dieom advies naar erkende deskundigen te Parijs te zenden. Dit geschiedde, en het be- hangsel is nu aldaar voor 100,000 francs verkocht. Wegens verzuim van zich te laten inschrijven voor de nationale militie, heeft een jongeling te Wageningen aanschrijving ontvangen, dat hij voor vijf jaren bij het leger zal worden ingelijfd. Zekere F., wonende in de Langstraat te Arnhemheeft gepoogd door ophanging een einde aan zijn leven te maken. Gelukkig bemerkte dit nog in tijds zijne vrouw, die het touw doorsneed, waarna hij een kop koffij met een boterham gebruikte, en door een gerusten slaap uitrustte van de doorstane vermoeijenissen. Nabij Verona zijn twee groote krniken gevondeu met een schat van munten uit deoudheid. Haar aantal wordt op niet minder dan 50000 a 55000 geraamd. Zij hebben een gewicht van 500 halve kilo's. Al die munten dagteekenen uit den tijd van den Romeinschen keizer Gallienus en zijne op- volgers die honderd jaar na hem geleefd hebben Uit den tijd van kei zer Probus zijn er meer dan 4000 stuks. De meesten zijn van brons, maar er zijn ook zilveren en verzilverd bronzen bij. Alle zijn in den besten toestand en zien er met uitzondering van die uit den tijd van Gallienus welke een weinig zijn versletenzoo gaaf uitdat zij vermoedelijk nooit in circulatie geweest zijn. De Ital. Regeering heeft de vondst van genoeg gewicht geacht, om den heer Pigorinieen erkend nnmismaticus, naar Ve rona te ontbiedenten einde den schat te onderzoeken om er rapport over uit te brengen. Terwijl in Westelijk-Europa de winter wat koude betreft bijna onop- gemerkt voorbijgaatmeldt men uit New-York dat daar zulk een vroege en aanhoudende winter in jaren niet voorkwam. Sedert bijna drie maanden vriest het zonder ophouden. Reeds twee maanden is de grond met sneeuw bedekt. Niettegenstaande er gewoonlijk veel zorg wordt besteed aan het schoonhouden van de straten (er wordt jaarlijks 700,000 dollars tot dit doel uitgegeven) zien deze er nu uit als vuilnishoopen. In het Perl. Tageblatt wordt melding gemaakt van een zeer zonder- ling ziektegeval. De dochter van een der voornaamste beambteu bij het postwezen te Berlijn, wier zenuwgestel veel door treurige omstandigheden geleden heeft, ontwaakt 's morgens, na in den regel goed geslapen te hebben gesterkt en verkwiktmaar kan de oogen niet openen. Geschiedt dit gewelddadig, dan vallen zij toch onmiddellijk weder digt, alsverlamd. Die toestand duurt eenige uren, en bijna regelmatig juist op hetzelfde uur ontsluiten zij zichwaarna de lijderes niets ongewoons meer ondervindt. Reeds een jaar ongeveer doet zich dit ziekte-verschijnsel dagelijks voor. Leeuwarclen, 14 Eebr. Het Burgerlijk armbestuur te Eenrumwaurvan de burgemeester voorzitter ishuurde van H. W. E. een woonvertrek, om er armen in te laten wonen, en liet er eene jonge vrouw in wonen, die door baren man verlaten was. Nu werd een ander gezin uit huis gezet en dit leefde in de open lucht of in eene opgespoorde schuilplaats maar bij dat gezin was een jeugdig kindwaarvan de docter verklaarde dat het bezwijken zou, indien het gezin zoo bleef zwerven. De burgemeester gevoelde zich bezwaard den even- tuelen dood van dat kind op zijn geweten te hebben en deed daarom alle moeite om eene woning te krijgendoch vruchte- loos. Niemand wilde eene woning verschaffen ook al betaalde de gemeente de huur; zoo ongunstig stond dat huisgezin be kend. Nu wilde de burgemeester dat gezin in bovengenoemd woonvertrek brengen, maar de bewoonster was en bleef uit. Daarop zond hij naar den smidom de deur open te breken, doch deze durfde zulks niet doen zonder toestemming van den eigenaar. Toen ging de burgemeester zelf met hamer en knijp- tang aan het werk en brak de deur open; maar daarop kwam de eigenaarschold den burgemeester uit en greep hem aan om hem van het erf te duwen. Voor die feiten stond de eigenaar dezer dagen voor het hof alhier in hooger beroep teregtwaarbij de verdediger zich o. a. hierop beriepdat de burgemeester in cam niet handelde als burgemeestermaar als president-armvoogd zoodat het feit niet opleveren kon gewelddadigheid tegen een magistraats- persoon in de waarneming zijner bediening, zoo als het open baar ministerie beweerde. Het hof deed den 8 February uitspraak en nam aandat de omstandigheiddat de burgemeester in casu gehandeld beeft als president-armvoogdhem niet zijne hoedanigheid van burgemeester kon ontnemente minderdaar hij volgens de gemeente-verordening als burgemeester president-armvoogd is. De eigenaardie door de regtbank veroordeeld was tot I dag celstraf en 100 boete, is door het hof veroordeeld tot 15 dagen celstraf, met behoud van de opgelegde boete en sub- sidiaire gevangenisstraf van 7 dagen. Aangaande de werken der Amsterdamsche Kanaalmaatschappij wordt ons het volgende medegedeeld Het werk werd in December tot den 24e voortgezet met 685 tot 765 arbeiders, 15 tot 17 paarden, 3 lokomotieven, 98 wagens 12 tot 14 stoombaggervaartuigen, 90 tot 100 grondschouwen en 11 sleepstoombooten. Na den 24, wegens ingevallen vorst en ijsbezet- ting, met 570 arbeiders, 7 stoombaggervaartuigen (Noordzeehaven), 20 grondschouwen en 5 sleepstoombooten. Noordzeehoo/den. In het geheel zijn gemaakt 83,260 betonblok- ken (123 in December), bevattende 306,026 kub. meter (1134 kub. meter in December). Het Noorderhoofd was op het einde van December als volgt door- getrokken Grondlaag van bazalt tot 1512 meter buiten het duin. Idem ge- vlakt tot 1512 meter. Grondlaag van blokken tot 1511.8 meter, tweede laag tot 1506.2, derde laag tot 1505.6, vierde laag tot 1505, vijfde laag tot 1504.4, zesde laag tot 1503.8, zevende laag tot 1508.2, eerste bovenlaag tot 1507.6 en tweede boven- of deklaag tot 1502 meter. De acht bovenste lagen betonblokken vorderden in December ieder 5 meter. In den golfbrtker tegen he* Noorderhoofd zijn gestort 33,253 kub. meter betonblokken (1419 in December) en 688 kub. meter natuurlijken steen. Het Zuiderhoofd is sedert het einde van 1875 tot op 1528 me ter lengte voltooid, uitgezonderd het werk hooger dan 2.50 meter boven A P. De kop van het hoofd is evenwel opgetrokken tot de voile hoogte van 5.10 meter boven A. P., terwijl bovendien de kruin tot 223 meter binnen het zee-eind (25 meter in December), geheel is afgewerkt. In den golfbreker tegen het Zuiderhoofd zijn gestort 57,454 kub. meter betonblokken (11465 in December) en 4072 kub. meter na tuurlijken steen. In het geheel zijn aan de hoofden en golfbrekers verwerkt 281,980 kub. meter betonblokken (3021 in December.) Noordzeehaven, Het baggerwerk in zee werd voortgezet. Eoofdkanaal. De ontgraving tusschen de Noordzee en het Wijker- meer bedraagt inhetgeheel4,605,200kub. meter(12,450in December). in het Wijkermeer zijn gebaggerd 1,113,850 kub. meter (2400 in December), in Buitenhuizen 231,140 kub. meter, in het westelijk Y 2,389,990 kub. meter (in Dec. 1880). De kanaaldijken in het Wijkermeer en het westelijk Y waren in aanleg over 29,647 meter lengte tot A.P. opgetrokken over 29,581 meter lengte (100 in December) tot 0.60 meter boven A.P. over 24,158 meter lengte, en voltooid over 20,830 meter lengte. Zijkanaal C {Spaarndam beoosien Buitenhuizen). Gebaggerd 234,210 kub. meter (2410 in December). Zijkanaal D NauernaGebaggerd 74,550 kub. meter. Kanaaldijken opgetrokken tot 0.60 meter boven A.P. over 2408 meter lengte (80 in December) idem voltooidover 1233 meter lengte (160 in December). Zijkanaal F {Halfweg). Gebaggerd 427,900 kub. meter. Kanaaldijken opgetrokken tot 0.60 meter boven A.P. over 8908 meter lengte (1600 in December); idem voltooid over 8558 meter lengte (1600 in December). Zijkanaal H {Barndegat). Gebaggerd 19,170 kub. meter. Kanaaldijken in aanleg over 1644 meter lengteidem boven water over 1560 meter lengte (158 in December)idem voltooid over 82 meter lengte. Droogmakerij VIII {Westelijk Y, benoorden het hoofdkanaal en beoosten de Voorzaan). De kanaaldijken rond dezen polder, lang 7345 meter, zijn in aanleg over 7281 meter lengte; boven water over 4824 meter lengte (258 in December); 0.60 meter boven A.P. over 2606 meter lengte en voltooid over 373 meter lengte. De permanente stoomwatermolen is bijna voltooid. VAN PBIJSCOURANTENGEBRUIKSAANWIJZING en RAP PORTEN van vele Landbouwers, die deze Mest reeds eenige jaren gebruikten, worden op aanvrage franco toegezonden.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1877 | | pagina 2